Wat is innerlijke beschaving? SPORT CHR. PLATTELANDSVROUWEN SPRAKEN OVER WELLEVENDHEID. In een donderdagavond van de vorige week in gebouw „Rehoboth" gehouden Ie- denvergadering van de afdeling Holten van de Chr. Bond van Plattelandsvrou wen heeft mevr. D. W. Heeres-Algra ge sproken over: „Is wellevendheid ook iets voor ons Deze bijeenkomst stond onder leiding van de presidente, mevr. J. Rietbergen van Lindenberg, die de vegadering, nadat gezamenlijk gezongen was Psalm 1X9 1, met gebed opende en daarna de aanwe zige dames hartelijk welkom heette. Hierna was het woord aan mevr. Heeres, die de volgende inleiding hield: Wanneer U bij kennissen op bezoek gaat, kan het gebeuren, dat u er met ge mengde gevoelens vandaan gaat. U had er zich op verheugd, u voelde zich tot de mensen aangetrokken, het gesprek was belangrijk en toch hebt u er niet aan kunnen meedoen. U was bang, door onbewust inbreuk te maken op de wetten der omgansvor- men de ongewenste aandacht op u te vestigen. Kortom, u bewoog zich moeilijk. Men spreekt wel eens van „stijve vormen". Stijf scnijnen omgangsvormen alleen voor iemand, die ze niet beheerst. Het is prettig bij mensen te zijn van ware innerlijke beschaving. Ze staan be kend als mensen, die hun naaste hoger achten dan. zichzelf. Het zijn edelstenen in de slijperij: hoe langer ze bewerkt worden, hoe meer ze gaan schitteren. Naast innerlijke beschaving staan uiterlijke vormen, die ten nauwste met elkaar samenhangen. Het ene komt voort uit het andere. Om tot werkelijke beschaving te komen is meer nodig dan het lezen van een goed boek over goede vormen. In de leerschool van het leven krij gen wij onze lessen: de omgang in het gezin, zelfcritiek, het gadeslaan van an deren, die verder zijn dan wij. Dit alles zijn de middelen, om alles wat hoekig is, op edelstenen gelijkend te maken. Het is moeilijk om zichzelf op de juiste waarde te schatten. De één overschat zichzelf ver, is dus van eigen betekenis overtuigd, de ander onderschat zichzelf ver, heeft dus een besef van onvolko menheid. De laatste is 't meest sympa thiek, maar ze zijn er beide naast. Het is gemakkelijker tegen vreemden vriendelijk te zijn dan tegen onze huis genoten; voor onze huisgenoten nemen wij ons dan ook niet zo in acht. 't Moet voor een jongen vanzelf spre ken bij b.v. de deuropening zijn moeder vóór te laten gaan en de deur open en dicht te doen, als zij iets in haar handen heeft; 't zelfde doet hij voor zijn zuster of verloofde. Het meisje leert daardoor deze beleefd heden vriendelijk en zonder onbehol penheid aanvaarden en zij zal er kleine huiselijke zorgen tegenover stellen. Zo ontstaat er een natuurlijke, ongedwongen goede toon en kinderen, die dit thuis ge wend zijn, vinden het vanzelfsprekend ook tegenover vreemden voorkomend te zijn. In onze plattelandsgezinnen (èn stads- gezinnen) ontbreekt daar wel eens iets aan. Het voorbeeld van onderlinge goede manieren is de beste les, die ouders hun kinderen kunnen geven. Er blijft nog veel over dat in het kader der wellevendheid behandeld zou kunnen worden. Maar wanneer wij iets van het bovenstaande in toepassing trachten te brengen, dan zijn wij al een flinke stap in de goede richting met de christelijke wellevendheid, zo besloot de inleidster haar inleiding. Vijf vragen, o.a.Wat is innerlijke beschaving? Waarom is het wel