Het onderwijs in de Bijbelse geschiedenis Vergadering V.V.V. Op de vorige week gehouden jaar vergadering van de School met de Bij bel hield mej. G. Burgier een inleiding over bovenstaand onderwerp, inleiding, een lokaal van onze school Als U, zo begon mej. Burgier haar zult U steeds bovenaan zien staan: binnenstapt en het lesrooster bekijkt, „Godsdienstonderwijs". Dat wil dus zeggen, dat we elke morgen weer be ginnen met een bijbelse vertelling. Juist door dat begin raken de kinde ren, die pas op school komen, er direct thuis. Alles is vreemd voor de klein tjes, maar dan wordt er verteld uit de bijbel en dat is iets uit de vertrouw de wereld van thuis- Daar hebben ze immers al gehoord van Adam en Eva, van Jozef en Mozes, doordat vader of moeder hen voorlazen uit de kinder bijbel. Doordat er het eerste uur bijbelse geschiedenis wordt verteld, kan men onmiddellijk de school een plaats geven in de wereld van het kind, want in die wereld had de bijbelse geschiedenis al een plaats gevonden. De bijbelse geschiedenis moet verteld worden en niet voorgelezen. Juist door die vertelling is er contact met de kin deren. De onderwijzer staat door die vertelling veel dichter bij het kind. Als er goed verteld wordt, luisteren de kinderen vanzelf; daardoor gaat de poort van de kinderziel open. Het vertellen is het belangrijkste van ons werk, omdat we daarin het kind 't dichtst benaderen. De bijbelse vertelling is het middel om de kinderen de weg tot de Heiland te wijzen, die zelf gezegd heeft: „Laat de kinderen tot Mij komen". Voor hen is 't iedere morgen op nieuw een feest om een vertelling te horen. Al hebben ze soms een verhaal al drie keer gehoord, ze zullen de vierde keer vast weer met aandacht luisteren. Een kind weet vaak nog wel, welk ge deelte het meest boeide en zit bij het herhalen van de vertelling intens te luisteren. Vertellen is iets laten zien- Dit kun nen we alleen, wanneer we zelf eerst goede voorstudie hebben gemaakt. Van een verhaal, dat niet goed is voorbe reid, zal in de regel weinig terecht ko men. Een bijbels verhaal moeet eerbie dig worden verteld, 't Zal heel anders gebeuren als bijv. een sprookje. De kin deren moeten weten: dit is heilig ter rein. Een kind kan alleen eerbied voor de bijbel en voor God worden bijge bracht als het daarbij 't goede voor beeld van de onderwijzer heeft, en ook dat van z'n ouders. Er moet altijd sa menwerking zijn tussen de school en het gezin. Wat moet een kind wel gaan denken, als het op school vol eerbied hoort ver tellen over God en Zijn gebod en ziet, dat er thuis met God geen rekening wordt gehouden. Wordt er dan niet iets scheef getrokken in de kinderziel, die zo kwetsbaar is? Kinderen zijn Gods geschenken, laten we ze als „geleend" goed beschouwen en ze ook zo behan delen. Een kind ziet scherp en voelt zuiver aan of we menen wat we zeggen. Een kind ziet onze verkeerde dingen soms beter dan we ze zelf kennen. Een ver- lelling van iemand die zelf waarachtig gelooft, zal bij een kind een veel dieper indruk nalaten, dan wanneer een kind voelt, dat de verteller niet met hart en ziel meeleeft. Als we de kinderen de bijbelse ge schiedenis vertellen, willen we ze ook graag de eeuwige waarden zeggen, zon der het houden van een „toepassing" na de preek. Als 't verhaal, dat ze vol spanning gevolgd hebben, uit is en we willen ze dan nog een geestelijk woord je meegeven, dan luisteren ze niet eens meer. De spanning is weg, ze begin nen te draaien, worden onoplettend en laten ons in de steek. Gaan we ze dan alleen een geschie denis uit de bijbel