IVÖRÖL DeTandpasfa van standing SPORT PLAATSELIJK NIEUWS BURGERLIJKE STAND RIJSSEN. De grote Voorjaarsmarkt A.s. maandag is het voor Rijssen en omgeving een bijzondere dag, dan wordt namelijk de grote Voorjaarsmarkt ge houden, waarvoor ieder jaar opnieuw door velen grote belangstelling wordt betoond. Een speciaal karakter levert de jaar lijkse Paasveetentoonstelling aan deze dag. Uit het aantal inschrijvingen blijkt dat er weer grote belangstelling is voor de show van Paasvee. Daarnaast zul len de aankopers van weidevee zich niet onbetuigd laten, hoewel het weidevee pe perduur is. De standwerkers op de goe derenmarkt zal het ook wel niet aan belangstelling ontbreken. Rest ons te vermelden dat a.s. maandag een druk ke markt wordt verwacht. JOHNNY JORDAAN IN 'T PARKGEBOUW Dinsdagavond 9. april treedt de populai- re Amsterdamse volkszanger Johnny Jor- daan in het Parkgebouw te Rijssen op. Met hem komt een uitgebreid variété gezelschap naar Rijssen, waarvan o.m. deel uitmaken de Three Jacksons, Frans Vroolijk, Cora Ville, The Mounties, duo Heelsbergen e.a. NU VERDAL KINDLES CHRISTELIJKE LAGERE LANDBOUWSCHOOL TE NIJVERDAL. Wc ensdagmorgen vond in de chr. lagere landbouwschool te Nijverdal de jaarlijkse eindles plaats van de leerlingen der vierde klasse, onder leiding van het hoofd der school, de heer J. Buwalda. Aan de leerlingen werden .verschillende vragen gesteld, achtereenvolgens door het hoofd der school, door Ir. van der Wal, als Rijksconsulent belast met het Rijkstoezicht op het lager landbouwonderwijs in O.-Over ijssel, en door een der leraren, de heer H. Smid, leraar landbouwwerktuigen en moto ren. Na de pauze vond de uitreiking der diploma's plaats aan de volgende leerlingen: J. ter Avest, Notter; R. Bartels, Wierden; D. J. Bosch, Daarle; J. W. Breukink, Zuna; H. J. Brinkhuis, Nijverdal; W. F. Harm- sen. Nijverdal; J. Mensing, Nijverdal; H. J. J. Nijkamp, Haarle; J. R. Slettenhaar, Nij verdal; D. J. Smalbrugge, Nijverdal J. Stam, Holten; W. ter Steege, Enter; A. Temminck, Nijverdal. Vele ouders waren op deze eindles aan wezig. Uit de gestelde vragen en antwoor den bleek dat de school op een behoorlijk peil staat. Na de diplomering werden toe spraken gehouden door Ir. van der Wal uit Hengelo, door de heer D. J. van der Kolk uit Wierden als voorzitter van de Onder wijscommissie der Overijsselse C.B.T.B. en door de heer A. J. Groot Blumink als voor zitter van de Commissie van Toezicht. WANDELSPORT Er is momenteel geen plaats van enige betekenis meer of er bestaat wel een wandelsportvereniging. In onze plaats zijn enkele clubs geweest, maar zij hebben zich niet kunnen handhaven. Door dit feit willen verschillende jongelui zich niet laten afschrikken en zij doen door middel van een aankon diging in ons blad dan ook een poging om weer tot oprichting van een wan delclub of wandelsportvereniging te ko- wen. De secretaris van de NUW, de heer C. de Jong uit Almelo, heeft zich be reid verklaard eens een avond naar Holten te komen om iets over de wan delsport te vertellen, terwijl ook de leider van een Rijssense wandelclub be reid is zijn medewerking aan een op te richten vereniging te verlenen. Er is voor wandelsportliefhebbers of eventuele adspiranten voor deze sport dus alle aanleiding zich aan het opge geven adres aan te melden. GEDIPLOMEERDE JONGE BOEREN. Aan de Rijkslandbouwwinterschool te Hengelo hebben onze plaatsgenoten H. Mekenkamp, D. J. Schippers, T. Stegink en J. A. Ulfman het einddiploma be haald. WEER EEN JEÜGDGEMEENTERAAD INGESTELD. De gezamenlijke, politieke jeugdorgani saties in onze gemeente hebben besloten