Tour de Holten 1957 B raad HOLTEN Schoolreizen van de „School met de Bijbel" ita Blijf meester tang 22 t.m. 26 juli eei C. sico bij het ter beschikking hebben van een tandheelkundige Het is beter in groot verband te werken en een Dental-car ter beschikking te hebben, welke in de prak tijk buitengewoon voldoet. De heer Steu nenberg zal hoofdzakelijk Holten en mis schien Nieuw-Heeten behandelen. Wijhe, dat zelf een dienst had, gaat bij deze kring. De kosten in het exploitatie-ver- lies zulen ongeveer f 7.50 per kind per jaar bedragen. Op een vraag van de heer Klein Vel- derman (alg. bel.) hoe het komt dat men slechts met de eerste klas begint, ant woordt de burgemeester, dat deze zaak moet groeien. Er zal geen gebitsregule ring plaats vinden en er worden by voor keur ook geen kiezen getrokken. De heer Soer (pvda) vraagt, of de tarieven op de nieuwe verlangens van de tandartsen zijn gebaseerd, waarop de Voorzitter ontkennend antwoordt. De be rekeningen berusten nog op de oude ge gevens en zullen nog wel enige wijzigin gen ondergaan. Op een vraag van de heer Lande- weerd, of de ouders toestemming moeten geven, dat liun kind onder behandeling komt, antwoordt de Voorzitter bevesti gend. Naar het oordeel van de heer Lan- deweerd worden de tanden bij de zieken fondsen toch ieder jaar gesaneerd. D heer Soer wijst er op, dat de fondsen hier veel goeds in zien. Veel kindergebit ten worden gesaneerd, maar ook vele niet. Op een vraag van de heer Klein Vel- derman (alg. bel.) hoe het gaat met de ouders, die niet in het fonds zijn, ant woordt de Voorzitter, dat die zelf moe ten betalen. De heer Veneklaas Slots (ch) betreurt het, dat maar één klas behandeld wordt. De Voorzitter zegt, dat men begint met het geslacht, dat straks op school komt en zo zullen alle volgende klassen successievelijk in behandeling komen. Het voorstel wordt hierna zonder hoof delijke stemming aanvaard. Grondaankoop Aangenomen wordt vervolgens 'n voor stel tot de aankoop van ruim 5000 m2 bouwterrein aan de Jeurlinksweg en de Raalterweg van de heer H. Prins voor de som van f 15.000. De heer Wansink (wd) vindt de prijs, die ongeveer ƒ3.per m2 bedraagt, nogal hoog. Het is grond voor lui met geld. De burgemeester wijst er op, dat op het zomerhuisjesterrein 4.per m2 ge vraagd wordt. Men moet op deze kans dan ook wel ingaan. Dienovereenkomstig wordt besloten. Geldlening landbouwschool De burgemeester deelt vervolgens me de, dat dank zij de bemiddeling van de heer Sprokkereef, de Coöp. Boerenleen bank met toestemming van de Centrale Raiffeissenbank te Utrecht de gemeen te een geldlening kan verstrekken voor de verbouwing van de lagere landbouw school, welke onlangs reeds werd aan besteed. 'Het bedrag van 150.000 zal eerst ter beschikking worden gesteld als kasgeld. De rente voor de lening be draagt 4% terwijl een bereidsteling- provisie verschuldigd is van 2 Het is de bedoeling, aldus de burgemeester, om in september te starten met het hand- vaardigheidsonderwijs in de schuur van mej. J. Wegstapel. Men kan dan begin nen met leerlingen vanaf de 6e klas der lagere scholen. Op een vraag van één der leden deelt de voorzitter nog mede, dat de kosten van de exploitatie door het rijk worden vergoed. Met dankbetuiging aan het adres van de heer Sprokkereef wordt het voorstel aanvaard. Brandweerheïmen. Voor het