Oudej aars-toespraak van de Burgemeester in de raad PLAATSELIJK NIEUWS No. 52. Jaargang 9. (Tweede Blad). MAANDAG 30 DECEMBER 1957 Verschijnt elke vrydag. HOLTENS NIEUWSBLAD In de laatste vergadering van de ge meenteraad in dit jaar, welke vrijdag 27 december gehouden werd. heeft de burge meester, Mr. Enklaar, zijn gebruikelijke oudejaarstoespraak gehouden. Hij sprak de leden als volgt toe: Mijne heren leden var de raad, Wanneer over enige ogenblikken voor het laatst de hamer valt in deze vergade ring, betekent dit. dat uv raad, als hoog ste bestuurlijke orgaan h deze gemeente, zijn taak in 1957 zal hetben beëindigd. Het is goed, dat wij ons, voordat wij uiteengaan, rekenschap geven van het geen wij in het afgelopei jaar verrichtten en van de toestand van het voorwerp on zer voortdurende zorg, onze goede ge meente Holten. Sedert het einde van de oorlog hebben wij telkenmale aan het einde van 't jaar de balans opgemaakt an ons doen en laten; telkenjare behoore daarbij al even zeer een klaagzang overde financiële om standigheden, waaronde wij hadden te werken. Deze droeve traditie meten wij helaas ook dit jaar weer contineren. De wel zeer onbevedigende wijze, waarop de financiële vrhouding tussen rijk en gemeenten is gregeld, of beter gezegd, niet is geregeld, 3 een steeds we derkerende klacht, die dor elke gemeen tebestuurder bij voortdung wordt geuit. Het mag dan zijn, da onze gemeente in der jaren loop steeds voorspoedig lus sen de vele klippen vande sterk gecen traliseerde overheidsbaoeiïngen heen heeft weten te zeilen en at wij, dank zij het begrip, dat wij met me bij gedepu teerde staten hebben vten te vinden voor de noodzakelijke ihoeften, welke in onze gemeente bestaar op bevredigen de wijze hebben kunnenwerken aan de verhoging van het verzcgingspeil onzer gemeente, dit neemt niet -?g, dat de wijze van werken, die ons doode regering is opgelegd, onbehagen sche; en geen recht laat wedervaren aan de eim verantwoor delijkheid en zelfstandiglid van de ge meentebestuurderen. De volkomen afhankeliheid van het oordeel van hoger gezag vzwakt de be stuurskracht der gemeenten ondergraaft het verantwoordelijkheidsvoel van de bestuurders. Bepaalde tot voor kort t bedrag van de algemene, de bij zonde: en de doel uitkeringen, waaruit de'nadelen van de gemeente bestaan, voor eegroot deel het beleid van de gemeente, edert enkele maanden is de gemeente or maatrege len, welke de bestedingsberking moeten effectueren, geheel aan haien en voeten gebonden aan het rijk. Door het hanteren van t zogenaamde rentegamma is het de gerenten, behou dens een zeer bijzonder uitzondering, waarvan Holten heeft kuèn profiteren, onmogelijk geworden zei geldleningen aan te trekken. Hierdoor worden de gieenten voor twee zware ankers geleg<Het ene an ker: de budgettaire maatrelen, waardoor het rijk door het niet vschaffen van middelen, de uitgaven vaiie gemeenten volkomen in de hand hebli; het andere anker: de financieringsmasgelen, waar door zonder medewerkingen hoger ge zag geen geldlening kan -rden verkre gen. In de gegeven omstandigden komt het er op aan de nodige vinigrijkheid en overredingskracht aan te nden, om al thans nog iets voor de gennte, die men te dienen heeft, te bereik' Ik wil hieraan dadelijk evoegen, dat ook van ons, als bestuurdevan een klei ne gemeente, de bereidheinag en moet worden verwacht een bijdje te leveren voor het overwinnen van grote finan ciële problemen, waarvoomze landsre gering zich gesteld ziet. Ook u en ik zullen de gndheid moe ten kunnen opbrengen mging te be trachten bij het realiseren n onze wen sen. Ook wij zullen bij stellen van onze