Herdenking gevallenen eenvoudige, maar ontroerende plechtigheid Toneelavond op de Nationale Feestdagen y*. v' UB (Vervolg Raadsverslag) Op een vraag van de heer Wansink of de uitkijktoren van de bosbrandweer bij het huidige droge weer wordt be zet, antwoordde de Voorzitter bevesti gend. De heer Wansink had de laatste twee dagen geen bezetting waargeno men, alhoewel dit wel nodig is, want op de vuilnisbelt heeft al verschillen de malen een brand gewoed. De heer Jansen vroeg of B. en W. reeds hebben uitgezien naar een ge schikte plaats voor een vuilnisbelt. Hij zou het vuil in zandkuilen willen stor ten en om de belt in de Holterberg 'n verband met het vreemdelingenbezoek. Deze aangelegenheid heeft de volle aandacht van B. en W., aldus de Voor zitter en in samenwerking met de ge meente-architect wordt gezocht naar 'n oplossing. De zandkuilen, waarover de gemeente beschikt, kunnen thans nog niet worden gevuld met vuil. Afvoer naar een composteringsbedrijf in Almelo is voor een gemeente als Holten te duur. De heer Wansink constateerde, dat op tal van plaatsen rijwiel- en wandelpa den bij de landerijen worden ingelijfd'. De Voorzitter zegt, dat de gemeente door deze „annexatie" al verschillende malen moeilijkheden heeft gehad. De opzichter Holterman, die zich in der gelijke kwesties in het verleden vele malen de juiste man op de juiste plaats heeft getoond, zal een onderzoek in stellen. Waarom, zó vroeg de heer Klein Vel- derman, kost een perceel grond langs 't rijwielpad naar Nijverdal thans f 6000 terwijl de reeds verkochte percelen voor f5000 zijn overgedragen? Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald, aldus de Voorzitter. B. enW. kwamen op zekere dag tot de conclu sie, dat f 5000 te weinig was en daar om besloten we tot het vragen van een hogere prijs. We hebben zelfs al eens een prijs van f7000 gevraagd. De heer Klein Veïderman vindt het jammer, dat de prijs eerst verhoogd wordt als reeds enkele percelen zijn verkocht en hij is van oordeel, dat de taxatie indertijd niet juist is geweest. De heer Landeweerd kan de zienswij ze van de heer Klein Veïderman niet delen. Wanneer de raad bij de verkoop van de percelen aan de heren Mr. Dr. Greebe en Schutte de prijs te laag was, had men hierop moeten wijzen. Naar spr. meent, zijn alle leden met de prijs van f5000 akkoord gegaan. De heer Klein Veïderman, die ver klaarde in te stemmen met het bedin gen van 'n hogere prijs voor de onder havige gronden, hoorde tijdens de dis cussies omtrent de bepaling der bijdra ge van de heer G. Nijenhuis in de Hei huizen verschillende malen verklaren, dat de draagkracht van belanghebben- benden als richtsnoer wordt genomen. Er zal dus een aanmerkelijk verschil in de bijdragen moeten zijn. Zo zal de een bijv. f 15000 moeten betalen en de ander nog geen kwartje. Bij de bepaling der bijdragen voor aansluiting van percelen in de buurt schap Borkeld is van een groot ver schil echter niets gebleken. De heer Wansink is het bekend, dat de eigenaar van een aan te sluiten per ceel op de Borkeld, wiens naam hij in besloten vergadering wil noemen, een bijdrage van f275,- moet betalen, ter wijl hij als slecht gesitueerd kan wor den aangemerkt. Volgens de heer Landeweerd kan de financiële draagkracht voor de licht- - commissie, die een moeilijke taak heeft, niet alleen als maatstaf worden geno men. De vaststelling der bijdragen voor be langhebbenden in de buurtschap Bor keld ging volgens wethouder Teeselink met moeilijkheden gepaard. Onder de eigenaren der aan te sluiten percelen bevonden zich personen, die voor so ciale zorg van kerk en gemeente in aanmerking komen en anderzijds men sen, die als kapitalisten kunnen wor den aangemerkt. Op de mededeling van de heer Wan sink, dat een landbouwer in de buurt schap Borkeld een bijdrage moet beta len, welke groter is dan die van 'nboer, die een nog groter bedrijf heeft, rea geerde