SCHIPHOL Produktiviteits» bevordering Geen mode maar noodzaak BOEE de grootste luchthaven van Europa Houtverkoping Sp. Enschede Valencia Heden overleed door een noodlottig ongeval onze getrouwe hulp, buurman en vriend AREND JAN WILMERINK echtgenoot van H. Brinkman in de leeftijd van ruim 38 jaar. Zijn persoon zal steeds bij ons in goede her innering blijven. Uit aller naam, Fam. B. J. Paalman, Dijkerhoek Fam. W. Bieleman Holten, 17 febr. 1958. Heden is overleden na een noodlottig ongeval onze beste medearbei der AREND JAN WILMERINK Zijn nagedachtenis zal steeds bij ons in her innering blijven. De gezamenlijke arbeiders van de Soestwetering. Holten, 17 febr. 1958. TE KOOP Roodbont VAARSKALF H. TRAANMAN, Dijkerhoek 96, Holten. NOTARIS L. BERNARD te Rijssen, herinnert aan de voor de heer De Jong Schouwenburg, op zater dag 22 febr. a.s., 's nam. half 2 in café „De Bak ker" te Rijssen, Haar- straat 50, van DENNEN (150 perc-) in de Noetselerberg, de Lig- tenberg, bij de Harde weg en de Paddenstoel, ook zaaghout, en BEUKEN, EIKEN en BERKEN (100 perc.) bij het oude huis en de bos- baas G. J. Hegeman, tevens aanwijzer. Betalen 1 aug. a.s. TE KOOP TOOM ZWARE BIGGEN B. NIKKELS, Dijkerhoek 15, Holten*. TE KOOP 200 JONGE HENNEN (R.I.R.), ruim 6 wek. oud. H. J. NIJLAND, Holterbroek 74, Holten. Gevraagd voor 15 maart of 1 april een KEUKENMEISJE en een KAMERMEISJE In- of extern. Hotel „HOOG HOLTEN" G. Mensink, Tel. 306. TE KOOP ACCORDEON piano klavier, 12 bassen. H. J. Wansinkstr- 16. TE KOOP NEURENDE KOE (M.R.U.), t.b.c.- en abor tus-vrij, melklijsten ter inzage. H. BOSMAN, Dijkerhoek 102, Holten. Gevraagd tegen maart MEISJE boven 20 jaar of gehuwde dame, bij allenst. weduwe Br- ond. no. 36 aan Adm. Hol tens Nieuwsblad, Kolweg 19, Holten. Te koop gevraagd: G.o.h. FORNUIS Aanbieden: Bur- Holtens Nieuwsblad, Kolweg 19, Holten. STADION DIEKMAN WOENSDAG 26 febr. a.s. 8 uur nm. bij kunstlicht: (SPANJE) met o.m. Faas Wilkes, de Braziliaan WALTER en meerdere nationals en semie nationals. Kaarten bij de QAD- kantoren of dagelijks Telef. 6902, Enschede. JAARVERGADERING AFD. HOLTEN NED. CHR. BOND VAN OVERHEIDSPERSONEEL Vorige week donderdag kwamen de leden van de afdeling Holten der NC BO met hun vrouwen in eerste jaar vergadering bijeen in gebouw ..Reho- both". De voorzitter, de heer Jac. Lou- werse, opende deze vergadering met het lezen van Matth. 6 vs. 19-34, waar na hij voorging in gebed. In zijn openingswoord heette hij de aanwezigen hartelijk welkom, in het bizonder hoofdbestuurder E. Ruiter en vr. J. Beldman, voorzitter van de plaat selijke Chr.. Besturenbond en vr. K. A. Koekkoek als nieuw lid. Na het lezen van de notulen werden enkele mede delingen gedaan; o.a. dat in de commis sie voor georganiseerd overleg voor '58 zullen zitting nemen de vr. H. J. Wes- terik en D. J. Pekkeriet, met als plaats vervangers J. Kolkman en H. Brands. Hoofdbestuurder E. Ruiter kreeg hierna het woord en hij sprak over de werkzaamheden, welke in 1957 door het hoofdbestuur zijn verricht. In het bi zonder stond hij even stil bij hetgeen er is gedaan ter verbetering van de sa lariëring van de middelbare en lagere ambtenaren. Ook werden door hem verschillende vragen beantwoord, o.a. over de pensionering en werkclassifi- catie. Na de pauze waarin getrakteerd werd op koffie met koek kreeg de secretaris, vr. Brands, gelegenheid zijn jaarverslag te lezen. Hieruit bleek, dat de afdeling Holten van de NCBO in het eerste jaar van haar bestaan, wat het ledental betreft, was gestegen van 14 tot 22 leden. De vergaderingen, die in 1957 werden gehouden, hadden een rus tig karakter met een geanimeerde be spreking en er was steeds een hoofd bestuurder aanwezig om voorlichting te geven. Hij wekte de leden op om trouw te zijn aan de NCBO en te trachten om elk een nieuw lid te winnen voor de