Dag der Verenigde Naties SpoJd Jeugdraad komt weer bijeen n 24 oktober: W€lil©!U Tanden rein Admm fris iH'uidgêrtezi ng PÜROL Wanneer men de geschiedenis der volkeren bestudeert, zal men steeds weer stuiten op de drang van de mens heid om zich van kleinere samenlevin gen tot grotere gemeenschappen te ont wikkelen. Families vormden stammen en stammen verenigden zich tot volke- ren; die zich soms onderling weer tot nog grotere volkeren samenvoegden. In staatkundig opzicht wijst de ge schiedenis in dezelfde richting. Met na me in West-Europa is deze ontwikkeling zeer duidelijk aanwijsbaar in het uit-*" groeien van de stad-staten der Middel eeuwen met hun eigen bestuursmacht, hun eigen rechtspraak en hun eigen muntwezen, via de vorming van gewes ten tot de land-staten van onze tijd. De historische ontwikkeling is echter ook hiermee nog niet ten einde. De eco nomische belangen van min of meer gelijkgerichte staten hebben geleid tot een streven naar douane-unies en eco nomische unies, op welk gebied met name de drie Benelux-landen reeds een zeer grote vooruitgang hebben gemaakt. Bovendien begint in West-Europa de internationale tussen-statelijke) sa menwerking op enkele terreinen reeds plaats te maken voor een supranatio nale boven-statelijke) vorm van sa menwerking, gelijk in de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal en in de in oprichting zijnde Euromarkt en Europese Atoomgemeenschap. In deze gemeenschappen hebben de nationale regeringen reeds een deel van haar eigen bevoegdheden overgedragen aan boven-nationale organen en autoritei ten. Het is niet moeilijk te voorspellen dat in het verdere verloop der geschie denis uit deze kunstmatige samenwer kingsvormen uiteindelijk 'n natuurlijke Europese samenleving ontstaat, zoals uit de Republiek der Zeven Provinciën ook de Staat der Nederlanden is gebo ren. Ook dan zal de geschiedenis in dit opzicht haar eindpunt echter nog niet hebben bereikt, want het ligt in de lijn der historie, dat ook de hier en daar reeds langzaam groeiende continentale samenlevingen zullen uitmonden in een wereldsamenleving van alle volkeren. Een verre voorloper hiervan zou men kunnen zien in de Verenigde Naties. Het is echter onjuist, de Verenigde Na ties aan te duiden als een wereldparle- ment, gelijk soms wel geschiedt. De Verenigde Naties in haar huidige vorm zijn niet anders dan een wereldforum, waar de vertegenwoordigers van meer dan tachtig souvereine nationale staten op een internationale (dus tussen-sta telijke) basis tot overeenstemming pro beren te komen over de oplossing van bepaalde concrete wereldproblemen,-zo als de handhaving van de-vrede en de bevordering van de welvaart in de we reld. De Verènigde Naties hebben geen enkel supranationaal (of boven-state- lijk) gezag. Zij ontlenen haar gezag niet aan de souvereine uitspraak van de wereldvolkswil, doch uitsluitend aan de morele betekenis van een meer of min der grote eensgezindheid tussen de na tionale regeringen ten aanzien van een bepaalde kwestie. Ofschoon deze eensgezindheid in het politieke vlak vrijwel geheel ontbreekt, blijkt daarentegen in het sociale en economische vlak een vrij grote mate van eensgezindheid tussen de aangeslo ten landen te bestaan. Tot op zekere hoogte zou men hierin een