IK m ALGEMENE OPROEP 2kwmJ%' EL' a 30 apbil verjaardag van H.M. Koningin Juliana Tijdens N.R.V.-Paasreis De Heer J. Havenaar gehuldigd wegens 25ste reis naar Holten. taiiiiiBiiBiiiiiiiiraiïiiiiiiiiBiiiimii™™*! Abonnementsgeld BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN AGENDA april zellig, IS 'NS [R02i ijken) KTE rken. 17. Jaargang 9. ZATERDAG 27 APRIL 1957. Verschijnt elke zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLA g abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.35 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 548$ - 834 Adv.-prijs115 m.m. d contant2.Iedere m.m. meer f 0.01 lCKS faten. Onder leiding van de heer J. Have- naar uit Delft organiseerde de Ned. Reis- 9vereniging dit jaar weer een Paasreis naar Holten met één van de prachtige touringcars van de O.A.D. Deze reis droeg een bijzonder karak ter, omdat het de 25ste keer was, dat de heer Havenaar als leider van zo'n tocht een gezelschap naar onze contreien bracht. Het aantal inschrijvingen was dan ook zo groot, dat tal van vakantie gangers moesten worden teleurgesteld. Toen het gezelschap van 52 personen hier in de middag van Goede Vrijdag ar riveerde werd het in de restauratie van de heer J. Löhr verwelkomd door de burgemeester, mr. W. H. Enklaar, de di rectieleden van de O.A.D.de heren A. Hodes en J. H. Muller; de vice-voorzit- l| ter van de V.V.V., de heer W. Beijers en ,Ja de heer W. ten Berge, eigenaar van ho- tel Holterman. Het gezelschap had het Twents volks lied ingestudeerd, dat de burgemeester werd toegezongen. In zijn begroetingswoord wees Mr. Enklaar er op, dat men gearriveerd was in het Twentse land, dat leeft uit tra ditie. Het is voor de heer Havenaar ook zo langzamerhand traditie geworden om met de feestdagen een reis naar Holten te organiseren. Hij hoopte hierop nog nader terug te komen. Spr. heette het reisgezelschap welkom op Holtens terri toir en sprak er zijn vreugde over uit, dat men aan de roepstem van de heer Havenaar gehoor heeft willen geven om hier enkele goede dagen door te bren gen. Wij hopen, aldus de burgemeester, dat de bewoners van de randstad Hol land hier in het Oosten temidden van de rust en de schoonheid van de natuur, weer wat bij zullen komen van het dik wijls jachtige leven in het Westen. Nadat de heer Havenaar de burge meester bedankt had voor hartelijke woorden, werd het gezelschap door de directie van de O.A.D. een kop koffie aangeboden. Huldiging In een hartelijke sfeer is de heer Ha venaar zaterdagavond in Amicitia tij dens een gezellig samenzijn van het reis gezelschap gehuldigd in verband met zijn jubileumreis naar Holten. Behalve de reeds eerder genoemde personen waren daarbij nog tegenwoordig verschillende bestuursleden van de V.V.V. en de he ren J. P. Nagelhout, Piet Bos en H. J. Wansink. De burgemeester heeft er in 'n toe spraak op gewezen, dat de heer Have naar met zijn reizen velen enthousiast gemaakt heeft voor de aan natuurschoon zo rijke omgeving van Holten en voor de dagtochten, welke van hieruit werden on dernomen. Vele reisgenoten hebben ge profiteerd van zijn activiteit in deze, waarbij zijn echtgenote hem steeds trouw heeft geassisteerd. Zij moeten wel een grote liefde voor Holten hebben opgevat, dat zij zo dikwijls en geheel belangloos naar deze contreien de N.R.V.-reizen hebben uitgestippeld. De V.V.V., de directie van de O.A.D., de fa. Gebr. Wansink en de heren Ten Berge en Piet Bos hebben dan ook ge meend, aldus de burgemeester, deze 25ste reis, die 'n mijlpaal vormde in de reeks van reizen, welke zijn en nog zullen wor den gemaakt, even te moeten markeren door uitdrukking te geven aan de grote erkentelijkheid, die zij en ook het ge meentebestuur hebben voor het werk van de Havenaars. Schilderij Hij bood hierna de heer en mevr. Ha venaar een prachtig schilderij aan, ver vaardigd door de Holtense kunstschilder de heer Breedveld, dat