afdeling Holten. De heer Kraaijeveld had zich bereid verklaard om deze avond enkele films te draaien en hij vertoonde hierna een actuele film over het vakantiecentrum „Yellowstone", welke film met grote belangstelling werd gevolgd. In de tweede pauze vond bestuurs verkiezing plaats en het bestuur werd uitgebreid met vr. J. Rosman (Pastorie straat). Door de dames werd ook nu nog eens getrakteerd op koffie met „toespijs". Hierna deed de penningmeester, vr. B. J. Meier, verslag over de financiën. Hij had een batig saldo van f 54,63. Boeken en bescheiden werden door de vr. Schoppers en Schooien gecontro leerd en in orde bevonden. De avond werd verder gevuld met het vertonen van de mooie films „De schaapherder in Amerika", „Our Time" en „De stad New York". Deze films vielen alle zeer in de smaak. Tevens was er nog gelegenheid tot het nutti gen van een warme hap. Aan het einde van de avond dankte de voorzitter de heer Kraaijeveld voor zijn bereidwilligheid om deze avond en kele films te willen vertonen, en de penningmeester voor de vele goede ga ven, deze avond geserveerd. In zijn slotwoord wees de voorzitter er nog op, dat wij als leden van een Christelijke organisatie niet alleen op het materiële moeten zien, maar als Christenen ook de plicht hebben ook in ons werk zich hiernaar te gedragen. God gebiedt ons, dat wij onze arbeid in getrouwheid zullen doen en dan mogen wij wel zorgen, maar niet bezorgd zijn, zoals wij kunnen lezen in Matth. 6 vers 19 tot 34. Tenslotte sprak de voorzitter de wens uit, dat al de leden met hun ge zinnen in 1958 voor ziekte gespaard mochten blijven en in blijdschap hun arbeid zouden mogen verrichten. Hierna sloot hij deze gezellige jaar vergadering en eindigde vr. J. Beldman .met dankgebed. Voor de MELKPRIJSGARANTIE 1956/57 VASTGESTELD. Onderscheid naar twee soorten gebieden. Uit berekeningen van 't Produktschap voor Zuivel blijkt, dat de gemiddelde netto-opbrengst van alle merk gedurende het melkprijsjaar 1956/1957 f 24.49 per 100 kg bedraagt en dus beneden de voor dat jaar geldende gemiddelde garantie prijs voor melk is gebleven. Deze gemid delde garantieprijs van f 28.40 voor 100 kg melk met 3,7 vet is na de stijging- van de loonkosten in de landbouw, naar het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening meedeelt, nader be. paald op f 28.425. Het verschil tussen netto-opbrengst en gemiddelde garantie prijs komt voor rekening van het Land- bouw-Egalisatiefonds. Begin maart 1958 zal het bedrag van de uitkering aan de melkveehouders worden uitbetaald, be halve f 1.per 100 kg melk, die, zoals bekend, .vertraagd" wordt uitgekeerd en eerst begin 1959 ter beschikking van de rechthebbenden komt. Het was de bedoeling, utgaande van de gemiddelde garantie, onderscheid te ma ken tussen de garantieprijzen voor de melkveehouders in gebieden met nor- maal voorkomende kostprijzen en ge bieden met aanmerkelijk lagere kostprij zen. Een verhoging van de gemiddelde garantieprijs ten behoeve van de melk veehouders van de eerste groep gebie den zou volgens de voorstellen van het Landbouwschap worden gefinancierd uit een korting op de gemiddelde garantie- Dagelijks komt men tegenwoordig in kran ten en vaktijdschriften woorden tegen zoals: efficiency, specialisatie, parallelisatie en produktiviteit. De lezer die de inhoud van deze begrippen niet of onvoldoende kent, is al gauw geneigd deze „ingewikkelde dingen" maar over te slaan. Hij beschouwt ze, vaak gemakshalve, als bedenksels van degenen die lnm krantenartikel een „duur" tintje trachten te geven. Of hij meent, dat die modewoorden over een tijdje wel weer door nieuwe creaties zullen worden vervangen. Zou men echter de moeite nemen de beteke nis van die veel gebezigde uitdrukkingen te leren kennen, dan krijgen deze kranten- en tijdschriftenartikelen wel degelijk