Ouderavond Lagere Landbouwschool W Pi If rUW sc'lraa' Predikbeurten 1W®H0L maakt Sneeuwwitjes tanden Onder leiding van de voorzitter van het schoolbestuur, mr. W. H. Enklaar, werd dinsdag in het schoolgebouw aan de Oranjestraat een druk bezochte ou deravond gehouden, waarin als spreker optrad Dr. Eshuis, de leider van de Volkshogeschool „Diependaal" te Mar- kelo, met als onderwerp „Kunnen wy met onze kinderen meekomen?" Voox*af sprak de voorzitter een ope ningswoord, waarin hij tot zijn vreugde constateerde, dat het goed gaat met de school en dat de ouders begrip hebben voor het feit, dat hun zoons als toe komstige boer een grondige vakoplei ding van node hebben. Hij deelde me de, dat de verbouwing van de school ss begonnen, waardoor straks een be langrijke uitbreiding aan het onderwijs kan worden gegeven. Het hoofd der school, de heer A. J. Snijders, bepleitte de noodzaak van een grondige vakopleiding, opdat als de tij den eventueel moeilijker worden, de boer zich toch een redelijk bestaan kan waarborgen. Hij deed nog verschillende mededelingen omtrent het schoolwerk, wees daarbij op de uitbreiding welke thans reeds aan het onderwijs is ge geven en op de kans, dat binnen af zienbare tijd de leerlingen vanaf de 6e klas der lagere school kunnen wor den toegelaten. Na de pauze hield Dr. Eshuis zijn reeds genoemde lezing, waarin hij vaststelde, dat de mens in een sterk veranderde wereld leeft, waarin dyna mische krachten werken, ook op het platteland. Dat platteland is uit zijn isolement verlost en ligt ook geheel open. Spr. wees daarbij op de moderne vervoersmiddelen, auto, trein, brommer, enz. Ook de radio en de krant zijn er de oorzaak van, dat men met het we reldgebeuren op de hoogte blijft. Maar anderzijds wordt de rust en traditie op het platteland vaak verstoord. Maar er zijn ook goede dingen gekomen, goed onderwijs ook goed landbouwonder wijs. Dit laatste is zeer nodig, want het percentage der boerenbevolking wordt steeds kleiner. In 1947 was dat nog 20 percent. Thans is het nog 10 percent en de verwachting bestaat, dat in 1980 nog slechts 6 percent der bevolking werk zaam zal'zijn in de landbouw. MOOIE OPERETTE IN AMICITIA. Onder auspiciën van de afdeling Hol ten van Volksonderwijs voerden wel een vijftigtal leerlingen van de o.l. dorps school en de u.l.o.school donderdagavond in Amicitia de operette „Prinses Roze- lijn" op, onder leiding van de dames W. E. en J. H. Wolters. Zij werden daarbij op de piano en viool begeleid door de heren J. W. Wittermans en J. Hoegen uit Bathmen. Er bestond voor deze uit voering een grote belangstelling en de zaal was dan ook geheel bezet. Het was een mooie operette, waaraan veel zorg was besteel, ook wat de decors, de verlichting en de costuumpjes betreft. De avond werd geopend door de voor zitter van volksonderwijs, de heer B. H. Brouwer, die in het bijzonder welkom heette de burgemeester en mevrouw Enklaar en de genodigden van de volks- onderwijSafdelingen uit de omgeving. Daarna ging het doek op en werd het publiek bepaald bij het spel van de jeugd. Prinses Rozelijn was jarig en de koning en de koningin en de gehele hofhouding waren gereed om deze verjaardag te vie ren, maar de prinses was er niet. Ze was door een zigeunerin meegenomen en in de pusta zag men toen het zigeuner kamp, met zang en dans, waar een van de zigeunerinnen met de gestolen prin ses binnenkomt. Maar de hoofdman is daarover zeer ontstemd, want hij wil niet dat de prinses enig leed wordt aange daan, waarom hij de zigeunerin gelast om Rozelijn terug te brengen. Onder tussen wordt aan het hof de tovenaar geraadpleegd en zoeken de kabouters en elfjes overal of ze Rozelijn kunnen vin den. Deze is in het bos achtergelaten, maar de kabouters vinden