verlangens moeten ten onze ver antwoordelijkheid te kunncen te willen dragen door bescheidenheidaarbij aan de dag te leggen. De begroting 1958, welke j u in janu ari 1958 ter vaststelling hoi te kunnen voorleggen, sluit met eenering batig saldo. Een begrotingsbehandeli: zal echter eerst dan volledig tot haaecht komen en appelleren aan het veirwoordelijk- heidsgevoel van de gemeebestuurder, wanneer hij ook zelf invloetan uitoefe nen op de middelen, waarule gemeen telijke uitgaven moeten won gefinan cierd. Terugkerend van mijn jmene be schouwing omtrent de gemeelijke zelf standigheid en verantwoordcheid naar hetgeen wij in het afgelopen r tot stand brachten, kan ik gerust verten, dat wij tevreden mogen zijn. Hiermede zou een bewijs men wor den geleverd, dat een systeeriat in we zen principieel verwerpelijk toch nog tot goede resultaten kan leid< Woningbouw enisvesting. In het afgelopen jaar kwin zestien woningwetwoningen gereed,;r wijl de bouw van twintig woningen litvoenng kwam en de aanbesteding va;s wonin gen plaats vond. Voor de bouw van 19 partiere wo ningen, al of niet met premi/erd ver gunning gegeven. Het aantal woningwetwonm optel lende bij dat. van particulievoningen, welke dit jaar gereed kwamen daar van aftrekkende de drie oivoonbaar verklaarde woningen, welke ven afge broken, kom ik tot een aantah 32 wo ningen, waarmede onze woivoorraad werd uitgebreid. Het woningprobleem bleeondanks deze niet onbevredigende <rs, nog steeds een brandende kwestie. Het is steeds weer een teleurstellende ervaring, dat ondanks de aanbouw van woningen, het aantal woningzoekenden niet vermindert. De woonruimte-commissie staat met recht voor een Sysiphus-arbeid, doch zij verricht deze met opgewektheid, nauwge zetheid en onkreukbaarheid. Het komt haar toe, dat haar op deze avond gegeven wordt, wat het publiek haar maar al te zeer ontzegt, erkentelijk heid en waardering voor de wijze, waarop zij zich van haar taak kwijt. Het aantal woningzoekenden nam helaas toe. In 1957 kwamen 63 aanvragen in van hen, die in verband met een huwelijk een woning begeerden; dit aantal bedroeg in 1956: 56, terwijl 38 personen tegen het vo rige jaar 39, huisvesting zoeken wegens ondoelmatigheid van hun huidige woon ruimte. In 1957 werden 1'66 bouwvergunningen verleend tegen 243 in 1956. Vergunning is verleend voor de bouw van 19 particu liere woningen, 1 boerderij, 1 hotel, 1 pen- sionbedrijf, 1 garage met winkel en 25 zomerhuisjes. In 1957 kreeg de aankoop van bouwter rein in de Gaarden op één uitzondering na zijn beslag. Nu ook financieringsmid delen, waaruit het bouwrijp maken van dit complex kan worden bestreden, zijn gevonden, kunnen wij ons gelukkig prij zen, dat in de komende jaren over vol doende bouwterrein voor de woningbouw kan worden beschikt. Ik moge hierbij echter opmerken, dat wij moeten blijven doorgaan met het aan kopen van bouwterreinen, opdat wij niet meer, zoals het vorige jaar, onze bouw capaciteit moeten afremmen, omdat de onderhandelingen met grondeigenaren zo stroef verlopen, dat niet op tijd over vol doende bouwgrond kan worden beschikt. De bouw van de waterzuiveringsinstal latie, waarvan de financiering en het bud gettaire aspect in het afgelopen jaar nog wel zorgen hebben gekost, gaat onge stoord voort. Het is te verwachten, dat deze installatie in 1958 in gebruik kan worden genomen. Verharding wegen. De verharding van de Helhuizerweg, zo lange tijd voorwerp van discussie in uw raad, is bijna voltooid, terwijl de Dorper- dijk en de Doorlopende Dijk dit jaar als verharde wegen in gebruik wonden wor den genomen. De verharding van de autoweg over de Holterberg