inhoud en zo zou menige middenstander tot de conclu sie kunnen komen, dat hij met die weten schap zijn voordeel kan doen. Laat ons b.v. het begrip „produktiviteit" eens nader beschouwen in verband met de middenstandsonderneming. Wat is produktiviteit Spreekt men over produktiviteit in de middenstand dan bedoelt men de verhouding tussen de hoeveelheid goederen en diensten, die aan de consument worden verschaft en de hoeveelheid kosten, die daarvoor worden gemaakt. De produktiviteit kan in twee richtingen toenemen: 1. ofwel door verlaging van de kosten bij gelijkblijvende hoeveelheid en kwaliteit van aan de consument verschafte goede ren en diensten; 2. ofwel door aanbieding van meer of betere goederen en diensten met gelijk blijvendekosten. Men kan het dus zowel in de hoeveelheid als in de kwaliteit zoeken. Het effect is in beide gevallen hetzelfde: een verlaging van de kosten per eenheid van de goederen en diensten. Nu kan deze kostenverlaging tot een prijs verlaging leiden en dan heeft de consument een voordeel. Er zullen meer goederen en diensten worden omgezet, hetgeen van in vloed is op de rentabiliteit van de bedrijven en verder op de werkgelegenheid en de koopkracht van de bevolking en dus weer op de omzetten. Als de kostenverlaging niet tot uitdrukking komt in een prijsverlaging, is de hogere produktiviteit van directe invloed op het rendement van de bedrijven. De welvaart van de middenstander zal daardoor toe nemen, althans tijdelijk. De middenstander dient nl. wel te bedenken, dat wanneer hij de voordelen die produktiviteitsverhoging op levert niet ten goede laat komen aan zijn afnemers, zijn concurrentiekracht zal ver zwakken. Hij loopt dan de kans uitgescha keld te worden van het produktie- en distributieproces. Opvoering van de produktiviteit is noodzaak Verhoging van de produktiviteit is een alge meen belang en een belang voor iedere zakenman. Vooral onder de huidige omstandigheden is opvoering van de produktiviteit ook in de middenstandsonderneming bijzonder belang rijk. De concurrentie is de laatste jaren, nfi er sprake is van een „kopersmarkt" d.w.z. prijs ten laste van de melkveehouders in de tweede groep gebieden. Het Land- .bouwscap heeft inmiddels laten weten, dat de bekostiging van het beoogde on derscheid in de garantieprijzen op de voorgestelde wijze niet uitvoerbaar is ge bleken. Het Landbouwschap heeft een nieuwe regelin gontworpen, die wel het oorspronkelijke verschil (f 1.80) in ga rantieprijs naar gebiedsoort handhaaft, maa voor alle melkveehouders 19 cent per 100 kg melk met 3,7 op de in uit zicht gestelde garantieprijs (f 28.825 voor de ene en f 27.025 voor de andere groep) in mindering brengt. De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening, overwegende, dat el ke andere oplossing aanleiding zou geven tto nieuwe uitgebreide berekeningen en administratieve voorzieningen waar door de uitbetalingen niet in begin maart zouden kunnen plaats hebben heeft inmiddels bij beschikking de nieuwe re geling bekrachtigd. De indeling van twee soorten gebieden is daarbij bepaald en de iutkeringsbedragen zijn vastgesteld: f 85.— dan wel f 36.35 per 100 kg melk vet, overeenkomende met f 3.145 dan wel f 1.345 per 100 kg melk met 3,7 vet, al naar gelang de veehouder is inge deeld in één der beide groepen gebieden. De veehouder, die het niet eens is met de op hem betrekking hebbende indeling, kan een bezwaarschrift bij de provin ciale voedselcommissaris indienen met be taling van f 10.welk bedrag wordt terugbetaald als het bezwaar geheel of gedeeltelijk gegrond wordt verklaard. GARANTIEPRIJS VOOR MELK Geen voorafgaande gedachtenwisseïiqg in de Kamer over de nieuwe garantieprijs voor melk. Op een schriftelijke vraag van het lid van de Tweede Kamer, de heer Roemers, of de minister kan toezeggen, dat hij geen