haar en bren gen haar bij de koning en de koningin terug, zodat het een gelukkig weerzien wordt. Bijzonder leuk was het spel met zang en dans van de zigeuners in de pusta. Aan het slot kregen de jeugdige spe lers en speelsters ranja en chocolade en bood de heer Brouwer de dames Wolters met een hartelijk dankwoord voor de grote moeite en zorg, welke zij aan deze opvoering hadden gegeven, bloemen aan. Van de zijde van de ouders werd hen nog een cadeautje aangeboden. Ook de andere helpers en helpsters en de beide heren, die voor de muzikale begeleiding zorgden, kregen een klein geschenk en een pluim voor hun goede werk, waarvan alle aanwezigen bijzonder hebben ge noten. BENOEMD. Mej. A. M. Wegstapel is met ingang van 1 april benoemd aan de Chr. Kleu terschool „Prinses Beatrix" te Apeldoorn. KERSTBIJEENKOMST DIJKER. HOEKSE PLATTELANDSVROUWEN. Zoals andere jaren hielden de leden van de afdeling Dijkerhoek van de Bond van Plattelandsvrouwen dit jaar weer een kerstviering. Het zaaltje van ,,'t Bonte Paard" was met dennengroen en kaarsjes bijzonder smaakvol versierd en ook de kerstboom ontbrak niet aan deze entourage. In verband met de bevalling van de presidente mevr. H. H. Witmer- Huber, werd deze avond geleid door de vice-presidente mevr. M. Reilink-Kers, welke werd benoemd in de plaats van de onlangs plotseling overleden mevr. J. Rensen-Stevens. Aan het begin van de avond werden eerst enkele mededelingen gedaan, o.a. dat in verband met de gratis-sprekers bon in de maand januari voor de afdeling zal optreden Ds. Wieringa van Ensche- VERANDERING PLATTELAND Een gedeelte zal dan ook moeten af vloeien, o.a. naar de industrie, waardoor de dorpssfeer zal worden aangetast. Dit alles brengt grote veranderingen mee en de vraag is nu of wij deze verande ringen kunnen verwerken. Onze kinde ren groeien op in een andere sfeer dan wij vroeger hebben geleefd en zijn wij niet teveel aan deze tradities gebonden, dat wij met onze kinderen kunnen mee voelen en hen helppn bij de vragen en moeilijkheden waarmee zij soms zitten. Indien wij hen werkelijk willen helpen, dan moeten wij naast hen gaan staan en ons in hun leven verplaatsen. Doen wij of kunnen wij dit niet en blijven wij staren opi onze eigen opvoeding, dan zullen wij hen niet werkelijk helpen al menen wij van wel. Spreker riep tal van vragen op, waarmede ouders dage lijks te maken krijgen bij de opvoeding der kinderen, o.a. vermaak, feest, dan sen, uitwisseling landbouwjongeren, kerk, naastenliefde en dergelijke. De - jeugd moet verantwoordelijkheid leren, bewuste persoonlijke levensover tuiging, waardoor zij ook verantwoorde lijkheid leert dragen en bewust de me demens leert respecteren. Kennis bij brengen is zeer goed, doch daarnaast moet aan de vorming van de jeugd aan dacht worden besteed. Dr. Eshuis eindigde met te zeggen, dat we ons zelf kritisch moeten be kijken en de ander in verdraagzaamheid aanvaarden. We moeten bereid zijn on ze mening te herzien, want wat we van daag .als goed zien is morgen door ver anderde omstandigheden misschien ver keerd. Dat op te kunnen brengen is noodzakelijk. Op deze met grote aandacht beluis terde causerie kwamen verschillende vragen los, welke door de spreker uit voerig werden beantwoord. De voor zitter bracht Dr. Eshuis hartelijk dank voor zijn leerzaam betoog en sloot de vergadering. SLIPJACHT GING NIET DOOR De slipjacht achter de meute, welke zaterdagmiddag onder auspiciën van de L.R.V. „De Bergruiters" op de Borkeld en de Zuurberg alhier door de Kon. Ned. Jachtvereniging gehouden zou wor den kon wegens de weersomstandighe den niet doorgaan. Als het weer het toelaat zal zij nu op 4 januari a.s. plaats vinden. REEËN VAN EIGEN FOK De jachtopziener G. Volkerink be zit een drietal