MEDEDELING Adverteert in dit blad Uit het plaatselijk parlement Eert schrijven van de heer Kaan om vermindering van het bedrag zijner bij drage voor de aansluiting van zijn wo ning aan het electriciteitsnet, werd om prae-advies gezonden aan de Licht- commissie. Overeenkomstig de rijksregeling zal het gemeentepersoneel over het eerste halfjaar 1958 de bestaande compensa tie ontvangen voor de huurverhoging, zo werd besloten naar aanleiding van een brief van de minister. Schooltandverzorging. De raad besloot aan de Stichting voor de Schooltandverzorging Salland te Raalte een geldlening te verstrekken van 5000 voor de aanschaffing van een dentalcar, zodat men met de ver zorging kan beginnen. Met de vereniging het Groene Kruis werd een kasgeldlening aangegaan. Zij zal 5V2 °/o rente ontvangen. Nadat door de voorzitter enkele in lichtingen waren verstrekt, had de raad geen bezwaar tegen de vaste aan stelling van de heren D. J. Bulsink en H. Slot, resp. als technisch ambtenaar bij gemeentewerken en meteropnemer- incasseerder van het G.E.B. en tegen de bevordering van de arbeider G. Jan sen van genoemd bedrijf tot vakman. Met algemene stemmen werden zij be noemd. Een verzoek van de heer Brands om als technisch ambtenaar vast aangesteld te worden willen B. en W. nog in na dere overweging nemen. Verhoging' slachtrechten. Een voorstel tot wijziging van keur-, waag-, en slachthuisrechten werd z.h.s. aangenomen. In him schriftelijke toe lichting zeggen B. en W., dat het be drijf over 1955 en 1956 een verlies ge boekt heeft van resp. 4977.10 en 22.886.20. De personeelslasten zijn aanzienlijk gestegen, de opbrengst van de keurlonen en slachtrechten bedroeg in het jaar 1956 aanmerkelijk minder dan voorgaande jaren, terwijl de tarie ven sedert 1 mei 1952 voor het slacht huis en 1 jan. 1953 voor de huisslach tingen niet zijn herzien. Wel is weer een opgaande tendens merkbaar met betrekking tot het aantal slachtingen, maar het is niet verantwoord de tarie ven ongewijzigd te laten. Het recht voor keuren, slachten, koe len enz. wordt voor runderen en kalve ren van_3 op 4 cent per kg. geslacht gewicht gebracht. Voor slachtingen bo ven de 500.000 kg. van 2.8 op 3 cent. Voor varkens van 3.3 op 5 cent en bij slachting van 20 of meer varkens per dag van 2.2 op 2.5 cent. Voorts werden enkele minimum tarieven vastgesteld en speciale tarieven voor massa-slach ting van nuchtere kalveren. Ook 't tarief voor de huisslachtingen wordt verhoogd en voor runderen en eenhoevige dieren gebracht van ƒ8. op 12.50 per stuk. Voor een rund be neden 100 kg. wordt het verminderd van 7.op 6.per stuk. Voor varkens bedraagt de verhoging 2.n.l. van 4.op 6.- In verband met de verhoogde perso neelslasten wordt het wegen in het ge meentelijk waaggebouw met 10 ct. per dier verhoogd en gebracht op 35 ct. Bij de bespreking van het voorstel werd door enkele leden de vraag ge steld of de personeelsbezetting wel juist is en opgemerkt, dat het aantal huisslachtingen door verschillende fac toren steeds minder wordt. De voorzitter meende, dat bij de hui dige stand van zaken wellicht niet tot de benoeming van een 2e keurmeester zou worden overgegaan. De heer Sprokkereef zag een te sterk verschil in de kosten van het slachten in het abattoir en voor de huisslach tingen. Economisch gezien is de verho ging van deze laatsten wel nodig, maar spr. zou de traditie wel willen hand haven. Ook de heer Rietberg vond de ver hoging drastisch. De voorzitter wees er op, dat voor de keuring van de huisslachtingen twee maal een keurmeester op pad moet. Hij ontraadde een vermindering der ver hoging, omdat de tarieven achtergeble ven 'zijn bij de gestegen kosten en het publiek zeggen zal, dat de raad de boe ren spaart. De heer Jansen was van oordeel, dat de verhogingen veel meer knijpen voor