de heer Veneklaas Slots: De le den van de lichtcommissie zijn voor hun taak niet berekend. (Hilariteit). Door de heer Jansen werd de aan dacht gevestigd op 't verbodsbord aan de Kolweg. Met 't oog op de verkeers veiligheid is het toe te juichen, dat dit bord werd geplaatst, doch het is spre ker niet duidelijk waarom men reeds op 65 meter afstand van de plaats waar het gevaar dreigt, van fiets of brom mer moet stappen. De heer Dikkers acht het wenselijk, dat het verkeersbord op de Larense- weg wordt verplaatst, omdat dit bord het uitzicht op het flikkerlicht belet. Aankoop gronden in de Gaarden. Op voorstel van B. en W. besloot de raad tot aankoop van gronden in de Gaarden. De heren J. A. v. d. Bos, G. v. d. Bos, G. J. v. d. Bos, alsmede mevr. A. Weg- stapel-Jansen en cons, hebben zich be reid verklaard tot verkoop aan de ge meente van de door haar benodigde gronden: door J. A. v. d. Bos 715 m2 voor f 2007,50; door G. v. d. Bos 808 m2 voor f3440,18; door G. J. v. d. Bos 800 m2 voor f4080,75; door mevr. Wegstapel-Jansen 1085 m2 voor f10250,-. In de genoemde bedragen zijn alle met de aankoop verband houdende schadevergoedingen inbegrepen. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Landeweerd deelde de Voor zitter mede, dat aan mevr. Wegstapel een grote schadeloosstelling moet wor den betaald, aangezien een gedeelte der grond, behorende bij de kampeerboer derij, wordt afgestaan. Op een vraag van de heer Soer ant woordde de Voorzitter, dat de gemeen te nog dient te beschikken over de grond van de heer A. J. Kevelam. De onderhandelingen met de heer Keve lam zijn nog gaande, doch het betreft hier een vrij ingewikkelde aangelegen heid. Na heropening van de vergadering wordt overgegaan tot hoofdelijke stem ming over het voorstel tot toepassing van art. 89, le lid, sub k van het alge meen ambtenarenreglement voor de gemeente Holten, ten aanzien van de heer D. Schöppers. De stemming heeft tot resultaat, dat genoemd voorstel wordt aangenomen met tien stemmen vóór en één stem te gen, n.l. die van de heer Soer. Het on gevraagd eervol ontslag gaat in met in gang van de datum, waarop de tijd tot voorziening is verstreken of het besluit van de raad in beroep zal zijn gehand haafd. Aangezien hierna geen der leden meer het woord verlangt, sluit de Voorzit ter de vergadering. De herdenking van de gevallenen in de laatste wereldoorlog en in Indone sië aan de vooravond van de Nationale Feestdag, droeg ook dit jaar weer een eenvoudig, maar niettemin ontroerend karakter. Er werden kransen gelegd op de Ca nadese begraafplaats op de Holterberg en bij het monument der gevallenen aan de Molenbelterweg. De herdenking werd besloten met een interkerkelijke samen komst in de Hervormde kerk. Hongaarse hulde. Op het Canadese kerkhof heeft de burgemeester, in gezelschap van enkele leden van de afd. Holten van het Ned. Oorlogsgravencomité, als voorzitter van het plaatselijk comité, een krans gelegd aan de voet van het monument. Het ge zelschap werd vergezeld van een depu tatie der Hongaarse vluchtelingen, die momenteel nog het buitencentrum op „Twenhaarsveld" bevolken en die ook de zonen van hun nieuwe vaderland wilden eren, welke hier een laatste rustplaats gevonden hebben. Het was een ontroerend moment toen Rosina Elek en Istvan Hafner, 'n meisje en een jongeman, gekleed in nationaal costuum, namens hun landgenoten, een krans van tulpen en andere voorjaars bloemen aan de voet van het marmeren monument legden. Niet minder ontroerend was de krans- legging door de burgemeester en de oud-strijders bij het monument van de Holtense gevallenen aan de Molenbel terweg. Zoals gebruikelijk maakten de oud-strijders onder leiding van de heer G. van de Bos en vergezeld van de mu ziekvereniging H.M.V., nadat men zich bij de Herv. Kerk veqeameld had, een stille tocht naar het monument, waar 't dagelijks bestuur der gemeente, de Hon