j 1 Oostenrijk-Nederland Jonge kerk besprak de schoolkeuze PUROL 1 I-klas Baby-verzorging Huid genezing tikneten BURGERLIJKE STAND GEEF NU AAN UW RODE KRUIS In een goed bezochte bijeenkomst in „Irene" heeft de Jonge Kerk maan dagavond geluisterd naar een paar uit stekende inleidingen over het in on ze gemeente niet zo gemakkelijk lig gende vraagstuk van de schoolkeuze. Het was daarbij niet de bedoeling, zo als de voorzitter van deze avond, Ds. J. H. Israël, opmerkte, om te gaan touw trekken over dit probleem, maar met elkaar vanuit het geloof te praten en na te denken over die dingen, waar over ieder vroeg of laat zelf zal heb ben te beslissen. De bedoeling van der gelijke samenkomsten is elkaar beter te gaan begrijpen. Ds. Israël opende, na het samen zin gen van het lied uit de CJVF-CJMV- bundel „Voorwaarts Christenstrijders" met gebed en het lezen van het tekst woord Filip. 127 tot 2 5. De inleidingen werden gehouden door de heer Th. Jansma, onderwijzer aan de openbare school te Nijverdal, en de heer R. Tempert, commies ter secre tarie van Hellendoorn. De heer Jansma had als onderwerp gekozen: „Waarom kies ik, als Chris ten, de openbare school?" OPENBAAR ONDERWIJS. Spr. wilde hierin, naar voren halen, wat hij vóór de openbare school en te gen de bizondere school had. Hij be lichtte de diverse schakeringen die de bizondere school kent door Prof. Wate rink e.a. te citeren. Degenen, die in Christus één kunnen zijn, vinden el kaar toch niet in één schooltype. „De openbare school kan niet voldoen aan de kinderen des Verbonds", zo zeggen sommige Christenen. Sommigen menen alles te weten, maar Jezus zegt, al dus spr.: „Ik ben de Weg, de Waar heid en het Leven". Hij alleen! Wij kun nen ónze wegen vinden. Maar is dat Gods weg? Zekerheid heeft men niet, want Gods wegen zijn onbegrijpelijk. Zijn wegen snijden soms door onze school. Het geldt voor beide schoolty pen. Geen van beide scholen mag zeg gen: „Dit is dé school van Christus". Het lijkt soms wel of de Christelijke school uitgerangeerd is. De ouders, de politiek en de traditie spelen hierbij soms een rol. Uitvoerig staat de heer Jansma stil bij de geschiedenis van het Jodendom en van het Christendom. Het eerste ging in isolement en heeft het toch niet verder kunnen brengen dan 12.000.000. De Christenen braken door in de wereld en men telt thans 770 miljoen aanhangers. De laatste honderd jaar gingen diverse groepen in onze maatschappij ook in isolement. Helaas bleken verantwoordelijkheidsgevoel vóór en verbondenheid mét de anderen vaak verre te zoeken. De school kan niet de taak van de kerk overnemen. Zij voedt op voor de maatschappij. Christenen kunnen daar in werk als Christen doen zonder evan gelist te worden. De school geeft een stuk opvoeding. Het kind leeft in de openbare school met de anderen mee. Jood, Christen en humanist leren el kaar kennen. Het samen opgroeien in een schoolgemeenschap werkt verbroe derend. Het karakter van de „Christe lijke school" werkt dit tegen. Zij be werkt de verdeeldheid en is sekteschool. In de openbare school zijn vogels van diverse overtuiging, doch de onderwij zer moet zich volgens wettelijke be palingen onthouden van iets te doen, dat strijdig is met de godsdienstbegrip pen van andersdenkenden. Hij behoort eerbied te hebben voor de ander. De term „neutraal" komt in de wet niet voor. De openbare school is een uni versele overheidsschool. Er is plaats voor Jood, Rooms-Katholiek en Pro