eens moeilijk vormen en manieren in toepas sing te brengen?, en dergelijk, werden vervolgens door discussiegroepen beant woord, waarna er nog vele vrije vragen te beantwoorden waren. In de rondvraag werd geïnformeerd naar een kookcursus. Hiervoor gaven zich vlot 18 personen op. Aan het eind van de vergadering gaven alle gasten zich op als lid. Daarna werd nog de kerstavond besproken. Na het zingen van: Neem mijn leven, laat het Heer, eindigde Mevr. Heeres- Algra deze goed bezochte en leerzame vergadering met dank aan God. VERVOERSPERSONEEL VERGADERDE De afdeling Holten van de Ned. Bond van Vervoerspersoneel vergaderde don derdag van de vorige week in. het Sta tionskoffiehuis van de heer M. Kalf- sterman onder voorzitterschap van de heer H. Sigger. Deze heette in het bizohder welkom de districtsbestuurder, de heer Andrie- se, met wie verschillende problemen werden besproken. Uit de vergadering kwam o.a. de klacht naar voren, dat er onvoldoende controle wordt gehouden op de uitvoe ring van het rijtijdenbesluit, waardoor sommige chauffeurs veel te lange werk tijden maken en zodoende in de tijd lopen van een ander. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat anderen hierdoor op straat komen te staan. Vandaag is het nog een collega, zo werd opge merkt, maar morgen kan het ons zelf treffen. Deze toestand mag niet be stendigd blijven. Er doen Zich reeds ge vallen voor, dat chauffeurs in 't toer- wagenbedrijf zich aanmelden met uit sluitend fooien als beloning. De heer Andriese wees er op, dat in de naaste toekomst de beroepschauf feurs bij het aanvragen van een rijbe wijs een z.g. chauffeursdiploma moeten overleggen. Hij raadde de aanwezigen aan hieraan de nodige aandacht te be steden. Van de zijde van de organisatie zal getracht worden in deze omge ving een dergelijke cursus te krijgen. Door de vergadering werden ver schillende afgevaardigden aangewezen voor de binnenkort in Utrecht te hou den vakgroepvergaderingen, t.w. voor het personenvervoer op 21 november a.s. de heer G. H. Brinkman; vervoer spoorwegen op 22 november a.s. de heer L. Veneklaas; voor weg en wer ken der spoorwegen de heer H. M. Kap- pert en voor de gepensionneerden op 19 november de heer J. Paalman. Tenslotte had nog een uitvoerige be spreking plaats betreffende het Regle ment Dienstvoorwaarden (VDV) van het spoorwegpersoneel. WINKELWEEK HOLTENSE HANDELSVERENIGING. AANBESTEDING HERBOUW HOTEL ,,'T LöSSE HOES". pijn weg* r ij v e n met DAMPO STIERHOUDERIJ „ESPELO EN OMSTREKEN". Goede resultaten. De leden van de Stierhouderij „Espelo en omstreken" kwamen maandagavond in 't café „Het Bonte Paard" in jaarver gadering bijeen onder voorzitterschap van de heer W. Rensen. Na afhandeling van het huishoudelijke en financiële gedeelte werd gesproken over het voortbestaan der stierhouderij. Gezien de prima resultaten, die wer den bereikt, werd besloten op dezelfde voet voort te gaan. Inplaats van de heer G. J. Rensen, die wegens gevorderde leeftijd bedankte, werd als bestuurslid gekozen de heer F. J. Sluiter. Voor het vele en belangrijke werk dat de heer Rensen in de loop der jaren voor de vereniging heeft gedaan, bracht de voorzitter hem hartelijk dank. WATERLEIDING VIEL UIT. Vrijdagmorgen omstreeks half twaalf kwam het dorp Holten plotseling zonder water te zitten. De waterleiding was uit gevallen