weer een jeugdgemeenteraad in te stellen. Tot leden van deze raad zijn aangewe zen Henk Rietberg, Henk Westerik, Paul Muller, Bertus Klein O vink (c.h.), Henny Fransen, Jap Brands en Henk Soer (p.v. d.a.), Wim Gel tink, Hendrika Sprokke- reef (alg. belang), Charles Reisinger (v. v.d.) en G. Beidman Tzn. (a.r.). Tot wethouders zijn in de donderdag avond gehouden voorlopige bijeenkomst aangewezen Henk Rietberg (c.h.) en Wim Geltink (alg. belang). Als secretaris zal optreden Mej. Gré Burgier en als notuliste Arda Westerik. Men heeft een c.h. burgemeester op het oog, maar diens aanwijzing is nog niet definitief. De jeugdraad zal voor het eerst in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeenkomen op zaterdag 11 mei a.s. Men heeft voor deze vergadering voor lopig de volgende agendapunten opge steld: 1. Het aangaan van een premielening ten behoeve van de woningbouw; 2. Voorstel tot het verlenen van sub sidie aan de bond tegen het vloeken; 3. Voorstel tot het verlenen van sub sidie aan militaire tehuizen; 4. Adres aan de Minister van Verkeer en Waterstaat tegen de aanleg van een rondweg om het dorp; 5. Initiatief voorstel om geen gelden op de begroting meer uit te trekken voor beoordelingskosten van de Schoonheids commissie. 6. Verkoop van industrieterrein aan de firma X onder voorwaarde, dat geen soortgelijk bedrijf meer in de gemeente zal worden gevestigd. VOETBAL. Programma Zaterdag: Holten aWVV a, 4 uur. Zondag: Almelo 2Holten 1, 11 uur. BEDRIJFSVERENIGING HOLTEN HIELD JAARVERGADERING Onder voorzitterschap van de heer Joh. G. Holterman hield de bedrijfsvere- nig'ng „Holten" donderdagavond in ho tel Holterman haar j aarvergadering, die vrij goed' bezocht was. In deze vergadering werden, alvorens de agenda aan de orde kwam, door de heer J. B. Lammers, assistent der Rijks- landbo'uw voorlichtingsdienst te Hengelo een tweetal films vertoond over de voor beeldbedrijven te Kerkhoven en Rotte- valle en onder de titel „Jong gewend, oud gedaan" over de vernieuwing van het lager landbouwonderwijs. De Iheer Holterman had in zijn ope ningswoord een overzicht gegeven van de toestand in de landbouw over het afge lopen jaar, de secretaris, de heer E. Voordes, ging hier in zijn jaarverslag wat dieper op in. Verder bleek, dat het ledental zich op 29 handhaafde. Er werd een praatavond gehouden en in samen werking met de standsorganisaties een tweetal lezingen georganiseerd. Het doel der vereniging om in ver schillende buurtschappen, via de daar woonachtige leden, voorbeelden voor de bedrijfsvoering te geven, werd ook nu weer 'bereikt. B'ijkens het verslag van de pennimg- I meester, de heer J. W. Wesseld'ijk, be- I droegen de inkomsten ƒ63.20 en de uit- 1 gaven 52.50. Met het saldo van vorige jaren heeft de vereniging een bezit van 86.21. De boekhouding was door de heren B. W. Krikkink en G. J. Nijland in orde bevonden. Secretaris en penningmeester werd dank gebracht voor hun arbeid. De nieuwe kascommissie zal bestaan uit de heren B. W. Krikkink en J. Ool- behkink. De aftredende bestuursleden, de heren A. Kolkman en J. W. Wessel d'ijk werden herkozen. Als tegenkandi daten waren gesteld dé heren D. J. Bronsvoort en Hm. Stegeman. Besloten "werd in samenwerking met de zustervereniging te Dijkerhoek een excursie naar de landibouw-jaarbeurs te maken. Bij de rondvraag heeft de assistent der R.L.V.D., de heer W. Rietberg, nog ge sproken over de verbouw van snijmais. Aangezien deze verbouw niet groot ge noeg is, zal geen eigen hakselmachine werdén aangeschaft. Men zal nu het snij den in combinatie met Enter doen ge schieden voor de