4 *$m HOLTENS VERLEDEN Nationale- en Streek- Paasveetentoonstelling SPORT tin HOOFDPIJN? S. s' 1 'Ui )e VERSLAG OVER HET JAAR 1831. De burgemeester van Holten zond op 26 april 1832 aan de gouverneur van Overijssel het verslag.toe over het jaar 1831. Dit verslag stelt ons in staat tot het vormen van een denkbeeld over de algemene toestand der gemeente in die tijd. Ik moge daarom in dit artikel een aantal mededelingen doen, welke ik aan dit jaaroverzicht hoofdzakelijk heb ont leend. De te behandelen onderwerpen zijn gerangschikt volgens de algemeen in gebruik zijnde code voor de ordening van overheidsarchieven. 1. Openbare orde. De veldwachter, zo nodig bijgestaan door de dag- en nachtwachten, waakte tegen bedelarij en landloperij. Een ge vangenis was niet aanwezig. Voor het onderbrengen van deserteurs had de ge meente een huis gehuurd. Hoe vaker dit huis in gebruik moest worden genomen hoe beter voor de portemonnaie van de veldwachter. Deze kreeg n.l. een premie uitgekeerd, zodra hij weer een deserteur had ingerekend. Alvorens in die dagen een huwelijk werd voltrokken moest de bruidegom een verklaring overleggen, waaruit bleek, dat hij aan de nationale militie had voldaan. Dit zal waarschijn lijk ook wel een reden geweest zijn om iemand van desertie nog te weerhouden. 2. Volksgezondheid. „Genees-, heel- en vroedmeesters be staan in de gemeente Holten niet; wor dende vroedkunde door vroedvrouwen van de naburige gemeente verrigt. De koepokinenting wordt in de gemeente verrigt door de docters van Raaltë en Rijssen", aldus het verslag. Hierbij zij aangetekend, dat de gemeente Holten in 1831 rond 2000 inwoners telde. De raad achtte de vestiging van een arts wel ge wenst. De burgemeester liet in de maanden juli en augustus van het jaar 1832 in de Overijsselse courant, uitgave van de heer J. J. Tijl te Zwolle, en in de Nederland se staatscourant de volgende adverten tie opnemen: „In de gemeente Holten, provincie Overijssel, vier uuren van Deventer, wordt verlangd een Medicijnen Doctor en vroedmeester, op een jaarlijks trac- tement van 150.en verder aan de zen post verbondene voordeelige emolu menten. Kandidaten hiertoe genegen, worden verzocht om met overlegging van bewijzen van bekwaamheid, en goed gedrag, zich in persoon aan te geven bij den ondergeteekenden burge meester van Holten, wonende te Bath- men, vóór de 31e der maand Augustus." 3. Openbare veiligheid. De gemeente had nog niet dé be schikking over behoorlijke brandblus- middelen. De brandweerlieden konden alleen gebruik maken van brandhaken. 4. Waterstaat. Volgens het verslag waren de water leidingen in zodanige staat, „dat zij wel voor de afwateringen vatbaar zijn, alleen dat op sommige plaatsen eenige water leidingen wat nauw zijn, die moeten worden opgeruimd." Bij de. voorjaarsschouw in 1832 bleek, dat vele „waterleiden op het Holter- en Espeloërbroek nog^ zodanig met water waren bezet, dat er geene uitgravingen of verdiepingen konden plaats hebben". Overigens waren de sloten behoorlijk van „ruit" gezuiverd. De weg van Hol ten naar Ulft moest verhoogd worden, omdat men steeds moeilijkheden had met de waterafvoer van deze weg. 5. Verkeer en vervoer. „In de gemeente bestaan geen deligen- ses, dan alleen dat die van Deventer, en weer terug, dagelijks door het dorp over de straatweg rijdt", zo luidt het verslag. De „keistraat" in het dorp werd door de gemeente onderhouden, terwijl de inwo ners van Holten, wier huizen aan de straat stonden, voor het schoonhouden van de weg zorgden. Straatverlichting was toen nog niet aanwezig. 