Nederland helpt de Soedan ass SF61Ï STOKER (SLOT) Veemarkt Rijssen centrale verwarming openbare u.l.o.-sdhool BURGERLIJKE STAND Het ontbreekt de Soedanees aan alles wat wij „normaal" vinden. Een bezoek van zes dagen aan een land als de Soedan, dat ongeveer even groot is als de helft van Europa, kan vanzelfsprekend niet méér opleveren dan een reeks vluchtige indrukken over het leven daar. Er zouden maanden no dig zijn alleen al voor een rondreis door de enorme uitgestrektheid van dit nog zo weinig bekende stuk Afrika. Maar, zes dagen zijn wel ruimschoots voldoende om vast te stellen, dat er in de Soedan een armoede heerst, waar van wij ons nauwelijks een voorstelling kunnen maken. De allerarmste Neder lander is een rijkaard vergeleken bij de gemiddelde Soedanees. En het klinkt wat cru, maar het is de waarheid bij ons in Nederland genieten de koeien en de varkens ,en de paarden een betere verzorging, een betere stal, beter voed sel en een betere gezondheid dan miljoenen mensen in de Soedan. Arm, maar toch bevoorrecht. Wij hebben U iets verteld over de hoofdstad Karthoum, die in. vele op zichten Europees aandoet, en over de inheemse stad Omdurman aan de over kant van de Nijl, waar het leven nog bijna even primitief is als eeuwen ge leden en waar ge de armoe afleest van de primitieve krotwoningen en van de gezichten van de kinderen. En toch zijn cle ongeveer 200.000 inwoners van deze stad er altijd nog beter aan toe dan miljoenen andere Soedanezen op het platteland. Want al zijn ze straatarm, ze wonen in de buurt yan het meest ontwikkelde gedeelte van de hele Soe dan: de hoofdstad. Dat betekent dat er scholen zijn en dokters en ziekenhuizen. Dat er waterleiding binnen het bereik ligt en dat er altijd wel een telefoon in de buurt is om in noodgevallen een dokter te waarschuwen. En winkels waar van alles te koop is. Het over grote deel van het Soedanese volk, dat over enorme afstanden verspreid in kleinere of grotere dorpen woont, moet het zonder dit alles stellen. De dorpen liggen gewoonlijk op tien tallen kilometers afstand van elkaar. Waar de bevolkingsdichtheid wat gro= ter is, dus meer dorpen in eikaars na bijheid wonen, daar vindt ge op een kruispunt van wat daar wegen ge noemd worden soms een marktplaats. Het is na een urenlange tocht door de eenzaamheid van de hete woestenij een verademing inzo'n marktplaats even uit. te rusten. Er is schaduw in de winkel tjes en de stalletjes, ge kunt er een flesje limonade drinken ijskoud uit de petroleumkoelkast er is benzine voor de auto en ge kunt er allerlei in kopen doen. In de buurt van zo'n markt is wat meer verkeer. De Soedanees, die geen ezeltje of kameel of fiets bezit, kan zich laten vervoeren in oude open vrachtauto's, die angstig vol geladen worden met mensen en goederen en die angstig hard rijden door de kuilen in het droge zand, die hier de loop van de wegen aangeven. Primitief leven in de eenzaamheid. Zo'n halteplaats is een verkwikking, niet alleen omdat ge er uw eeuwige dorst kunt lessen, maar ook omdat hier tenminste wat bedrijvigheid heerst. De eenzaamheid, de verlatenheid in de dunner-bevolkte streken is beangsti gend. In die eenzaamheid ontmoet ge af en toe een dorpje, een plaats waar enkele honderden of enkele duizenden mensen wonen in hun vierkante