Spcoii Coöperatieve Boerenleenbank had een goed jaar Veemarkt Rijssen WIE ADVERTEERT VERKOOPT WIE NIET ADVERTEERT Belegde spaargelden gestegen tot ruim zeven miljoen. Afscheid van bestuurslid H. KRIKKINK. In 't café G. Vruggink werd woensdag, avond de jaarlijkse ledenvergadering ge houden van de Coop. Boerenleenbank „Holten"' onder voorzitterschap van de heer J; H. Sprokkereef die, nadat hij na mens Bestuur, Raad van Toezicht en de kassi.er een kort woord van welkom had gesproken in zijn openingswoord sprak als volgt: Op financieel-economisch terrein is 1957 een zeer bewogen jaar geweest. Het be gin van het jaar gaf een verkrapping van de geldmarkt te zien. De tekorten op de betalingsbalans namens in sterke mate toe. Het aanbod op de kapitaalmark bleef gering, mede door de toezeggingen die de levensverzekeringsmaatschappijen en pensioenfondsen hadden gedaan t.a.v. woningbouw en andere objecten. Als ge volg hiervan steeg de rente op' de kapi taalmarkt. De gemeenten en andere la gere publiekrechtelijke lichamen hadden geen toegang meer tot de kapitaalmarkt, doordat zij gebonden bleven aan een ren. tegamma van ten hoogste 4V4 De boerenleenbanken sloten echter te gen deze rente toch nog wel een enkele lening af, indien daarmede een uitzon derlijk agrarisch belang werd gediend. Zo heeft ook ons bestuur gemeend dis pensatie bij de Centrale Bank te moeten vragen voor de financiëring van de uit breiding der Lagei-e Landbouwschool. De Centrale Bank verleende dispensatie en hierdoor heeft Holten over enige tijd een primeur n.l. een school met de no dige ruimte om het nieuwe leerplan in te voeren. Door de disconto verhoging van de Ned. Bank in juli van 414 op 4% en in augustus een verhoging tot 5y2 werden de investeringen afgeremd en te vens was deze maatregel bedoeld als bij drage voor de bestedingsbeperking. Binnen het raam van de eigen moge lijkheden heeft het bestuur er steeds naar gestreefd om enerzijds voor de spaargel den de hoogst mogelijke rente te ver goeden en anderzijds de te berekenen debetrente zo laag mogelijk te stellen. Dank zij het grote vertrouwen dat onze spaarders in onze bank hebben steeg het totaal aan belegde spaargelden tot ruim 7 miljoen. Bij voldoende zakelijke zekerheid kon aan alle aanvragen om voorschotten of credietlening worden voldaan. Willen de boerenleenbanken ook in de toekomst hun taak, de financiëring van de landbouw op korte en middelbare ter mijn, blijven vervullen, dan zal aan het aantrekken van middelen steeds blijvend aandacht moeten worden geschonken. De bevolking binnen het werkgebied van de bank zal hieraan kunhen meewerken door hun beschikbare middelen aan de boerenleenbank toe te vertrouwen, want daardoor wordt het mogelijk om aan de behoefte van finaciëring van het platte land in al haar geledingen ook in de toe komst te voldoen zo besloot de voorzit ter zijn openingswoord. CIJFERS: De kassier, de heer H.J. Oolbekkink, las hierna de notulen en gaf tevens een overzicht van de financiële uitkomsten over het afgelopen jaar en deelde o.m. mede dat het aantal leden steeg tot 628 (vorig jaar 603). Op 31 december 1957 stonden bij de bank 3299 spaarders in geschreven (vorig jaar 3128) Het spaarsaldo bedroeg op 31 december 1956 f 6.557.050,51 en op 31 december 1957 f 7.168.814,03, alzo een toename van f 611.763,52, inclusief de bijgeschreven rente groot f 189.262,45. Aan spaargelden werd in 1957 ontvan gen f 2.688.940,40 en terugbetaald f 2.077.176.88 (vorig jaar f 1.585.501,51). Het bedrag dat aan voorschotten werd verstrekt bedroeg f 242.720,37 (vorig jaar f245.664,75). De bank had op 31 de cember 1957 aan voorschotten te vorde ren f 1.366.253,13 (vor. jaar f 1.220.028,60). De totale geldomzet bedroeg in 1957 