parallel kun nen zien met de eeuwenlange ontwik keling van West-Europa. Vooral sinds het einde van de twee de Wereldoorlog is steeds meer het be sef doorgebroken, dat de welvaart in de wereld één en ondeelbaar is en dat onze eigen productie, onze eigen werk gelegenheid, onze eigen export en daar door onze eigen welvaart afhankelijk is van het vinden van buitenlandse afzet markten voor onze producten. Wanneer wij er daarom in zouden slagen, de meer dan anderhalf miljard mensen uit de nu nog onderontwikkelde gebieden een voldoende koopkracht te helpen verkrijgen, dan zouden ook wij daar op den duur de ceonomische vruchten van plukken. Tevens zou daardoor de ont stellende geestelijke en materiële nood van de Afrikaanse en Aziatische mil joenenbevolkingen kunnen worden ge lenigd. Men is dus op allerlei wijzen gaan zoeken naar de mogelijkheden om de levensstandaard van deze volkeren te verbeteren. De hulpbronnen zijn echter beperkt en de nood is 'onnoemelijk groot. Op nationale basis zal dit wereld probleem nooit tot een oplossing kun nen worden gebracht en daarom heb ben de Verenigde Naties ongeveer acht jaar geleden in grote eensgezindheid het initiatief genomen tot een gemeen schappelijke aanpak van dit probleem, waardoor men zou kunnen beschikken over alle kennis en kunde, welke in de wereld op dit gebied aanwezig is. De hulpacties, welke door de Verenigde Naties en de met haar samenwerkende internationale organisaties ten aanzien van de opheffing van de nood in de onderontwikkelde gebieden worden ge voerd, vat men samen onder de naam „Technische Bijstand", een begrip, dat ook in ons land veel weerklank heeft gevonden. Uit de jaarverslagen van de Verenigde Naties en de andere inter nationale organisaties blijkt telkens, hoezeer ons land tot de meest actieve deelnemers aan de hulpacties behoort. Naast de internationale hulpacties, die door de regering met volledige medewerking van onze volksvertegen woordiging worden gesteund, is in ons land in navolging van Noorwegen en enkele andere landen ook een particuliere organisatie ontstaan, waar in alle bevolkingsgroepen zijn vertegen- ■woordigd en die zich de inschakeling van het particulier initiatief bij de hulp aan de nu nog onderontwikkelde gebie den ten doel stelt. Dit is de NOVIB, de Nederlandse Organisatie voor Interna tionale Bijstand, waarvan Z.K.H. Prins Bernhard Algemeen voorzitter is. Op 24 oktober, de „Dag der Verenig de Naties", waarop in de gehele wereld de oprichting van de Verenigde Naties wordt herdacht, zal de NOVIB een be roep doen op de vrijgevigheid van het Nederlandse volk ter leniging van de nood in een nog onderontwikkeld ge bied. Hier ligt voor ieder van ons per soonlijk een taak van wellicht histori sche waarde, namelijk de medewerking op hoe bescheiden schaal ook - aan de verbreding van de internationale solidariteit en daardoor aan de uitein delijke totstandkoming van een waar- lijke wereldgemeenschap, gelijk onze voorouders hebben gewerkt aan de tot standkoming van onze nationale ge meenschap. In het licht van dit histo risch perspectief zouden wij dit jaar de Dag der Ver. Naties willen stellen. BALLONNETJE DAALDE IN SPANJE Enkele kinderen, welke hebben deel genomen .aan de zondagsschool-actie: „Vriendschap over de wereld" op