testant. Van diverse zijden tracht men de openbare school het etiket „neu traal" op te plakken. Men heeft haar zelf smalend de „Niksschool" genoemd. In de wet worden uren vrijgegeven voor godsdienstonderwijs. De openbare school bevordert de onkerkelijkheid niet De aandacht wordt er op gevestigd, dat met de groei van het confessionele on derwijs de onkerkelijkheid snel is toe genomen. Hoe zou dan de openbare school de onkerkelijkheid bevorderen? De heer Jansma spreekt over de doop belofte. De ouders en de kerk moeten de verantwoordelijkheid blijven zien. De verantwoordelijkheid mag niet aan de school worden overgedragen. Met blijdschap ziet spr., dat de kerk weer meer belangstelling toont voor 't gods dienstonderwijs op de openbare school. De kerk behoort in de wereld te staan. Zo ook de Christen in de wereld, in de openbare school, naast de ander. BIZONDER ONDERWIJS Toen de heer Jansma uitgesproken was, kreeg de heer Tempert 't woord. De titel van zijn onderwerp luidde: „Waarom stuur ik mijn kind naar de Christelijke school?" Spr. noemde dit een zeer netelige vraag, want er is 'n Christelijke school en ook een openbare school. Een com binatie van beide scholen de synthe- seschool zou z.i. tot de mogelijkhe den behoren. Sommige ouders worden niet geconfronteerd met deze keuze. Een werkelijke beslissing wordt naar sprekers oordeel in 90 van de 100 ge vallen niet genomen. Om zijn voorkeur voor de Christe- Huidzuiverheid - HuIdgezondheTa Puistjes verdrogen door Purol poeder lijke school duidelijk te maken, moet hij een blik werpen in het verleden, want het vraagstuk waar het hier over gaat, is bijna anderhalve eeuw oud. Vóór 1795 hadden kerk en particulie ren de toestemming van de staat no dig om onderwijs te geven. Uit de Staats regeling van 1798 vloeide de eerste schoolwet voort. Deze schoolwet en die van 1803 en 1806 brachten geen vrij heid van onderwijs. Van 1806 tot 1857 vierde het neutralisme hoogtij. Duide lijk stelde de heer Tempert in 't licht, welk een moeilijke tijd het toen was voor de voorstanders van bizonder on derwijs. Zelfs de Grondwetswijziging van 1887 bracht geen verandering in 't onderwijsartikel. Maar minister Heems kerk constateerde toen, dat dit onder wijsartikel zich niet verzette tegen het subsidiëren van bizondere scholen. Uit voerig stond spr. stil bij de strijd om de financiële gelijkstelling tussen 't open baar en het bizonder onderwijs, welke in 1917 in de grondwet werd opgeno men en die in 1920 leidde tot het einde van de schoolstrijd. De heer Tempert wees op de strijd tegen het neutralisme van de Franse geest. In de loop der jaren zijn de tegen stellingen verminderd, maar is de vraag over de noodzaak van een Christelijke school nu ook achterhaald? Spr. meent van niet, want hij zou de vraag willen stellen: weten de Christenen wel wat zij doen als zij het bizonder onderwijs zouden laten vallen. Er zijn thans ge lukkig ook Christen-onderwijzers op de openbare scholen, aldus inleider, maar er zijn ook andere, die God niet ken nen en de Bijbel een sprookjesverhaal noemen. Zijn bezwaren richten zich te gen het feit, dat er onderwijzers zijn, die niet meer zijn dan humanist, mis schien zelfs nihilist. Hij ziet de open bare school zelfs wel eens als een bol werk tegen het Christendom. Ook Christen-onderwijzers zijn niet altijd zulke ware Christenen, maar hier bestaat niet het gevaar, dat zij de Bij bel betitelen als ongelooflijke verhaal tjes. Godsdienstonderwijs