Dorpsschoolleerlingen vierden onbezorgd feest HOLTENS VERLEDEN Britse bezorgdheid over Perzische GoSf Raadsvergadering PREDIKBEURTEN K Huldebetoon aan H.M. de Koningin en Prinses Beatrix De leerlingen van de o.l. Dorpsschool hebben donderdag op Kalfstermansweide begunstigd door goed weer prettig en onbezorgd hun jaarlijks schoolfeest gevierd, onder leiding van het voltallig onderwijzend personeel, de leden der schoolfeestcommissie en talrijke help sters. Ook de nogniet schoolgaande jeugd, de toekomstige schoolbevolking, heeft, zij het nog onder de hoede van de moeders, al kunnen genieten van de ge neugten, die zo'n schoolfeest voor de jeugd meebrengt, Tractaties, het rijden in het treintje, dat deze keer was ge charterd, waren daar de voorbeelden van. KONINGIN PASSEERDE. Het kinderfeest kreeg 's morgens een aardig accent doordat H.M. Koningin Juliana en H.K.H. Prinses Beatrix op weg naar Markelo ons dorp passeerden. De leerlingen van de beide dorpsscholen hadden zich in verband hiermede aan beide zijden van de Dorpsstraat opge steld om de Koningin en de Prinses har telijk toe te juichen. Dat geschiedde dan ook met een grote spontaniteit toen de koninklijke gasten voorbijreden, waarbij Hare Majesteit bij het zien van de kin deren kennelijk aan haar chauffeur op dracht gaf om langzaam te rijden. Toch ging het voor de kelintjes nog gauw ge noeg om de Koningin en haar dochter goed te zien. Beiden wuifden de kinderen en de vele ouderen, die zich langs de weg hadden geschaard, hartelijk toe. Na dit prettig voorval werd het school feest voortgezet 'en werden door de kin deren op Kalfstermansweide de gebrui kelijke spelletjes gedaan. Zij waren hier in optocht gekomen met muzikale bege leiding van de muziekver. „H.M.V.". De feestcommissie had met de traditie gebroken, zodat er op de weide geen draaimolen stond, hetgeen aan de sfeer wel wat afbreuk deed, maar daar tegen over stond een rit van 12 minuten met het bekende treintje, die bij de kinderen erg in de smaak viel. Er ging tenminste telkens een gejuich op als door de luid spreker werd aangekondigd, dat een klas zich weer gereed moest maken voor het. treintje. Ook de moeders met kleu ters wisten de vriendelijke geste van de schoolfeestleiding om met hun kinderen een ritje te maken zeer te waarderen en maakten er gaarne gebruik van. De kin- deren van de openbare kleuterschool maakten in de middagpauze van het feest een aardige rit en werden getracteerd op koeken en lolly's. De route, die het treintje aflegde, ging van de Stationsstraat via Larenseweg, Pastoriestraat, Oranjestraat, Rijssense- weg, Kolweg, Industriestraat en Waag- weg, weer naar het uitgangspunt, Kalf stermansweide, terug. Tal van ouders hebben het spel van hun kroost deze middag gadegeslagen. Het was een bonte mengeling op de weide en het was duidelijk dat de kinderen onbezorgd genoten. Alleen bij de spel letjes kwam de nodige concentratie te pas en gaven de meesten zich geheel om een prijsje te winnen. De prijswinnaars werden niet alleen beloond, alle kinderen kregen een cadeautje, dat zij zoveel mo gelijk vooruit hadden mogen opgeven. Dat zij er erg mee in hun schik waren bleek wel uit de wijze, waarop >ze vader eh moeder hun verworven bezit kwamen tonen. Aan eten en drinken ontbrak het deze dag niet. Ranja, cocos-macronen, beleg de broodjes en krentenbroodjes gingen er in als koek. Bij het verlaten van het terrein kregen alle kinderen nog een lolly. Radio Schoneveld zorgde voor wat af wisseling door het draaien van gramo- foonplaatjes, terwijl de geluidsinstallatie tevens werd gebruikt voor het doen van mededelingen en het geven van instruc ties. Zij is een onmisbaar element gewor den bij dergelijke gelegenheden. Na afloop van het feest heeft het hoofd der school, de heer B. H. Brouwer, in het