Uit het plaatselijk parlement Garage ttE*H+A+G/' officieel in gebruik genomeu DE HEER VAN DIEPEN IN VASTE DIENST BENOEMD. KRAAMPJE OP SMIDSBELT? BIJZONDERE VOORGEVEL ROOILIJN VASTGESTELD. In de donderdagavond onder voorzit terschap van burgemeester Mr. W. H. Enklaar gehouden raadsvergadering kwam een verzoek in behandeling van de heer J. van Duren om zijn standplaats vergunning op de Smidsbelt te verlen gen. Alhoewel deze zaak tot de compe tentie van B. en W. behoort, verklaarde de Voorzitter het gewenst te achten de mening van B. en W. kenbaar te maken aan de raad. Er bestaat in het college geen verschil van mening over de ver- koop-bakinrichting op Smidsbelt. B. en W. stellen er veel prijs op om aan deze standplaats een einde te maken en op 1 oktober 1957 werd aan de heer Van Duren medegedeeld, dat hij niet op ver lenging van de vergunning moest reke nen. Van 1 oktober 1957 tot 1 april is de heer Van Duren nog met bakken en ver kopen doorgegaan, doch tot nog toe heeft hij voor dit halve jaar geen cent getou cheerd. Met ingang van 1 april j.l. is aan de standplaats definitief een einde ge komen. Omwonenden hebben tot B. en W. in dertijd het verzoek gericht om de ver gunning in te trekken, omdat als ge volg van deze bak- en braadinrichting vaak kwalijke luchtjes rond de Smidsbelt hangen. De heer Soer noemde de klacht van collega-zakenmensen weinig sportief en de heren Klein Velderman en Jansen zouden de standplaats willen verlengen onder voorwaarde, dat er niet gebakken mag worden. De heren Rietberg en Landeweerd zou den op een andere plaats de wagen neer willen zeten, doch die andere plaats is volgens B. en W. nergens te vinden. Wij hebben met B. en W. van Deventer deze kwestie besproken en naar aanleiding van dit onderhoud de heer Van Duren medegedeeld, dat hij in Deventer bij her openen van zijn zaak op medewerking van B. en W. van Deventer mocht rekenen. De heer Van Duren ging accoord met verhuizing naar Deventer, doch hij heeft zich in Deventer nooit gemeld. Hij ver klaart nu, dat hij had begrepen dat B. en W. van Holten deze hele zaak verder voor hem zou regelen. De heer Dikkers zou de wagen op Smidsbelt tot nader order willen laten staan. Als de heer Van Duren de moge lijkheid heeft om naar Deventer te gaan moet de vergunning worden ingetrokken. De Voorzitter vrklaarde hiervoor niets te voelen, want er zijn honderd en meer argumenten om een toegewezen huis te weigeren. Nadat „wel en wee" van deze bak- en verkoop-inrichting op Smidsbelt nog uit voerig waren besproken, kwam de heer Jansen tenslotte met een voorstel om het plaatsen van een kraampje (waar beslist niet gebakken mag worden) toe te staan. Het voorstel werd met 6 tegen 4 stem men aangenomen. B. en W. zullen zich thans nader be raden en een beslissing nemen. ROOILIJN VASTGESTELD. Een voorstel van B. en W. om voor het gedeelte van de Oranjestraat ge legen tussen Kerkstraat en de Rietmo lenstraat een bzondere voorgevelrooilijn vast te stellen werd z.h.st. aangenomen. Er waren 3 bezwaarschriften ingeko men en wel van de volgende personen: de heer H. J. Hartsuiker, de heren W. en J. E. ten Velde en mej. F. W. ten Velde en de heer H. W. ten Velde. Naar aanleiding van 't bezwaarschrift van de heer Hartsuiker merkte de Voor zitter op, dat bij vaststellen van de nieu we voorgevelrooilijn de situatie gunstiger wordt inplaats van ongunstiger, zoals de heer Hartsuiker beweert. Op 't bezwaar schrift van de heren W. ten Velde, J. E. ten Velde en mej. F. W. ten Velde kan niet worden ingegaan, omdat in dit be- zwaarschritf geen bezwaren worden ken baar gemaakt. Zij delen enkel mede, dat zij bezwaren hebben tegen de voorge stelde bijzondere rooilijn. Ook