Jaarvergadering Het Groene Kruis Bato gaf goede gymnastiek te zien SPOEDIG GROTE ACTIE VOOR WIJKGEBOUW. AANSTEELING TWWEDE ZUSTER NODIG. De vereniging „Het Groene Kruis" hield vrijdagavond van de vorige week in hotel Holterraan haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer W. Beijers. Er bestond voor deze ver gadering slechts geringe belangstelling- In zijn openingswoord wees de voor zitter er op, dat de vereniging in de ko mende periode voor twee belangrijke beslissingen staat. Er zal nu zo spoe dig- mogelijk een wijkgebouw moeten komen, want de huidige toestand vol doet niet meer, en er zal moeten wor den overgegaan tot de aanstelling van een tweede wijkverpleegster. Wat het wijkgebouw betreft had men gehoopt reeds verder te zijn, maar de voorbereidingen kosten veel tijd en overleg en wellicht is het achteraf ge zien maar goed, dat nog niet tot aan besteding werd overgegaan, aangezien het bouwen zeker niet duurder is ge worden. De vereniging staat op het punt de medewerking van alle ingezetenen in te roepen voor het verkrijgen van ren teloze aandelen of giften ineens. Spr. bracht in dit verband dank aan de ge zamenlijke vrouwenverenigingen voor hun actie tijdens de stemming voor de Prov. Staten, welke 2035.92 heeft op gebracht en aan allen die hierin heb ben bijgedragen. De aanstelling van een tweede wijk verpleegster is nodig, omdat zr. Groe- neveld al de haar opgedragen taken niet meer behoorlijk kan vervullen, ter wijl ook een voorzienmg moet worden getroffen in verband met de bezetting van het Buitencentrum Twenhaarsveld. Met het gemeentebestuur, in welks dienst de zuster komt, is reeds over eenstemming bereikt. Het wachten is nog op de toestemming van de minister- De voorzitter bracht dank aan zuster Groeneveld en aan haar vervangster, mevr. Wansink-Muller, voor hun arbeid in het belang van de patiënten, en aan de dames J. Wiggers-Aanstoot en R. Fransen-Lubbersen voor hun hulp op het zuigelingen- en kleuterbureau. Eerstgenoemde heeft om gezondheids redenen haar taak neergelegd, bij wel ke gelegenheid haar een aandenken is aangeboden. Ook de familie Meijer be trok de voorzitter in zijn dankwoord voor het beheer van het magazijn en de geldophalers, de heren Koordes, Kers, Tempelman en Nijland, voor de wijze, waarop zij telkenjare de contributie innen. Jaarverslagen. Door de secretaris, de heer G. Brands, wordt vervolgens een uitvoerig jaar verslag uitgebracht, waaraan wij ont lenen, dat het aantal bezoeken in de wijk als volgt heeft bedragen: zieken verpleging 1885 (bij 67 patiënten), t.b.c.- bestrijding 129, rheumabestrijding 36, zuigelingenzorg 1195 en 108 voor prop-, kleuterzorg 407 en schoolkinderen 6; in totaal 3766. In totaal strekte de zorg en bezoeken zich uit over 237 zuigelingen en 258 kleuters. Het consultatiebureau voor zuigelingen hield 44 zittingen met 1398 consulten en 119 nieuw ingeschre venen. Het kleuterbureau hield 23 zit tingen met 487 consulten en 168 nieuw ingeschrevenen. Uit het bovenstaande blijkt, dat weer een respectabel aantal bezoeken werd afgeelgd en dat de werkzaamheden zich in vergelijking met voorgaande jaren nog steeds uitbreiden, zodat de nood zaak van aanstelling van een tweede zuster hierdoor reeds voldoende wordt aangetoond, aldus het verslag. Het aantal uitleningen uit het ma gazijn bedroeg 394, een aantal vrijwel gelijk aan vorige jaren. Het aantal t.b.c.-patienten bedroeg 4, iets meer dan het vorige jaar, maar dit aantal mag niettemin als gunstig wor den aangemerkt. De financiën. Ook in het jaarverslag van de pen ningmeester, de heer H- J. Oolbekkink, werd een uitvoerig beeld gegeven en wel van de financiën der vereniging. De inkomsten bedroegen 10.075.64, waarin begrepen is aan contributie een bedrag van 4066.en aan subsidie van het rijk 3271.