Spaxt Kerstvariaties Provinciale Commandopost VOOR DE BOER VOETBAL Competitiestanden. Holten 1 Idoet het, min of meer tegen de verwachting in, bizonder goed. Uit zes wedstrijden behaalde het tien pun ten en het legt hiermede beslag op de tweede plaats met twee punten ach terstand op Omhoog 1, dat echter één wedstrijd meer heeft gespeeld. Het vertrek van M. en Ch. Reisinger, H. Bulsink, A. Dollekamp en H. Tuller is door de elftalcommissie goed opgevan gen door jonge spelers op te stellen. Op een tweetal nog te spelen wedstrij den na (Luctor 2 en Heracles 5) heeft Holten de eerste helft van de compe titie achter de rug. Hieronder volgt de stand in de 2e klasse E: 1. Omhoog 1 7 6 0 1 12 28- 9 2. Holten 1 6 5 0 1 10 19- 7 3. Heracles 5 6 4 1 1 9 15-11 4. Rietvogels 2 6 4 0 2 8 16-10 5. Rijssen V. 7 2 1 4 5 13-21 6. SOS 1 6 2 0 4 4 13-15 7. Wierden 2 6 2 0 4 4 9-17 8. Luctor 2 6 1 0 5 2 10-21 9. Nijverdal 2 6. 1 0 5 2 8-20 Holten 2 heeft na een slecht begin uit de eerste drie wedstrijden werden slechts twee punten behaald uit de laatste drie wedstrijden de volle winst verkregen. We verwachten, dat dit laatste zo doorgaat en dat Holten 2 in elk geval in de kopgroep eindigt. De stand in de 4e klasse J luidt: 1. De Zweef 4 6 4 2 2. Haarlese Boys 2 5 3. Holten 2 6 Enter 3 SDOL 2 Sportl. Vroomsh. SOS 3 Markelo V. 2 0 10 35-13 1 8 37-11 1 8 24-14 1 4 9- 7 4 4 17-25 4 4 13-39 0 2 4- 1 6 0 7-36 Holten 3 is een zeer wisselvallige ploeg die, door de ene keer te winnen en de andere keer te verliezen, uit zes wedstrijden zes punten heeft behaald. De stand is hier: 1. Bornerbroek 2 5 4 1 0 9 19- 6 2. SOS 2 6 4 0 2 8 22-14 3. Markelo V. 1 5 3 0 2 6 33-14 4. Holten 3 6 3 0 3 6 22-17 5. RKSV 3 5 2 0 3 4 13-21 6. GFC 4 2 1 1 0 3 5- 2 7. SDOL 3 3 0 0 3 0 4-24 8. Haarlese Boys 3 4 0 0 4 0 4-25 Holten a heeft door twee keer on verdiend te verliezen en door één keer gelijk te spelen, in feite met een min der goede plaats, dan ze door hun spel zeker hadden verdiend, genoegen moe ten nemen. De stand in de le klasse J: 1. DES a 5 4 1 0 9 24- 5 2. SOS a 7 4 1 2 9 15- 9 3. Holten a 6 3 1 2 7 21-10 4. De Zweef a 6 3 1 2 7 14- 8 5. SVVN a 6 3 0 3 6 24-11 6. DES b 7 1 1 5 3 7-29 7. Hulzense Boys a 7 1 1 5 3 5-37 Holten b doet het wel aardig in de 3e klasse L. Men moet n.l. in acht nemen, dat dit de eerste keer is, dat Holten b aan de competitie deelneemt. 1. SVVN c 8 4 3 1 11 19-15 2. Excelsior d 5 4 1 0 9 19- 6 3. De Zweef c 7 4 0 3 8 26-13 4. RKSV b 6 2 2 2 6 9-25 5. Nijverdal c 7 3 0 4 6 15-16 6. Holten b 8 1 3 4 5 10-14 7. DES d 7 -0- 1 1 5 3 5-18 Sportprogramma. Zaterdag: Holten a-SOS a, 3.10 uur; Holten b-Nij verdal c, 2 uur. Zondag: Holten 1-Heracles 5, 2.30 uur. FILM- EN VOORLICHTINGSAVOND. Op initiatief van de Holtense eierver- zamelaars Gebr. Mulder, J. G. P. Müller, Ohr. A. Müller, H. J. Rensen, J. W. H. Slotman, E. Voordes en Gebr. Wansink werd woensdagavond in zaal Amicitia door de Nederlandse Pluimvee .Organisa tie (N.P.O.) een Film. en Voorlichtings avond gegeven, waarvoor een buitenge woon grote belangstelling bestond. De voorzitter van de Ned. Bond van Eierverzamelaars, de heer B. Meintema te Mantgum (Fr.), sprak een kort ope ningswoord, waarin hij o.m. zijn vreugde uitsprak over de grote belangstelling voor deze avond. Nadat een tweetal prachtige kleurenfilms waren vertoond over de pluimveehouderij in Nederland, sprak de heer J. M. Klein Overmeen