het be zwaarschrift van de heer H. W. ten Vel de, Oranjestraat 6, wordt ongegrond verklaard. Een voorstel om in het vervolg de var kens aan de gemeentewaag weer te we gen voor 25 cent, werd z.h.st. aangeno men. Het tarief van 35 cent, dat onlangs werd vastgesteld, is bij nader onderzoek ten aanzien van omliggende gemeenten aan de hoge kant gebleken. Ook zal een kwartje betaald moeten worden voor de „knorrepotten", die op doorreis van de boerderij naar de slachterij op vervoer moeten wachten op de gemeentelijke vee lading. VERKOOP VAN EEN STUKJE GROND. Wethouder Teeselink verklaarde bij de behandeling van het 2e agendapunt geen voorstander te zijn van verkoop van een stukje grond op de hoek Boschkamps- straatSchoolstraat aan de heer W. Rietberg. Het verkeer ondervindt op deze scherpe hoek moeiüjkheden en het zou wenselijk zijn het trottoir te verleggen. De grond behoort thans nog aan de ge meente en veranderingen kunnen nu nog worden aangebracht zonder onteigenings procedure. Het voorstel van B. en W. om het stukje grond voor f 74.aan de heer W. Rietberg te verkopen, werd z.h.st. aangenomen. Op een mededeling van de Voorzitter, dat de heer Rietberg vroeg om betaling van een strookje grond van 30 c.m. reageerde één der leden met: Vele mensen hebben dergelijke strookjes om niet gegeven. IN VASTE DIENST. Een voorstel van B. en W- om de heer W. van Diepen tot schilder in vaste dienst te benoemen, werd met algemene stemmen aangenomen. De heer Van Die pen, die thans een jaar op proef heeft gewerkt, heeft aan de gestelde eisen ruimschoots voldaan, en wij zijn blij, dat we deze schilder in dienst hebben, aldus de Voorzitter. Een 2e schilder, zo deelde de Voor zitter de heer Brands mede, zou zeker geen overbodige luxe zijn, gezien het steeds toenemende huizenbezit, doch het ontbreekt ons aan de contanten. Op voorstel van B. en W. werd tot vertegenwoordiger in de commissie voor georganiseerd overleg gekozen de heer H. Klem Velderman, zulks inplaats van de heer D. J. Wansink, die werd dank gezegd voor in deze functie verrichte werkzaamheden. Een voorstel tot verlenging van de ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woningen (Kerkstraat 9 en Rietmolenstraat 1) en een voorstel tot j het onbewoonbaar verklaren van de wo ning Look 30 (G. J. Vincent) ontmoette bij de raad geen bezwaren. RONDVRAAG. Bij de rondvraag vestigde de heer Soer de aandacht op de gevaarlijke uitrit bij het bungalowkamp „Twenhaarsveld". Een groot aantal kinderen moet hier da gelijks de drukke verkeersweg overste ken en 't zou daarom zeer gewenst zijn dat waarschuwingsborden werden ge plaatst. De Voorzitter zal betreffende deze kwestie contact opnemen met Rijkswater staat en de A.N.W.B. De kinderen, die de Openbare Kleuter school bezoeken, kwamen de laatste da gen met besmeurde kleren thuis, omdat het zand in de zandbak ongeschikt is als „speelgoed". De heer Soer bereikten hier over klachten van de moeders. De heer Klem Velderman zorgde bij de rondvraag voor een verrassing door te vertellen, dat hij dezer dagen was opge beld door iemand uit Zwolle, die hem GROTE RIOLERINGSWERKEN IN DE HAAR In verband met de aansluiting van het bestaande rioolnet op de in aanbouw zijnde waterzuiveringsinstallatie, welke haar voltooiing nadert, is men bezig met de aanleg van een toevoerleiding door de Haar. Daarvoor moet een enorm werk worden verzet, want de nieuwe buizen hebben een diameter van 1.25 m en we gen maar liefst 1500 kg. Grote hoeveel heden grond worden door de graafma chine uit de sleuven gehaald. Na de zwarte teelaarde volgt geel zand en in de verte lijkt het wel of Holen duinen gekregen heef, zo hoog ligt het gele zand opgehoopt. Een