gaarse deputatie en een groot aantal in gezetenen zich reeds verzameld hadden. Ook de plaatselijke predikanten liepen rnee in de rij der oud-strijders. Nadat de burgemeester enkele her denkingswoorden had uitgesproken, werden twee minuten stilte in acht ge nomen. Daarna legde de burgemeester een krans van het gemeentebestuur. Het zelfde geschiedde namens de oud-strij ders en de B.S. door de heer H. J. Belt man. De heer Van den Bos herdacht de ge vallen kameraden door hun namen op te noemen. H.M.V. speelde daarna een couplet van Gezang 282: „Blijf bij mij, Heer, want d' avopd is nabij". Met het spelen van het Wilhelmus werd hier de eenvoudige plechtigheid, die door velen werd bijgewoond, be sloten. In de kerk. Voor de interkerkelijke dienst, die in Ned. Herv. Kerk werd gehouden, be stond veel belangstelling. Ds J. H. Israël liet bij de aanvang zingen Gez. 303 vers 1 en 2 en las hier na Lukas 11 vérs 14-28. Na het zingen van Psalm 118 vers 1, 3, 6 en 7 hield Ds R. A. Hoogkamp een predikatie over het Schriftwoord uit Lukas 11 vers 24-28. Een ogenblik, zo begon spr., zijn van avond de gedachten weer teruggekeerd naar de bange jaren van oorlog en ter reur, van bloed en tranen. Overal in Nederland hebben mensen een ogenblik stilgestaan op een kerkhof of bij een monument. En overal in Ne derland zijn vanavond mensen bij elkaar rondom het Woord van God. Wat wordt het moeilijk om deze dagen niet tot een formaliteit te laten worden. Langzamerhand groeit er een geslacht op, dat de vreselijke jaren niet bewust heeft meegemaakt. Bovendien leven we zo snel en verandert er zo veel. In Nederland heeft God ons het voor recht gegeven, dat de schendende macht van het Nationaal-Socialisme gebroken en uitgebannen werd. Velen hebben in de strijd het offer van hun leven ge bracht, maar wat heeft ons volk daarna gedaan en wat is de leventendens van velen onzer. Is er alleen maar dankbaarheid zon der meer dat we van de duivelse macht zijn verlost en leven we dus alleen maar negatief? Is er in ons volksleven en in ons eigen hart de gezapige rust van WEDVLUCHT DUIVEN. De eerste vlucht in 't nieuwe seizoen werden de duiven van de P.V. „De Berg- vliegers" zaterdag j.l. om 12.30 uur in Tilburg gelost. Afstand 122 km. Aankomst le prijswinnende duif (14.27 uur) van de heer G. Veldhuis. Uitslag: 1, 5 en 8 G. Veldhuis; 2, 10 en 12 H. J. Aaftink; 3 en 14 G. Steu nenberg; 4 J. Schuppert; 6, 13 en 15 L. Gazan; 7 C. W. Reeves; 9 J. Haan; 11 H. Wansink. De inleg voor „scheerweg" werd ge wonnen door H. J. Aaftink (2/3 deel) en G. Steunenberg (1/3 deel). Zaterdag 11 mei worden de duiven gelost te Roosendaal. HONGAREN VERTREKKEN NAAR CANADA Het merendeel der Hongaarse vluch telingen, dat momenteel in het buiten centrum Twenhaarsveld vertoeft, pl.m. 140 personen, vertrekt dinsdag naar zijn nieuwe vaderland Canada, 's Morgens om half vijf zullen vijf autobussen hen haar Rotterdam brengeh, waar zij zich op het emigrantenschip „De Grote*Beer" zullen inschepen. De overige 45 personen vertrekken op 20 mei a.s. Zaterdagavond, 11 mei, heeft in Ami- citia een afscheidsfeest plaats. vrede, vrede en geen gevaar? Leven wij als volk en ieder persoonlijk geestelijk negatief? Dat is de vraag, die wij ons zelf moeten stellen, want het is 'n heel belangrijke vraag. Het is niet genoeg als men zegt, dat men van het communisme niets weten wil, omdat het een duivels, systeem is. Met een dergelijke verklaring zijn we als volk en als persoon niet klaar. Christus zegt ons, dat we positief moeten leven. Een positief mens is er gens tegen, maar ook ergens vóór. Gelukkig is het volk,' welks God de Here is. Want dan blijft dat volk niet passief, maar actief in de strijd tegen de satan en de zonde. Een volk is dan sterk als het leeft uit het geloof in Je zus Christus, want dan herkent het bij het licht van Gods Woord de schendende machten, in welke vorm die zich ook