VOORJAARSMODESHO W Fa. E. WONNINK Nieuwe garantiemelkprijs f 28.85 Produktie en afzet Nationale Zuivelindustrie Raad Holten De Fa. Wormink zal op maandag 24 maart's middags en's avonds haar gro te modeshow gaan houden in zaal Ami- citia. Ieder jaar weer komen de grote mo de-ontwerpers met nieuwe ideeën en lijnen, terwijl de fabrikanten voor bi- zondere stoffen en dessins zorgen. De Nederlandse conf ectie-industrie volgt de nieuwe mode op de voet en brengt tevens een grote variatie in dameskle ding. De smaak van de Nederlandse vrouw is in hoofdzaak afgestemd op praktisch nut en draagbaarheid. Uit gaande van deze gedachten, heeft de Nederlandse eonfectie-industrie de laat ste jaren een zeer grote vlucht geno men, die zelfs reikt tot ver buiten onze grenzen. Door deze show zult U weer een goed inzicht krijgen van wat onze mode-industrie naar voren brengt. De collectie, die de Fa. Wonnink U op maandag 24 maart zal tonen, is dan ook met de grootste zorg samengesteld. Naast de japonnen van Zwitsersie poplin, zowel effen als bedrukt met fleurige bloemmotieven, zien we ook dit seizoen weer de blauw-wit combi natie. We zien verder prachtige stof fen van de Koninklijke Stoomweverij te Nijverdal en de N.V. Stoomweverij „Nijverheid" te Enschede, verwerkt tot modieuze jurkjes met wijd wervelende rok. Naast de bekende Dolly Day-collectie zien we dit jaar een geheel nieuwe en wel de Young Look". De heer R. Heer es, assistent-di recteur van „De Vrijheid", sprak voor de afd. CJO en CBTB. Op uitnodiging van het bestuur van de Chr. Jonge Boeren Organisatie sprak maandagavond in gebouw „Rehoboth" de heer R. Heeres. assistent-directeur van de Coöp. Fabriek van Melkpro- dukten „De Vrijheid", over het onder werp „Produktie en afzet van onze na tionale zuivelindustrie". MELKPRODUKTIE De melkproduktie zelf, aldus de heer Heeres, is een van de meest stabiele factoren in de landbouwproduktie. Er is namelijk een sterk verband tussen beschikbare hoeveelheid cultuurgrond en de produktie. Van de 1,4 miljoen hectare grasland is 1,2 miljoen hectare niet voor andere doeleinden geschikt te maken; dit houdt een redelijke stabiliteit in ten aanzien van de melkproduktie. Toch wordt op verschillende ma nieren aan deze stelling getornd, ge zien een uitlating van de oud-minister van landbouw, dat onder invloed van melkprijsgarantie en bodemprijzen de landbouw onvoldoende zou worden ge prikkeld tot een aanpassing van pro duktie aan de afzet. De nieuwe minister van landbouw heeft wat dat betreft hier een duide lijke taal laten horen, welke kant hij uit wil. Inkrimping van melkproduktie zal echter voor een deel van de agrarische bevolking armoede betekenen en voor de schatkist verlies; misschien groter dan momenteel op afzet wordt geboekt. Inkrimping zal verder tot gevolg heb ben: afstoting van arbeidskrachten in de zuivelindustrie en onderbezet ra ken van kostbare apparatuur. ROTERPRODUKTIE De boterproduktie en nog meer de afzet is een nogal trieste zaak, waar voor alsnog geen afdoende oplossing te vinden is. Toen in 1840 de oorlog uitbrak, was wel één van de meest in het oog sprin gende maatregelen van de voedselvoor ziening: het afromen van de melk, om op deze manier meer boter beschikbaar te krijgen voor de distributie. Vóór 1940 dronken we altijd volle melk van pl.m. 3,5 pet. vet. Tijdens de oorlog werd dit vetpercentage steeds lager: 2,5 pet. 2 pet. 0 pet. (het in het westen zo beruchte Victoria-water). De oorlogsjaren zijn al lang voorbij, maar we zitten nog steeds met het „erf stuk" van melk met 2,5 pet. vet. Direct na de bevrijding was de vet- voorziening in de wereld tamelijk krap, waardoor het billijk was, het vetgehal te van de drinkmelk niet te verhogen. Economisch was het ook nog