en dat bracht groot ongerief in de gezinnen, doordat nu de aardappels niet op het vuur konden en voor de za kenlieden omdat de werkzaamheden ge stagneerd werden. Men was van de zijde van de Water leiding nog bezig met reparaties in het opjaagstation op de Holterberg, doch een van de twee reservoirs, die Holten van water moeten voorzien, was wel beschik baar. Blijkbaar is een verkeerde manupülatie verricht, waardoor de waterstroom plot seling ophield. Omstreeks half twee keerde het water weer terug en was het'leed dus weer geleden. De Holtense winkeliers zullen van 26 november tot en met 6 december a.s. ter gelegenheid, van het Sinterklaasfeest een winkelweek organiseren. Er zullen bonnen worden uitgegeven voor elke waarde van f 1.welke in deze week wordt besteed. Twintig bon nen kunnen worden ingewisseld voor een kaart, waarop een slagzin kan worden ingevuld, te vormen uit de letters, welke in de etalages te vinden zijn van de win keliers, welke aan deze actie deelnemen. Voor de beoordeling van deze slagzinnen zal een jury worden aangewezen. De ma ker van de mooiste slagzin zal beloond worden met een bromfiets. Er zullen ver der nog tal van mooie prijzen beschik baar worden gesteld. Men kan de bon nen echter ook inleveren voor waarde bonnen. Hieromtrent zullen nog nadere mededelingen volgen. De muziekvereniging H.M.V. zal haar medewerking verlenen aan de winkel week. AANBESTEDING 6 WONINGEN IN DE GAARDEN. Door het gemeentebestuur van Hol ten werd donderdagmiddag ten gemeente huize in het openbaar aanbesteed de bouw van zes woningwetwoningen in het complex „De Gaarden", onder architec tuur van de gemeente-architect, de heer Jac. Louwerse. Ingeschreven werd als volgt: Perceel I: de gehele bouw, behalve het schilder- en behangwerk: J. Joostens, Enschede f97.200.A. J. H. Ludden. Enschede f96.300.Gebr. Holtkamp, Bornerbroek f 88.680.Fa. H. ter A vest en Zn., Nijverdal f87.729.Z. H. van Gerrevink en Zn., Beekbergen f 83.500. J. Pluimers, Enter f 80.445; H. de Wilde, Enter f79.900.G. Koenderink, Enter f79.488.Gebr. ten Hove, Enter f79.190.Fa. A. J. ter Stege en Zn., Rijssen f79.140.— Gebr. Tempelman, Markelo f78.745.Fa. J. Krabbenbos en Zonen f78.700.H. W. Potman, Markelo f77.724.— Fa. J. H. Dijkink en Zn., Markelo f76.700.A. J. Oonk en G. Roesink, Markelo-Goor f75.565. G. Velten, Enter f 74.958; Gebr. t. Harm- sel, Rijssen f70.289.E. Achterkamp en A. M. Dollekamp, Holten f70.089. Begroting f74.280. Perceel n: het schilderwerk, enz.: Fa. A. Schipper en Zn. f 5150.Begroting f 5400.—. De gunning is overeenkomstig het be stek in beraad gehouden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: Duimstok; étui; paard en- leidsel; twee portemonnaies met inh.; rechter dameshandschoen. Verloren: Vuisthandschoen; bankbil jet; wieldop; twee portemonnaies met inhoud. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau van de Rijkspolitie, Dorpsstraat 22, telef. 352. PREDIKBEURTEN. N.ed. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Addink en 's av. 7 uur Ds v. Arkel uit Delden (Jeugddienst). Dijkerhoek. Bethanië. T0 uur Eerw. Heer Janssen uit Deventer. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jantina, dv. J. W. de Maag en H. Vincent, Dijkerhoek 1 (geboren te Deventer). Ondertrouwd: H. Willems, 27 jr. en E. W. van der Heide, 23 jr., beiden wo nende te Holten. Gehuwd: E. H. Teeselink, 23 jr., wo nende te Holten, en J. B. Honcoop, 21 jr., wonende te Diepenveen. H. Koop man, 23 jr. en H. Aanstoot, 22 jr., bei den wonende te Holten. H. Paalman, 29 jr., wonende te Rijssen, en A. Wil lems, 23 jr., wonende te Holten. BEVOLKING. Vertrokken: J. van Burg, van Burg. v. d. Borchstraat 7 naar Weert. T. Ver veda en gezin, van Kol weg 59 naar Hengelo (O.). Donderdagmorgen is in hotel Holter- man door het architectenbureau L. C. van de Bovenkamp en M. van Guilik in het openbaar aanbesteed de herbouw van het voormalige hotel ,,'t Lösse Hoes" op de Holterberg, dat in de afgelopen zomer door brand werd verwoest en na het ge reedkomen zal worden geëxploiteerd als café-restaurant. Deze herbouw geschiedt voor rekening van de eigenaar, de heer J. M. Metzger te Holten. Er werd als volgt ingeschreven: Perceel I: het timmer-, metsel-, beton-, stucadoors- ensmidswerk: Fa. H. de Wil de, Enter f 59.990.Fa. J. Pluimers, Enter f58.750.— Fa. G. Velten, Enter f 57.787Fa. L. H. Gerrevink, Beekber gen f 56.900.G. Koenderink, Enter f 55.753Fa. J. H. Dijkink, Markelo f 52.500Gebr. Tempelman, Markelo f 52.050.Fa. J. Krabbenbos, Markelo f51.950.Fa. H. W. Potman, Markelo f 51.250.Fa. A. J. Oonk, Markelo f 51.053.Fa. H. G. Jansen en H. G. Klein Velderman, Holten f 45.290.Fa. H. Koopman en Zn., Holten f45.140. Fa. E. Achterkamp en A. M. Dollekamp, Holten f45.135.Fa. Gebr. ter Harm- sel, Rijssen f44.431.— Fa. B. J. Vuk- kink, Holten f 44.290..Begroting f 43.035.—. Perceel II: het loodgieterswerk: A. Fransen, Holten f 5498.Fa. Gebr. Klensman, Rijssen f5487.— B. Visser, Holten f 5387.Begroting f 5450. Perceel Hl: de electrische installatie: Fa. Joh. W. Dijkink, Rijssen f2995. Fa. J. van Bruggen, Holten f2316. Joh. Aanstoot, Holten f 2290.M. Wol ves, Enter f2240.Begroting f2370. De gunning is overeenkomstig het be stek in beraad gehouden. KRANSLEGGING CANADESE BEGRAAFPLAATS In alle stilte en eenvoud werd maan dag 11 november j.l. ter gelegenheid van „wapenstilstandsdag" een krans ge legd aan de voet van het monument op de Canadese begraafplaats op de Hol terberg. Deze plechtigheid geschiedde door de voorzitter van de afdeling Hol ten van het Ned. Oorlogsgravencomité, Mr. W. H. Enklaar, in tegenwoordig heid van enkele leden van het comité. BERGRUITERS BEGONNEN CROSS-SEIZOEN GOED. De leden van de landelijke rijvereni- ging „Bergruiters", die woensdag deel namen aan de crosscountry van de Land. Rijvereniging te De Wijk (Dr.) hebben zowel in de lichte als de zware cross mooie successen behaaldd: Uitslagen lichte cross (1500 meter) 1 G. Beldman met Ivonne, 3 min. 12 sec. 2 J. Jansen met Robby, 3 min. 21.2 sec. 9 E. Aaltink met Supke, 3 min. 33.8 sec. 13 H. Beldman m. Frigola, 3 min. 51 sec. Zware cross (1850 meter) 1 R. W. Werners, Meppel 3 min. 36.2 sec. 2 T. Beldman met Dollarprins, 3 min. 51 sec. 3 G. Broekhuizen, De Wijk, 3 min. 55.4 sec. 4 Joh. Bronsvoort met Klein Duimpje, 3 min. 59 sec. 5 M. Bolink met Lyda, 4 min. 01.1 sec. Aan de cross werd verder deelgenomen door de landelijke rijverenigingen te Meppel, Lonneker, De Wijk, Avereest, Ruinerwold, en Koekange. In de lichte cross kwamen 27 ruiters uit en in de zware cross verschenen niet minder dan 34 ruiters aan de start. Het parcours dat was uitgezet in de bossen rond de uitspanning „De Witte Bergen" bij het dorp IJhorst, was zeer zwaar. Zaterdag 30 november wordt door een groep Bergruiters deelgenomen aan de cross country te Zuidwolde (Dr.). Teu- nis Beldman Jr. zal met „Dollarprins" in deze cross de fraaie wisselbeker, die hij het vorige jaar won, moeten verdedigen. Een tweede groep van de Bergruiters gaat zaterdag 30 november naar Bath- men, voor deelname aan een „Vossen jacht". NIEUWE E.H.B.O.