een vergezicht biedt op het dorp vanaf de zoom van de glooiende Holterenk. De familie Havenaar is vervolgens nog toegesproken door de heer W. ten Berge, die als hotelhouder zijn grote waardering-uitte voor de buitengewoon prettige samenwerking die er gedurende deze 25 reizen tussen hen is geweest en door de heer J. M. Metzger, die als be stuurslid van de prov. Overijsselse WV, wees op de grote betekenis van derge lijke- groepreizen voor het bekend wor den van onze provincie bij de toeristen en zijn bewondering uitsprak voor het werk van de heer Havenaar. Door enkele dames uit het gezelschap werden de heer en mevr. Havenaar ver volgens bloemen aangeboden. In zijn dankwoord heeft de heer Ha venaar een overzicht gegeven hoe deze reizen naar Holten tot stand gekomen waren. Hij wees daarbij op de grote me dewerking, die hij niet alleen van hotel Holterman en de O.A.D., maar o.a. ook van Piet Bos en dokter Nagelhout mocht ondervinden, die tal van lezingen voor zijn gezelschappen hebben verzorgd. Ve le Holtenaren stonden hem tijdens deze reizen ten dienste door hun woningen als hoteldependance beschikbaar te stellen, terwijl hij steeds op de vaste medewer- DRUK VREEMDELINGENVERKEER MET DE PAASDAGEN. De beide Paasdagen hebben zich ge kenmerkt door mooi weer en een druk bezoek aan de Holterberg en omgeving. Het was een komen en gaan van auto's en motoren, terwijl ook velen op de fiets een tochtje naar onze omgeving hebben gemaakt. Het was dan ook zeer druk op de terrassen van de hotels op de Holterberg. Velen hebben met deze dagen een be zoek gebracht aan de Canadese be graafplaats. Behalve deze dagjesmensen waren er ook reeds tal van vreemdelingen, die 't weekend hier hebben doorgebracht. Alle hotels en ook zomerhuisjes waren reeds van tevoren voor dit doel besproken. De hotels in 't doz*p kregen de grote drukte in de middag van 2e Paasdag, toen de stroom van buitenlanders, die met Goede Vrijdag naar het westen gin gen, terugkeerde. De Smidsbelt kreeg op een gegeven moment een cosmopolitisch aanzien toen er auto's en motoren geparkeerd ston den met Franse, Duitse, Noorse, Deense, Zweedse, Amerikaanse en Nederlandse nummerborden. Een stroom van Duitse wagens passeerde onze plaats gedurende dit weekend. GEEN GROOT PAASVUUR. Het aangekondigde grote paasvuur in de weide nabij het gemeentelijk waag gebouw is door verschillende omstandig heden niet opgericht geworden. De tijd van voorbereiding bleek niet alleen wat erg kort, maar ook het terrein was niet beschikbaar, zodat van deze plannen moest worden, afgezien. Het volgende jaar hoopt men echter het gehele dorp voor een groot gezamen lijk paasvuur te winnen. Dat dit oude gebruik nog lang niet is uitgestorven bleek Paaszondag wel, toen men vanaf de Holterberg tal van paas vuren kon zien branden en zich aan de horizon de gloed van tal van vuren af tekende. De paasvuren bij Harwich en op de Zuurberg (in der haast nog opgewor pen) trokken zelfs een*grote belangstel ling. Er waren in de onmiddellijke om geving nog tal van kleinere vuren te zien. GEMIDDELD VETGEHALTE TE HOOG WEERGEGEVEN. Door het wegvallen van één cijfer is in het verslag van de ledenvergadering van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrij heid" in ons vorige nummer een storen de fout geslopen. Het gemiddeld vetge halte van de totale melkaanvoer ad 13.206.868 kg. bedroeg niet 3.9 zoals werd vermeld, maar 3.59 Aan het slot van dit verslag is tevens vermeld, dat de verplichte abortus-be- strijding gepaard zal gaan met een hef fing en voor vrije stallen met een uitke ring. Dit laatste is echter niet juist en door de heer Vosman ook niet gezegd. De juiste gang van zaken is nog niet definitief bekend. HOOIBERG AFGEBRAND. Doordat het 6-jarig zoontje van de heer W. Boode in de Waterhoek met lucifers speelde is op 2e Paasdag om streeks het middaguur de achter diens boerderij staande hooiberg met naar schatting vier voer hooi in brand ge raakt en in vlammen opgegaan. De Holtense en Dijkerhoekse brand weren waren spoedig ter plaatse en heb ben het vuur met de nevelbluswagen bestreden en de belendende boerderij beschermd. De wind stond van de boer derij af, zodat deze weinig gevaar liep. Toch gaf deze brand nog een behoorlijke hitte, want enkele draden van 't boven gronds electrisch net zijn doorgesmol- ten. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De schade wórdt door ver zekering gedekt. Berg ruiters naar Duitsland Door de land. rijvereniging „Bergrui- ters" zal dinsdag 30 april en woensdag 1 mei worden deelgenomen aan 'n groot concourshippique te Uelsen (Westfalen). Ook de Bergruiters-ponyclub gaat de grens over om voor afwisseling van 't hippisch evenement in Uelsen te zorgen. Paasmaandag gaven de Bergruiters en de ponyclub in Den Ham een grote de monstratie waarvoor een buitengewoon grote belangstelling bestond. m Alle oud-strijders en alle ingezetenen worden hierbij opgeroepen om deel te nemen jj m aan de gang naar het Monument J| der gevallen Strijders m Hl aan de Molenbelterweg op zaterdag 4 mei. Verzamelen om 19.30 ||g uur bij de Herv- Kerk. Burgers kunnen zich onderweg bij de stoet Ui aansluiten. jl Ui Na afloop der herdenking om pl.m. 20.15 uur vindt een Pi interkerkelijke dienst plaats in de Herv. Kerk. ||j Ui Voorganger: Ds. R. A. Hoogkamp, Geref. predikant jjj Hl Liturgie: Ds. J. H. Israël, Herv. predikant m Niemand verzuime aan deze herdenking deel te nemen. H De Bond van Oud-Strijders, Indonesië-strijders en de B.S. king van de chauffeur, de heer Joh. Lammers, mocht rekenen. Hij bedankte de sprekers voor hun waarderende woorden aan het adres van hem en zijn vrouw gericht en zeide zeer getroffen te zijn door het prachtig schil derij, dat hen deze avond werd aange boden. Door deze schilderij zullen wij Holten steeds in ons huis hebben, aldus de heer Havenaar. De heer Jan Oosterkamp heeft het ge zelschap het verdere deel van de avond vermaakt met zijn voordrachten en lied jes in 't dialect, zoals hij dat al meer dere malen voor de gezelschappen van I de heer Havenaar heeft Abonné's op Holtens Nieuwsblad bui ten de gemeente Holten worden beleefd verzocht hun abonnementsgeld (per half_ jaar 2.70 of voor het gehele jaar 5.40) te willen voldoen op girorekening nr. 175587 van de Coöp. Boerenleenbank te Holten. Bij het overmaken even vermelden: Abonnementsgeld Holtens Nieuwsblad. Mocht de overschrijving op 8 mei nog niet in ons bezit zijn, dan ontvangt men een postkwitantie (plus 35 cent innings- kosten). Vertrouwende op aller welwillende me dewerking, ADM. HOLTENS NIEUWSBLAD. Geboren: Gerritdina Jantina, dv A. Veitkamp en J. Willemink, Holtcrbroek 50. Gehuwd: D. J. van Ark, 26 jaar, wo nende te Hengelo (Ov.), en H. J. Koop man, 24 jaar, wonende te Holten. G. M. Traanman, 27 jaar, en M. W. Hoogvliet, 24 jaar, beiden wonende te Holten. Overleden: D. Schuppert, 65 jaar, Pas toriestraat 16, ongehuwd. BEVOLKING Ingekomen: A. J. Konijnenberg en gez., van Steenderen naar Deventerweg 47. Vertrokken: R. S. van Dam en gez., van Holterberg 26 naar Apeldoorn. Ned. Herv. Kerk. 8.30 en 10.30 uur Ds. Addink (Bed. H. Doop). In beide dien sten collecte voor de regionale com missie voor het zuiden. 19.30 uur Ds. Oberman Jr., tijd. te Holten. Dijlterhoek. 10 uur Ds. Israël. Collec te voor Bethanië. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Brinkman van Rijssen. In beide diensten is de 3e collecte bestemd voor de Generale Evangelisatiekas. Interkerkelijke dienst in de Herv. kerk op zaterdag 4 mei ter herdenking van de bevrijding. Voorganger Ds. Hoog kamp. Liturgie Ds. Israël. Collecte voor het fonds Ereschuld en dank baarheid. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22 te Holten. Gevonden: grijs gebl. sjaal; zakmes; portemonnaie met inhoud; idem zonder inhoud; regenjas; paar regenpijpen; 2 paar handschoenen; dames-vulpen in etui. Verloren: dames polshorloge; paar glacé handschoenenles-muziekboek portemonnaie met inhoud; autoped. Komen aanlopen: hond, soort herder. Uitrit Kolweg-Dorpsstraat gesloten voor alle verkeer Zoals wij in ons blad van 16 maart 1957 reeds berichtten is de Kolweg, ter lengte van 65 meter, gemeten uit de as van de rijksweg in ongeveer ooste lijke richting, bij besluit van burgemees ter en wethouders van 28 februari 1957, nr. 677, gesloten verklaard voor alle voertuigen (dus ook rijwielen), rij- en trekdieren en vee in de richting van en tot aan deze rijksweg. De nodige borden ter uitvoering van genoemd besluit zijn woensdag j.l. ge plaatst, zodat de gesloten-verklaring thans een feit geworden is. Men zij dus gewaarschuwd. Maandag 29 april: 8 uur Alg. verg. Coöp. Boerenleenbank (Holten) in hotel Hol terman (zie annonce). Maandag 29 april t.m. 4 mei: Wegens va kantie gesloten drogisterij „De Vijzel". Dinsdag 30 april: Feestavond van de Holtense Oranjevereniging en afd. Holten Volksonderwijs in Amicitia. Dinsdag 30 april: Diverse zaken geslo ten (zie adv.). Schietwedstrijden in 't Sportdal op het Oranjefeest (zie adv.). Dinsdag 30 april, 8 uur: Vergadering Herv. Vrouwenvereniging Dijkerhoek in „Befhanië". Dinsdag 30 april, 8 uurFeestavond Chr. Oranjevereniging ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Koningin Juliana in gebouw „Irene" (zie adv.). Dinsdag 30 april, 1.30 uur: Muzikale rondgang H.M.V. 2.00 uur: Aanvang buitenfeest geza menlijke Oranjeverenigingen in het Sportdal. Donderdag 3 mei 8 uur: Opvoering van het toneelstuk „De Rebel" in gebouw „Bethanië" te Dijkerhoek door. de C.J.M.V. Zaterdag 4 mei: Herdenking bevrijding met stille tocht en interkerkelijke dienst (zie adv.). Zondag 5 mei: Uitvoering Holtens To neel in Amicitia ter gelegenheid Nat. feestdag (zie adv.). Maandag 6 mei: Afleggen vaardigheids- proeven B.B. huid Babyderm-zeep VERGADERING CHR. JONGE BOEREN De leden van de afdeling Holten van de Chr. Jonge Boeren en Tuinders Or ganisatie kwamen donderdagavond in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer W. Aanstoot. De vergade ring werd geopend met het gezamenlijk zingen van psalm 19 vers 1. Nadat de voorzitter gelezen had psalm 104 vers 11-24 ging hij voor in gebed, waarna hij een openingswoord sprak naar aanleiding van het gelezen Schriftge- gedeelte. In psalm 104 de psalm der lente wordt Gods grootheid en ma jesteit geprezen, zowel in het rijk van de fauna als in dat van de flora. In diepe afhankelijkheid van de gro te Schepper aller dingen moeten en mo gen wij onze arbeid verrichten. Nadat door de waarnemend secretaris, de heer A. Dijkink, de notulen waren ge lezen, hield de heer H. Aanstoot een in leiding over het belangrijke onderwerp: „Mechanisatie van het kleine bedrijf". Voordat men tot mechanisatie van 't kleinbedrijf overgaat, moet men er van overtuigd zijn dat hetgeen men aanschaft rendabel kan zijn. Het kleinbedrijf dat ook veelal zit te kampen met een tekort aan arbeids krachten hoopt verschillende problemen op te lossen door aankoop van machi nes. De exploitatie-kosten per bedrijf kun nen belangrijk worden gedrukt wanneer enkele buren een combinatie van gebrui kers vormen. Ook het gebruik in coöperatief verband kan voor menig bedrijf een oplossing be tekenen. De trekkracht op het kleinbe drijf vormt een apart probleem bij de mechanisatie, omdat we direct te maken hebben met de vraag: Is het technisch uitvoerbaar om een klein bedrijf met mo- tortractie te voeren en in de tweede plaats: is het economisch verantwoord. Er volgde op deze inleiding een druk ke bespreking. Nadat nog was besloten bij voldoende deelname een excursie te houden, werd deze leerzame vergadering door de heer H. Aanstoot met dankgebed gesloten.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 1