ma Geslaagde Paardeofokdag van „Holbatheo" Overdracht Pmt Kleuterschool aan de gemeente Collecte „Draagt Elkanders Lasten" Plaats Uw Familieberichten in HOLTENS NIEUWSBLAD »g WARMBLOEDFOKKERIJ KWAM IN DIJKERHOEK GOED VOOR DE DAG. Gelijktijdig met het school- en volks feest te Dijkerhoek organiseerde de warmblo.edpaarden-fokvereniging „Hol- batheo" dinsdag op de terreinen van ,,'t Bonte Paard" haar jaarlijkse fokdag, die ook nu weer een keur van uitste kend paardenmateriaal in de ring deed verschijnen. Feitelijk in twee ringen, want het zijn nog altijd de tuigpaarden van het Gelders en het Gronings type, die de onverdeelde belangstelling van de fokkers genieten. Ook deze uitstekend georganiseerde fokdag, uitgegroeid tot een trefpunt van de talrijke geïnteresseerden in de gehele streek, trok weer een flinke belangstel ling. De beide ereleden der vereniging, burgemeester Mr. W. H. Enklaar van Holten en burgemeester J. N. Bogtstra van Bathmen, kwamen 'n kijkje nemen. Een van de juryleden was de burge meester van Raalte, de heer A. J. Gan zeboom, zodat op een gegeven ogenblik drie burgemeesters van hun interesse voor de paardenfokkerij blijk gaven. Het programma, bevattende 10 ru brieken, vermeldde ruim 70 nummers, waarvan er slechts drie verstek hadden laten gaan. De jury bestond voor het Gelders type uit de heren A. J. Ganzeboom te Raalte en G. J. Vlaskamp te Olst, waar aan toegevoegd voor de merrieveulens de heer H. Schrijver te Terwolde, die echter in alle rubrieken meekeurde; en voor het Gronings type uit de heren G. A. R. Nieuhoff te Vriezenveen, J. van der Scheer te- Kamperveen en Z. Holt-land te 's-Heerenbroek. Er was deze keer aan de fokdag te vens een wedstrijd verbonden in het voorbrengen en toiletteren, waarvoor de jury bestond uit de heren J. Zweve- rink te Lochem en H. Schrijver te Ter wolde. Bij de Groningers waren alle rubrie ken niet gelijk. De 2-jarige merries lie pen hier zeer bijzonder uit, terwijl ook bij de 3-jarigen wel een enkele merrie zich zeer verdienstelijk presenteerde. De premie-merries waren in hun aan voering goed en stonden dan ook dicht bij de grens van het sterschap. De mer rie-veulens vielen bij dit type niet tegen. Er werden in deze rubriek twee le prijzen gegeven, gekenmerkt als een goed verantwoorde beslissing. De jonge ster-merries vormden een kleine selecte groep, waarin drie maal een le prijs werd toegekend, hetgeen pleit voor het gehalte van de groep. Bij de oudere ster-merries waren 2 zeer goede dieren, ruim gebouwd; de derde niet geheel meer van het gewenste moderne type. Bij de merries met minstens 2 afstam melingen was de heer M, Boode gehan dicapt, omdat hier een veulen en een enter bij waren, terwijl de heer Flier- man uit Heeten kon komen met een beste ster-merrie. Vooruitgang. Bij het Gelders type was een flinke vooruitgang te constateren, niet alleen in kwantiteit, maar ook in kwaliteit. Deze rubrieken vertoonden verschillen de goede kopnummers. Bij de merrie veulens stale no. 2, Worlds Dream (vader Orlando en moeder Ready Dream, ster) eig. de heer A. J. Ganzeboom, een klas se boven de anderen uit, No, 3 van de zelfde eigenaar, een best-soortig veulen, werd deze morgen verkocht aan de fa. Koldewee-Nieuwenhuis te Schalkhaar. De 1-jarige en 2-jarige merries wa ren van goede klasse. Bij de 3-jarigen vormde Gimdina, eigenaar E. J. Pol te Schalkhaar, een goed kopnummer. Ook rubriek 6, 3-jarige en oudere merries, was van goede klasse met een best fok- type, Pimosa van