«HET ZWÖRM" Mmdm mei Uamea-Gelei Onderzoek naar beroepskeuze van hoeren- en tuinderszoons Europese landen betreuren Franse invoerbeperking Een historische schets van het Drentse land PREDIKBEURTEN verzorgd,v/orden luxs handen BURGERLIJKE STAND HOOFIÉMN! va Lamert Laaamert Lamert Dieks was achter in de hof an 't erpel gaat'n dicht maak'n en hie hörde er niks van dat Jaantien, zien vrouw, veur bej 't hek stun te roep'n Nog mar 'n tree wieder loop'n, dacht Jaantien. Halverwege in de hof ruup het nog ies weer: Lamert Laaamert! Gelukkig, hie hördet! Ej moet drekt an komm'n, want ik gleuf dat die middelste huuve zwörm wil. Lamert hadd' 't begreap'n. Hie gooide daolluk de ballast achter oet en muuk zo gauw meugluk, dat e bej 't iemm'n schuurtien kwam, dat veur in de hof steun, teeg'n de grote hulzebos an. 't Zwörm was er al zo wat of, en La mert luup drekt hen de deel um een zeinde met 'n pikstrik op te haal'n. Jaantien har ok drekt wal in de gaat'n hoe laat of 't was en dat höl gauw een paar grote stölp'n oet de washoek. En toen mar slaon Lamert, die höw met de pikstrik op de ziende en Jaantien sluug zo hat met de beide stölp'n teeg'n mekaar an, dat hörn en zien je vergung. En 't gaf almaol niks. As '.t now mar eeb'n wat donkerde, zee Lamert. Mar- het donkerde niks. Geessienmuuj har 't goln ooriezer op en het zette dit ok niet of, um 't zwörm van Lambert Dieks. Mar Lamert har nog een middel. Gauw luubbe hen de pomp um een emmer water te haal'n met 'n blikkien. En toen mar met water an 't gooin. Dat hölp beter. De iemm'n, die toen mien'n dat 't re gende, gung'n onmiddelijk zitt'n in 't keu- terpearn boompien, dat 't klein eintien van 't iemm'n schuurtien of stun. 'n Malle stee, zee Lamert, die krieg ik .allien nooit in de huuve. Mar wat ien niet kan, dat könt twiej vast wal. Loap to mar gauw eeb'n hen Baossies Bërnd en vraog hum, offe mej eeb'n help'n wil. Jaantien luup drekt hen, en Lamert höl in tied eeb'n een lange schötvörk van 't beuntien boven de bedd'n en een iems- huuve van de zolder. Toen alles veur mekaar .was, kreeg Bërnd van Lamert underricht hoe offe now doen mus. Zo met ien, as ik de huuve unner 't zwörm hebbe, moet iej een fleinke stöt tegen dat toegien aan geeb'n, waor as die iemm'n anhangt. Doar li een lange stok en die pak ej mar vast ies in de hand'n. Bërnd dee wat Lamert hum zee. As ik now de huuve goed unner 't zwörm hebbe dan zak roep'n „Ja" en dan stoot ej met de stok, minstens twie'j maol flink an. Lamert dee de iemm'n kap op, steuk de kromme piep an en toen gung de huuve an de lange schötvörk de lucht in, en met ien steuk Bërnd de lange stok ok um hoog. „Ja" ruup Lamert op iens. Mar Bërnd was er wal op verdacht en hie gaf een flinke stoot tegen het toegien an, ienmaol mar, toen ok niet weer. Lamert ruup nog wal: Nog 'n keer, mar Bërnd har de stok al vot gooit en hie gung er tusg'n oet. Wat of er gebeurd was Mee ien dat Bërnd teeg'n het toegien an stödde, völn de iemm'n umdeel. Een gedielte van 't volk kwam in de huuve terecht mar daor koeguln ok hiel- wat bej langs en die kreeg Bërnd op de kop en op zien hand.'n en toen hef heum vanzölf een iem steuk'n. En toen an 't loop'n man, dat mus ej zien hebb'n en schruuw'n, mien lieve mens'g, 't was net offe vermoord wuur. Mar Lamert bleef mal alleen met 't gevallegien