rond 25 millioen gulden wat t.o.v. van 1956 een stijging betekent van rond 4 millioen gulden. Er werd over 1957 een winst gemaakt van f 9304,15 (vorig jaar f 5238,92). Een voorstel van het bestuur om de gemaakte winst bij de reserve te voegen werd met algemene stemmen aangenomen. Het re servefonds steeg hierdoor tot f234.821,83. De voorzitter sprak woorden van dank tot de kassier de heer Oolbekkink en het verdere bankpersoneel voor betoon de ijver en accuratesse. BESTUURSVERKIEZING. Inplaats van het aftredende bestuurs lid de heer H. Krikkink, die zich niet her^ kiesbaar stelde, werd gekozen de heer W. Stevens B.W.zn. Door het bestuur was tevens candidaat gesteld de heer B. W. Krikkink, Beuze- berg, op wie 5 van de 12 stemmen wer den uitgebracht. Als lid van de Raad van Toezicht werd herkozen de heer H. Slijkhuis. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden gekozen de heren G. W. Reilink, D 92 (lid van de Raad van Toezicht) en A. Reilink (Dorp). Door de heren J. W. Rietberg, Neer dorp en H. W. Wechstapel, Espelo. SCHOOLSPAREN. Bij de rondvraag deed de kassier de heer Oolbekkink, naar aanleiding van een door de heer J. Wiggers gestelde vraag, nadere mededelingen over het Schoolsparen. Op de „School met de Bij bel" wordt flink gespbard doch op de an dere scholen loopt het tot nog toe maar matig. Het bankbestuur zal met de hoof den van de drie openbare scholen nog eens gaan praten over het schoolsparen en hopelijk zal dit gesprek een grotere deelname tot gevolg hebben. AFSCHEID. Aan het eind van de jaarvergadering werd afscheid genomen van de heer H. Krikkink die de tijd gekomen achtte dat zijn plaats aan de bestuurstafel moet worden ingenomen door eén jongere. De voorzitter de heer Sprokkereef sprak namens bestuur en leden een har telijk woord van dank tot de heer Krik kink die in de ledenvergadering van 7 april 1930 tot lid van de Raad van Toe zicht werd gekozen en die op 22 april 1953 in de vacature D. B. Nijland werd gekozen als bestuurslid. Acht en twintig jaar hebt gij uw beste krachten aan de bank willen geven en met uw waardevolle adviezen heeft on ze instelling winst kunnen doen zo be sloot de voorzitter, die als blijk van waardering en herinnering een prachtig electrisch scheerapparaat aanbood. Ook de voorzitter van de Raad van Toezicht de heer G. W. Reilink richtte zich met een enkel woord van dank tot de heer Krikkink. Nadat de scheidende functionaris met een kort woord had gezegd voor de woorden tot hem gesproken en het ca deau dat werd aangeboden volgde slui ting der vergadering. ORIENTERINGSRIT M.A.C. „DE HOLTERBERG". Bijna 100 inschrijvingen. Ondanks de minder aangename weers omstandigheden bestond er voor de oriënteringsrit van de Motor- en Auto mobielclub „De Holterberg" op Paas maandag een zeer grote belangstelling. Maar liefst 94 deelnemers en deelneem sters (automobilisten (40), motorrijders, bromfietsers en fietsers) lieten zich in schrijven voor deelname aan deze rit. De brommers en fietsers moesten 20.9 kilometer afleggen en de automoblisten en de motorrijders 68.7 kilometer. De prijzen, die bestonden uit bekers, medaljes en mooie kunstvoorwerpen, werden als volgt gewonnen: Auto's: 1. Hemmes, Deventer, 4 strafpunten 2. P. Jacobs, Dalfsen, 4 strafpunten; 3. Lawant, Enschede, 4 strafpunten; 4. Ligthart, Sneek, 5 strafpunten; 5. H. Schothuis, Hengelo, 5 strafpt. 