—. Van de beide diaconieën en het Algemeen Zieken fonds „D.O.Z." te Deventer wordt jaar lijks een kleine bijdrage ontvangen. De uitgaven bedroegen 8432.27, waaronder een bijdrage aan de gem- Holten in de wedde van de verpleeg ster, kosten van een bromfiets, kosten van verplegingsartikelen, vervoerkos ten naar het zuigelingenbureau, zaal- huur, administratiekosten, bijdragen aan het Groene en Wit Gele Kruis voor de consultatiebureaux enz. Besloten werd het batig saldo ad 1643.27 toe te voegen aan 't bouw fonds voor het wijkgebouw. Het saldo van dit bouwfonds bedroeg op 31 december 1956 25.521.76. Door de bijdragen van Holtens To neel, van de Vrouwenactie en door de toevoeging van het saldo over 1957 be draagt het thans bijna 30.000. De kascommissie, bestaande uit de heren H. J. Aanstoot en W- Drent, ver klaarde bij monde van eerstgenoemde boeken en kas in orde te hebben be vonden, waarna aan de penningmees ter onder dankbetuiging voor zijn uit stekend beheer, décharge werd ver leend. Ook aan de secretaris werd dank gebracht voor zijn uitvoerig jaarver slag. Tot leden van de nieuwe kascom missie werden benoemd de heren W. Drent en H. Soer. Bestuur. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heren G. Knapen en W. Beijers, met algemene stemmen herkozen. Contributieverhoging- In verband met de eerlang te ver wachten aanstelling van de tweede wijkzuster zal de contributie moeten worden verhoogd. In verband met de door de gemeente gevoerde subsidie politiek heeft het gemeentebestuur er bij de vereniging op aangedrongen het bedrag der contributie te brengen op minstens ƒ5.per gezin, zoals deze thans ingeschreven staan. Aangezien de contributie in Holten zeer laag is in vergelijking met ande re plaatsen stelde het bestuur voor al dus te besluiten. Voor alleenstaande personen, vroeger een gezin vormende, zal de contributie 2.50 per jaar moe ten bedragen. Nadat de voorzitter er nog op gewe zen had, dat het bestuur er prijs op stelt, dat, zoals thans het geval is, alle gezinnen in Holten bij 't Groene Kruis zijn aangesloten, en enkele opmerkin gen door hem waren beantwoord, werd het voorstel aangenomen. Het wijkgebouw. Hierna deed de voorzitter nog enkele mededelingen omtrent de te verwachten inzamelingsactie voor het wijkgebouw. Het heeft aanvankelijk in de bedoe ling gelegen om een groot bedrag bij een te brengen door het vragen van giften. Met de vrouwenverenigingen was reeds overeenstemming bereikt over de inzameling daarvan. In de gemeente Rolde, een gemeente van ongeveer dezelfde grootte als Hol ten, heeft men echter zeer gunstige er varingen opgedaan met het plaatsen van renteloze aandelen- Daar werd in een korte spanne tijds een bedrag van ruim 60.000 bijeengebracht. Aang: zien er nog een belangrijk bedrag aan de bouwson ontbreekt (het bestuur schat dit op pl.m. 35.000) is besloten te trachten ook op deze wijze het geld bijeen te brengen. Voor hen die niet in staat zijn een bedrag ineens op tafel te leggen, zal een betaling in termijnen worden mogelijk gemaakt, opdat ieder Holtens gezin een aandeel kan hebben in dit voor de volksgezondheid zo be langrijke werk. Aangezien het thans om beduidend hoger bedragen gaat zal de medewer king van de mannelijke bevolking wor den ingeroepen. Hierover zullen zeer binnenkort mededelingen worden ge daan, zo verklaarde hij. De vrouwen verenigingen blijven bereid, zo nodig, hun volle medewerking te verlenen. Het zal voor de toekomstige exploitatie van het wijkgebouw van groot belang, zijn, dat zo weinig mogelijk rente en aflos sing behoeft te worden betaald. Na een korte rondvraag werd de ver gadering gesloten. BEVORDERD TOT OPPERWACHTMEESTER De heer J. P. Poll Jonker, sedert kort postcommandant der rijkspolitie alhier, is met ingang van 1 april bevorderd van wachtmeester tot opperwachtmees ter. EERSTE KIEVITSEI Door de scholieren D. J. Lubbersen, Neerdorp 98 en D. J. Volkerink, Neer dorp 95, is dinsdag het eerste kievitsei in deze