zitt'n. Hie kun allien ok niks begunn'n Ja, Jaantien was er nog wal, mar die zul hem ok nog help'n. Doodsbenauwd' veur iemm'n. As dat een dikke mugge hörde dan slug't al van zuk. Mar afijn, Lamert die keek ies in de huuve en toen e mar zag dat de „moor" er in zat, was 't in ödder. Met 'n beide bint ze toen ies hen Baos sies gaon um te kiek'n hoe of Bërnd 't muuk. Margien, zien aolste dochter, har de .angels er al weer oet trökk'n en dat was- kurde met 'n lappien met "ifk (azijn) de steed'n of woor as de iemm' Bërnd steunk'n hadd'n. Geessien, Bórnd zien vrouw, zat er stil bej hen te kiek'n. 't Mens kun niks, 't was er glad kepot van. 't Was toch zo schruk'n van Bërnd zien gesehruuw. En Bërnd zölf? Dee zee ok niet veul, en 'n gezicht, man, net 'n bok die branekkels vret. TTeb ze je had, vruug Lamert hum, of was 't nog miest schrik? Och man, schei oet, daor hebt mej ten minste 'n stuk of vief steuk'n, driej op de hand'n en twiej in 't gezicht. 'k Zin toch bliedde daj mej mar "eeb'n hölp'n hebt, Bërnd, en as 't nog ies weer Proot mej d'r niet van, man, 't hef 't eerste en 't léste keer wést, reek'n daor mar op. Kérel, kérel> wat döt dat zéér. Kom, kom, zee Lamert, as 't now mar niet oplöp, die zérte giet gauw genog weer over. Ej hebt mej flink hölp'n en ak dizze huuve van 't harfst oetbreek dan zak je 't mooiste stuk miett'n hönig breng'n wat er in zit, dan hej ok wat veur de muitte. En veur de zéérte, zee Margien, en het streek zien va veur de zooveülste keer nog ies weer met itk lappien over 't gezicht. Zwörmmaand 1957. J. WIGGERS. P.V. „DE BERGVLIEGERS" Eerste Fondvlucht was zeer zwaar. Vrijdag 14 juni werden de duiven van de postduivenvereniging „De Bergvlie- gers" te Chateaurouse gelost. Afstand 700 km. Om 5 uur werden de duiven gelost en het was zaterdagmorgen half negen, toen de heer G. Steunenberg de eerste duif •constateerde. Uitslag als volgt: 1 en 5 G. Steunenberg; 2 en 7 H. J. Aaftink;3 en 8 W. Aaftink;4 JanSchup- pert; 6 en 9 L. Gazan. De door de heer M. Kalfsterman be schikbaar gestelde „liter" werd gewon nen door G. Steunenberg. De „scheer- weg" was voor de heren G. Steunenberg en H. J. Aaftink. Uitslag zaterdag 15 juni. Lossing te St. Denis. Afstand 471 km. 1 Jan Schuppert; 2 en 5 G. Steunen berg; 3, 4, 10 en 11 L. Gazan; 6 en 15 J. Schoneveld; 7 C. W. Reeves; 8 en 14 H. J. Aaftink; 9 en 13 G. Veldhuis; 12 Jan Haan. Een prachtige kristallen vaas, be schikbaar gesteld door de Fa. Gebr. Wansihk, werd gewonnen door Jan Schuppert. De „scheerweg" was voor de heren G. Steunenberg en L. Gazan. Eén van de duiven van de heer Ree ves kwam pas donderdagnamiddag te rug uit Chateaurouse. Deze duif was op haar vlucht naar Holten „opgevan gen" door een persoon, die probeerde om de metalen ring van de poot te ver wijderen. De ring was met een tang bewerkt. Enkele cijfers werden hier door onleesbaar en deze duif ken vopr wedstrijdvluchten niet meer wordenin gezet'. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds Addink. Extra collecte fonds rustende godsdienstonderwijzers. Dijkerhoek. 10 uur Ds Grolle van Nij- verdal. Extra collecte fonds rustende godsdienstanderwijzers. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de 3e collecte be stemd voor de Evangelisatie in de clas sis Deventer. MOOIE OPBRENGST De collecte die ten bate van de zen ding op Soemba tijdens de beide Pink sterdagen in de geref. kerk werd ge houden heeft 557.50 opgebracht. OUDERAVOND PROVINCIALE COMMANDOPOST B.B. Woensdagavond j.l. heeft in de Pro vinciale commandopost van de Be scherming Bevolking een z.g. ouder avond plaats gehad. Deze avond, die onder leiding stond van de Provinciale Commandant de heer A. F. J. Brom mer, was matig bezocht. De heer Brum- mer wees er in zijn openingswoord op, dat het werk van de verbindingsdienst die in deze commandopost een onder komen heeft gevonden, zeer belangrijk is. Hij bracht de dames die in het af gelopen seizoen allen hebben meege werkt de dienst zo goed mogelijk te doen functioneren dank voor hun ar beid. Hierbij wees de commandant er tevens op, dat in het nieuwe cursus seizoen, dat in september a.s. aanvangt, nog tal van nieuwe dames nodig zullen zijn. De avond werd, na gebruik van een verversing, verder gevuld met het be zichtigen van de commandopost, waarbij de heer W. IT. Pen, die als instructeur aan de dienst verbonden is, de nodige uitleg gaf. Aan het einde van de avond, dankte de heer Brummer alle aanwe zigen voor hun opkomst en belangstel ling. Geboren: Anna, dv J. Meerman en H. A. G. Wibbelink, Kolweg 38. Albert Jan, zv A. J. Konijnenberg en H. J. Trag- ter, Deventerweg 57. Hermannus Hendrik, zv E. Krikkink en J. W. Aijtink, Espelo 23a. Gehuwd: G. Nijenhuis, 29 j„ Holten, en J. Kolkman, 27 j., Hellendoorn. Overleden: G. Oolbekkink, 17 jaar, Look 74. BEVOLKING. Ingekomen: L. Gagliardi en gezin, van Bogor naar Holterberg 42. F. V. Nau- man, van Bogor naar Holterberg 42. E. S. Court, van Bogor naar Holterberg 42. C. Dekker, van Hellendoorn naar Kolweg 35. F. Tuintjer, van Groningen naar Holterberg 46. D. Tuintjer van Grootegast naar Holterberg 46. B. Post van Menaldumadeel naar Holter berg 46. Vertrokken: J. A. Hoogenkamp, van Neerdorp 33 naar Diepenveen. H. F. Jacobs en gezin, van Holterberg 26 naar Barneveld. G. van Loo en gezin, van Beuseberg 127 naar Almelo. SCHOOLSPORTDAG Woensdag werd de jaarlijkse sport dag gehouden voor de leerlingen van de vier lagere scholen in de gemeente Holten. De leerlingen vanaf het vierde leerjaar krijgen dan gelegenheid hun prestaties te tonen en hiervoor een di ploma te ontvangen. De diploma's zijn genummerd van A tot en met E, waar bij voor diploma E de zwaarste eisen worden gesteld. Natuurlijk zijn de leer lingen er op gesteld hun prestaties van vorige jaren te verbeteren om zo een hoger diploma te bemachtigen. Omdat de weerberichten voor woens dag warm weer voorspelden werd reeds om half acht aangevangen en 't gehele programma zonder pauze vóór 1 uur afgewerkt. Daarmede zijn het per soneel der scholen, hierbij geassisteerd door de heren Beekhuis, Koldewy, Roo- denburg en Vosman, zeer druk ge weest, want 380 leerlingen moesten elk vier vaardigheidsproeven afleggen, n.l. hardlopen, balwerpen, ver-springen en hindernisbaan. De gedetailleerde uitslag is nog moei lijk te geven. Er werden slechts 6 E- prestaties geleverd. De 31 leerlingen van de O.L.S. Espelo behaalden de vol gende diploma's: 8 A, 15 B, 6 C en 2 E. De 34 leerlingen van de O.L.S. te Dij kerhoek: 6 A, 15 B, 7 C, en 6 D. De 182 leerlingen van de O.L. Dorpsschool: 28 A, 72 B, 62 C, 18 D en 2 E. De 133 leerlingen van de