Holten - B.B.dorp aft imsiMmmm IQssumma Brandweren vergaderden BURGERLIJKE STAND Espelo nam hartelijk afscheid van familie Wierda De toekomst van ons zendingswerk Alls een vreemdeling denkt aan het mooie dorp Holten, zo heerlijk gelegen aan de voet van de Holterberg, in een der fraaiste streken van ons vaderland, dan denkt hij aan groene akkers en donkere bossen, aan gezellige hotels en zomerpensions, aan natuurschoon en vooral aan rust. Slechts weinigen zullen weten, dat dit mooie dorp ook de zetel is van een belangrijk instituut van minder lief lijke aard, een instelling waarvan wij van harte hopen dat wij er nimmer werkelijk gebruik van zullen behoeven te maken, doch die niet gemist kan worden, zolang het er in de wereld uit ziet zoals heden het geval is. Helaas is er weinig reden om aan te nemen, dat daar spoedig verbetering in zal komen. Het tegendeel moet worden gevreesd! U hebt het natuurlijk reeds geraden, ik bedoel de' Provinciale Commando post van de B-B., die, midden in het dorp, onopvallend is gehuisvest in een riante villa. Alleen de grote radiomas- ten in de achtertuin doen vermoeden, dat daar iets bijzonders aan de hand is. Waarvoor dient die commandopost, vraagt, de vreemdeling zich af. De vele Holtense mannen en vrouwen die daar geheel vrijwillig in hun vrije tijd oefenen, weten het wel. Die commando post herbergt, in tijden van nood, de Provinciale Commandant B.B. met zijn staf, om de onderlinge hulpverlening in de provincie Overijssel te regelen en maatregelen te treffen, dat zonodig ook bijstand wordt verleend door de mobiele colonnes van de B.B., die over het gehele land zijn verspreid- Want de B.B. is zo georganiseerd, dat iedere ge meente of kring begint met voor zich zelf te zorgen, doch als de omvang van de ramp te groot is, steeds op hulp uit niet getroffen delen van het land mag rekenen. Het is geen kleinigheid dat alles goed vlot en snel te doen verlopen. Als b.v. Enschede en Hengelo tegelijk door een bombardement zouden worden getrof fen is er heel wat hulp nodig. De Pro vinciale Commandant krijgt in Holten de berichten daarover binnen en hij zal dan moeten zorgen, dat de gevraagde hulp ook komt en wel zo spoedig mo gelijk, want bij brand telt iedere minuut mee. Daarom zijn in de commandopost al lerlei verbindingsmiddelen nanwezig, die een snelle berichtgeving en snelle verwerking van de hulpaanvragen mo gelijk maken, b.v.: telefooncentrales, zenders en ontvangers voor radiotelefo nie, radiotelegrafie, telexapparaten etc. Doch dat zijn tenslotte allemaal appa raten die het niet uit zich zelf doen, die bediend moeten worden. Daarvoot is niet alleen veel personeel nodig, doch vooral goed getraind personeel, dat zijn taak door en door verstaat en over een grote ervaring beschikt. Die ervaring is alleen door heel veel oefenen te ver krijgen. Dit personeel draagt een grote ver antwoordelijkheid. Door het maken van fouten kunnen de toestellen defect raken en door het verkeerd of slordig ontvangen of verzenden van berichten kan het voorkomen, dat de gevraagde hulp te laat of helemaal niet aankomt, zodat een stadswijk geheel in vlammen opgaat en veel mensenlevens onnodig verloren gaan. Zelfs een kleine vergis sing kan fatale gevolgen hebben- Nogmaals, het werk van de verbin dingsdienst is moeilijk en verantwoor delijk. Doch is er mooier en menslie vender arbeid denkbaar? Zonder per soonlijk