door een predi kant gedurende één uur per week acht spr. van weinig invloed. Men kan het zien als een vak. Bij de schoolkeuze gaat het om het kind, dat niet volwassen is en dat heel spoedig te beïnvloeden is. Spreker wil niet het gevaar lopen zijn kind te stel len onder de hoede van een humanist, een nihilist of althans van een neutra list. Het kind is van God ontvangen, daar door heb ik met Hem een verbond op gericht, in de wetenschap uit mijzelf niets te kunnen, maar het van Hem te moeten ontvangen, aldus de heer Tem pert. Spr. kan dan ook onmogelijk een neutrale houding aannemen. Maak ik nu van de school een afgod, zo stelt hij zich de vraag. Hij ziet de Christelijke school als een noodzakelijk kwaad. Liever was hem een Christe lijke openbare school in de geest van Prof. Van Niftrik. Spreker wilde, dat er geen keus was en het gehele .volk naar Hem leefde, zodat alle kinderen naar één school kon den gaan. Zoals de zaken nu echter staan, ver klaarde spr. in een gevoelig pleidooi, kan niemand mij ontheffen van de ver antwoordelijkheid voor mijn kind en kies ik de Christelijke school. Zou ik het anders doen, dan was dat niet al leen ontrouw aan de school, doch aan Christus zelf. GEDACHTENWISSELING. Nadat een kopje koffie was geser veerd, bestond er gelegenheid ^om met de inleiders van gedachten te wisselen, van welke mogelijkheid bijna uitslui tend door de ouderen in het gezelschap gebruik werd gemaakt. De materie was voor velen van de aanwezige jongelui wel wat moeilijk om daar vragen over te stellen, als geen aantekeningen zijn gemaakt. De vragen welke gesteld werden, be troffen o.m. het zendingsbevel, waar over de heer Jansma gesprokén had, het isolement van de Chr. schooi, het neutralisme van de openbare school, de Christelijke staatsschool, de waarbor gen tegen een onjuiste voorlichting in de wet, humanisme geworteld in het Christendom, en 'nog tal van andere vraagstukken. Ds. Israël bedankte de heren Jans ma en Tempert en wees er op, dat men in liefde moet samengaan, zonder de verschillen te verdoezelen, maar ook zonder principes overboord te gooien. Hij bood hen namens de Jonge Kerk 'n klein geschenk aan. Nadat uit genoemde bundel gezongen was „O God en Heer in 't glorielicht" £Loot hij de bijeenkomst, die ook be zocht werd door enkele belangstellen den uit Nijverdal, met dankgebed. Het is ae Hamamelis die 't 'm doei V.V.V. VACANTIE-PROGRAMMA Vrijdagavond 17 mei heeft in hotel „Holterman" een samenspreking plaats gehad tussen het bestuur van de V.V.V. „Holtens Belang" en de afgevaardigden van de verschillende plaatselijke vereni gingen voor de opstelling van het V.V.V. Vacantie-programma 1957. De voorzitter van de V.V.V., Mr. W. H. Enklaar, sprak een kort woord van wel kom en dankte namens de V.V.V. de ver schillende verenigingen voor de spon tane medewerking, die in het afgelopen seizoen werd verleend en hij deed een beroep op aller medewerking voor het a.s. seizoen. Dit beroep bleek niet vergeefs te zijn gedaan, want alle verenigingen waren in principe bereid mede te werken. Zo kan reeds worden gerekend op 2 concerten van H.M.V. (eind juni en mid den augustus), en verder: 17 juli: Orgelconcert Feike Asma; 18 juli: Demonstratie „B.A.T.O."; 24 juli: Demonstratie Land. Rij vereni ging „Bergruiters" en Bergruiters Ponyclub; 25 juli: Volleybal-toernooi, waaraan 4 heren- en 8 damesteams deelnemen; 7 aug.: Gezelschap Tetman en Jarich de Vries; 10 aug.: Hondenshow en -dressuur; 14 aug.: Orgelconcert Feike Asma; 20 aug.: Chr. Ontspanningsclub C.O.C. Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria"; 29 aug.: Toneeluitvoering „V.O.P.". De Jongeren Discussiegroep „J.D.G." heeft het plan om woensdagsavonds (2e week van juli tot voorlaatste week van augustus) puzzle-wandeltochten te orga niseren. Enkele verenigingen (O.C.H., Tegaha- ja's, Motorclub, Holtense Toneelvereni ging, Holtense Handelsvereniging en H.V.C.) beraden zich nog over de acti viteiten, welke zij in 't komende vreem delingenseizoen zullen ontwikkelen. HANDHAAF DE GOEDE TRADITIE! In de laatste week van mei en in de eerste weken van juni zal de Stichting 1940-1945 blijkens een advertentie in dit nummer bij de contribuanten in deze gemeente de kwitanties 1957 aanbieden. De verzorging van de slachtoffers van het verzet en van de nagelaten betrek kingen moet regelmatig kunnen door gaan en vraagt, boven hetgeen door de Staat wordt gedaan, jaarlijks belang rijke sommen. De Stichting 1940-1945 is sinds 1955 van de openbare inzamelingsmarkt ver dwenen, doch blijft vertrouwen op haar jaarlijkse contribuanten. De taak van de Stichting 1940-1945 is nog niet geëindigd; zij zal zeker nog 15 a 20 jaar voor de meer dan zesduizend gezinnen van verzetsslachtoffers werk zaam moeten blijven. Handhaaf daarom de goede traditie en houdt uw vaste, jaarlijkse contributie gereed als de heer Schöppers U een de zer dagen de kwitantie 1957 komt aan bieden. P.V. „DE BERGVLIEGERS". Zaterdag 18 mei werden de duiven van de P.V. De Bergvliegers te Vilvoorde ge lost. Afstand 206 km. Lossing 11 uur. Aankomst eerste duif 1.08 uur. Uitslag: 1, 5, 6, 9, 10 en 15 J. Schoneveld; 2, 4 en 12 H. J. Aaftink; 3 en 8 L. Gazan; 7 en 11 W. Aaftink; 13 C. W. Reeves; 14 en 16 G. Veldhuis. De door de fa. J. A. v. d. Bos beschik baar gestelde prijs werd gewonnen door de heer H. J. Aaftink. De „Scheerweg" was voor de heren H. J. Aaftink en L. Gazan. De stand na drie vluchten is: 1 L. Ga zan 181.3 punten; 2 H. J. Aaftink 174.6 pt.3 G. Veldhuis 141 pt.4 W. Aaftink 115.3 pt.; 5 J. Schoneveld 100.1 pt.; 6 C. W. Reeves 91.4 pt.7 G. Steunenberg 84 pt.8 J. Schuppert 67 pt.9 J. Haan 18.5 pt.10 H. Wansink 17.5 pt. REUZE KRENTEBROOD. De familie Jalink aan de Kolweg werd donderdag door de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, ter gelegenheid van de geboorte van een zoon, een krentebrood aangeboden dat bijna 1.50 meter lang was en pl.m. 25 pond woog. INTERNAT. MOTO CROSS MARKELO De naburige gemeente Markelo zal zon dagmiddag weer in het teken staan van de internationale motorterreinwedstrij- den. Zij beginnen om 2 uur. Naast de bekende Nederlandse rijders heeft een groot aantal bekende buiten landers ingeschreven. Markelo heeft de primeur met het star ten van buitenlandse rijders in de lichte en zware senioren-klassen. Het parcours i3 dusdanig verbreed en verbeterd, dat de strijd nog meer open en spannender zal zijn en het publiek er nog meer van kan genieten. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten, Dorps straat 22, tel. 352. Gevonden: 1 schot van een vrachtauto. Verloren: 1 benzinedop van bromfiets. Weggelopen: 1 langharige hond. TOVERBALACTIE NADERT ONTKNOPING. De actie „Toverbal" van de Neder landse jeugd voor de Hongaarse jeugd, nadert haar ontknoping. Op vrijdag, 31 mei a.s., zal van 99.30 uur 's avonds voor de zender Hilversum II het geheim ontsluierd worden. Dan zal uit de bus komen wie het huis, de auto of de tele visietoestellen gewonnen hebben, maar ook welke groepen recht hebbn op de ac- tiviteitsprijzen. Zal de voetbalvereniging „Holten" er ook bij zijn? Zoals U weet zijn de toverballen verkrijgbaar bij de dames Hanneke Kappert en Janny Schuppert en de heer H. W. Tuller, Kol weg 11. Tovert mee met de toverballen. GESLAAGDEN. De heer Paul Holterman slaagde te 's-Gravenhage voor het einddiploma der hogere hotelvakschool. De heer A. J. Stokreef, opzichter-teke naar bij gemeentewerken, slaagde te Am sterdam voor 't diploma opzichter B.N.A. JAARVERGADERING HENGELAARS- VERENIGING „DE RIETVOORN". De Holtense Hengelaarsvereniging „De Rietvoorn" hield donderdagavond haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer Joh. van Geenhuizen, in ho tel Vosman. Na een kort openingswoord van de voorzitter bracht de secretaris, de heer H. J. Oolbekking, het jaarverslag uit, waaraan wij ontlenen, dat de vereniging 71 leden telt en 13 aspirant-leden. Er werd in het afgelopen seizoen druk ge vist. Uit het verslag van de penningmees ter, de heer W. Oolbekkink, bleek, dat de inkomsten, inclusief het saldo van het vorige jaar, f 685.21 en de uitgaven f 478.44 bedroegen, zodat er een batig saldo was van f 206.77. De kascommissie, bestaande uit de he ren G. L. Scholten, J. Draaijer (Laren) en H. G. Klein Velderman, had de be scheiden in orde bvonden, zodat secre taris en penningmeester dank werd ge bracht voor hun werk in het belang der vereniging verricht. In de plaats van de heer Draaijer werd tot lid van de kascommissie aangewezen de heer J. H. Welmer te Laren (G.). Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heren H. J. Oolbekkink en H. Kettelarij (Laren) her kozen en werd in de plaats van het La- rense lid, de heer J. Eggink, die als zo danig bedankte, tot bestuurslid gekozen de heer F. Haan te Laren (G.). Besloten werd het snoeken in de Schip, beek dit jaar te bekorten en slechts open te stellen van 1 okt. tot en met 31 dec. 1957. Gepacht wordt het z.g. Korporaals- venneke onder Laren, dat als karpervij ver zal worden ingericht. Uitvoerig werd gesproken over aan sluiting bij het Overijssels pootvisfonds, doch men besloot in verband met het geringe belang, dat de Larense leden hierbij hebben, daartoe voorlopig niet over te gaan. Er werd een uitgebreid programma vastgesteld voor het komende hengelsei- zoen met de volgende wedstrijden: zon dag 23 juni hengel wedstrijd in het Twen- te-Rijnkanaal bij de Hexelsebrug, 58 u„ zondag 21 juli wedstrijd in de Schipbeek bij de Wippert van 5—8 uur. Donderdag 10 juni zullen 10 ledejj van de clubs te Rijssen en Holten de strijd aanbinden bij de Rondaaltebrug, terwijl op 15 sept. een reisje met wedstrijd zal worden gemaakt naar Vilsteren. De leden Joh. van Geenhuizen en G. L. Scholten te Holten en J. H. Welmers en Fr. Haan te Laren (G.) werden aange wezen als controleurs voor het Twentse pootvisfonds, ter controle van 't Twente- Rijnkanaal. De leden kunnen individu eel deelnemen aan het groot nationaal hengeleoncours te Deventer op 4 aug. a.s., waaraan niet in clubverband wordt deelgenomen. OPBRENGST EMMABLOEM- COLLECTE. De onlangs alhier gehouden Emma- bloemcollecte ten bate van het Groene Kruis heeft f 470.59 opgebracht. DE ZIEKEN EN WIJ. Op vrijdag 31 mei zal in Bethanië te Dijkerhoek een bijzondere vergadering worden gehouden van de Hervormde Vrouwenvereniging aldaar, welke voor dames en heren toegankelijk is. Ds. Israël