te Lichtenvoorde over het onderwerp: „De techniek van de pluimveehouderij" Spreker herinnerde aan de eerste na oorlogse jaren, die voor de pluimvee houderij buitengewoon moeilijk waren. We kwamen met een zwaar gehavende 'kippenstapel uit de oorlog en we moes ten uit die slechte koppel met de op bouw beginnen. Geleidelijk aan werkt de moderne fok- techniek, die in Amerika wordt toege past, ook in ons land door. Door het Bedrijfschap voor Pluimvee worden gere geld fokhanen uit Amerika geïmporteerd en op het Toetsbedrijf van de Stichting Fokkerijwezen in Putten gaat men fok ken krachténs de nieuwste methodes. De fokkers doen hun uiterste best om een kip te krijgen die het ei legt van de beste kwaliteit en de hoogste kwantiteit. Willen wij onze belangrijke positie, die wij op de eiermarkt innemen, behouden, dan zullen wij goedkoper moeten produceren, zodat wij aan de concurrentie het hoofd kunnen bieden, zo besloot de heer Klein Overmeen zijn leerzame lezing. Van de gelegenheid om schriftelijk vragen te stellen, maakten een tiental aanwezigen gebruik. Bij het beantwoor den van deze vragen stond de heer Klein Overmeen nog uitvoerig stil bij verschil lende belangrijke zaken op het terrein van de pluimveehouderij. Op een vraag: „Is de Landelijke Or ganisatie van Bedrijfspluimveehouders in het leven geroepen om de belangen van de pluimveehouders te dienen of werd zij gesticht met het doel een aantal mensen aan een goede baan te helpen?", werd door de heer Meintema kort en duidelijk geantwoord: Het lidmaatschap kost per jaar f 7.50. U ontvangt voor deze f7.50: a. gratis voorlichting op het gehele terrein van de pluimveehouderij; b. gratis een wekelijks verschijnend vakblad „De Pluimveeteelt" (no. van 17 nov. 20 pagina's) c. gratis toegang tot alle door de L.O.B. en N.P.O. georganiseerde verga deringen en voorlichtingsbijeenkomsten. Pluimveehouders die mogelijk in de me ning verkeren, dat de Bond van Eier verzamelaars voor hen weinig te beteke nen heeft of kan doen, dienen te weten dat de leveranciers in Apeldoorn en om geving, waar bijna alle verzamelaars zijn aangesloten bij de landelijke bond, onlangs 21 cent per kilogram meer ont vingen dan de leveranciers rond Doetin- chem, waar onze bond tot nog toe wei nig invloed heeft. De leerzame en gezellige avond werd besloten met het vertonen van een prach tige kleurenfilm over Zuid-Afrika. In de pauze werd een gratis verloting gehou den, waarvoor een aantal mooie prijzen beschikbaar waren gesteld. De hoofd prijs een flinke droogvoederbak werd gewonnen door de heer D. Aaf- tink Jzn. De 7 genoemde eierverzamelaars toon den zich deze avond „gastheren uit het goede hout gesneden". Iedere bezoeker ontving drie consump ties, terwijl de dames een reep chocolade en de heren een rokertje werd aange boden. DIENST BESCHERMING BEVOLKING In verband met nadere richtlijnen van hogerhand dient uitbreiding te worden gegeven aan het tot nu toe geldende maximum aantal vrijwillige krachten. Dames van 16 jaren en ouder worden uitgenodigd zich als VRIJWILLIGSTER op te geven, om te worden opgeleid tot telephoniste of centraliste bij deze dienst. De te houden cursus, welke in de maand januari 1958 aanvangt, zal één avond per week vragen. Opgaven en inlichtingen worden gaarne verstrekt door de concierge van de commandopost: G. H. MEKENKAMP, Oranjestraat 40 te Plolten. GESLAAGD BESLUIT VAN DE WINKELWEEK De laatste