en ter plaatse te helpen bij het blussen van branden en het redden van slachtoffers werkt het verbindingsper soneel toch daaraan mede. Het zorgt er immers voor dat die honderden anderen zich rustig aan hun zware taak kunnen wijden, in het rotsvaste vertrouwen, dat zij niet alleen staan, doch dat er zo nodig voor versterking zal worden ge zorgd. Het verbindingspersoneel heeft dus een vertrouwensbaantje! Gelukkig beschikt de commandopost in Holten nu over een toereikend aan tal geoefende telefonisten, centralisten en telexisten, terwijl enkele radiotele grafisten in opleiding zijn. Voor het moment is dus de goede gang van zaken Leef verstandig! Werk niet onder hoogspanning. Doe het liever geleidelijk aan. MAAR.... dat is vaak gemakkelijker gezegd dan gedaan. GEEN NOOD i Bij hoofdpijn poeders, tabletten Ze helpen snel en afdocnd.behouden lange lijd hun werking en veroorzaken geen vermoeidheid of vcrauffing.Zijn daardoor gew.hikt om lijdcna hel werk te worden VRIJSTELLING EN UITSTEL. Aan de dienstplichtigen der lichting 1956 A. Aaltink, Look 33, en der lichting 1957 H. Stam, Look 50, is voorgoed vrij stelling van de dienstplicht verleend we gens persoonlijke onmisbaarheid. Aan de dienstplichtigen der lichting 1958 J. W. Weijers, Holterbroek 71, en L. J. Klein Ovink, Neerdorp 49, is uit stel van eerste oefening verleend in af wachting van de beslissing op de aan vraag om vrijstelling wegens persoonlijke onmisbaarheid. ook als het plotseling ernst zou wor den vrijwel gewaarborgd. Maar dat is niet voldoende, want in tijden van spanning zal de commandopost voort durend volledig bezet moeten zijn en zal dus met een 3-ploegen systeem moe ten worden gewerkt. Dat brengt met zich mede, dat over enige reserve moet kunnen worden be schikt, om in te vallen bij ziekte of bij vertrek. Ook die reserve moet NU al reeds worden opgeleid, anders is zij op het kritieke moment onbruikbaar. Er zijn derhalve nog 8 a 10 dames of heren nodig- Wie geven zich daarvoor op? Hoewel de B.B. een ernstige zaak is en geen amusementsvereniging, wordt toch steeds getracht de cursus- en de oefenavonden zo gezellig mogelijk te maken en als de financiën het toe laten wordt ook een enkele maal voor een extra verzetje gezorgd, want de boog kan nu eenmaal niet altijd ge spannen zijn. In het begin moeten de nieuwelingen minstens eenmaal per week op de cursussen komen, doch la ter, als zij wat meer geoefend zijn, is dat zo vaak niet meer nodig. Momenteel is er een actie gaande met als slagzin: „Meer vrouwen in de B.B." De verbindingsdienst is wel bij uitstek voor vrouwen geschikt, doch mannen zijn ook van harte weikom: als radio telegrafist, als registrator, als ordon nans enz. Het Hoofd Verbindingsdienst, de heer Hollering, en de concierge van de commandopost, de heer Mekenkamp, zullen U gaarne inlichten en nog liever noteren als lid van de B.B- Om de beloning hoeft U het niet te doen. Die is maar 1.per avond een kopje koffie. Doch als U er wat voor voelt, om U er vrijwillig op voor te bereiden Uw medemens in nood te kunnen helpen, komt U dan! Laat het waar worden wat hierboven staat: „Holten B.B.dorp". A. F- J. BRUMMER, Prov. Commandant B.B. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: paar kinderhandschoenen; portemonnaie met inhoud; overall; een knoopdaskinderwanthoge hoedkerk boekje; fototoestel; muts; gymnastiek schoen; dameshandschoen; bal. Verloren: kinderwant; portemonnaie met inhoud; vulpotlood; lap stof; lees bril. Inlichtingen dagelijks aan hetGroeps- bureau, Dorpsstraat 22, Holten, tel. 352. Geboren: Floris Anton, zv J. J. Auke- ma en K. Hooghiemstra, Holterberg 12. Hendrik Gerrit, zv G. T. Jansen en A. A. M. Dollekamp, Larenseweg 33. Ria, dv E. Stam en J. G. Hulsman, Look 63. Gehuwd: D. Rozendom, 26 jr., Rijssen en M. Schuppert, 25 jr., Holten. G. Beldman, 26 jr., Hardenberg en M. Stevens, 28 jr., Holten. Overleden: J. S. M. Dezentje, ev D. I. Kops, 50 jaar, Look 40, overleden te Naarden. A. Schipper, 83 jr., wednr. van G. v. d. Ki eft, Dorpsstraat 3, over leden te Deventer. BEVOLKING: Ingekomen: F. J. Hol en gezin van Renkum naar Espelo 1. H. J. Paal man van Hengelo (O.) n. Neerdorp 87. Vertrokken: F. Hazemeijer van Hol terberg 67 naar Hummelo en Keppel. A. Willems van Burg. v. d. Borch- straat 25 naar Hellendoorn. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds. Verbeek Wolthuys van Hellendoorn ten 7 ,uur Ds. Addink (Zondag 51 H.C.). In beide diensten: Voorjaars-zen- dingscolleete. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Addink. Voor- jaars-zendingscollecte. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoog kamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de Provinciale Kas Hulpbehoevende Kerken. De schoolkring Espelo heeft vrijdag middag van de vorige week op bijzonder hartelijke wijze afscheid genomen van het hoofd harer school, de heer H. Wier- da en zijn echtgenote, in verband met diens benoeming aan de Theo Thijssen- school te Gouda. Behalve de ouders der leerlingen, de kinderen en de onderwijzeres, Mej. E. van de Ridder, waren bij dit afscheid tegen woordig dc burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, de wethouders, de heren M. Teeselink en H. J. Wansink, de gemeen te-secretaris, de heer G. J. Langenbarg, de Inspecteur van het Lager Onderwijs te Deventer de heer A. L. Dubel en diens echtgenote en de collega's hoofden van scholen in deze gemeente. Ook het nieu we hoofd, de heer F. J. Hol en zijn echt genote waren reeds gearriveerd en bij dit afscheid tegenwoordig. Deze heeft op 1 februari zijn functie aanvaard. De beide lokalen van de school waren met bezoekers gevuld en er heerste een opgewekte stemming. Veel woorden van lof zijn de heer Wier- da bij zijn vertrek toegezwaaid voor zijn uitstekend onderwijs en voor de vele ta ken, welke hij en ook zijn vrouw in het drietal jaren, dat zij in Espelo woonach tig waren hebben vervuld. Het echtpaar Hol is op prettige wijze door de bevol king ontvangen. Het scheidende hoofd kreeg tal van cadeaux. De beide dames ontvingen bloemen. Nadat de voorzitter der oudercommis sie, de heer A. Paalman, de talrijke aan wezigen welkom had geheten, gaf hij het woord aan de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, die er aan herinnerde, dat dit •reeds de vierde maal was in zijn ambts periode, dat afscheid genomen moest worden van het hoofd in Espelo. Men zou kunnen denken, dat dit aan het on derwijs ligt, aldus de burgemeester, maar ook, dat het gemeentebestuur steeds een goede keus gedaan heeft en de leerkrach ten daarom vrij spoedig promotie ma ken. In die richting wilde de burgemees ter het zoeken. Deze keer was de schuld niet bij het gemeentebestuur van Holten, omdat zij het hoofd in een andere school voor zich opeiste, maar gaat de heer Wierda