Uit het plaatselijk parlement KAMP-WEEKEND VAN C.H.-JONGERE School- en Volksfeest te Dijkerhoek Mr. Vixseboxse opende het kamp In blijde Verwachting Blijf meester DE HEER WEGSTAPEL BEDANKT ALS RAADSLID EN WETHOUDER. ZIEKTEKOSTENREGELING VOOR GEMEENTEPERSONEEL AANVAARD. ZIJN DE HUREN TE HOOG OPGEVOERD? De vergaderingen van de Holter.se vroedschap kenmerken zich over het al gemeen niet door heftige debatten en ex clamaties van haar' leden. Het gaat er meestal rustig en beheerst toe, zonder dat men echter verzuimt zijn standpunt behoorlijk te verdedigen en eventuele te genargumenten aan te voeren. In de ver gadering, welke donderdagavond onder voorzitterschap van de burgemeester, Mr. W. H. Enldaar, gehouden werd, was deze rustige sfeer een tijdlang zoek toen het voorstel van B. en W. aan de orde kwam, om de gemeente te doen toetre den tot de gemeenschappelijke regeling ziektekosten voorziening ten behoeve van de ambtenaren in dienst der gemeen ten in Overijssel, het z.g. Instituut Ziek tekosten Ambtenaren (I.Z.A.). Daar over waren de meningen sterk verdeeld en heerste nogal enige verwarring, het geen ten slotte tot uitdrukking kwam in de stemming over het voorstel, dat met 71 stemmen werd aangenomen. Dit samenzijn van de raad begon met een gelukwens van de voorzitter aan het adres van de heer Wansinlc, die deze dag zijn verjaardag vierde en deswege een tuiltje bloemen op zijn plaats vond. Deze was daarvoor zeer erkentelijk en dankte de voorzitter voor zijn vriendelijke woor den. HEENGAAN WETHOUDER. Een geheel ander geluid vormde de me dedeling van de raadsvoorzitter, dat de heer Wegstapel (alg. belang) bericht had ingezonden, dat hij als raadslid en wethouder om gezondheidsredenen wens te te bedanken. Het college was hier al op voorbereid, zo verklaarde de burge- meester, maar vond het niettemin spijtig, dat de heer Wegstapel zich genoodzaakt voelde deze stap te doen. Hij hoopte hier op echter in een volgende vergadering nog nader terug te komen. De heer Wegstapel verklaarde, dat het uitsluitend lichamelijke bezwaren zijn die hem tot dit besluit genoopt hebben. Bo vendien heeft de gemeente recht, dat er een volle man op deze plaats zit. Hij treedt af op doktersadvies. Aan de heer J. van de Berg werd een bouwterrein van 500 m2 aan de Kolweg verkocht voor f 3300.—, terwijl met Ter Horst en Co. N,V, te Rijssen een ruiling van grond werd aangegaan 'bij haar we verij aan de Industriestraat. Bij enkele begrotingswijzigingen bleek, dat de verharding van de Doorlo pende Dijk, Dorperdijk en Helhuizer- weg f 58.009.meer gekost had dan de oorspronkelijke raming. Van de gedach te deze laatste weg een ander dek te geven waren B. en W. afgestapt, omdat dit een verkeerde bezuiniging zou be tekenen. 40 van deze kosten komen door de verhoogde rijksbijdrage aan de gemeente terug. De rekening-courant met de Bank voor Ned. Gemeenten werd verhoogd met f 75.000.Dit is volgens de raadsvoor zitter wel te weinig om de financiën in het goede spoor te houden, maar men was blij met dit bedrag tegen een rente van 6*4 Het Groene Kruis, dat zijn bouwfonds tijdelijk aan de gemeente heeft geleend, krijgt 4 Bij een volgende termijn wil men dit percentage wel verhogen, omdat dit billijk is tegenover eerstgenoemde kasgeldlening. Voor technische bijstand voor het G.E.B. zal de gemeente aan de N.V. IJs- selcentrale in plaats