H. Deten te Dijker- hoek, aan de kop. In groep 9, ster-mer ries van 3-6 jaar, kan Teliana van E. J. Pol een aanwinst voor de gehele streek, ja zelfs voor de provincie genoemd worden. De beide jury's stonden dan ook voor een niet gemakkelijke taak en het kost te dan ook nog wel enige tijd voordat de kampioenen van deze fokdag bekend gemaakt konden worden. Omdat de jongere dieren ongelijke kansen hebben tegen de oudere, waren voor ieder type twee kampioenschap pen ingesteld, t.w. voor de 1- en 2- jarige en voor de oudere merries. Het was al ruim middag toen de heer Bouwhuis over zijn geluidsinstallatie de uitslag bekend kon maken. Bij het Gelders type (1- en 2-jarige merries) was als kampioen uit de strijd gekomen no. 22, Veronika van G. Schut te t.e Colmsschate (V. Kornet, M. Lito- ra); reserve kampioen no. 30, Ulania van H. Deten te Dijkerhoek (V. Nestor, M. Pemira). Bij de oudere merries werd kampioen no. 66, Teliana van E. J. Pol te Schalk haar (V. Trior, M. Melia), een sjieke en luchtige merrie; en reserve-kampioen no. 44, Pimosa van H. Deten te Dijker hoek (V. Kanselier, M. Mimosa), een prima foktype, mist echter even de adel en kon iets rijker aan de hals. De beslissing was niet gemakkelijk. Nadat de kampioenstekenen waren aangebracht, had de keuring plaats voor het voorbrengen en toiletteren. De heer Zweverink gaf voor de microfoon een korte toelichting en wees op het grote belang van deze beide handelin gen. De le prijs werd verworven door de heer E. J. Pol te Schalkhaar met Gimdina en de 2e door de heer B. J. Reilink te Laren met de bruine merrie Tolgate. Een zestal dieren nam aan de wedstrijd deel. Na afloop van de keuring heeft de voorzitter van „Holbatheo", de heer W. Starink te Bathmen, de juryleden en in he bijzonder de heer Nieuhoff, dank gebracht voor hun belangrijke arbeid. Hij noemde nog in het bijzonder de in siders, de heren Van Rossum en Oos- terwechel, die overgekomen waren om het materiaal eens te bekijken en zeide, dat burgemeester Ganzeboom 'n voor beeld had gegeven door op een fokdag te verkopen. Wegens het overlijden van de heer Van 't Oever trad als nieuwe keurmeester op de heer J. v. d. Scheer, die in het bijzonder werd verwelkomd. Hij dankte de dames, die aan kassa en controle stonden en de heer Bouwhuis voor de geluidsinstallatie. De heer Nieuhoff gaf nog een korte toelichting op de keuring en sprak zijn bewondering uit voor het enthousiasme, waarmede deze dag telken jare wordt opgezet en de invloed, welke er van uitgaat. De volledige uitslagen zijn als volgt: Rubriek 1, merrieveulens (Gelders type): la World's Dream, eig. A. J. Gan zeboom, Raalte; lb Willy, zelfde eige naar; 2a Willy Twenna, eig. E. Aaltink, Dij kei-hoek; 3a N.N., eig. wed. G. H. Stegeman. Dijkerhoek; 3b Wiesje, eig. J. van Santen, Nieuw-Heeten; 4a Wiets- ke, eig. G. Schutte, Colmschate; 4b Wi- mose, eig. H. D.eten, Dijkerhoek. Merrieveulens (Gronings type): la Wedina, eig. D. Lubberdink, Markelo; lb N.N., eig. Mr. G. Vixseboxse, Hol ten; 2a Willie Twenna, eig. E. Aaltink, Dijkerhoek; 2b Wolphina, eig. M. Boo de, Espelo; 2c Wecomoria, eig. H. J. Buitenhuis, Colmschate; 2d Wijliane, eig. G. J. Veneklaas, Dijkerhoek; 3a Wi llie, eig. A. Roeterdink, Bathmen. Rubriek 2. Hengstveulens (Gron. ty pe) 3a N.N., eig. G. J. Flierman, Bath men; (Gekl. type): la N.N., eig. E. J. Pol, Schalkhaar; 2a N.N., eig. J. W. Vor- kink, Bathmen Rubriek 3, 1-jarige merries (Geld. ty pe) la Veronika, eig. G. Schutte, Colm schate; lb