fase van de winkelweek der Holtense Handelsvereniging speel de zich dinsdagavond af in café Jansen, dat het groot aantal belangstellenden bij de bekendmaking van de uitslag van de lintraadwedstrijd nauwelijks kon bevatten. De voorzitter, de heer G. Wissink, bracht het publiek dank voor zijn me dewerking aan deze winkelweek-actie van de Holtense neringdoenden en zei- de, dat deze als geslaagd beschouwd kon worden. Op zijn verzoek werd door een van de aanwezigen de verzegelde envelop pe opengemaakt, waarin door notaris. Pluimers uit Markelo de lengte van het lint, dat in delen voor de etalages lag, was gedeponeerd. Deze lengte be droeg 63 meter en 31 centimeter. Toen kon in een minimum van tijd worden nagegaan wie de gelukkige win naars waren van de 6 hoofdprijzen en de 64 overige prijzen, bestaande uit waardebonnen van resp. f 10,—, f 5,— en f2,50. Door de heer H. Bouwhuis, Pastorie straat, was de lengte precies geraden. Hij won daarmee de prachtige brom fiets, die in de serre van café Maats ter bezichtiging had gestaan. De tweede prijs, een elektrische was machine, werd gewonnen door de heer G. Muller, hotelier alhier; de 3e prijs, een dressoir, door de heer J. Brons- voort; de 4e prijs, een rookstoel, door de heer Joh. Tuitert; de 5e prijs, een cassette met lepels, vorken enz., door de heer W. G. van Geenhuizen en de 6e prijs, een wollen deken, door de heer Joh. van Geenhuizen. De meeste waardebonnen zijn inmid dels reeds door de winnaars afgehaald. Door de volgende personen kan nog een waardebon bij de secretaris der winkelvereniging, de heer H. J. Bouw huis, in ontvangst worden genomen: Een bon van f 10,— door J. Oolbek- kink, Look 76; G. M. Kissing, Dorps straat 56a; H. Willems, v. d. Borchstr. 25; J. Meesterberends, Neer dorp 25 en W. F. Tromop, Dijkerhoek 11. Een bon van f 5,— door L. J. Krik- kink, Dijkerhoek 46; J. H. Bosschers, Dijkerhoek 61. Een bon van f 2,50 door G. Rensen, N 90; A. J. Lensink, Rietmolenstraat; G. Rouwenhorst, Oranjestraat; H. Ve neklaas, D 100; J. Jansen, N 38; J. Bek man, Kerkstraat 22; G. Banmink, D 4; H. W. Goorman, Kolweg 52; H. G. Jan sen, Dorpsstraat 45; G. J. Megelink, Dorpsstraat 35; P. F. van Doorn, H. J. Wansinkstraat; J. H. Bieleman, E 50; J. W. Stevens, E 83a; J. Hegeman, E 10; A. J. Oolbekkink, Larenseweg 32: J. W. Kettelarij, B 17; Jansen, B 124 en Joh. Tuitert, N 72. Het bestuur van de Holtense Handels vereniging zal het zeer op prijs stellen, dat de winnaars hun bonnen in elk ge val vóór de Kerstdagen bij de deel nemende winkeliers besteden en dat de winkeliers daarna de door hen inge- AFSCHEID VOORZITTER ESPELOSE C.J.M.V. Vorige week vrijdag heeft de heer E. Krikkink afscheid genomen als voor zitter van de jongelingsvereniging te Es- pelo, welke functie hij vanaf de oprich ting dezer vereniging heeft vervuld. Bij dit afscheid zijn hartelijke woor den gesproken en heeft de heer Krik kink er op gewezen, dat er tussen hem en de leden hechte banden zijn gegroeid, welke thans ten dele worden verbro ken. Hij zeide daarbij het werk als voor zitter daarbij met veel plezier te heb ben vervuld. Steeds heb ik getracht, al dus de heer Krikkink, om jullie iets mee te geven voor 't verdere leven en daarnaast heb ik door dit werk ook zelf veel ontvangen. Geestelijk ben ik er ook zelf door gesterkt en gerijpt. Mis schien zijn er wel eens leden geweest, die aan hun lidmaatschap niets hebben gehad, maar