vertellen en meer niet? Nee, het grote doel van het ver tellen is immers de kinderen te bren gen tot Jezus. We laten de kinderen Gods heiligheid, Zijn liefde en ontfer ming in Christus, Zijn rechtvaardigheid zien in de vertelling en niet na de ver telling en we bereiken dan ook veel meer dan met een afzonderlijke preek na ieder verhaal, 't Gaat immers al leen om Christus en Hij moet in het middelpunt staan, zo besloot mejuffr. Burgier haar inleiding. HET GEWETEN VAN HET SCHOOLKIND. De heer J- Kraayeveld, onderwijzer aan de School met de Bijbel, begon z'n inleiding op de vorige week gehouden jaarvergadering van de schoolvereni ging met een „reportage" van 'n vecht partij op het schoolplein tussen twee knapen (Jan en Piet), die altijd goede kameraden waren, doch op zekere dag „op de vuist gingen", omdat Jan tegen Piet zei: „Jij doet gemeen". Piet „nam" dit niet en er werden rake klappen uit gedeeld. Beide jongens meenden in hun recht te staan, doch toen de meester kwam, moesten ze het vechten staken. Wat mag nu wel en wat niet en waar ligt de grens- Mét het stellen van deze vragen zitten we midden in één van de vele problemen van de opvoeding. We moeten de kinderen leren onderschei den tussen goed en kwaad. Ze zullen moeten leren om zelfstandig het goede te doen en het kwade te laten. Een ster- VERG ADERIN G FOK VERENIGING „DE FRIES-HOLLANDSE". Deze vergaderde op 12 maart 's avonds bij M. Kalfsterman. De voorzitter, de heer H. W. Veneklaas, opende de ver gadering met een kort openingswoord. De secretaris, de heer J. H. Veneklaas Slots, las de notulen der vorige verga dering, welke onveranderd werden goed gekeurd en vastgesteld. De penningmees ter, de heer G. J. Klaasses, bracht ver slag uit van de financiële toestand der vereniging. De kascommissie deelde bij monde van de heer Muilerman mede, dat alles accoord was bevonden, de penning meester werd dank gebracht voor zijn goed beheer. Voor de heer J. H. Vene klaas Slots, welke periodiek aftredend en niet meer herkiesbaar was, werd geko zen de heer J. A. Kolkman. Door de con troleur, de heer Jansen, werd vervolgens verslag uitgebracht van de werkzaam heden. Bij de vereniging zijn aangeslo ten 55 leden met 416 koeien. Geregis treerd werden 154 vaars- en 2 stierkalve ren. In het NRS werden 35 koeien inge schreven, te weten 2 RS, 23 S en 10 R koeien. Bij de rondvraag werd naar voren gebracht, dat de deelname aan de jaar lijkse fokveedag lang niet algemeen is. In verband met de verplichte enting van het jongvee na 1 sept. 1958 zal ge tracht worden dit jaar de fokveedag vóór 1 sept. te houden. Hierna krijgt de heer Dijkstra, de ge legenheid om zijn gemaakte filmplaat jes te laten zien van de in 1957 gehou den fokveedag, welke zeer in de smaak vielen. De heer Dijkstra werd hartelijk dank gebracht voor de vertoonde plaat jes. VERGADERING ARJOS. Maandag 17 maart j.l. kwamen de plaatselijke A.R. jongeren weer voor hun maandelijkse vergadering bijeen. Mej. M. Mulder behandelde deze avond, die zeer goed werd bezocht, het onder werp „Maatschappelijk werk". Na de thee (koffie) werd dit onder werp in bespreking gegeven, waarbij bleek, dat alleen mej. M. Schuppert als insider voldoende met dit werk op de hoogte was, zodat de discussie maar moeilijk op gang kwam. Wel kwamen de tongen nog even los, toen gesproken werd over de taak van de overheid op dit terrein. Hoewel de meningen over de grens van deze taak nogal uiteenliepen, kwam hierin wel naar voren; dat de overheid slechts in moet grijpen, wanneer burenhulp en de kerk onvoldoende hulp kunnen