de verzendgrossiers, terwijl wethouder Wansink en de heer Soer er op wezen, dat door de huisslachtingen een extra keurmeester nodig is. Sluitingsuur café's. De café's en hotels zullen binnenkort in de wintermaanden op zondagavond niet om 10 uur gesloten behoeven te worden, maar open kunnen blijven tot 11 uur 's avonds, zoals zulks op werk dagen thans reeds het geval is. De raad kwam tot deze beslissing na een uitvoerig principieel debat naar aanleiding van een verzoek van de plaatselijke kasteleins om het sluitings uur des zondags op half twaalf te be palen. B. en W. stelden voor er elf uur van te maken, omdat het weinig zin heeft de vergunningslokaliteiten op zondag om 10 uur te sluiten. Het voorstel viel bij de heer Lande- weerd niet in goede aarde, die om prin cipiële reden tegen openstelling van de café's tot 11 uur was. Als wethouder had hij er destijds aan medegewerkt om het sluitingsuur op zondag op 10 uur te stellen. Hij had gaarne meer argumen ten gehoord. De voorzitter bëaamde, dat B. en W. na de bevrijding tot een compromis wa ren gekomen: in de week om 11 uur, zondags om 10 uur sluiten. Inmiddels is een lange tijd verlopen. Men moet zich bij de maatschappelijke ontwikke ling aanpassen en z.i. is er dan ook geen reden meer voor deze uitzonde ring. Als men de zaak principieel wil stellen, moet men de gehele dag slui ten, want dan is er weinig verschil tus sen 10 en 11 uur. Een café is een in richting voor passanten en heeft een taak in onze samenleving. Het gaat nu eenmaal niet aan om ze des zondags te sluiten. Zelfs bij het kerkewerk, als er hoor- commissies op pad gaan, zoeken deze een hotel op om wat te eten. En als 't gaat om de jeugd, dan wil spr. nog opmerken, dat de kans bestaat dat deze om tien uur langs een omweg en om elf uur rechtstreeks naar huis toe gaat. Wethouder Teeselink is met 't prae- advies accoord gegaan, hoewel het meer geeft dan hem lief is. Wij zitten hier niet bij elkaar voor een persoonlijk be lang of van een groep, maar voor de gehele gemeente, aldus spr., die liever het sluitingsuur op 10 uur wilde hand haven, maar zich bij het voorstel zal neerleggen. De heer Brands merkt op, dat alle vergunninghouders 10 uur te kort vin den en half twaalf te lang, terwijl de heer Rietberg wel degelijk verschil zag in sluiting op werkdagen en op zondag. In de week zijn er vergaderingen. Voor de jeugd eindigt de instuif om 10 uur. Hij ziet niet in waarom het voor café's 11 uur moet worden. Hij zou het slui tingsuur willen laten op 10 uur om de jeugd. Nadat de heer Landeweerd nog uit voerig heeft betoogd, dat het streven er naar uit moet gaan om de jeugd in goede banen te leiden, het gemeente bestuur de taak heeft de zondagsrust zoveel mogelijk te bevorderen en ver klaard heeft vierkant tegen het voor stel te zijn, v/ijst de voorzitter er op, dat de ouders in de eerste plaats de taak hebben om te zorgen, dat de kinderen thuis de gezelligheid vinden. Men kan de jeugd echter niet dwingen. Hier ligt echter ook een maatschappelijke taak en spr. betreurt het, dat. men de teke nen des tijds niet verstaat. Openbare dronkenschap komt hoogst zelden voor en men «naakt hier veel te veel een principiële zaak van. Er gaan bussen vol jongelui naar elders en het zijn jongelui van elders die hier de moei lijkheden veroorzaken. Als men het probleem van die kant wil benaderen, moet men ze hier houden. De heer Jansen wijst op de belangen van de buspassagiers, terwijl de heer Dikkers nog opmerkt, dat het princi pieel weinig verschil maakt of de loka liteiten om 10 uur dan wel 11 uur ge sloten worden. Na stemming wordt het voorstel van B. en W. met 8 tegen 3 stemmen aan genomen. Tegen stemmen de heren Veneklaas Slots, Landeweerd en Riet berg. Als gedelegeerden in het bestuur van de bouwvereniging „Beter Wonen" worden