over het algemeen mag men toch terugdenken aan veel goeds. De heer Krikkink verklaarde met enige weemoed afscheid te nemen van dit wei'k, temeer omdat hij aan de nieuwe voorzitter 'een vereniging moet overdragen, die er niet zo rooskleurig voorstaat. Hij sprak echter de hoop uit, dat het deze gelukken mocht de brok ken en scherven weer aan elkaar te lij men. Hij hoopte, dat de leden en vooral zij, die lid zullen worden, er behoefte aan zullen gevoelen de wekelijkse samen komsten trouw te bezoeken en te luis teren naar Gods Woord, dat hen wil steunen en sterken en waarvan hij hoopt, dat zij het ook zullen uitdragen. Hij wenste de nieuwe voorzitter, de heer H. Fokke, de kracht van God toe en sprak de hoop uit, dat deze in Es- pelo veel zegenrijk werk mag verrich ten. Ab Ulfman bracht namens het be stuur de scheidende voorzitter dank voor het vele werk, dat hij in de afge lopen jaren voor de CJMV „De Bou wers" Keeft gedaan. Je was steeds een vriend voor ons, aldus Ulfman, bij wie we nooit tever geefs aanklopten en die steeds 'n open oor voor ons had. Het spijt ons, dat je thans niet meer in staat bent onze ver eniging als voorzitter te dienen, maar we hopen, dat de vriendschapsbanden, welke zijn gelegd door dit afscheid niet verbroken zullen worden. Als blijk van waardering voor het vele werk, dat de heer Krikkink heeft verricht, bood hij hem een cadeau aan. De nieuwe voorzitter dankte de heer Krikkink voor de hartelijke woorden tot hem gericht en hoopte diens werk met veel vrucht te kunnen voortzetten. Onder het genot van een traktatie bleef men nog enige tijd gezellig bij een. nomen bonnen zo spoedig mogelijk bij de penningmeester, de heer E. Dikkers Hzn., verzilveren. Misschien wordt h'er- voor nog een speciale zitting aangekon digd. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Rika, dv J, W. Beldman en M. G. op den Dries, Beuseberg 87. - Egbertdina, dv H. Vasters en H. J. Nij- meijer, Borkeld 94. Overleden: E. J. Klein Hegeman, e.v. H. Meilink, 73 j., Neerdorp 65. M. J. Vukkink, e.v. A. Koopman, 66 j., Burg. v. d. Borchstraat 47. J. G. Dijkman, w.v. B. Hoeve, 80 j., Dorpsstraat 40. BEVOLKING. Ingekomen: F. Hazemeijer, van Hum- melo en Keppel naar Holterberg 67. D. G. Sievers van Wateringen naar Look 40. Vertrokken: E. G. A. Jacobsen en ge zin, van Look 19 naar Ede. J. Kruime laar, van Tuinstraat 2 naar Hellendoorn. AANDACHT VOOR DE SCHAPEN. Nu de schapen gedekt zijn, gaan zij de winter tegemoet om in januari, februari en maart hun lammeren te werpen. Een schaap is 'n sober dier en 'n eerste knecht in het weiland als weilandverbeteraar, aldus ir. P. Verhoeven, rijksveeteeltcon- sulent voor Zuid-Holland, onlangs voor de radio. Ze vreten met hun fijne bekjes de blaadjes van de boterbloemen, zodat deze een volgende zomer niet tot ont wikkeling kunnen komen en het land dus vrij blijft van boterbloemen. Schapen trappen met hun pootjes de graszode goed vast, zodat ze uitstekende zodever beteraars kunnen worden genoemd. Daarnaast schrobben zij het weiland net jes schoon, zodat het gesloten en mooi gezuiverd het voorjaar tegemoet gaat. Thans kosten ze nog weinig. Een groot gevaar vormen loslopende honden. Om deze uit het land te houden is het vaak een goed geslaagd experi ment geweest om er enkele pinken bij te weiden. Het is voor deze dieren bo vendien buitengewoon goed om de win ter buiten door te brengen, daar dit hun ontwikkeling