School met de Bij bel: 30 A, 53 B, 38 C, 8 D en 4 E-diplo- ma's. Slechts 1.6 percent der leerlingen behaalde dus het hoogste diploma. De algehele leiding berustte dit jaar bij de heer J. Kroon, hoofcl van de School met de Bijbel. De heer E. J. van Koningsveld, consulent voor de lichame lijke oefening, gaf door zijn aanwezig heid blijk van zijn belangstelling en prees de toewijding van het personeel en de vlotte afwerking van het pro gramma. VERZILVERING VAKANTIEBONNEN Tweede zomerverzilvering 1957. Het bestuur van het Vacantiefonds voor de Landbouw deelt mede, dat arbei ders, die hun restant aan oude vakantie bonnen van het boekjaar 1956-1957 (ken baar aan de opdruk „Geldig tot en met 30 april 1957") nog niet hebben laten ver zilveren, deze bonnen thans ter verzil vering moeten inleveren in de periode van vrijdag 28 juni tot en met zaterdag 6 juli a.a. (zie de agenda). De uitbetaling van de voor dé ingele verde bonnen verschuldigde gelden zal. plaats vinden in de periode van vrijdag 19 juli tot en met zaterdag 27 juli d.a.v. Met nadruk zij er op gewezen, dat dit de laatste gelegenheid zal zijn tot 't doen verzilveren van vakantiebonnen van het boekjaar 1956rl957. Hierna zal onder geen enkele voorwaarde meer tot verzil vering van vakantiebonnen van dat boek jaar kunnen worden overgegaan. De penningmeester bij wie men zijn bonnen heeft ingeleverd, zorgt t.z.t. even eens voor de uitbetaling van de verschul digde gelden. Vakantiebonnen, welke niet zijn ge plakt in de daarvoor bestemde opplak- boekjes van het Vacantiefonds voor de Landbouw, kunnen niet worden aange nomen. Bedoelde boekjes zijn eveneens bij de plaatselijke penningmeesters van bovengenoemde bonden verkrijgbaar. Tenslotte zij hierbij nog medegedeeld, dat de bonnen van het boekjaar 1957-'58, welke na 1 mei 1957 in omloop zijn ge bracht, thans nog in geen geval ter ver zilvering kunnen worden aangenomen. Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders.' Doos 50 c ER WORDT DRUK GEZWOMMEN Het prachtige weer en de hog'e tem peratuur waren de oorzaak, dat de Hol- tense jeugd, maar ook tal van ouderen, zondagmiddag verpozing en afkoeling zochten aan de Schipbeek in het bad van de bad- en zwemvereniging „Nep- tunus". Het water was heerlijk, zodat velen een duik namen in het verkoe lende water. Veel ouders waren aan wezig om een oogje in het zeil t# hou den bij het baden van de kinderen en dat was goed, omdat er nog geen vast toezicht is bij het bad, waarvoor nog .niemand te vinden was. Wel waren en kele bestuursleden van ,Neptunus' aan wezig om kaartjes te verkopen. Het is n.l. zonder toegangsbewijs of kadekaart niet toegestaan om in de Schipbeek te zwemmen en de Rijkspolitie hield daar nauwlettend toezicht op. Bij aanhou dend zonnig weer is het dan ook nood zakelijk, dat de leden hun lidmaat schapskaarten in ontvangst gaan nemen bij de penningmeester, de heer E. Dik kers Wzn. Het bestuur van de zwem vereniging zal trachten iemand te vin den, die dagelijks toezicht kan houden en toegangskaarten kan verkopen. Bizonder interessant was het, dat 7 van de 8 in Hengelo gestarte luchtbal lonnen voor de Internationale Ballon- race om de Trophee du Ballon Libre, hier tijdens het baden op verschillende hoogten passeerden. Zij koersten door de flinke bries, die er stond, snel