Virosa, eig. E. J. Pol, Schalk haar 2a Vlaspida, eig. E. J. Pol, Schalk haar; 3a Vozetta, eig. B. J. Markvoort, Dijkerhoek; 3b Voni, eig. J. W. Vorkink, Bathmen. (Gron. type): la Volphina, eig. T. Boode, Espelo; lb J. W. Reilink Mzn., Dijkerhoek; 2a Nellie, eig. G. J. Niemeijer, Lettele. Rubriek 4: 2-jarige merries (Geld. ty pe) la Uliana, eig. H. Deten, Dijker hoek lb Ulerrie, eig. H. Nijland. Schalk haar (Linde)lc Upalien, eig. M. Har- melink, Bathmen; 2a Udaria, eig. E. J. Pol, Schalkhaar; 2b Uvera, eig. G. H. Volkerink, Holten; 3a Ugenia, eig. G. Schutte, Colmschate. (Gronings type)la Ureda, eig. fa. Koldewee en Nieuwenhuis, Schalkhaar; lb Umana, eig. T. Ikkink, Markelo; lc Unorma, eig. W. Scholthof, Laren; ld Umonica, eig. G. J. Flierman, Heeten. Rubriek 53-jarige en oudere merries, zonder veulen (Geld. type)la Gimdina, eig. E. J. Pol, Schalkhaar; lb Sophia, eig. T. Ikkink, Markelo; 2a Titana, eig. fa. Koldewee en Nieuwenhuis, Schalk haar. Rubriek 6: alsvoren met veulen: la Pimosa, eig. H. Deten, Dijkerhoek; lb Sofia Luna, eig. E. J. Pol, Schalkhaar; lc Serona, eig. A. Hengeveld, Bathmen; 2a Risabel, eig. A. Stegeman, Bathmen; 3a Nancy, eig. M. Harmelink, Bathmen; 3b Olgetaa, eig. A. Hengeveld, Bathmen; 4a Loesje, eig. J. van Santen, Nieuw- Heeten; 4b Litere, eig. G. Schutte Colm schate. Rubriek 7: 3-jarige en oudere merries (Gron. type): la Tolgate, eig. B. J. Rei link, Laren; 2a Tinie, eig. A. Roeterdink, Bathmen; 3a Terta, eig. D. J. M. Schone- veld, Bathmen; 3,b Septine, eig. Fa. Kol dewee en Nieuwenhuis, Schalkhaar. Rubriek 8: Premiemerries van 3 jaar en ouder (Gron. type)la Sedina, eig. D. Lub'beriruk, Markelolb Tasti, eig. D. W. Brilman, Bathmen; lc Hannista, eig. A. Stegeman, Bathmen; 2a Ninosa, eig. Wed. G. H. Stegeman, Dijkerhoek; 2b Roderna, eig. G. A. Niemeijer, Lettele; 3a Tarona, eig. E. Aaltink, Dijkerhoek; 3b Prisilla, eig. G. J. Veneklaas, Dijker hoek. Rubriek 9: Stermerries 3 tot 6 jaar (Gron. type)la Terina, eig. D. W. Mark voort, Dortherhoek, Bathmen; lb Terno- nica, eig. G. J. Flierman, Bathmen; lc Rolphine ,eig. M. Boode, Espelo. Stermerries 6 jaar en ouder (Gron. ty pe) la Limona, eig. H. Rietberg, Hol- terbroeklb Nemonica, eig. G. J. Flier man, Heeten; 2a Pliddia, eig. J. W. Rei link Mzn., Dijkerhoek. Stermerries (Gelders type)la Telia na, eig. E. J. Pol, Schalkhaar. Rubriek 10: merries met minstens 2 afstammelingen (Gron. type)1 pl. Ne monica met Temoniea en Umonica, G. J. Flierman, Heeten; 2e pl. Rolphine met Wolphine en Volphine, eig. M. Boode, Espelo. (Gelders type)le pl. Litere met Wietska, Veronica en Ugenia, eig. G. Schutte, Colmschate; 2e pl. Nancy met Willy en Upaulien, eig. M. Harmelink, Bathmen. In verband met het in het begin van dit jaar genomen besluit van de raad tot stichting van een openbare kleuter school, had woensdagmiddag in Irene de overdracht van de Prot- Kleuter school plaats aan het gemeentebestuur. Daarbij waren aanwezig het voltal lige college van B. en W.; van 't school bestuur de heren Ds. J. H. Israël, M. Bouwhuis en H- Klein Velderman; na mens de kerkeraad der Herv. Gemeente de heer Chr. Knijff; en voor de afdeling van Volksonderwijs de heer B. H. Brou wer, voorzitter der afdeling alsmede de beide leidsters mej. N. Arfman en mej. H. Kampman, en de schoonmaakster, mevr. W. Wolters-Rosman. De voorzitter van het schoolbestuur, Ds. Israël, die de school met een kort woord overdroeg, wees er op, dat door omstandigheden het samenspel tussen kerkeraad en Volksonderwijs niet