gemeente gevonden. Zij hebben het omdat het eerste Overijsselse ei reeds gevonden werd aangeboden aan de burgemeester van Holten, Mr. W. H. Enklaar. GROOT PAASVUUR OP DE ZUURBERG Bij het gemeentebestuur is weer een groot aantal aanvragen voor het ont steken van Paasvuren binnengekomen. Het betreft hier over het algemeen kleine „Boaken". Er komt echter een heel groot Paas vuur in de Lokerenk op het hoogste punt van de Zuurberg, waar de buurt vereniging „De Noorderberg" traditie getrouw elk jaar haar brandstapel ont steekt. Men is momenteel druk bezig het materiaal bijeen te slepen, dat in ver band met het kappen van bossen in onbeperkte hoeveelheid aanwezig is. Het ontbreekt nog wel-eens aan de no- nige mankracht om het rijshout bij een te brengen en te vervoeren. Er zijn wel vrachtauto's beschikbaar. Er wordt dan ook een beroep gedaan op de jonge mannelijke ingezetenen om de Noor denbergers zaterdagmiddag te komen helpen. Telken, jare bestaat er bij de vele vreemdelingen, welke hier met de Paas dagen vertoeven, grote belangstelling voor de Paasvuren. Indien men op de Zuurberg een enorme stapel bijeen zou kunnen brengen, zou de gloed uren ver in de omtrek te zien zijn en zou men de gasten daarmede tevens een ongekend evenement bereiden. AFSCHEID VAN MEJ. A. M. WEGSTAPEL BIJ HET CHR. KLEUTERONDERWIJS In het gebouw „Rehoboth" kwamen vorige week vrijdagavond de leden van de Chr. Kleuterschoolvereniging bijeen om afscheid te nemen van de hoofd leidster, mej. A. M. Wegstapel, die met ingang van 1 april werd benoemd aan een Chr. kleuterschool te Apeldoorn. De voorzitter der vereniging, de heer H. Schuppert, opende deze druk be zochte bijeenkomst met gebed en Schriftlezing (Markus 10 vers 13-16), nadat gezongen was Gez. 18 vs. 1 en 4. De heer Schuppert sprak hierna een welkomstwoord, waarin hij zich in 't bizonder richtte tot mej. J. Tiemes te Schoonebeek, die met ingang van 1 juni a.s. tot hoofdleidster is benoemd en tot mej. J. Wassink te Wierden, die van 1 april tot 1 juni als hoofdleidster zal fungeren. De voorzitter sprak vervolgens een kort woord van afscheid tot mej. Weg stapel, die vanaf de oprichting (najaar 1949) aan de schopl verbonden is ge weest en die thans vier en een half jaar leiding aan de school heeft mogen ge ven. Op deze afscheidsavond, aldus de voorzitter, zien wij terug op het vele en belangrijke werk, dat „juffrouw Ali" heeft gedaan en wy kunnen niet anders dan dankbaar zijn. Wij bewaren aan Uw persoon en Uw werk de beste herin neringen en wij wensen U by Uw werk in Apeldoorn Gods zegen en sterkte toe, zo besloot de heer Schuppert. Ook de secretaris van het schoolbe stuur, de heer E. Koopman, richtte zich met een hartelijk woord van afscheid tot mej. Wegstapel en tot mevrouw G. Wegstapel-Van Lindenberg, op wie nooit tevergeefs een beroep werd ge daan als haar hulp bij het organiseren van een bazar of verkoopavond werd ingeroepen. Als blijk van waardering voor het verrichte werk en als aandenken aan de Chr. kleuterschool bood de heer Koop man namens de vereniging een prach tig elektrisch klokje aan. Prachtig cadeau van de ouders. De kleuters boden juffrouw Ali een prachtige staande schemerlamp aan (een geschenk van de ouders en mevr. Aan stoot-Kolkman) en Ina Oosterkamp en Albert Jansen zongen hierbij het vol gende liedje: Wij kleintjes van de kleuterschool Wij zingen nu een lied. Niet blijde en niet opgewekt, Want 't is geen vreugdelied. Waarom wij dan niet blijde zijn: Ons juf gaat van ons heen, Ze laat ons na acht jaren Weer helemaal alleen. De tijd, dat juf hier bij ons was, Hielden we veel van haar. Ze speelde en stoeide met ons mee, We hadden pret met elkaar. Nu gaat juf naar een and're plaats, Heel ver bij .ons vandaan, Waar ook weer kleine kleutertjes Op haar te wachten staan. Mej. Ans Rietman, die geruime tijd met mej. Wegstapel mocht samenwer ken, dankte voor