herbenoemd de heren E. Dik kers Hzn. en A. Jansen en tot leden 1 van de woonruimtecommissie de heren J. Kroon (voorzitter), J. H. Assink, G. J. Bouwhuis, G. Brands en mevr. J. Jansen-van de Brink. Als leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim worden herbe noemd de heren J. Kroon en A. Riet man, terwijl in de plaats van de heer H. Wierda het nieuwe schoolhoofd van Espelo, de heer F. J. Hol, wordt ge kozen. Prikkeldraad. Bij de rondvraag spreekt de heer Soer er zijn ergernis over uit, dat om steeds meer percelen in de Holterberg prikkel draad wordt geplaatst. Het wordt net een concentratiekamp, aldus de heer Soer. Hij zou slechts bouwvergunnin gen willen verlenen met als voorwaar de, dat geen prikkeldraad wordt ge bruikt als afrastering. Voor 't vreem delingenverkeer vindt hij dat heel erg en hij verzoekt B. en W. hier wel hun aandacht aan te willen schenken. De voorzitter wijst er op, dal deze voorwaarde slechts gesteld kan worden als de gemeente zelf grond verkoopt. Middels de bouwvergunningen kan hier geen oplossing voor gevonden worden. Wethouder Wansink wijst er op, dat in het oostelijk deel van de berg overal bordjes met verboden toegang worden geplaatst. Zelfs voor paden, die reeds meer dan 30 jaar worden gebruikt voor het openbaar verkeer. De heer Brands dankt namens de woonruimtecommissie voor de herbe noeming, waarop de voorzitter ant woordt, dat B. en W. veel vertrouwen hebben in de commissie en haar dan ken voor haar uitstekende arbeid. De voorzitter hield hierna zijn in de aanhef genoemde oude jaarsrede, welke door de heer Veneklaas Slots als volgt werd beantwoord: Mijnheer de Voorzitter, Heren Wet houders, Leden van de Raad, Als oudste raadslid is het mij een voor recht de woorden door u gesproken, mijn heer de voorzitter, te mogen beantwoor den. Namens de Raad wil ik U, mijnheer de voorzitter, zeer hartelijk dank bren gen voor de wijze waarop gij steeds de vergaderingen van onze raad wist te lei den. Op voortreffelijke wijze wist gij steeds de verschillende vraagpunten zo danig töt elkaar te brengen, dat ze steeds tot aller genoegen werden opgelost. De samenwerking in onze raad was in 1957 weer zeer goed. Wij denken aan de verandering, die in de Raad heeft plaats gevonden door het bedanken van de heer Wegstapel als raadslid en wethouder. Ook hem wil ik hartelijk dank brengen voor zijn aandeel in de opbouw van onze gemeente. De heer Sprokkereef wi'l ik gaarne een har- telijk welkom toeroepen in onze gelede- ren. Het spijt ons zeer dat onze secretaris 1 heden wegens ziekte nog niet in ons mid- den kan zijn Moge het God behagen, dat PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Holten. Oudejaars dag 5 uur Ds. Addink. Oudejaars avond-collecte. Nieuwjaarsdag 10 uur Ds. Israël, Dijkerhoek. Oudejaarsdag 3 uur Ds. Israël. Oudejaars-collecte. - Nieuw jaarsdag zie Holten. Geref. Kerk. Oudejaarsdag 5 uur Ds. Hoogkamp. Nieuwjaarsdag 10 uur Ds. Hoogkamp. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jan Willem, zv J. W. Ha verslag en B. Brinkman, Espelo 23. Wilhelmina Gerda, dv H. J. Hiddink en E. E. Hassink, Holterberg 35. Cor nells, zv A. J. Podt en C. van Vlaande ren, Dorpsstraat 56. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: broche; kinder want; dop van benzinetank; sjaal; snoer parels; handschoen; hond; sjaal; paar kinder handschoenen; sjaal; paar handschoe nen; armband; kinderhandschoen; ring (meisjes); koplicht; handschoen; rijwiel tas; portemonnaie met inhoud; hoofd doek; wieldop. Verloren: portemonnaie; ziekenfonds- kaart e.d.; kinder want;, damesrijwiel; autoborstei; damespolshorloge; zilveren broche; wieldop; paar kinderwanten; speelkaarten. Inlichtingen dagelijks aan 't Groeps- bureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22, Holten, tel. 