zal als offer der bestedingsbe perking vooralsnog achterwege moeten b'lijven. Het gemeentebestuur is zich er van bewust, dat, zodra zich financieel mo gelijkheden daartoe voordoen, aan de ver hardingsplannen van deze weg ernstig aandacht zal moetèn worden besteed. Voor de economische welvaart van Hol ten als vreemdelingencentrum is deze weg van buitengewoon groot belang. Onderwijs. De leerkrachten bij het openbaar onder wijs vervulden ook dit jaar hun opvoe dende taak met toewijding. De resultaten van het gegeven onderwijs bleken met name bij het eindexamen der ulo-school. In de loop van dit jaar werd een open bare kleuterschool aan de zorgen van het gemeentebestuur toevertrouwd. Helaas laat de huisvesting van deze school, alsmede die van de bijzondere kleuterschool, alles te wensen over. Finan cieringsmiddelen ontbreken vooralsnog om nieuwe scholen te bouwen. De ulo-school groeide uit tot een zes- mansschool; wanneer de voortekenen niet bedriegen zal in 1958 een 7e leerkracht moeten worden aangetrokken. Voorzover de middelen het toelieten werd getracht aan de schoolgebouwen al datgene te verrichten, waardoor deze aan hun bestemming konden beantwoorden. Dank zij de lening, welke de coöperatie ve boerenleenbank „Holten" ons verstrek te kon dit jaar een aanvang worden ge maakt met de verbouwing van de lagere landbouwschool. Hierdoor zal de school te Holten een der eersten zijn, waarin onder wijs kan worden gegeven, dat beant woordt aan de laatste inzichten op dit gebied. Industrievestiging. In het afgelopen jaar mochten wij de opening van het filiaalbedrijf van Ter Horst en Co. N.V. beleven. Hiermede kan onze gemeente wel zeer verheugd zijn. Werkgelegenheid werd ge schapen voor vele Holtenaren, die anders de gemeente zouden moeten verlaten. In de toekomst zullen wij er op be dacht moeten zijn, dat ook voor andere industrieën in deze gemeente nog plaats gevonden wordt. Wij zullen daarbij in het oog moeten houden, dat het. aanbod van werkgelegen heid in evenwicht is met het beschikbare arbeiderspotentieel. Het moet er mijns inziens niet om gaan te Holten werkgelegenheid te scheppen voor arbeiders van buiten deze gemeente, doch het moet in hoofdzaak slechts gaan om onze eigen mensen. Wanneer wij van Holten een fabrieks plaats zouden maken, zouden wij daar mede aan de aantrekkelijkheid van onze gemeente een slag toebrengen. De heer Kooiman heeft op ons Indu strieterrein een plaats gevonden voor zijn constructiewerkplaats. Ook over deze aan winst kunnen wij verheugd zijn. De verenigde bakkers van Holten zijn in 1957 in hun nieuwe bakkerij in broe derlijke saamhorigheid hun bakkers werk begonnen. Vreemdelingenverkeer. Een telkenjare groter geworden stroom van zomergasten heeft Holten ont dekt. Het blijkt, dat de mens uit het wes ten heeft ervaren, dat ten oosten van de IJssel recreatiegebieden gelegen zijn, die de zo zeer bekende Veluwe gemakkelijk naar de kroon steken. Dat Holten in dit opzicht een steeds grotere bekendheid geniet, is niet in de laatste plaats te danken aan de vereniging voor vreemdelingenverkeer, die met de financiële hulp van gemeente en belang hebbenden haar werk kan verrichten. De brand, welke hotel ,,'t Lösse Hoes" nu reeds ten tweeden male tot een puin hoop maakte, beroofde Holten een tijdlang van een veel bezochte recreatiegelegen heid. Door de wederopbouw van dit hotel, welke reeds in volle gang is, en de bouw van een nieuw café „De Wielen" zullen de zomergast in het nieuwe jaar nieuwe mo gelijkheden worden geboden om zich te verpozen. Gemeentelijk electriciteitsbedrijf. Tengevolge van de bestedingsbeperking hebben wij het