6. Landbouw en veeteelt. Landbouw en veeteelt vormden de voornaamste middelen van bestaan. Als landbouwproducten worden genoemd: rogge, boekweit, gerst, haver, aardappe len, wortelen, bonen, „olyzaat", vlas, knollen, „speurrije" en gras. De oogst- resultaten worden gunstig genoemd. De gemeente kon nog niet over vol ledige kadastrale gegevens beschikken. Alleen de oppervlakte woeste grond was bekend. Deze bedroeg 300 „Zallandsche morgens". Een morgen is een oude land maat, waarvan de grootte in verschillen de streken zeer uiteenloopt. Eigenlijk werd er mee aangeduid de oppervlakte, die in één morgen kon worden geploegd. De Waterlandse morgen is 10.770 m2 groot, de Gelderse 3180 m2. Omtrent de grootte van de Sallandse morgen heb ik niets kunnen vinden. Markten werden in Holten nog niet gehouden. De graanprijzen, bedongen op de markt der stad Deventer, werden ook hier aangehouden. De producten werden ook in Deventer op de markt gebracht. De veehouderij verkeerde in goede staat. Veeziekten deden zich niet voor. Een dierenarts had zich hier nog niet gevestigd. 7. Maatschappelijke steun. De diaconale kas verkeerde in zodani ge toestand, dat de behoeftigen op af doende wijze konden worden geholpen. Ongeveer 2 der bevolking kwam voor ondersteuning in aanmerking. 8. Onderwijs en godsdienst; scholen en kerken. Over het onderwijs was de burgemees ter nogal tevreden. De meester in het dorp was er in geslaagd een- vrij be kwaam ondermeester aan te stellen. Voorts was een onderwijzer werkzaam in de „Dijkerschool". Hun bezoldiging werd Jpetaald uit het schoolfonds. „De meester in het dorp, gehuwd zijnde, heeft ook een goede woning". „Het metrieke stelsel neemt bij voort during toe in de beide scholen, zoodat het bijzonder vordering oplevert, en wordt onder de ingezetenen daardoor meer en meer bekend", zo gaat het ver slag verder. De gemeente Holten telde één predi kant, n.l. „de leeraar van den hervorm den godsdienst", ds. J. G. P. Müller, die de gemeente van Holten diende van 1830 tot 1885. Op de vraag: „Invloed derzelve op de meer verlichte denkwijze der gemeen te?" gaf de burgemeester ten antwoord: „Denzelven bekoomt wel invloed op de gemeente door meer verlichte denkwij zen van chaticheseren onder de jeugd". De in 1829 afgebrande kerk was reeds herbouwd. De toren daarentegen nog niet. „De kerkenforidsen hebben zodanig een bestaan opgeleverd, dat de gewone onkosten daarmede konden bestreden worden, maar zullen door den opbouw der pastorie nu aanmerkelijk vermin derd worden", zo besluit het verslag. W. O. RIJSSEN. Het was j.I. maandag weer een ouder wetse drukte op de veemarkt. Het tijd stip van de grote Voorjaarsmarkt was een bijzonder gunstig moment voor de veehouders om weidevee aan te schaffen en ondanks de hoge prijzen is er dan ook menig koetje en kalfje verhandeld. De aanvoer was groot en ook de pu blieke belangstelling uit de omgeving was men met hoge verwachtingen naar Rijs sen getogen. De door de vereniging tot bevordering van het Marktwezen en Plaatselijke Be langen georganiseerde Paasveetentoon