352. PRACHTIGE FILMS OP KOMST De bioscoop-exploitatie Miedema komt op zaterdag a.s. in „Amicitia" met de bizonder mooie film „Sissieen lief desroman van een prinses". In de hoofd rol de lieftallige Romy Schneider en de charmante Karlheinz Böhm. Het is de vrolijke film, de overmoedige jeugd, vol romantiek en vervulling van een grote liefde met o.a. fantastische kleur- opnamen van het mooie Oostenrijk. Een film, die men gezien moet heb ben. Voor bizonderheden wordt verwe zen naar 'n advertentie in dit nummer. PUZZLE-RIT „BERGRUTTERS" Teunis Beldman Jr. won „Henk Vaïk"-prijs. Elf leden van de landelijke rijvereni- ging ,Bergruiters' en de jongens en meis jes van de Rergruiters-ponyclub heb ben zaterdagmiddag onder niet al te beste weersomstandigheden op hun ros sinanten en kleine viervoeters in een puzzle-rit, die door de heren G. Müller en H. Pieffers was uitgezet in de Reu- seberg en op Zuurberg, een poging ge daan om voor één jaar in het bezit te komen van de schitterende beker, die door de heer Henk Valk (oud-lid van de landelijke rijvereniging „Hertrui- ters" te Hellendoorn, die enkele jaren geleden naar Canada emigreerde) aan de „Bergruiters" werd geschonken in verband met het behalen van 't lands kampioenschap. Deze beker moet drie maal achter elkaar of vijf keer in to taal worden gewonnen, voordat men zich eigenaar kan noemen. Het was Teunis Beldman Jr. met teil tje', die met het kleinst aantal straf- punten (15) uit debus kwam en de heer Pieffers reikte 's avonds in hotel Mül ler aan hem de prachtige trophee en een liter cognac uit. 2 H. Beldman met „Almine", 20 st. 3 W. Hulsman m. „Albert", 42 str.p. 4 W. Aaltink met „Supke", 46 str.p. 5 G. Beldman m. „Dollarprins', 48 st. 6 H. Vruwink met „Bianco", 58 str.p. 7 Joh. Bronsvoort met „Klein Duimpje", 73 str.p. 8 H. J. Bosschers met „Parel", 85 st. 9 Jhr. van Coeverden met „Lord", 89 str.p. 10 L. B. Bronsvoort met „Honduro", 98 str.p. 11 E. Aaltink met „Wuzello", 111 str.p. De prijzen bestonden uit gebruiks- en kunstvoorwerpen. Manda Hofman kwam met „Roxy" bij de „junioren" op de eerste plaats (8 str afpunten). 2 Appie L-eeftink met „Tarzan", 10 s. 3 Bettie Krekel met „Katja", 21 str. 4 Wim Vastert met „Pucky", 30 str.p. 5 Theo Beldman met „Nico". 6 Jan Kevelam met „Johnny". 7 Dinand Pieffers met „Jopie". 8 Herman Aanstoot met „Karei". 9 Janny Vruwink met „Pietje". 10 Mans ter Stal met „Hansje". 11 Herman ten Dam met „Nelly". 12 Jan Müller mét „Hansje". 13 Henk Stam met „Pasja". De jongelui ontvingen als prijs de prachtige kalender van de Kon. Fede ratie van landelijke rijverenigingen. De voorzitter van de Bergruiters', de heer H. Beldman, sprak een hartelijk woord van dank tot de heren Müller en Pief fers en tot de jonge dames en heren, die zich voor de controle hadden be schikbaar gesteld. hij spoedig weer geheel hersteld zijn werk mag aanpakken. Een veel bewogen jaar ligt weer achter ons. Veel werken zijn weer uitgevoerd of zijn nog in uitvoering. De woning bouw ging nog steeds verder, c.q. o.a. de bouw van de zuiveringsinstallatie, het bouwrijp maken van het complex „de Gaarden", de uitbreiding der Lagere Landbouwschool en veel andere werken. Ik wil ze niet a'lle noemen. Moge ook in 1958 de verstandhouding in onze Raad bestendigd blijven. De he ren wethouders en waarnemend secreta ris wil ik ook hartelijk dank brengen voor de wijze, waarop U ons steeds tege moet zijt getreden. Verder de gemeente bode en de pers hartelijk dank. Bij het naderen van de jaarwisseling wil ik u allen een gezegend oud- en nieuw jaar wensen en verder wens ik u allen Gods zegen toe. P. Krommendijk f Op zaterdag 21 december overleed te Nijverdal plotseling de heer P. Krom mendijk, een der firmanten van de Nijverdalse Drukkerij, waar Holtens Nieuwsblad gedrukt wordt. Hoewel niet