-CURSUS BEGONNEN. Woensdagavond werd in de School met de Bijbel begonnen met een nieuwe cur sus E.H.B.O. De cursisten en Dr. Riet dijk, die deze cursus zal leiden, werden hartelijk welkom geheten, waarbij de moeilijkheden, ontstaan door het opzeg gen van de oude vertrouwde lokaliteit uiteengezet werden. Dit opzeggen had een reeks van lang durige onderhandelingen ten gevolge, zo dat deze cursus pas een 6-tal weken la ter dan normaal kan beginnen. Dr. Rietdijk wees op het grote nut van gediplomeerde E.H.B.O.ers(sters), aan gezien het wel eens voorkomt, dat beide artsen bij een ongeval niet direkt aan wezig kunnen zijn, wijl zij in een ander deel van de gemeente op ziekenbezoek zijn. Bij een ongeval kan dan tenminste voorlopige hulp verleend worden tot een der artsen aanwezig kan zijn. Zij, die deze cursus nog wensen te volgen, worden woensdag 20. nov. om 8 uur verwacht in de School met de Bijbel. Na deze datum kunnen dit jaar geen cursisten meer worden toegelaten. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde voor het diploma „Meester. Kleermaker" de heer Joh Schuppert. De heer Joh. ten Velde slaagde te Utrecht voor het vakexamen „Detaillist in aardappelen, groenten en fruit". -i- .I, oaoyderm-zeep LEZING OVER LANDBOUWGEREEDSCHAPPEN Onder voorzitterschap van dei heer J. G. Holterman werd in zaal Vosman door de afdelingen van OLM, CBTB en de bedrijfsvereniging „Holten" een gecombineerde vergadering gehouden, waarin als spreker optrad de heer M. Kalverkamp, ambtenaar bij het Insti tuut voor Landbouwtechniek en Ratio nalisatie, met ons onderwerp: „Land bouwgereedschappen, zowel handge reedschap als machinerieën". Nadat de voorzitter met een woord van welkom de vergadering had ge opend en gewezen had op de noodzaak zich aan de tijd aan te passen, ook wat gereedschap en machines betreft, daar men anders ongetwijfeld achterop zal raken, kreeg de heer Kalverkamp het woord. Deze begon met er op te wij zen dat zolang de aarde bebouwd is, de mens gereedschap heeft gebruikt om de grond gemakkelijker te kunnen be werken. Deze gereedschappen waren aanvankelijk zeer primitief en 't heeft dan ook nog tot pl.m. 1850 geduurd voor en aleer b.v. de stalen ploeg de houten ploeg begon te verdringen. Ondankse en snelle opgang van ge mechaniseerde landbouwwerktuigen leert een berekening toch, dat geduren de minstens 50 pet., van het aantal ar beidsuren handgereedschap wordt ge bruikt. In zijn verdere beschouwing over di verse handgereedschappen werdén er door spreker verschillende getoond en er op gewezen hoe zij wel en niet moe ten zijn. Men dient als regel te stellen, dat het landbouwgereedschap van licht materiaal gemaakt wordt, waardoor men gemakkelijk en prettig kan werken. Voorts achtte spr. het noodzakelijk, dat iedere boer in het bezit is van dat materiaal, waardoor hij in staat is zelf kleine reparaties aan zijn gereedschap en machines te verrichten. Belangrijk is voorts