zater dag 5 oktober, waarbij ongeveer 500 ballonnetjes werden opgelaten, hebben reeds door middel van de Ned. Zon dagsschoolvereniging te Amsterdam be richt ontvangen waar hun ballon is ge daald. De ballon van Jan Brouwer heeft wel een zeer verre en wij zouden bijna zeggen onbegrijpelijke reis afgelegd. Hij werd gevonden door .Marcelino Ca nnulas Alberca te Villafranca de Los Caballeros te Toledo in Midden-Span- je, hemelsbreed gemeten een afstand van pl.m. 1500 km. Bij de opstijging gingen alle ballon nen in oostelijke richting. Die tot nu toe gevonden zijn, werden dan ook allemaal gerapporteerd uit West-Duits- land. Waarschijnlijk is de ballon van Jan Brouwer in een hogere luchtlaag terecht gekomen en zodoende in zuide lijke richting afgedreven. Wij voorspel len Jan dan ook een eerste prijs. Of zouden de vriendschapsboodschappen nog verder terecht gekomen kunnen zijn? Een paar jaar geleden dreef zijn ballon, opgelaten in het Sportdal, ook al achter het „ijzeren gordijn". De ballonnetjes van Ally Veneklaas en Jannie Stukker werden gevonden in Bielefeld (West-Duitsland), pl.m. 120 km en van Jan Aanstoot te Osnabrück (West-Duitsland), pl.m. 150 km. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: 1 paar kousen; gestreep te sjaal; kinderportemormaie met inh.; leren dameshandschoen. Verloren: lap blauwe stof; jongens jasje met capuchon; damespolshorloge; slinger van aardappelsorteermachine; catechismusboekje; hond, spaniel; een zwart jongenswindjack. Inlichtingen dagelijks aan 't Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten, Dorps straat 22, tel. 352. VOETBAL. HOLTEN I—NIJVERDAL II 4—1. De Holtense ploeg, die met reserves voor Paalman en Vincent uitkwam, had voor de rust niet veel te vertellen. Ge lukkig had H. J. ten Velde Wzn. z'n ploeg al snel aan een 10 voorsprong gehol pen door met een hard schot de Nijver- dalse keeper kansloos te passeren. De Nijverdallers combineerden veel beter en vlugger en waren technisch ook beter (training!). In de vier-en-veertigste mi nuut was J. Kalfsterman z'n bewaker te vlug af' en schoot hoog in het net, 20. Deze stand was wel wat geflat teerd. Na de rust speelde Holten beter en v/as goed in de aanval. J. Kalfsterman maakte, alleen voor de keeper staande, z'n tweede goal en even later liet ook linksbuiten Soer de keeper de bal uit het net 'halen (40)Het was jammer, dat de scheidsrechter een onschuldig hands balletje te streng afstrafte. De straf schop werd achter Stegink in het net geschoten, 41. Bij deze stand bleef het, al kreeg Holten nog wel enkele kansen. Opstelling, doel: H. Stegink; achter: Deijk en Warman; midden: J. Traanman, Joh. ten Velde, Bosschers; voor: J. Kalf sterman, J. Traanman, H. J. ten Velde, G. Traanman, H. Soer. HAARLE II—HOLTEN II 6—4. Holten was in het veld onbetwist ster ker, maar kostbare fouten in de achter hoede werden zonder -mededogen afge straft. De ruststand was 22. Alle vier Holtense goals werden door midvoor Ult ra an gemaakt. HOLTEN III—MARKELO VOOR UIT 4—2. De Holtense jongens hebben in dit, bijna plaatselijk, duel aan het langste eind getrokken. Na -met de rust met 2—0 te hebben voorgestaan, werd het via een 22 stand tenslotte 42. De achterhoede van Hol ten, die geheel uit junioren-spelers be stond, was het beste