en gezondheid in hoge mate ten goede komt. Wenselijk is echter, de pinken bij te voederen. Voldoende goed hooi in een ruif is vaak reeds voldoende. Een onderdak is iets waar zij alleen ge-, bruik van maken bij scherp weer en ha gel. Bij sneeuw verkiezen zij zelfs het 'buiten zijn, boven een goed onderdak. Zodra er sneeuw komt dient men de drachtige ooien bij te voederen in de vorm van hooi, enig kuilgras of 1 a 2 kg. bie ten en 2 a 3 ons rundveebrokjes. Bij op- hokken moeten zij iets meer hebben en vooral wat carotinerijk voeder, zoals b.v. goed kuilvoer of kunstmatig ge droogd gras of luzerne of ander groen voer of gele of rode wortelen. Doet men dit niet, dan is de kans op voortijdig lam meren, zwakke of dode lammeren zeer groot. De ooien hebben daarom in een periode van zware sneeuwval, wanneer zij 's nachts opgehokt worden, grote be hoefte aan A-vitamine, in welke behoefte voldaan kan worden door carotinerijk voer. Geef dus voedermiddelen, waarin de groene kleurstof van de planten nog in voldoende hoeveelheid voorkomt. Hier moet men beslist aan denken. Schapen zijn sobere dieren, die een be hoorlijke winst kunnen afwerpen door hun lammeren- en wolproduktie. Zij ver langen weinig zorg, behalve in de winter maanden en tijdens het lammeren. Dan moet men echter alle aandacht aan hen besteden. Schapen zijn de beste weiland verbeteraars, vereisen de minste zorg en werpen verhoudingsgewijs nog de meeste winst af. Officiële publicaties PARTICULIERE WONINGBOUW. Burgemeester en Wethouders van Hol ten maken bekend, dat zij met het oog op een eventuele toewijzing van bouw volumen voor het jaar 1958, gaarne op de hoogte worden gesteld van de plan nen van particulieren, welke in genoemd jaar tot woningbouw wensen over te gaan. Deze worden verzocht hiervan zo mogelijk vóór 1 januari 1958 aan hun college mededeling te doen, opdat hier mede bij het opstellen van de bouwplan nen rekening kan worden gehouden. Holten, 11 december 1957. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. W. BEIJERS, wnd. Secretaris. Met de feestdagen verwachten onze huisgenoten een gezellig samenzijn. Om de feestvreugde te verhogen wordt vaak door de huisvrouw zelf allerlei feeste lijks klaargemaakt, zowel voor 't thee- uurtje als voor de warme maaltijd. Kerstgebakjes (pl.m. 16 stuks). 200 g. (2 kopjes) bloem, 150 g. boter of margarine, 90 g. (bijna 1 kopje) basterdsuiker, zout,' poedersuiker, jam, een stuk sucade en rode 'pille tjes of rood musketzaad. De bloem, de boter of margarine, zout en de gezeefde basterdsuiker in een kom doen. De boter of margarine met een mes klein snijden. De ingre diënten met een koele hand tot een gelijkmatig deeg kneden. Zandtaart vormpjes inboteren en met bloem be stuiven. Het deeg in de vormpjes drukken, zodat deze voor 2/3 deel gevuld worden. De vormpjes in matig warme oven met onderwarmte plaat sen. De taartjes in 1% uur gaar laten worden en liefst op een treefje laten afkoelen.. De poedersuiker over de taartjes zeven. De sucade in gelijkmatig dikke plakjes snijden. De sucadeplakjes in de vorm van hulst blaadjes of denneboompjes snijden, met een weinig jam bestrijden en op de taartjes plakken. Voor versiering nog enkele rode pilletjes of musketzaad aanbrengen. Bij voorkeur voor garnering de don kere, glanzende sucadeschil gebruiken. Kerststerren (6 personen). 