niet zover kunnen bren gen, dat het laatste onrendabele gebied in 1957 van electrische stroom kon wor den voorzien. Voor aansluiting van de Borkeld zal het niet alleen nodig zijn, .dat de rem op de investeringen wordt losgelaten, maar ook, dat belanghebbenden in onderling overleg tezamen het bedrag opbrengen, dat van dezen nu eenmaal gevraagd dient te wor den. Ook de verzwaring van het net en het bouwen van nieuwe onderstations is een eis, waarvoor wij reeds thans onafwend baar staan. Ook op dit gebied zal er nog veel moeten geschieden, zodra de finan cieringsmiddelen wat ruimer beschikbaar zullen zijn. Keurings-, waag- en slachthuis- bedrijf. Het keurings-, waag- en slachthuisbe- drijf zal ons voor moeilijke beslissingen stellen. De G.O.S. heeft tot op heden, door het concentreren van haar noodslachtingen te Holten, nog niet veel bijgedragen tot ver hoging van het aantal slachtingen in ons slachthuis. Zij is daarmede bepaald be neden onze verwachtingen gebleven. De neergaande lijn in het aantal slach tingen heeft helaas ook in 1957 aangehou den. Het komende jaar zal van u een beslis sing worden gevraagd over de toekomst van ons slachthuis. Moeten wij een nieuw slachthuis bouwen en kunnen wij de even tueel hieraan verbonden risico's aanvaar den of zullen wij moeten besluiten het oude slachthuis te laten uitdienen en de deuren daarna te sluiten? Zo neb ik dan, mijne heren, in ruwe trekken geschetst hoe onze gemeente in het achter ons liggende jaar heeft gereild en gezeild. Gij en ik hebben op de vaart van onze gemeente het jaar door onze in vloed mogen oefenen. Ik geloof te mogen stellen, dat wij in vruchtbare samen werking het goede voor onze gemeente hebben gezocht en dit menigmaal ook heb ben mogen vinden. Eén der onzen, de oud-wethouder Weg- stapel, legde zijn ambt neer, een nieuw lid, de heer Sprokkereef, nam zijn plaats in uw raad in. Ik dank u voor de wijze, waarop wij ook dit jaar weer onze arbeid hebben mogen verrichten. Ik besef, dat het voor u niet altijd even gemakkelijk is geweest uw functie te vervullen. Met ontzetting heb ik moeten ervaren, dat één uwer in de laatste tijd van een belanghebbende bij een bepaalde zaak te verstaan heeft gekregen, dat hij hem de klandizie opzegde, omdat het bewuste raadslid in de vergadering van de raad zijn mond zou hebben gehouden en niets te zijnen voordele had gezegd, toen zijn zaak aan de orde was. Wanneer het publiek op deze wijze op de vergaderingen van de raad gaat reage ren, vermoordt het daarmede de democra tie. Men verlangt, dat bepaalde eigen be langen worden gediend op straffe van repressailles. Het spreekt vanzelf, dat men rustig zijn belangen bij u als raadsleden kan beplei ten, maar men moet daarbij begrip kun nen opbrengen voor het feit, dat u gebon den zijt door uw eed om slechts het alge meen belang te dienen en dat het u vol komen vrij staat deze belangen, waarvoor men uw aandacht vroeg, te ondersteunen. Mensen, die u op genoemde wijze onder druk willen zetten, zijn niet waard, dat zij in een democratisch land leven; hun hou ding verdient de scherpste veroordeling, omdat deze immoreel is. Ik hoop, dat u in de toekomst meer begrip zult ondervinden bij het publiek, dat dient te begrijpen, dat u van de hier aan de orde zijnde zaken een beter in zicht hebt en uw goede redenen hebt om over een bepaalde zaak uw eigen inzicht te hebben. Ik meen, dat het goed is dit bittere woord, zelfs op een avond als deze, te spreken, omdat u er recht op hebt, dat uw arbeid als lid van de raad die erkenning ontvangt, die deze verdient. Het was mij in het afgelopen jaar weer een vreugde met u, heren