JJamjps Tere huid? Hisidgenezing 19 werkdagen AGENDA ZËWÖWRUST No. 3. Jaargang 10. ZATERDAG 18 JANUARI 1958 Verschijnt elke zaterdag HOLTENS NIEUWSBLAD misprijs van dit blad bedraagt f 1.35 p. kwartaal J te Holten TeJe/ "zr ö"sT- ^uwablad Adv.-prijs: 115 m.m.(d contant) f2..Iedere (Foto M. C. Meyboom) ZONDAG 19 JANUARI: 15e VERJAARDAG H.K.H. PRINSES MARGRIET CHR. PLATTELANDSVROUWEN VERGADERDEN. Op donderdag 9 jan. kwamen de le den van de Ohr. Plattelandsvrouwenver eniging in gebouw „Rehoboth" in verga dering bijeen. De presidente, mej. J. Rietberg-van Lindenberg opende deze vergadering en liet zingen Psalm 139 1, waarna zij voorging in gebed. Daarna werd gelezen Handelingen 9 3643. Op hartelijke wijze heette de presidente de gasten welkom en wenste alle aan wezigen een goede avond. Het onderwerp voor deze avond luid de: „Handenarbeid". Hiervoor had de vereniging voor enig materiaal gezorgd. Vele voorwerpen werden als voorbeeld uitgestald, die gemaakt waren door le den van de afdeling. O.a. waren er prach tige wandkleden bij, een eigengemaakt poppenhuis met bekleding en ook een waterdrager van pitriet. Besloten werd om een speldenkussen te maken van rood en groen vilt in de vorm van een grote aardbei, waarvoor een Holtense winkelier de vulling in de vorm van wolvlokken beschikbaar stelde. In de pauze werd koffie gepresenteerd. Nadat allen verrijkt waren met een surrogaat aardbei, werd de a.s. toogdag voor de jongeren te Zwolle besproken. Het dagprogramma was nog niet be kend, maar wel het avondprogramma, 's Avonds zal dan optreden het bekende gezelschap „Totman de Vries", spreker optreden de heer J. C. Sterk, die een lezing zal houden over het onder werp: „Mijn reis door Amerika". Na het gezamenlijk zingen van „Grijp toch de kansen, door God U gegeven", sloot mej. J. Stam deze leerzame avond met dank aan God. JAARVERGADERING CHR. GEM. ZANGVERENIGING. De leden van de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" kwamen vrijdagavond der vorige wee*k in het gebouw „Reho both" in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer J. Wiggers, liet bij de aanvang zingen Psalm 75 1 en ging hierna voor in gebed, waarna een kort welkomstwoord werd gesproken. Een hartelijk woord van dank sprak de heer Wiggers tot de dirigent, de heer W. van Erkelens te Enschede, die in het afgelopen jaar weer zijn beste krachten gaf aan „Soli". Verder dankte de voorzitter de kerk voogdij der Hervormde Gemeente voor 't beschikbaar stellen van het kerkgebouw, terwijl de kerkeraad der Geref. Kerk dank werd gebracht voor het beschik baar stellen van het gebouw „Rehoboth" voor het houden van de wekelijkse re petities. Dankbaar werd gewag gemaakt van de financiële steun, die het koor in 1957 weer van de donateurs mocht ontvangen. Door de secretaris, de heer H. Lande- weerd, werd hierna een uitvoerig jaar verslag gelezen, waaruit onder meer bleek dat het ledental over het afgelo pen jaar was teruggelopen van 52 tot 47. Uit het door de penningmeesteresse, mevrouw G. H. Wegstapel-van Linden- berg uitgebrachte financiële verslag over 1957 bleek, dat dit jaar kon worden af gesloten met een klein batig saldo. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren L. Schuppert en J. Sehup- pert, had boeken en bescheiden in orde bevonden, weshalve werd de penning meesteresse décharge verleend. Tot leden van de kascontrole-commis sie 1958 werden benoemd de heren J. Schuppert Jzn. en J. Schuppert D.Jzn. Inplaats van mevrouw D. Oosterkamp- Baan, die niet herkiesbaar was, werd als bestuurslid gekozen mej. D. Landeweerd, terwijl als bestuurslid herkozen werd mevrouw G. H. Wegstapel-van Linden- berg. In de vacature G. Emm ens werd als bestuurslid gekozen de heer W. Aanstoot. De heer Wiggers sprak een woord van dank tot mevrouw Oosterkamp-Baan, die enkele jaren, als bestuurslid haar beste krachten aan „Soli" heeft willen geven. Na de pauze, waarin getracteerd werd op koffie met een koekje, werden de voor stellen van het bestuur besproken en werd besloten tot uitvoering van een paas-eantate in een paaszangdienst in de Geref. Kerk op maandag 7 april (2de Paasdag). Ook werd besloten tto uit voering van een kerstoratorium. Na een kort slotwoord sloot de heer Wiggers deze prettige jaarvergadering met dankgebed, nadat nog gezongen was het bekende ,,'k Heb geloofd en daarom zing ik". USlU/lV-y. B3byderm;zeep UITGAVE NIEUWE HOTEL. EN PENSIONLIJST. Aangezien de voorraad uitgeput is en in de bestaande lijst wijzigingen zullen* moeten worden aangebracht, zal het be stuur van de V.V.V. „Holtens Belang" overgaan tot het samenstellen van een nieuwe hotel- en pensionlijst, waarvan er jaarlijks met de prachtige folder en kele duizenden exemplaren over het ge hele land worden verspreid. De op de oude lijst voorkomende ho tels, pensions, kampeerboerderijen enz. zullen door de administrateur bezocht worden met het oog op eventuele wijzi ging van de tarieven, accomodatie enz., maar het is mogelijk, dat er ingezetenen zijn, welke met het verlenen van pen sion of 't verhuren als kampeerboerderij van hun bedrijf willen beginnen. Zij kun nen zich vóór 2 februari opgeven bij de heer G. H. Kers, administrateur van de V.V.V., die ook gaarne nadere inlichtin gen verstrekt. Gevraagd worden o.m. de pensionprijs, aantal slaapkamers of slaapplaatsen, een -of twee-persoons bed den, koud en warm stromend water, enz. Verwezen wordt naar de annonce in dit nummer. FILMVOORSTELLING VOOR KIN DEREN EN LEDEN N.V.V. Onder auspiciën van de Holtense Be- stuurdersbond zal vrijdagavond 24 jan. a.s. in de zaal van café Maats een film voorstelling worden gegeven voor leden van het N.V.V. en hun huisgenoten. 's Middags om 4 uur vindt een kinder voorstelling plaats voor de kinderen van de leden, welke uitsluitend toegang heb ben op de toegezonden of uitgereikte strook, waarop hun namen moeten wor den ingevuld. Zij zullen o.a. zien de ge heel Nederlands gesproken jeugdfilm „Zwaan kleef aan" naar het sprookje „De gouden gans". Dit programma wordt ver zorgd door de vrouwen der bestuursle den. De kinderen ontvangen een tracta- tie. Voor de avondvoorstelling staat o.a. op het programma de moderne Franse film: „Als mannen kerels zijn", in Neder land uitgebracht door de N.V. Meteor Film. Dit programma van prima gehalte begint om 8 uur. Wij laten hieronder nog de korte in houd van deze film volgen: „Op twee dagen van de kust van Noor wegen schijnt een Bretons schip de prooi te worden van het noodlot. Terwijl zich bij de leden van de be manning pas een geheimzinnige epidemie heeft geopenbaard, valt de radio uit. Koorts, moeilijkheden met het zien en horen, gevoel van verstikking: de man nen worden er de een na de ander door getroffen. De kapitein, getroffen op zijn beurt, vertrouwt een uiterste boodschap van wanhoop aan zijn kortegolfzender toe. Deze boodschap wordt opgevangen (zo als het toeval van de korte golf het wil) door een amateur-radxotelegrafist in een dorpje in Afrika. Er wordt vlug een dok ter gewaarschuwd, die onmiddellijk zijn diagnose stelt: de mannen van de trawler lijden aan een