openbaren. Bezinnen we ons daarom ieder per soonlijk op de vraag wat de kracht van ons leven is. Dan hebben de vele doden hun levensoffer niet tevergeefs gebracht en zijn ze niet voor niets gestorven. Ook deze avond van herdenken spoort ons weer aan om te leven uit de goede keuze: de keuze van Jezus Christus als onze Heiland en Heer. Als wij alleen maar verlangen naar een rustig leven, welvaart, goede zaken en veel plezier, dan is ons herdenken vanavond weinig minder dan 'n bespot ting van het levensoffer, dat zovelen gebracht hebben. Wij moeten leven uit de genade van Jezus Christus, opdat wij sterk staan in de strijd tegen de boze machten. Binden wij het ook onze kinderen op het hart, dat zij Jezus zullen zoeken om ook sterk te zijn in de strijd tegen het kwaad. Hoe zalig is het volk, dat naar Gods woorden hoort en ze bewaart, zo besloot Ds Hoogkamp zijn predikatie. Nadat Ds Israël in dankgebed was voorgegaan, werd deze herdenkings dienst besloten met het staande zingen van de twee bekende coupletten van 't Wilhelmus. De Nationale Feestdag' is dit jaar in Holten evenals elders in den lande, op zeer bescheiden wijze gevierd. Dat was in verband met de zondag ook niet an ders te verwachten. Deze leent zich in verband met de zondagsheiliging en als rustdag niet voor grote buitenfeesten. Holtens Toneel heeft gemeend in ver band met het bijzonder karakter van deze dag binnenshuis wel iets te moeten doen en organiseerde na verkregen toe stemming van de burgemeester, een zeer geslaagde toneelavond. Het was een mooie avond, die dc-or het geboden amusament, bij allen een blijde en feestelijke stemming opriep en niet uit de toon viel, omdat niemand een BRANDWEER GAAT AAN WED STRIJDEN DEELNEMEN. Na tal van jaren verstek te hebben la ten gaan zal de Holtense brandweer a.s. zaterdag met een jonge ploeg aan de brandweerwedstrijden, georganiseerd door de Ned. Vereniging van Brandweer commandanten, deelnemen. Om 2 uur zal men op de Veemarkt in Zwolle onder commando van brandmeester D. J. Bul- sink moeten aantreden. Men begint deze keer in de 4e klasse in de hoop door een een goede plaats het volgend jaar een trapje hoger te kunnen komen. Er blijft voor alle eventualiteiten een peleton thuis om de dienst waar te ne men. Bij alarm zal onmiddellijk het korps Dijkerhoek worden ingeschakeld. Men denkt ongeveer van 1319 uur afwezig te zijn. De brandmelding geschiedt, zoals ge bruikelijk, indien het gemeentehuis geslo ten is, via de politie, telefoon no. 352. B,B. BLOKPLOEGEN BEHAALDEN VAARDIGHEIDSDIPLOMA. De blokploegen van de B.B. hebben maandagavond examen gedaan voor het behalen van !het groep vaardigheidsdi ploma en zij zijn daarin met lof ge slaagd. Zij zijn daarmede de eersten die in de kring Overijssel 5 deze vaardig- heidsproef met goed gevolg hebben af gelegd. Hoewel het een groepsexamen was, krijgen alle vrijwilligers, die er aan deelnamen, een diploma, dat later zal worden uitgereikt. De oefening werd gehouden in de omgeving van de Stationsstraat en van de Waag. Ploeg I stond onder comman do van de heer Joh. Arfman en de lei ding van blokploeg II berustte bij de heer A. Jansen. De examencommissie bestond uit de heren A. F. J. Brummer, provinciaal commandant van de B.B., P. H. van Dij ken, kringhoofd Overijssel 5 te Rijssen, H. ten Berge, plv. kringhoofd te Rijssen, Roosdom, hoofd zelfbescherming te Rijs sen, C. H. Rietdijk, arts te Holten, A. J. de Bel, instructeur der B.B. te Nijverdal en Jac. Louwerse, commandant van de brandweer alhier. De organisatie dézer oefening was voorbereid door de heer C. G. Bal, die hiermede tevens zijn functie beëindig de en wordt opgevolgd door de heer G. H. Kers. Nadat in Kalfstermansweide een bom ontploft was, kwam blokploeg I in actie met haar personeel en materiaal. Het zelfde geschiedde na een ontploffing bij het Waaggebouw met blokploeg II. Er werden gewonden verbonden, brandjes