bieden, daar volgens velen „het offer" wat op de achtergrond wordt gedrukt bij een te grote overheidsbemoeiing. Ook werd deze avond nog even over de a.s. verkiezingen gesproken, waarbij ieder zich bereid verklaarde zonodig „hand- en spandiensten" te willen ver richten t.b.v. de propaganda in onze plaats. Tijdens de rondvraag bedankte mej. D. Hazewinkel als lid van de Arjos, wegens persoonlijke aangelegenheden. De voorzitter bracht in zijn slotwoord mej. Hazewinkel de dank over van alle Arjosleden voor het vele werk, dat zij in het belang van de plaatselijke afde ling verrichtte. De heer W. Aanstoot sloot deze avond met dank aan God. ke steun zullen ze hierbij moeten vin den in hun geweten. Willen we het geweten van de kin deren opvoeden, dan moeten we eerst weten in welk opzicht het van ons ge weten afwijkt. Het heeft op ons gewe ien voor, dat het heel eenvoudig is. Ook is het veel teerder en onafhanke lijker dan het onze. Het besef: „Vader of moeder of de meester heeft het ge zegd" geeft aan het kinderlijk geweten een zekerheid en een veiligheid, welke ons weifelend geweten maar al te vaak mist. Het heeft op ons geweten tegen, dat het dikwijls niet weet wat goed en kwaad is, zodat het soms spreekt als 't niet nodig is en zwijgt bij iets dat juist heel verkeerd is. Het kind denkt niet altijd na bij z'n daden en kan soms kikkers of insecten mishandelen zonder dat z'n geweten spreekt. Als wij een kind bestraffen mogen wij ons ook wel afvragen of het kind wel wist dat het verkeerd handelde- Gewetensopvoeding is dus in de eer ste plaats de kinderen de goddelijke en menselijke wetten te leren kennen. De schoolkinderen krijgen langzamerhand het besef van goed en kwaad door de ervaringen die ze thuis en op school opdoen en door het onderwijs. De wetten en regels, die we ze ge ven, moeten duidelijk zijn, zodat een kind niet twijfelt. Het kind moet voe len, dat het echt is en dat wij er achter staan. Ze moeten voelen dat Gods wet geen dwangbuis is, maar blijdschap schenkt. We moeten niet te gemakke lijk praten over berouw en zeggen dat het wel meevalt en dat het zo erg niet is, want kwaad is kwaad. Wel moeten we de kinderen er op wijzen, dat God ook hun zonden wil vergeven. Zo zien we dus, dat het geweten heel belangrijk is en dat we ook bij de opvoeding hiervan belangrijk werk heb ben te verrichten. We kunnen niet dankbaar genoeg zijn als we een goed geweten hebben, dat heel gauw werkt. De vorming van het geweten is dus een hoogst belangrijk onderdeel van de opvoeding, waarvan het doel is: het vormen van mensen Gods tot alle goed werk volmaakt toe gerust, zo besloot de heer Kraayeveld zijn inleiding. PREDIKBEURTEN. Zondag 23 maart (6e Ljjdenszondag) Ned. Herv. Kerk, Holten. 9 uur Ds Is raël en 10.30 uur Ds Israël (Bedie ning H. Doop). In beide diensten col lecte Inwendige Zending. Dijkerhoek. 10 uur Ds Addink. Collecte Inwendige Zending. Geref. Kerk. 10 uur (Voorb. H. Av.) en 3 uur (Openbare Geloofsbelijdenis) Ds Hoogkamp. In beide diensten is de 3e collecte bestemd voor het Bouw fonds. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Enny, dv. H. Stokkers en J. Beverdam, Oranjestraat 10. Ondertrouwd: G. Schutte, 27 jaar, en Z- Jansen, 24 jaar, beiden te Holten. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: kindermuts; portemon- naie; paar wanten; rol kastpapier; een hond; een kidde (paard). Verloren: want; wieldop; portemon- naie met inhoud; kinderportemonnaie; portemonnaie. Inlichtingen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie te Holten; telef. 