van f 456.in het vervolg f 830.per jaar hebben te be talen, maar de voorzitter wees er op, dat deze verhoging niet onbillijk is voor het geen het bedrijf daarvoor ontvangt. Verschillende voorstellen tot verbete ring van de salarissen en de rechtsposi tie van de ambtenaren ontmoetten geen bezwaren. Bij het voorstel tot verhoging van de salarissen van enkele topfunctionarissen, wees de voorziteer er op, dat het ge organiseerde overleg over de regerings- politiek in deze zijn teleurstelling had uitgesproken. De 'heer Soer (pvda) was het met de voorzitter eens, dat deze salarispolitiek niet elegant is. De groten krijgen wel wat, maar de kleintjes niet. De raad verenigde zich met het voor stel, maar besloot zijn teleurstelling aan Ged. Staten en de Minister kenbaar te maken, dat door dit loonbeleid de een maal gevonden en vastgelegde verhou dingen in de salariëring van het gemeen- tepersoneel worden verbroken. Ook ten aanzien van de invoering van het centraal kasbeheer en de daarmede gepaard gaande wijziging in de beloning van de gemeente-ontvanger, werd de raad voor een oplossing geplaatst, die ver schillende leden lang niet elegant von den. Zij legden zich noodgedwongen bij de door B. en enW. voorgestelde oplos sing neer, omdat anders het personeels beleid in het gedrang zou komen. STRUBBELINGEN. Toen daarna het in de aanhef genoem de voorstel tot aansluiting bij het I.Z.A. aan de orde werd gesteld, kwamen de gemoederen danig in beweging. De voorzitter wees er op, dat deze zaak al verschillende malen aan de orde was geweest, maar dat B. en W. tot nu toe nog niet met een voorstel tot aanslui ting waren gekomen, omdat de ambtena ren verzocht hadden deze regeling niet in te voeren. Men had dit verzoek ge accepteerd, mede omdat men buitenge wone waardering had voor het werk van het plaatselijk ziekenfonds. Verschillende ambtenaren namen daarna hun handte kening terug en er was toen één organi satie, die zich tegen aansluiting bleef verzetten. Nadat deze zaak enkele ma len in het g.o. was behandeld, had ten slotte ook deze organisatie zich voor aansluiting verklaard, zodat dit advies unaniem was tot stand gekomen. De heer Soer (pvda) gaf als zijn me ning te kennen, dat in die afdeling de woordvoerder de mond gesnoerd was door leden van het hoofdbestuur en dat men toen wel de voordelen maar niet de nadelen gehoord had. Hij somde de franchises op en was van oordeel, dat door deze bijbetalingen er voor de la gere ambtenaren grote nadelen aan deze regeling verbonden zijn. Nadelen, welke aan het lidmaatschap van het zieken fonds niet verbonden zijn, omdat daar geen bijbetaling plaats vindt. Men heeft daar nooit klachten gehoord, maar altijd wel lof. De heer Brands (pvda) sloot zich bij deze argumenten aan en gaf aan de hand van enkele voorbeelden aan, welke de na delen zijn voor de lagere ambtenaren. Deze spreker wees er op, dat in de be doelde organisatie eenmaal het besluit tot aansluiting bij de I.Z.A. genomen is en dat de afdelingen daar nu niet on deruit kunnen. In een uitvoerig betoog schetste de voorzitter, hoe het voorstel tot stand ge komen was. Spreker wilde niet roeren in het beleid van de organisaties. B. en W. hebben te maken met de wensen die tot hen komen. Als men in de organi satie-afdeling zijn mening niet zou kun nen zeggen, is hem het georganiseerd overleg geen knip voor de