ensilering plaats vindt. Na de heer Rietberg dank gebracht te hebben voor zijn arbeid in het af gelopen jaar, sloot de voorzitter de bij eenkomst. JAARVERGADERING A.R. KIESVERENIGING De A.R. kiesvereniging „Nederland en Oranje" hield vorige week vrijdag avond haar jaarvergadering in een der zalen van het gebouw „Rshoboth". De voorzitter, de heer W. Rietberg, opende de vergadering door te laten zingen Psalm 68 vers 2, ging voor in gebed en las vervolgens de 43e Psalm en verwelkomde met enkele woorden de aanwezigen. De secretaris, de heer H. Beltman, las hierna de notulen, bracht het jaar verslag en het financieel verslag uit; dit laatste wegens verhindering van de penningmeester, de heer J. Beidman. Uit deze verslagen bleek o.m., dat 't ledental 85 bedroeg en dat de kas sloot met een batig saldo van f25,67. De voorzitter sprak een woord van dank tot secretaris en penningmeester voor de door hen met veel accuratesse verrichte werkzaamheden, waarna hij 'n politiek binnen- en buitenlands over zicht hield. Hij wees er op, dat Rusland steeds in troebel water vist, zoals in het Mid den-Oosten en in de kwestie van een verenigd Duitsland. Uitvoerig stond hij stil bij de chaos in Indonesië, waar de buitengewesten roe pen om autonomie, maar toch steeds de federale staatsvorm kiezen boven het toetreden van communisten tot de re gering in Djakarta. Ook aan de positie van Israël werd de volle aandacht geschonken, almede van de houding van Amerika en pre sident Eisenhower in het Midden-Oos ten. Tenslotte stond de heer Rietberg nog stil bij de ontwikkeling van de gebeur tenissen op Cyprus, de terugkeer uit ballingschap van Makarios en wat het binnenland betreft, de bestedingsbeper king. Bij de zeer geanimeerde bespreking werden drie dingen in den brede be sproken, n.L de Amerikaanse politiek met de Eisenhower-doctrine, het Jo denvraagstuk en Indonesië. Hierna werd nog even besproken hoe men in het volgende seizoen de op komst ter vergadering het best zou kunnen stimuleren. Een voorstel om in samenwerking met de A.R. Jongeren Studieclub iets op touw te zetten, zal door het be stuur nader worden bekeken. De heer A. Lubberdink ging hierna voor in dankgebed, waarna de voor zitter he vergadering sloot. Geboren: Harmina, dv J. A. Luggen- horst en J. G. Rensen, Holterbroek 60. Janna, dv H. Wansink en G. Teela, Look 28. Gerritdina Johanna, dv H. J. Vineent en G. G. Nijland, Borkeld 27b (geboren te Goor). BEVOLKING. Ingekomen: V. A. Johannes en gez., van Bandung naar Holterberg 42. G. Nijenhuis, van Hellendoorn naar Laren- seweg 54; W. Geltink, van Odoom naar Dijkerhoek 64. H. van der Goot en gez., van Sneek naar Oranjestraat 38. J. H. Lubbersen, van Raalte naar Neer dorp 93. Vertrokken: J. Bongers en gez., van Borkeld 39 naar Wijngaarden. H. H. Boomkamp-Kevelham en gez., van Beu- seberg 24 naar Markelo. H. J. Vasters en gez., van Deventerweg 47 naar Goor. E. J. Aaftink, van Oranjestraat 43 naar Deventer. MET MEKARE VEXJR ONZE DORPSFANFARE. Onder dit motto houdt onze muziek vereniging H.M.V. op zaterdag 13 april de jaarlijkse lompen-inzameling. Vele huisvrouwen zijn reeds klaar met de schoonmaak of leggen de laatste hand aan deze „operatie". Ongetwijfeld is of zal er weer veel „aan de oppervlakte" zijn gekomen, waarvoor maar één be stemming is: de „voddenmand". Vandaag of morgen komt dan mis schien de lompenkoopman om de mand of kist te ledigen en de huisvrouwen „vangen" enkele dubbeltjes of kwartjes. Van die paar dubbeltjes of kwartjes wordt u niet rijk en ook „H.M.V." niet, doch 't geldt ook hier: „Vele kleintjes maken één grote". Wanneer iedere