naar elders. Er is thans een ze kere droefheid, want de periode is wel zeer kort geweest. Mr. Enklaar dankte de heer Wierda voor de opvatting van zijn taak en ook mevr. Wierda is het ge meentebestuur dankbaar voor hetgeen zij voor de buurtschap is geweest. Hij riep de heer en mevr. Hol een har telijk welkom toe en sprak de hoop uit, dat diens werk rijklijk mag worden be loond. De heer Dubel wees er in zijn afscheids woord op, dat de taak van het hoofd ener kleine school meer moet zijn dan het geven van goed onderwijs. Het had zijn bijzondere aandacht getrokken, dat er na schooltijd in de buurtschap voor het hoofd ook nog heel wat te doen valt en dat deze zich moet kenmerken door zijn grote opofferingsgezindheid. Hij is dik wijls de centrale figuur, maar spr. waar schuwde er voor, dat men niet te veel moet vragen, opdat er ook tijd voor stu die overblijft. Hij zeide bijzondere waar- daging te hebben voor het werk van de heer Wierda en heette de heer Hol har telijk welkom. Ds. C. C. Adding sprak voor zichzelf als catecheet en dankte het echtpaar Wierda voor zijn gastvrijheid en sprak namens de kerkeraad der Herv. Gemeen te van Holten de dank uit voor het ker- kewerk, dat de heer Wierda in Espelo t.a.v. verenigingen en jeugdclubs ver richtte. Het hoofd der Dijkerhoekse openbare school, de heer J. W. Witmer. sprak na mens de collega's van het openbaar en bijzonder onderwijs een woord van har telijke dank voor de goede en veelvul dige samenwerking. Hij bood een enve loppe met inhoud aan en sprak de hoop uit, dat het ijs met collega Hol spoedig gebroken mag zijn. Mej. E. v. d. Ridder, onderwijzeres aan de school, zeide, dat de heer Wierda veel in de mars had. Zij dankte het hoofd en zijn vrouw voor de prettige verstand houding en hoopte met de heer Hol goed te kunnen samenwerken. Verder spraken nog de heer H. W. Wechstapel, namens de Schoolkring, die met woorden van erkentelijkheid een boe- kenbon aanbood, de heer Nijenhuis na mens de C.J.M.V.-clubs, onder aanbie ding enveloppe, Mevr. R. Nijland-Boode, namens de afd. Espelo van de Bond van Plattelandsvrouwen, de heer J. W. Nij- land, namens de Volksfeestcommissie, en de heer F. J. Hol, die in een geestig speechje hoopte op een goede samen werking. De uodste leerling, Henk Rensen, nam afscheid van de meester en zijn vrouw door het opzeggen van een gedicht van de Espelose dichter en landbouwer Mans Krikkink en bood hen een opgezette Vlaamse gaai en een hermelijn aan. Namens alle ouders heeft ten slotte de heer Rensen met enige hartelijke woorden het echtpaar Wierda nog een aantal cadeaux aangeboden, waaronder een electr. scheerapparaat en een blitz- lampi De heer Wierda heeft mede namens zijn echtgenote allen persoonlijk hartelijk bedankt, die hem toegesproken hadden en in het bijzonder alle buurtschapbe woners voor de goede samenwerking. Hij zeide beduusd te zijn van de overweldig gende opkomst bij zijn heengaan. Er werden daarna verversingen aange boden en men bleef verder nog enige tijd in een gezellige sfeer bijeen. P.V. „DE BERGVLIEGERS". In de onlangs gehouden vergadering van de Postduivenvereniging „De Berg- vliegers" werden de diverse bekers, medailles en diploma's uitgereikt voor de in 1957 behaalde kampioenschappen. De uitslagen luiden als volgt: Afd. Vitesse: 1 H. J. Aaftink 500.4 p.; 2 G. Veldhuis 483.5 p.; 3 L. Gazan 454.9 punten. Afd. Fond: 1 G. Steunenberg 