of ron- - de hutten, gemaakt van leem en stro. Ge probeert U in te denken hoe het hier in het dagelijks leven toegaat. De mensen bezitten vrijwel niets: wat pri mitief huisraad en wat oude lappen in hun hutten, een stuk grove katoen om zich te kleden en misschien een ezeltje of in het gunstigste geval een kameel. Een uiterst bescheiden inkomen uit' primitieve landbouw of veeteelt ver schaft de gezinnen het dagelijks voed sel en weinig meer. Tenminste als niet door de droogte de oogst mislukt of het vee verkommert. Want dan is er bit tere armoede. Dan wordt er honger ge leden door deze zwarte mannen, vrou wen en kinderen. Het dagelijks leven van deze mensen in grote delen van de Soedan is een voortdurend balanceren op de rand van honger en gebrek. Het is een leven zonder zekerheden of reserves, een leven zonder tussen wegen: öf er is voedsel, öf er is honger. En wat voor de honger geldt, geldt ook voor de ziekte. In dit tropische land, waar hygiëne vaak nog een totaal on bekend begrip is, liggen ziekte en dood voortdurend op de loer. Muskieten en vliegen en ongedierte en onrein water betekenen evenzovele gevaren voor de gezondheid. En wat moeten deze men sen doen als er ziekte heerst? Misschien is er toevallig niet al te ver uit de buurt een soort apotheekje, waar de meest nodige medicamenten in voor raad zijn. En als er geen apotheek is? Wij in Nederland hebben op elke dui zend zielen een arts. In de Soedan is één geneesheer beschikbaar op 50.000 mensen. En omdat de Soedan 75 maal zo groot is als ons land betekent dat, dat er gemiddeld drie artsen beschik baar zijn in een gebied, even groot als heel NedeiTand.Hoe moet men ove rigens een arts bereiken in streken, waar men een hele dag nodig heeft om bij de eerste telefoonpost te komen? Wel plannen, maar geen geld. En zo ontbreekt het in grote gebieden van de Soedan de mensen aan alles, wat wij in ons land als normaal be schouwen. Electriciteit en waterleiding, behoorlijke wegen en vervoermiddelen, voldoende scholen, betere hygiënische omstandigheden, 'n betere gezondheids zorg, kortom alles wat tot de allereer ste grondslagen van een menswaardig bestaan behoort, ontbreekt er nog. Al leen in het Gezira-gebied, waar katoen verbouwd wordt en een betrekkelijke welvaart heerst, zijn de omstandighe den wat gunstiger. Daar wordt, dank zij het geld, dat de katoen oplevert, in een behoorlijk tempo gewerkt aan wat sociale ontwikkeling genoemd kan wor den. De regering van de Soedan heeft ook voor andere delen van het land ontwikkelingsplannen in portefeuille. Zij kan daarbij steunen op de mede werking van deskundigen, die door de Verenigde Naties naar de Soedan zijn uitgezonden. Maar het kapitaal ont breekt om die ontwikkeling in een snel tempo te laten verlopen. De NOVIB, de Nederlandse Organi satie Voor Internationale Bijstand, heeft een plan opgesteld om namens het Ne derlandse volk de Soedan te helpen. De gedachte, waarvan de NOVIB uitgaat, is deze, dat het gedeelte van de wereld, dat een hoge levensstandaard geniet, de plicht heeft de helpende hand uit te steken naar de veel grotere gebieden van onze wereld, die nog niet of nauwe lijks het eerste begin van een mens waardig bestaan bereikt hebben. De Nederlandse hulp aan de Soedan kan uiteraard slechts bescheiden zijn, maar wordt door de Soedanese regering en door het Soedanese volk bijzonder ge waardeerd. En het is bovendien 'n goed voorbeeld voor andere volkeren. Daar om voor de laatste keer! nóg eens de gironummers: 100.200 en 645.300 van NOVIB, 's-Gravenhage. Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt waren aangevoerd: 1434 stuks vee, runderen 302, varkens 1132. Prijzen: 118 vette koeien, eerste kwa liteit van f2,70 tot f2,95; tweede kwa liteit van f2,30 tot f 2,70; derde kwa liteit van f2,- tot f2,30 per kg slacht- gewicht; 108 melk- en kalfkoeien van f625,- tot f990,- per stuk; 34 pinken v. f450,- tot f.625,- per stuk; 27 graskal veren van f210,- tot f340,- per stuk; 15 nuchtere kalveren van f55,- tot f75,- per stuk; 24 drachtige zeugen van f225 tot f295,- per stuk; 22 loopvarkens v. f55,- tot f85,- per stuk; 1086 biggen v. f 35,- tot f 52,- per stuk. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: Aanbod iets groter, de handel had een redelijk ver loop met staande prijzen. Gebruiksvee: Aanbod iets groter, de handel hierin had een redelijk vlug verloop met onveranderde prijzen. Nuchtere kalveren: Aanbod niet groot, de handel was kalm, de prijzen gelijk. Varkens en biggen: Aanbod iets gro ter, de handel hierin had een zeer kalm verloop met gelijkblijvende prijzen. Pinken en kalveren: de handal hierin had een redelijk verloop met onveran derde prijzen. Leef verstandig! Borstel na elke maaltijd Uw tanden. Raadpleeg geregeld de tandarts. maar.... dat la vaak gemakkelijker gezegd dan gedaan. GEEN NOOD #bij tand- of kiespijn tabletten, poeders of cachets., Ze belpcn snel en afdoend, behouden lange tijd bun werking en veroorzaken geen vermoeidheid of versuffing. Zijn daardoor geschikt om tijdens bet werk te worden HOLTEN I WIERDEN II 4—1 Voor de rust had Holten een licht overwicht. Na ongeveer een kwartier spelen gaf, de nu weer opgestelde, J. Kalfsterman een sublieme pass aan H. Soer, die hard in de hoek schoot, 10. Toen de Wierdense rechtsbuiten de bal op de vleugel vrij speelde loste hij een hard schot en keeper H. Stegink had het nakijken, 11. Met deze stand ging de rust in. Holten had echter al een voorsprong kunnen hebben als de voorhoedespelers maar één van de goe de voorzetten van de buitenspelers had den ingeschoten, dit was werkelijk geen moeilijke opgave. Na de rust lukte het beter en nu kregen de Wierdenaren werkelijk geen voet aan de grond. Binnen een kwar tier werd in goed tempo de achterhoe de tientallen keren gepasseerd. Na eerst enige keren tegen keeper en lat te hebben geschoten, lukte het J. Kalf sterman de bal hoog in de touwen te jagen, 21. Even later was het weer Kalfsterman die de bal in de goal liep, 31. Linkshalf G. Paalman maakte er 41 van toen zijn harde schot van on geveer 35 meter door de keeper ver keerd werd behandeld. Toen was het plotseling uit met de doelpunten. De aanvallen werden of doortreuzelen of door verkeerd plaatsen, slecht schieten of door de buitenspelval onschadelijk gemaakt. Er werden wel drie doelpun ten wegens buitenspel afgekeurd. De achterhoede, met name de backs Meerman en Soer, zorgden er voor dat de Wierdenaren geen enkele kans kre gen. Opstelling: Doel: H. Stegink; achter: A. Meerman, H. Soer; midden G. Traan- man, T. Deijk, G. Paalman; voor: H. J. ten Velde, H. J. J. ten Velde, J. Kalf sterman, A. Traanman, J. Traanman. De stand in de 2e klasse E is: 1 Rietvogels II 4 6 2 HOLTEN I 4 6 3 R.V. II 4 5 4 S.O.S. I 3 4 5 Omhoog I 4 4 6 Heracles V 3 3 7 Wierden II 3 2 8 Luctor II 4 2 9 Nijverdal II 3 0 ENTER III HOLTEN H Voor rust was het 'n gelijk opgaande strijd met spannende momenten voor de doelmonden. Men kon duidelijk zien, dat de Enterse jongens een goede trai ning genoten hadden. De Holtense ach terhoede paste echter goed in elkaar en vooral Scholen en Dolman waren de hindernissen voor de__ Entenaren. Vijf minuten voor de rust knalde midvoor Ulfman hoog in de touwen, 01. Na de rust waren de Entenaren iets meer in het offensief en scoorden twee maal tegen, 21. Deze twee goals ont stonden via de lat, zodat de Holtena ren wel een beetje pech hadd.en. Links buiten v. d. Bosch zorgde er met een prachtig schot voor dat de partijen weer op gelijke voet kwamen, 22. De Holtenaren hadden weer pech toen ze' tweemaal, uit goede posities, tegen de keeper en staander schoten. In het laatste kwartier was Holten iets ster ker, maar de stand bleef ongewijzigd.' DE ZWEEF A HOLTEN A 1—1 Op een tweetal uitzonderingen na was het oorspronkelijke elftal van Hol ten weer bij elkaar getrommeld. In 't begin was Holten iets sterker, later ging het gelijk op. Vóór de rust wer den geen doelpunten gescoord. Holten had wel enkele kleine kansen gehad, maar deze waren op niets uit gelopen. Na de rust domineerde De Zweef, wat ook werd uitgedrukt in één doelpunt. Dit was een scherp scjhot vanaf de linkervleugel, waar A. Stok kers net niet bij kon, zodat de stand 1o in het voordeel van de thuisclub werd. Holten, dat technisch de mindere was, toonde echter veel meer vechtlust, zodat het dan ook niet onverdiend aan éen tegenpunt kwam. De rechtsbinnen kon een fout in de Nijverdalse achter hoede beheerst benutten, zodat de eind stand 11 was. VOLLEYBAL Uitslagen van de maandag 4 no vember gespeelde wedstrijden in de Nijverdalse volleybalcompetitie De Zweef 1-ÖKK 1 (d) 1—1 Sportlust 2-OKK 3 (d) 2—0 OKK l-Politi? 1—1 Holten 1-Helléndoorn 1 2—0 OKK 1-Hellendoorn 1 (d) 2—0 Holten 1-Politie 0—2 De Zweef 1-OKK 1 1—1 VBOW 1-Visnet 1 2—0 De Zweef 1-Sportlust 1 0—2 Wedstrijdprogramma voor maandag 11 november a.s.: OKK 2-VBOW 1 (d) De Zweef 2-VBOW 2 (d) Sportlust 2-Ter Horst Rivo-Nijverdal 1 Ter Horst-VBOW 2 VBOW 2-OKK 2 (d) VBOW I-De Zweef 2 (d) OKK 2-Rivo VBOW 2-Nijverdal 1 BILJARTSPORT Voor de competitie van de biljart bond „Ons Genoegen" te Nijverdal en Omstreken werden in de week van 28 oktober tot 2 november onderstaande wedstrijden gespeeld: Eerste klasse: De Waag 1-Spekhorst 1 240-500 in 103 b. NBC 1-Kalf ster man 1 469-461 in 200 b. 't Groentje 1-Oudelaar 1 500-224 in 110 b. Vios 1-KOT 1 500-252 in 129 b. OBK 1-HBC 1 460-432 in 128 b. Tweede klasse: OBK 3-NBC, 2 156-300 in 130 b. 