Hol- tense huisvrouw de lompen reserveert voor „H.M.V.", dan zal het zeker een flinke partij worden, waarvan de op brengst niet onbelangrijk zal zijn. Dat de Holtense huisvrouwen ,,'t me- ziek" een warm hart toedragen, hebben ze in 't verleden meermalen getoond en het beroep dat thans op hen wordt ge daan, zal zeker niet vergeefs blijken, wanneer zaterdagmiddag 13 april de inzamelingsploeg de lompen komt halen. De mannen van de inzamelingsploeg zouden graag zien, dat de lompen even tjes werden gebundeld of in een oude zak werden gestopt. Er zullen deze keer alleen lompen worden ingezameld. Men heeft van het inzamelen van oud papier afgezien, om dat de jeugd van beide dorpsscholen ge regeld oud papier inzamelt voor het aan kopen van hulpmiddelen (radiotoestel) bij het onderwijs. Zaterdag 13 april zal het lompen- offensief beperkt blijyen tot het dorp. Over enkele weken zullen ook de diverse buurtschappen worden afgewerkt, doch hierover zullen t.z.t. nadere mededelin gen worden gedaan. Dus, huisvrouwen uit D, Hbk, Bk, N, L, E en B: reserveert u ook de lompen voor „H.M.V.". Gezien het enorme be drag wat ieder jaar gemoeid is met het instandhouden en op peil houdèn van het korps kan de penningmeester van H.M.V. de opbrengst van de lompen niet missen. De enkele maanden geleden opgerichte drumband maakt schitterende vorderin gen en zal op korte termijn in uniform gestoken moeten worden, waarmee zeker een bedrag is gemoeid van duizend gulden. MOTORCLUB „DE HOLTERBERG" STELDE PROGRAMMA VAST. In de woensdagavond in het clubhuis café Vruggink gehouden jaarvergade ring van de Motor- en Automobielclub „De Hollerberg" heeft het bestuur zijn plannen ontvouwd voor het komende seizoen, nadat het eerst verantwoording had afgelegd van zijn beleid in heb af- gelopeil jaar. Er zijn weer tal van motorsport-eve nementen vastgesteld, waarbij de Over- ijsselrL op 18 mei het begin vormt. Verder overweegt tnen de organisatie van een grote „Bloeiende heiderit" in de nazomer en een verkeersrit op 7 september a.s. De vereniging heeft gunstige financiële uitkomsten geboekt in het afgelopen ver- emgingsjaar, zo verklaarde de voorzit ter in zijn openingswoord, maar aan de ze heide-rit zijn belangrijke financiële consequenties verbonden, zodat men eerst wil trachten hiervoor een gezonde basis te vinden. Bij de bespreking van dit programma was de vergadering van oor deel dat de gewone oriënteringsritten in elk geval doorgang moeten vinden. Bij de 'behandeling van het jaarverslag van de afdeling van de K.N.M.V. was de vergadering met het bestuur van oor deel, dat de bepaling betreffende het ver plichte lidmaatschap van de bestuursle den der aangesloten motorclubs dient te vervallen en dat daarvoor het cluib- lidimaatschap in de plaats dient te ko men. Deze .kwestie zal in de ko mende bondsvergadering van de KNMV wederom aan de orde worden gesteld. In zijn jaarverslag gaf de secretaris, de beer H. W. Goorman, een overzicht van de activiteiten in het afgelopen jaar. Behalve aan het organiseren van tal van zeer attractieve ritten werd veel aan dacht besteed aan de bestudering van de verkeersregels en werden enkele film avonden gehouden. Het ledental bleef constant en bedroeg aan het einde van het verslagjaar 86. Blijkens het financieel verslag van de penningmeester, de heer Joh. Arfman, bedroegen de inkomsten 1246.70 en de uitgaven 1019.41, zodat er een batig saldo was van 227.29. Gevoegd bij het aanwezige bezit vormt dit samen een reserve van f 538.49.' Beide functionarissen werd dank ge bracht voor hun arbeid in het belang van de club. De aftredende