6. H. Bolink, Markelo, 5 strafpunten. Motoren 1. H. W. Goorman, Holten, 3 strafpt.; 2. Eggink, Almen, 4 strafpunten; 3. A. van Gelder, Wesepe, 4 strafpt.; 4. W. G. Aa, Deventer, 5 strafpunten; 5. L. W. Weys, Raalte, 6 strafpunten. Bromfietsen: 1. Jan Tuller, Holten, 6 strafpunten; 2. H. Slegman, Markelo, 7 strafpunten; 3. J. Slegman, Markelo, 8 strafpunten; 4. G. Sehunenburg, Rijssen, 8 strafpt. Fietsen 1. Mej. M. Kalfsterman, Holten, 11 strafpunten; 2. G. Tempelman, Holten, 12 strafpt.; 3. Jan Arfman, Holten, 12 strafpt.; 4. Mej. M. Jansen, Holten, 14 strafpt. De door garage „E.H.A.G." aangebo den clubwisselprijs werd gewonnen door de M.A.C. „De Holter.berg" met 15 straf punten (deelnemers: H. W. Goorman, 3 strafpt., H. ten Velde, 6 strafpt., en G. M. L. Rouwenhorst, 6 strafpt.). De „Heinekensbeker", wisselprijs voor de beste individuele prestatie, werd ge wonnen door de heer H. W. Goorman. De secretaris van de motorclub, de heer Goorman, reikte na afloop van de zeer geslaagde rit in het clublokaal Vruggink de prijzen uit en sprak een woord van dank tot de controleurs, die op de verschillende posten de kou trot seerden. GROOT PAASVUUR OP DE ZUURBERG Als een enorme toorts brandde op de avond van de Eerste Paasdag boven op de Zuurberg het grote Paasvuur, dat daar door de mannen en jongens van de buurtvereniging „De Noordenberg" bijeengebracht was. Vanaf deze ver heven plaats moet het tot ver in de omtrek te zien geweest zijn. Het wierp een spookachtig schijnsel over de hon derden, die waren toegestroomd om dit folkloristisch gebruik van nabij mee te maken. Naar het aantal auto's, dat in de nabijheid geparkeerd stond, te oor delen, waren onder hen veel vreemde lingen. Velen maakten van de gelegen heid gebruik om dit Paasgebruik te fo tograferen. Vanaf de Holterberg waren weer talloze vuren te zien tot zelfs onder de gemeenten Rijssen, Markelo, Laren en Bathmen. De hemel was op vele plaat sen rood gekleurd van de gloed dezer vuren. Wel een bewijs, dat dit oude ge bruik nog goed in ere wordt gehouden. VOOR HET WIJKGEBOUW. Door de afdeling Holten van de Ned. Bond van Vervoerspersoneel is een be drag van f 25.gestort in het .bouw fonds van het Groene Kruis. Van een particulier werd nog een bedrag van f 2.50 ontvangen. Bouwsteentjes, waar mee het Kruisbestuur erg blij is. KOUDE PASEN MET DRUK VREEMDELINGENBEZOEK Ondanks de nietbepaald zomerse weersomstandigheden heeft Holten met de Paasdagen in het teken van het vreemdelingenverkeer gestaan. De ho tels op de Holterberg waren gedurende het weekend geheel bezet men heeft zelfs tal van families moeten teleur stellen en ook in het dorp waren praktisch geen kamers meer beschik baar. De NRV arriveerde vrijdagmiddag reeds met een groep van 50 personen in hotel Holterman onder leiding van de heer J. Havenaar uit Delft. Het ge zelschap werd zoals men elders kan lezen namens de VVV in het restau rant van de heer J. Löhr welkom ge heten. De Tweede Paasdag kenmerkte zich door een druk verkeer over de Holter berg, waarbij vooral het aantal auto's sterk domineerde. Het weer was dan ook niet aantrekkelijk voor motor- en scooterrijders, hoewel de temperatuur in de bossen, nadat 's morgens de zon wat geschenen had, bizonder meeviel. Bij hotel ,,'t Lösse Hoes", dat als een Phoenix uit zijn as herrijst, stond de mededeling te lezen, dat het in juni heropend zal worden. OVERGEPLAATST De wachtmeester le klas der rijks politie, voormalig postcommandant al hier, de heer J. A. Broekhuizen, is met ingang van 15 april a.s. overgeplaatst naar Harmeien. BIJBELONDERWIJS OP DE OPENBARE SCHOOL In de dinsdag te Amersfoort in het z.g. Tramstation gehouden jaarverga dering van de Vereniging van Christen onderwijzers in Overheidsscholen heeft onze plaatsgenoot, de heer B. H. Brou wer, hoofd der Dorpsschool, gesproken over het onderwerp: „Welke hulpmid delen staan ons ten dienste bij het Bij belonder wijs?" Achtereenvolgens be sprak hij hulpmiddelen bij: vertelling, geestelijk lied, gebed, expressie en Bij bellezen. Ook sprak hij, aan de hand van een expositie van meegebracht