'n Hook 1-KOT 2 300-192 in 131 b. Kalfsterman 2-OBK 2 246-296 in 186 b. HBC 2-De Waag 2 274-232 in 134 b. HBC 3-Vios 2 289-222 in 140 b. Programma voor de week v,an 11-16 november: Eerste klasse: De Waag 1-NBC 1 Vios 1-Oudelaar 1 OBK 1-Kalfsterman 1 HBC 1-KOT 1 Spekhorst l-'t Groentje 1 Tweede klasse: Kalfsterman 2-OBK 3 'n Hook 1-De Waag 2 HBC 3-NBC 2 Vios 2-KOT 2 OBK 2-HBC 2 ÏJSBEREIDER De heer G. J. Megelink slaagde te Amsterdam voor het diploma consump- tie-ijsbereider. IDEEËNBUS DER DEMOCRATIE De afdeling Holten van de Partij van de Arbeid heeft ook haar steentje wil len bijdragen in de enquête, welke het partijbestuur instelt met betrekking tot de actuele politieke vragen van dit ogenblik door middel van de z.g. Idee enbus der democratie. Aangezien het voor de aangewezen werkers niet mo gelijk is de formulieren alle op tijd binnen te krijgen, vraagt het afdelings bestuur de betrokkenen in een adver tentie in dit nummer de nog niet opge haalde formulieren te willen inleve ren bij de voorzitter of secretaris. Een aantal inleveraars zal worden uitgenodigd om op kosten van het par tijbestuur de grote werken in deze provincie te bezichtigen. Men hoopt, dat hieronder ook enkele Holtenaren zullen zijn. Officiële publicaties Burgemeester en Wethouders van HOLTEN roepen gegadigden op voor de op 1 januari 1958 vakant komende ne venfunctie van STOKER VAN DE CENTRALE VERWARMING der openbare u.l.o.-school op een nader overeen te komen bezoldiging. Inlichtingen verstrekt de gemeente architect. Sollicitaties met: opgave van de verlangde beloning binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te zen den aan de burgemeester. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. W. BEIJERS, wnd. secretaris. UITVOERING VA.N H.G.K. EN KINDERKOREN. In „Amicitia" dat bijna geheel be zet was gaven de zanvereniging „Holtens Gemengd Koor" (H.G.K.) en de kinderkoren A en B woensdagavond onder leiding van de heer J. K. War- mink uit Goor hun jaarlijkse uitvoe ring, waarop bezoekers en koren met voldoening mogen terugzien. Gezien het kleine aantal leden (pl.m. 25) komt zeker een woord van lof toe aan de dirigent, de heer Warmink, die het nog aandurfde om Caesar Franck's schepping „Panis Angelicus" op het programma te plaatsen, een werk dat tot de „middelzware" categorie gere kend mag worden. Er kleefden aan de zang verschillende foutjes, die wij echter gaarne vergeven. Het ging een enkele keer te „fors", doch hieraan valt heel moeilijk te ontkomen bij een zo kleine bezetting van de ver schillende partijen. Koor en dirigent weten het zeer wel dat men op deze weg niet voort kan gaan. Wil H.G.K. op het concours, dat men in de zomer van 1958 hoopt te be zoeken, in de Er.e-afdeling een succes behalen waarop men trots mag zijn, dan zal het koor versterkt moeten worden met een aantal dames en heren. De voorzitter van H.G.K., de heer D. Aaftink, deed in zijn openingswoord 'n dringend beroep op die dames en heren,, die over een goede stem bschikken, om lid te worden van H.G.K. en hopelijk heeft dit beroep een finke stijging van het ledental als resultaat. De heer Aaftink richtte zich in zijn openingswoord in 't bijzonder tot de afgevaardigden van enkele plaatselijke verenigingen en de zustervereniging te Bathmen. Programma. Het koor opende met „De Nacht" van Schubert en bracht als tweede nummer ten gehore „Die Forelle", een aardig werkje van dezelfde componist. Verder zong het koor „Panis Angelicus" van C. Franck; „Een Meien morgen vroege" van Durme; ,,'k Heb mijn wagen volge laden"; „Bruidsvaart in Hardanger" van Kjerulf; „De twaalf rovers" van Imla- lof (met bas-solo van Jan Aaftink). Tot besluit werd gezongen het mooie „Vilja-lied" van Franz Léhar. De kinderkoren zongen met piano begeleiding van de heer Warmink een aantal leuke liedjes en canons en zij oogstten een bijzonder succes met het speelliedje „Daar kwam een boer van Zwitserland". Gerda Vosman en Ria ter Beek traden bij enkele speelnummer- tjes als solisten op. De heer Aaftink dankte in een kort slotwoord de dirigent, de heer Warmink, die in het afgelopen jaar H.G.K. en de beide kinderkoren weer op eminente wijze leidde. Hij bood de heer Warmink sigaren aan, terwijl mevr. Warmink in de bloemetjes werd gezet. Mej. W. H. Vrieze kreeg naast hartelijke woorden van dank voor verleende assistentie bij de repetities van de kinderkoren een enveloppe met inhoud, evenals Barend Peuscher uit Goor, die de piano be speelde bij de uitvoering van Léhar's „Vilja-lied". PUZLEN OP PAAR© EN PONY. De leden van de landelijke rijvereni- ging „Bergruiters" en de jongens en meisjes van de Bergruiters ponyclub hebben zaterdagmiddag, rijdend op paard of pony, genoten van herfstkleuren in bos en veld tijdens een puzzelrit, die was uitgezet ten zuiden en westen van Hol ten (Zuurberg-Beuseberg-Holterbroek- Neerdorp). De mooie prijzen, die beschikbaar wa ren gesteld, werden als volgt gewonnen: Pony's (af te leggen afstand 3 km., gem. afstand 8 km.) 1 Manda Hofman 3 strafpunten 2 Janny Vruwink 4 3 Appie Leeftink 4 4 Theo Beldman 5 5 Dinant Pieffers 5 6 Hettie Krekel 8 7 Jan Müller 10 8 Wim Vastert 10 9 Henkie Stam 10 10 Jan Kevelam 12 11 Henk Aanstoot 12 12 Henk ten Dam 18 Ruiters (af te leggen afstand 12 km., gem. snelheid 10 km.) 1 Joh. Brons voort 7 strafpunten 2 J. Struik 16 3 H. Vruwink 22 4 L. B. Bronsvoort 24 5 W. Aaltink 26 6 E. Aaltink 31 7 G. Beldman 34 8 M. Bolink 45 9 Jhr. van Coeverden 47 10 T. Beldman Jr. 58 11 H. Schone veld 62 GROTE VROLIJKHEID IN „IRENE" door vlot spel van „D.E.V.", Hen. gelo. De Overijsselse Dankdag bracht avonds weer veel jong volk op dt been. „Irene", waar de Hengelose to neelclub DEV een uitvoering gaf mei het blijspel in 3 bedrijven „De nieuwe typiste", was tot de laatste plaats b«- zet. De Hengelose club deed dit op ver. zoek van OCH, zo verklaarde de se taris, de heer E. Koopman, omdat men zelf door ziekte van de heet J. Oos. terkamp niet voor het voetlicht kor komen. Men wist echter wie men in d arm genomen had, want de Hengeloërs speelden ,al eerder hier in het VVV- vakantieprogramma met de opvoering van het openluchtspel „Hilde" onder dï feestbomen. Zij hebben de volle zaal, voor 't me rendeel gevuld met jonge mensen, mooie avond geboden door dit aardigs blijspel eri hun vlotte vertolking. Er tijdens het gehele spel dan ook harte lijk gelachen, maar vooral het derdi bedrijf bracht zulke komische situaties dat er een uitbundige vrolijkheid heerst te. De uitgever, Diederik Grolmeijer zijn vrouw Therése hadden er hun zinnen op gezet, dat hun zoon August zou trouwen met Nora van Bommel Hij had echter zijn zinnen gezet een Franss soubrette. In het eerste bedrijf blijkt, dat zoonlief meer aan dacht schenkt aan de soubrette dan aan zijn werk op het kantoor en dat brengt grote moeilijkheden mee ook voor de oud-gediende boekhouder Kruk- mulder en de bediende Klungel. Als de firma een typiste nodig heeft en de soubrette Lisette Duprée plotseling zonder engagement