V. - -w T- Jsaip xSmMssfS -v BURGERLIJKE STAND Êt AGENDA In blijde Verwachting Ook Spierpijn! No. 5. Jaargang 10. ZATERDAG 1 FEBRUARI 1958 Verschynt elke zaterdag HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.35 p. kwartaal Uitgave van de Stichting Holten* Nieuvxtblad" te Holten. Telef. E 5+Z3 - 234 Adv.-prijs115 m.m. d contantf 2.Iedere m.m. meerf 0.07 X*«ï iwté' Foto M. C. Meijboom H.K.H. Prinses Beatrix vierde haar 20ste verjaardag MOEILIJKHEDEN EN MOGELIJK HEDEN IN DE LANDBOUW. Vorige week donderdag hield de O.L.M. afd. Holten en de bedrijfsvereniging Dij- kerhoek een gezamenlijke vergadering in café ,,'t Bonte Paard", welke goed be zocht was. Al3 spreker trad op de heer Sprokke- reef van Hengelo, die een inleiding hield over de hedendaagse moeilijkheden en mogelijkheden in de landbouw. Spreker gaf eerst een duidelijke uiteen zetting over de verdeling van het natio naal inkomen en het deel dat de land bouw er van krygt. Juist nu het nationaal inkomen kleiner is geworden, treden er spanningen op, ook buiten de landbouw, welke gepaard gaan met 't opzeggen van lidmaatschap pen van vakverenigingen en standsorga nisaties. Spreker vergeleek dit met het vaarwel zeggen van de huisdokter door een zieke en naar een kwakzalver te gaan. Juist nu er gevaren dreigen voor de landbouw is het hoogst noodzakelijk om als één man achter de standsorgani saties te staan. Hy betoogde dat er nog meer gebruik moet worden gemaakt van de landbouw- voorlichtingsdienstvooral de ruwvoe- derwinning moet nog meer worden op gevoerd, opdat er zo min mogelijk kracht voer behoeft te worden aangekocht. Verder besprak inleider nog de moei lijkheden rond de melk, zuivelproducten en varkensstapel, en waarschuwde voor een te eenzijdige bedrijfsvoering. Na de pauze werd er gelegenheid ge geven tot het stellen van vragen, waar van een goed gebruik werd gemaakt. PROVINCIALE VERBINDINGS OEFENING DER B.B. Vorige week woensdag had in de pro vinciale commandopost van de B.B. te Holten een grote provinciale oefening plaats. Deze oefening, die was uit geschreven door de provinciale comman dant der B.B., de heer A. F. J. Brummer en ook onder diens leiding stond, had een uitstekend verloop. Het is die avond gebleken dat het personeel van de com mandopost (meest dames uit Holten) zeer wel voor hun taak berekend zijn. Aan het eind van de avond heeft de heer Brummer allen bedankt, die aan het wel slagen van deze avond hebben meegehol pen, waarbij hij zijn bijzondere waarde ring uitsprak voor de goede opkomst on danks de uiterst slechte weersomstan digheden. WIE KENT SPAANS? Nadat destijds verschillende namen van kinderen, die bericht van hun bal lonnetje hadden ontvangen, gepubliceerd zijn, kwamen zo nu en dan by de Zon- daggsschool nog enige kaarten binnen, afkomstig uit Duitsland of Frankrijk, en zelfs uit Italië. Deze week werd Tineke Kers verrast met een Spaanse brief. Haar ballon is ook over de Pyreneeën ge gaan en kwam terecht in Aren, gelegen in de provincie Huerta, die grenst aan Frankrijk. Wie kent Spaans onder de lezers van ons blad en is bereid de brief te vertalen? Tineke woont aan de Laren- seweg. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Ad- dink en 7 uur Ds Israël (zangdienst). Dykerhoek. 10 uur Ds Israël. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds R. A. Hoog kamp. In beide diensten is .de 3e col lecte bestemd voor het Bouwfonds. DISCUSSIE-AVOND IN ESPELO. '~l De afdeling Espelo van de Bond van Ned. Pl.vrouwen nam donderdag 23 jan. een proef op haar maandelijkse byeen- komst met een discussie-avond. Het be stuur had daartoe mevr. Meengs-Heiler- sig, prov. secretaresse van de Bond, uit genodigd deze avond te leiden met als onderwerp: „De taak van de vrouw in het boerenbedrijf". Zij is daarin volkomen De groepjes, die zij uit de vergadering, die ondangs de