neus waard en kan men er wel mee ophouden. Hij wenste het er voorlopig op te houden dat men weloverwogen tot het besluit gekomen was om hieraan mee te doen. De aansluiting is een onderdeel van alle sociale maatregelen, die voor de amb tenaren worden genomen en ook geld kosten, aldus de voorzitter. De heer Soer zag het als zijn plicht om te waken tegen het doen van hogere uitgaven door de gemeente dan nood zakelijk is. De aansluiting kost niet al leen de ambtenaren geld, maar ook de gemeenten, die behalve de individuele bij drage als de ziektekosten de 5 van het loon overschrijden te betalen heeft, maar ook moei bijdragen in ue tekorten van deze ziektekostenvoorziening in haar geheel. Het werd dan ook een vrij vinnig de bat tussen de heren Soer en Brands, waarbij ook de andere leden zich aan sloten en de voorzitter o.a. enkele voor delen der aansluiting opsomde en de beide leden de nadelen. De heer Dikkers (ch) wilde van deze voordelen wel eens meer horen en zou zo niet voor kunnen stemmen. De heer Rietberg (ch) was van oor deel, dat als het zo toeging in de ge noemde organisatie als de heer Soer schetste, hier sprake is van dictatuur en dat althans de democratie dan zoek is. De heer Wansink (vvd) zou de ge meente willen aansluiten voor een proef tijd, welke naar de voorzitter mededeel de, volgens de regeling vijf jaar zou moeten bedragen. De heer Dikkers wilde de aansluiting uitstellen tot een volgende vergadering. Zij heeft reeds zo lang gesleept, dat er z.i. nog wel een jaar bij kan. De voorzitter ried dit voorstel af, om dat men zich vóór 1 oktober aan moet melden om per 1 januari a.s. te kun nen starten. Nadat de heer Soer nog had doen uit komen, dat het gaat om de status der ambtenaren, die hij door te wachten op een regeling van de centrale regering, niet in gevaar achtte en de voorzitter had betoogd, dat men op sociaal gebied nooit krenterig is geweest voor de amb tenaren en nu het ziekenfonds bij De venter is aangesloten er geen bezwaar kan zijn om tot het I.Z.A. toe te treden, werd het voorstel van B. en W. in stem ming gebracht en met 7 tegen 4 stem men aangenomen. Tegen stemden de he ren Soer, Brands, Dikkers en Lande- weerd (ar). Bij de rondvraag vroeg de heer Brands waarom B. en W. bij de vaststelling van de huurverhoging voor de laatstgebouw- de woningen geen gebruik gemaakt heb ben van de mogelijkheid om een geringer percentage op te leggen dan 25 Voor deze dure woningen wordt de huurverho ging niet door een looncompensatie ge dekt, terwijl ook de personele belasting nog een verhoging zal ondergaan. De burgemeester wees er op, dat B. en W. de volledige verhoging hadden op gelegd, omdat anders de verhoudingen in de huren met betrekking tot liet woon- gerief zouden zijn verstoord. Z.i. wordt deze verhoging volledig goed gemaakt door de looncompensatie. De Minister moet echter nog zijn fiat geven aan deze voorstellen, zodat het mogelijk is, dat in verband met hetgeen hierover in de Ka mer is te doen geweest, nog wel een cor rectie plaats vindt. Wethouder Teeselink (ch) wees er op, dat door het college gestreefd is naar een zo groot mogelijke eenheid en bil lijkheid. In antwoord op een vraag van de heer Landeweerd over de aansluiting van per celen, die binnen de 400 m. van de wa terleiding afliggen, deelde de burgemees ter mede, dat de Waterleiding Mij even als de gemeenten