verstrekken van nieuwe hel men aan de brandweer wordt een bedrag van f 1296.uitgetrokken. Er wordt terloops gesproken over de brand in hotel ,,'t Lösse Hoes", waarbij de burgemeester er op wijst, dat in de opjager op de Holterberg een pomp niet heeft gefunctioneerd, zodat er niet vol doende druk was op de waterleiding. Voor de u.l.o.school wordt f 1200. aan leermiddelen uitgetrokken wegens uitbreiding van het aantal leerlingen. Rondvraag, Bij de rondvraag zegt de heer Soer (pvda) in Holtens Nieuwsblad te hebben gelezen, dat B. en W. een voorstel aan de raad hebben gedaan tot onttrekking van gedeelten van de Helhuizerweg en Motieweg aan het openbaar verkeer we gens verharding va nde Helhuizerweg. Hij heeft dit voorstel echter niet gezien. Spr. wil gaarne zien waar de weg zal uitmon den. De Voorzitter antwoordt, dat de be langhebbenden eers t bezwaren kunnen inbrengen. De weg zal uitmonden via het land in ruil voor zijn grond terug, deel van de Motieweg en van de oude uitmonding der Helhuizerweg als cultuur land in ruil voor zij ngrond terug. Verschillende leden zien bezwaren in het verleggen van de uitmonding van de Motieweg. De heer Soer (pvda) vraagt vervolgens of er al plannen zijn met de grond naast de landbouwschool. De Voorzitter antwoordt hierop, dat deze grond bestemd is voor de verbou wing van de landbouwschool. Zij moet geen andere bestemming krijgen, anders zou men de school vast bouwen, net als in Markelo is geschied, met de nare ge volgen van dien. Spr. is zeer blij dat deze grond er is. Wethouder Teeselink (ch) merkt nog op, dat wel veel grond verloren gaat. De heer Jansen (pvda) houdt een plei dooi om de gemeentewoningen bij het verlaten van huurders voor de nieuwe huurders behoorlijk op te knappen. De Voorzitter zegt, dat dit wel ge schiedt. De heer Landeweerd (ar) is van me ning, dat dit niet afhankelijk mag zijn van de eisen der nieuwe huurders. De heer Rietberg (ch) informeert hoe het staat met de plannen tot wegenver harding, welke door de wegencommissie bij b. en w. zijn ingediend. Hij heeft daar niets weer van gehoord en zou willen voorstellen vooral die wegen te bezien, waarvoor verzoeken om verharding zijn binnengekomen, als b.v. de Sangeldijk. De Voorzitter zegt, dat hij hieromtrent nog niets definitiefs kan mededelen. De heer Landeweerd (ar) vraagt hoe het staat met het nieuwe zwembad en wijst op het verdrinkingsgeval, dat on langs plaats vond. De Voorzitter zegt, dat hem juist 'het bericht bereikt heeft, dat men deze zaak onderhanden zal nemener komt dus wel spoedig een plan, maar het is de vraag of dit terstond verwezenlijkt zal kunnen worden. Overigens wijst hij er op, dat men van het verdrinkingsgeval in de Schipbeek de mensen van het zwembad aldaar geen verwijt kan maken, omdat het hier geen ongeluk betreft. Bovendien kan men geen verantwoordelijkheid aan vaarden voor mensen, die zo laat nog gaan zwemmen. De heer Soer (pvda) vraagt ten slotte nog of de huisjes van het bungalowkamp al een bestemming hebben gekregen. Hij uit ernstige kritiek aan het adres van de regering, dat men deze zo lang leeg laat staan, nadat de Hongaren vertrokken zijn. Dit is beslist geen bestedingsbeperking, zo wordt nog opgemerkt. De Voorzitter kan alleen zeggen, dat deze zaak op hoger niveau schijnt te worden uitgevochten. Hij betreurt het eveneens