sneeuwstorm van de vo rige dag vry goed bezocht was, na de inleiding gevormd had, deden hun best, de vragen zo goed mogelijk te beantwoor den, waarbij zelfs bij de nabespreking de tongen steeds nog los kwamen. Hier uit bleek, dat over dit onderwerp nog veel meer te praten viel, dan de tijd nu toeliet, zodat besloten werd, later nog eens een voortzetting hiervan te geven. VOORBEREIDING VERKEERSCOMPETITIE Ter voorbereiding van de jaarlijkse verkeerscompetitie van de K.N.M.V., wel ke dit jaar op Woensdag 19 febr. a.s. zal worden gehouden in hotel Vosman, zal de Motor- en Automobielclub „De Hol- terberg" enkele verkeerscursusavonden houden. De heer Mout van de Autorij school te Deventer heeft zich bereid ver klaard de leden wat verkeerskennis bij te brengen. Vooral in verband met de huidige toe name van de verkeersdrukte en de nieuw genomen maatregelen en gegeven voor schriften is het voor iedere deelnemer aan het verkeer, ook al neemt hij geen deel aan de verkeerscompetitie, van het grootste belang, dat hij aan deze ver- keerslessen deelneemt. De avonden worden gehouden in het. clubhuis café Vruggink op de vrijdagen 31 jan., 7 febr. en 14 febr. en beginnen om 8 uur. DEVENTER ZIEKENFONDS VERHOOGT PREMIE VRIJWILLIGE VERZEKERING. Het Algemeen Ziekenfonds „D.O.Z. van 1860" te Deventer, waarbij de Hol- tense verzekerden zijn aangesloten, heeft zich genoodzaakt gezien de premie voor de vrijwillige verzekering met 10 cent per verzekerde per week te verhogen. De verhoging zal op 2 februari a.s. in- ingaan. Op dezelfde datum zal worden over gegaan tot maand-ineasso. Aangezien een maand enkele dagen meer telt dan tweemaal veertien dagen, -töorden de maandpremies vastgesteld naar een om rekeningsfactor, welke men vindt ver meldt in een advertentie in dit nummer, waarin tevens de nieuwe tarieven worden aangekondigd. JAARVERGADERING PLATTELANDSJONGEREN De afdeling Holten van de Platte lands Jongeren Organisatie, de BOO, hield vrijdagavond van de vorige week in café Jansen haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. Jansen. Deze constateerde in zijn openings woord, dat het jaar 1957 voor de ver eniging een goed jaar genoemd kan worden. De deelname aan de diverse wedstryden was behoorlijk en het be zoek aan de ledenvergaderingen was goed te noemen. Hij deelde mede, dat de heer P. Dijk stra gemeend had te moeten bedanken als adviserend lid, nu hij zijn functie als directeur van „De Vrijheid" had be ëindigd. Als afgevaardigden naar de provin ciale voor- en najaarsvergadering werd aangewezen de heer T. Stegink. In de kascontrole-commissie voor 1958 wer den benoemd de heren Joh. Groteboer en B. Veneklaas. In zijn jaarverslag gaf de secretaris, de heer H. Jansen, een overzicht van de werkzaamheden der vereniging, waar uit o.m. bleek, dat deze momenteel 94 leden telt. Twee leden namen deel aan een cursus op de Volkshogeschool ,Die- pendaal'. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer Groteboer, bleek, dat de vereniging gunstig geboerd heeft en dat er een batig saldo over het afgelo pen boekjaar was van f 143,34. Aan beide functionarissen werd dank gebracht voor hun goed verzorgde jaar verslagen. Aangezien de heer Jansen zich we gens drukke werkzaamheden genood zaakt heeft gezien zijn functie als voor zitter neer te leggen, werd tot zijn op volger in een vorige bestuursvergade ring gekozen de heer Joh. Nikkels, die met enkele hartelijke woorden door hem werd ingeleid. De nieuwe voorzitter zeide te hopen op een goede samenwerking met de le den en bracht de scheidende voorzit ter dank voor het vele werk, dat deze voor de vereniging heeft gedaan. Na dit huishoudelijk gedeelte werden door de heer Scheffer van het Land- bouwhuis enkele fi'Tis vertoond, o.a. Langs ongebaande Klingen' en ,Tenes- see Holiday'. ELEKTRA IN DE HUISHOUDING In de vergadering