reeën, die hij zelf ge fokt heeft. Enige jaren geleden vond de heer Volkerink in de bossen een jonge ree, die door de moeder achter gelaten was. De jachtopziener nam het diertje mee naar huis en heeft het opgefokt. Later bracht men hem een pasgeboren ree, die meer dood dan le vend was. Het diertje werd in een kist je bij de kachel gezet en met de zuig fles gevoed. Van deze dieren heeft Volkerink al enige dieren gefokt. Thans bezit hij nog drie reeën, twee bokken en een geit. Onlangs heeft hij nog een mooie geit verkocht. Hoewel de die ren hun baas wel kennen en voor hem niet zo bang zijn, zijn ze voor vreem den nog zeer schichtig. Het kostte dan ook veel geduld om deze foto te ma ken. de, die een film zal draaien van en spre ken over zijn reizen met emigranten naar Nieuw-Zeeland. In de maand februari zal de bondsfilm worden gedraaid, welke men samen zal krijgen met de afdeling Es- pelo. Mevr. Reilink kondigde verder nog aan, dat er in het voorjaar van 1958 een bazar gehouden zal worden in het ge bouw Bethanië ten bate van Bethanië, waaraan alle verenigingen en ook de plattelandsvrouwen hun medewerking zullen verlenen. Hierna begon het Kerstfeest, dat met een toepasselijk woord door de voorzit ster werd ingeleid. Samen zong men Ge zang 1:1 en 3 en werd het kerstevan gelie gelezen. Mevr. Hartenberg-Groo- tendorst las het kerstverhaal „Lyzzie's kerstfeest" en samen zong men toen het bekende lied: „Vrede op aarde, in de men sen een welbehagen". Mevr. J. Sluiter- Bolle droeg in dialect voor „Engelmeuje", terwijl mevr. Hartenberg nog een mooi verhaal vertelde, over „Kerstfeest in de bedstee". Er werden nog kerstliederen gezongen en getracteerd, waarna de pre sidente allen dankte voor de spontane medewerking aan deze geslaagde avond. Met „prettige kerstdagen, een goed uit einde en een voorspoedig begin" ging men uiteen. GECOMBINEERDE VERGADERING A.R. KIESVERENIGING EN A.R.J.O.S. De A.R. kiesvereniging „Nederland en Oranje" en de A.R.J.O.S. hadden donder dagavond een gecombineerde vergade ring belegd in de lokalen achter de Ge reformeerde Kerk, waarvoor goede be- langsteling bestond, zoals uit de op komst bleek. De voorzitter van de A.R.J.O.S., de heer J. v .d. Meulen, opende de verga dering, las Psalm 125, ging voor in ge bed en verwelkomde de aanwezigen met enkele woorden. De inleidster, Mej. D. Hasewinkel, die verhinderd was ter ver gadering aanwezig te zijn, had haar in leiding bezorgd, welke handelde over het onderwerp: Kerk en Staat. De inleidster begon met op te merken, dat dit al een heel oud vraagstuk is. Van Rooms-Katholieke zijde is er het streven op gericht de Staat aan de Kerk ondergeschikt, te maken, terwijl van li berale en socialistische zijde juist het tegengestelde wordt nagestreefd. Het Anti-Revolutionaire standpunt is „souvereiniteit in eigen kring", dus geen overheersing van de één over de ander. Er volgde op deze inleiding een zeer geanimeerde bespreking aan de hand van een viertal belangrijke vragen. Men kwam tot de conclusie dat men in principe tegen overheidssubsidie voor kerkbouw moet zijn, daar hierdoor de of ferzin van Christus' kerk uit liefde voor de zaak van Gods koninkrijk afstompt, en ook hierdoor het verantwoordelijk heidsbesef uitslijt en als Kerk toch in meèrdere of mindere mate afhankelijk wordt van de Staat. Een volgend discussiepunt was, of een predikant van de kansel af de gemeente mag of moet aansporen te stemmen op een bepaalde Christelijke politieke partij. Geconcludeerd werd dat een predikant hier zeker een roeping heeft, wil hij de opdracht van zijn Zender vervullen. Verder werd op een desbetreffende vraag geantwoord dat zowel de burger lijke huwelijksvoltrekking als de kerke lijke huwelijksbevestiging beide noodza kelijk