lan ger mogelijk is, maar sprak de hoop uit dat de gemeente de school in dezelfde geest zal exploiteren als door 't oude schoolbestuur geschiedde. Hij hoopte vooral, dat zij mag leiden tot onderlin ge verbroedering. De nieuwe cursus is gunstiger begonnen dan onder 't voor malige bestuur, omdat het aantal leer lingen groter was dan bij de normale aanvang van het cursusjaar. Ds. Israël, sprak vooral de hoop uit, dat spoedig een nieuw schoolgebouw zal verrijzen, waardoor het werk van de leidsters, dat met zoveel liefde en toewijding ver richt wordt, nog beter tot zijn recht kan komen. Door de burgemeester de hand te drukken, verrichtte hij de symboli sche overdracht. Mr. Enklaar bracht het schoolbestuur dank voor al het werk, dat het in het belang van het kleuteronderwijs heeft verricht en meende niemand tekort te doen, wanneer hij Ds. Israël in het bij zonder bedankte, omdat deze de moto rische kracht bij dit werk is geweest- Men heeft in het verleden onder zoveel moeilijker omstandigheden moeten wer ken als thans bij de wettelijke regeling van het kleuteronderwijs het geval is. De burgemeester zeide overtuigd te zijn, dat het Ds. Israël wel moeilijk zou vallen om het werk, waaraan hij zoveel moeite en zorg had besteed, thans over te dragen, maar meende dat het voor deze een troost zou zijn, dat het de be doeling van het gemeentebestuur is, het onderwijs in dezelfde geest te doen voortzetten. Ten aanzien van mej. Arfman, de hoofdleidster, zeide spr., dat haar ver antwoordelijkheid groter zal worden, omdat het gemeentebestuur nu eenmaal niet bij machte is, zoveel tijd aan de school te besteden als het voormalige bestuur heeft gedaan. Hij was blij, dat zij wordt bijgestaan door 'n goede leid ster als mej. Kampman. Spreker was de kerkvoogdij erken telijk voor het feit, dat men Irene voor lopig mag blijven gebruiken als kleu terschool, hoewel mevr. Wolters, de be heerster van het gebouw, wel blij zal zijn, als hierin verandering komt. Hij hoopte echter, dat zij de last van het schoonhouden nog met opgewektheid op zich wil blijven nemen, daar het ge meentebestuur nog niet bij benadering kan zeggen, wanneer een nieuw school gebouw zal verrijzen, wegens de finan ciële moeilijkheden der gemeente. Men zal echter geen gelegenheid voorbij la ten gaan, aldus verklaarde de burge meester tenslotte, om de voorgenomen bouw tot stand te brengen. Mej. Arfman bedankte voor het in de beide leidsters gestelde vertrouwen en het schoolbestuur voor de goede sa menwerking. Onder het genot van een kopje thee bleef men nog even bijeen. Ingezonden. Van 9 tot 15 september a.s. zal in de gemeente Holten weer de openbare collecte worden gehouden door het Al gemeen Sociaal Fonds „Draagt Elkan ders Lasten". Het is een verheugend verschijnsel, dat de t.b.c. de laatste jaren sterk is te ruggelopen. Het aantal nieuwe ziekte gevallen neemt echter nog altijd per uur met één patient toe. De verschil lende schoolepidemietjes van.' de laat ste tijd hebben ons opnieuw bewezen, dat waakzaamheid nodig blijft. Ook bovengenoemd fonds wil de strijd tegen deze ziekte voortzetten, want nog teveel patiënten worden jaar in jaar uit in de sanatoria en thuis verpleegd en zij hebben onze hulp dringend nodig. Wanneer men zelf gezond is, kan men dit niet genoeg waarderen en daarom moet het ons een aangename plicht zijn iets voor onze zieke medemens te doen. Wij hopen, dat U aan deze collecte Uw medewerking weer zult willen geven door Uw bijdrage in de bus, die U in de week van 9 tot 15 september a.s. zal worden gepresenteerd. De patiënten zullen er dankbaar voor zijn. U bete kent hierdoor iets voor anderen en kunt zelf Uw dankbaarheid voor Uw gezondheid tonen. Er is véél hulp én...... zeer veel geld nodig. Veel kan worden bereikt, mits U Uw steun óók geeft. Het bestuur plaatselijke afdeling „Draagt Elkanders Lasten". Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broer tje BEREND JAN F. GROENEWOUDT H A. GROENEWOUDT- S BLOEMENDAL ffl ERIC Holten, 2 september 1957 H. J. Wansinkstraat 35 GERARD WISSINK DINY ZWIERINK hebben de eer U, mede namens wederzijdse ou ders, kennis te geven van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden te Goor op woensdag 18 september a.s., des voor middags 11.30 uur. Huwelijksinzegening om 12 uur in de Ned. Herv. Kerk te Goor door de Eerw. Heer H. A. Braune. Enschede, Walhofstr. 93 Goor, Iependijk 72 Toekomstig adres: Enschede, Floresstraat 94 Receptie: 18 september van 16-17.30 uur in de Grote Sociëteit, Stationslaan, Goor. Heden heeft de Heer van leven en dood nog geheel onverwacht tot Zich genomen onze lieve zorgzame Man, Vader, Grootvader en Broer G. W. WOLTERS echtg. van H. Baltus, in de ouderdom van 71 jaar. Diep betreurd door ons allen. Wij willen Gods raad eren. Wij zullen stille zijn. Markelo: H. D. Wolters-Baltus G. Wolters Neede: J. W. Wolters J. A. Wolters- Hoekman Markelo: H. J. Wolters J. A. Wolters- Nijmeijer Joh. Wolters M. W. Wolters- Groteboer J. Holstege-Wolters F. W. W. H. Holstege en Kleinkinderen Markelo, 4 sept. 1957 Borkeldweg 11. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een langdurig doch ge duldig lijden, in de volle zekerheid des geloofs, onze innig ge liefde Vrouw, Moeder en Grootmoeder JENNEKEN NIJIIOF- BOLINK in de ouderdom van 66 jaar. A. Nijhof H. Nijhof M. Nijhof-Wesselink A. Kranenburg-Nijhof J. Kranenburg D. Nijland-Nijhof D. Nijland A. Baan-Nijhof H. Baan J. Oosterveld-Nijhof J. Oosterveld A. Nijhof en Verl. en Kleinkinderen Holtem 2 sept. 1957 Boskampsstraat 24. CONTACT-A VAND VROUWENVERENIGING. Vorige week vrijdagavond hield de Herv. Vrouwenvereniging afd. Holten en Dijkerhoek een contact-avond in ge bouw „Irene". Nadat de presidente, mevr. Israël, de spreker van deze avond, de heer B. H. Brouwer, en de leden welkom had ge heten, hield de heer Brouwer een le zing over het onderwerp: „Twee grote machten en wij". Spreker wees op Gods grootheid. Daarnaast is er de macht van de Boze. En wij mensen staan tussen God en de duivel in. De taak van ons mensen is om God en onze naaste te dienen. Ook wees de heer Brouwer op het feit, dat wij geschapen zijn voor het eeuwig leven! Na de pauze werden nog enkele vra gen beantwoord. Mevr. Israël dankte de heer Brouwer voor deze leerzame avond, die hierna met dankgebed werd gesloten. „BERGRUITERS"-ACHTTAL KAMPIOEN VAN OVERIJSSEL Teunis Beldman Sr. kampioen springen. Op de provinciale kampioenschap pen voor landelijke rijverenigingen, die ter gelegenheid van „Gouden Aren" te Markelo werden gehouden, hebben de leden van de landelijke rijvereniging „Bergruiters" weer enkele prachtige successen behaald. Het achttal won het kampioenschap van Overijssel in de middenklasse dres suur en de heer Teunis Beldman Sr. werd met „Amigo" kampioen sprin gen LMZ. Ind. dressuur, klasse L: 5e J. Struik met „Henny". Ind. dressuur, klasse B: le H. Schone- veld met „Invasie". Springen, klasse B: 4e L. B. Brons voort met „Honduroe". Zaterdag 14 september gaat het 8- tal en de heer