Stationskoffiehuis, alle commissie leden en helpsters bedankt voor hun toe gewijde hulp en o.a. medegedeeld, dat men het volgend jaar weer met een mooie optocht hoopt te komen. Daaraan was deze keer geen zorg besteed. De voorzitter van de oudercommissie, de heer H. Soer, dankte in het bijzondder het onderwijzend personeel voor de ge notvolle dag,- die men de kinderen ge schonken had. De uitslagen van de kinderspelen luid den als volgt: Klas 1: Jongens (balgooien ih bak)1 Mari nus Wansink, 2 Joh. Arfman, 3 Victor Newmann, 4 Henny Klein Ovink, 5 Albert Hofman. Meisjes (vlaggen in stoof zetten)1 Jenny Dijkslag, 2 Ali Veneklaas, 3 Nelly Kooiman, 4 Willy Kettelarij, 5 Herman- na Lodeweges. Klas 2: Jongens (blokjes in zak doen)1 Jo- han Broekmaat, 2 Johan Wansink, 3 Wim Pakkert. Meisjes (blokken en ballen in mandje doen)1 Elly Littel, 2 Gerda Lammers, 3 Ineke Kevelam. Klas 3: Meisjes (paraplu lopen)1 Janny Vin cent, 2 Nelly Krekel, 3 Johanna ter Maat, 4 Dini Hogenkamp. Jongens (touw opwinden)1 Albert Tuitert, 2 Wim Willems, 3 Henk Deijk, 4 Wilco Veneklaas, 5 Bennie Paalman. Klas 4: Meisjes (was ophangen)1 Jenny Pasop, 2 Hanneke Kettelarij, 3 Dina Maats. Jongens (zaklopen)1 Gerrit Oolbek- kink, 2 Herman Vosman, 3 Tinus Huis man. Klas 4b: Jongens (centen grabbelen uit emmer water)1 Henk Schorfhaar, 2 Henny Scheppers, 3 Wim Linde, 4 Henk van Beek. Meisjes (was ophangen)1 Carla Op laat, 2 Bertha Paalman, 3 Dini Oolbek- kink. Klas 5: Meisjes (schort voorbinden)1 Betty Wissink, 2 Nannie Krieger, 3 Dini Tie- kink, 4 Henny Veneklaas, 5 Margr. Ras, 5 Janny van Zon. Klas 5a: Jongens (kaars opvissen)1 Gerrit Markvoort, 2 Henk Littink, 3 Teunis Deijk, 4 Rinus Heijenk. Klas 5b: Jongens (stenenloop met vissen)1 Wim Helsdingen, 2 Herman Gazan, 3 Herman Tuitert, 4 Jan van Langen, 5 Wim Veneklaas, 6 Wim Derksen. Klas 6: Jongens (wedloop met bal en hoed) 1 Victor Braunius, 2 Henk Hommes, 3 Gerrit Aaftink. Meisjes (als voren)1 Hannie Ool- bekkink, 2 Ria van Beek, 3 Minie Tie- kink. Klas 7 en 8: (Ringsteken in een karretje door jon gen en meisje)1 Aaltje Kettelarij en Derk Nijenhuis, 2 Hendrika Willems en Bennie Oolbekkink, 3 Aaltje Pasop en Jan Willem Vasters, 4 Henk Kevelam en Gradus Rouwenhorst. Het bakkerijwezen omstreeks 1820. Krachtens artikel 61 van het regle ment op het bestuur ten plattelande van 1825 waren burgemeester en asses soren belast met de werkzaamheden in zake broodzetting, d.w.z. de broodprijs vaststelling. „Deze broodzetting was een zeer bijzondere bemoeiing van de overheid, waaruit duidelijk bleek hoe weinig in de eerste helft der vorige eeuw met betrekking tot het voornaam ste volksvoedsel aan de vrije concur rentie kon worden overgelaten", aldus de heer D. Kooiman in zijn boekje „De nederlandse gemeente in de 19e en 20e eeuw". De eerste algemene regeling omtrent de broodzetting werd getroffen bij ko ninklijk besluit van 25 januari 1826, stb. nr. 5. In dit besluit werd bepaald, dat in alle steden en gemeenten, waar één of meer broodbakkers of -slijters geves tigd waren, de soorten van brood, welke tot voornaamste en dagelijks voedsel voor de ingezetenen dienden, aan een zetting onderworpen waren. Bij de vaststelling der prijzen moest rekening worden gehouden met vaste en veranderlijke grondslagen. De vaste grondslagen waren: a. de hoeveelheid ponden brood, welke een mud graan oplevert; b. de kosten, die vereist worden om het graan tot brood te verbakken; c. een billijke winst voor de bakker. De regeling noemt als veranderlijke grondslagen de landelijke en plaatse lijke belasting op het gemaal en de graanprijs. Iedere bakker of slijter van brood Was verplicht ten gerieve van zijn klan ten buiten zijn winkel een „kennelijk teken van zijn beroep te. plaatsen" en De gemeenteraad komt donderdag 5 september 1957, des avonds om half acht, ten gemeentehuize bijeen voor de behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen der openbare vergaderin gen van 28 juni en 26 juli. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot verkoop van een per ceel grond aan de Kolweg aan de heer J. van den Berg alhier. 4. Voorstel tot ruiling van grond aan de A. J. Goldsteinstraat met Ter Horst Co. N.V. te Rijssen. 5. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegrotingen 1956 en 1957. 6. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de bedfijfsrekeningen en de gemeenterekening over 1954. 7. Voorstel tot vaststelling van het crediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten te 's-Gravenhage. 8. Voorstel tot verlenging van de kas geldlening met de afdeling Holten der vereniging „Het Groene Kruis". 9. Voorstel tot wijziging van de over eenkomst met de N.V. elektrici teitsfabriek ,IJsselcentrale' te Zwol le betreffende de vergoeding voor het verlenen van bijstand in het technisch beheer van het gemeen telijk elektriciteitsbedrijf. 10. Voorstel tot wijziging van de in structie voor de keuringsveearts, hoofd van dienst. 11. Voorstel tot het verlenen van een looncompensatie aan' het gemeen- tepersoneel in verband met de huurverhoging per 1 augustus 1957. Voorstel tot wijziging van de sala risverordening a. per 1 september 1956 en per 1 augustus 1957 (naar analogie der voorzieningen voor hogere rijks ambtenaren, respectievelijk we gens invoering spraakonderwijs); b. in verband met de invoering van centraal kasbeheer. Voorstel tot vaststelling van een verordening tot wijziging der ver ordening tot het toekennen van 'n vergoeding in verplaatsingskosten voor het gemeentepersoneel. Voorstel tot wijziging van de kin- dèrbij sla g ver or dening Voorstel tot toetreding tot de ge meenschappelijke ziektekostenvoor ziening ten behoeve van ambtena ren in dienst der gemeenten in Overijssel. Voorstellen tot wijziging van het algemeen ambtenarenreglement en van de arbeidsoveréenkomstenver- ordening in verband met het voor stel genoemd onder punt 15. Voorstel tot herziening van de stu dietoelageregeling ambtenaren. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding overeenkomstig artikel 73 der kleuteronderwijswet over 't jaar 1956 voor de bizondere kleu terscholen. Voorstel tot het verlenen van een tegemoetkoming ingevolge art. 13 der lager onderwijswet 1920. Rondvraag. daarboven een zwart bord aan te bren gen waarop de broodprijzen duidelijk moesten worden aangegeven. De bakkers moesten de broden waar merken met de kentekenen, welke de gemeente hen ter hand stelde. Voorts moest in de winkel van de bakkers een goede weegschaal met gewichten zijn, opdat het gemeentebestuur en de klan ten de broden desgewenst op hun ge wicht konden controleren. Burgemeester en assessoren moesten van tijd tot tijd onverwachte bezoeken brengen aan de'bakkers om na te gaan of de prijsvoorschriften werden nage leefd. De kroon had tot uitvaardiging van bovengenoemde algemene regeling besloten toen gebleken was, dat er srote misbruiken „in dezen gewigtigen tak van beheer zijn geslopen". Die misbrui ken waren strijdig met de goede orde. Zij oefenden een nadelige invloed uit op het welzijn der ingezetenen. De mid delen van bestaan van hen, die door handenarbeid in hun onderhoud moes ten voorzien, werden door deze mis bruiken bezwaard. De bedoeling van de broodzetting was de verbruiker een ge zond en goed voedsel te verschaffen te gen billijke prijzen en anderzijds de bakkers een genoegzame winst te ga randeren. De broodzetting heeft stand gehou den tot 1 juni 1854. In de jaren 1914- 1918 werden opnieuw voorschriften om trent het gewicht en de samenstelling van brood vastgesteld. Ten aanzien van het broodverbruik in Holten zij nog het volgende opge merkt. Blijkens