bestuursleden, de heren Joh. F. van Geenhuizen, Joh. Willems en Joh. Arfman, werden met bijna alge mene stemmen herkozen en namen hun benoeming weer aan. HET PROGRAMMA Hierna werd het programma voor het komende seizoen vastgesteld, waarover in de aanhef reeds werd gesproken. De Overijsselrit, die als trainingsrit voor de motorzesdaagse bedoeld is, zal verreden worden over een afstand "van 250 km. Start, rust cn finish vinden plaats op dc Holterberg. Het parcours van 125 km wordt n.l. twee maal verreden. De mo torclub „De HoHerberg" zal een route van 2 maal 50 km te verzorgen hebben. De overige motorclubs in Overijssel dragen eveneens hun aandeel bij. Verder vermeldt 'het programma oriën teringsritten voor auto's, motoren, brom fietsen en fietsen op 5 mei en 21 juli en 21 augustus. Een attrractieve puzzle- rit op 19 juni en de heide-rit, waarvoor nog een datum moet worden vastge steld, alsmede de reeds genoemde ver keersrit. Ten slotte werd nog besloten, dat na afloop van het seizoen weer een feest avond zal worden gehouden. In de na jaarsvergadering zal het bestuur zijn plannen voorleggen. VERGADERING A.R. JONGEREN De A.R. Jongeren kwamen donder dagavond bijeen onder leiding van de wnd. voorzitter, de heer B. Brinkman. Deze avond werd de binnenlandse en buitenlandse politiek behandeld. De heer G. Aanstoot hield een referaat over de binnenlandse gebeurtenissen en als rasechte landbouwer begon hij natuurlijk met het landbouwbeleid en bij de bespreking van dit beleid wer den enkele details behoorlijk onder de loupe genomen. Daar verschillende leden van de Ar- jos aangesloten zijn bij de Nat. Reserve werd vanwege de bekendmaking van de Minister van Oorlog om de Nat. Re serve op te heffen, nogal druk gedis cussieerd en men vroeg zich af of dit wel verantwoord is, nu we de „les van Hongarije" achter de rug hebben. Heeft de minister zelf wel steeds voor een vaste lijn gezorgd in deze? De mi nister heeft gezegd, dat er in de Nat. Reserve-vrijwilligers een vuur brandt, maar in de Eerste Kamer werd door een der leden opgemerkt, dat dit vuur niet altijd op de meest doeltreffende wijze door de regering en betrokken departementen is aangewakkerd. Ook werd nog stilgestaan bij het be leid van minister Zijlstra. Na de pauze werd de buitenlandse politiek behandeld en de meest belang- rijke gebeurtenissen werden naar voren gehaald, o.a. het Midden-Oosten, waar bij valt te constateren, dat dictator Nasser behoorlijk in het zadel zit en waarbij Amerika de drager van de rui ter is. Ook werd de Europese markt bespro ken. Maandag 25 maart werden in Ro me de „stukken" betreffende deze hoogst belangrijke zaak door zes lan den getekend. In de vrije wereld werd dit overal met vreugde begroet. Inzon derheid heeft deze eenwording een po litieke betekenis; het brengt 160 mil joen Europeanen op de been voor het herstel van Europa. De materiële betekenis is vooralsnog niet vast te stellen. Na bredere bespreking van verschil lende punten werd besloten de eerst volgende vergadering te houden op don derdag 11 april. Door de heer B. Dij- kink zal dan worden gerefereerd over het onderwerp: „Protestantse verdeeld heid in de politiek". De vergadering werd hierna door de heer G. Aanstoot met dankgebed ge sloten. JAARFEEST VAN DE BOUWERS" De C.J.M.V.