van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, welke vorige week vrij dagavond in hotel Holterman werd ge houden, heeft mej. A. Lubberink, de- monstratrice van de KEMA te Arnhem, een lezing gehouden over het grote ge mak van kleine elektrische toestellen in de huishouding, welke toestellen daar na door haar werden gedemonstreerd. Zij werd bij de talrijke dames ingeleid door de presidente der afdeling, mevr. J. W. Nagelhout-Klijzing, nadat men gezamenlijk 't bondslied gezongen had en enkele huishoudelijke zaken waren behandeld. In haar inleiding wees mej. Lubbe rink op het grote gemak van de di verse toestellen, als kookplaten, elektr. pannen, melkkokers, snelkokers, thee lichtjes, elektrische dekens en kussens, ventilatoren en andere. Deze zijn alle door de KEMA goedgekeurd en der halve veilig te gebruiken. Na haar kor te inleiding konden de dames alle toe stellen op hun gemak bekijken en wer den haar de nodige inlichtingen ver schaft. De presidente heeft mej. Lubberink aan het slot van de avond bedankt voor haar komst naar Holten. UITVOERING H.M.V. IN „IRENE" De belangstelling voor de jaarlijkse uitvoering van de Holtense muziekver eniging HMV is deze keer zo groot, dat het bestuur in overleg met de heer W. ten Berge moest terugkomen op het besluit om de uitvoering in „Amicitia" te geven. Men heeft nog even overwo gen om twee uitvoeringen te geven in „Amicitia", doch om verschillende re denen heeft men hier van af moeten zien. Aan de uitvoering, die zaterdagavond (heden) in „Irene" zal worden gegeven, zal medewerking worden verleend dooi de ontspanningsclub „O.C.H.". Voor donateurs is aan de zaal nog 'n zeer beperkt aantal toegangskaarten verkrijgbaar. Ondertrouwd: D. Rozendom, 26 jaar, Rijssen en M. Schuppert, 25 j., Holten. Overleden: K. van Faassen, 85 jaar, wednr. van C. J. de Smit. Raalterweg 32, overl. te Deventer. BEVOLKING: Vertrokken: J. B. Broekhuis van Beu- scbcrg 53 naar Markelo. - B. J. Bek- ker en gezin van Look 40 naar Doorn. H. J. Pasop van Borkeld 70 n. Mar kelo. A. P. J. J. Bierlaagh van Oran jestraat 38 naar Groningen. F. A. Witbols Feugen en gezin van Look 40 naar Ede. D. E. F. de Lacombé en gez. van Look 40 naar Delfzijl. FILM- EN KINDERVOORSTELLING VAKBONDSLEDEN In café Maats had vorige week vrij dagavond een filmvoorstelling plaats voor de leden van de bij het N.V.V. aangesloten vakbondsafdelingen georga niseerd door de Holtense Bestuurders- bond. Hoewel de zaal, waarschijnlijk door de slechte wegen, niet geheel bezet was, hadden toch een groot aantal leden met hun huisgenoten gehoor gegeven aan de oproep om deze voorstelling bij te wo nen. De avond werd geopend door de voor zitter, de heer Beijers, die er op wees, dat de in de film tot uitdrukking ko mende solidariteitsgedachte vooral on der de huidige omstandigheden van toe passing is voor de werknemers, die het N.V.V. zo sterk mogelijk moeten maken om de moeilijkheden, in samenwerking met de regering, het hoofd te bieden, waarbij men niet zal moeten schromen zo nodig een kritisch geluid te doen horen. In het filmprogramma, dat vervol gens werd gedraaid en waarin men o.a. een mooie kleurenfilm kreeg te zien van het zomerkamp van de jongeren organisatie van 't N.V.V. „Jonge Strijd" op de Paasheuvel in Vierhouten, sprak een der secretarissen van het N.V.V., Paul de Vries, een propagandistisch woord, waarin het belang van de vak beweging nog eens werd onderstreept. Spannend was de Franse rolprent „Si tous les gars du monde(Als mannen kerels zijnwelke han delt over de bemanning van een Bre tons vissersvaartuig, die in volle zee ziek wordt door worstvergiftiging en dank zij een net van amateur-korte- golfzenders, gespannen over Afrika en Europa, van een wisse dood wordt ge red als tenslotte een Noors legervlieg tuig de reddende ampullen dropt bij het vaartuig. Doordat het een Frans ge sproken film was en de onderschriften soms niet lang genoeg zichtbaar bleven, was de film voor ouderen, welke niet geregeld de bioscoop bezoeken, mis schien niet altijd op de voet te volgen. Deze avond werd met een verloting en een dankwoord aan de operateur, de heer Koolhaas, besloten. 