in zuidwestelijke richting. Enkele keren was duidelijk waar te nemen, dat zij ballast (zand) uitwierpen om weer te kunnen stijgen. Eén van de ballonnen is in de omgeving, n.l. in de gemeente Lochem, geland. :t gr men ove gischi end OOI de a naj ons rinnei ortlev MODERNISERING GARAGEBEDRIJF. Het garagebedrijf van de fa. G. Rou- wenhorst en Zoon aan de Oranjestraat alhier heeft een belangrijke verbetering ondergaan door de aanschaffing van een electrische hefbrug, met een draagver mogen van 6 ton, waarmede niet alleen de kleinste personenauto; maar ook de zwaarste vrachtauto tot ongeveer mans hoogte kan worden opgeheven, zodat men daaronder staande kan werken voor het verrichten van reparaties, het schoonma ken van de motor en het eventueel door- smeren van de lopende delen. Het kan gebruikt worden voor de meest uiteenlopend voertuigen, omdat het ene draagvlak kan worden versteld, zodat 't geschikt is voor iedere wielafstand. Deze bijzonder eenvoudige maar zeer praktische hefbrug is fabrikaat van de Koni Works te Oud-Beijerland en gele verd door de fa. R. S. Stokvis en Zn. te Rotterdam. De draagvlakken zijn voorzien van 8 TL huizen, die voor een uitstekende ver lichting van de onderkant der opgevij zelde wagens zorgen, terwijl een 3 pk. motor zorgt voor het geruisloos ophef fen en weer neerlaten van de te repare ren of te controleren wagen. Voorts kan men door het gebruik van twee stan daards de wielen vrij maken van het draagvlak. Op de beide draagvlakken zijn blokken aangebracht' voor het vastzetten van de voertuigen. De plaats waar de hefbrug is opge steld, wordt geheel betegeld, zodat het afkomende vuil gemakkelijk kan worden verwijderd. De aanschaffing betekent een belangrijke modernisering van het be drijf van de heren Rouwenhorst. Het Landbouw-Economisch Instituut stelt een onderzoek in naar de beroeps keuze en de opleiding van boeren- en tuinderszoons, Dezer dagen zal voor dit onderzoek een enquette worden gehou den in Holten op 8, 9, 10, 11, 12, 15, 16, 17 en 18 juli. De reden van dit onderzoek is zeer be grijpelijk. Geen bevolkingsgroep in ons land is waarschijnlijk in de na.-oorlogse jaren zo in beweging gekomen als die van het platteland. Door betere en snel lere verkeersverbindingen zijn vele platte landsgemeenten uit hun isolement ver lost, waardoor de industriële werkgele genheid en verschillende opleidingsmoge lijkheden binnen de dagelijkse bereik baarheid zijn gekomen. Dit heeft niet na gelaten invloed uit te oefenen op de be roepskeuze van de plattelandsjongeren. In tegenstelling tot voorheen zijn er dan ook velen, die niet meer het beroep van de vader Iriezen. Ondanks deze grotere afvloeiing van boeren- en tuinderszoons leeft toch de gedachte, dat in vele delen van ons la,nd nog veel meer jongeren in land- en tuin bouw blijven werken dan in verband met het aantal beschikbare bedrijven ge wenst is. De mogelijkheden om aan een bedrijf van verantwoorde grootte te ko men worden, naar men meent, nog vrij wel ieder jaar geringer; daarnaast gaan bovendien de bedrijfsvoering en bedrijfs inrichting steeds hogere kapitaalseisen stellen aan de toekomstige land- of tuinbouw. In hoeverre deze gedachten juist zijn kan slechts worden nagegaan aan de hand van een landelijk onderzoek onder de boeren- en tuindersbevolking. Van