zijn. De heer v. d. Meulen droeg nu de lei ding der vergadering over aan de voor zitter van de kiesvereniging, de heer W. Rietberg. Na een korte pauze heropende deze de vergadering door te laten zingen Ps. 68 1. De notulen van de kiesver. waren nu aan de beurt, welke gelezen werden door de secretaris, de heer H. Beltman. Vervolgens kwam de heer J. G. van Lin- denberg aan het woord met een „politie ke rondblik". Op uitvoerige, maar popu- j laire wijze, doorkruid met humoristische opmerkingen, liet de heer Van Linden- berg de politieke gebeurtenissen de re vue passeren. Duidelijk liet hij uitkomen dat de ware politiek niet in de krant staat of door de radio is te beluisteren, maar achter de schermen bedreven wordt. De bespreking van dit onderwerp bepaalde zich hoofd zakelijk tot de oorzaken van de revolu tionaire chaos in Indonesië. Om des tijds wille;werd de bespreking gesloten, waarna de secretaresse van de Arjos, Mej. M. Schuppert, de notulen las van de vorige Arjos-vergadering. Na gehouden rondvraag ging de heer Van Lindenberg voor in dankgebed, waa'rop de voorzitter deze mooie en leer zame vergadering sloot. WfILsSffg HAMEA-GELEIITube95e(l KERSTRÈIS N.R.V. De Ned. Reisvereniging maakt met een vijftigtal toeristen een Kerstreis naar Holten en zal van 25 tot en met 28 december a.s. haar intrek nemen in hotel Holterman en zijn dependances. Deze Kerstreis staat onder leiding van de bekende reisleider, de heer J. Ha venaar uit Delft. Op vrijdag 27 december zal in „Ami citia" een filmavond worden gehou den, waarop de briljante kleurenfilm „Der schone blaue Donau" zal worden vertoond, onder regie vap de heer C. H. Groen opgenomen door de heer J. P. D. Kennedy. De heer Groen zal de avond inleiden en de film van de no dige commentaar voorzien. Het wordt 'n avond vol reisherinneringen en plan nenmakerij voor een Volgende vakan tie. Bij voldoende belangstelling zal on der leiding van dokter J. P. Nagelhout worden overgegaan tot oprichting van een consulaat van de NRV, zodat men nog meerdere culturele avonden tege moet mag zien. Verwezen wordt naar de advertentie in dit nummer. RAADSVERGADERING De gemeenteraad komt de volgende week, vrijdag 27 december a.s., om half acht, ten gemeentehuize bijeen ter behandeling van de volgende agen da: 1. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 2. Voorstel tot het aanvragen van een subjectieve verhoging der algemene uitkering uit het gemeentefonds voor 1958. 3. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederland se Gemeenten voor 1958. 4. Voorstel tot het verstrekken van een geldlening aan de „Stichting ter bevordering van de schooltandver- zorging" in het district Raalte. 5. Voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening met de afdeling Hol ten der vereniging „Het Groene Kruis". 6. Voorstel tot het verlenen van een vaste aanstelling aan de heren D. J. Bulsink en H. Slot, respectieve lijk technisch ambtenaar en meter- opnemer-incasseerder. 7. Voorstel tot wijziging van het al gemeen ambtenarenreglement, de arbeidsovereenkomstenverordening de uitkeringsverordening en de wachtgeldregeling. 8. Voorstel tot wijziging der veror dening op de heffing en invorde ring van keur-, waag- en slacht huisrechten te Holten. 9. Voorstel tot wijziging van de alge mene politieverordening voor de gemeente Holten. 10. Voorstel tot verlenging van de ont ruimingstermijn van een vijftal on bewoonbaar verklaarde woningen. 11. Voorstel tot benoeming van twee gedelegeerden in het bestuur der bouwvereniging „Beter Wonen". Thans hebben als zodanig zitting de heren E. Dikkers Hzn. en A. Jansen. 