komt, zorgt August voor een plaats op het kantoor als ty piste. Maar mama Grolmeijer heeft met haar vriendin Cesarme van Bom mel reeds bewerkt, dat Nora die vijf ton in de zaak kan inbrengen als ty piste op het kantoor komt van Grol meijer. Er ontstaan de dolste verwikke lingen als August Nora in zijn armen neemt in de veronderstelling dat Liset te de deur binnen zal komen. En dan ook nog de schrijver Constant van Penlef ten tonele verschijnt en verliefd wordt op Nora, die de Franse naam Li sette La Nosse heeft aangenomen, is de lach niet van de lucht. Dat gebeurde in het derde bedrijf en in dit bedrijf krijgt tenslotte August zijn Lisette en Penlef zijn Nora en blijft de Fa. Grolmeijer zonder typiste. De spelers hebben zich onder regie van de lieer Frits Katgert uitstekend van hun taak gekweten. Het was dui delijk te zien, dat hier geroutineerde dilettanten op de planken stonden. In het bizonder mag genoemd worden het spel van Wim Markus als August en van Rita Brands als Lisette Dupré Maar ook de anderen komt lof toe voor hun uitstekende spel. De heer Koopman heeft- Kea door voor na afloop met enkele hartelijke woorden terecht bedankt. WAGEN MET VARKENS ONVOLDOENDE VERLICHT Dinsdagmorgen omstreeks 7 uur had op de rijksstraatweg tussen Dijkerhoek en Holten, ter hoogte van de boerderij van de heer J. Wegstapel, een auto- botsing plaats, welke door gelukkige omstandigheden voor de daarbij be trokken personen bizonder goed is af gelopen. De heer J. W. Bos uit Almelo, die met grote snelheid uit de richting De venter kwam aangereden, bemerkte, toen hij deze op korte afstand genaderd was, 'n boerenwagen op de weg, waar mede door de landbouwer G.R. een 14- tal varkens werd vervoerd, juist toen van de andere zijde een tegenligger naderde. Doordat hij krachtig remde om een aanrijding te voorkomen en door de gladheid van de weg vanwege de regen slipte zijn Ford Versailles,' waardoor deze met de linieer voorkant tegen een rechts van de weg staande boom botste en vervolgens met de rechter voorkant de boerenwagen raakte. Tijdens deze rondzwaai was het portier opengegaan en werd de heer Bos op de berm geworpen. De voerman viel van' de bok en kwam voor het voorwiel van zijn wagen te recht, maar hij had de leidsel nog in de hand, zodat hij zijn paard nog juist tot stilstand kon brengen. Beiden kwamen er, behoudens enkele lichte ontvellin gen, zonder kleerscheuren af. De auto was vrij ernstig beschadigd. Aangezien het achterlicht van de boe renwagen uit een met rood papier overtrokken elektrische zaklantaarn be stond, is dit door de verkeerspolitie in beslag genomen. Geboren: Aaltje Jannie, dv. L. Nij- land en H. G. Bronsvoort, Espelo 80. Johan, zv. J. H. Dollekamp en A. Koop man, Oranjestraat 69. Ondertrouwd: H. Koopman, 23 jr. en H. Aanstoot, 22 jr., beiden wonende te Holten. A. M. Nijkamp, 27 jr. en E. J. Nikkels, 27 jr., beiden wonende te Holten. H. J. Schuppert, 25 jr. en G. J. van Leeuwen, 26 jr., béiden wonende: te Holten. Gehuwd: W. H. Vincent, 29 jr. en J. Hofman, 23 jr., beiden wonende te Hol ten. Overleden: H. J. Brink, echtgenote van R. Bos, 58 jr., Borkeld 39 (overl. te Apeldoorn). BEVOLKING. Ingekomen: G. A. Belling en gezin, van 's-Gravenhage naar Look 40.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2