zelfsprekend kunnen niet alle bedrjjfs- hoofden in de land- en tuinbouw in ons land bij dit onderzoek worden betrok ken. Dit zou teveel tijd en geld kosten. Daarom zijn voor dit onderzoek ongeveer 60 gemeenten uitgekozen, verspreid over het gehele land, en worden slechts aan die bedrijfshoofden in de land- en tuin bouw vragenformulieren toegezonden, die kinderen hebben van 12 jaar en ouder. Gezien het grote belang van dit onder zoek achten wij dit alleszins verant woord. Het besluit van de Franse regering om de gehele liberalisatie van de handel met het buitenland voorlopig stop te zetten heeft uiteraard geen gunstige in druk gemaakt op de werkgroep van de O.E.E.S., die daarvan dinsdag officieel in kennis is gesteld. De afgevaardigden van de meeste der 17 landen hebben diep betreurd, dat Frankrijk, dat met de liberalisatie van het handelsverkeer altijd al achteraan is gekomen, zich thans genoodzaakt acht terug te keren tot het contingenteringsstelsel, hetgeen volmaakt in strijd is met de politiek die de O.É.E.S. nastreeft. Voor het ogenblik nochtans zal de O.E.E.S. trachten Frankrijk zoveel mo gelijk terwille te zijn en te helpen door Frankrijk betalingsfaciliteiten te verle nen in plaats van tegenmaatregelen te treffen, waardoor de Franse export naar het buitenland' op haar beurt door eontingenteringsmaatregelen zou worden beperkt. Evenwel is aan de Franse de legatie bij de O.E.E.S. duidelijk ge maakt, dat tegenmaatregelen slechts dan kunnen uitblijven wanneer de door de Franse regering in het eigen land te treffen maatregelen naar het oordeel van de andere landen voldoende ener giek zijn om de situatie te redresseren en wanneer de stopzetting van de li beralisatie slechts van zeer korte duur zal zijn. Het spreekt vanzelf dat de landen, die de Europese verdragen mede onderte kend hebben op 't ogenblik geen nieu we moeilijkheden willen bereiden aan de Franse regering, die, al keert zij momenteel terug tot het contingente ringsstelsel, voornemens is de Euro pese verdragen binnen enkelè weken te doen ratificeren. SLECHTS DE HELFT In het algemeen staat slechts vast, dat de importbeperkingen slechts zul len worden toegepast op ongeveer de helft van de Franse invoer uit de lan den van de O.E.E.S., aangezien de rest valt onder handelsverdragen, waaraan Frankrijk zich onder alle omstandighe den moet houden, Frankrijk zal trouwens toch enige voorzichtigheid in acht moeten nemen bij het hanteren van. de nieuwe maatre gelen, wil het van zijn handelspart ners geen tegenmaatregelen uitlokken. In politieke kringen in Parijs zijn de meningen verdeeld over de vraag of de stopzetting van de liberalisering de ra tificatie der Europese verdragen, met de geest waarvan deze maatregel lijn recht in strijd is, zal vergemakkelijken of bemoeilijken. De tegenstanders van de Europese verdragen zullen deze ge legenheid aangrijpen om te.betogen dat Frankrijk financieel en economisch niet bij machte is het Euromarktverdrag na te leven. De voorstanders zullen inte gendeel de nadruk leggen op het feit, dat de Europese markt voor Frankrijk grote exportmogelijkheden schept en dus bijdraagt tot de sanering van de toestand. EEN STAP TERUG Frankrijk heeft de deur waarlangs de goederenstroom uit de andere OEES- landen vrijelijk kon binnenvloeien, met een