deel van de ploeg en gaf practiseh geen enkele kans weg. De Holtense doelpunten werden gemaakt door W. Bunt, Menkhorst, Sp'enkelink en G. J. Brinks. HOLTEN ar—D.E.S. a 2—3. De Holtense junioren kwamen met drie nieuwelingen uit. Deze brachten er niet zo heel veel van terecht. Het elftal was, behalve de voorhoede, geheel veranderd. Het was een spannende, gelijk opgaande strijd, waarin de Holtense junioren een 20 achterstand in een gelijk spel om zetten. De goals werden door M. Klein Velderman en door H. Jansen gemaakt. In een der laatste minuten verkregen de Nijverdalse jongens toch een kleine overwinning door een blunder in de Hol tense achterhoede. HOLTEN b—R.K.S.V. b 1—1. De Holtense b-junioren moesten in him eerste wedstrijd, tegen het Rijssense R.K.S.V. b, direct al met drie invallers uitkomen. Hoewel de Rijssense jongens wel iets groter waren, deden de beide ploegen niet voor elkander onder. J. Veneklaas bracht de stand op 10. Even later was het echter weer gelijk. Dit gebeurde na een 'misverstand in de Holtense achterhoede. In deze stand kwam geen verandering, zodat de Holtense ploeg verdiend gelijk speelde. De -beste spelers uit de Holtense ploeg waren v. d. Bosch, Wansink en Paalman. PROGRAMMA Zaterdag S.O.S. aHolten a, 3.30 uur. Nijverdal cHolten b, 4.15 uur. S.O.S. I—Holten I, 2.30 uur. Holten II—de Zweef IV, 2.30 uur. S.O.S. n—Holten Hl, 12 uur. VOLLEYBAL Uitslagen van de op maandag 14 ok tober gespeelde wedstrijden voor de Nijverdalse volleybalcompetitie Visnet 1-Nijverdal 1 0—3 Ter Horst-Holten 1—2 De Zweef 2-Holten (d) 1—2 Holten-De Zweef (d) 2—1 OKK 2-OKK 1 0—3 Holten-Ter Horst 2—1 Programma voor maandag 21 okt.: OKK 2-OKK 1 (d) VBOW 2-OKK 3 (d) VBOW 1-Politie Sportlust 2-Visnet 2 Nijverdal 2-Hellendoorn 2 Politie-VBOW 1 f Muidzuiverheid-Huidqëzondheid Herodi d@ winter ssSt henden en voelen. BILJARTNIEUWS Voor de competitie van de biljart bond „Ons Genoegen" te Nijverdal en omstreken werden in de week van 7 tot 12 oktober onderstaande wedstrij den gespeeld: Eerste klasse: Kalfsterman 1-De Waag 1, 490-398 in 168 brtn.; Oudelaar 1-KOT 1, 416-463 in 167 brtn.; 't Groentje 1-HBC 1, 490-359 in 105 b.; Spekhorst 1-OBK 1, 366-427 in 111 brtn.; Vios 1-NBC 1, 500-422 in 149 brtn.; OBK l-'t Groentje 1, 455-458 in 108 b. Tweede klasse: NBC 2-Kalfsterman 2, 295-267 in 186 b.; De Waag 2-KOT 2, 230-262 in 125 brtn.; HBC 2-Vios 2, 300-218 in 131 brtn.; OBK 2-HBC 3, 270-282 in 152 brtn.; 'n Hook 1-OBK 3, 300-163 in 155 brtn. Programma voor de week van 21-26 oktober: Eerste klasse: HBC 1-De Waag 1 Oudelaar 1-Spekhorst 1 Kalfsterman l-'t Groentje 1 KOT 1-NBC 1 OBK 1-Vios 1 Tweede klasse: VIOS 2-Kalfsterman 2 De Waag 2-OBK' 2 NBC 2-HBC 2 KOT 2-OBK 3 HBC 3-'n Hook 1. Voor de derde maal sedert dat dit initiatief genomen werd komt de jeugd raad in openbare vergadering bijeen en wel op zaterdag a.s., des avonds 8 uur ten gemeentehuize. De agenda vermeldt een tweetal in gekomen stukken, betrekking hebben de op een verzoek van de vereniging X om toestemming voor een openbare voorstelling op zondagavond wat leeft Holten toch nog in een primitieve wereld, zullen veel mensen zeggen en een verzoek om subsidie van de commissie tot oprichting en instand houding van een Volksuniversiteit voor door haar te geven