Beldman naar Ernrnel- oord (N.O.P.) om deel te nemen aan de landskampioenschappen. Wij weten ons de tolk van alle Hóltenaren als wij de „Bergruiters" veel succes toewensen. De ,Bergruiters'-ponyclub zal in Em- meloord een demonstratie geven. BEDANKT ALS RAADSLID EN WETHOUDER. Zoals in het raadsverslag reeds is me degedeeld heeft de heer J. Wegstapel Ezn. om gezondheidsredenen bedankt als raadslid en wethouder. Het lidmaatschap van de raad wordt door hem sedert 1931 vervult, terwijl de heer Wegstapel vanaf 1935 als wethou der is opgetreden. Hij heeft zitting voor de kiesvereniging Algemeen Belang, die haar lijst gedurende reeds een tweetal •zittingsperioden verbonden heeft met de afdeling van de V.V.D., zodat men met één lijst uitkwam. Opvolger van de Weg stapel is de heer J. H. Sprokkereef, land bouwer, die tal van functies vervult in de agrarische sector, en eveneens lid is van Algemeen Belang. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wolter, zv G. Wierbos en A. Koopman, Sparrenweg 10. Willem Frederik, zv J. W. Reijlink en W. H. Kers, Dijkerhoek 45. Berend Jan, zv F. Groenewoudt en A. W. Bloemendal, H. J. Wansinkstraat 35. Gerrit Frede rik, zv A. Lubbersen en A. G. Dikkers, Espelo 8. Marinus, zv J. W. Nijland en J. J. Klein Horsman, Beuseberg54. Albert Jan, zv H. Lonink en J. R. Klumpers, Dijkerhoek 67. Herman nes Johan, zv E. Steunenberg en L. H. Schutte, Dijkerhoek 62. Gehuwd: D. B. Nijland, 25 jaar en J. A. Meilink, 24 jr., beiden te Holten. Overleden: J. Bolink, 66 jr., echtg.e van A. Nijhof, Boschkampsstraat 24. BEVOLKING: Ingekomen: A. J. Colman van Sura- baja naar Holterberg 42. M. Dirickx van Djakarta naar Look 19. J. W. Di rickx en gezin van Djakarta n. Look 19. C. W. Honingh en gezin van Madiun naar Holterberg 42. M. E. Budde en gezin van Surabaja naar Holterberg 42. P. V. A. Knust Graichen en gez. van Djakarta naar Look 19. J. A. Lensink en gezin van Surabaja naar Look 19. E. K. Vuurpijl van Bandung naar Look 19. Wakkum van Bandung n. Look 19. A. Willemsen v. Bandung n. Look 19. L. J. Slüper en gezin- van Ban dung naar Look 19. F. A. Witbols, Feugen en gezin van Bandung n. Look 19. Vertrokken: G. D. Veneklaas van Dij kerhoek 100 naar Wissenkerke. F. Petter van Larenseweg 22 n. Breda. DIRECTEUR „DE VRIJHEID" BENOEMD. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de hui dige directeur van de Coöp. Fabriek van Melkproducten „De Vrijheid", de heer P. Dijkstra, is in de donderdagmiddag gehouden vergadering van het bestuur met ingang van 1 januari a.s. tot zijn opvolger benoemd de heer C. Broersma, directeur van de Coöp. Zuivelfabriek „Terschelling" op het eiland Terschel ling. De nieuwbenoemde directeur is 35 jaar oud, gehuwd en bezit 3 kinderen. Hij genoot zijn opleiding aan de Zuivelschool te Bolsward en is voor zijn benoeming in 1950 tot directeur van de Terschel- lingse fabriek enkele jaren als assistent directeur werkzaam geweest aan coöp. zuivelfabrieken te Worns cn Sybrandabu- ren in Friesland. Hij is geboren in de gemeente Hemelumer-Oldephaert, maar heeft zijn jeugd doorgebracht in de ge meente Heerenveen. De heer Broersma was zeer ingeno men met zijn benoeming en hoopt op een prettige samenwerking met het bestuur, leden, leveranciers, personeel en met de overige Holtense bevolking. en pijn weg* wrijven met DANPO De fraai gelegen vijver in het Volkspark te Rijssen zal één der middelpunten vormen bij het komende Rij lito-feest.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 3