rechtstreeks bij de technische verzor ging van ons blad betrokken, had hij toch warme belangstelling voor de uit gave van Holtens Nieuwsblad en ver heugde hij zich in de gestadige groei hiervan. Bijna iedere vrijdagavond be zorgde hij per auto ons blad bij de administratie aan de Kolweg. Vooral bij de heer en mevrouw Beltman was hij vrijdagsavonds een gaarn geziene gast. De teraardebestelling vond plaats op dinsdag 24 december j.l. op de Alge mene Begraafplaats te Hellendoorn, bij welke gelegenheid ons blad vertegen woordigd werd door de heren W. Beij- ers, D. J. Wansink en J. Wiggers. JAARVERGADERING C.B.T.B. De leden van de afd. Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond (CBTB) kwamen vrijdagavond in het gebouw „Irene" in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer H. Landeweerd, opende deze jaarvergadering met gebed nadat gelezen was Psalm 8. In zijn openingswoord, dat de voor zitter sprak naar aanleiding van het ge lezen Schriftgedeelte werd herinnerd aan de rijke zegeningen, die God gaf in de afgelopen zomer. God vertrouwde ons in het afgelopen jaar weer heel veel toe op alle terreinen des levens. Zijn we ons altijd ten volle bewust geweest van onze verantwoor delijkheid? Helaas moeten we, staande aan het eind van 1957, zeggen; Neen. We zijn weer in veel dingen tekort ge schoten. Wij hebben niet altijd geleefd als mensen die in alles afhankelijk zijn van onze Schepper. Wij zijn zo licht ge neigd om te roemen, op onze eigen kracht. We mogen niet vergeten dat het God is, die de wasdom geeft en dat wij op elk terrein van ons leven ten diepi ste van onze Schepper afhankelijk zijn. God eist van ons getrouwheid en het naarstig vervullen van onze aardse roe ping, ook als Christen boer en tuinder. Laten we doen wat onze hand vindt om te doen. Ook op het gebied van het Christelijk landbouwonderwijs heb ben wij een roeping en taak te vervul len. Wij moeten op de bres staan voor onze Christelijke landbouwscholen en onze Christelijke huishoudscholen. Wij als puders zijn verantwoordelijk voor onze kinderen. Als goede C.B.T.B.-ers rust opi ons de plicht om, de protestants- christelijke beginselen uit te dragen op alle terreinen des levens, zo besloot de heer Landeweerd zijn openingswoord. Bestuursverkiezing Nadat door de secretaris, de heer J. A. Kolkman, het jaarverslag was uitge bracht en de penningmeester, de heer A. Bronsvoort, financiëel verslag had uitge bracht, had bestuursverkiezing plaats. De aftredende leden, de heren J. A. Kolkman en H. Stevens, werden met bijna algemene stemmen herkozen. Na de pauze hield de heer J. Bu- wald'a, hoofd van de Chr. Lagere Land bouwschool te Nijverdal, een inleiding over het onderwerp: „Enkele aspecten van het agrarisch bedrijf". De heer Bu- walda stond achtereenvolgens stil bij 't landbouwonderwijs, vestigingseisen in de landbouw, beroepsmobiliteit, water beheersing, varkens- en melkprijsbeleid, etc. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd dankbaar gebruik ge maakt. De heer Buwaida sloot deze jaarverga dering met dankgebed, nadat de heer Landeweerd hem had dank gezegd voor zijn leerzame inleiding. OPBRENGST BAZAR. De bazar, welke de leden van de C.J.M.V. Dorp aan het eind van novem ber in Irene organiseerden ten bate van een betere verwarming van' dit jeugd- gebouw, heeft de mooie som van netto f 1406.42 opgebracht. De bruto-opbrengst was f 2600, maar daar moesten heel wat kosten af, voor dat men de werkelijke baten kon over dragen. Officiële publicaties INENTING EN HERINENTING. Burgemeester en wethouders van HOLTEN maken bekend, dat op zater dag 4 januari 1958 des voormiddags van 11 tot 12 uur in gebouw „Re'no- both" te Holten en des namiddags pre cies 3 uur in een lokaal van de O.L. school te Dijkerhoek gelegenheid be staat tot kosteloze