stelling gaf de Grote Markt een bijzon der cachet en voor de organisatoren is het bijzonder verheugend te noemen, dat de Paasveetentoonstelling zo uitstekend is geslaagd. De tentoonstelling bestond uit 2 afde lingen, n.l. de streektentoonstelling en de nationale tentoonstelling. Het waren slechts weinig Twentenaren, die hun in zendingen in de nationale afdeling had den laten inschrijven. Weliswaar was de concurrentie, naar berekening groter, doch toch zijn wij van mening, dat de beste inzendingen uit de streektentoon- stelling zonder twijfel een goede beurt hadden gemaakt op de nationale afde ling. Opmerkelijk is het feit, dat de Twentse, wellicht is het beter te spreken van de streekinzendingen, qua materiaal zulk 'n grote vooruitgang vertoonde vergeleken met inzendingen uit voorgaande jaren. Kennelijk l'egt men er zich op toe zo goed mogelijk voor de dag te komen en velen zijn daar dan ook uitstekend in ge- De heer H. M. Olde Olthof uit Hengelo, die het vorig jaar ook uitstekend voor de dag kwam, sleepte de ereprijs der 2- tandvaarzen in de wacht alsook de ere prijs der viertandvaarzen. De 2-tands vaars was een goed gevormde roodbonte met een prachtig exterieur. De viertands vaars was ook een stevige gespierde, die door de jury hoog werd beoordeeld. Ook won de heer Olde Olthof de ere prijs der vaarzen met 6 brede tanden en de ereprijs der schotten. Waren de inzendingen der vaarzen van uitstekend gehalte, van wat minder ge halte waren de wat oudere koeien en de ossen. De jury kon aan geen der ingezonden koeien een ereprijs toekennen. Hier moest men genoegen nemen met een eervolle vermelding. Het grote succes van de heer Olde Olthof uit Hengelo werd nog benadrukt door het feit, dat zijn viertands-vaars aangewezen werd tot kampioen van de streektentoonstelling, terwijl zijn zes- tandsvaars reservekampioen werd. In de nationale afdeling had de heer W. Flier uit IJsselmuiden groot succes. Deze inzender behaalde de ereprijs der dikbillen, de 2 ereprijzen der zestands- vaarzen en de ereprijs der schotten. De heer Deckwittz uit de Rijp had ook uitstekend materiaal ingezonden, o.a. wa ren zijn zestands-vaarzen niet door an deren te overtreffen. De jury bestaande uit de heren Van Gelder uit Zutfen, Gankema uit Emmen en Nijhof uit Deventer, hadden een moei lijke taak, doch door de grote deskun digheid van deze heren wist men onbe twiste beslissingen te nemen. Voor deze Paasveetentoonstelling wer den tal van prijzen beschikbaar gesteld. O.a. door de Commissaris van de Konin gin in Overijssel, het gemeentebestuur •van Rijssen, de N.V. Overijsselse Melk- productenfabriek „Omefa", de Fa. C. Mo. lenaar Co. te Nijverdal, de Rijssense Middenstandscentraie, de gezamenlijke hotel- en café-houders van Rijssen, de gezamenlijke slagers van Rijssen, het Dagblad van het Oosten te Almelo, het Weekblad voor Rijssen en de Fa. B. Spekhorst. Na afloop van de tentoonstelling reik te de loco-burgemeester Scholman in ho tel Gijsbers de prijzen uit. De neer Scholman memoreerde de gro te belangstelling, die wijlen burgemees ter Zeeuw voor de belangen van de Rijs sense veemarkt had, en was ook persoon lijk van mening, dat een goed georgani seerde tentoonstelling als deze een moge lijkheid was om de Rijssense markt in de belangstelling te houden. Naast de grote drukte op