1430.4 p.; 2 H. J. Aaftink 1278.8 p.; 3 W. Aaf tink 1118,9 p. Na vluchten: 1 G. Steunenberg 282 p.; 2 C. W. Reeves 267.4 p.; 3 H. J. Aaf tink 241 p. Jonge duiven: 1 G. Veldhuis 455.7 p.; 2 G. Steunenberg 291 p.; 3 L. Gazan 202 p. Kampioenvogel tot 400 km-: G. Veld- EN OOGSTTEN VEEL WAARDERING. In de donderdagavond onder leiding van hun commandant, de heer Jac. Louwerse, in het stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman gehouden ver gadering van de brandweerkorpsen van Holten en Dijkerhoek, welke ook bijge woond werd door de burgemeester, mr. W- H. Enklaar, werd een terugblik ge worpen op de werkzaamheden van het afgelopen jaar en werden de plannen benandeld voor 1958. In zijn welkomstwoord wees de heer Louwerse er op, dat er grote activiteit geheerst heeft bij de brandweer in '57 ten aanzien van oefeningen, wedstrijden en cursussen. Twee grote branden vielen te bestrijden, n.l. van hofel ,,'t Lösse Hoes" en van de chalet „De Olde Ho ve", die de brandweer handen vol werk gaven. Verder deden zich eën aantal hooiberg- en schoorsteenbranden voor. De commandant bracht dank voor de goede samenwerking tussen de vrijwil ligers van Holten en Dijkerhoek en hij heette in het bijzonder welkom brand wacht M. den Heijers, die van een ern stige operatie in zoverre is hersteld, dat hij de vergadering kon meemaken. Er werden tal van voorzieningen ge troffen, welke de paraatheid van de brandweer verhoogden. Zo werden de slangen van Dijkerhoek genormaliseerd, Holien's personeel kreeg nieuwe hel men, terwijl ook ander materiaal werd verbeterd. Er zullen echter nog verschillende aanschaffingen moeten plaats vinden, welke bij het gemeentebestuur zijn aan- De vergoedingen werden verbeterd en vastgesteld op f 2.50 bij branduren, f 1.voor oefenuren en f 1.voor cur sus- en wedstrijdavonden. De in vorige jaren in het vooruitzicht gestelde uitbreiding van het kader vond plaats door de benoeming van brand meesters en hoofdbrandwachten. Het korps Holten werd uitgebreid met 3 man, t.w- de heren W. van Diepen, G. Linde en J. Lammers. Het brandpiket, noodzakelijk voor de zomermaanden in verband met bos brandgevaar, zal worden ingesteld, zo dra de telefoonaansluitingen voor de brandmeesters gereed gekomen zijn, hetgeen vermoedelijk binnenkort het geval zal zijn. Bij de van de zijde van de N.V.B.C- gehouden brandweerwedstrijden werd met één ploeg deelgenomen in de 4de klas en werd de 2e prijs behaald, het geen voor een ploeg met vele nieuwe lingen een bemoedigend resultaat ge noemd werd. Dit jaar zal met 10 leden aan deze wedstrijden worden deelgeno men. Aan de brandmeester-materieelbe- heerder, de heer D. J. Bulsink, welke momenteel ziek is, werd dank gebracht voor zijn op rijm gesteld jaarverslag. Medegedeeld werd, dat van de zijde van de bosbrandweer grote plannen be staan voor een feestelijke contactavond, in samenwerking met Rijssen in maart- Bij bespreking van de B.B.