fórse klap dichtgeslagen. Het gaat nu opnieuw met de beproefde methode van contingenteringen pogen de weg stroming van zijn deviezen te stuiten. Deze stap terug komt niet onverwacht. In maart was de Franse regering reeds genoodzaakt de invoer af te remmen door het opleggen van een invoerhef fing. In feite kwam ook dit neer op een indamming van de handel, maar in theorie kon Frankrijk nog altijd zeg gen, dat het 82,3 percent van zijn han- delsvex-keer had vrijgemaakt van hoe- veelheidsbeperkingen. Dit percentage, met moeite en pijn bereikt, lag overi gens nog steeds lager dan dat van andere landen, die negentig percent van de handel hebben vrijgemaakt. De voorlopige maatregel van maart heeft onvoldoende verlichting opgele verd. Het uitblijven van de aangekon digde belastingverhoging die het bin nenlands verbruik moet drukken, en de zware last, die de Algerijnse moeilijk heden op de Franse volkshuishouding leggen, hebben tot gevolg gehad, dat de Franse economie zich aan de rand van een volledige instorting bevindt. Nu het om lijfsbehoud gaat, meent de Franse regering, dat er weinig anders opzit dan terug te komen op de vrijmaking van de handel. Ze kan dat doen op grond van ontsnappingsbepalingen in de O.E.E.S.- overeenkomst, zelfs zonder dat ze voor afgaande toestemming van deze organi- Het Landbouw-Economisch Instituut stelt dit onderzoek dan ook niet in op eigen initiatief. Het is een wetenschap pelijk instituut, dat de opdracht tot het instellen van dit onderzoek gekregen heeft zowel van het ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, als van het Landbouwschap. Het Landbouw-Economisch Instituut geeft de verzekering, dat de op boven staande wijze verkregen persoonlijke ge gevens strikt vertrouwelijk worden be handeld en niet zullen worden doorge geven aan derden. Wij hopen dan ook, dat de medewer king, welke het L.E.I. vraagt, door de bedrijfsgenoten in de land- en tuinbouw volledig zullen worden gegeven. Voor de toekomst van onze plattelands jongeren is het in verband met een ver antwoorde voorlichting omtrent beroeps keuze en te volgen onderwijs noodzake lijk, dat een dergelijk onderzoek wordt ingesteld. mmmm mm_ mmmm d: ien 5 ov< igisch den, waarc mer OOI de oi chten rinne ilten, Dijke lor ;eval ons kt o: med OO de j n 17 tr hap ;s in aard olten. de na Iers de i angst Ajk o A I. KLE anjes •gen ak ai igstel md weiijl a or hben Iten, Dijke: BOURGES MANOURY de nieuwe premier van het Franse satie nodig heeft. Het is een weinig hoopgevende ont wikkeling, zo kort voordat Europa hoopt te komen tot een gemeenschappelijke markt. Er is reden tot vreugde, omdat de nieuwe Franse regering zich tot taak stelt de Europese verdragen zo spoedig mogelijk te doen ratificeren. Maar wat is de praktische zin daarvan, als Frank rijk niet tegelijkertijd de taak op zich neemt, zijn economische positie door drastische maatregelen, die ook in eigen vlees snijden, gezond te maken? Een Euromarkt met 'n Frankrijk, dat voort durend moet terugkomen op eenmaal genomen besluiten, belooft een weinig aantrekkelijke affaire te .worden. ITMl Op h t imen iten ?e va [e d Id", a k :rd h; de rerijss m d< unpio GI Inlicl ireau Holt Gevo ikmes idmul Verb >rtem it ini et in roek itte i: Er n flkerr

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2