zal dan spreken over het onderwerp„De zieken en wij". AUTO VLOOG UIT DE BOCHT. Woensdagmiddag omstreeks half twee reed de begrafenisondernemer, de heer W. J. C. B. uit Deventer met zijn perso nenauto met zo'n grote snelheid in de richting van het dorp, dat hij voor de viaduct geheel aan de linkerkant van de weg terecht kwam en daar een vlucht- heuveltje raakte. De auto kwam nog juist de viaduct onderdoor, maar haar vaart was nog zo groot, dat zij door de gladheid van de weg en het afremmen, van rechts naar links het trottoir op vloog en na een paar betonnen paaltjes omver te heb. ben gereden in het hoger gelegen tuin tje van de familie Vincent terecht kwam. Doordat er op dit drukke punt geen te- genliggend verkeer was en zich geen voet gangers op het trottoir bevonden, liep alles wonder boven wonder nog goed af. De heer B. had gauw een klant voor zijn eigen onderneming kunnen worden. Zijn Mercedes had echter een schade opgelo pen van naar schatting f 1000. VOETBAL. HOLTEN A—ENTER A 3—3 Het ziet er naar uit, dat Holten A eigen veld ongeslagen blijft. De junioren moeten nu nog 1 (thuis)wedstrijd spelen tegen Hector A. De Holtense jongens begonnen goeden 't zag er voor de Enterse jongens slecht uit. De Holtense voorhoede schiep zich goede kansen. De score bleef eerst nog beperkt door uitstekend keepen van dn Enterse doelman. Het gelukte rechts binnen M. Klein Velderman echter de stand op 10 in het voordeel van de thuisclub te brengen. Voor de rust kwa men de Enterse jongens er practisch niet aan te pas. Bij een van hun sporadische aanvallen kwamen ze echter gelijk door hun rechtsbuiten, die doelman Schooten met een slecht schot verraste. De bal ketste van de paal in het net. Na de rust gingen de partijen aardig gelijk tegen elkaar op. Het werd 21, toen HWesterik van grote afstand in eens in de rechter bovenhoek schoot, De stand werd weer gelijk, toen de mid. voor van Enter, die de bal in buiten spelpositie ontving, keeper Schooten passeerde. Tien minuten vóór 't einde werd het 32. Bij een langdurig offen sief kreeg linksbuiten H. Jansen de bal en met een uitgekookt boogballetje werd de Enterse keeper geslagen. Vijf minu ten voor het einde bracht de Enterse rechtsbuiten met een prachtig, doch o.i, houdbaar schot de stand op 33. In deze stand kwam geen verande ring meer. Programma Zondag: Beslissingswedstrijd (om de laatste plaats in afd. L)Holten 2Nijverdal 3, terrein Haarl. Boys, Haarle, 1.30 uur. BELANGSTELLING VOOR DE WANDELSPORT. De onlangs onder leiding van de heer G. Voortman uit Rijssen opgerichte wan delsportvereniging mag zich in een stij gende belangstelling verheugen. De club telt thans 23 leden. Als voorlopige bestuursleden zijn ge kozen de heer G. Voortman, voorzitter; Mej. M. Kalfsterman, secretaresse; Mej. Janny Schuppert, penningmeesteresse, en Mej. Gerry Stukker, algemeen secundus. T.z.t. zal een definitief bestuur worden gekozen. De leeftijd voor het lidmaatschap is gesteld op 14 jaar en ouder. Op zaterdag 1 juni zal de club deel nemen aan de wandeltocht van de wan delsportvereniging der K.S.W. te Nijver dal, waar men om half drie zal starten. Als voorlopige naam heeft men geko zen „De Trekkers". VOORGOED VRIJGESTELD. Aan de dienstplichtige der lichting 1956 E. Markvoort, E 35, is voorgoed vrij stelling verleend van de dienstplicht we gens persoonlijke onmisbaarheid. mmt BERT IE LEIN U, terzijd: van hi -elijk, king ben op des v gemee ien, m ran j es olweg ;omst: ïstries ;ptie i 'eestz ICJ9CK P 2 j jaax h c uders G. W RIE h ekom; od ze, et hu z: x>r al. is gec pare ng v oor oi HENK ALI FENN GERR [olten, Look ren o; avon )«Q' 030 Geboren: Gerdina, dv. J. Boode en H. Vorkink, Neerdorp 31. Ondertrouwd: G. Stam, 26 jaar en J H, Aanstoot, 27 jaar, beiden te Holten. T. J. van Dooren, 35 jaar., 's-Graven hage en W. A. F. Holterman, 24 jaar., Holten. Gehuwd: J. A. J. Groteboer, 24 jaar en B. Vosman, 20 jaar, beiden te Holten. Jkhr. H. van Coaverden, 28 jaar, Hol ten en J. W. T. Nijland, 21 jaar, Bath- men. F. D. J. Slijkhuis, 26 jaar, Hol ten en J. G. Jeurlink, 26 jaar, Raalte. Overleden: G. J. Geltink, 51 jr., echt genoot van C. G. Jansen, Dijkerhoek 64 (overleden te Deventer). BEVOLKING Ingekomen: A. Koning, van Rijssen naar Dorpsstraat 15. W. Vos, van Rijssen naar Beuseberg 73. P. V. de Lima, van Djakarta naar Holterberg 26. A. G. de la Rambelje en gezin, van Djakarta naar Holterberg 26. A. P. J. J. Bierlaagh, van Markelo naar Oranje straat 38. Vertrokken: J. G. Ulfman, van Dijker hoek 31 naar Wierden. A. Brontsema, van Borkeld 46 naar Enschede. - p ZOÏ en mi G, J F. met Babyderm-preparaten Huidje van alle smetten vrij, hoofdje rein met gezonde haargroei iun ereni ienkei loiter Lar( IOO )C8C !onda open Juder B( ie daj ;aarc ;eled( jk zi de lankh iolte: Esp Een voorbeschouwing van de wed strijd van a.s. zondag door de heer H. W. H. Herberts, oud-voorzitter der Keuze-Commissie van de K. N.V.B. De K.N.V.B. is waarlijik de laatste ja ren met de commissie, welke belast was met de samenstelling en de voorberei ding van het Nederlands elftal, niet be paald 'gelukkig .geweest. Men zal zich herinneren hoe de waardering over het tijdvak Verlegh-Van der Leek uit elkaar spatte irn een venijnige pennestrijd, waar- HELPT HELPEN! Boven alle strijd en nood waait de Ro de Kruisvlag, het symbool van mens lievendheid, bescherming en hulp. Uw Rode Kruis is van U. U is zelf het Rode Kruis. HELPT HELPEN! in men elkaar te lijf ging. We kregen daarop het tijdvak Hoolboom-Pellikaan, waarachter, nu onlangs, wederom door 't bondsbestuur een forse punt gezet werd. Daartussendoor verloor het aanzien van de Commissie inderdaad sterk aan ge zag door allerlei kleine eni grote kwes- fti.es en incidenten, die in en buiten de voetbalwereld min of meer kwalijk ge rucht veroorzaakten. We denken 'hierbij aan de moeilijkheden met trainer Hard- wick en ook aan de twijfelachtige lijn, die men kon aantreffen in de samenstel ling van de Nederlandse elftallen uit de laatste jaren. Al te zeer toch werden dé ze fomaties beheerst door de wens naar een ogenblikkelijk succes; oog voor de toekomst ontbrak echter. Bovendien viel te vrezen dat het herhaalde komen en gaan, heti stuivertje wisselen als ihet ware van spelers, weinig goeds zou doen aan dé venhouding die bestaan moet tussen 'elftal en leiding. Er was ite weinig sprake van gezag en al kan men als lid van de Keuze-Commissie in vriendschappelijke verhoudingen streven naar een zekere populariteit, gezag m'oet er toch zijn, en de spelers dienen dit gezag te volgen en Ite aanvaarden. Al idiie onrust, al die kleine en grote kwesties hebben terdege aan het gezag van de Keuze-Commis sies uit de laatste jaren geknabbeld! 'Of we in ons land klaar zullen komen Ami >OK wa istan elft niét. Wel gr< herl de o; Net éten. '•hou i va ::en ifog he ''job rnn; uïii hept ''bei he 'her. ide

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2