dat er niet van geprofiteerd kan worden. Hierna sluiting. CONCERT In het kader van het VVV-vakantie- programma 1957, gaf HMV woensdag- avond onder leiding van de heer I. J. Landheer uit Hengelo een concert op 't plein voor de o.l. Dorpsschool, waar over dank zij de welwillende medewer king van het hoofd der school en het gemeentebestuur kon worden beschikt. Na de opening met de mars „Arends nest" van C. N. Nore, werden door het korps gespeeld: „Ciacanna Artiqua"van Gerard Boedijn; „Scherzo" van Mein- dert Boekei; „Keizers wals" van Joh. Strauss; „Tarsicius" van H. Villette; „In het land van de Indra" van Linckè en „Orpheus in de onderwereld" van Jaques Offenbach. Het concert werd besloten met de „Herautenmars" van Joh. Wichers. De verschillende nummers werden keurig vertolkt en 't applaus, dat 'korps en dirigent na elk nummer werd ge bracht, was volkomen verdiend. De heer H. Stokkers excelleerde in Offenbach's ouverture en hij kreeg een zeer verdiend open doekje. Namens de VVV „Holtens Belang" sprak de heer J. Wiggers een kort dankwoord tot het korps en de dirigent en hij wenste de vreemdelingen pret tige dagen toe tijdens hun vakantie in Holten. GEVELVERSIERING TIJDENS VAKANTIE-SEIZOEN Nu het vakantie-seizoen weer is aan gebroken zullen de plaatselijke winke liers ons dorp op de zomeravonden ze ker weer een fleurig aanzien willen ge ven door een eenvoudige en, kunstzin nige gevelversiering en dergelijke aan te brengen. Eenvoud is hier wel het kenmerk van het ware en het zal de zomergasten, die hier hun vakantie ko men doorbrengen zeker verlokken om. 's avonds eens een kijkje in het dorp te gaan nemen. Een gezellige sfeer zal onze plaats als vakantie-centrum be mind maken. De kerktoren als centrum van ons dorp in het floodlight zal het zeker weer goed doen. HOE DE DUIVEN VLOGEN Zaterdag j.l. werden de duiven van de postduivenvereniging „De Bergvlie- gers" te St. Denis gelost. Afst. 471 km. De uitslag is als volgt: 1 L Gazan; 2, 3, 4 en 12 G Steunenberg; 5 J Schuppert; 6 en 11 H J. Aaftihk; 7 en 8 W Aaftihk; 9 G W. Reeves; 10 G Veldhuis. Een rollade, die beschikbaar was ge steld door de heer H J. Aaftink, werd gewonnen door L Gazan. De eerste en tweede „scheerweg" was voor G Steu nenberg Na drie Fond-vluchten is de stand: 1 G. Steunenberg, 761,3 pt, 2 H. J. Aaftink, 609,2 pt.; 3 L. Gazan, 530,1 pt.; 4 W. Aaftink, 415 pt.; 5 J. Schuppert, 379,2 pt.; 6 G. Veldhuis, 275,1 pt.; 7 C. W. Reeves, 193,8 pt.; 8 J. Schoneveld, 161,6 pt.; 9. J. Haan, 93,2 pt. Woensdag 26 juni, des morgens half acht, bestegen de leerlingen van de 6e, 7e, en 8Ste klas de fiets om een drie daagse schoolreis te gaan maken. Het doel van de tocht was „Jeuedland", een Chr. conferentie-oord te Ellecom. In Zutphen werd een bezoek gebracht aan de oude Walburgkerk. Vol aandacht werd geluisterd naar de heer Kiezen- brink, de koster der kerk. die op boei ende en geestige wijze de jeugd ver telde van de grote kunstschatten, die de Librije,herbergt. Via Baak en Steenderen werd naar het pontveer bij Dieren gereden. Met de gierpont werd de IJssel overgesto ken, waarna ..Jeuedland" spoedig be reikt was. Nadat de bagage was opge borgen en de bedden waren opgemaakt, werd een mooie fietstocht gemaakt naar de 100 m. hoge Posbank. waarna in snelle vaart de helling werd afgere den en een bezoek gebracht aan het kasteel „Rosendaal". De ..bedriegertjes" en de kettingbrug vormden als steeds bronnen van vermaak. 