de veemarkt was het ook op de goederenmarkt een grote drukte en zo kan worden vastge steld, dat de Grote Voorjaarsmarkt een goed geslaagde dag is geworden. Hier onder vermelden wij de uitslag van de NATIONALE PAASVBETEMTboNSTELLlNG Klasse 1: Dikbillen met /ten hoogste 2 brede tanden: le prijs K. Keizer te Nieuwolda. Klasse 2: Dikbillen met meer dan .2 brede tanden: ereprijs: W. Flier, IJs selmuiden; le prijs H. Wullink, Wilp. Eerv. vermelding: Gebr. Klumpje, Hat- temer broek. Klasse 3: De fijnste en best gemeste vaars met niet meer dan 2 brede tan den: Ereprijs: J. C. Deckwitz, de Rijp (N.H.); le prijs: G. Heetebrïj, Vollen- hove. Eerv. vermelding: G. Heetebrij, Voilenhove. Eerv. vermelding: L. Kruit- boseh; Raalte. Klasse 4: De fijnste en best gemeste vaars met 4 brede tanden: Ereprijs J. C. Deckwitz, de Rijp (N.H.); le prijs Gebr. Van Zalk, Nunspeet; le prijs G. Heetebrij,Voilenhove. Eerv. vermelding J. C. Deckwitz, de Rijp (N.H.). Eerv. vermelding: W. Flier, IJsselmuiden. Klasse 5: De fijnste en best gemeste vaars met 6 brede tanden en meer Ere prijs W. Flier, IJsselmuiden. Ereprijs: W. Flier, IJsselmuiden. le prijs: J. Mey er, Raalte; eerv. vermelding H. Wul link, Wilp; eerv. vermelding: A. J. Hee tebrij, Voilenhove. Klasse 6: Vette schotten: ereprijs W. Flier, IJsselmuiden; le prijs W. Flier, IJsselmuiden; eerv. vermelding H. Wul link, Wilp. Klasse 7: Vette koeien (afgewisseld): ereprijs J. H. van Egmond, Emmeloord; le prijs J. C. Deckwitz, de Rijp (N.H.); le prijs A. J. Heetebrij, Voilenhove; eerv. vermelding H. Wullink, Wilp. Klasse 8: Vette ossen met ten hoog ste 2 brede tanden: le prijs K. Keizer, Nieuwolda. Klasse 9: Ossen met 6 brede tanden: le prijs G. J. Wagemans, Borne. Collectie-inzendingen, 3 stuks van één eigenaar: ereprijs W. Flier, IJsselmui den; le prijs H. Wullink, Wilp; eervolle vermelding: J. C. Deckwitz, de Rijp (N.H.); eerv. vermelding: J. Meyer te Raalte. Kampioen der Nationale Tentoonstel ling: W. Flier, IJsselmuiden. Reserve-kampioen: W. Flier, IJssel muiden. STREEK- PA AS VEETENTOONSTELLING Klasse 3: De fijnste en best gemeste vaars met niet meer dan 2 brede tan den: ereprijs H. M. Olde Olthof, Hen gelo (O.); le prijs D. Hofman, Rijssen; eerv. vermelding J. Dolman, Holten. Klasse 4: De fijnste en best gemeste vaars met 4 brede tanden: ereprijs H. M. Olde Olthof, Hengelo (O.); le prijs G. J. Wagemans, Borne; eerv. vermel ding J. Dolman, Holten. Klasse 5: De fijnste en best gemeste vaars met 6 brede tanden: ereprijs H. M. Olde Olthof, Hengelo (O.); le prijs J. Dolman, Holten; eerv. vermelding G. J. Wagemans, Borne. Klasse 6: Vette schotten: ereprijs H. M. Olde Olthof, Hengelo (O.); le prijs J. H. Beverdam, Rijssen. Klasse 7: Vette koeien (afgewisseld): eerv. vermelding D. J. Bloemendaal te Rijssen; eerv. vermelding Gebr. Frerik- sen, Enter. Klasse 8: Vette ossen met ten hoog ste 2 brede tanden: le prijs D. J. Bloe mendaal, Rijssen. Collectie-inzendingen, 3 stuks van één eigenaar: ereprijs H. M. Olde Olthof, Hengelo (O.); le prijs J. Dolman, Hol ten; eerv. vermelding: G. J. Wagemans, Borne. Kampioen der Streektentoonstelling: H. M. Olde Olthof, Hengelo (O.). Reserve-kampioen: H. M. Olde Olt hof, Hengelo (O.). Medalje, beschikbaar gesteld door de Commissaris der Koningin voor de bes te prestatie in de