-afdeling te Espelo „De Bouwers" hield vrijdag en zaterdag van de vorige week in het schoolgebouw te Espelo haar jaarvergadering. De eerste avond was niet zo druk be zocht, maar zaterdag konden alle be langstellenden geen plaats krijgen en moesten enkele personen worden teleur gesteld. Beide avonden stonden onder leiding van de heer E. Krikkink, die de bijeen komsten na het zingen van gezang 147 met schriftlezing en gebed opende. Op de tweede avond werd door de secretaris, de beer A. Ulfman, het jaarverslag uitge bracht en werd door hem een gedicht gelezen. Daarna werd door een aantal jongelui uit de afdeling onder leiding van de heer H. Wierda opgevoerd bet toneel spel in 4 bedrijven „Het straatje" van Hans Nesna. Het vertoonde spel handelt over een vrij armoedig gezin een groentehandel waarvan de moeder sterft. De achter blijvende drie kinderen zijn zeer gehecht aan hun straatje waarin zij wonen. Zij willen daarvan echter los zien te ko men en d'it lukt hen ten slotte ook. De zoon gaat naar zee en de beide dochters gaan trouwen. Voor het zover is volgen er natuurlijk' tal van verwikkelingen. Het stuk werd gezien de betrekke lijk korte tijd van voorbereiding, zoals de voorzitter aan het begin van de avond had opgemerkt vlot gespeeld. Daarbij waren de rollen als volgt ver deeld: de moeder Bertha Brinkman, An nie de oudste dochter Janna Vruggink, Loeki de jongste dochter Janna Kolk man, Jan de zoon G. Blankena, Bram broer van de moeder en .groentekweker Fp Markvoort, Daatje zijn vrouw Dina Lubbersen, Herbert Geurts de verloofde van Annie B. J. Barvelink, Ari, vriend van Jan A. Schippers, en Marcel Ter voort verloofde van Loeki H. Kolkman. Vooral de tweede avond mochten de spelers na ieder bedrijf een hartelijk applaus in ontvangst nemen. Na afloop heeft de voorzitter met een toepasselijk woord dé regisseur, de heer Wierda, en de dames-speelsters een ca deautje aangeboden. De verlichting en het geluid werden door de heer J. van Bruggen en de gri- merinig werd door de heer Drent ver zorgd. Na het gezamenlijk zingen van gezang 135 werd' de bijeenkomst door de voor zitter met dankgebed gesloten. VIER TWEEDE PRIJZEN. Op de donderdag 4 april te Wijhe ge houden grote Paasveetentoonstelling werden door slager Dolman niet min der dan vier tweede prijzen behaald. GEMEENTE-SCHILDER Tot gemeente-schilder is door het ge meentebestuur op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht aangesteld de heer W. van Diepen alhier. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau Rijkspolitie, Dorpsstraat 22 te Holten, Tel. 352. Gevonden: 1 portefeuille met inhoud; 1 armband; 1 zakmes; 1 kinderbeursje; 1 ritssluiting. Verloren: 1 mil. identiteitskaart; 1 portemonnaie met inh.; 1 wollen sjaal; 1 kinderwantje; 1 kindërsjaaitje. Officiële publicaties SCHOUW WATERLEIDINGEN. Burgemeester en Wethouders van Hol ten brengen bij deze ter openbare kennis dat op de 'hierna bepaalde dagen worden overgegaan tot het Schouwen der' waterleidingen in deze gemeente, t.w.: Dinsdag 23 april a.s. de Kleine Water, leiding, de Klaphekkewaterleiding e; de Steeg-Egbertswaterleiding; Woensdag 24 april a.s. de Koordes- Schuttewaterleiding en de" Essen- Boerendanswaterleiding. De onderhoudsplichtigen worden her. innerd aan artikel 19, le lid en artikel 20, le en 2e lid van het Reglement op de W aterleidingen. Holten, 4 april 1957. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, Burgemeester, G. J. LANGENBARG, secretaris, pCO' Zondag jopen luders A. 1 H. J- ).V. 1 jitver enker zij laard en is Tub# 95-70U [olten N 5 4 lelege lieren pril c uur )OsO' PAAS- EN KAMPVUREN. De Burgemeester van Holten brengt ter algemene kennis, dat het ingevolge artikel 74a der algemene politieverorde ning dezer gemeente verboden is, zonder zijn toestemming Paas- en Kampvuren ^NE te ontsteken. r Aanvragen om vergunning voor het hebben van paasvuren moeten zo vroeg tijdig schriftelijk