's Avonds werd een wandeling ge maakt naar het kasteel Middachten, Wat een prachtige karpers zwommen er in de vijver. De jongens hadden graag eens willen hengelen, maar dat ging natuurliik niet. De volgende dag ging de tocht door de prachtige bossen, over de 110 m. hoge Imbos naar het zweefvliegeentrum Teriet. Daar werden we door de in structeur ontvangen. Wat vonden de kinderen dat een interressant uurtje! Ze mochten de verschillende typen zweefvliegtuigen bekijken, ze kregen begrio van thermiek en ontdekten dat zweefvliegen maar niet een spel was, doch een ware sport, die wel kennis en vaardigheid vereist. Daarna werd 't lunchpakket aangesproken en ging de tocht naar het golfslagbad „de Door- werth" te Heelsum. We reden langs 't gevechtsterrein van de Airbornes in '44 en dat stukje nabije historie ging weer voor ons leven. De derde dag werd de terugtocht aanvaard. Het was erg warm en daar om zou een heerlijk bad zeer welkom zijn. Besloten werd om via Doetinchem terug te rijden. In het mooie natuur bad „Groenendaal", een schenking van de firma Misset aan Doetinchem, werd geruime tijd doorgebracht. Om half 6 stonden we zonverbrand bij de school. We hadden pracht dagen beleefd en de tocht was zonder ongevallen verlopen. Maandag 1 juli gingen de kinderen van klas 1-3 op reis met bussen van de O.A.D. Om. kwart voor 9 vertrok ken we van school naar de. speeltuin in Hellendoom. De warmte vormde geen beletsel voor de jeugd om naar hartelust te schommelen en te wippen. Om 11 uur werd over Raalte, Deven ter, Loenen naar het natuurbad „de Zanding" bij Otterlo gereden. Plet duur de niet lang of de jeugd vermaakte zich in het prachtige ondiepe water van het Veluwse meertje. Te gauw kwam 't over Uw zenuwen. Neem Mljnhardt's ZenuwtabBetfeva uur van vex-trek. Na een kort verblijf in de speeltuin „het Veluws eiland" werd weer naar huis gereden. Vele ouders wachtten daar reeds; ze kwamen oren te kort om de opgeto gen verhalen van de jeugd in zich op te nemen; het was dan ook een prach tige tocht geweest. ais briljanten 95- 70 Dit grote wielersport-evenement voor de jongelui t.m. 13 jaar nadert snel, en men kan al dagelijks constateren, dat er aan de rijwielen wordt gewerkt en ziet al verschillende kleuren door Holtens straten rijden. Onderdelen die niet nood zakelijk zijn, zijn zolang verwijderd. Voorzover we zijn ingelicht, hebben de organisatoren 't voorbereidende werk van deze tour al afgewerkt, en is alleen het wachten nog op de goedkeuring van hogerhand. In deze tussentijd willen ze gaarne doorwerken, en verzoeken zij de jongelui uit Holten, die hieraan mede wensen te doen zich voor 10 juli a.s. op te geven bij Mans Klein Velderman, Kolweg 76. Jongelui buiten Holten, dus uit de om liggende gemeenten, kunnen zich op geven bij Jan de Groot,Kolweg, ook voor genoemde datum. Het inleggeld bedraagt f 0.50, waarvan de helft wordt terug betaald bij inlevering van het rugnum mer. Op 15 juli kunnen de papieren, als rou tebeschrijving, reglement enz., bij de or ganisatoren afgehaald worden. Wij willen hier tevens nog even van de gelegenheid gebruik maken om aan de ouders de route (zie route-beschrij ving) bekend te maken. Zij zullen hieruit concluderen, dat de grote