352. JAARVERGADERING ORANJE VERENIGING De leden van de Chr. Oranjevereen. „Vreest God, eert de Koning" kwamen woensdagavond in één der lokalen van de School met de Bijbel in jaarverga dering bijeen onder voorzitterschap van de heer J. Kroon, die deze bijeenkomst opende met gebed, nadat enkele ver zen waren gelezen uit psalm 108. De heer Kroon sprak vervolgens een kort welkomst- en openingswoord, waarin hij namens de School met de Bijbel een hartelijk woord van dank sprak tot het bestuur van de oranje vereniging voor de ruime financiële steun die wordt geboden bij het orga niseren van festiviteiten voor de school kinderen. Door de secretaris de heer Js. Beid- man werden hierna de notulen gelezen en werd tevens een uitgebreid jaar verslag uitgebracht. Het ledental steeg in het afgelopen jaar tot 202, doch dit aantal is zeker nog belangrijk op te voeren als alle leden zich even in zetten voor ledenwerving. De penningmeester de heer H. J. Wes- terik boekte over 1957 een klein batig saldo. Door de commissie voor kas controle, die bestond uit de heren H. Nijkamp en W. Rietberg, werden boe ken en bescheiden in orde bevonden, weshalve werd de penningmeester on der dank voor zijn verrichte werk zaamheden décharge verleend. Ook de secretaris, de heer Beldman, werd hartelijk dank gezegd voor het vele werk, dat steeds belangeloos wordt verricht. Als leden van de kascontrole commissie 1958 werden benoemd de heren H. Nijkamp en D. J. Schuppert. Bestuursverkiezing. Bij de hierna gehouden bestuursver kiezing werden herkozen de heren Joh. Bosschers en H. J. Westerik, terwijl in plaats van de aftredende niet herkies bare leden, t.w. de heren J. Lubbersen en D. J. Schuppert werden gekozen de heren E. Jansen (Hengeveld) en Joh. Schuppert Joh.zn. Buitenfeest op 6 september. Na de pauze, waarin getracteerd werd op koffie met sprits en een rokertje, werd gesproken over de in 1958 te or ganiseren feestelijkheden. Ter gelegen heid van de verjaardag van H.M. Ko ningin Juliana zal 's morgens met de kinderen feest worden gevierd. Er zul len enkele films worden vertoond en de jeugdtoneelgroep van de ontspan ningsclub „C.O.C." zal medewerking verlenen. 's Avonds zal er een feest worden gevierd in gebouw „Irene". Voor de pauze zullen enkele vrolijke films wor den vertoond en na de pauze zal C.O.C. een komische 2-acter opvoeren. Over de feestviering in de namiddag van 30 april is contact opgenomen met het be stuur van de Holtense Oranjevereen. Een nadere bespreking zal binnenkort plaats hebben. Op een vraag van de voorzitter hoe of men het programma van deze feest middag zou moeten vullen werd voor gesteld een gecostumeerde voetbalwed- strijd te houden tussen elftallen van de Chr. Oranjevereniging en de Holtense Oranjevereniging, mastklimmen, ring steken per bromfiets en stoelendans. Na gehouden rondvraag werd de ge zellige en flink bezochte vergadering door de heer Js.. Beldman met dank aan God gesloten. STIERENKEURING. Bij de te Dijkerhoek gehouden voor- jaarsstierenkeuring werd de stier Meta's Theo van de stierhouderij „De Volhar ding" te Espelo goedgekeurd en tevens aangewezen voor de centrale M.R.IJ. Stierenkeuring te Zutfen op 23 april a.s. EEN GROOT PAASVUUR. De buurtvereniging „De Noordenberg" is voornemens een groot Paasvuur op te richten ten einde daarmede o.m. een at tractie te vormen voor de met de Paas dagen alhier vertoevende vreemdelingen, Er is echter gebrek aan krachten, die hieraan mede willen werken. Zij, die hiertoe bereid zijn, worden ver zocht zich in verbinding te stellen met de heer H. J. Bouwhuis, horloger, Oran