uitgebreide bronbemaling met om de 2 meter buizen in de grond en een JAARVERGADERING VARKENSFOK- VERENIGING „HOLTEN E.O.". De Varkensfokvereniging „Holten en omstreken" hield donderdagavond haar jaarlijkse ledenvergadering in café „Het Bonte Paard" te Dijkerlioek, onder voor zitterschap van de heer H. Markvoort. Deze wees er in zijn openingswoord op, dat de varkensprijzen in het afgelopen jaar niet zo rooskleurig waren, maar dat er de laatste tijd toch een lichte ver betering is ingetreden. De vereniging heeft enkele tegenslagen ondervonden door het uitvallen van de twee goede beren „Abe" en „Janus", die onverwacht gestorven zijn. In zijn jaarverslag wees de secretaris, de heer W. Rensen er op, dat ondanks de weinig rooskleurige varkensvleesprij- zen, goed fokmateriaal nog altijd zijn weg heeft kunnen vinden tegen een lonende afzet, zodat hij de leden aanspoorde voort te gaan met de varkensfokkerij. Het le dental der vereniging handhaafde zich op 135. De secretaris memoreerde nog de goede deelname van de Holtense fokkers aan de varkensfokdag te Goor, waar 16 inzenders successen boekten met 100 hoknummers. Met de beren „Abe" en „Janus" werd een goede afstamming verkregen, die voor deze omgeving van grote betekenis is geworden. De penningmeester, de heer G. W. Bal- tus, bracht vervolgens het finantieel ver slag uit, waaraan wij ontlenen, dat de inkomsten f 1128 en de uitgaven f 788.20 bedroegen, zodat er een batig saldo was van f 389.80. De administratie was door de kascom- missie, bestaande uit de heren W. Ren sen G.Jzn. en J. Nijland, accoord bevon den, zodat de penningmeester onder dankzegging voor zijn beheer werd ge dechargeerd. Tot leden van de nieuwe kascommissie werden aangewezen de heren W. Ren sen G.Jzn. en E. Krikkink Mzn. De aftredende bestuursleden de heren G. W. Baltus en E. Aaltink werden met bijna algemene stemmen herkozen. Tot afgevaardigde naar de algemene vergadering van het varkensstamboek mededeelde, dat de Scholmansdijk en de Stationsweg verhard konden worden. Voor de gemeente zouden aan deze ver harding geen andere kosten zijn verbon den dan het betalen van de opzichter. De Voorzitter verklaarde het vreamd te vinden dat de betrokken mstantie zich niet in verbinding stelde met het gemeentebestuur, 't Geheel doet een tikje geheimzinnig aan en het zou beslist nog te vroeg zijn om hoera te roepen. B. en W. zullen in Zwolle (Cult. Techn. Dienst) een onderzoek instellen. Op een vraag van de heer J. Rietberg deelde de Voorzitter mede, dat mevr. Wolters-Rosman in dienst is gebleven bij de z.g. Irene-commissie. Voor het ge bruik van gebouw „Irene" betaalt de gemeente een vast bedrag per jaar en in dit bedrag is inbegrepen het schoon houden van de openbare kleuterschool. Mogelijk is de beloning, die mevr. Wol- ters ontvangt, aan de lage kant, doch dit is geen zaak van het gemeentebe stuur. De heer Landeweerd vestigde de aan dacht op de beschadigingen, die ontstaan aan de Beusebergerweg, doordat op som mige plaatsen, vooral in bochten, het wegdek hoger ligt dan de berm. Aan deze zaak zal aandacht worden geschonken, evenals aan de Koeweide-waterleiding, waarin de heer B. J. Veneklaas Slots een verstopping constateerde. Op een vraag van de heer Brands deel de de Voorzitter mede, dat iedereen, die wordt aangesloten op de waterleiding, verplicht is een obligatielening te nemen. De Boerenleenbanken verstrekken geld en verlenen hun medewerking ook dan wanneer de aansluiting geen boerderij betreft, 't Is jammer dat de heer Sprok- kereef niet aanwezig is, want die zou u precies kunnen zeggen, hoe deze zaak loopt. Op een extra toewijzing van wonin gen, zo deelde de Voorzitter naar aan leiding van