geen geld kunnen krij gen en dat men daarom de aanvragers alleen kan helpen als zij het benodigde kapitaal in de vorm van obligaties aan de maatschappij willen lenen. De Boe renleenbanken zijn naar 'hij meent bereid de mensen hierbij te helpen en zij ont vangen 4 rente. De obligaties zijn na 5 jaar aflosbaar. De afstand van 40 meter blijft helemaal vrij. Nadat de heren Landeweerd, Brands en Soer nog hebben gewezen op de slechte weg bij Lambooi, het vernielen van de trottoirs bij de huizenbouw en het trot toir op de hoek van de Boschkampstraat bij Pakkert, waaraan aandacht zal wor den besteed, sluit de voorzitter de ver gadering. De C.H.-jongerenorganisatie in Over ijssel, die eerst moeizaam op gang kon komen, mag zich thans dn een toene mende bloei en activiteit verheugen. Deze activiteit blijkt o.m. uit het orga niseren van toogdagen, weekends, bus tochten, enz. waarmede deze jongeren in onze provincie nieuwe wegen bewan delen. Daar er sedert een half jaar onge veer ook in Holten een afdeling be staat heeft deze groep gemeend ook 'n steentje te moeten bijdragen door een weekend in provinciaal verband te houden. Deze kampdagen hadden van zater dag tot maandag plaats in de kampeer boerderij van de heer M. Stam op het erve „Koordes" in het Neerdorp. Een veertigtal jongeren uit alle de len der provincie luisterde zaterdagmid dag met belangstelling naar een korte openingsrede van hef lid van de Eerste Kamer, onze plaatsgenoot mr. G. Vix seboxse, nadat zij waren welkom ge heten door de voorzitter van de Hol- tense afdeling, de heer H. Fokke. Bij deze opening van het kamp waren o.m. aanwezig de wethouder van Holten, de heer M. Teeselink, het raadslid, de heer B.J. Veneklaas Slots en de gemeente secretaris, de heer G. J. Langenbarg. Mr. Vixseboxse zeide in zijn toe spraak, dat hij gaarne aan het verzoek van de jongeren, om dit kamp te ope nen, gevolg had gegeven, omdat hij de jongeren en hun organisatie een warm hart toedraagt en omdat hij in Holten woonachtig is. Het is aldus, mr. Vixseboxse, van het allergrootste belang, dat de jongeren zich hebben georganiseerd in een ver eniging waar de zaak van de C.H.U. wordt besproken en onderzocht en waar vriendschap heerst. Spreker gaf een uiteenzetting waarom, protestant-chris tenen de C.H.U.-beginselen huldigen en waarom deze niet bijv. P.v.d.A. of A.R. zijn. Van de C.H.U.-ers wordt wel eens gezegd, dat zij te slap zijn en dat er verdeeldheid heerst in hun gelederen, doch niets is minder waar. De vrijheid van handelen naar eigen geweten op grond van de Bijbel ds de oorzaak, dat men niet steeds gelijk stemt en handelt. Door deze vrijheid' kenmerkt zich de C.H.U. Mede als gevolg van ons volks karakter moet het als uitgesloten wor den geacht, dat de C.H.U. kan verdwij nen. Na deze toespraak verzocht de voor zitter van de groep Holten, mr. Vixse boxse en de andere aanwezigen mee te gaan naar de weide van de kampboer derij, waar de C.H.J.G.-ers nog een verrassing wachte. De IToltense groep had hier een vlag- gemast opgesteld, waaraan omhuld een vlag was aangebracht en waarop na de onthulling de woorden prijkten „C.H.- jongeren Overijssel" met het embleem van de C.H.U. Zowel de C.H.