inenting en her inenting tegen pokken. Belanghebbenden wordt er op gewe zen, dat ingevolge artikel 1 der inen- tingswet 1939, een kind vóór het be reiken van de leeftijd van één jaar tegen pokken moet worden ingeënt. In dien inenting niet heeft plaats gehad, moet een ondertekende verklaring wor den overgelegd, waarom deze inenting achterwege is gebleven. Voorts wordt belanghebbenden ver zocht het trouwboekje of het geboorte bewijs mede te brengen, alsmede de inentingskaart, welke bij de geboorte aangifte werd uitgereikt. De aandacht wordt er opgevestigd, dat uitsluitend kinderen beneden de leeftijd van 2 jaar zullen worden ingeënt. Holten, 23 december 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. BEIJERS, wnd. secretaris. W. H. ENKLAAR, burgemeester. SLUITING KANTOOR GEMEENTE-ONTVANGER. De gemeente-ontvanger van Holten maakt bekend, dat zijn kantoor op a.s. dinsdag 31 december 1957 na 11 uur gesloten zal zijn. De gemeente-ontvanger voornoemd, G. J. BOUWHUIS. welke van belang is voor personen, die buiten de jaren 19401945 hebben ge werkt in bet gebied, dat thans deel uit maakt van de West-Duitse Bonds republiek. De bepalingen van de Duitse wetge ving inzake de rentenverzekeringen zijn met ingang van 1 januari 1957 ingrij pend gewijzigd, hetgeen tot gevolg kan hebben, dat rechten zijn ontstaan, waarop vroeger geen aanspraak kon worden ge maakt. Tot 1 januari 1957 werden voor het recht op Duitse rente de beide volgende eisen gesteld: a. De wachttijd moest vervuld zijn. Deze bedraagt voor ouderdomsrente 780 week. of 180 maandpremiën en voor invaliditeitsrente alsmede voor rente aan nagelaten betrekkingen 260 week of 60 maandpremiën. Ook Neder landse premiën tellen hierbij mee. b. De z.g. „Anwartsehaft" moest behou den zijn. Hiertoe was in het algemeen vereist, dat over de gehele duur van de verzekering per jaar gemiddeld 26 week- of 6 maandpremiën waren voldaan. Sedert 1 januari j.l. is de hierboven onder b. vermelde voorwaarde vervallen. Thans is nog slechts nodig dat de wacht tijd is vervuld en dat tenminste één pre mie is betaald na 1 januari 1924. De aanvragen om Duitse rente moeten worden gericht tot de Raad van Arbeid binnen welks gebied men woont. Zij die in Nederland niet verzekerd zijn geweest, kunnen zich ook wenden tot het Bureau voor Duitse Zaken, p.a. Raad van Ar beid te Nijmegen. Ook degenen, die in het verleden een afwijzende beschikking op hun aanvraag om Duitse rente hebben ontvangen om dat de „Anwartsehaft" niet behouden was, kunnen opnieuw een aanvraag in dienen. Deze aanvraag moet vóór 1 jan. 1959 worden ingediend. Er wordt hierbij uitdrukkelijk op ge wezen, dat het bovenstaande niet van toepassing is op hen, die uitsluitend in de jaren 19401945 in Duitsland werk zaam zijn geweest. Ten aanzien van deze personen wordt bij de 'berekening van de rente krachtens de Nederlandse In validiteitswet tevens rekening gehouden met de gedurende de oorlogsjaren in Duitsland vervulde verzekeringstijdvak ken. Verder kunnen sinds 1 januari 1957 volle wezen een hogere Duitse wezenrente krijgen dan halve wezën en kan thans ook na het bereiken van de 18-jarige leeftijd nog aanspraak op Duitse wezen rente worden gemaakt voor studerende of invalide kinderen beneden de 25-jarige leeftijd. Het recht op „kinderbijslag", welke op de Duitse invaliditeits-, ouderdoms- en wezenrente kan worden verleend is dien overeenkomstig uitgebreid. Verzoeken om verhoging van wezen renten voor volle wezen of toekenning van „kinderbijslag" voor studerende of invalide kinderen dienen eveneens te wor den gericht tot de bevoegde Raad van Arbeid. Slechts indien een desbetreffend verzoek wordt ingediend vóór 1 januari 1958 kan het verhoogde bedrag vanaf 1 januari 1957 worden verleend.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2