een vraag van de heer Dik kers mede, moet niet worden gerekend. Het extraatje werd toegewezen aan de gemeenten, waar gerepatrieerden worden gehuisvest, en waar belangrijke indus trieën zijn gevestigd. Hierna sluiting der vergadering. zestal pompen zorgt dat de sleuven niet vol water lopen, want anders kunnen de buizen niet op,'hun betonnen voetstuk worden gelegd. Men heeft al enige ach terstand in het werk gekregen door de waterstand, maar men is het water tot nu toe nog wel de baas gebleven. De toe- voerleidi(ng met haar enorme grote bui zen loopt van de Wed. Schippers tot aan de Zuiveringsinstallatie. Bij het erve Schippers komen leidingen van kleinere afmetingen uit het dorp samen. Het werk wordt uitgevoerd door de onderaannemer van de Fa. J. Krekel en Zoon, alhier, het aannemersbedrijf van Heteren uit Almelo. In de zuiveringsinstallatie is men bezig het mechanisme te installeren. Ook hier wordt hard gewerkt om de zaak zo gauw mogelijk gereed te krijgen. werd aangewezen de heer M. Stegeman. Al eerder op de avond had de heer E. Krikkink Mzn. verslag uitgebracht van de op 11 april j.l. te Almelo gehouden vergadering van het Overijssels var kensstamboek. Lezing Varkenshouderij. De heer J. H. Holsbrink, inspecteur van het varkensstamboek te Almelo, hield vervolgens een lezing over „De var kenshouderij in het algemeen". Blijkens gehouden steekproeven heeft het aanbod aan de daaruit naar voren gekomen verwachting voladan. Deze was echter te groot om een lonende afzet te verkrijgen, waardoor de uitkomsten van de varkenshouderij niet zo rooskleurig waren. In de maanden juni en juli zal het aanbod naar de verwachting van de heer Holsbrink heel wat minder zijn. Men zoekt echter nog steeds naar een regeling voor een afdoende beperking van de varkensmesterij, waardoor de prijzen zouden kunnen oplopen. Sprekende over het pétrainvarken, deelde de heer Holsbrink mede, dat dit naar zijn mening niet aan de verwachtin gen voldoet. De huidige hier gangbare typen zijn nog niet te evenaren. Spreker deelde mede, dat in Lochem een selectiemesterij in aanbouw is met 100 hokken, waarvan er door Overijssel 50 bezet kunnen worden. Na nog de resultaten van de K.I. te hebben belicht, die in Overijssel bij de gehouden proeven goede resultaten heeft afgeworpen, wees hij nog op de grote varkensfokdag, welke op 21 mei te Goor wordt gehouden. De voorzitter bracht de heer Holsbrink dank voor zijn leerzame inleiding. VOETBAL NIJVERDAL II HOLTEN 0 0 In de uitwedstrijd tegen de tweede editie van Nijverdal is het Holten niet gelukt een zege te behalen, het werd nl. de derde winstverdeling in successie. Holten schijnt op vreemd terrein beter te spelen dan op eigen terrein. In Hol- De nieuwe garage van de fa. T. Stok kers en zonen, aan de Dorpsstraat, is don derdagmiddag onder grote belangstelling van de zijde der plaatselijke autotiiei- ten, zakenrelaties en buurtgenoten, offi cieel in gebruik genomen. De plechtigheid werd verricht door de burgemeester Mr. W. H. Enklaar, die met een sleutel, welke hem op een flu welen kussentje door het ruim driejarig dochtertje Irma van de heer H. Stokkers werd aangeboden, een van de grote ga ragedeuren ontsloot. In de ruime garage was alles keurig voor de ontvangst ingericht en prijkten talloze prachtige bloemstukken en bou- quetten en lagen tal van cadeaux, welke de firmanten voor deze gelegenheid wa ren aangeboden. Hier sprak de burgemeester, mede na mens het gemeentebestuur, een woord van gelukwens en herinnerde er aan, dat op de plaats waar nu de garage staat, een oude behuizing heeft gestaan en dat het aanvankelijk heel wat moeite heeft gekost om deze niet meer als woning in gebruik te doen zijn. Er