-jongerenorganisatie als de C.H.U. zelf bezitten, voor zover bekend, geen vlag en daarom had de jongerengroep Holten gemeend als eer ste in Nederland, daardoor in staat gesteld door de partijgenoten in de ge meente, een vlag te moeten aanbie den aan het provinciaal bestuur van de C.H.J.G. Mr. Vixseboxse droeg met eni ge toepasselijke woorden deze vlag over aan de provinciale voorzitter, de heer H. Okkels uit Zwolle. Deze toonde zich zeer verheugd met dit geschenk en dankte de afdeling Holten voor de prachtige vlag en voor haar initiatief in deze. De zaterdagavond werd in een pretti ge en opgewekte sfeer doorgebracht in het kamphuis, waarbij de conferences van Kees van Bruggen en Henk Paal man uit Holten en. de muziek van de C.H.J.G.-band uit Holten, niet weinig bijdroegen. Met een warm applaus werd de waardering onderstreept voor het ge- bodene. Na een wandeling voor kerktijd over de Holterberg op zondagmorgen, hield zondagmiddag de heer F. S. de Boer uit Vriezenveen een inleiding met als titel „Hoe hebben wij te staan". De C.H.U. zit volgens spreker tussen twee stoelen in de as, met aan de ene kant de P.v.d.A. en aan de andere kant de K.V.P. Zij wil iedere regering wel willend tegemoet treden en indien enigs zins mogelijk aan de regering deel nemen, omdat wij, aldus spr., aan ons beginsel verplicht zijn verantwoordelijk heid te dragen, ook onder moeilijke om standigheden. Daarom is de C.H.U. voor een nationaal kabinet. Het gaat de CHU volgens spreker niet om de regeer macht, maar om de doorwerking van haar beginselen. Na nog uitvoerig te zijn ingegaan op de politieke standpunten van de andere partijen, met name de K.V.P., de A.R.P. en de P.v.d.A., zeide spr. nog, dat hij het ten zeerste zou toejuichen, wanneer C.H.U. en A.R. samen zouden kunnen gaan in één partijformatie. Maar kerkelijke verschillen en de anti these vormen een beletsel voor dit sa mengaan. Deze inleiding werd gevolgd door een levendige gedachtenwisseling. Na gemeenschappelijke kerkgang op zondagavond naar de jeugddienst werd later nog enige tijd gezellig gepraat en werd dit weekend besloten met een avondsluiting door de heer A. Westerik te Holten. De heer Fokke dankte ten slotte alle deelnemers voor hun komst naar Holten en verzocht hen actief te blijven en de christelijk-historische be ginselen uit te dragen onder het gehele volk. Zo heet het Doktersboek met èlle raad voor Moeder en Baby. Gratis bij de Babyderm Super-Babyset, waarin poeder - zalf - olie zeep - shampoo, f 5.90. Weten is gerust zijn. Mooie toneelavond en feest met zonneschijn. Optreden Ponyclub trok veel belangstelling. In Dijkerhoek hingen dinsdag aan tal van huizen de vlaggen uit en aan lange masten om de terreinen van ,,'t Bonte Paard" wapperde de nationale driekleur fier in de wind. De buurt schap vierde haar jaarlijks school- en volksfeest en daartoe was door de meeste neringdoenden en op de boer derijen het werk voor enige tijd stil gelegd. Het begon, zoals gebruikelijk, met de optocht van de schooljeugd naar het feestterrein, nadat eerst een jury, be staande uit de dames J. W. Nagelhout, G. H. A. Weijl, G. Bouwhuis, A. G. Ro denburg en Z. A. Snijders, de talrijke versierde en met veel bloemen getooi de karretjes, mandjes, fietsen, groepen en bogen had gekeurd. Leden van de Muziekvereniging HMV niet alle blazers waren beschikbaar brachten de kinderen bij ,,'t Bonte Paard", waar een draaimolen en wat kramerij waren opgesteld en waar de jeugd de gehele morgen doorbracht met spelletjes en 't kijken naar de