wegen voor de wedstrijd geheel vermeden worden. Het parcours loopt in hoofdzaak over ge meentewegen en enkele provinciale we gen. Tijdens elke etappe zullen 2 personen auto's, waarin o.a. ook een lid van de E.H.B.O. meerijdt, de renners begelei den. Bij aankomst aan elke finish zullen de deelnemers getracteerd worden op li monade. Om de onkosten, die aan deze tour verbonden zijn, enigszins te dekken (alle deelnemers krijgen een prijs) verzoeken de organisatoren belangstellenden voor dit kinderevenement hetzij in geld of in natura wat bij te dragen. Ook van enkele autobezitters wordt nog de toezegging verwacht een etappe mee te rijden (duur pl.m. 1 uur). Routebeschrijving: Maandag 22 juli: le etappe: Start 9 uur Waagweg (café Ter Horst). Route: Kerkhofsweg - Spoor straat. Finish: Waagweg (Ter Horst). 2 ronden (klassementsrit), 1.2 km. 2e etappe: Start 4.45 uur Wierden. Route: Enter - Elsenerbroek - Eisen - Rijsserberg - Borkeld. Finish: Holten (Borkeldsweg). 27 km. Dinsdag 23 juli: 3e etappe: Start 10 uur Beuseberger- weg, Holten. Route: Beuseberg - Groen land Markelerbroek - Stokkum. Finish: Markelo. Ploegentijdrit, 8.8 km. 4a etappe: Start 4 uur Boskampsstr., Holten. RouteLoo - Bathmen. Finish Bathmen (Huize Us Wente). Individuele tijdrit, 10.8 km. 4b etappe: Start: pl.m. 5.30 uur Huize Us Wente (Bathmen). Route: Loo Bathmen. Finish: Holten (Boskamp). 10.8 km. Woensdag 24 juli 5e etappe: Start 9 uur Boskampsstr. (Holten). Route: Loo - Bathmen. Finish: Bathmen (Huize Us Wente). 10.8 km. HELHUIZERWEG AANBESTEED. Donderdagmiddag werd ten gemeen tehuize alhier door het hoofd van het ambtsgebied der Ned. Heide Maatschap pij, de heer W. Francke, voor rekening van het gemeentebestuur van Holten in het openbaar aanbesteed de verharding van de Helhuizerweg over een afstand van 5.5 km. overeenkomstig de volgen de drie afwerkingen: a fundering hoog ovenslakken; b hoogovenslakken spreid- laag kiezelslag; c kolenzandsteen, kie zelslag spreidlaag; en in alle drie ge vallen deklaar SKA^B koudasphalt. Ingeschreven werd als volgt: N.V. Buys, Apeldoorn f231.900 H. J. te Siepe, Winterswijk f263.450 f264.500 J. W. Oudenbos, Oldenzaal f272.000 f276.000 f276.000 J. Mulder, Hoogezand f246.200 f254,900 f 233.100 J. G. Velts, IJmuiden f243.000 f 241.000 f238.000 W. van Engelen, Arnhem f261.200 f 272.100 f255.200 De Geruisloze Weg, Heemstede f267.600 f272.400 f260.000 Noord-Ned. Wegenbouw, Harlingen f229.600 f 237.800 f222.200 A. Lesterhuis, Apeldoorn f243.600 f 244.000 f241.000 O. Dijkstra, Breda f 263.400 f264.600 f258.000 H. A. Jaartsveld, Apeldoorn f 265.000 K. van der Laan, Smilde f 248.000 f256.000 f235.000 G. H. te Siepe, Zwollerkerspel f232.500 f 224.700 Van Heteren, Almelo f231.500 f223.700 Fa. J. Krekel en Zn., Holten f226.200 f234.800 f218.600 De begroting bedroeg: f229.950 f232.010 f234.070 De gunning is in beraad gehouden. TOEGELATEN TOT LYCEUM. Voor het toelatingsexamen tot het Chr. Lyceum te Almelo slaagden uit onze gemeente Ineke Schuppert, Henk Landeweerd en Jan Westerik, allen leerlingen van de School met de Bijbel alhier. UITSTAPJE FA. MULLER Klanten en personeel van de Fa. C. A. Müller en Zoon maakten woensdag per luxe touringcars van de OAD een uitstapje naar 's-Hertogenbos en om geving. 