lezingen. Het eerste stuk hoort in de raad niet thuis. Staatsrechtelijk behoort het tot de competentie van de burgemeester om hierop te beslissen, maar de jeugd raadsvoorzitter zal zich misschien een stapje buiten hetgeen de gemeente wet hieromtrent regelt, willen permi- teren. De bijeenkomst van zaterdag zal dit wel uitwijzen. Verder komen in behandeling een voorstel tot stichting en instandhou ding van een Dorpshuis; een voorstel tot aankoop van gronden voor een spörtveldencomplex en een voorstel om over te gaan tot grondonteigening van landbouwer X. Het voorstel tot stichting van een Dorpshuis is blijkens de toelichting een minderheidsvoorstel (ook als 'n staats rechtelijk novum). De meerderheid van het college van B. en W. acht een der gelijk gebouw een overbodige luxe, aangezien er vier zalen zijn en daar door de stichting van een Dorpshuis een onrendabele aangelegenheid wordt. Omgekeerd zullen de exploitanten van de bestaande zalen schade ondervinden door deze stichting. Bovendien wordt opgemerkt, dat de twee kerkelijke za len, 1 door veel offervaardigheid tot stand gekomen, daardoor in financiële moeilijkheden zullen geraken. Tevens zal het kerkelijk jeugdwerk door het stichten van een Dorpshuis in ernstige moeilijkheden komen en verwacht zij, dat een dergelijk plan als gevolg van de "bestedingsbeperking niet gereali seerd kan worden. De minderheid van' het college heeft wel vertrouwen in het stichten en in standhouden van een Dorpshuis, daar bijna alle bestaande zalen een bepaal de kleur hebben en daarom de vereni gingen, welke prijs stellen op 'n neu trale zaalruimte, het stichten van een Dorpshuis zullen toejuichen en er ge bruik van zullen maken. De andere ex ploitanten zullen geen schade ondervin den, daar het Dorpshuis lang niet aan elke vereniging plaats kan bieden. Ook PAARDESPORT CROSS COUNTRY PONYCLUBS. Al co Kuipers met „Charlie" winnaar. Drie en twintig jongens en meisjes, le den van de ponyclubs van de landelijke rij vereniging „Bergruiters" te Holten en „Hertruiters" te Hellendoorn (hebben za terdagmiddag op een prachtig parcours, dat was uitgezet aan de Oude Deventer- weg achter de boerderij van de landbou wer Kolkman, een sportieve strijd gele verd in een cross country, georganiseerd door de landelijke rij vereniging „Berg ruiters". Toen Hettie Krekel, die als voorlaatste was gestart, met „Katja" finiste, was er alleen nog Alco Kuipers uit Hellendoorn. die Janny Vruwink, die met „Pietje" de bijzonder fraaie tijd had gemaakt van 2 min. 11 sec. van de eerste plaats kon verdringen. De „Helderse" jongens en meisjes had den ons reeds voorspeld, dat „Charlie" heel hard zou gaan en dit bleek juist te zijn, want de kleine viervoeter van Alco bleef 5 sec. onder de tijd van Janny's Pietje. Bravo De volledige uitslag luidt: 1 Alco Kuipers, Hellendoorn, met „Charlie", 2 min. 6.3 sec. 2 Janny Vruwink, Holten, met „Pietje", 2 min. 11 sec. 3 Engbert Schippers, Hellendoorn, met „Coida", 2 min. 22 sec. 4 Piet van Harten, Hellendoorn, met „Vaokie v. Tilburg", 2 min. 22.2 sec. '5 Appie Leeftink, Holten, met „Tarzan", 2 min. 22.3 sec. 6 Wim Vastert, Holten, met „Pucky", 2 min. 26.1 sec. 9 Dinant Pieffers, Holten, met „Jopie", 2 min. 49 sec. 10 Herman Aanstoot, Holten, met „Karei", 2 min. 53 sec. 