een voor deel, omdat geëxporteerde boter toen nog knap wat deviezen opbrachten. Thans zijn de omstandigheden volko men anders. Afzet van een groot deel van de boterproduktie gaat gepaard met grote verliezen. Dit probleem doet zich niet alleen in ons land voor. Ook Denemarken, Zwe den, Polen, Ierland, Nieuw-Zeeland en de Verenigde Staten hebben met een zelfde probleem te kampen. Als oorzaken hiervoor zijn aan te wijzen: a. Snelle stijging van wereld-melk- produktie; b. Verbetering techniek margarine- bereiding; c. Hogere produktie van plantaardige vetten; d. Verbeterde transportmogelijkheden (goedkopere boter uit bijv. Nieuw- Zeeland en Argentinië). Wat ons vooral opviel was, dat zo wel voor de bakvissen als de „grotere" maten de keuze vergemakkelijkt wordt door de grote verscheidenheid in mo del, kleur en kwaliteit. We zien voor de jonge garde o.a. sportieve suède-jasjes en toppertjes en niet te vergeten de leuke blazers en toppers in fantasiestoffen. Deze laat- sten vinden we ook terug in de collec tie voor de grotere maten. Speciale aandacht verdienen ook de mantelkostuums in prachtige fantasie- en kamgaren stoffen. De swaggers zijn veelal vervaardigd uit lichte wollen stof of tweed, dus vooral in de zomer pret tig in het dragen. Verder ontbreken na tuurlijk de zwarte vrouwenmantels en japonnen ook niet op dit mode-appèl. Werkelijk zeer aantrekkelijk vonden wij de nieuwe poplin regenmantels en japonnen met bijpassende driekwart mantel. Men lette speciaal op de prach tige afwerking en coupe van de boven genoemde kleding. Rest ons nog te wijzen op de toch wel zeer uitgebreide sortering blouses, jum pers, vesten (o.a. Italiaanse en Belgi sche import), rokken (wevenit, terlen- ka enz.), shawls en handschoenen, die het geheel zullen completeren'. Het is niet zo eenvoudig hier in kort bestek een volledig overzicht te geven van hetgeen er op deze show te zien zal zijn. Daarom raden wij U aan zelf ken nis te nemen van dit mode-gebeuren. Aanvang der shows: 's middags 2.30 urn en 's avonds 8 uur. KUNSTMAATREGEL THANS GROOT NADEEL. De kunstmaatregel van vlak na de oorlog is ondertussen een groot nadeel voor onze nationale portemonnaie ge worden. Het heeft nu totaal geen zin meer de consumptiemelk in Nederland zo schraal te houden. Nu zegt men wel, dat het Nederlandse volk al voldoende vet consumeert, maar het is ook niet de bedoeling, dat ons volk meer vet zal moeten gaan consumeren; er is ruim voldoende mogelijkheid verschuivingen te bewerkstelligen. Bovendien is melk vet één van de gezondste vetten. De standaardisatie van de consump tiemelk op het huidige vetgehalte be tekent immers, dat men de zuivelindus trie dwingt meer boter te maken dan economisch verantwoord is. In het afgelopen jaar produceerde de Ned. Zuivelindustrie 76000.000 kg boter. Een groot gedeelte hiervan was afkom stig van de afroming, wat geen wonder is, als men melk van 3,75 pet. (Ned. ge middelde terugbrengt tot 2,5 pet. (1,25 pet. minder). Onze partners in de Euromarkt zul len hier ook nog wel een hartig woord je over laten vallen, gezien het feit, dat in de overige landen het vetgehalte in de consumptiemelk veel hoger is. Aan geleidelijke aanpassing valt niet te ont komen. Thans wordt overwogen 't vet gehalte van de consumptiemelk te brengen op 3,75 pet. en de literprijs te verhogen met 10 cent. Verhoging van vetgehalte in consump tiemelk tot 3 pet. zou „ontlasting" van de botermarkt gegeven hebben van 8.000.000 kg met een prijsstijging van ten hoogste 2,5 cent. De uitvoer van boter met subsidie en de opslag in de pakhuizen heeft in de loop van 1957 pl.m. 500 miljoen gulden (1 cent per kg melk!) gekost. De gemid delde prijs van de in 1957 gemaakte bo ter bedroeg f3,15 (in 1956: f3,90). Onze