1 liter melk, 50 g. (Vz kopje) gries- meel, 80 g. kopje) suiker, 50 g. (10 eetlepels) maizena, 1 eiwit, zout enkele geconfijte kersjes, IV2 dl. (1 kopje) bessensap, 1/2 dl. (1 kopje) water, 50 g. (Yz kopje) suiker, 12 g. (1% eetlepel) aardappelmeel. Het griesmeel met de suiker en wat zout vermengen. De melk aan de kook brengen op een klein deel na. Onder roeren het griesmeel in de melk strooi en. De massa 5 min. laten doorkoken. De maizena met de achtergehouden melk aanmengen en onder roeren bij de puddingmassa gieten. De pudding nog even aan de kook brengen. Het ei wit stijf slaan en bij gedeelten tegelijk voorzichtig door de pudding scheppen. De massa overdoen in een paar met water omgespoelde platte borden of een braadslee tot een hoogte van 1-1% cm. De pudding koud laten worden en dan keren. Met een stervormige koeksteker of borstplaatvorm sterretjes uit de pud ding steken. Op elk sterretje in het midden een half geconfijt kersje leg gen. Op het laatst wat bessesapsaus om de sterren gieten. De rest van de saus erbij presenteren. Bessesapsaus. Het aardappelmeel met wat water aanmengen. De rest van het water met het bessesap en de suiker aan de kook brengen. Onder roeren het vocht bin den. De saus koud laten worden en in een glazen schaaltje gieten. Kerstpudding (6 personen). V2 liter koude gekookte of flessen-, melk, y% 1. slagroom, ^4 blikje man darijntjes, 50 g. (5 eetlepels) sui ker, 18 g. (10 blaadjes) witte gela tine, 1 citroen, zout. De gelatine 15 min. weken in ruim koud water. Een weinig melk heet la ten worden en van het vuur af de sui ker, wat zout en de uitgeknepen gela tine erbij voegen. De massa doorroeren tot de suiker en de gelatine opgelost zijn. De rest van de melk erbij gieten. De mandarijnen laten uitlekken en halveren op een paar na, die voor de garnering dienen. De citroen uitpersen en met het mandarijnenvocht bij de melk schenken. De room met een lepel suiker stijf kloppen. Iets room achterhouden voor garnering. Het melkmengsel voorzich tig door de room roeren. De gesneden mandarijntjes toevoegen. De pudding massa, als ze drillig begint te worden, nog even omscheppen en in een met olie ingevette puddingvorm overdoen. De pudding keren als ze stijf gewor den is. De pudding garneren met man darijntjes en slagroom. VOLLEYBAL Uitslagen van de maandag 9 decem ber gespeelde wedstrijden in de Nij- verdalse volleybalcompetitie Visnet 2-De Zweef 2 1—1 Rivo-De Zweef 2 (d) 2—0 Holten-Sportlust 2 (d) 2—0 Rivo-Holten 2—0 Holten-De Zweef 2 (d) 2—0 VBOW 1-Rivo (d) 0-2 VBOW I-Holten 2-0 Visnet 2-Rivo 0—2 De Zweef 2-VBOW; 2 0-2 De stand luidt: Heren: Sportlust 1 Nijverdal 1 Ter Horst OKK 1 VBOW 1 Rivo Politie Visnet 1 De Zweef 1 OKK 2 VBOW 2 Holten Visnet 2 Hellendoorn 1 De Zweef 2 Sportlust 2 Nijverdal 2 Rivo 4 4 0 0 8 OKK 1 4 3 1 0 7 De Zweef 1 3 2 1 0 5 VBOW 2 4 2 1 1 5 Holten 4 2 0 2 4 OKK 2 2 1 1 0 3 VBOW 1 3 1 1 1 3 Sportlust 1 4 1 1 2 3 Sportlust 2 3 1 0 2 2 Hellendoorn 1 3 1 0 2 2 De Zweef 2 4 0 0 4 0 OKK 3 4 0 0 4 0 De kolommen betekenen resp.: ge speeld, gewonnen, gelijk, verloren en punten. Wedstrijdprogramma voor maandag 16 december a.s.: Sportlust 1-Sportlust 2 OKK 2-De Zweef 1 (d) Sportlust 2-Hellendoorn (d) Hell end 0 or n-Politie Visnet 1-OKK 2 OKK 1-Nijverdal 2 OKK 2-Sportlust 1 (d) Politie-Nijverdal 1 Sportlust 1-Visnet 1 Er mag niet ingehaald worden op de linkerrijbaan voor of op een kruising of splitsing van wegen.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2