dodelijke vergiftiging. Als men hen niet binnen 28 uur aan een zeker serum kan helpen, zullen ze omkomen. Zo vormt zich van Afrika naar Europa, van Parijs naar Munchen, van Munchen naar Berlijn, van Berlijn naar Oslo een ketting tussen onbekenden, vaak over afstanden van enige duizenden kilome ters, om de zeelieden, die ze niet kennen, te redden. Jongens, vrouwen, soldaten en zelfs een gebrekkige /omen in de kring. Omdat op zee een tiental Bretonse vis sers om hulp vragen, worden de gevoe lens van wraak, naijver en haat uitge wist. En het wonder voltrekt zich. Op het laatste moment laat een Noors vlieg tuig een parachute vallen met het serum, voorgeschreven door de Afrikaanse dok ter. De ketting heeft zich goed gehouden, Ondanks de moeilijkheden is er geen schakel bezweken. Voor één keer hebben de mensen het spel van eensgezindheid en vriendschap gespeeld. En zij hebben gewonnen." Huidzuiverheid- Huidgezondheid Houdt du winte? uit handen en voeten. VOOR DE TWEEDE MAAL „DRIJFZAND" „Holtens Toneel" gaf zaterdagavond in „Amicitia" haar tweede uitvoering van het toneelspelin drie bedrijven „Drijfzand" van Mare Fontenel en Os car ter Kei. Het is een geslaagde opvoering ge worden, waarvoor veel belangstelling bestond, zodat de zaal tot de laatste plaats bezet was en nog velen teleur gesteld moesten worden. Het waren de ze keer vooral de jonge mensen, die van hun belangstelling blijk gaven en ook met bizonder grote aandacht het spel hebben gevolgd. Er heerste een voorbeeldige stilte, wel een bewijs, dat het stuk iets tot de toeschouwers te zeggen had. De spelers hebben weer hun beste krachten in deze vertolking gelegd. Een kleine technische tekort koming maakte, dat in het tweede be drijf de mijnput niet op de voorge schreven wijze tot explosie kwam, maar overigens waren er geen noemenswaar dige omissies. De vorige uitvoering had plaats op 30 november j.l., zodat wij ons van een bespreking van het stuk onthouden. In verband met de verhindering van de heer Piet Bos, die de regie voerde, fungeerde de heer A. J. Snijders als souffleur, die er zijn vreugde over uit sprak, dat de zaal zo goed bezet was en dit zag als een gevolg van de ge slaagde vorige uitvoering. De heer Joh. van Geenhuizen heeft na afloop van het spel de heer Snij ders bedankt voor zijn medewerking en hem een klein geschenk aangebo den, terwijl hij de aanwezigen dank bracht voor hun belangstelling en het spontaan applaus, dat men met het spel mocht oogsten. „Holtens Toneel" hoopt nog dit seizoen een ander stuk te brengen, zo deelde hij mede. Met een druk en gezellig bal, gemu siceerd door de band van de heer B. Wieldraaijer uit Nijverdal, werd deze avond besloten. De wettelijk toegestane termijn van de opruiming, die woensdag 15 januari be gonnen is, is (zondagen niet meegerekend). De wet telijke sluitingsdatum is dus DINSDAG 4 FEBRUARI. JAARVERGADERING LAND. RIJ- VERENIGING „BERGRUITERS". In hotel „Vosman" werd donderdag avond de jaarvergadering gehouden van de Land. Rijvereniging „Bergruiters". De voorzitter, de heer H. Beldman, opende deze vergadering met een woord van welkom en stond in zijn openings woord stil bij de vele prachtige succes sen, die in het afgelopen jaar werden be haald. Ook de ponyclub mag op een goed kunnen waarschijnlijk dit jaar reeds jaar terugzien en enkele van de jongeren overgaan naar de senioren-afdeling. De secretaris, de heer E. Aaltink, bracht hierna het jaarverslag uit, waar uit bleek, dat het ledental stabiel was gebleven. Het jaar 1957 bracht voor de „Berg