grootste afnemers waren Enge land (12,6 miljoen kg), West-Duitsland (8,2 miljoen kg), België-Luxemburg (5,4 miljoen kg) en Italië (5 miljoen kg). KAAS. De kaasexport is de afgelopen 4 jaar praktisch op gelijk niveau gebleven, wat in feite een daling betekent, ge zien de toename van de wereldbevol king en de toenemende koopkracht. De binnenlandse afzet beweegt zich in op waartse lijn. De produktie over 1957 lag pl.m. 6 pet. boven die van 1956. Als ge volg van de grotere produktie hebben de kaasprijzen zich de laatste maanden geregeld bewogen op de rand van de inleveringsprijzen van het IVZ. KAASEXPORT OVER 1957. Broodkaas: 1. West-Duitsland 2. België en Luxemburg 3. Venezuela 4. Saargebied Edammer: 1. Groot-Brittannië 2. België en Luxemburg 3. West-Duitsland 4. Frankrijk 5. Portorico 6. Zweden Goudse: 1. West-Duitsland 26,8 mill, kg 2. België en Luxemburg 18 mill, kg 3. Venezuela 1,6 mill, kg 4. Engeland 1,4 mill, kg 5. Cuba 608.000 kg 6. Ned. Antillen, Canada, Zweden, Zwitserland, Belgische Congo en Canarische eilanden. Per hoofd van de bevolking ligt het kaasverbruik in ons land lager dan b.v. in Zwitserland, Noorwégen, Zweden en Frankrijk. SPEL EN ZANG OP C.J.M.V.- AVONDEN. De C.J.M.V. Dorp vierde dinsdag- en woensdagavond in Irene haar gebruike lijke jaarfeest, waarvoor beide avonden een grote belangstelling bestond. De leider van het C.J.M.V.-werk in het dorp, de heer A. Westerik, opende beide avonden op de gebruikelijke wijze en stol de- in zijn openingswoord de vraag: „Waarom doen we dit clubwerk eigen lijk?". Het antwoord vond hij in Psalm 78, dat o.m. zegt: „dat wij onze kinderen vertellen zullen de wonderen des Heren, opdat ze de geboden zullen onderhou den". Dit is over de gehele wereld de geestelijke achtergrond van het werk dezer verenigingen en dit komt ook hier in Holten tot gelding. De beide secretarissen, M. Wesseldijk en Henk Paalman, brachten in dichtvorm het jaarverslag uit. Het ledental was iets dalende, waardoor het tot 29 terugliep. De jongensclubs tellen ruim 50 leden. De band, de Tegehaja's, mag zich in een gro te populariteit verheugen, terwijl veel zorg besteed werd aan het instuifwerk in Irene. .Soms was de toeloop deze winter wel eens te groot, zodat men de jongelui niet geheel in de hand kon houden en dit zal er dan ook toe leiden, dat als mi nimum leeftijd 16 jaar zal worden ge steld. Er hadden programma-uitwisselin gen plaats met Enschedé, Borne en Mar- kelo door de instuifgroep, welke uit acht leden bestaat, die onder leiding van Kees van Bruggen en Henk Paalman dit werk doen, n.l. een verantwoorde vrije tijds besteding op zondagavond en ter voor koming van 't slenteren langs de straat. HET PROGRAMMA. Voor de pauze brachten de Tegehaja's een geheel nieuw programma met eow- boyliedjes en wat cabaret, verzorgd door Jan Steunenberg en Henk Westerik, en solo-zang van de dames R. en A. Wes terik. Na dit optreden, dat zeer in de smaak viel en een grote bijval oogstte, behandelde Henk Wetserik het onder werp: „Ben ik mijn broeders hoeder?", waar in hij vooral inging op de toestan den in de onder-ontwikkelde landen, die onze steun nodig hebben en waarvoor nog veel gebeuren moet. Nadat in de pauze getracteerd was en een verloting gehouden, kwam de toneel club uit de leden voor het voetlicht, met het tnoeelspel „Ik wil niet meer lopen" van D. van Es en geschreven in opdracht van de prov. herv. jeugdraad in Zee land. Het is een karakterspel, dat tal rijke problemen opwerpt, vooral op reli gieus gebied, en dat in grote lijnen wil zeggen: de jeugd moet de kans krijgen om haar visie op de kerk te durven en willen geven. Het werd gespeeld door E. Achter kamp, als boer Groothart, ouderling van Willemsdorp, Kees van Bruggen, diens