VOOR DE BOER JAARVERGADERING M.A.C. „DE HOLTERBERG" Programma 1958 vastgesteld. Bizonder attractieve „Spekpanne- koek". In de vrijdagavond der vorige week in het clubhuis café Vrugging onder voorzitterschap van de heer Joh. van Geenhuizen gehouden jaarvergadering van de motor- en automobielclub „De Holterberg" kwam 't bestuur met plan nen „seizoen 1958" ter tafel, die, nadat enkele kleine toelichtingen waren ge geven, werden goedgekeurd. Er zijn weer tal van motorsport evenementen vastgesteld. Boven aan de lijst staat de Overijssel-rit (start en finish bij hotel G. Müller), die op za terdag 26 april zal worden verreden. Verder vermeldt het programma oriënteringsritten op 1 juni, 13 juli en 3 augustus; 6 september: Veilig Ver- keersrit en 22 november: Feestavond. In het kader van het grote zomer feest, georganiseerd in verband met het zilveren jubileum van de landelijke rij- vereniging „Bergruiters" en de Hol- tense Handelsvereniging, zal op zater dag 9 augustus de „Heide-spekpanne- koekenrit" ongetwijfeld honderden automobilisten en motorrijders uit het gehele land naar Holten brengen. De prijsuitreiking zal plaats hebben in de grote tent in Kalfstermansweide, waar 'savonds een vrolijk programma zal worden gebracht door een eerste klas gezelschap radio-artisten. Jaarverslag. Uit het door de secretaris, de heer H. W. Goorman, uitgebrachte jaarver slag bleek duidelijk, dat het de club in het achterliggende jaar niet aan de no dige activiteit heeft ontbroken. Behalve aan het organiseren van tal van attrac tieve ritten werd ruime aandacht be steed aan de verkeersvoorschriften en de verkeersveiligheid. Het ledental steeg in het afgelopen jaar met 6 en bedroeg op 1 april j.l. 92. Blijkens het jaarverslag van de pen ningmeester, de heer Joh. Arfman, be droegen de inkomsten over het boek jaar 1957-'58 f 1319,27 en de uitgaven f 1296,31, zodat er een batig saldo was van f 22,96. De kascontrole-commissie, die be stond uit de heren H. J. Bouwhuis en J. Wiggers had boeken en bescheiden in orde bevonden. Weshalve werd de penningmeester decharge verleend voor zijn beheer. Ook sprak de voorzitter eeen hartelijk woord van dank tot de secretaris, de heer Goorman voor het vele werk, dat steeds belangeloos met veel accuratesse wordt verricht. Tot leden van de kascontrolecommissie '58r '59 werden benoemd de heren H. J. Bouwhuis en G. M. L. Rouwenhorst. Bestuursverkiezing. Als bestuurslid werd herkozen de heer H. W. Goorman, terwijl in plaats van de heer D. J. Müller C.A.zn., die periodiek aftrad, werd gekozen de heer J. A. Bouwhuis G.J.zn. Inplaats van laatstgenoemde werd als lid van de sportcommissie, tevens voorzitter, ge kozen de heer H. J. Bouwhuis, terwijl in de vacatures, die ontstonden wegens bedanken van de heren D. J. Müller P.A.zn. en D. Oolbekkink, werd voor zien door het' benoemen van de heren H. Egberts en A. Schuppert Joh.zn. Nadat nog enkele zaken waren ge regeld in verband met de Voorjaarsrit KNMV op zaterdag 12 april, volgde sluiting der vergadering. VEILIG VERKEER. Voetgangers, rechts op het trottoir, Daar is voor U het minst gevaar. WANNEER STIKSTOF OP GRANEN? Het is in de Nederlandse landbouw ge bruikelijk om de wintergranen een over bemesting met stikstof te geven in hel vroege voorjaar. Zomergranen geeft men stikstof omstreeks het zaaien. Stikstofbemestingen in het vroege voorjaar hebben tot gevolg, dat de massa van stengels, bladeren en wortels wordt vergroot, waarmee de basis wordt gelegd voor een hoge productie van stro en zaad. Als men de eerste stikstof uitstelt tot de periode waarin het gewas al flink aan de groei is, verkrijgt men een mindere ont wikkeling van stengels en bladeren. Een uitzondering hierop zijn de zeer vruchtbare gronden. Deze gronden bevat ten reeds voldoende stikstof voor een goede jeugdontwikkeling. Uitstel van de stikstofbemesting tot later in 't voorjaar, wanneer het gewas beter te beoordelen is, kan hier voordelen geven. Daarnaast is het de laatste jaren moge lijk gebleken me stikstof op sommige granen in bepaalde gevallen rendabele verhogingen van de opbrengst te ver krijgen door een extra gift in de periode waarin het gewas in de aar schiet en dus een hoogte heeft van 40 a 50 cm. Deze overbemesting komt dan hoofdza kelijk de korrel ten goede en het gewas zal er niet eerder door gaan legeren. Men geeft als overbemesting 40 kg zui vere stikstof in de vorm van kalksalpe- ter. De stikstof op de verschillende gron den kan dus als volgt gegeven worden: WINTERROGGE: 1. Op normale zandgrond een vroege stikstofgift in de vorm van b.v. kalkam- monsalpeter tot de hoeveelheid, welke men met het oog op legeringsgevaar durft te geven. Deze gift moet nu zo spoedig mogelijk gegeven. Daarna kan men bij een lengte van 40 a 50 cm van het gewas een extra overbemesting ge ven van 40 kg kalksalpeter. 