's Middags maakten 115 kinderen de Nederlands gesproken jeugdvoorstelling mee met als hoofdfilm „Zwaarl kleef aannaar het sprookje van de Gouden Gans, en als bij programma en kele aardige tekenfilmpjes. De jeugd heeft deze keer weer kos telijk genoten van dit filmprogramma en werd na afloop door de vrouwen van de bestuurders, die deze middag verzorgden, getracteerd op ranja en een zakje snoep. Ook de zieke broertjes en zusjes werden, voor zover zij bekend waren, niet vergeten. /fe; Vrijdag 31 jan. en zaterdag 1 febr., 7.30 uurToneeluitvoering Buurtvereniging Dijkerhoek in café „Het Bonte Paard". Zaterdag 1 febr.:. Muziekuitvoering H.M.V. in „Irene" (zie adv.). Zaterdag 1 febr.Groot Oranjebal in ho tel G. Müller. Woensdag 5 febr., 7.30 uur: Feestelijke jaarvergadering O.L.M. Toneelvoor stelling door „Ons Genoegen", Diepen- heim met „Welkom Binnen". Spreker Ir. J. Baas, over het onderwerp: Het Platteland in de brandende omstan digheden". Donderdag 6 febr., 8 uur: Vergadering Herv. Vrouwenver. in Irene. Donderdag 6 febr.: Garage Schuppert, Oranjestraat, de gehele dag gesloten (zie adv.). Donderdag 6 febr., 7.30 uur, gebouw „Rehoboth": Vergadering Chr. Platte landsvrouwen. Spreker de heer J. Ch. Sterk over het onderwerp: „Op reis door Amerika". Donderdag 6 febr.: Zitting kraamcen- trum Deventer ten huize van de fam. Soer, van 1415 uur. Vrijdag 7 febr., 8 uur: Verkeersavond van de M.- en A.-club „De Holter- berg" in café Vruggink. Vrijdag 7 febr., 7.30 uur: Openbare ver gadering C.H. Kiesvereniging in Irene. Spreker de WelEd. Gestr. Heer F. H. v. d. Wetering, lid 2e Kamer der Staten Generaal en voorzitter Nieuw-Guinea- comité, over: „De wereld waarin wij leven" (zie adv.). Dinsdag 11 febr., 7.30 uur: Ledenver gadering B.O.O. en B.D.V. in Hotel Holterman. Spr. Adj. Kraan uit Al melo over „De rode lamp". Vrijdag 14 febr., 8 uur: Verkeersavond van de M.- en A.-club „De Holter- berg" in café Vruggink. Zaterdag 15 febr., 7.30 uur, gebouw „Re hoboth": Uitvoering Chr. Ontspan ningsclub „C.O.C.". Woensdag 19 febr.: Verkeerscompetitie van de K.N.M.V. in hotel Vosman. Vrijdag 21 febr., 7.30 uur: Filmavond van de Ned. Blindenbond in Irene. Dinsdag 25 febr.Ouderavond O. L. Dorpsschool. VRIJGESTELD Aan de dienstplichtige der lichting 1958, W. Hulsman, Beuseberg 135, is 'n jaar vrijstelling van de dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmis baarheid. LOUIS FRANCOIS ARMAND directeur der Franse Staatsspoorwegen, wordt president van Euratom, de atoom energie-stichting, uitgaande van de zes verbonden europese landen. Zo heet het Doklersboek met èlle raad voor Moeder en Baby. Gratis bij de Babyderm Super-Babyset, waarin poeder - zalf - olie zeep - shampoo, f 5.90. Weten is gerust zijn. GEVONDEN VOORWIERPEN, te bezichtigen in de Dorpsschool op maan dagmiddag van half vier tot vier uur, verloren of gevonden door leerlingen der Dorpsschool of van de Zondags school: 6 sjaals, 8 alpinomutsen, 2 pet ten met oorkleppen, 18 wollen handschoe nen, 1 glacé herenhandschoen, 1 zwarte onderbroek (schoolreis naar Nunspeet), 1 paar gymnastiekschoenen, 2 tollen, 41 zakdoeken, 2 beurzen, 2 spiegeltjes, 1 haarlint, 1 riem, 1 etui, 2 kammetjes, 1 wit springsnoer. rheumatlsch® ptjnea tjft U weg met hem de waardigheid van ere-stam- hoofd verleende. De Prins was ge kleed in het ceremonieel gewaad van het land. TIJDENS ZIJN BEZOEK aan Liberia" ontving Z.K.H. Prins Bernhard uit handen van de Liberiaanse minister van Binnenlandse Zaken een »taf, die

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 1