11 Anton Bouwhuis, Hellendoorn, met „Pietje", 2 min. 55 sec. 12 Gerda Tijhuis, Hellendoorn, met „Sjors", 2 min. 56.3 sec. 13 Harm Kuiper, Hellendoorn, met „Sjimmie", 2 min. 58 sec. 14 Jaap van Harten, Hellendoorn, met „Waldo", 2 min. 59 sec. 15 Jopie Hegeman, Hellendoorn, met „Elsje", 3 min. 9.4 sec. 16 Manda Hofman, Holten, met „Rozy", 3 min. 11 sec. 17 Gerrit Olthof, Hellendoorn, met „Dolly", 3 min. 39 sec. 18 Theo Beldman, Holten, met „Nico", 3 min. 47 sec. 19 Henk Stam, Holten, met „Nico", 3 min. 52.4 sec. 20 Mannes ter Stal, Holten, met „Hans", 3 min. 55.2 sec. 21 Herman ten Dam, Holten, met „Rolf', 3 min. 55.3 sec. 22 Jan Müller, Holten, met „Hansje", 3 min. 59.1 sec. 23 Hettie Krekel, Holten, met „Katja", 4 min. 26 sec. Na afloop van de cross werden de jongelui in hotel „Müller" getracteerd en de voorzitter van de „Bergruiters", de heer H. Beldman, reikte met een gepast woord mooie prijzen uit. mag verwacht worden, dat de provin cie in de kosten zal bijdragen. Omtrent de andere voorstellen zijn korte prae-aclviezen uitgebracht. De jeugdraad zal deze keer onder leiding staan van een vertegenwoordi ger van de Partij van de Arbeid, n.l. de heer J. Ph. Kater, die de voorzit tershamer zal hanteren. Op i kur q zen tatior empei egeve rerkii et vo jk fei ikane egeve laan mei rekke ©rblij1' lympt VERGADERING C.H. JONGEREN Voorzitter H. Fokke herkozen. De leden van de afdeling Holten van de Chr. Hist. Jongeren-organisatie kwa men dinsdagavond in gebouw „Irene" in vergadering bijeen. Bij verhindering van de heer Fokke berustte de leiding bij de heer H. Rietberg, die deze ver gadering opende met gebed en Schrift lezing. Hij sprak hierna een hartelijk woord van welkom, waarbij hij zicli^a^ ille n. ieus i lige aatisc inger het are roord meri elijke aissis imeri ident og 1( at de in het bizonder richtte tot de heer J. Kroon, adviseur der afdeling, en enkele nieuwe leden. Nadat mej. D. Scheperman de notu len had gelezen, vond bestuursverkie zing plaats. De aftredende bestuursleden, de he ren H. Fokke (voorzitter) en P. Müller (secretaris) werden herkozen, terwijl inplaats van mej. D. Scheperman, die zich niet herkiesbaar stelde, gekozen werd mej. J. Stevens. De heer H. Westerik zal de afde ling vertegenwoordigen in de Provin ciale CH-jongerenraad. Verschillende leden gaven zich op voor het. bezoeken van de op zater dag 26 oktober te den Ham te houden werkvergadering, waar de heer F. H. v. d. Wetering, lid der Tweede Kamer, zal spreken over het onderwerp: „De taak waarvoor wij staan". Nadat nog even van gedachten was gewisseld over de op zaterdag 19 ok tober te houden zitting van de jeugd- gemeenteraad, werd de vergadering door de heer Kroon met dankgebed gesloten. INENTINGEN TEGEN KINDERVERLAMMING Van de opgeroepen 123 kinderen van de Jaarklasse 1955 voor inenting tegen kinderverlamming zijn door ziekte en andere oorzaken 10 niet verschenen. In totaal 113 kinderen hebben dus de eer ste inspuiting ondergaan. Woensdag a.s. zal tijdens het spreekuur van dokter C. H. Rietdijk gelegenheid worden ge boden voor inenting van de nog niet behandelde kinderen. De betrokken ouders zullen daarvan bericht ontvan gen. Alle ouders hebben de vrijwillige bijdrage van f 1,- betaald voor deze eerste inenting. VERZEKERING