ruiters" eclatante successen. Op 30 aug. werd in Markelo het achttal kampioen van Overijssel, terwijl op dezelfde dag de heer T. Beldman Sr. het provinciaal springkampioenschap wist te behalen. Aan de vooravond van het zilveren ju bileum werd een als goud blinkend suc ces behaald op de Nederlandse kampi oenschappen van de Koninklijke Federa tie van Landelijke Rij verenigingen te Emmeloord (N.O.P.). Bij de dressuurproeven voor achttallen Klasse M werd het Bergruiters-achttal eerste, met flinke voorsprong op no. 2, de Land. Rijver. „Ritmeester De Kruijf" te Halfweg. In het middagprogramma ging het Bergruiters-vaandel voor de 2e keer aan de hoogste mast, toen Teunis Beld man Sr. met „Amigo" als eerste eindigde in het springconcours Klasse L. Op 1 mei werd deelgenomen aan een concours-hippique in Uelsen (Duitsl.). Ook in internationaal milieu voelden de Bergruiters zich best thuis en zij wisten o.a. beslag te leggen op de grote zilveren bokaal, die beschikbaar was gesteld door de burgemeester van Uelsen. De jongens en meisjes van de ponyclub gaven in Uelsen een demonstratie en ook zij maak ten in het buitenland een zeer goede beurt. Financieel gezond. De penningmeester, de heer H. J. Bos- schers, deed rekening en verantwoording over het afgelopen jaar en hij liet een blij geluid horen. Het batig saldo over 1957 stemt tot grote tevredenheid, doch hierbij moet worden opgemerkt, dat er zeer binnenkort enkele belangrijke uit gaven zijn te doen in verband met her stel en aankoop van springmateriaal en aanschaffing van kleding. De commissie voor kascontrole, die be stond uit de heren Jhr. A. G. van Coe- verden, G. W. Schoneveld en A. Brons voort, had boeken en bescheiden in orde bevonden, weshalve werd de penning meester décharge verleend onder dank voor het gevoerde beheer. Goud en zilver. Bij bespreking van het agendapunt „Werkplan 1958" deelde de voorzitter mede, dat een onderhoud had plaats ge had met het bestuur van de Holtense Handelsvereniging, welke vereniging dit jaar haar gouden jubileum hoopt te vie ren, in samenwerking met de Bergrui ters, die aan het eind van dit jaar hun 25-jarig bestaan herdenken. Het ligt in de bedoeling van de Handelsvereniging om eind juli (waarschijnlijk 29, 30 en 31 juli) een groot zomerfeest te organiseren, waarbij één van deze drie dagen geheel in het teken van de hippische sport zal staan. Landelijke rijverenigingen uit Duitsland zullen hun krachten meten met de Bergruiters, terwijl verschillende po nyclubs een demonstratie zullen geven. Protest. Aan het eind van de vergadering werd b'esloten een protest-schrijven te richten tot het bestuur van de Koninklijke Fede ratie van Landelijke Rijverenigingen en het Provinciaal Bestuur voor Overijssel, in verband met het houden van een z.g. samengestelde wedstrijd, georganiseerd door de Land. Rijvereniging „Lonneker" te Lonneker, waaraan door ruiters uit Duitsland werd deelgenomen. Een derge lijke wedstrijd werd dit najaar ook ge organiseerd door de Bergruiters, doch enkele dagen vóór dat deze wedstrijd, waarvoor ook ruiters uit Duitsland had den ingeschreven zou plaats hebben, moest hiervan worden afgezien, omdat het Provinciaal Bestuur toestemming weigerde. De wedstrijd te Lonneker zou hebben plaats gehad met medewerking van een lid van het Provinciaal Bestuur. Woensdag 15 t.m. zaterdag 18 jan.Gro te balans opruiming fa. E. Wonnink. Vrijdagavond 17 jan., 7.30 uur: Grote boerenvergadering. Spreker: de hr. G. Voortman, Eefde, in zaal Amicitia, Holten. Vrijdag 17 en zaterdag 18 jan., 7.30 uur: Feestelijke herdenking 10-jarig be staan der Jeugdclubs van Espelo, in de school aldaar. Dinsdag 21 januari: Grote opruiming bij G. J. Schuppert, Oranjestraat (zie adv.). Dinsdag 21 jan., 7.30 uur: Bijeenkomst van de Jonge Kerk in Irene. Spreker de heer Jansen over zijn ervaringen in oecumenisch werkkamp in Finland. Woensdag 22 jan., 11 uur: Eindveiling onroerende goederen erven J. A. Slot man in hotel Holterman (zie adv.). Woensdag 22 jan., 8 uur, in Irene: Ver gadering C.H. jongeren met de Arjos. Spreker de heer H. Webbink van Vrie- zenveen. Donderdag 23 jan., 8 uur: Herv. vrou wen in Irene. Donderdag 23 jan., 7.30 uur: Praatavond O.L.M. en bedrijfsver. Dijkerhoek in 't Bonte Paard. Spreker de heer J. H. A. G. Sprokkereef, leraar R.L.W.S. te Hengelo. Donderdag 23 jan., 7.30 uur: Discussie avond Espelose Plattelandsvrouwen onder leiding van mevr. M. Meengs- Heilersig uit Markelo. Vrijdag 24 jan., 7.30 uur: Bijeenkomst afd. Holten Plattelandsvrouwen in ho tel Holterman voor lezing met demon stratie van kleine electr. toestellen in de huishouding. Vrijdag 24 jan., 8 uur: Filmvoorstelling voor de leden van het N.V.V. in café Maats. Om 4 uur kindervoorstelling met Ned. gesproken jeugdflim „Zwaan kleef aan". Maandag 27 jan., 7.30 uur: Zendingsfilm in Irene. Vertoond wordt de nieuwste kleurenfilm „Hakahana". Dinsdag 28 jan., 7.30 uur Zendingsfilm in de school te Espelo. Vertoond wordt de nieuwe kleurenfilm „Hakahana". Woensdag 29 jan., 16 uur, in hotel Vos man: Aanbesteding wuon- en winkel huis door het architectenbureau v. d. Bovenkamp (zie adv.). Donderdag 30 jan., 7.30 uur: Zendings film in Bethanië te Dijkerhoek. Ver toond wordt de nieuwste kleurenfilm „Hakahana". Vrijdag 31 jan. en zaterdag 1 febr., 7.30 uurToneeluitvoering Buurtvereniging Dijkerhoek in café „Het Bonte Paard". Zaterdag 1 febr.Muziekuitvoering H.M.V. in Amicitia. Zaterdag 1 febr.Groot Oranjebal in ho tel G. Müller. Woensdag 5 febr., 7.30 uur: Feestelijke jaarvergadering O.L.M. Toneelvoor stelling door „Ons Genoegen", Diepen- heim, met: „Welkom binnen". Vrijdag 7 febr., 7.30 uur: Openbare ver gadering C.H. Kiesvereniging in Irene. Spreker de WelEd. Gestr. Heer F. H. v. d. Wetering, lid 2e Kamer der Staten Generaal en voorzitter Nieuw-Guinea- comité, over: „De wereld waarin wij leven". BIZONDERE ROOILIJNVERORDENING ORANJESTRAAT Burgemeester en Wethouders van Holten zijn voornemens de gemeente raad voor te stellen 'n bizondere voor gevelrooilijn vast te stellen voor het deel van de Oranjestraat, lopende van de Kerkstraat tot de Pastoriestraat en voor een deel van de Kolweg en Kerk straat, waar deze op de Oranjestraat aansluiten. Blijkens een publicatie liggen een ontwerp-verordening met bijbehorende tekening vanaf 13 januari j.l. geduren de dertig dagen voor belanghebbenden ter inzage. Het feit, dat enkele zeer oude perce len aan weerszijden van de Oranje straat, daterende uit de tijd van wel licht enkele jaren na de catastrofale brand van Holten op 16 juni 1829 waarbij bijna het gehele dorp verwoest werd worden gesloopt en vervangen door nieuwe panden, noopt het ge meentebestuur maatregelen te treffen om te komen tot een wat bredere straat. Het zal echter nog wel heel wat ja ren duren, voordat alle woningen aan deze straat in de lijn van de nieuwe voorgevelrooilijn zullen staan. Reeds thans moet men echter bedacht zijn op de mogelijkheid van deze ontwikkeling van ons dorpsaanzien. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MljNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 1