poppen kast in de feesttent. Het onderwijzend personeel en leden der schoolfeest- en oudercommissie be ijverden zich om het de kinderen zo prettig mogelijk te maken, waarbij de spelletjes afgewisseld werden door trac- taties en een rondje in de draaimolen. De winnaars kregen een prijsje, maar ook de andere kinderen kregen het ge bruikelijke cadeautje. Tal van ouders kwamen een kijkje nemen tijdens het spel van de kinderen; ook de burgemeester, Mr. Enklaar, bracht 's morgens een bezoek aan het kinderfeest. Toen zich 's middags een flinke bui boven Dijkerhoek ontlastte, was het kinderprogramma juist afge lopen. Het volksfeest mocht zich 's middags in een flinke dosis zonneschijn verheu gen, zodat de diverse volksspelen, waar voor een flinke animo bestond, vlot af gewerkt konden worden. Grote belangstelling trok 's avonds 't optreden van de Ponyclub van de Berg- ruiters, die onder leiding van de in structeur, de heer H. Beldman, het Dij- kerhoekse publiek een aardig program ma liet zien. Het was een koddig ge zicht de jongens en meisjes op hun kleine paardjes te zien paraderen en springen. Snel en behendig werd er in een wedstrijd gereden om de deken, ter wijl Graaf Sandor ook zijn gebruikelij ke nummertjes weer ten beste gaf. 's Avonds werd in café ,,'t Bonte Paard", dat weer met een grote tent was uitgebreid, gezellig gedanst. De feestelijkheden waren de vorige avond daar begonnen met een uitvoe ring van „Holtens Toneel" voor de in tekenaren op de lijsten voor 't schooi en volksfeest. Opgevoerd werd het aar dige blijspel in drie bedrijven: „De dochters van de baas", waarmede deze dilettanten ook in Holten en Markelo een groot succes oogstten. Het publiek heeft zeer genoten van deze goede uit voering, die werd bijgewoond door de burgemeester van Holten, Mr. Enklaar. De voorzitter van de volksfeestcom missie, de heer H. Kers, opende deze avond met een woord van welkom, in het bijzonder tot de burgemeester en „Holtens Toneel" en bedankte de aan wezigen voor hun milde gaven. Hij her innerde er aan, dat men het volgend jaar een bijzonder feest hoopt te vieren in verband met het 75-jarig bestaan van de school. Na afloop bracht hij de tone listen dank voor het mooie spel. OPTOCHT. Uitslagen van de keuring der kinder optocht: Karretjes: le prijs Toosje Wilmerink en Gerry Noteboom; 2e pr. Wim en Ger- rit Scheperman en Wim Bannink; 3e pr. Jan en Gerrit Markvoort. Mandjes: le pr. Marijke Hartenbei'g; 2e pr. Jenny en Cor Wagenvoort; 3e pr. Alie Nijland en Dini Klaasses; 4e pr. Riki en Janny Rensen; 5e pr. Ineke van der Worp; 6e pr. Marietje Zweers. Fietsen: le pr. Wim Veneklaas Slots; 2e pr. Gerrit Stevens; 3e pr. Jan Bos- schers; 4e pr. Jan Reijlink; 5e pr. Gerrit Kloosterboer; 6e pr. GexTit Bieleman; 7e pr. Gerrit Vlogtman; 8e pr. Jan Bos man. Groepen: le pr. D. Reijlink, G. Reij link; Mini Rensen en Mini v. d. Berg; 2e pr. Dikie Ribbink, Jannie Wegstapel, Jootje Wegstapel en Dini Wegstapel; 2e pr. Jan Ulfman en Gerrit Pinkert. Bogen: le pr. Jan Wilmex'ink en Ma- rietje Wilmerink; le pr. Mineke Slui ter, Elly Fikkert en Dini Nijland; 2e pr. Hennie Bosschers en Gerda Aan stoot; 2e pr. Janna Markvoort en Jo hanna Ulfman. Diversen: le pr. Tonny Koopman; 2e pr. Hendrik je Elbersen; 3e jr. Dini Jan sen Manenschijn; 3e pr. Jantina Pin kert; 4e pr. Max-ietje Meestèrberends en Gerrit je Markvoort; 4e pr. Mineke en Bertha Ebx-echt; 4e pr. Gerrie en Rikie Paalman. KINDERSPELEN. le Klas jongens (aardappels uit zaag sel): 1 Cor Wagenvoort; 2 Wim Vene klaas Slots; 3 Jan Bosman. le Klas meisjes (vlaggetjes in stoof): 1 Dini Klaasses; 2 Jantina Pinkert. 