worden ingediend, dat daaromtrent door de brandweer advies kan worden uitgebracht. Zij moeten o.m. een aanduiding bevat ten van de plaats, waar de vuren ontsto ken zullen worden. Holten, 4 april 1957. De Burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. de aan me< jen, schr: lijdei :ader 1RIT opr< Na: HOLTEN NIJVERDAL II 3—1 Holten I heeft in de 4e achtereen volgende thuiswedstrijd revanche geno men op de in Nijverdal .geleden neder laag (het was toen 71 met -als rust- stand 11). In het begin .gingen de par tijen gelijk op. De aanvallen van Hol ten waren iets gevaarlijker, dat bleek al gauw toen linksbuiten Tuller de bal goed op de schoen kreeg en onhoudbaar inschoot (1—0). Het werd 2—0 toen linksbinnen H. Soer met een hard' schot van zeker 30 meter de Nijverdal se kee per verraste. Voor de rust werd er niet meer gedoelpunt. Hoewel de scheidsrech ter streng floot, viel het op dat ook nu weer tientallen vrije trappen werden ge nomen. Na de rust zetten d'e Nijverdallers ge weldig op, maar verder dan 21 kwa men ze niet. De Holtense achterhoede, met keeper Reisinger, hield goed stand en Holten kreeg langzamerhand een veldoverwicht, zodat er weer goede kan sen kwamen. G. Traanman kon van één, van deze kansen gebruik maken en de' bal verdween langs de uitgelopen keeper in het doel. Even later speelde de back van Nij verdal de bal opzettelijk met zijn hand, Strafschop! G. Traanman plaatste de bal langs de verkeerde kant van de paal. In dit seizoen heeft Holten I al 3 keer een penalty gemist! Het spel bleef na die tijd het meest op het middenveld en in de resterende tijd bleef het dan ook 31. Holten I heeft van de 4 thuiswedstrij den 7 punten bij elkaar gekregen. Op merkelijk is dat ze van kampioenscan- didaat S.O.S. wonnen en ook de uitwed strijden van Almelo II en La Premiere III wist te winnen; tegen Omhoog I gelijk speelde, maar van La Première III (thuis) niet wist te winnen. r. J- ,D( igt v< :Lïn: en W hele Uitslagen: Holten II R.K.S.V. II 5—2 Holten A Excelsior B 61 Holten I Holten II Holten JII Holten A 13 5 2 6 13 2 2 9 14 6 2 6 10 4 2 4 VOLLEYBAL Uitslagen van de maandag 1 april speelde wedstrijden: OKK 2 VBOW 1 (d) 0—2 De Zweef 2 Visnet 2 02 Sport-lust VBOW 2 20 VBOW 1 OKK 4 (d) 2— Visnet 2 Holten 11 Hellendoorn 2 Sportlust 02 OKK 4 OKK 2 (d) 1—1 Holten De Zweef 2 20 VBOW 2 Hellendoorn 2 2—0 GESLAAGD. Onze plaatsgenote, Mej. H.a Sprok- kereef slaagde te Deventer voor de akte landbouwhuislerares. MAGAZIJNBEHEER GROENE KRUIS Het bestuur van het Groene Kruis heeft de familie D. J. Langkamp op haar verzoek ontheven van het beheer over de magazijngoederen der vereniging. In haar plaats is als beheerster aan gewezen de familie G. J. Meijer, Burge meester van der Borchstraat 30. Ver wezen wordt naar een aankondiging in dit nummer. MEISJE MAAKTE LELIJKE VAL. Zondagmorgen na het uitgaan van de Geref. Kerk is de 15-jarige Jopie van der Veen, Beuseberg 125, op de Larenseweg ter hoogte Vfin garage Muller lelijk ten val gekomen, doordat het stuur van haar fiets in aanraking kwam met het stuur van een ander meisje. Zij werd daarbij ernstig gewond aan een der knieën en is op advies van dokter Nagelhout, die de eerste hulp verleende, naar het zieken huis te Deventer overgebracht. Na al daar te zijn behandeld kon zij naar haar woning terugkeren, waar zij verder moet. worden verpleegd. in 1 NE hek GRC nes! atstre iste sée v.a. :t gr brie! STA. ivans weej zochi moj Wed irtij Jorde ta 3 1FGE H. V lACH iptiji G jkerh' RAC .zeu Rerb rtij v )GGE ok V RIMi ide D B lontai

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2