zoon Huib, oorlogsgewonde met psychi sche storingen, Marietje Bieleman als Mieke, de dochter van Groothart, M. Wes seldijk, haar verloofde, en Arda Weste rik als de verpleegster, die door haar blijde levensgang veel vreugde brengt in haar omgeving. Verder door Joh. van Bruggen als dokter Hans Streber, die zich van de kerk heeft afgewend, Henk Paal man als Ds. Lichtdrager en door A. El- bersen als Wammes Kleine Pier, de een voudige landarbeider met veel levens moed. Dit dikwijls aangrijpend spel werd on der regie van de heer J. Broere, keurig gespeeld en oogstte na ieder bedrijf een dankbaar applaus. De heer Westerik dankte de heer Broere na afloop en bood de speelsters een klein geschenk aan. Grimering en verlichting werden door de heren W. Drent en J. van Bruggen weer uitstekend verzorgd. De avond werd met dankgebed geslo ten. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: zwarte poedel; want; een sjaal; jute zak; kinderportemonnaiej damesrijwiel; sleutel; kinderbril; paar handschoenen; muntbiljet. Verloren: fietspomp; herenportemon- naie; damestas m. inhoud; kinderwant; pet met kleppen; zilveren armband; 'n reservewiel van vrachtauto; een blau we wollen das; bosje sleutels; Grolse want; portemonnaie; paar heren gla cé-handschoenen; damespolshorloge. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie, Dorpsstr. 22, tel. 352. VET NIET URGENT MEER. Aangezien de mensheid momenteel meer behoefte heeft aan eiwitten dan* aan vet, zullen wij het in de toekomst moeten aansturen op een melkproduk tie met hoog eiwitgehalte (uitbetaling naar eiwit nu wel zeer urgent). Aan het slot van zijn leerzame cau serie stond de heer Heeres nog even stil bij de Euromarkt. De verwachtin gen betreffende deze markt lopen zeer uiteen, doch velen zijn pessimistisch gestemd. Het doel van de Euromarkt is de welvaart omhoog brengen en wanneer dit lukt, zullen ook de afzetmogelijkhe den voor de Nederlandse zuivelproduk- ten toenemen. G Als de opgestelde theorie nu maar klopt met de praktijk, dan behoeven we de toekomst toch niet al te donker in te zien. Per slot van rekening kan de toestand van de zuivel niet veel slech ter worden dan ze nu is, zo besloot spr. Er volgde op de lezing een zeer ge animeerde bespreking. De 'bijeenkomst werd door de heer Heeres met dankgebed gesloten, nadat de voorzitter, de heer W. Aanstoot, de heer Heeres had dank gezegd voor zijn duidelijke causerie. VERKOOP VOLLE MELK MOGELIJK. GESTANDAARDISEERDE MELK NIET DUURDER. Minister Vondeling wil opvoering van de melkproduktie voorkomen. Regering voor invoering melange boter-margarine. De nieuwe garantieprijs 1957-58 voor de melkveehouders is vastgesteld op 28.85 per 100 kg. melk met 3,7 vet en de zogenaamde verrekenprijs voor de consumptiemelk op 30.50 per 100 kg. De garantie is beperkt tot de hoeveelheid melk, die in 't voorafgaan de jaar is afgeleverd en verwerkt. De uit de verhoging van garantie- en ver rekenprijs voortvloeiende geringe prijs verhoging van nog geen halve cent per liter voor de verbruiker komt door de verhoging van de consumentensubsidie voor rekening van de Staat, wiens to tale subsidie-uitgaven voor melk ech ter niet zullen stijgen. De mogelijkheid wordt namelijk ge opend naast gestandaardiseerde melk met 2% °/o vet, volle melk beschikbaar te stellen, die dan zonder subsidie ongeveer 10 cent per liter duurder zal zijn. De regering is verder voorstander van een opheffing van het mengverbod van boter en margarine om de bereiding van melange mogelijk te maken. Het melkverbruik op de scholen zal met financiële steun van d.e regering wor den bevorderd. Dit zijn, naar het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning mededeelt, de eerste beslissingen in het melk- en