een verslag van 2 okt. 1822 was de* bevolking van Holten sa mengesteld hoofdzakelijk uit bouwlie den en overigens - uit enige ambachts lieden, geringe keuters en arme men sen. Dezen gebruikten niet veel brood. In het najaar tijdens het rooien van aardappelen at men volgens het verslag „gebraden aardappels". In de winter 'werd „boekweitenpap" gegeten. Inplaats van met brood werd de pap vermengd met „paardebonen". De bevolking nut tigde in het voorjaar „boekweitenpan- nekoek". De ingezetenen waren gewoon zelf hun brood te bakken of het door hen gemalen meel naar de bakker te brengen om er brood van te laten bak ken. „Alleen de geringe mensen, welke geen verbouw van koorn hebben kopen hun brood bij de bakker", zo zegt het verslag. Alle ingezetenen gebruikten rogge meel voor het bakken van brood, om dat spelt, een soort van grove tarwe, hier niet bekend was. Het roggemeel werd dikwijls gemengd met gerst of paardebonen. Behalve de bakkers ge bruikte geen enkele ingezetene alleen tarwemeel voor het bakken van brood. De bakkers verbruikten over 1822 vijf en dertig mud tarwe en 1150 mud rog ge. In die tijd telde Holten 2 „koren windmolens". W. O- Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds. v. d. Neut van Nijverdal; 's avonds 7 uur Ds. Den Olde v. Steen- wijk (Jeugddienst). Collecte voor de jeugddiensten. Dijkerhoek. 10 uur de heer Braune v. Goor. Extra collecte voor het jeugd werk. 's Avonds 7 uur: Zie Holten. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Torenbeek van den Ham. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor 't Bouw fonds. Terwijl Frankrijk bezig is, weer be trekkingen- aan te knopen met Egypte, zijn de Britten (hun medestanders in de Suez-kwestie) verwikkeld in tal van moeilijkheden in Zuid-Arabië en in het gebied van de Perzische Golf. Wat de Fransen betreft, zij hebben het voor deel, dat zij ook vóór de Suez-crisis weinig in het Naburige Oosten hadden te verliezen. Hun belangen beperken zich voornamelijk tot hun deelgenoot schap in de Iraq Petroleum Company en daarmee in de Perzische oliewin ning. Na de mislukking van de opera ties in Egypte, is Frankrijk niet ver wikkeld geweest in militaire conflicten in het Naburige Oosten. De Monde van woensdag begint nu -een hoofdartikel met verwijzing naar hetgeen minister Pineau in april 1956 dus voor de Suez-affaire met het oog op Nassers gewroet heeft verklaard. Hij zei toen: „Wat wilt u doen: Egypte bombarde ren? Dan moet men niet vergeten, dat in dit land meer dan 400 miljard francs zijn geïnvesteerd". Einde oktober was Pineau dat zelf blijkbaar vergeten. Nu echter herinnert men het zich in Pa rijs. Franse schepen, die met ponden mogen betalen, varen weer door het Suezkanaal. Franse fabrieken kopen langvezelige Egyptische katoen, maar veel duurder dan normaal is, want zij moeten gebruik maken van de bemid deling (nota bene!) van Arabische han delaren en volksdemocratieën. De Mon de is dus kennelijk de spreekbuis van geïnteresseerde leringen, indien 't blad aandringt op herstel van de economi sche betrekkingen met Egypte. De En gelsen doen- evenzeer moeite tot 'n ak koord te komen. Maar op hen- drukt de zware last der moeilijkheden in Oman. EEN ZWARE LAST Het blijkt nu steeds duidelijker, dat de strijd in Oman niet ten einde is. Het was een Brits belang, te verklaren dat dit wel zo was, toen de kwestie in de Veiligheidsraad ter sprake kwam. Zo werd het besluit, het probleem niet op de agenda te plaatsen, vergemak kelijkt. Bombardementsvliegtuigen -en jagers zijn evenwel weer in actie ge weest om rebellen uit een nederzet ting te verjagen. De diplomatieke cor respondent van de Times schrijft nu, dat in het Foreign Office de kwestie aan de orde is gesteld, of het niet be ter zou zijn, zich terug te trekken uit het gebied, en veelzijdige