streektentoonstelling: H. M. Olde Olthof, Hengelo (O.). Op de maandag j.I. te Rijssen gehou den veemarkt waren aangevoerd: 1580 stuks vee, runderen 631 en varkens 949. Prijzen: 92 vette koeien, eerste kwa liteit van f2,95 tot f3,25; tweede kwa liteit van f2,60 tot f2,90; derde kwa liteit van f 2,28 tot f 2,60 per kg slacht- ge wicht; 343 melk-, guste- en kalf koei en van f620,- tot f950,- per stuk; 77 pinken van f435,- tot f600,- per stuk; 68 graskalveren van f 225,- tot f 355,- p. stuk; 51 nuchtere kalveren van f 35,- tot f50,- per stuk; 24 drachtige zeu- Offidele publicaties De burgemeester van Holten brengt ter openbare kennis, dat bij een aan vraag om uitreiking van een paspoort of bewijs van Nederlanderschap foto's moeten worden overlegd, waarop het hoofd van de betrokken persoon zoda nig naar rechts is gekeerd, dat de af beelding voor gedeelte de linker- en voor gedeelte de rechtergezichts- helft weergeeft. Slechts foto's, welke aan deze eis vol doen worden geaccepteerd. Holten, 11 april 1957. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter kennis van belanghebbenden, dat ter gemeente-secretarie nog 'n be perkt aantal huisnummerlijsten voorra dig is. De kosten bedragen 2.50 per exemplaar. Reeds bestelde exemplaren moeten worden afgehaald vóór 20 april 1957. Holten, 11 april 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. De gemeente-architect, hoofd van de dienst gemeente-werken, brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat op dins dag 16 en vrijdag 19 april 1957 (Goede vrijdag) geen huisvuil zal worden op- In plaats hiervan zal zowel in het dorp als in de buurtschappen alleen op donderdag 18 april 1957 huisvuil wor den opgehaald. In de week na Pasen zal de ophaal dienst als gewoonlijk weer op dinsdag en vrijdag functioneren. Holten, 11 april 1957. De gemeente-architect voornoemd, JAC. LOUWERSE. OPENBARE TJ.L.O.-SCHOOL HOLTEN AANGIFTE VAN LEERLINGEN Voor de nieuwe cursus, aanvangende op 27 augustus a.s., kunnen tha.ns leer lingen, die met goed gevolg zes klas sen van de lagere school hebben door lopen, worden ingeschreven. De school leidt opvoor de Mulo-di ploma's A en B, eventueel met midden standsdiploma. Boeken worden in bruik leen ter beschikking gesteld. Nadere inlichtingen desgewenst bij het hoofd der school. Aanmeldingen, liefst via heren hoofden van lagere scholen, vóór 1 mei a.s. bij het hoofd der school, de heer J. Sinne- ma, Holterweg 24, Holten, tel. 431. AANBESTEDING TWINTIG WONINGWETWONINGEN Door het gemeentebestuur werd zater dagmorgen 30 maart, ten gemeentehuize in het openbaar aanbesteed het bouwen van 20 woningwetwoningen aan de A. J. Goldsteinstraat in'het complex „De Holterenk" onder architectuur van de ge meente-architect, de heer Louwerse. Ingeschreven werd als volgt: Perceel I, de hoofdbouw: W. Lotterman, Enschede 304.000; J. Sytsema, Enschede 303.600; J. Joosten, Enschede 303.000; J. W. v. d. Pol, Boe- kelo 299.990; H. J. Benneker, Enschede 299.800J. G. Egberink, Boekelo 299.400 H. Joosten Enschede 299.000; A. J. H. Ludden, Enschede 295.800; H. G. L. Fox, Hengelo (O) 287.000; G. Koenderink, Enter 273.579; A. H. Kerkhof Zn, Enter 270.450; Fa. Gebr. Brok, Enter 268.900J. Dollen Zn., Wierden 254.800 B. J. Vukkink, Holten 250.918; Gebr. Ter Harmsel, Rijssen 250.917C. Heu- tink, Genemuiden 