2e Klas jongens (blokjes rapen): 1 Jan Bosschers; 2 Gerrit Vlogtman; 3 Jan P. Witmer. 2e Klas meisjes (bal op pollepel): 1 Johanna Ulfman; 2 Elly Fikkert; 3 Dini Nijland; 4 Janna Markvoort. 3e Klas jongens (knikkers rapen): 1 Gerrit Rensen; 2 Wim Bannink. 3e Klas meisjes (touw opwinden): 1 Dini Boode; 2 Gerrie Paalman; 3 Jennie Wagenvoort. 4e Klas jongens (hardrijden autoped): 1 Gerrit Pinkert; 2 Bernard Veneklaas Slots; 3 Jan Ulfman; 4 Jan Wilmerink. 4e Klas meisjes (hardlopen en schrij ven): 1 Gerrie Noteboom; 2 Toos Wil merink; 3 Gerda Aanstoot. 5e Klas jongens (Timmeren): 1 Henk Geltink; 2 Gerrit Bieleman; 3 Wim Hu- zen. 5e Klas meisjes (Hoepelen): 1 Mine ke Rensen; 2 Mineke v. d. Berg; 3 Hen- drikje Elbersen. 6e Klas jongens (Fietsen): 1 Gerrit Klein Hegeman; 2 Wim Scheperman. 6e klas meisjes (zakken halen)1 Ber tha Weijers; 2 Gerrie Kolkman. 7e Klas jongens (Ballon blazen): 1 Henk Klaasses; 2 Died. Podt. 7e Klas meisjes (zakken halen): 1 Ma- rietje Meesterberends; 2 Gerritje Mark voort; 3 Marietje Zweers. VOLKSSPELEN: Schieten (personele baan): 1 Js. Ren sen (beker veroverd van H. Koopman); 2 H. Sluiter; 3 J. W. Baltes; 4 G. Ban nink; 5 Herm. Sluiter; 6 G. J. Rietberg; over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel 7 J. Koopman; 8 G. J. Stevens; 9 E. J. Broekhuis. Schieten (vrije baan); 1 H. Klein Vel- derman; 2 G. D. A. Klein Teeselink; 3 H. Paalman; 4 G. Jansen; 5 E. J. Kers; 6 J. Koopman. Karretjes rijdexi: 1 J. Wilmerink en echtgenote; 2 Diki Jansen en M. Bie leman. Versiering: 1 J. Koopman Azn.; 2 Diki Jansen. Rijden op ongezadeld paard: 1 J. Koopman (blijft bekerhouder); 2 F. J. ■Wilmerink. Fietsen met hindernissen heren: 1 E. J. Kers; 2 J. Wissink; 3 J. Wegstapel Azn.; 4 A. Nekkers; 5 E. J. Broekhuis. Fietsen met hindernissen dames: 1 A. Rietberg; 2 D. Veneklaas Ed.; 3 M. Paalman Bd.; 4 M. Paalman Md.; 5 J. Brinkman; 6 H. Stevens. Stoelendans dames: 1 Jannie Tem mink; 2 Marietje Bieleman; 3 D. Oonk; 4 B. Markvoort; 5 Fenna Aaltink; 6 D. Pinkert; 7 Jenny Honcoop. Balkruien heren: 1 J. Wegstapel Az.; 2. G. Bannink; 3 E. Haverslag; 4 J. Brinkman; 5 G. J. Stevens; 6 G. Paal man Mzn.; 7 J. Klein Teeselink; 8 J. Koopman Hzn. Balwerpen dames: 1 M. Kolkman; 2 A. Rietberg; 3 H. Brinkman; 4 F. Aaltink; 5 D. Scheperman; 6 J. Aan stoot. P.V. „BERGVLIEGERS" Zaterdag werden de duiven te Vil voorde gelost. Afstand 204 km. De uitslag is als volgt: I en 8 G. Steunenberg; 2, 9 en 10 G. Veldhuis; 3 en 4 H. J. Aaftink; 5 en, 6 D. Jansen; 7 en 13 W. Aaftink; II en 14 C. W. Reeves; 12 H. Wansink.' De door de Fa. H. J. Bouwhuis en Zn. (horlogerie) beschikbaar gestelde prijs werd gewonnen door de heer G. Veld huis. De eerste en tweede „scheer- weg" was resp. voor G. Veldhuis en H. J. Aaftink. Stand: 1. G. Steunenberg, 208,6 pt. 2. C. W. Reeves, 190,4 pt. 3. H. J. Aaftink, 162,1 pt. 4. G. Veldhuis, 151,3 pt. 5. W. Aaftink, 136,8 pt. 6. H. Wansinlc, 85,2 pt. 7. L. Gazan, 82,3 pt. 8. D. Jansen, 60 pt. 9. J. Haan, 24,3 pt. Sc pe jai Bc uil ha luc hoe pri 1 aai vo< he< eer gre gei de Gii

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2