jestraat. VOETBAL. Programma: Zaterdag Holten aSOS a, 3.30 uur; Excelsior dHolten b, 3 uur. Zondag: Omhoog IHolten I, 2.30 uur; SDOL n—Holten II, 2 uur; RKSV Hl—Holten IH, 12 uur. OPBRENGST TONEELUITVOERING. De opbrengst van de uitvoering van Holtens Toneel op biddag 12 maart j.l. ten bate van het bouwfonds van het Groene Kruis is ruim f 342.geweest. Weer een prachtige zilveren bouwsteen in ons toekomstig wijk- en consultatie gebouw. WAAR ZIJN DE STEMBUREAUX? Het is ons bij vorige stemmingen ge bleken, dat het niet alle kiezers direct volkomen duidelijk is in welk stembureau zij moeten stemmen. Toch is dit zeer eenvoudig. U kijkt even in het zwart omrande hokje aan de rechterzijde van uw oproepingskaart en vindt daar een nummer. Achter dit nummer op de achterzijde van de kaart staat het lokaal vermeld, waarin u stemmen moet, n.l. Stembureau 1: Hal van de o.l. Dorps school (Boschkamp). Stembureau 2: Gymnastieklokaal open bare u.l.o. school (achterzijde). Stembureau 3: Lokaal van de Lagere Landbouwschool (Oranjestraat). Stembureau 4: Lokaal o.l. school te Dijkerhoek. De V.V.V. „Holtens Belang" hield maandag in de zaal van café Maats haar jaarvergadering onder voorzitter schap van Mr. W. H. Enklaar. Deze sprak de vergadering, die niet druk bezocht was, als volgt toe: „Gaarne heet ik u allen welkom op deze jaarvergadering van onze vereni ging. Zonder vooruit te lopen op het jaarverslag van onze secretaris, die 'n meer exact overzicht zal geven van de activiteiten van ons bestuur en van de resultaten, welke deze voor het vreem delingenverkeer 'in onze plaats hebben afgeworpen, mag ik misschien een en kele beschouwing geven over de bete kenis van Holten als toeristenplaats. Ik wil er dan de nadruk op vestigen, dat ons bestuur het als een belangrijke taak ziet, de naam Holten er bij het publiek van Nederland in te hameren, als die van een plaats, die slechts ge dachten kan oproepen van vakantie, ontspanning en natuurschoon. Tot voor kort spraken alleen namen van de Veluwe en Valkenburg aldus tot de verbeelding van het publiek. Hol ten, met de Holterberg, of Holten, Heerlijk Heuvelland zijn slogans, waar mede wij het publiek te lijf gaan. Wij zijn er daarbij van overtuigd, dat wij een goed product aanwijzen. De regel matige courantenreclame werpt ruim schoots zijn vruchten af, Het afgelopen jaar adverteerden wij in alle grote bladen, in belangrijke weekbladen en periodieken. Ik noem u er enige: Nieuwe Rotter damse Courant, Handelsblad, Parool, Trouw,- Vrije Volk, Telegraaf, in Rot terdam en Utrecht verschijnende streek bladen, de Leeuwarder Courant, het Nieuwsblad' van het Noordenv Elsevier, de Mars, Reisführer für Rheinland und Niedersachsen, enz. Wij hebben in het afgelopen jaar gemeend uit de z.g. vijfhoek te moeten treden, omdat deze combinatie van de V.V.V.'s Markelo, Diepenheim, Goor en Rijssen en Holten zakelijk gezien te weinig effect sorteerde. Wij hebben overwogen dat een sa mengaan van Holten met Rijssen, Nij- verdal en Hellendoom voor alle par ticipanten aantrekkelijk zou zijn, om dat wij tezamen het prachtige Over ijsselse Heuvellandschap, van alle vier V.V.V.'s het paradepaardje, op* uitne mende wijze in het brandpunt van de belangstelling van toeristisch Neder land' zouden kunnen stellen. De nieuwe contactcommissie is in zee gegaan onder de naam „de Over ijsselse Heuvelrug", Wij hebben bij de gemeenschappelijke propaganda, die wij gaan maken, het prettige gevoel dat wij het publiek inderdaad gouden bergen kunnen beloven, zonder te behoeoven vrezen, dat aan deze belofte