verscheen toen eerst een benzinepomp en achter deze pomp is thans een kloek gebouw verre zen, voor welks bouw wel enige moed nodig is geweest. Vooral ook de outilla ge o.a. de automatische smeerkuil heeft veel geld gevraagd. Het geheel wekt het idee: hier kunnen we rustig onze auto aan toevertrouwen. Dit is een visitekaar tje. Het is het gemeentebestuur niet on verschillig hoe de middenstanders hun zaken ontplooien. Hoe beter zij uitgerust ten leden de rood-zwarten twee kleine nederlagen terwijl ze in uit-wedstrijden ongeslagen bleven. Een vreemd record! Rechtsback Deijk speelde deze wed strijd nog niet mee, hij werd vervangen door H. J. ten Velde, die zich op deze plaats kennelijk beter thuis voelde dan op de rechtsbuitenplaats, waar hij de laatste wedstrijden zwak speelde, Het elfal werd gecompleteerd door H. Tuller en de spelers A. Jansen en Ulfman uit het tweede elftal. Holten speelde eerst met de wind mee, maar het versterkte Nijverdal II-team (Nijverdal I speelde niet) hield, de ver dediging evenals Holten goed gesloten en zo brak de eerste helft met een dub- belblanke stand aan. Na de thee werd Holten^ sterk in de verdediging gedron gen maar de rood-zwarten hielden hun hoofd koel en weerstonden de Nijverdal- aanvallen, die meestal slecht worden uit gevoerd. De Holtense aanvallen, uitgevoerd door een -driemanvoorhoede, hadden evenmin succes. Na moeilijkheden met scheids rechter De Boer moest èèn der Holter- jongens het veld verlaten. Bij enkele Hol_ tense spelers kon men een gebrek aan tempo constateren, dat door wekelijks te trainen echter wel verbeterd kan worden Ondanks hun nummerieke minderheid wisten de Holtenaren door taai volhar den steeds de aanvallen te keren en toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot was de stand nog steeds 00. Opstelling: doel: H. Stegink; achter: H. J. ten Velde en A. Meerman; midden: A. Traanman, Joh. ten Velde en G. Paal man; voor: J. Kalf sterman, A. Jansen, Ulfman, J. Traanman en H. Tuller. HOLTEN II ENTER Hl 0 2 Holten moest het in deze wedstrijd zon der hun twee uitblinkers Jansen en Ulf man stellen. Holten begon tegen de wind in en met goede aanvallen werd het Enter doel belaagd. Een fraaie voorzet van rechtsbuiten J. Meerman werd door linksbuiten H. v. d. Bos hard ingeschoten maar tot ieders verbazing ketste de bal van de binnenkant van de paal het veld weer in. Een andere goede kans voor de linksbuiten werd hem door unfair spel van de Enter- achterhoede ontnomen. Holten kreeg toen n.b. nog een vrije trap tegen. De achterhoede met Scholen aan het hoofd speelde goed maar door een dek- kingsfout werd het even voor de rust 0-1. Na de rust werden de aanvallen der gastheren talrijker. Een vrije trap op de 16-meterlijn werd door J. Meerman hard tegen de paal geschoten. De strijd werd hoe langer hoe harder en na een botsing met de Enter-keeper moest J. ten Velde het veld verlaten. Scholen ging toen in de voorhoede spelen, maar ook hij had pech bij twee goede kansen. In de res terende tijd kwam Enter bij een der ge vaarlijke aanvallen tot een tweede tref fer en toen was Holten een verloren ploeg 0-2. Door deze nederlaag kan Enter 3 gelijk komen met Holten II, terwijl Haarlese Boys II 1 punt voorsprong kan nemen. De Zweef IV heeft nu 1 punt minder dan Holten II. Er moeten nog twee belangrijke wed- zijn des te beter kunnen zij de ingezete nen en zomergasten helpen. De burge meester sprak de hoop uit, dat het de he ren Stokkers met hun nieuwe bedrijf goed mag gaan. Na de burgemeester spraken nog de heer Meuleman namens de directie van de N.V. Esso-Nederland, die de firma Stokkers complimenteerde, dat zij op tijd de bakens had verzet met de bouw van