zuivelbeleid, dat mi nister dr. A. Vondeling denkt te voe ren. Basis-hoeveelheid melk. De grote afzetmoeilijkheden in de zuivelsector ook voor de nabije toe komst zijn de vooruitzichten van de afzet van zuivelprodukten niet gunstig dwingen de regering de te verlenen garantie te beperken tot een basis- hoeveelheid, die in eenzelfde periode van het afgelopen melkprijsjaar is af geleverd en verwerkt. Het zal mede af hangen van de ontwikkeling van de melkproduktie en van de afzetmoge lijkheden in de toekomst of een garan tie voor deze hoeveelheid gehandhaafd kan blijven. Gelet op de meest recente ontwikkelingen acht de minister het niet uitgesloten, dat in volgende jaren een verdergaande beperking van dc te garanderen hoeveelheid noodzakelijk zal zijn. Er zal met het georganiseerde bedrijfsleven nog nader overleg wor den gepleegd over de wijze, waarop deze beperking kan worden verwezen lijkt- Gezocht zal moeten worden naar een zodanige methode, dat de individu ele veehouder in aanraking komt met het vraasgtuk van de momenteel te grote omvang van de melkproduktie. Garantie-methode. Dat nader overleg geldt ook voor de uitwerking van de garantiemethode. Overwogen moet namelijk nog worden of een uitkering van de garantie dient te geschieden op basis van de hoeveel heid melk, het kantum melkvet of per hectare. Daarbij zal dan tevens de vraag aan de orde komen of een on derscheid in de garantie naar grond soort noodzakelijk is. De minister streeft er naar binnen veertien dagen tot een beslissing over de te volgen methode te komen. Melkprijs. De nieuwe verrekenprijs voor de vee houders leidt tot een prijsstijging voor de consument van ongeveer 45 cent per 100 liter gestandaardiseerde melk. De regering acht het onder de tegenwoor dige omstandigheden ongewenst, dat de prijs van deze melk hoger wordt. Het subsidie op de gestandaardiseerde melk zal daarom met dit bedrag worden ver hoogd, echter met de bedoeling, dat de totale subsidie-uitgaven voor melk niet hoger zullen worden. Volle melk en melange. Ter tegemoetkoming aan de wens van vele verbruikers volle melk te kunnen kopen, heeft de regering namelijk be sloten naast verkoop van gestandaar diseerde melk met 2% °/o vet, die van volle melk (met 3% vet) mogelijk te maken- Hierdoor wordt de keuze mogelijkheid van de consument -ver groot. De regering is er zich evenwel van bewust, dat het in omloop brengen van twee soorten melk verschillende bezwaren met zich meebrengt. Op de volle melk zal geen subsidie worden gegeven. De prijs zal ongeveer 10 cent per liter hoger zijn dan die van melk met 2% vet. Het ligt voorts in de bedoeling van de regering, in het belang van een ver hoging van de boterafzet, te bevorde ren, dat het mengverbod van boter en margarine wordt ooceheven om de be reiding van melange mogelijk te maken. Tenslotte zal de schoolmelkvoorzie- ning om redenen van volksgezondheid en ter stimulering van het melkver bruik met kracht worden bevorderd, waarvoor de regering gelden beschik baar zal stellen. Uitvoering garantiebeleid. In het kader van het landbouwbeleid heeft de regering toegezegd door 't vast stellen van een garantieprijs voor een aantal belangrijke landbouwprodukten, waaronder de melk, bestaanszekerheid op het goed geleide, sociaal en econo misch verantwoorde bedrijf te verschaf fen. De laatste jaren is de conjunctuur in de landbouw zodanig, dat de garan tieprijzen in feite bepalend zijn voor 't inkomen van de boeren, die in hoofd zaak op de voortbrenging van deze pro- dukten zijn aangewezen. De nieuwe gemiddelde garantieprijs van 28.85 is ten opzichte van die van het vorige melkprijsjaar 28.42%) ver hoogd onder invloed van de gestegen kostprijs van de melk- Minimum inkomen gegarandeerd. Het Landbouwschap