de steun en de vriend schap, die zij van mej. Wegstapel steeds mocht ontvangen en zij bood een boek werk aan. De heer G. W. Rietman, die namens het bestuur van de School met de Bij bel het woord voerde, wees op de nau we band die er bestaat tussen de kleu terschool en de „grote" school. Gij hebt in de Christelijke kleuterschool, het „voorportaal" van de School met de Bijbel, belangrijk werk verricht, waar op wij op deze avond nog eens willen wijzen en waarvoor wij U zeer dank baar zijn. Uw grote liefde en toewijding moet voor ons allen een voorbeeld zijn, zo besloot de heer Rietman. Verder werd nog een kort woord gesproken door mevr. Bronsvoort-Teeselink, na mens de moeders; door de heer J. G. van Lindenberg namens de vaders en door Ds. R. A. Hoogkamp namens de kerkeraad der Geref. kerk. Mej. J. Tiemes te Schoonebeek, on derwijzeres aan de Chr. kleuterschool te Zwartemeer, sprak een kort woord en verklaarde blij te zyn deze avond te hebben bijgewoond. Het is vanavond duidelyk gebleken, dat de ouders van harte meeleven met de Christelijke kleuterschool en dit meeleven hebben wij als onderwijzend personeel juist zo nodig. Mej. Wegstapel sprak aan het slot van de afscheidsavond een kort woord en dankte het bestuur voor de prettige samenwerking en het vertrouwen, dat haar steeds werd geschonken. Ook dank te zij mevr. Aanstoot-Kolkman voor al het werk, dat zij voor de Christelijke kleuterschool verrichtte, terwijl mevr. Schuppert-Eshuis werd dank gezegd voor de vele kopjes koffie, die werden geschonken. Voor de cadeaux, zo besloot mej. Wegstapel, ben ik erg dankbaar en ik beloof U, dat ze in mijn kamer in Apel doorn een ereplaatsje zullen krijgen. Nadat de heer H. Schuppert een kort slotwoord had gesproken, eindigde Ds. Hoogkamp met dankgebed. UITVOERING DEVENTER FIGUURZAAGCLUB De Deventer Figuurzaag- en Gym club DFC zal zaterdag 12 april a.s. in de feestzaal van hotel Vosman een uit voering geven onder leiding van de heer Akkerman. Aan deze avond werkt mee de Cabaretgroep van de WSV en DVT uit Deventer, onder leiding van de heer Kiers. Voor nadere bizonderheden wordt verwezen naar een advertentie in dit nummer. Bijna beangstigende groei van het aantal gymnasten. De Sportvereniging „Bato" gaf donder dag en zaterdag van de vorige week met haar gymnastiek-afdeling - zoals in ons vorige nummer in het kort werd gemeld - een tweetal openbare uitvoeringen on der leiding van de heer W. Knapen uit Nijverdal. Het zijn een paar goede uitvoeringen geworden, waardoor vooral van de zijde van de ouders der jeugdige gymnasten een flinke belangstelling bestond. Amici- tia was dan ook beide avonden bijna ge heel bezet. Om alle afdelingen aan hun trekken te laten komen werd elke avond een pro gramma van 22 nummers afgewerkt. Dat geschiedde in een vlot tempo, waarbij de bezoekers veel afwisseling werd geboden. DE OPENING. De avond werd geopend door de voorzitter van „Bato", de heer D. J. Bul- sink, die er zijn vreugde over uitsprak, dat de zaal zo bezet was en een korte toelichting gaf waarom twee avonden moesten worden gegeven. De vereniging telt momenteel 324 leden en die kunnen niet allen tegelijk aan een uitvoering medewerken. Men is een ogenblik bang geweest, dat door de ingebruikname van ue gemeentelijke turnhal, het ledental zou dalen, omdat de kinderen op school nu meer en beter gymnastiekonderwijs krij gen, maar deze vrees is ongegrond ge bleken. De vereniging is juist nog ge groeid en deze groei is zelfs wat beang stigend, aldus de heer Bulsink, omdat één leider het onderricht bijna niet meer aan kan. Hij in dit verband woorden van dank tot de heer Knapen - die voor het voetlicht moest komen - voor zijn uit stekende leiding en tot de dames Joh. Wansink, M. Dijkink en D. Veneklaas, die hem assisteren en hiervoor een ca deautje kregen. Ook de famile Meinsma kreeg een hartelijk toespraakje en een