wethouders, en ook met de oud-wethouder Wegstapel, te mogen samenwerken. Een samenwerking, gedragen door onderling vertrouwen, we derzijdse waardering en vriendschappelij ke gevoelens, moet voldoening schenken en vruchtdragend zijn. De secretaris, nu reeds meer dan twee maanden door ziekte niet op zijn post, heb ik als een goede trouwe steun naast mij gehad. Mijn dank, dat hij op deze wijze mijn naaste medewerker heeft wil len zijn, komt hem ten volle toe. Ik wens hem gaarne een snel en voorspoedig her stel toe. De waarnemend secretaris, de heer Beijers, heeft de laatste maanden een zware taak op zijn schouders gekregen. Hem komt vanavond eveneens onze dank toe voor de toewijding, waarmede hij zijn zware post vervult. Het personeel van de gemeente, van hoog tot laag, kweet zich in 1957 weer op een goede wijze van zijn taak. Naar hen gaat mijn erkentelijkheid uit voor de toe wijding en plichtsbetrachting, waarvan zij deden blijken. Zij, die als vrijwilligers bij brandweer, nationale reserve, reserve-rijkspoli tie en bescherming bevolking hun taak verrich ten, verdienen de waardering en de dank van ons allen. De politie vervulde haar taak met tact, doortastendheid en menselijkheid, terwijl de pers op waardige en van verantwoor delijkheid blijkende wijze maar «voorlich tende taak vervulde. Zo laten wij dan het oude jaar achter ons, ondanks het vele, waarin wij faal den, ondanks de tegenslagen, die wij ont vingen, dankbaar voor het vele goede, dat het ons bracht. Dankbaar bovenal voor de goede menselijke verhoudingen, waaronder wij werken en leven mochten. Het nieuwe jaar staat geboren te wor den en wij vragen ons in de zorgelijke omstandigheden, waarin de wereld, waar in ook ons land en volk verkeren, mis schien angstig af, wat 't ons brengen zal. Er is angst in ons hart over de wijze, waarop de volken van onze wereld elkaar verstaan; wij zien hoe de technische voor uitgang wordt aangewend niet tot een zegen, maar tot een bedreiging van de mensheid te worden. Wij denken met name aan de Neder landers in Indië, die aldaar het leven on mogelijk wordt gemaakt; wij zien 't werk, dat ons volk daar generaties lang met ijver en toewijding heeft opgebouwd, ver nietigd wordt door fanatici, die daarmede hun eigen land en volk ten gronde rich ten. Wij begrijpen vaak deze wereld, waarin wij leven, niet en het is vaak moeilijk, het anders te zien, dan dat de mensheid er schijnbaar slechts op uit is zichzelf te verderven. Met deze sombere gedachten echter mo gen wij het oude jaar niet uitgaan en het nieuwe jaar niet tegemoet treden, omdat wij het de psalmdichter toch mogen na zeggen: „Mijn toevlucht en mijn burcht, mijn God, op Wien ik vertrouw". Gaan wij dan het nieuwe jaar in Gods vertrouwen tegemoet en laat ons daarbij de woorden van de dichter Roland Holst nazeggen: „Ik zal de halmen niet meer zien, noch binden ooit de volle schoven, doch doe mij in de oogst geloven, waarvoor ik dien." KERSTBIJEENKOMST CHR. PLATTELANDSVROUWEN De afdeling Holten van de Chr. Plat telandsvrouwenvereniging hield don derdagavond in gebouw „Rehoboth" haar jaarlijkse Kerstfeestviering. Deze bijeenkomst stond onder leiding van de presidente, mevr. J. Rietberg- Van Lindenberg, die de vergadering met gebed opende, nadat gezongen was Gez. 1 (Vers 1 en 3 (Herv. bundel). Op hartelijke wijze heette de presi dente de vele gasten welkom. Zij wens te alle aanwezigen een goede en geze gende avond toe. Hierna werd overgegaan tot uitvoe ring van het Kerstdeclamatorium. Ge zamenlijk werd gezongen Gez. 15 vers 1, 2 en 3, waarna de presidente het Kerstevangelie uit Luk. 2 vers 1-16 las. Mevr. De Vries-Van