beslissing ten aanzien van de nieuwe garantieprijs voor melk en de daarmede samenhangende prijs voor consumptiemelk zal nemen, alvorens daarover aan de hand van een daartoe door hem te verstrekken nota in de Kamer van gedachten is gewisseld, heeft dr. Vondeling, minister van land bouw, visserij en voedselvoorziening, geantwoord, dat de gevraagde werk wijze door de regering niet kan wor den gevolgd- Een aan de te nemen be slissing voorafgaande gedachtenwisse- ling is ook in het verleden niet toege past en lijkt evenmin voor de toekomst bruikbaar. De regering heeft reeds ad vies gekregen van het Produktschap voor Zuivel en van het Consumenten- nu het aanbod van goederen in vele ge vallen de vraag overtreft aanzienlijk scherper geworden. Voor de ondernemers, die zich vestigden in de tijd, toen de goede ren nog schaars waren en we een „verko persmarkt" kenden, betekent dit de eerste kennismaking met de concurrentie. Vooral deze zakenlieden zullen zich de kunst moe ten eigen maken hun kostencijfers kritisch te bekijken en hun onkosten zoveel mogelijk te drukken. De nieuw gevestigde bedrijven hebben bovendien het nadeel, dat hun kosten over het algemeen veel hoger liggen dan die van oudere bedrijven. De middenstander ziet zich thans voor het probleem geplaatst, de stijgende kosten (lonen, sociale lasten, hogere eisen van de klant) op te vangen, terwijl hrj zijn prijzen volgens de scherpe concurrentie niet of onvoldoende kan verhogen en dit met het oog op het algemeen belang ook niet ge wenst is. Daartoe is hij alleen maar in staat, wanneer hij met alle kracht de produktiviteit in zijn onderneming bevordert. Het grootbedrijf schenkt jarenlang grote aandacht aan de produktiviteitsbevordering en boekt op dit terrein belangrijke suc cessen. De middenstand zal er in al zijn geledingen voor moeten waken, hierbij niet achter te blijven. Hoe te handelen? Als men inziet, dat verhoging van de pro duktiviteit nodig is, rijst de vraag: „hoe kan ik dat in mijn eigen bedrijf bereiken?". Vele middenstanders zullen geneigd zijn te denken, dat de produktiviteit in hun bedrijf niet kan worden opgevoerd, omdat zij niet in dezelfde mate als de industrie kunnen mechaniseren. Er bestaan echter voor een middenstander verschillende andere mogelijkheden voor het bereiken van een hogere produktiviteit: doelmatiger werken, verbetering van werk methoden, betere gereedschappen en machi nes, betere organisatie en betere adminis tratie. Het gaat er niet om meer uren te maken, maar de uren, die men werkt, beter en doelmatiger te besteden. Men behoeft het niet zozeer in grote dingen te zoeken. Hoeveel kleine verbeteringen zouden in het bedrijf kunnen worden ver wezenlijkt, als men de moeite nam de gang van zaken in het bedrijf te analyseren en te bekritiseren. Om enige voorbeelden te noemen: is de in richting van de winkel of werkplaats doel matig? Hoeveel uren heeft het verkopend personeel niets te doen? Verschaft de boek houding voldoende inzicht in het bedrijf? Hoe groot is de omzetsnelheid Kan het assortiment niet worden verbeterd en zijn de voorraden soms niet te groot? Voor elke onderneming ligt hier een taak. En wat de middenstander individueel niet kan, zou kunnen gebeuren in samenwerking met anderen. De sterke ontwikkeling van de inkoopcombinaties en de groei van het vrijwillig filiaalbedrijf bewijzen, dat in samenwerking iets kan worden bereikt. Voor verschillende branches zijn thans pro- duktiviteitsonderzoekingen gaande (bak kers, slagers). In de vakbladen is hieraan de nodige bekendheid gegeven. Voor de middenstander in het bijzonder geldt, dat hij zich slechts kan hand contactorgaan. Zij moet nog overleg plegen met het Landbouwschap, en wellicht opnieuw met 't Produktschap voor Zuivel. Daarna zal zij een beslis sing nemen en deze direct aan de Ka mer