geblust met de inzet van emmerspuiten en vuurzwepen, de ordonnansen kwamen in actie en brachten hun orders van en naar 't centrale punt der BB, het ge meentehuis. De opening werd bijgewoond door de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, die zich omtrent de geoefendheid der man schappen op de hoogte kwam stellen. Alles verliep zeer vlot en tot volle tevredenheid van de examencommissie, die daarvan bij monde van de heer Van Dijken later dan ook blijk gaf in de zaal van de heer Vruggink, waar men na af loop samen kwam. Bij het bespreken van het verloop der oefening zeide deze vol lof te zijn over het gepresteerde en over de goede opkomst. Van elke ploeg van 20 man ontbraken met geldige re denen slechts 2 vrijwilligers. Dokter Rietdijk besprak het werk van de E.H.B.O. en de heer Brummer zette nog eens het doel van de B.B., ook in provinciaal verband gezien, uiteen. De heer De Bel uit Nijverdal besprak de materiaalvoorziening. Het bleek, dat de blokwagentjes niet snel genoeg ver plaatsbaar waren, omdat zij te kleine wielen hebben. Hierin zal een voorzie ning getroffen worden. De commandant van de brandweer, de heer Jac. Louwerse, besprak tenslotte nog de problemen van de brandblussing. Afscheid. Hierna volgde een afscheid. De man, die de B.B. heeft opgebouwd en daar mede een voorbeeld gegeven heeft aan andere gemeenten, de heer C. G. Bal, heeft zijn functie neergelegd. Hij werd toegesproken door de burgemeester, die hem dank bracht voor het vele en uit stekende werk, dat hij voor de gemeen schap heeft verricht door het aanwer ven der vrijwilligers en het organiseren van deze dienst. U heeft mij veel werk uit de handen genomen, verklaarde de burgemeester. Het kringhoofd, de heer Van Dijken, sloot zich bij de woorden van de burge meester aan en bedankte de heer Bal voor het vele werk door hem verricht in kringverband. Met enkele woorden werd tenslotte 't nieuwe hoofd zelfbescherming, de heer G. H. Kers, bij de aanwezigen ingeleid. EDA£ DE Jeugc vvoei srling wanklank kan hebben gehoord. Zij vorj de voor de veie jongelui die aanwez ^eve' waren en zeer genoten hebben een he O wat betere vulling van de avondure zich dan slenteren langs de straat. rg. A r Tje De tonelisten brachten voor het voe mei licht hetzelfde stuk, dat zij ook op K:rs vol ninginnedag hadden opgevoerd, het bli [in^g spel in 3 bedrijven van Cor van di pn.( Lingen „De dochters van de baas". Amicitia was tot de laatste plaats b:ren' zet, toen de gordijnen terzijde gingen. I rouw voorzitter van Holtens Toneel, de 'hetien r Piet Bos, opende de avond met er zi;» Ol vreuigde en dankbaarheid over uit jjd i* spreken, dat de burgemeester had "wimers len toestaan, in verband met deze bidden zondere dag, op zondag een openbare uit voering te geven. Hij bracht alle medi Won werkers dank voor hun arbeid. de 57 Van het stuk, dat daarna voor h[ s mu: voetlicht kwam en waarvan hieronder i jwee korte inhoud volgt, is ook deze avon j6 v weer bijzonder genoten. Het was 'n bi; n spel en de lach was gedurende de dr J1" bedrijven dan ook niet van de lucht. 1 a*§ Er k- HET SPEL. ns m De aannemer Dirk Wortel, die in goileefti; de doen is geraakt, heeft 'drie dochten i wac Gerda, de oudste, is verloofd met Jon'; [aags heer Archibald van Hooghaeren t waj mevr. Wortel is daar zo van onder cvi., indruk, dat zij haar man heeft wete over te halen het leven wat voornam®^ s in te richten door o.a. een buttler as®"61- te stellen. Wortel is zelf niet zo va Qp j de kaart van deze jonkheer en wil i beide andere dochters liever verbinde n. aan twee van zijn medewerkers, die' h e^e thuis genomen heeft in afwachting vawe' een groot karwei op de Veluwe, daïngs echter nooit komen zal, omdat het ge r. O fingeerd is. je to Trude,, mevr. Wortel, is niet zo gechai mn meerd op beide jongelui en doet herhaal delijk pogingen bij haar man om ze he huis uit te