het onderhoud van alle gereed schap en het bij elkaar opbergen, waar door veel zoeken wordt voorkomen. TENTOONSTELLING. Tenslotte werd medegedeeld, dat in aansluiting op deze vergadering op 28 en 29 november a.s. in zaal Vosman 'n tentoonstelling wordt gehouden van handgereedschap, alsmede een minia tuur voorbeeld-rund veestal en dito mi niatuur varkensstallen. Deze tentoonstelling zal geopend zijn van 's middags 2—5 uur en 's avonds van 7—10 uur. Bovendien zullen beide avonden van 9—10 uur enige films wor den vertoond. Deze tentoonstelling is vrij toeganke lijk. Bij de rondvraag behandelde spr. nog tal van machines, waaronder hooibouw- werktuigen, mestverspreiders e.d. De voorzitter kon zich aan het einde dan ook de tolk van allen noemen, toen hij de heer Kalverkamp dank bracht voor zijn duidelijk en leerzaam betoog en vaststelde, dat voor alle aanwezigen wel iets van het beluisterde op eigen bedrijf van nut zal zijn. Voorts bracht spreker de aanwezige smeden die voor deze gelegenheid waren uitgenodigd ook dank voor hun aanwezigheid en zeide, dat boer en smid ook in dezen met elkaar moeten samenwerken. Het verzuim om bij verandering van richting tijdig en duidelijk een teken te geven kan tot ernstige ongelukken aan leiding geven. De cijfers van de onge vallenstatistiek zijn voor het rijverkeer dan ook een teken aan de wandl VOETBAL Holten H S.D.O.L. 4—1. Voor de rust was Holten veel ster ker. Na ongeveer 5 minuten spelen maakten de Luttenbergse jongens hun eerste, maar ook enige goal. Het was midvoor Ulfman, die al gauw gelijk maakte (11). Vooral de linkervleugel met v. d. Bosch en Paalman, speelde toen uitstekend, zodat midvoor Ulfman na een goede voorzet er 21 van maak te. Hoewel Holten steeds sterker was, wist S.D.O.L. het. scoren te beletten. De ruststand was 21. Na de rust speelde Holten minder overtuigend. Het tempo daalde en het spel werd minder aantrek kelijk. Ook S.D.O.L. kreeg nu weer en kele kansen, maar keeper Jansen stond steeds op de goede plaats. Bij een hands- geval in het strafschopgebied kreeg Hol ten een penalty te nemen, die door G. Vincent goed werd benut, 31. Even later scoorde Paalman het vierde doel punt, waarmee de eindstand bereikt was Holten II heeft nu 6 punten uit 5 wed strijden. Holten HI R.K.S.V. Hl 3—4 Het was jammer dat de Rijssenaren 2 minuten voor het einde hun winnende goal scoorden. Jammer althans voor de Holtense jongens, deze hadden door hard werken goed partij gegeven, maar ze moesten in de enerverende 2e helft de punten aan de gasten laten, die er overigens ook het meeste recht op kon den doen gelden. Holten had de kracht om twee keer een achterstand in gelijke stand om te zetten, maar de derde keer hadden ze geen tijd meer. Hoewel de Rijssenaren slechts 1 van de twee penalties, die ze wegens hands kregen toegewezen, be nutten, stonden ze met de rust toch met 20 voor. Na de rust scoorden W. Brink en J. Nijland tegen. De Rijssena ren maakten er 23 van, maar H. Kap- pert maakte toen na een goed genomen corner weer gelijk. Tenslotte werd de stand 34. Holten A D.E.S. B 5—1 Holten was gedurende de hele wed strijd sterker en de 51 stand was niet eens geflatteerd. De Nijverdalse voor hoede prutste te veel, zodat de Holten se achterhoede het niet bepaald moei lijk heeft gehad. Linksbuiten H. Schut te combineerde uitstekend met linksbin nen H. Jansen. Schutte had echter niet veel geluk met zijn harde schoten. Dit kwam vooral doordat de Nijverdalse keeper wel van wanten wist. De rust stand was 20 door goals van Sche perman en H. Brands. Na de rust scoor den KI. Velderman, Brands en Jansen. Bij de stand 30 moest keeper Bieslers de bal uit het net halen doordat één der D.E.S.