's Morgens om 7 uur werd gestart bij de molen aan de Rijssensestraat en werd via Deventer, Klarenbeek, Arn hem (Sonsbeek) en Nijmegen naar Heesch gereden, waar koffie werd ge dronken. Na dit gezellige oponthoud in Heesch werd naar Den Bosch gereden, waar 'n bezoek werd gebracht aan de veemarkt. De handel in vee verliep kalm, doch daarentegen was er een zeer vlotte handel in koele dranken. Vught was de volgende pleisterplaats. Nadat hier de inwendige mens was ver sterkt, werd langs de vroegere concen tratiekampen naar Kaatsheuvel gere den, waar een bezoek werd gebracht aan de sprookjestuin „De Efteling". Op de terugreis werd in Berg en Dal bij Nijmegen „aangelegd" en aan de weg van Nijmegen naar Arnhem werd onder Eist nog even gestopt om in een bongerd kersen te eten. Hoogst voldaan kwam het gezelschap om elf uur weer in Holten terug. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Marijke, dv M. Scholman en J. Beltman, Rörikstraat 8. Johanna Maria, dv G. J. A. A. Mart'herus en L. M. Portier, Look 19. Johanna Janna, dv H. Vukkink en J. J. Pasop, School straat 13. Ondertrouwd: G. Ulfman, 25 j., en H. J. Bekkernens, 25 j., beiden wonende te Holten. Gehuwd: J. Haan, 31 j., en G. J. Ho- genkamp, 30 j., beiden wonende te Hol ten. Overleden: PI. Oosterveld, weduwe van J. Aanstoot, 96 j., Beuseberg 128. B. W. Nikkels, weduwe van W. Schutrups, 69 j., Oranjestraat 60. BEVOLKING. VertrokkenH. L. Corbet en gezin, van Holterberg 42 naar Hengelo (O.). E. S. Court, van Holterberg 42 naar Hen gelo (O.). G. Kooiman en gezin, van Beuseberg 178 naar Gorssel. J. H. Brinkman, van Dorpsstraat 44 naar De venter. H. Klein Teeselink, van Hol- terbroek 89 naar Blokzijl. 6e etappeStart pl.m. 10 uur Lettele weg (Bathmen). Route: Lettele - Ho gewegen - Heeten - Nw.-Heeten. Finish', Holten (Raalterweg). 20.8 km. Donderdag 25 juli: 7e etappe: Start 9 uur Holten (Ra; terweg). Route: Espelo - Nw. Heeten Haarle - Ruitendak - Heeten - wegen. Finish: Schalkhaar (Oostë wechelsweg). 24 km. 8e etappe: Start pl.m. 10.30 ui Schalkhaar (Oerdijk). Route: Lettele Okkenbroek - Espelo. Finish: Holt! (Raalterweg). 16d km. Vrijdag 26 juli: 9e etappe: Start 9 uur Markelo. Ro; te: Stokkum - Markelerbroek - Groei land - Beuseberg. Finish: Holten (Be sebergerweg)Individuele tijdrit, 8.8 lu 10e etappeStart 6.30 uur Tuinstrae Route: Rietmolenstraat Pastoriestra; - Larenseweg. FinishTuinstraat. 15 ro: den, 16.5 km. In totaal 156 km. DA? ,angs pij har di iok, ht inden, un di fetingc ig vei leve zc [AAN OVEK DE VELÜYVE NAAK DE ZB 't Is mooi geweest. Daar komen ze weer aan, daar men ze weer aan! Drie glimmeni OAD-bussen glijden de Tuinstraat waar al een mensenmenigte wacht oi 129 kleintjes in ontvangst te nemen. D eerste, tweedeen derdeklas der school is weg geweest. Een hele Van 's morgens half negen tot 's n dags half zes. Vrijdag 28 juni zal kinderen heugen. Prachtig weer, plezier, maar één „misselijk", de v. loren portemonnaie direkt terug omd er een briefje met naam in lag, ee reuzendagJammer, dat er nog ee paar vriendjes thuis moesten blijve wegens ziekte of om andere redene Mr Morgen weer naar zee. „Moeder, wat was de zee van Nuns peet mooi. Ik wil er morgen wel naar toe." „Wat kon je daar allemaal! „O, daar kun je zo'n schik krijgen, maar zwemmen en lopen en zo. 