krijgen, maar daar wil des?' p niets van weten. Anne-Miek, de jongsti,er dochter, kan de jonkheer niet uitstaan'Pnar waarbij Rita haar partij Iciest. Het spe u§> begint dan ook met een' ruzie tussei <erd; Gerda en Annemiek, waarbij Rita as s. Ds partijen nog juist van elkaar weet t mgd houden. Dank zij de 'intriges en het op kast treden van Annemiek, die zelf verliefi is op de boekhouder Molenaar, krijg Sam aannemer Wortel zijn zin en trouwe: fere zijn dochters met de jongelui die hi prefereert. Maar voor het zover is doe; i zich de meest komische situaties voorf Wij willen het nog wel eens zeggen na het korte verslag Koninginnedag: een woord van bijzon dere lof verdient.het spel van de jeugTaUi dige Hetty Vosman, als Anne-Miek. Maas 3 en ook de rollen van haar zusjes Gerda ei uddii Rita werden door mevr. Wolters-Spak- man en mej. De Boer verdienstelijk ge speeld. Zij vormden samen 'het trio waai alles om draait. In mej. T. Sligger heeii men een knappe vertolkster gevondei voor de rol van de graag voornaam doen de mevr. Wortel. De 'heer G. Brands \vi de rol van aannemer Wortel op zee )a^e aanvaardbarer wijze te vertolken, events als de heer Joh. van Geenhuizen d'e roie, g' van Archibald zeer aannemelijk voor voetlicht bracht. Keurig was het spe van de heer H. Tuil er als de b'utlei terwijl oolc de drie candidaten voor dochters, Toon van Vliet, technisch uit voerder, Peter van Hoen, zijn collega ;t€r. Joh. Paalman en Fnits Russ, zeker evef genoemd mogen worden. De bezoekers hebben de dillettanter na elk bedrijf met een dankbaar applaui beloond. ie k wetf0" va.1»?1 rersc )verl üd i En W Ld amp. One iinge in. ui gezi- OVERIJSSELRIT OP 18 MEI. De Overijsselrit 1957, welke ondei auspiciën van de afd. Overijssel van de K.N.M.V. wordt georganiseerd door de gezamenlijke motorclubs in ons gewest, T zal dit jaar gehouden worden op zater- 1 dag 18 mei a.s. Hoewel de inschrijving" nog enkele dagen openstaat, heeft zich reeds een flink aantal rijders aangemeld. Ondanks de moeilijkheden, welke ei gerezen zijn tussen de importeurs c.q. groothandelaren en de K.N.M.V., ver wacht men dat er toch wel een aantal motorcracks van naam aan deze pro vinciale rit zal deelnemen. De start heeft 's morgens om 8.30 uui plaats bij hotel ,,'t Lösse Hoes" op de Holterberg, waar de rijders voor het eerste deel van de rit tussen 11 en 12 uur worden terugverwacht. Deze dikwijls enerverende terreinrif gaat van Holten uit langs zandwegen, grintkuilen, kleigaten en moerassige venneplassen over Hellendoorn, Wier- [feko den, Rijssen en Markelo weer naar hé uitgangspunt terug, waar de rust houden wordt. De afstand bedraagt 100 km. 's Middags wordt hetzelfde tra ject gereden en valt de aankomst tus sen 14.45 en 15-30 uur. De rit telt mee voor de kampioen schappen en eventueel voor het bepa len van de afvaardiging naar de motor- zesdaagse. Zij staat onder leiding van de sportcommissie van de afd. Over ijssel der K.N.M.V. onder voorzitter schap van de heer J. F. A. Wing Easton te Zwolle. bore L Jc G R. :rwe lert den A. 20 H. W. J. ink, urn 1L. 24 m te erle chijr ever tevir ild Ko: s-G Br erbr :ave: rtro Dek t en hedi ;rbe im. ORIëNTERINGSRIT VAN „DE HOLTERBERG" De Motor- en Automobielclub „De Holterberg" organiseert op zondag 12 mei haar eerste oriënteringsrit in dit sei zoen. Zij staat open voor auto's, moto ren, bromfietsen en fietsen en heeft 'n lengte van resp. 50 km. voor eerstge noemde en 20 km. voor laatstgenoem de voertuigen. De gemiddelde snelheid bedraagt resp. 36, 18 en 12 km. per uur Er wordt om 2.30 uur gestart bij het clubhuis café Vruggink in de Stations straat. Er is een teamprijs voor de 3 best ge klasseerde rijders buiten Holten in de vorm van een prachtige wisselbeker. Tijdens de rit zal aan alle deelnemers een attractie worden uitgereikt. UB J. „I adei jijk *t( sprei a!"

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2