-voorhoedespelers teveel bewe gingsvrijheid genoot. Holten A heeft uit 4 wedstrijden 7 punten behaald. Holten B D.E.S. D 0—1 Holten B heeft met de kleinst moge lijke nederlaag genoegen moeten nemen. Dit kwam niet doordat de Holtense achterhoede één goal voor de rust moest toestaan, maar eerder door het ralöcv van de voorhoede. Deze jongens waren te klein en te ongeoefend om een kans te hebben tegen de krachtig ingrijpende achterhoede van D.E.S. We hebben ook geen enkel goed schot gezien. De voor hoede wilde te dicht voor het D.E.S.- doel komen en zodoende gingen enkele goede schietkansen teniet. De B-junio- ren hebben uit 4 wedstrijden slechts 2 punten kunnen halen en verkeren in de ,,staartgroep. Programma a.s. zaterdag Holten A Hulzense Boys A, 3.30 uur Holten B Excelsior D 2.15 uur. VOLLEYBAL Uitslagen van de op maandag 11 no vember gespeelde wedstrijden: OKK 2-VB OW, 1 (d) 1—1 De Zweef 2-VBOW 2 (d) 0—2 Sportlust 2-Ter Horst 0—2 Rivo-Njj verdal 1 0—2 Ter Horst-VBOW 2 2-0 VBOW 2-OKK 2 (d) 0—2 VBOW 1-De Zweef 2 (d) 2—0 OKK 2-Rivo 0—2 VBOW 2-Nüverdal 1 0—2 Wedstrijdprogramma voor maandag 18 november: OKK 2-Nijverdal 2 Sportlust 1-De Zweef 2 Rivo-Holten (d) Sportlust 1-De Zweef 1 (d) Nijverdal 2-VBOW 1 De Zweef 2-Nijverdal 1 Holten-Sportlust 1 (d) Sportlust 2-Rivo (d) Visnet 1-Sportlust 2 BILJARTSPORT Voor de competitie van de biljart bond „Ons Genoegen" te Nijverdal en omstreken werden in de week van 4 tot 9 november onderstaande wedstrijden gespeeld Eerste klasse: 't Groentje-De Waag 1 500-300 in 124 b. Oudelaar 1-NBC 1 389-479 in 247 b. Kalfsterman 1-Vios 1 423-485 in 136 b. KOT 1-OBK 1 392-468 in 145 b. Spekhorst 1-HBC 1 452j286 in 101 b. Tweede klasse: HBC 2-Kalfsterman 2 300-150 in 96 b. De Waag 2-OBK 3 300-160 in 149 b. NBC 2-'n Hook 1 264-221 in 116 b. KOT 2-HBG 3 276-239 in 132 b. OBK 2-Vios 2 291-206 in 158 b. Hèt programma voor de week van 18 tot 23 november luidt: Eerste klasse: Vios 1-De Waag 1 OBK 1-Oudelaar 1 Kalfsterman 1-HBC 1 KOT 1-Spekhorst 1 NBC l-'t Groentje 1 Tweede klasse: 'n Hook 1-Kalfsterman HB C3-De Waag 2 NBC 2-Vios 2 KOT 2-OBK 2 OBK 3-HBC 2 On: chw; amer ïome en, i ploss edst robl< Ik en, epaa anva Teg ers-1 e ge rerd( rouw n en i oog esch: ieter enrij: 'at o emee inds edan en k 't g ;n. peler .en c ien leef egev: •el iller Onz hilh iverc >upe ig b ;ns j ee: :hak edst an n en oi •acht amer nige nen c an r rage: lftal iereic en ni vijze )rok, egen1 mate [espei fcDO, verd n Ro jje&St onbesi In c m.i. o ierhoe We zi met ei ïen tc e va: nocht :oeste luidig •er he: tij, v al va ijn ei uds erma: elove ran [orde egem Onz nden Is a: an d tens s .'oppe ele j oorh< iet ta' rant aer ei Ier g< a de eeks acces Na i iet Bc ale k |ugg inger aarli ad, w k dei an et latho edige Us sp apijt, ndert: ou ga rerkz; i'einig erste laar ij ga: OUthe uidel: 'an dc We ussen lig na otaal- ien vo og he: oorsp en zij ol. N lelgië am 2 atege: ie ove tens d lelijk

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2