stelde voor de garantieprijs voor 1957-58 vast te stel len op 29.80 per 100 kg melk, een prijs, die overeenkomst met het gemid delde van de kostprijzen, die het Land- bouw-Economisch Instituut heeft bere kend. De minister heeft tegen deze kostprij sberekeningen bedrij f secono- misch geen overwegende bezwaren. De regering voert evenwel geen kostprij- zenbeleid, maar een beleid dat ten doel heeft een bepaald (minimum) inkomen te garanderen, zodanig, dat voor on dernemers in de landbouw een grote mate van bestaanszekerheid wordt ver kregen. Dit standpunt leidt er toe, dat ook moet worden nagegaan, welke ge volgen de hantering van de verschillen de kostprijsfactoren heeft voor het be rekende inkomen. Aldus oordelende heeft de regering bezwaren van over wegende aard tegen het voorstel van het Landbouwschap. Over de wijze van benadering van de garantieprijs kon de minister met het Landbouwschap geen volledige 'cfvereenstemming bereiken. Voorts is bij de vaststelling van de garantieprijs nog de bedrijfsgrootte van de kostprijsbedrijven in overweging ge weest. In verband met de toenemende mechanisatie en rationalisatie in de landbouw, wordt het mogelijk kostprij zen te berekenen voor bedrijven met een grotere oppervlakte dan reeds ja ren het geval is. Daar 't nieuwe melk prijsjaar reeds vergevorderd is, was 't niet meer mogelijk hiermede bij de garantieprijsvaststelling rekening te houden. De minister kondigt aan, dat in het komende jaar van grotere bedrij ven zal worden uitgegaan, waarbij ge dacht wordt aan bedrijfsgrootten van circa 12 .ha voor de gemengde en van circa 20 ha voor de weidebedrijven- De gemeenteraad komt donderdag 20 maart 1958, des namiddags half twee, ten gemeentehuize bijeen voor de be handeling van de volgende agenda: 1. Notulen der openbare vergadering van 27 december 1957. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot het vaststellen van straatnamen in complex „Gaarden". 4. Voorstel tot aankoop van een per ceel grond van G. J. Aaftink Gzn., H. J. Wansinkstraat 17. 5. Voorstel tot verkoop van een stuk je grond aan de heer W. Rietberg, Boschkampsstraat 25, alhier. 6. Voorstel tot vaststelling van 't kre diet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 7. Voorstel tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gra- venhage (opbrengst verkoop rente- spaarbrieven). 8. Voorstel tot het aangaan van kas geldleningen. 9. Voorstel tot het toekennen van 'n duurtetoeslag over het eerste half jaar 1958 aan het daarvoor in aan merking komend gemeenteperso- neel. 10. Voorstel tot wijziging van' de ge meenschappelijke regeling ziekte kostenvoorziening ten behoeve van ambtenaren in dienst der gemeen ten in Overijssel. 11. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing van leges ter secretarie. 12. Voorstel tot vaststelling van het uitbreidingsplan in onderdelen „Dc Haspel". 13. Voorstel tot wijziging van het uit breidingsplan in onderdelen „Twen- ha ars veld". 14. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mej. N. Arfman als hoofdleidster der openbare kleu terschool. 15. Voorstel tot vaststelling van de ge meentelijke vergoeding overeen komstig artikel 73 der kleuteron derwijswet over 1957 en tot 't ver lenen van een voorschot krachtens artikel 75 dier wet voor 1958, aan de vereniging Christelijke kleuter school. 16. Voorstel tot toekenning van een vergoeding als bedoeld in artikel 13 der lager onderwijswet 1920. 17. Voorstel tot vaststelling van de be drij fsbegrotingen en de gemeente begroting voor het jaar 1958. 18. Rondvraag. 6.875.000 kg 1.150.000 kg 230.000 kg 118.000 kg 4,3 mill, kg 3,5 mill, kg 2,7 mill, kg 1,7 mill, kg 1,3 mill, kg 1,3 mill, kg

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2