de be tekenis zal worden gehecht, die het spraakgebruik zou doen veronderstellen. Onze vereniging staat evenwel voor de moeilijke omstandigheid, dat zij ei genlijk; onvoldoende financiën bezit voo„i, de activiteiten die zij zou willen ont plooien. - Ofschoon wij dankbaar zijn voor de financiële steun, welke onze vereniging mag ontvangen van velen, die zakelijk nauw met het toeristenverkeer zijn verbonden, blijven er helaas nog velen achter met het geven van hun finan ciële bijdragen bij hetgeen in redelijk heid van hen mag worden verwacht. Met dankbaarheid mag ik hierbij ver melden, dat het gemeentebestuur aan de raad dezer gemeente heeft voorge steld het subsidiebedrag aanmerkelijk te verhogen. Deze subsidie houdt in, dat de gemeente voor elke gulden con tributie aan de vereniging 0.65 bij draagt, waarbij het maximum van 1000.is losgelaten. Wij staan in het komende jaar voor de uitgifte van een nieuwe wandel- kaart, terwijl wij het volgende jaar 'n nieuwe folder zullen moeten laten ver schijnen. De Overijsselse Heuvelrug komt dit jaar met een folder, waarin Holten een aanzienlijk aandeel zal hebben te be talen. De advertentiecampagne moet eigen lijk met nog groter kracht kunnen wor den gevoerd. De middelen ontbreken ons om b.v. met Pasen en Pinksteren reeds voldoende te adverteren. Ik mo ge daarom alle leden nog eens op het hart binden, voor zich zelf nog eens na te gaan, of het bedrag, waarmede zij onze V.V.V. steunen in feite wel vol doende is en of dit wel in overeen stemming is met het profijt, dat zij hebben van een bloeiend vreemdelin genverkeer in onze plaats. De resultaten, van het afgelopen jaar zijn alleszins bevredigend. Wij zullen er aan' moeten blijven werken, om ook in de toekomst deze trek naar Holten te behouden. Het buitenland is ook voor onze ge meente een geduchte concurrent ge worden; andere toeristencentra hebben de invloed daarvan reeds ondervonden. Ik mag mijn inleidend woord beslui ten met een woord van dank aan onze BLOEDPLASMA-ACTIE ROODE KRUIS. Op dinsdag 1 april a.s. zal vanwege het Ned. Roode Kruis te Rijssen weder om een bloedplasma-actie worden ge houden. Ook de Holtenaren hebben hier steeds aan meegedaan en er wordt van de zijde van de plaatselijke afdeling van het Roode Kruis ook nu weer een beroep op hen gedaan zich voor dit menslievend werk beschikbaar te stellen. Ieder gezond mens kan best een halve liter bloed missen. Geeft u daarom zo spoedig mogelijk op bij mevr. R. Bal, Holterberg, of de heren W. ten Berge en W. Beijers. administrateur Kers. Hij heeft in het afgelopen jaar steeds met grote be reidwilligheid en de hem eigen vrien delijkheid de zaak van onze VVV op uitnemende wijze gediend. Hij was een steun voor het bestuur, met name voor de secretaris en een vraagbaak voor onze zomergasten. In mijn dank mag ik mede betrekken de heer Maats, die ook dit jaar niet alleen zijn serre weer ter beschikking stelde, doch indien nodig ook gaarne in sprong om de toerist wegwijs te maken. Ook de heer Soer, die in het voor seizoen zijn kantoor te onzer beschik king stelde, zijn wij veel dank verschul digd. Ook hij kon niet alleen volstaan met de verhuur van zijn kantoor, maar ook hij had daarbij de consequenties te aanvaarden, dat zijn telefoonnummer en zijn huis stond aangegeven als een adres, waar inlichtingen te verkrijgen zijn. In hen beiden, de heren Maats en Soer, wil ik gaarne alle stille werkers voor de VVV danken. Dank komt ook toe aan de verenigin gen, die het vakantieprogramma in het afgelopen jaar verzorgden. Gehoopt wordt op hun medewerking in het ko mende seizoen. Met net uitspreken van de hoop, dat er voor Holten in 1958 weer een goed vreemdelingenseizoen mag aanbreken en dat uw bestuur, mede dank zij uw aller financiële steun daarbij haar goe de diensten mag bewijzen, open ik de ze jaarvergadering van de VVV „Hol tens Belang". Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de heer J. Sinnema, waar in deze mededeelde wegens drukke werkzaamheden als bestuurslid te be danken. De voorzitter sprak woorden van dank aan het adres van de heer Sinne ma voor zijn werkzaamheden tijdens zijn bestuurslidmaatschap gedurende enkele jaren. Stijgende activiteit. Door de secretaris, de heer A. J. Snij ders, werd 'n uitvoerig jaarverslag uit gebracht, waaraan wij ontlenen, dat het aantal overnachtingen in 1957 ruim 3000 hoger was dan in het daaraan vooraf gaande jaar. Het aantal verstrekte in lichtingen steeg van 5037 tot 7123. De service, welke aan de gasten verleend kon worden, werd heel wat beter door de vroegere openstelling van het infor matiebureau. Over het algemeen ge sproken kan gezegd worden dat 1957 voor Holten een goed seizoen is ge weest. De autobustochten, die door de VVV werden georganiseerd, trokken veel belangstelling. Naast de adverten tie-campagne werd de propaganda ge voerd door de uitgifte van 7000 folders en 10.000 adreslijsten. Aan de campagne van de prov. VVV in Rotterdam werd deelgenomen met 2000 folders. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer W. ten Berge, bleek, dat de inkomsten f 3607,65 en de uitgaven f3963,52 bedroegen, zodat er een nadelig saldo was van f 355,87. Men begon het boekjaar echter met een te kort van f 411,47 over 1956, zodat het deficit enigszins werd ingelopen. De vroegere openstelling van het inlichtin genbureau was de oorzaak van 't over schrijden der begroting, terwijl ook de schrijfbehoeften en porti meer vergden dan geraamd werd. De begroting, welke hierna werd vastgesteld, s.loot aan beide zijden met een bedrag van f4455,-. Getracht zal moeten worden de ledenbijdragen op te voeren, terwijl een kleine commissie zal proberen tijdens het VVV-vakantie programma van deze zomer nog een bedrag bijeen te garen van f 400,-. Na het rapport van de kascommissie, bestaande uit de heren E. Dikkers Hzn. en G. Mens ink, die alles keurig in orde had bevonden, bracht de voorzitter se cretaris en penningmeester dank voor hun verslagen. Tot leden van de nieu we kascommissie werden benoemd de heren H. B. Bos en H. Stukker. Bestuursverkiezing. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heren W. ten Berge, H. J. Bouwhuis en H. B. Vosman, met bijna algemene stemmen herkozen. In de vacature J. Sinnema had het bestuur candidaat gesteld de heren F. A. Claasen en G. Mensink. Door de le den was candidaat gesteld de heer G. A. Mulder. Dit zijn allen hotelhouders op de Holterberg. De heer Mensink werd met bijna algemene stemmen gekozen. Er volgde slechts een korte rond vraag, omdat het bestuur voor 'n aardig filmprogramma gezorgd had, waarvan de films beschikbaar waren gesteld door het Oostenrijkse Toeristenverkeers'ou- reau en dat gedraaid werd door de heer C. Knijff. Gesproken werd over het oprichten van een groot paasvuur en over stich ting van een eigen gebouwtje, waar voor reeds een bedrag van 319.be schikbaar is, geschonken door de bur gerij bij het 50-jarig jubileum. De films gaven een bijzonder mooi beeld van Oostenrijk als toeristenland, dat met zijn bergen en wintersport de bezoekers wel heel wat te bieden heeft,

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2