berichten. Uiteraard is de regeling gaarne bereid over haar beslissingen met de Kamer van gedachten te wis selen. RADIOPRIJSVRAAG VOOR VEEHOUDERS. Maandag 19.4520.00 uur Hilversum I. In het kader van de instructieve voorlichting in de radiorubriek van het Ministerie van Landbouw zal maandag 24 februari 1958 in de uitzending van 19.45 tot 20.00 uur over de zender Hil versum I een prijsvraag voor veehou ders worden gehouden op het thema „Goed voeren noodzakelijk". In vijf vragen komt de voeding van het kalf, de melkkoe en het varken aan de orde. Deze vragen zullen zó worden gesteld, dat op elke vraag één (kort) goed antwoord mogelijk is. De prijsvraag is tot stand gekomen met medewerking van o.a. Ir. F- de Boer, Rijksveeteeltconsulent voor de Veevoeding, die voorts de binnengeko men antwoorden op hun juistheid zal beoordelen. De voorwaarden van deelneming aan de wedstrijd zijn als volgt: Iedere vee houder mag deelnemen. Het feit dat men veehouder is dient te blijken uit de vermelding van het P.B.H.-nummer van de inzender. Van deelneming zijn uitgesloten landbuuwvoorliehters, lera ren en onderzoekers. Dc inzendingen dienen vóór 1 maart 1958 te worden gericht aan „Radioprijs vraag voor Veehouders", Postbus 51, Den Haag. Correspondentie over deze prijsvraag is niet mogelijk. Vergeet niet naam, adres en P-B.H.-nummer op de inzending te plaatsen. De juiste antwoorden en de uitslag van de prijsvraag zullen worden bekend gemaakt in de radiorubriek van het Ministerie van Landbouw op donderdag 20 maart 1958 in de uitzending van 12.20 tot 12.30 over de zender Hilver sum I. Voor de inzenders van 'goede ant woorden zullen aantrekkelijke prijzen beschikbaar worden gesteld, n.l. een waardebon voor de aankoop van vee voeder, ten bedrage van 125.een complete Agrarische Winkler Prins, als mede 10 exemplaren van de Landbouw- gids 1958. haven als hij zijn economische functie zo doelmatig mogelijk verricht. Het gaat er om aan de consument meer of betere goederen en diensten ter beschikking te stellen tegen de laagst mogelijke kosten. Als de middenstand zijn economische func tie niet goed vervult, zullen andere groepen klaar staan om zijn plaats in te nemen. Middenstander, „let op U saeck". Vliegtuigen landen _-n starten om de 3 minuten. Monotoon klinkt de damesstem uit de verkeerstoren: „Attentie, attentie, het KLM-toestel uit Santiago, Chili, is zo juist geland. Herhaling: het KLM-toe stel uit Santiago, Chili, is zojuist ge land". De toeschouwer op het terras heeft dan juist een enorme DC 7 C zien da len. Het vliegtuig komt nu naar het platform koersen, waar een man met rode bordjes aangeeft, waar het precies moet staan. Nog voor het logge toestel tot stand is gekomen, rijden uit alle hoeken en gaten auto's en wagentjes toe: een benzinewagen van Esso, een postwagentje, een bagagewagentje en het pantrykarretje. De trappen worden aangeschoven en na een klopje op de deur stijgen de passagiers uit. Zij wor den door een vriendelijke stewardess naar het douanekantoor geleid- Het is een drukte van belang op Neerlands grootste luchthaven, die tevens de grootste van Europa is. Het lijkt van de verkeerstoren af gezien een bedrijvige mierenhoop, vol van activi teit. Deze interessante luchthaven heeft ook een voorgeschiedenis, die wij uit de mond van een van de employé's ver namen. Eigendom van Amsterdam. De luchthaven Schiphol behoort niet zoals er veelal gedacht wordt aan een maatschappij, maar wordt geëx ploiteerd door de gemeente Amster dam. De K.L.M. heeft er weliswaar haar thuishaven, maar daarnaast zijn er nog elf buitenlandse luchtvaartmaat schappijen, die een lijndienst hebben op of over Schiphol. Het behoeft dus geen verbazing te wekken, dat de K.L.M- voor wat betreft de vliegtuigen slechts voor 55 °/o de beschikking heeft over deze basis. Het vliegveld zelf is