Dorp declameer de op gevoelvolle wijze enkele verzen van D. v. d. Stoep en Roel Houwenink. De recitaties werden gelezen door de dames mevr. M. Veldhuis-Maag en rnej. A. Stam, afgewisseld door samen zang. Op keurige wijze werden de soli ge zongen door de dames mevr. S. Lou- werse-Meijer en J. Stam. Een koortje, gevormd uit de leden en bestaande uit de dames S. Louwer- se-Meijer, G. Otten-Stam, D. Lan.de- weerd en J. Stam, zong vervolgens: „Heerlijk klonk het lied der eng'len", „De herdertjes lagen bij nachte", „Het daghet in het Oosten" en „Komt en laat ons Christus eren". Na samenzang van de „Lofzang van Zacharias" vers 4, werd pauze gehou den. Tijdens de pauze werd chocolade melk geschonken en versnaperingen rondgedeeld. Ook werden enkele zakelijke mede delingen gedaan. O a. dat op de a.s eer ste provinciale jaarvergadering op 19 februari te Zwolle van de oudere af deling CBP mevr. R Bolink-Lande- weerd enkele liederen zal zingen. Me vrouw Bolink zal worden begeleid door de heer W. van Erkelens uit Ensche de (directeur van de Chr. Gemengde zangvereniging „Soli Deo Gloria"), die tevens de samenzang zal leiden. Na de heropening werden de notulen gelezen door de secretaresse, mevr. J Wiggers-Aanstoot. Een Kerstverhaal „De aanrijding" van Anne de Vries werd gelezen door me vrouw G. Otten-Stam Hierna speelde mevr. D W. Heeres- Algra een kerstfantasie van Jelle Nau- ta. Aan 't slot van de vergadering dank te de presidente allen, die meegehol pen hadden aan het slagen van deze avond en wel in het bizonder mevr. Heeres, die op keurige wijze de zang begeleidde. Na het zingen van het „Ere zij God" eindigde mevrouw Heeres deze mooie avond met dank aan God. ELECTRISCH NET LICHTENBERG n OFFICIEEL IN GEBRUIK GESTELD Nadat blijkbaar tal van bezwaren en moeilijkheden moesten worden overwon nen en een aantal vrouwen uit de buurt schap met stallantaarns gewapend een demonstratief bezoek brachten aan Rijs- sens hoogste magistraat, de burgemees ter, heeft nu ook het overige deel van de Lichtenberg electrisch licht gekregen en zijn de resterende woningen aan het bovengronds net van de gemeente Hol ten aangesloten. De officiële ingebruikstelling van het net geschiedde maandagmiddag om vijf uur door het dagelijks bestuur der ge meente Rijssen. dat behalve door de burgemeester, de heer C. B. J. Landweer vertegenwoordigd was door de beide wethouders, de heren J. A. Scholman en J. Goosen en de gemeente-secretaris, de heer C. Lugtigheid. Van Holtense zijde waren aanwezig de administrateur-be drijfsleider van het G.E.B., de heer H. J. Westerik, en de overige personeels leden. Door het indrukken van de hoofdscha kelaar aan een paal bij het laatste per ceel, dat op het territoir van de ge meente Holten staat, de boerderij van de heer F. W. Wegstapel aan de Lich- tenbergerweg, gaf burgemeester Land weer zijn gemeentenaren de zo fel be geerde netspanning, waarmede de elec- -trificatie van de Lichtenberg een vol dongen feit geworden was. In de boerderij van de heer E. J. Meuleman aan de Lichtenbergerdijk hadden zich de bewoners van de aan gesloten percelen verzameld en daar begaven zich ook de officiële personen naar toe om eens poolshoogte te nemen hoe het nu met de spanning gesteld was, want deze aangeslotenen zullen door het ontbreken van een duur tus senstation slechts van een beperkte hoe veelheid stroom kunnen gebruik ma ken. Men was echter al zeer ingenomen met het bereikte resultaat en de heer H. Hospers vertolkte deze voldoening der buurtschapbewoners dooor het ge meentebestuur van Rijssen dank te brengen voor het totstandkomen van deze aansluiting en de mensen van