materiaal, over atlassen, kaarten, plaat jes, leerboekjes, leerleesboekjes en hand leidingen voor het Bijbelonderricht en wat daarmee verband houdt. Spreker constateerde een ontstellende achter stand in Nederland op het gebied van methodisch goed verantwoorde leer boekjes. Voor Bijbelonder wijs, in ver gelijking met die voor andere vakken en wees op enige nieuwe frisse werk jes, waarbij kennisaanbrengerij plaats maakt voor de vraag van Filippus aan de Kamerling: „Verstaat gij ook, het geen gij leest?" en waarin de zelfwerk zaamheid wordt bevorderd. Voordat de heer Brouwer aan het woord kwam, refereerde de heer J. A. Sellenraad, voormalig Inspecteur van het lager onderwijs en thans directeur van het Paedagogisch Centrum te En schede, over: „Psychologische aspecten van het Bijbelonderrwijs op de open bare school". De heer Sellenraad kwam daarbij tot de volgende conclusie: Het Evangelie is een transito-bood schap. De onderwijzer draagt 'n tran sito-ambt. Zijn karakter-doorlaat kan vertroebelend werken, waarom karak ter-zuivering dagelijks nodig is. De anthropomorfe projectie, vastge legd in een bepaalde „leer", heeft het gevaar, zich in veiligheid af te doen sluiten in een eigen kring, waarbinnen de verplichte dogmatiek remmend op de transito werkt. De COO is genoodzaakt de kritieke distantie te bewaren en waakzaam te blijven ten aanzien van zijn niet-homo- gene omgeving. Zijn risico's worden nog verzwaard door de veroordeling van de zijde der besloten school en de kansen op verloochening tegenover zijn andersdenkende collega's. Zijn levenshouding zegt meer dan zijn leer. Mag hij ondanks alles verheugd zijn over zijn „staan in de vrijheid", die de verfrissende doorstroming versterkt, tevens is hij dan meer vrij om rekening te houden met de kinderpsychologische aspecten bij het Bijbelonderwijs. Op het referaat van beide sprekers, die met grote aandacht beluisterd wer den, volgde een geanimeerde gedach- tenwisseling. Op de dinsdag j.l.te Rijssen gehou den veemarkt waren aangevoerd: 905 stuks vee, runderen 286, varkens 615 en 4 schapen. Prijzen: 52 vette koeien, eerste kwali teit van f2,80 tot f3,10; tweede kwali teit van f2,50 tot f2,80; derde kwali teit van f2,20 tot f2,50 per kg slacht- ge wicht; 98 melk- en kalf koeien v. f640 tot f 990,- per stuk; 52 pinken van f 435,- tot f590,- per stuk; 53 graskalveren van' f240,- tot f365,- per stuk; 31 nuch tere kalveren van f36,-tot f50,- p.stuk; 18 drachtige zeugen van f250,- tot f350 per stuk; 23 loop varkens van f75,- tot f95,- per stuk; 574 biggen van f48,- tot f 63,- per stuk. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: Aanbod iets minder, de handel had een redelijk vlug verloop met gelijkblijvende prijzen. Gebruiksvee: Aanbod minder, de han del hierin had een kalm verloop met gelijkblijvende prijzen. Nuchtere kalveren: Aanbod iets min der, de handel vlug, prijzen gelijk. Varkens en biggen: Aanbod minder, de handel had een zeer vlug verloop met iets hogere prijzen. Pinken en kalveren: Aanbod iets gro ter, de handel hierin had een redelijk vlug verloop met iets hogere prijzen. VOETBAL. Doordat alle vier koplopers in de 2e klasèe E tot een puntendeling kwamen bleef het onderlinge verschil gehand haafd. De uitslagen waren: Nijverdal 2 Wierden 2 0-1; SOS 1 He racles 5 1-1; Omhoog 1 Holten 1 1-1; Rietvogels 2 Rijssen V. 2 3-3. Hoewel Holten II niet speelde kwam het toch al leen aan de leiding. Enter 3 toonde zich weer eens een sterke tegenstander door De Zweef 4 een gelijkspel af te dwingen (1-1). OMHOOG 1 HOLTEN 1 (11) In verband met het overlijden van Henk Soer werd voor de wedstrijd een ogenblik stilte in acht genomen. Holten heeft in hem niet alleen een goede spe ler verloren, maar nog meer