reeds in 1917 met een oppervlakte van 60 ha. aange legd in de n.o. hoek van de Haarlem mermeerpolder om te dienen als mili tair vliegveld en werd zo genoemd naar het in de nabijheid liggende fort Schip hol, welke naam in 1447 reeds door een baai in 't toenmalige Haarlemmermeer werd gedragen. In 1920 deed de burgerluchtvaart zijn intrede en Schiphol bestond toen nog maar uit een zestal kleine houten mili taire loodsjes, waarvan er één aan de K.L.M., die toen haar regelmatige lijn Amsterdam-Londen begonnen was, toe gewezen werd. De start- en landings banen werden verlicht met stallan taarns, maar met de ontwikkeling van de burgerluchtvaart en de techniek heeft ook Schiphol zich ontwikkeld tot een luchthaven van wereldbetekenis- Een grote vlucht. De tweede wereldoorlog heeft ook haar stempel gedrukt zowel op Schip hol zelf als op de K.L.M. Van de lucht- Middenstanders die nader op de hoogte wensen te worden gesteld van de methoden die er bestaan om tot produktiviteitsver hoging te komen, kunnen zich o.a. wenden tot de Rijksmiddenstandsconsulent, de heer Meijer te Zwolle. De consulenten willen desgevraagd gaarne op middenstandsbijeenkomsten over dit onderwerp het woord komen voeren. haven was na de oorlog praktisch niets meer over dan een aantal puinhopen en bomkraters, maar een groepje idealis tische werkers heeft onder leiding van wijlen directeur Plesman het gehele project van thuishaven en de intercon tinentale lijnen op grootscheepse wijze aangepakt, zodat Schiphol met zijn uit gestrektheid van 600 ha. niet alleen 't grootste europese vliegveld is, maar bovendien een van de meest moderne luchthavens ter wereld. Men kan bijna niet over §chiphol spreken zonder onze nationale lucht vaartmaatschappij daarin te betrekken. Bescheiden begonnen met een enkele lijndienst, vliegen de lucht vogels van onze K.L.M- nu in alle richtingen en naar vijf werelddelen. Convairs, Con stellations, Douglas-toestellen dragen de naam van de „Flying Dutchman" (Vliegende Hollander) over de gehele aarde uit. Het aantal toestellen dat de K.L.M. bezit, maakt dat zij op dezelfde hoogte kan staan als de grote buiten landse maatschappijen, terwijl genoeg bekend is, dat onze piloten voor geen kleintje vervaard zijn en reeds grote luchtvaartwedstrijden hebben gewon nen. 's Werelds oudste luchtvaartmaat schappij heeft in de jaren van haar be staan, en dat zijn er reeds 38. heel wat gepresteerd, ongeveer 6.000-000 passa giers vervoerd, 250.000.000 kg. vracht goed, waaronder post. In totaal werd een afstand afgeelgd van 450.000.000 kilometer of ruim 11.000 maal rond de aarde en nog steeds tracht men de za ken uit te breiden. Elke 4% minuut van de dag of de nacht landt of stijgt er een K-L.M.-vogel ergens ter wereld op. Geconserveerd en vers eten. Op Schiphol landt en stijgt er om de drie minuten een vliegtuig en brengt passagiers aan of voert ze mede. Het is daar een komen en gaan van duizenden mensen en toch, al zou men het ver wachten, vormt de voedselvoorziening geen probleem, ook niet op de langere vluchten. Elke maatschappij zorgt voor het voedsel van ziin passagiers. Voor het grootste deel worden er gewoon klaar gemaakte spijzen meegevoerd, die in de koelkast van het vliegtuig worden be waard, terwijl 't voedsel, waarvan be kend is, dat het niet lang goed blijft, in blikken wordt meegenomen. Daarvan worden desondanks toch smakelijke maaltijden bereid, zodat de luchtpassagier zich ook ver boven de begane grond thuis kan gevoelen in de toch wel zeer aparte vliegerssfeer. Een sfeer, die men ook op Schiphol zelf reeds kan waarnemen, niet alleen als passagier, maar ook als toeschouwer van dit drukke en zeer interessante vliegveld. VEILIG VERKEER. Voetgangers, rechts op het trottoir, Daar is voor U het minst gevaar.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 3