TEGEN KINDERVERLAMMING De Nederlandse Sanatorium Verzeke ring (NSV) heeft besloten, dat de bij haar gesloten particuliere verzekering tegen de gevolgen van tuberculose in het vervolg tevens zal gelden voor de gevolgen van poliomeyelitis (kinder verlamming). Het bestuurslid van het Deventer Ziekenfonds, de heer H. Soer, verstrekt hierover desgewenst nadere inlichtingen. VEERTIG JAAR DE CENTRALE VERWARMING GESTOOKT. chtin io g j eurt msti eert epali en n ;even Anc trate oals eeks m h( le A Rusla net e !nwa vekk( b veert iener opgei ook n ter ei kelt in zo in ééj werd' \-wat j noeg dan 1 heel kwest te do leiden de kr sleclil sel. In een n jespr ri'ka, ie Zu iere, ;en i liend nen, ien 1 illéér erak leplei De heer K. Brinkman, oud-machinist van de Zuivelfabriek „De Vrijheid" her dacht dinsdag het feit, dat hij 40 jaar geleden werd aangesteld als machinist van de centrale verwarming der o.l. dorpsschool, de tegenwoordige u.l.o.- sohool. Burgemeester en wethouders hebben de nog krasse 71-jarige. jubilaris des middags in tegenwoordigheid van het hoofd der dorpsschool, de heer B. H. Brouwer en het plaatsvervangend hoofd der openbare u.l.o.-school in hun ver gadering ontvangen en hem bij monde van.de burgemeester, mr. W. H. Enklaar, dank gebracht voor zijn trouwe plichts vervulling. De burgemeester wees er daarbij op, dat het hier wel een neven functie betrof, maar dat de jubilaris de gemeenschap toch wel een grote dienst bewezen heeft door te zorgen, dat het onderwijs door een goede verwarming ongestoord kon doorgaan. Vooral toen nog cokes gestookt werd moest hij steeds vroeg voor de verwarming zorgen. De laatste jaren is zijn werk wat lichter ge worden, doordat hij in zijn hoofdbetrek king gepensioneerd is, maar de school hoofden zijn altijd vol lof geweest voor de accuratesse, waarmede de heer Brink man zijn taak vervulde. Hij wenste hem een goede oude dag toe en bood de ju bilaris een envelopje met inhoud aan. Van het onderwijzend personeel en de beide oudercommissies ontving de heer Brinkman een kistje sigaren en voor zijn echtgenote een bloembakje. Het hoofd der dorpsschool, de heer B. H. Brouwer, wilde een dikke streep plaatsen onder de loftuigingen, door de burgemeester uit gesproken. Hoe vroeg de jubilaris soms ook moest zijn, hij heeft zich niet één keer verslapen. In de school hebben 350 kinderen dit jubileum herdacht en een deur (naar de verwarmingskelder) is naar U genoemd, aldus besloot de heer Brouwer zijn gelukwens mede namens 't oud-hoofd der dorpsschool, de heer H. J. A. Koldeweij, welke verhinderd was te genwoordig te zijn in deze vergadering. De heer Brinkman heeft het college en de sprekers bedankt en nog enkele herinneringen opgehaald, vooral aan de koude winters, toen hij de verwarming haast niet dooi kon houden. Hij stond toen midden in de nacht op om de ver warming te controleren. Deze is de laat ste jaren heel wat verbeterd en gemak kelijker geworden. vapei üontr luctie itairc kerm rens stelse uch't roork irogr le h a ian ian a wellic ten d 1 nigir wijf e )esta: fin g ien v iettin 'en. Ru; ika le kv verd ils ee Imer )aarc lat ie litten Hel MlOVi alles slaat, ie gi aan c aanw üespr \rab: lie nhou meni: reüvt lingei tiet 1 zet is

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2