spontaan applaus, omdat man, vrouw en Kinderen hun beste krachten geven voor de gymnastiek. De heer Bulsink sprak zijn openings woord uit na de algemene opmars naar het toneel van alle deelnemers met het vaandel voorop. Het programma voor de pauze kwam voornamelijk voor rekening van de meis jes en jongens, die met vrije oefeningen, grondgymnastiek, oefeningen aan de brug klassikaal brugturnen, bokspringen, en een springrietoetening een zeer geva rieerd aantal nummers vlot afwerkten. Aan de souplesse en afwerking der oefe- ingen ontbrak nog wel eens wat, maar het is ook niet zo eenvoudig om de nogal eens wisselende schare in een korte span ne tijds alles foutloos bij te brengen. Reeds van beter gehalte waren de bal oefeningen met aardige lichteffecten der adspirant dames. Een bijzonder komische noot vormde het nummer „Het leven be gint bij veertig", waarin oud-leden op leeftijd, die zelf een clubje hebben ge vormd, hun beste krachten toonden. De zaal daverde van de lach om de dikwijls koddige momenten, die zij met hun oefe ningen boden. Maar zij blijven er fit bij en hun voorbeeld verdient navolging. Een kleurige indruk maakte de groep meisjes in hun blauwe tricots met het nummer „Dit is hun lust en hun leven". Dit geselecteerde groepje gaf uitstekende grond- en lichaamsoefeningen te zien. Het optreden van de clown August met zijn wonderpaard bracht veel vrolijkheid en hilariteit. Ze vormde een aardige af wisseling tussen de nummers voor de pauze. Het eerste deel van de avond werd be sloten door de mariniers en marva's, uit gevoerd door de dames en adspirant-da- mes, met rhythmische oefeningen op de maat van de muziek. GOED WERK. De nummers na de pauze vormden 't betere deel van de avond, waarin de meer gevorderde dames, jongens en ad- spirant-heren optraden. De brug met on gelijke leggers was een keurig nummer van de dames. Van prima gehalte was ook de grond gymnastiek van de adspirant dames en heren, alsmede de springkast-oefening door de gevorderde jongens. Zij kregen telkens een spontaan applaus van de zaal, die vol bewondering was. De da mes kwamen ook uit met bewegings vormen, knotsoefeningen en tango-fan tasieën op het rhythme van de gram- mofoonmuziek. Fraaie nummers, die bewondering wekten, evenals de stan den van de adspirant heren. Minder spectaculair waren de partner-oefenin gen der jongens. Ook zij kregen echter hun deel van het applaus. De muzikale begeleiding en de ver lichting werd verzorgd door de heer J. Bouwhuis. Met een kleine verloting werd deze geslaagde uitvoering van BA TO besloten. ORIËNTERINGSRIT M.A.C. „DE HOLTERRERG" De Motor- en Automobielclub „De Holterberg" gaat het seizoen openen door het organiseren van een oriënte- ringsrit voor auto's, motoren, brom mers en fietsen op maandag, Tweede Paasdag a.s. Er is een zeer bekoorlijke rit uitgezet in de omgeving van Holten en omstre ken over een afstand van 65 km, terwijl de brommers en fietsers een afstand zullen hebben af te leggen van pl.m. 25 km. Zoals gewoonlijk, stelt „De Hol terberg" voor de winnaars weer aan trekkelijke kunstvoorwerpen beschik baar. De start vindt om 2.30 uur plaats bij het clublokaal, café Vruggink in de Stationsstraat. JAARFEEST GEREF. JEUGDCLUBS. Maandag hielden de Gereformeerde meisjes- en jongensclubs hun jaarfeest in het gebouw „Rehoboth", waarvoor een zeer grote belangstelling bestond. Aan alle kanten moesten op het laatst stoe len worden bijgezet om de vele aanwe zigen een zitplaats te kunnen verschaf fen. De avond begon voor de jongelui dus goed. Of de aanwezigheid van al die men sen de stimulans was of dat deze jeugd altijd zo goed is, weten wij niet, een feit is, dat ze deze avond uitstekend op dreef was. Vooral sommige jongens lieten zich bij het toneelspelen van hun beste kant zien. Ds. Hoogkamp leidde deze avond en begon met het laten zingen van een psalmvers, om daarna voor te