247.000; Van der Wal en Blekkenhorst, Hengelo (O), 246.170 en G. Brunnekreef, Enter 241.000. Perceel II, schilder-, glas en behang- werk: Gebrs. Maats, Holten 19.898; Joh. ter Harmsel, Rijssen 18.600; B. Lansink Zn., Enschede 18.500; J. L. Walter, En schede 17.750; J. Brouwer, Wierden 17.780; J. Smelt en van de Berg, Vrie- zenveen en Markelo 17.680. De begroting bedroeg in totaal 280.000. De gunning werd overeenkomstig het be stek in beraad gehouden. JAARVERGADERING C.H. KIES VER; Woensdag j.I. hield de Chr." Histori- sche Kiesvereniging haar jaarvergade. ring. Nadat om 8.15 uur de voorzitten, de heer J. Kroon, de vergadering met gebed en Schriftlezing had geopend, volgden de notulen en jaarverslagen. De secretaris, de heer T. Noteboom, kon van een goed verenigingsjaar spre ken, al rnoest hij ook opmerken, dat de belangstelling voor politieke vraagstuk ken niet erg groot is. Verheugend is daarom, dat 'n jeugd groep met eenjflink aantal leden is op gericht. Penningmeester G. J. Vrugte veen bracht het financieel verslag uit. De kas sloot met een batig saldo van f 130,72. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Kroon herkozen. De heer G. J. Vrugteveen stelde zich niet meer her- k'esbaar. In deze vacature werd de heer PI. J. Struik gekozen. Na de pauze zette zich 'n forum, be staande uit de heren B. J. Veneklaas Slots, A. Westerik, Joh. Lubbersen, M. J. J. Pakkert en H. Fokke, aan 't be antwoorden van de vele schriftelijke vragen, hetwelk grote belangstelling had van allé aanwezigen. Nadat de voorzitter de heer G. J. Vrugteveen hartelijk dank had gezegd voor het vele werk, dat hij als penning meester gedurende vele jaren verricht had, stelde hij de vergadering voor de heer Vrugteveen tot erelid te benoe men, welk voorstelmet applaus werd begroet. Om kwart voor elf werd de vergadering met dankgebed gesloten. dar blij d: is va onze FRE KRA A. E V !H, 8 ations huise der EN N dag lags I, Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders. Doos 50 cent gen van f250,- tot f350,- per stuk; 34 loopvarkens van f60,- tot f90,- per st.; 891 biggen van f4,50 tot f5,50 p. week. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: Aanbod iets groter, de handel hierin had een rede lijk vlug verloop. Voor de eerste kwaliteit waren de prijzen iets hogen GebruiksveeAanbod groter, de han del had een vlug verloop met iets ho gere prijzen. Voor het weidevee was goede belangstelling, de handel hierin ïfad een vlug verloop met hoge prijzen. Nuchtere kalveren: Deze werden vlug en prijshoudend verhandeld. Varkens en biggen: Aanbod iets gro ter, de handel in de biggen had een re delijk vlug verloop. In de drachtige zeugen was de handel kalm met gelijk blijvende prijzen. Pinken en kalveren: Aanbod iets gro ter, de handel hierin had een vlugger verloop met iets hogere prijzen. Almelo 2-Holten 1 3—3. Een goede wedstrijd van Holten te gen lijstaanvoerder Almelo 2. Door dit gelijk spel heeft Holten Almelo 2 (voor lopig) nog het kampioenschap ontzegd. Almelo begon goed en het zag er voor de Holtenaren somber uit. De eerste doelpuntrijpe kans kreeg echter Kalf- sterman; hij schoot echter tegen de Al melose keeper. Bij een snelle aanval van links Soer en Traanman zag eerstgenoemde zijn harde schot op de doelman afstuiten; Kalfsterman, die voor doel stond, kon toen deze kans gemakkelijker in een 0—1 voorsprong omzetten. Deze stand was wel iets ge flatteerd. Voor de rust kwamen de Al- meloërs gelijk, toen een hard effectvol schot via de vuisten Van keeper M. Reisinger net langs dc binnenkant van de paal in het net verdween. 