een spor tieve kameraad wiens clubliefde ten al len tijde een voorbeeld was en nog zal zijn. Holten verkoos met de wind mee te spelen en verkreeg door uitstekende combinaties, vaak door de twee halfsspe.. Iers opgezet, een veldoverwicht. Na on geveer vijf minuten spelen gleed Ulfman handig langs de stopperspil van Omhoog en uit diens voorzet wist Joh. ten Velde te doelpunten. De scheidsrechter had echter al voor hands van één der backs gefloten en Holten kreeg dus een penalty te nemen, deze werd echter jammer ge noeg niet benut door de linkshalf. Veel aanvallen strandden op de Omhoog stopper, die ruw en unfair speelde, hij kreeg hiervoor dan ook een waarschu wing. De scheidsrechter leidde uitstekend en had de touwtjes stevig in handen. Door een gewaagde terugspeelbal op de kee per kwam J. Kalfsterman in de gelegen heid zijn ploeg aan een verdiende voor sprong te helpen 0-1. Even later miste hij echter twee fraaie kansen. Als Hol ten in de periode geluk had gehad was de voorsprong beslist groter geweest. Na de rust was Omboog sterker en dit leid de al na vijf minuten tot de gelijkmaker. De linksbuiten kreeg de bal goed aan gegeven en met een. hard, onhoudbaar schot werd de uitstekende keepende H. Stegink gepasseerd 1-1. Omhoog ging met aanvallen doch vond steeds weer de excellerende Holtense achterhoede op haar weg. Vooral A. Meerman en A. Traanman deden het uit_ stekend. Deze laatste bewaakte de ge vaarlijke snelle linksbuiten, zodat deze geen enkele kans meer kreeg. Gaande weg werd Holten weer sterker en een kogel van A. Jansen scheerde de lat. Na een kopduel met Ulfman moest de Om hoog-spil het veld met een verwonding verlaten. De resterende minuten was Holten in de aanval doch kon niet tot scoren komen. Opstelling: doel: H. Stegink; achter: A. Traanman en T. Deijk; midden: J. Traanman, A. Meerman, G. Paalman; voor: H. J. ten Velde, Joh. ten Velde, Ulfman, A. Jansen en J. Kalfsterman. De stand in de 2e klasse E: 1. Omhoog 1 11 7 3 1 17 34-11 2. Holten 1 9 6 12 13 27-13 3. Rietvogels 2 10 6 1 3 13 26-21 4. Heracles 5 9 5 2 2 12 20-16 5. Wierden 2 9 4 14 9 13-17 6. SOS 1 9 3 2 4 8 17-18 7. Rijssen V. 2 10 2 3 5 7 12-33 8. Nijverdal 2 9 2 0 7 4 10-23 9. Luctor 2 10 1 1 8 3 16-35 De stand in de 4e klasse J is: 1. Holten II 10 7 2 1 16 45-21 2. De Zweef IV 10 6 3 1 15 55-24 3. Haarl. Boys II 7 4 12 9 43-21 Holten II moet thuis nog spelen tegen: Enter 3 en SOS 3 en uit tegen SOS 3 en De Zweef 4. PROGRAMMA: Zaterdag: Holten a - de Zweef a 4 uur. Zondag: Wierden2 Holten 1 10.30 uur. Holten 3 SOS 2 12 uur. VOLLEYBAL Programma maandag 14 april: VB OW 1-De Zweef 2 Sportlust 2-Njjverdal 1 OKK 1-VBOW 2 (d) Sportlust-Holten OKK 1-De Zweef 2 (d) Visnet 2-Holten Nijverdal 1-Sportlust 1 Nijverdal 2-De Zweef 2 Hellendoorn-VBOW 1 TOP-VOLLEYBAL IN NIJVERDAL Zaterdag 12 april a.s. organiseert het bestuur van de Nijverdalse Volleybal verenigingen, in samenwerking met de Nederlandse Volleybalbond enkele pro- pagandawedstrijden in 't Gebouw voor Chr. Belangen. Het ligt in de bedoeling van de orga nisatoren om het Nijverdalse volleybal- minnend publiek hiermede de gelegen heid te bieden om kennis te maken met de volleybalsport, zoals deze gespeeld wordt in de NeVoBo-afdelingen. Er zullen die avond twee wedstrijden van vijf sets gespeeld worden, t.w.: le wedstrijd: Twents damesteam contra Celebes (Den Haag); 2e wedstrijd: Twents herenteam contra DES (Den Haag). In Celebes komen o.a. uit de dames N. Smit-Barzilay, aanvoerdster van de nationale Oranjeploeg. Zij is onbetwist één van de topspeelsters van Neder land en West-Europe, en A. v. Benen, eveneens een speelster van het natio nale team. In de herenploeg komen o.a. uit Zim merman (nationale team), H. Kolen (nat. team) en Tinkhof (nat. jeugdteam). In het Twentse damesteam zijn opge steld de dames S. Ram er man, H. Kern- pers en S. Heiman van Smash, Hengelo (O.). Dit damesteam behoort tot één der sterkste ploegen in Twente. A. Klinkert van VOL, Enschede en L. van Bremen van Sparta-Wilhelmina, Enschede. A. Toet en I. Assink van Kateekers, Hen gelo (O.), welk team kampioen is van de overgangsklasse Oost 1957-1958. In de herenploeg zijn opgesteld: Al- dekamp van de 3e Ulo te Enschede; H. ter Horst en E. de Wit van Achilles, Enschede. Dit team is kampioen van de hoofdklasse Oost 1956-1957 en num mer 5 op de landskampioenschappen in 1957. Le Fébre, Prinsen en Kuypers van OSS-WIK te Almelo, momenteel lijst aanvoerder van de Oostelijke hoofd klasse, en H. Bult, ex-Achilles, En schede, momenteel spelend in REVA te Amsterdam, welke ploeg kampioen is geworden van de westelijke over gangsklasse. Geen der Twentse gemeenten heeft in de laatste jaren een dergelijk select gezelschap binnen haar muren gehad en het lijkt er dan ook op, dat het Ge bouw voor Chr. Belangen in Nijverdal a.s. zaterdag te klein zal zijn voor alle belangstellenden, die deze NeVoBo-su- per-wedstrijden niet willen missen. BILJARTEN Met de wedstrijden voor het per soonlijk kampioenschap 2e klasse van de biljartbond „Ons Genoegen" werd een begin gemaakt in café L. Bakker te Rijssen. De eerste partij ging tussen H. Nep (KOT) en H. Dekker (HBC). Laatstge noemde wist in 16 beurten de 100 car. vol te krijgen. In de 5e beurt scoorde hij een serie van 32. Uitslag 33-100 in 16 beurten. H. J. Kamphuis ('n Hook) toonde zich veel sterker dan zijn club genoot Ter Haar. Een serie van 16 in de eerste en een van 17 in de tweede beurt waren al een waarschuwing. In 21 beurten werd de partij beëindigd. Ter Haar had toen 50 car. bijeen. De laatste partij tussen Ten Hove (De Waag) en J. Woertman (NBC) werd met ruim verschil door Ten Hove ge wonnen; 100-63 in 30 beurten. Het programma voor de volgende week luidt: Eerste klasse: (op dinsdag 15 april in hotel Gijsbers te Rijssen): W. G. Spekhorst-C. van Vliet; F. Tusveld-W. Muller; J. Dekkers-E. Gijsbers. Tweede klasse: (op vrijdag 18 april in hotel Buursink te Nijverdal) H. Nep-J. ter Haar; J. Woertman-H. Dekker; H. ten Hove-H. J. Kamphuis. MOTORSPORT. K.N.M.V. VOORJAARSRIT. De Xle K.N.M.V. voorjaarsrit, welke a.s. zaterdag gehouden wordt, zal dit jaar gereden worden door een deel van Salland en 't westelijk deel van Twente. De start vindt plaats in de morgenuren bij het café-restaurant „De Elf Provin ciën" te Hellendoorn. Zij draagt het ka rakter van een oriënteringsrit en is dus geen snelheidswedstrijd. Voor lichte mo toren bedraagt de gemiddelde snelheid 3640 km. per uur en voor de zwaar dere machines 3842 km. Er hebben circa 40 rijders ingeschreven. De deelnemers moeten tweemaal het zelfde traject rijden en zullen daarbij ook onze gemeente passeren en wel in de eer ste ronde tussen 12 en 13 uur en in de tweede ronde tussen 15.45 en 17 uur. Zij komen van de stuw bij de Wippert, gaan na circa 2 km. de Beuzeberg in en komen uit bij de hoofdwegsplitsing Holten Almelo en HoltenMarkelo, om vervol gens in de richting Markelo naar de Frie- zenberg te verdwijnen. Deze rit moet niet verward worden met dc z.g. Overijsselrit, welke plaats vindt op zaterdag 26 april a.s. en in ver- band met het nog niet tijdig gereed zijn van de traditionele startplaats, hotel ,,'t Lösse Hoes" op de Holterberg, nu beginnen zal vanaf hotel „De Kleine Viaduct" van de heer G. Muller aan de Deventerweg. Richt niet Uw rjjwiellicht Op eens andermans gezicht! Voetgangers, rechts op het trottoir, Daar is voor U het minst gevaar. WORDT VERGETEN!

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2