2. Op arme verdrogende roggegrond een gift van 50 a 80 kg zuivere stikstof in de vorm van kalkammonsalpeter en een late extra gift bij een gewaslengte van 40 a 50 cm. Deze extra gift (40 kg zuivere N) wordt gegeven als kalksal peter. HAVER: Op gewone en armere zandgronden geeft men een vroege gift bij het zaaien. Ook een gedeelde gift kan worden toe gepast, waarbij men eerst b.v. 40 kg stikstof toedient; in de le week van mei (niet later!) naar behoefte een 2e gift. De rentabilteit van een late, extra gift tijdens het in de pluim schieten is bij ha_ ver twijfelachtig. ZOMERGERST: Na een vroege bemesting (b.v. 60 kg stikstof) reageert dit gewas uitstekend op een late, extra gift van 40 kg stikstof in de vorm van kalksalpeter tijdens het in de aar komen. Een late, extra gift op mengteelt zal waarschijnlijk een stijging van het aandeel in het mengsel ten ge volge hebben. GESLAAGD. Te Utrecht slaagden resp. voor cou peuse en costumière mej. M. Reilink, Dijkerhoek 90 en mej. J. Landeweerd, Look 78. Beide ontvingen hun oplei ding aan de modevakschool D. Wes- sels-Nijland te Rijssen. Aan de Chr. Lagere Landbouwschool te Nij verdal slaagdenvoor het eind diploma de volgende Holtense leerlin gen: J. W. Hulsman, Dijkerhoek; G. Meijerink, Espelo; H. Zwiers, Lichten berg. LOMPENACTIE H.M.V. Evenals in het voorjaar van 1957 gaan de besturen van „H.M.V." en de Supportersclub „H.M.V." een grote lompenactie houden en wel op zater dag 26 april a.s. De Holtense huisvrouwen hebben de laatste paar weken hun huis van onder tot boven de grote voorjaarsbeurt ge geven en bij een dergelijke actie kwam in ieder huis wel iets te voorschijn, wat bestemd is voor de lompenkoopman (lees: de inzamelingsploeg van H.M.V.). Zaterdagmiddag 21 april a.s. om 2 uur wordt het lompenoffensief ingezet en zal het dorp en naaste omgeving wor den gezuiverd. Verschillende zaken mensen hebben een vrachtauto met chauffeur beschikbaar gesteld om de lompen af te halen. Zaterdagmiddag zullen alleen lompen worden ingeza meld, Oud papier zal bij een tweede inzameling (medio mei), wanneer te vens de buurtschappen zullen worden bezocht, worden ingezameld. NAAR OMMEN. Onze plaatsgenoot, de heer K. ter Horst, is met ingang van 1 mei a.s. eigenaar geworden van het hotel „Het Zwarte Paard" te Ommen. De familie Ter Horst zal deze zaak als hotelbe- drijf verder exploiteren. BAKDEMONSTRATIE VOOR DE VROUWENVERENIGINGEN. Donderdag verzorgde de N.V. IJssel- centrale te Hengelo op verzoek van de Herv. Vrouwenvereniging voor de le den van de diverse Vrouwenverenigin gen een avond. Mevr. Israel heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de heer Boss en zijn staf en gaf daarna mejuffr. Ter Haar gelegenheid om voor een pl.m. 100-tal dames te demonstre ren hoe men cake, koekjes, soezen en een boterkoek kan bakken. In de pauze werd de dames 'n kopje koffie aangeboden, waarna de heer Boss een causerie hield over: „Wat elke huisvrouw van electriciteit moet we ten". Na dit leerzame praatje werd een filmpje vertoond, getiteld: „Hocus po- cus in de keuken". Vervolgens werd hetgeen gebakken was verloot en dank te mevr. Israel uit naam van alle dames de heer Boss en zijn medewerkers voor de leerzame en prettige avond. TWEEDE LEERKRACHT Door het hoofdbestuur van de O.L.M. is met ingang van 1 sept. a.s. tot tweede volledige leerkracht aan de lagere land bouwschool te Holten benoemd, de heer J. A. Molleman, thans hoofd ener C. V. O. school te Den Burg op Texel. VOLLEYBAL. Een jeugdselectieteam van de Holtense volleybalvereniging, onderafdeling van B.A.T.O., dat elke woensdagavond onder leiding van de heer F. Groeneveld traint, heeft maandagavond 14 april, inplaats van het herenteam, meegespeeld in de Nijverdalse competitie. De eerste wed strijd werd tegen koploper „Sportlust" gespeeld. De Holtense jongens speelden in deze wedstrijd zenuwachtig en ver onder hun kunnen. 'Ondanks het aanmoedigen, van het Nij_ verdalse publiek, waarbij Holten een po pulaire club is, werd Holten in twee sets verslagen. Setstanden: 15-6 en 15-7. In de tweede wedstrijd tegen Visnet II werd van beide kanten soms verrassend goed gespeeld. Holten zegevierde in bei de sets en won verdiend. Setstanden: 15-10 en 15-7. Zij die lid willen worden van de Vol leybalvereniging kunnen zich elke woens dagavond melden in de nieuwe gymna stiekzaal. (7-10 uur.)

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2