't er niks diep. En de juffrouwen en meesters waren er ook in. Wij 'zate met een heleboel jongens in een Die kon je duwen. Wat een schik, wa een schik. Ik heb ook wat schelpje in de natte broek meegenomen." Wat een vissen! „Wat heb je meer gezien dan zee?" „In Apeldoorn was <een hee grote vijver. Wat zat daar een vis is Ze zwommen met de ruggen boven water. En ze hapten brood op als dat in 't water gooide. In de dieren tuin waren apen en muizen en voge met mooie veren. Maar 't allermooi ste was de zee. Ik wil, geloof ik, a1 man worden, moeder." „Je zou ook in dat hotel kunnen gaan bij ,Nun; peet aan Zee' om te helpen, dat scholen altijd zulke prachtige uitstap jes krijgen met veel schik. En 's avoni kun jij dan ploeteren in 't water varen in een bootje. De grote zee is z diep en dé golven zijn zo wild. Ik zo bang zijn als jij zeeman was op de gre te zee." „Moeders zijn ook altijd banp Jongens willen schik maken. Als ik da: matroos ben, ga ik naar Amerika ei Australië. En als ik thuis kom, Krijg ieder wat, maar moeder 't meest.' >e lot naand h erkri; Dorpje del VOLLEYBALTOERNOOI In het kader van het VVV-vakantie programma organiseert de volleybalaf deling van de sportvereniging BATO oi maandagavond 8 juli a.s. een groots op gezet volleybaltoernooi in het Sport dai. Er zullen verschillende teams ui onze omgeving aan deelnemen, o.a de kampioenen van de competitie Nijverdal. Uit onze plaats nemen damesteam en drie herenteams aan di toernooi deel. Door de grote deelname zal er ze avond op vijf velden gespeeld moe ten worden. Deze worden op het voet balterrein uitgezet. Het volleybalspel mag zich in eei steeds grotere belangstelling verheu gen. Het spel zal voor velen misschiei nog" onbekend zijn en daarom raden \vf juist deze mensen aan dit spel vac nabij te leren kennen. Ook de jeugd mag deze sportavond niet missen. Het geheel zal een enigszins ge lig karakter krijgen door de aanwezig heid van grammofoonmuziek. Er zulfea zich tevens enkele consumptietentjs op het terrein bevinden. Naar wij hopen, zal deze sportavond veel bezoekers trekken, zodat de sport vereniging BATO op een succesvolle avond mag terugzien. Aanvang van de wedstrijden om 7 uur. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen Groepsbureau der Rijks politie, Oranjestraat '22, Holten, tel. 352, Gevonden: 1 portemonnaie; 1 arm band 1 windjack1 voetpomp1 water kruik; 1 zonnebril. Verloren: 1 molen werphengel; 1 d ■ken; 1 bankbiljet f 25.1 vulpen; sleutel van melkbuskraan; 1 rode auto ped1 fototasje1 paar jongensschoeneï (sandalen, mt. 31). PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten, 8.30 uur Ds Addink (Voorb. H. Av.), 10.30 uur Ds Addink (Voorb. H. Av.). Extra collecte Kerkkoor. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël (Voort), H. Av.). Extra collecte Kerkkoor. Geref. Kerk. 10 uur en 3 uur (Voorb. H. Av.). In beide diensten is de 3e col lecte bestemd voor emeriti predikanten, predikantsweduwen en wezen. TE GEI grot perc Ter ran Z )ntsp ,Ir opvoe llrijve De ding, hadde neelvi daad kamp welke mooie zaal t De uitste aan h dat hi Ds. hand goede de bl der F op he omsts lands i De verja, GEZE De van 1 ben onaar gege-v rectie te m, ving. In e stapte eomfe rink tn A /en, ironl Na radio; bloen meer wach werd, tastis ren. Op was gaan stran genht Op muid daal" reis diner Ho< kwan tienei In progi avone delijk lende Weide

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2