1—1. In de voorlaatste minuut voor de rust werd het zelfs nog 2-1, toen bij 'n Almelose vleugelaahval de midvoor de bal langs de keeper wist te werken. Na de rust zonder thee! kreeg een der Holtense backs de bal tegen z'n hand geschoten. De vooral voor de rust zwak leidende scheidsrechter besliste:' strafschop. Deze werd onberispelijk in geschoten, zodat de stand 3—1 voor Al melo 2 werd. De gasten zaten toen wel op fluweel. Dit werd de Holtenareri echter te bar en dank zij het behoud van een goede geest konden ze binnen een kwartier de achterstand in een ge lijk spel omzetten. De bezoekers ga ven toen een prima staaltje voetbal weg, waarvan de Almeloërs zo schrok ken, dat ze slecht en zenuwachtig be gonnen te voetballen. Joh. ten Velde maakte er 32 van, toen hij uit een wirwar van spelers voor de Almelose doelmond, de bal hard inschoot. Be uit blinker van het veld was ongetwijfeld G. Paalman, die als linkshalf een pri ma partij voetbal speelde. De gelijk maker werd door A. Vincent gescoord, die, vlak bij goal, hard kon inschieten. 33. Holten werd nog een strafschop ontzegd, toen er binnen het strafschop gebied hands werd gemaakt, doch daar stond tegenover, dat de scheidsrechter een doelpunt van Almelo terecht we gens buitenspel afkeurde. In de reste rende tijd maakte keeper Reisinger, die zich in het eerste elftal goed thuis voelt, geen fouten meer, zodat een ver diend gelijk spel door de Holtenaren uit het vuur werd gesleept. Zij togen dan ook in een goede stemming huis waarts. Holten a-WVV a 4—0. Een teleurstellende wedstrijd, die 't -aanzien niet waard was. De Holtense junioren waren helemaal uit vorm en het was dan ook één van hun slechtste wedstrijden in dit seizoen. Voor de rust ging het nog wel. De eerste goal viel al binnen vijf minuten, toen H. Weste rik, die na 'n afgeslagen aanval de bal kreeg. Deze verraste met zijn schot de Hengelvelder keeper, die niet bizonder goed op dreef was. 1—0. Bij een vrije trap van pl.m. 40 meter van doel af verkeek de WVV-keeper zich en miste grandioos. Bannink was de maker van dit doelpunt. 2—0. Even later was J. ten Velde de keeper te vlug af en dit betekende 30. Dit was ook de rust stand. Na de rust werd er maar een beetje heen en weer getrapt. De enige speler die opviel was rechtshalf Paalman. By een aanval was de WVV-keeper buiten zijn doel gelokt en toen A. Westerik de bal hard inschoot, was het 4—0. Vijf mi nuten voor tijd permiteerde H. Brands het zich om een strafschop te missen. De leiding was in goede handen en er werd sportief maar onverzorgd gevoet bald. Programma. Zaterdag: Hector a-Holten-a, 4.15 uur. Zondag: Holten 1-Rietvogels 2, 2.30 uur;; Holten 3-SOS 2, 12 uur. V'.-i GRA' n inl •tent onst i var ïheid vond< aken ankb; Dn ?ezan nigin sen b [lachte de SN< iet S teid op itten dor a.s. H. lories itslag elde VBO Spor De 2 Polit Holt Rivo Heil Ter Heli- Ie sta ipetil nes: OKI OKI VBC Heil Rivo Spor De 2 OKI OKI VBC De 5 Holt ren: OKI Spoi Nijv. VBC Poli' OKI Visn De 2

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2