deze moderne garage en de heer Beijers, namens de V.V.V., die dit be drijf als een aanbeveling voor de vreem delingen om hier hun motorvoertuigen in reparatie te geven of van brandstof te doen voorzien. De heer H. Stokkers dankte mede na mens zijn vader de burgemeester en de andere sprekers, alsmede de vele belang stellenden voor hun woorden en aanwe zigheid bij deze opening. Hij sprak de hoop uit dat deze garage in een drin gende behoefte mag voorzien en roemde het werk van de architect, de heer van de Bovenkamp en van de aannemers de fa. Podt te Nijverdal en de fa. ter Harm- sel te Rijssen, die een practisch gebouw hebben opgericht. Ook de schenkers van de bloemen en de cadeux werden door hem bedankt. In de garage en de showroom stonden enkele prachtige personenauto's, motor rijwielen en scooters en het garageperso- neel in keurige witte overalls gestoken bediende de klanten. Terwijl enkele verversingen werden aangeboden bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen en werd de inrichting be zichtigd. strijden worden gespeeld n.l. Haarlese Boys II Enter III en De Zweef IV Holten II. HOLTEN III BORNERBROEK II (0-5) Er speelden twee debutanten mee n.l.: J. Pasop (pas teruggekeerd uit Surina me) en Tuitert, beide speelden een goede wedstrijd tegen lijstaanvoerder Borne- broek. Midden in de eerste helft viel de eerste goal voor Bornebroek, dat wel beter speelde maar toch op gelukkige wijze aan een voorsprong kwam. Na een goede Holter aanval kreeg J. Spenkelink de bal vrij voor doel doch hij faalde met de afwerking. Even later schoot midvoor Tuitert de bal tegen de lat. Na de rust werd Holten door de te hard spelende Bornebroekspelers over speeld, en deze konden toen nog 4 keer scoren zodat de eindstand 0-5 werd. Door de 6-2 nederlaag tegen G.F.C. 4 is Markelo Vooruit vrijwel zeker voor de titel uitgeschakeld. De strijd zal wel gaan tussen Bornebroek II en G.F.C. IV, die elk 2 verliespunten hebben. HOLTEN A S.O.S. A (1—1) Holten had tegen de Hellendoornse jongens voordurend een overwicht dat echter niet werd uitgebuit. De ruststand was 10 voor Holten door een doelpunt van M. KI. Velderman. EXSELSIOR D HOLTEN B (6—4) Holten had tegen leider Excelsior een zege kunnen halen als de achterhoed, met name de keeper, niet zo'n slechte dag had gehad. De goals werden gescoord door G. Soer (3x) en W. Nieuwenhuis. PROGRAMMA: Zaterdag: S.V.V.N. a Holten a 4.15 uur, D.E.S. d Holten b 3 uur. Zondag: Holten 1 S.O.S. 1 2.30 uur, De Zweef 4 Holten 2 2.30 uur. ENGELSE PROFS NAAR ENSCHEDE Dinsdag a.s. zal de Engelse voetbalclub Blackburn Rovers in het Diekmanstadion te Enschede een wedstrijd spelen tegen Sportclub Enschede. De wedstrijd begint om 8 uur. Het bestuur van Sportclub laat kosten nog moeite na om de beste elftallen uit het buitenland naar Enschede te halen. Dit is voor het oostelijk deel van ons land dan ook de enige en vooral de goed., koopste wijze om buitenlandse ploegen eens aan het werk te zien. In dit elftal spelen o.a. Douglas (de opvolger van Stanley Matthews in het Engelse elftal), Clayton, de linkshalf van het Engelse elftal. Beide spelers zijn door de Engelse Voetbalbond voor het Engelse elftal voor do wereld-kampioen schappen aangewezen. Verder komen naar Enschede Eckersley, l.back, 22 x in het Engelse elftal, Woods, de spil van het Engelse B-elftal, Vernon, 1.binnen, de international van Wales, en de topscorer van de Engelse league midvoor John ston, welke vorige maand door B.R. gekocht is voor f 160.000. De opstelling van 't elftal is als volgt: Leyland Taylor Eckersley Clayton Woods Mc. Grath Douglas McLeod gtephenson Johnston Vernon

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2