het Holtense G.E.B. voor het feit, dat zij het werk zo snel hadden uitgevoerd. In zijn antwoord op de woorden van de heer Hospers, herinnerde burge meester Landweer aan de moeilijkheden welke overwonnen moesten worden om deze aansluiting tot stand te brengen. Hij was nog maar pas in Rijssen toen hij voor dit probleem werd gesteld doordat de vrouwen met stallantaarns bij hem kwamen demonstreren. Er is toen echter direct aan gewerkt om de zaak zo snel mogelijk voor elkaar te krijgen. Het gemeentebestuur is zeer dankbaar dat dit nu eindelijk is gelukt en spreekt zijn waardering uit voor het werk van het G.E.B. te Holten. Er was inmiddels koffie met koek rondgediend en nadat een borrel was geschonken op de goede afloop, bedank te de heer H. J. Westerik de burgemees ter van Rijssen voor zijn waarderende woorden tot het G.E.B. gericht en be dankte hij de buurtbewoners voor de medewerking, welke men bij het plaat sen der palen en de aanleg van de lei ding aan zijn mensen had verleend. Hij gaf een korte technische uiteenzet ting omtrent het stroomgebruik en ad viseerde de aanwezigen gemeenschaps gevoel te tonen en in verband met de beperkte spanning omtrent het gebruik van de stroom zoveel mogelijk met el kaar te overleggen. De noodzakelijke stroombegrenzers zijn nog niet aange bracht en men wil het nu voorlopig nog proberen met lichte zekeringen. Bij vol doende overleg kan het met het stroom gebruik nog wel meevallen. Tijdens deze gezellige bijeenkomst in de boerderij van de heer Meuleman werd namens de buurtbewoners aan het personeel van het G.E.B. een presentie in de vorm van een doos sigaren uitge reikt. CONTACTMIDDAG VAN WANDEL SPORTVERENIGINGEN MET TOCHT OVER DE HOLTERBERG De leden van de Holtense wandelclub „De Trekkers" hadden zaterdag 21 dec. een prettige middag. Het district van de N.U.W. hield een contactmiddag voor de bij haar aangesloten wandelsport verenigingen door in Holten een korte wandeltocht te organiseren. Nu 't wan delseizoen is gesloten worden geen grote tochten meer ondernomen, maar vindt men het wel raadzaam de wandelaars toch eens een middag bij elkaar te hebben. Van deze gelegenheid hebben W.I.O.L. uit Rijssen, de KSW-senioren en -junioren uit Nijverdal, Twente en Eltem uit Almelo en „De Trekkers" dankbaar gebruik gemaakt om de benen eens flink te strekken. Het weer was 's morgens niet bemoe digend, zodat er wel wat absenten wa ren, maar zij die wel naar Holten ge komen waren hebben wandelend en zin gend het 10 km lange parcours met veel vreugde afgelegd. Men startte om 3 uur bij café Jansen om via de Oran jestraat, Pastoriestraat, Dorpsstraat en Molenbelterweg de Holterberg in te trekken. Daar liep de route door het Niemendal, zodat de deelnemers met volle teugen de frisse geur van het dennenhars in zich konden opnemen. Over de Raalterweg keerde men op het punt van uitgang terug, waar de voor zitter van het Almelose districtsbestuur, de heer M. Hofstede uit Nijverdal, en de pas afgetreden secretaresse-penning- meesteresse mej. J. H. Bruining uit Al melo, die gemeend had zich toch wel voor deze middag beschikbaar te moe ten stellen, klaar stonden om de deel nemers en deelneemsters een heerlijke kerstkrans aan te bieden. Dat was wel een bijzonder prettige verrassing voor de wandelaars, die in de zaal van café Jansen verzameld waren. Allen waren zeer voldaan over het parcours, dat door „De Trekkers", onder leiding van de heer G. Voortman, was uitgezet, en vol lof over het feit, dat de familie Jansen haar zaal gratis be schikbaar stelde. ADVERTEREN IS DE BESTE GELDBELEGGING

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 1