-aangele- genheden werd medegedeeld, dat dit korps moet worden uitgebreid tot 25 man. Daarvoor zal een cursus worden gehouden in het winterseizoen 1958-59. Nadat bij de rondvraag nog verschil lende punten waren aangesneden, bracht de burgemeester de brandweer lieden, mede namens het gemeentebe stuur, dank voor de toewijding, waar mede zij in het afgelopen jaar hun taak hebben vervuld. Ook bij het publiek en bij de slachtoffers bestaat daarvoor de grootste bewondering. Na de reorgani satie gaat het goed in het korps en het gemeentebestuur werkt dan ook met genoegen mede aan de aanschaffing van nieuw materiaal. De burgemeester was verheugd, dat de brandmeester, de heer T. Koopman, zijn functie bij de brand weer heeft gehandhaafd- Men bleef nog geruime tijd bijeen on der het genot van de aangeboden con sumpties. SISSI, DE JONGE KEIZERIN. Dit vervolg van „Sissi" komt zaterdag, 8 februari in Amicitia. Men zie de aan kondiging in dit blad. Dat de eerste film „Sissi" van Ernst Marischka na een grandioos succes in 't buitenland ook stormenderhand Neder land veroverde te onzent werd de film door één miljoen mensen gezien is stellig terug te brengen tot de bekoring van deze meeslepende en hartverwar mende kleuren-romance van een jeugdig vorstenpaar, maar de uitermate sympa thieke en lieftallige verschijning van-de zo begaafde jonge actrice Romy Schnei der is daaraan uiteraard niet vreemd. Zo overtalrijk waren de reacties van het bioscoopbezoekend publiek, zo drin gend ook de wensen en verlangens om te weten „hoe het verder ging met de jonge keizerin", dat het antwoord niet kon uitblijven: een tweede film, „Sissi, de jonge Keizerin", die haar verdere le vensgang, vooral na de geboorte van haar dochtertje Sofie volgt tot en met de on- vergetelyk-luisterrijke kroning, waarbij het Oostenrijks keizerlijk paar het Hon gaarse Koningschap verwierf. Romy Schneider, door de eerste Sissi- film volkomen vergroeid met haar „kei zerlijke" vertolking, treedt ons in deze nieuwe kleurenfilm als het ware iets rij per tegemoet en nog meer wellicht dan in de eerste film heeft zij gelegenheid 't gehele scala van haar artistiek natuur talent te openbaren, onverschillig of zij nu, jongensachtig uitgelaten een hoge berg beklimt, om haar man te laten zien, dat zij zich daarbij thuisvoelt als een gems, dan wel met imposante vrouwe lijke waardigheid haar representatieve plichten als keizerin vervult. Wanneer Frans Josef en Sissi naar Boedapest vertrekken, wordt die reis 'n onvergetelijke triomftocht. Door dorpen en gehuchten rijden zij, dwars door de in drukwekkende, onafzienbare Hongaarse, steppe en overal jubelt het volk, dat Boedapest in een feeststad heeft veran derd. De allerhoogsten in het land zijn voltallig aanwezig en neigen eerbiedig, wanneer de primaat het keizerlijk paar als vorsten van Hongarije kroont met de kroon van de Heilige Stephanus. Honga rije jubelt, het land heeft opnieuw een koning, die het vereren kan. En vooral: een koningin, in wier ogen nu tranen wellen van geluk en dankbaarheid en voor wie het gehele volk een grote liefde koestert. Het is een historische en unieke kro ning, zoals die in details geboekstaafd staat in de kronieken der Hongaarse ge schiedenis, welke de vermaarde regis seur en draaiboek-schrijver Ernst Ma rischka in zijn nieuwe „Sissi-film",, „Sissi, de jonge Keizerin" op he tdoek brengt. huis met H 55-131567. Kampioenvogel boven 400 km.: J. Schuppert met H 52-378702. Kampioenvogel jonge duif: G. Veld huis met H 57-800492. Generaal: 1 G. Steunenberg 2865-6 p.; 2 G. Veldhuis 2546.7 p.; 3 H. J. Aaftink 2328.6 p. Jeugdkampioen: 1 J- Arfman 141.9 p.; 2 H. Wansink 79.3 p. Op verschillende tentoonstellingen werden de volgende successen behaald: Rijssen: H. J. Aaftink - mooiste jonge doffer; L. Gazan - mooiste jonge duif, twee Ie prijzen en tv/ee 2e prijzen; G. Veldhuis - twee 2e prijzen; W. Aaftink - één 2e prijs. Wierden: L. Gazan - één le prijs en twee 2e prijzen. Almelo: L. Gazan - mooiste jonge duif van de tentoonstelling en tevens een le en een 2e prijs. De gemeentelijke zendingscommissie der Herv. Kerk verzoekt ons opname van het volgende: Ik spreek hier niet over 't Hervorm de zendingswerk in Ceylon en Nieuw- Guinea. Ik neem aan dat zij die daar zijn rustig door kunnen werken, stellig zolang het Nederlandse bewind over Nieuw-Guinea bestendigd blijft. De vraag is echter: wat zal er ge schieden. met onze zendingsarbeiders in Indonesië? Zullen zij hun arbeid daar kunnen voortzetten? De Raad van Kerken in Indonesië heeft iedere Nederlandse zendingsarbei der een brief gezonden, waarin hen dringend gevraagd is te blijven. Ook heeft deze Raad de verschillende Ker ken in Indonesië gevraagd om de Ne derlandse zendingsarbeiders die in haar midden zijn, in deze moeilijke tijd met raad en daad terzijde te staan. Ds- Marantika, de secretaris van de Raad van Kerken in Indonesië, die in deze dagen in Nederland vertoeft, heeft ons duidelijk gemaakt wat de achter grond is, waaruit deze brieven zijn ge schreven. Het zou voor de Indonesische kerken heel eenvoudig zijn om de ban den met de Nederlandse kerken te ver breken, zoals het Indonesische volk ook de banden met het Nederlandse volk verbroken heeft. Velen in Indonesië zouden het toejuichen als het kwam tot een breuk. Maar dat zou betekenen, dat de Indonesische kerken zich door politieke maatstaven laten leiden en niet door het Woord van God. De Raad van Kerken is voor deze verzoeking niet bezweken. Zoals Ds. Marantika het in de Generale Synode zei: „Biddend, met vrezen en beven, hebben we die brieven geschreven als een principieel kerkelijk getuigenis- Want Christen zijn is risico nemen. Dit risico hebben we genomen toen we ons lieten dopen. God beware ons voor af valligheid." De Raad voor de Zending heeft be sloten de Nederlandse zendingsarbei ders niet terug te roepen. Het verheugt ons, dat niemand van onze mensen ons heeft geschreven, dat hij naar Neder land wenst te komen. Wij weten hoe moeilijk deze beslissingen voor hen zijn. Zij hebben 't voorbeeld van China voor ogen, dat communistisch werd en toen de buitenlandse zendingsarbeiders maar voor een deel liet gaan en voor een ander deel een tijd gevangen hield. Gaat het in Indonesië die kant op? Hoe het zij, onze mensen ginds heb ben stellig evenzeer biddend en met vre zen en beven als hun Indonesische broeders besloten om niet weg te gaan- „Christen zijn is risico nemen", het geldt niet alleen voor de Indonesische Christenen, het geldt ook voor de Ne derlandse zendingsarbeiders in hun midden. Met grote aandrang vraag ik U, die dit leest, te beseffen wat hier gebeurt en met uw hele hart en uw voortdu rend gebed hier achter te staan. God beware Zijn Kerk in Indonesië. Hij be ware ook onze zendingsarbeiders op hun thans zo uiterst moeilijke post. Het zal duidelijk zijn dat de Raad voor de Zending nu de zaken zo staan ook met vrijmoedigheid U vraagt om uw geld in deze voorjaarszendings- week. Ik wil daar verder niets van zeg gen. Het spreekt nu dunkt mij vanzelf dat we veel dieper in onze beurs zullen tasten dan ooit! Ds. P. J- MACKAAY, Secr. Raad voor de Zending. Oegstgeest, 5 februari 1958 Girono. Zendingsbureau 6074,

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2