12. Voorstel tot benoeming van leden der commissie van advies ex art. 8 der Woonruimte weg 1947, stb.nr. H 291, voor het jaar 1958. De commissie is thans samenge steld als volgt: J. Kroon (voorzit ter), J. H. Assink, G. J. Bouw huis, G. Brands en mevr. J. Jan sen-Van den Brink. 13. Voorstel tot benoeming van drie leden in de commissie tot wering van schoolverzuim. 14. Rondvraag. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerrit Jan, zv H. Agterkamp en J. Meijer, Beuseberg 125. Ondertrouwd: R. Nijemeijer, 26 j., en A. Scholman, 28 j., beiden Holten. BEVOLKING. Ingekomen: J. Klaassens en gez., van Peize naar Kolweg 26. A. H. S. Sie- vers, van 's-Gravenhage naar Look 40. Lé den Dekker en gez., van Djakarta naar Holterberg 26. Vertrokken: I. Zimmerman en gez., van Holterberg 26 naar Appelscha. G. H. Brouwer en gez., van Neerdorp 56 naar Olst. H. W. Kalfsterman, van Sta tionsstraat 7 naar Zandvoort. J. Meer man, van Beuseberg 157 naar Zand voort. H. J. Dikkers, van Dorpsstr. 20 naar Anrhem. N. Wedemeijer en gez., van Look 40 naar Haarlem. M. Wie ling en gez., van Look 40 naar Rotter dam. KERSTAVOND GEREF. VROUWENVERENIGING De leden van de Geref. vrouwenver eniging „Priscilla" hielden donderdag avond in het gebouw „Rehoboth" hun jaarlijkse Kerstwijdingsavond onder lei ding van mevr. G. Wegstapel-Van Lin denberg. Nadat de presidente deze goed be zochte bijeenkomst met gebed en Bij bellezing (Lukas 2 vers 1-20 en Open baringen 13 vers 1-9) had geopend en een woord van welkom had gesproken, hield mevr. Smit-Nijland een inleiding over het onderwerp: „Het Kerstgebeu ren". Er volgde op dit onderwerp een drukke bespreking. Na de pauze waarin getrakteerd werd op chocolademelk met kerstkrans jes las mevr.. Van der Meulen-De Hoop 't Kerstverhaal „De laatste blad zijde". Mevr. Stam-Landeweerd decla meerde op keurige wijze het gedicht „Herodes". De geslaagde wijdingsavond werd door mevr. De Vries-Van Dorp met dank aan God gesloten, na het geza menlijk zingen van Gezang 11: „Ere zij God". VOLLEYBAL Uitslagen van de maandag 16 decem ber gespeelde wedstrijden in de Nij- verdalse volleybalcompetitie Visnet 1-OKK 2 2—0 Sportlust 2-Hellendoom (d) 0—2 Hellendoorn-Politie 0—2 OKK 2-De Zweef 1 (d) 0-2 Sportlust 1-Sportlust 2 2—0 OKK 1-Nyverdal 2 2—0 OKK 2-Sportlust 1 (d) 0—2 Politie-Nijverdal 1 0—2 Sportlust 1-Visnet 1 2—0 Programma voor maandag 30 dec.: Sportlust 2-Nijverdal 2 Visnet I-De Zweef 2 Holten-VBOW 2 (d) Holten-Visnet 1 VBOW 1-Holten (d) Nijverdal 2-Holten Politie-Sportlust 2 VBOW 1-VBOW 2 (d) De Zweef 2-Politie In verband met de Kerstdagen wor den op maandag 23 december geen wedstrijden gespeeld. Ned. Herv. Kerk. Holten. Zondag10 uur Ds Israël (Bed. H. Doop) en 7 uur Ds Addink (Zangdienst). Dinsdag 24 dec.: 9 uur Kerstwijdings- dienst, aanvang 's avonds 9 uur. Voor ganger Ds Addink. Medewerking van het Kerkkoor. Ie Kerstdag: 9 uur Ds Israël en 10.30 uur Ds Israël. In beide diensten col lecte voor „Kerk en Wereld", 's Middags 2 uur Kersfeestviering Zon- dagscchool klas 1 t.m. 4; 4.30 uur Kerstfeestviering Zondagsschool klas 5 t.m. 8. 2e Kerstdag10 uur Ds Addink. Zondag 29 dec.: 10 uur Ds Addink en 7 uur Ds Lentz van Hellendoorn. Dijkerhoek. Zondag10 uur Ds Addink. Dinsdag 24 dec.: zie Holten. Ie Kerstdag: 10 uur Ds Addink. Col lecte „Kerk en Wereld". 's Avonds 7 uur Kerstfeestviering Zondagsschool. 2e Kerstdag: zie Holten. Zondag 29 dec.10 uur Ds Israël. Col lecte Bethanië. Geref. Kerk. Zondag: 10 uur Ds R. A. Hoogkamp en. 2.30 uur Ds H. M. Ploe ger van Goor. In beide diensten is de 3e collecte bestemd voor de Generale Kas hulpbeh. kerken. Ie Kerstdag10 uur Ds R. A. Hoog kamp en 2.30 uur Ds W. S. Schenk van Enter. 2e Kerstdag: 10 uur Kerstzangdienst. Kerstmeditatie Ds R. A. Hoogkamp. Tijdens de Kerstdagen is de 3e collecte bestemd voor de Zending op Soemba. Zondag 29 dec.10 uur en 2.30 uur Ds S. Doornbos, em. pred. te Amsterdam. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: etui met stamkaart (OAD), 3 paar kinderwanten, 2 paar herenhand- schoenen (glacé), grolse wanten (diver se), 1 dekkleed. Verloren: grijze das, wit wollen want, 1 pauw (weggelopen), grijs jongensjasje, 1 paar hoge schoenen, 1 gebreide jon gensmuts, 1 zakmes met ketting. INSTUIF De instuif in Irene' zal zondagavond in het teken staan van het Kerstfeest. Er zullen Kerstliederen worden gezon gen en ook een Kerstverhaal staat op het programma. CHRISTELIJKE POLITIEK. Voor de C.H. Jongeren te Holten sprak de heer H. Okkels uit Zwolle, provinciaal voorzitter, over het onderwerp: „Chris telijke politiek". Voor ons, aldus spreker, die welbewust gekozen hebben voor een confessionele partij, is de politiek nauw verbonden met het geloof. Wij willen ons geloof ook in de politiek uitdragen om daardoor o.m. te bereiken, dat Nederland wordt be stuurd in Protestants Christelijke zin. Uitgaande van de gedachte, dat God de wereld regeert, kunnen en mogen wij niet anders dan kiezen voor een Christelijke partij. Wij willen in alles vragen -aan Hem, hoe of wij hebben te handelen en te regeren. Wij zijn allen aan Hem ondergschikt gesteld. De verwachting van velen, dat de Christelijke partijen na de oorlog zouden verdwijnen is niet bewaarheid geworden. Een politieke aardverschuiving heeft niet plaats gevonden. De doorbraak in C.H. kring is mislukt, doch dit wil niet zeg gen, dat er door de P.v.d.A. geen bres geslagen is in de gelederen van de Chris telijke partijen. De Partij van de Arbeid wil ons graag zien en uitbeelden als een belegerde veste, doch hiervan is perti nent geen sprake. Wel wordt er aan ons bestaan geknaagd, doch dat kan ons niet deren. Vaak wordt ons verweten, dat we con servatief z.ijn, doch dit is met betrek king tot de C.H.U. niet juist. Wij zijn con servatief voorzover het onze beginselen betreft, doch progressief in zakelijke aan gelegenheden. Spreker stelde de vraag: Waarom ga ik naar een vergadering van een poli tieke vereniging. Velen gaan hier vol minachting aan voorbij en willen zich niet met politiek bemoeien. Zij vergeten dat de politiek voor een belangrijk ge deelte ons leven beheerst. Zij, die wel naar de stembus gaan en niet aan po litiek doen, hebben een foute gedachte. Op de vraag: „Zijn er tegenstellingen in de C.H.U. zeide spreker, dat onze tegenstanders trachten het wel eens ver deeld stemmen uit te buiten door te be weren dat de C.H.U. in zichzelf verdeeld is. Dat is pertinent niet waar. Wij als C.H.U. zijn een nationale partij en deze staat voor iedereen open. Zij allen heb ben zich in de C.H.U. verenigd op grond van een gemeenschappelijke geloofsover tuiging en behoren tot alle lagen van de bevolking. Met klem zeide spr.: „ieder een moet voor zichzelf afwegen wat rechtvaardig is en mag naar eigen gewe ten stemmen". Vanzelfsprekend zal men wel eens van mening verschillen en daar door verdeeld stemmen, doch dat is een van de kenmerkende eigenschappen van de C.H.U., dat iedereen vrij is te han delen naar wat verantwoord is volgens zijn geweten. Wij willen in de eerste plaats Christenen zijn en in de tweede plaats politici. Uitvoerig stond spreker stil bij de vraag of wij als Protestants Christelijke partijen moeten samenwerken. Volmon dig beantwoordde spreker deze vraag met ja. Uiteindelijk wortelen we op één stam, ondanks dat we op verschillende punten verschillend denken. Juist in ver band met de „Europese gedachte" moe ten wij elkaar zien te vinden. Vele vragen werden naderhand nog door spreker beantwoord. De voorzitter van de groep Holten bracht spreker dank voor zijn interes sant en boeiend betoog.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2