garanties te eisen voor de zelfstandigheid van de sjeiks en de Britse oliebelangen. Doch hoewel conflicten als die in Oman wei nig welkom zijn, meent de auteur dat een aftocht voor Engeland' nog minder aanvaardbaar zou wezen. De Britten zullen zelfs de achterlijkste sjeikdom- men van de Trucialkust steunen tegen rebellen, die door koning Saoed zouden worden beschermd. En wel om aan de veel belangrijker sjeikdommen van Katar, Bahrein en Koeweit (Olierijke gebieden) 't bewijs te leveren, dat En geland niet van plan is te wijken. Koe weit produceert nu 55* miljoen ton olie per jaar, Katar bijna zes miljoen, Bah rein anderhalf miljoen. In Koeweit ope reert een Brits-Amerikaanse onderne ming. Irak maakt aanspraak op een strook van Koeweit, in het noorden, en hoewel Irak thans pro-Brits is, zou dit kunnen veranderen. De sjeik van Koe weit vertrouwt Irak dus niet en steunt op de Britse protectie. Wat Bahrein be treft, daarop maakt Perzië aanspraak, zodat de sjeik daar zich ook zonder Britse hulp niet veilig voelt. Koning Saoed staat op zeer slechte voet met de sjeiks van de Trueial-kust, een ge bied, waarop hij aanspraak maakt. CONCESSIES? De correspondent van de Times noemt al deze redenen, die de Britten nopen, de genoemde gebieden niet te verla ten. Doch aan het einde van zijn arti kel maakt hij melding van een andere stroming om tot een akkoord te komen met Saoedisch Arabië, zodat de Britse BENOEMD Onze oud-plaatsgenoot, de heer H. Koopman te Deventer, is met ingang van 1 oktober 1957 benoemd tot on derwijzer aan de School met de Bijbel te Oudleusen (gem. Dalfsen). De heer Koopman behaalde onlangs zijn onderwijzers-akte. EDELKARPER VAN 13 POND. Door de, heer Joh. van Geenhuizen werd maandag te Hummelo een edelkar- per gevangen van 13 pond. Een kanjer van een vis, die deze sportvisser heel wat hoofdbrekens bezorgd heeft voordat hij op de wal lag. OVERGEPLAATST. De heer H. Kolkman, assistent der di recte belastingen, is met ingang van 16 september a.s. als zodanig overgeplaatst naar de gemeente Olst. PAARBENFOKDAG VAN „HOLBATHEO". De paardenfokwag, welke de fokvereni- ging van warmbloedpaarden „Holbatheo" jaarlijks organiseert, wordt dit jaar ge houden op dinsdag 3 september op de terreinen van 't Bonte Paard te Dijker- hoek. De verwachtingen zijn zeer gunstig, want er zijn ruim 70 nummers inge schreven, bestaande uit prima paarden- materiaal, zowel van 'het Gelders als van het Gronings type. Alleen de klasse stermerries bevat al tien inschrijvingen, waarmede al gezegd kan worden, dat het peil van deze fokdag de moeite van het bezoek ten volle waard zal zijn. oliebelangen; zouden worden gewaar borgd, zonder dat de last der bescher ming van de Trucialkust en de beschul diging van kolonialisme op Londen rust, Er wordt gewaagd van druk op Enge land door 'n anti-kolonialistische open bare mening, welke druk wel eens tot herziening van de Britse houding zou kunnen leiden. „Een onwillig terug trekken zou wel eens meer schade kunnen doen aan vitale Britse belangen verderop in de Golf, dan een heengaan met ere." Dit geldt dan slechts de Tru- cial-kust met haar zeven arme sjeik dommen, wier inkomen grotendeels af hankelijk is van olie-zoekende maat schappijen en van de Britse schatkist, Misschien denkt men in Londen aan 't doen van een kleine concessie aan Sa oed, om deze voor zich te winnen, iu de hoop, dat hij niet verder ageert ia Oman. Wij geloven niet, dat het Britst prestige daarmee zou zijn gediend. In dien inderdaad grote economische be langen voor Engeland op het spel staan en als het daarom bepaalde politieke verplichtingen wil liquideren, zou het beter zijn, een ronde-tafelconferentie •bijeen te roepen van alle belangheb benden (met inbegrip van de V.S.) om tot een overeenkomst te komen, die de grenzen afbakent, de