gaan in gebed. Na een welkomstwoord kwamen de jongens en meisjes zelf aan de beurt en wel allereerst met een bloementableau, waarin de meisjes leuke zelfgemaakte bloemen toonden in een boog van groen. De reaktiè van dominee Hoogkamp was dat de bloemen en de meisjes mooi wa ren en dat de laatsten stellig nog mooier zouden worden. Verder werd de avond gevuld met samen spraken, voordrachten enz. Enkele stukjes die bizonder in de smaak vielen waren b.v. „De toonkunstenaar", „Baas Pik", en „Het geval van Preute len". Deze werden op kostelijke wijze ge speeld. Ook zijn er deze avond twee inleidin gen gehouden nl. over „Gethsémané" en „Petrus", die gevolgd werden door een mooi gedicht. In de pauze werd getracteerd op koffie met sprits Bij een stemming voor een ander be stuurslid (de heer Joh. Aanstoot trad af) werd de heer A. Rietman gekozen. Het jaarverslag van de meisjesclub werd door twee kabouters uitgebracht en het stukje „Bureau voor beroepskeu ze", liet iedere aanwezige zien, welke goe de instelingen dat in onze moderne tijd zijn. Met een zangstukje van „vier onder wijzeressen die later wilden trouwen", kwam het einde van het afwisselende programma in 't zicht. De heer Js. Beid- man en G. W. Rietman spraken beide nog als afgevaardigden resp. van de kontact commissie en de kerkeraad. Daarna werd de avond op symbolische wijze beëindigd met het tableau „Op die heuvel daarginds" Een ruw houten kruis met een biddend meisje opziende naar het kruis. Na een slotwoord van Ds. Hoogkamp eindigde de heer Kraayenveld de zeer geslaagde feestavond met dankgebed. EEN JAAR VRIJSTELLING Aan de dienstplichtige der lichting 1958 J. W. Weijers, Holterbroek 71, is een jaar vrijstelling verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. NIJVERDAL EINDLES CURSUS LANDBOUW BEDRIJFSLEER Woensdagavond 2 april vond in de Chr. lagere Landbouwschool te Nijverdal de eindles plaats van de cursus landbouw bedrijfsleer (agrarische economie), welke afgelopen winter gedurende 2 avodnen per week door het hoofd der school, de heer J. Buwalda, werd gegeven. Op zaterdag 29 maart deden de cursisten met andere groe pen uit O.-Overijssel examen in de Rijks- Middelbare Landbouwschool te Hengelo. Na de opening door het hoofd der school, waarin hij een overzicht gaf van de ge houden cursus, werden enkele inleidingen gehouden door cursisten en wel over „de Ruilverkaveling" door H. de Graaf en over „de Nieuwe Pachtwet" door D. J. Koldewé. Na de pauze vond de officiële uitreiking plaats door ir. Dallinga uit Hengelo, na mens het Rijkstoezicht. Ir. Dallinga wees op het succes van deze cursus vanwege het groot aantal geslaagden, temeer daar over het geheel velen werden afgewezen en volgens ir. Dallinga het examen dit jaar wel wat aan de zware kant was. De kan didaten die geen diploma kregen kwamen nog in aanmerking voor een her-examen. Aan de volgende cursisten werd een diplo ma uitgereikt: A. Bartels, Hellendoorn; H. de Graaf, Nijverdal; W. F. Harmsen, Nijverdal; J. Heuver, Den Ham; B. J. Hoekjen, Nijver dal; H. Hoekjen, Nijverdal; D. J. Koldewé, Hellendoorn; G. Kroeze, Hellendoorn; H. Pronk, Marie; J. W. Wieldraayer, Marle. Na de uitreikink werd nog het woord gevoerd door de voorzitter van de com missie van Toezicht, de heer G. J. Huls man. Hij feliciteerde de geslaagden en ook het hoofd der school met dit resultaat. Spreker wees op het grote belang van deze cursussen, daar niet alleen de technische kant van de bedrijven belangrijk is, maar vooral ook de financieel-economische kant. Namens de CBTB hoopte spreker dat de heer Buwalda bereid zal zijn komende winter opnieuw een dergelijke cursus te houden. Hierna sloot de voorz. deze eind les met dank aan God. iiill EMIR FEISAL de kroonprins van Saoedi-Arabië, die een groot deel van de macht van koning Saoed overgenomen heeft.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2