1. De School met de Bijbel herdacht begin januari haar 50-jarig bestaan. „Ome Jan" Schuppert werd bij deze ge legenheid gedecoreerd met de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. 2. In april werd de nieuwe turnhal in gebruik genomen, op de achtergrond de nieuwe school met de bijbel. 3. In juni brandde hotel ,,'t Lösse Hoes" af. Er was geen blussen aan. 4. Als pendant van foto 2 ziet men hier de linkerzijde van de Boschkamp; op de voorgrond is nog plaats voor een kleuterschool, op de achtergrond de o.l. Dorpsschool. 5. Op 26 juli werd de Juteweverij van Ter Horst en Co. N.V. geopend. Een begin van industrialisatie. 6. De N.V. Omefa te Rijssen opende onder grote belangstelling haar nieuwe melkontvangststation on de Look. 7. Een panorama van de Kolweg en Industriestraat, de noord-oostelijke uit breiding van ons dorp. 8. In september werd door de burge meester de eerste steen gelegd van de rioolwaterzuiveringsinstallatie, welke ongeveer in maart gereed zal zijn. 9. De foto geeft een beeld hoe druk het vreemdelingenverkeer in Holten kan zijn. 10. De Coöperatie hield een instuif ter bezichtiging van haar nieuwe silo. 11. Op de autotocht van de ouden van dagen hadden de deelnemers het zeer genoegelijk. 12. Begin augustus werd de centrale bakkerij „De Halm" geopend. 13. De jeugd genoot van de Tour d'Holten. Het weer was bij de start niet zo fraai. De regen stroomde uit de lucht. 14. Het oude „Hoevehuis" viel als slachtoffer van de doorbraak, niet in politieke zin, maar ten behoeve van de Boschkampstraat. 15. Hier ziet men een panorama van het Industrieterrein met nog een grote maagdelijke achtergrond voor indu strievestiging. 16. Tijdens de zomerfeesten werd Jo hanna Wansink gekozen als Industrie koningin. Ze wordt hier aan het pu bliek voorgesteld door de voorzitter van de Zomerfeestcommissie. 17. Het prachtige chalet „De Olde Hove" werd in augustus door brand 'ge heel verwoest. Zo zag het er uit voor de brand. 18. De boerenbruiloft op het zomer feest trok veel belangstelling. Hier ziet men het z.g. „meuten". 19. De heer J. Wegstapel trad na 26 jaar lid van de raad te zijn geweest, waarvan 14 jaar wethouder, om ge zondheidsredenen af. 20. Zijn opvolger als wethouder werd de heer D. J. Wansink, die op deze foto de toekomst van de gemeente nog niet somber tegemoet ziet. 21. Door de plaatselijke Zondagsscho len werd in landelijk verband deelge nomen aan de actie van de Ned. Zon dagsschoolvereniging „Vriendschap over de wereld". 22. De heer J. Havenaar uit Delft maakte met Pasen zijn 25ste reis met leden van de N.R.V. naar Holten. Het gezelschap arriveert hier met een com fortabele OAD touringcar. 23. De heer P. Dijkstra bracht in de cember zijn laatste verslag uit als di recteur van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid" wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Hij gaat nu op de Holterberg van een welverdiende rust genieten. 24. Over het bungalowkamp „Twen- raarsveld" werden aan onze vrouwelij ke Minister van Maatschappelijk Werk vragen gesteld, wegens leegstaan in de zomer. Het is thans vrijwel geheel be zet met Indonesische Nederlanders. 25. De gein ontbrak niet bij het huwe lijk van het echtpaar Haan in 't Neer dorp. De buren plaatsten een veelzeg gende waarschuwing op het dak. 26. In december kwam de electrifica- tie van het tweede deel der Lichten berg tot stand. De petroleumlampen zijn daar nu overal verdwenen. 27. Het afgebeelde achttal van Berg- ruiters werd landskampioen. De rijver- eniging oogstte overal veel successen. 28. Ook de ponyclub oogstte veel suc cessen en ging zelfs naar Duitsland. Hier ziet men enkele ruiters, die voor de vreemdelingen optraden. 29. Hier ziet men het oorspronkelijke clubje, toen het nog geen rijcostuum bezat.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 3