onafhankelijkheid der sjeiks garandeert en die olie-ex ploitatie verzekert. Z kan te 1 fwe uit Kar m V dur: Er wet de gew lede verl wed veni wijc 'min van in c van hed bij reel lag bet< zwa tie ZANG- en TONEELUITVOERING. In het kader van het WV-Vacantie- programma 1957 gaven dinsdagavond in gebouw „Irene" de Chr. Gem. Zang vereniging „Soli Deo Gloria" en de Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." een uitvoering. Het koor zong onder leiding van de heer W. van Erkelens een viertal num mers, t.w.: „Hymnes" van Van der Glas; „Slavenkoor" uit Verdi's opera „Nabucco"; „Kastanjelaan" van A, Kousemaker; en „Sneeuwklokjes" van H. W. de Wolf. De Ontspanningsclub speelde op zeer verdienstelijke wijze het blijspel „Stu dentenpension". Een stuk van a tot „kolder", waarom hartelijk werd ge lachen. In het laatste bedrijf werd van de lachspieren 't alleruiterste gevergd. De grime werd verzorgd door de heer W. Drent en het stuk werd vertolkt door mej- A, Rietman (pensionhoud ster), mej. J. Stam en mej.' H. Jansen (pensiongasten), mej. Ga Beldman (stu dente) en de heren Js. Beldman, G. Aanstoot en J. Stam (studenten). De heer J- Wiggers, bij wie de lei ding van deze-goed bezochte avond be rustte, sprak namens het VVV-bestuur een hartelijk woord van dank tot koor en ontspanningsclub voor hetgeen 1 beste werd gegeven. FOK VEEDAG. De jaarlijkse fok veedag zal dit jaar worden gehouden op donderdag 26 sep tember. Opgave voor deelname moet plaats hebben vóór of op donderdag 5 september a.s. ERNSTIG AAN VOET GEWOND, De vacantieganger Rob Splinter uit Amsterdam trapte in „Twenhaarsplas" met z'n rechtervoet in een stuk glas en de snijwonden die hij opliep waren zo ernstig, dat de hulp van dokter Riet dijk moest worden ingeroepen. Deze achtte overbrenging naar 't ziekenhuis te Deventer noodzakelijk, waar bij een nader onderzoek bleek, dat een pees was geraakt, zodat een gipsverband moest worden aangebracht. P.V. „DE BERGVLIEGERS" De uitslag van de wedvlucht op Roo sendaal met oude en jonge duiven was als volgt: 1, 4, 13 en 20 G. Veldhuis; 2, 6, 10, 12, 14 en 19 C. W. Reeves; 3, 7, 8, 9, 15 en 16 G. Steunenberg; 5 en 17 H. J. Aaftink; 11 L. Gazan; 18 W. Aaftink; 21 H. Wansink. De door slagerij Kalfsterman be schikbaar gestelde rollade werd gewon nen door G. Veldhuis. Ie en 2e „Scheerweg" resp. G. Veld huis en C. W. Reeves. CURSUSSEN IN TALEN, BOEK HOUDEN EN STENO. Evenals het vorige seizoen zullen in de u.l.o. school ook nu weer cursussen ge geven worden in de Nederlandse taal, handelscorrespondentie, boekhouden, enz. De cursus in de Nederlandse taal, wel ke beoogde de cursisten een betere al gemene ontwikkeling te geven voor het schrijven van brieven, invullen van for mulieren en dergelijke, omvatte 25 lessen en werd gevolgd door 9 leerlingen. De cursus in de Engelse taal voor beginners en gevorderden, omvatte eveneens 25 lessen en telde 25 cursisten, terwijl 4 deelnemers zich opgaven voor de twee jarige cursus boekhouden (associatie van leraren). Aan de in dit nummer aangekondigde cursussen zijn op veler verzoek nog toe gevoegd de cursus voor het midden standsdiploma en voor stenografie en typen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Verloren: een geldsbedrag; 1 blauwe damesvulpen; 1 vulpotlood; 1 paar pan toffels 1 kist met 3 bloemkolen1 witte gymnastiekschoen; 1 zwarte statief van fototoestel. Gevonden: 1 groene slipover; 2 jute zakken; kinderportemonnaie1 auto sleuteltje; 1 sleutelring; 1 hanger; 1 zil veren gulden; 1 belangrijk geldsbedrag. ten sch< niet A c dev om met wet gro van in 1 in ove Doi bek mis J, I de kin, tie, Boe daa nar len dat lop -ner bet ont tec I voc liet arr we He me be: cor de: ter roj hel we I we on: ne< ied sch eer var ma bes De

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2