Voorjaars-Modeshow van de Fa. Wonnink Eén groot Paasvuur Bindingsavond Bosbrandweer De mobiele colonne komt naar Holten Feestavond van de Holtense Bestuurdersbond k)i( f tl" «Leef toch niet zo krampachtig" AGENDA 1 P0UW - Enterstr. 33 - Rijssen Vo 13. Jaargang ZATERDAG 30 MAART 1957. Verschijnt elke zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD )e abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.35' p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holten Niew.oahlad" te Holten. Tolof. K 5U88 - 28J, Adv.-prijs115 m.m. a, contantf 2.Iedere m.m. meer f 0.01 a.. - m ;aal fjaieid Sr lilcl Ui ie j ;n rc na irf b? hij bean zonde jen i Deri Jaco'; schaj n >or H Her- (Van een speciale medewerkster). De firma Wonnink hield maandag 25 jaart haar traditionele voorjaars-mode- &ow in de smaakvol aangeklede zaal van licitia. Zoals wij dit nu al verscheidene jaren ian deze fima gewend zijn, werd ons en collectie getoond, welke aan alle eisen oldeed. En deze keer hadden de fir- aanten blijkbaar wel een bijzonder ge- ikkige hand gehad bij het inkopen. Het ttorme aantal getoonde kledingstukken - meer dan 85 nummers! was van len zo grote en bekorende verscheiden- id, dat het in grote getale opgekomen ibliek, tot de laatste minuut vol aan- :ht de show bleef volgen. Elk seizoen stellen wij met verbazing a met waardering vast hoe druk het [oltense publiek deze show bezoekt, ket sen ongetwijfeld een stimulans voor de ijma Wonnink zal zijn, haar goed ver- >rgde shows ook in de toekomst te blij- en geven. De bij het publiek reeds bekende, char- aante mannequins, dip opnieuw blijk ga- en, goed voor haaf taak berekend te jjn, evenals de alleszins bekwame leid- ter van de show, lieten de collectie ten olie tot haar recht komen. Wij zagen een groot aantal zomer- aponnen in de nieuwste modellen en ervaardigd van de nieuwste stoffen, het- ;een heel wat zeggen wil, want de tex- ielindustrie brengt elk seizoen een ver- ijsterend grote verscheidenheid nieuwe toffen op de markt. De japonnen, gestreept, gebloemd, ge uit of geblokt, van de billijkste tot aan e kostbaarste kwaliteiten stof gemaakt, eden in model en allure niet voor elkaar ader. Het katoen, dat al enige seizoe- en een belangrijke rol speelt, was ook ier in de gewone, maar ook in de zijden ral it ei ten aanwezig. Een bijzonderheid vormden de fleurige ouwloze japonnen, welke gebracht erden met kleine bolero's. Praktisch en legant. De bekende allerliefste Dolly Day ja- onnen, met haar grappige „strikjes en wikjes" onze speelgoedjurken, zoals e lady-speaker ze noemde waren ruim ertegenwoordigd. Toppers, de vertrouwde, zacht wollen asjes, met en zonder sluiting, met en ander kraag en revers, bleken nog steeds en gewild artikel te zijn, hetgeen niet verwonderen is. Deze, meestal pastel- leurige jasjes zijn langzamerhand wel «n onmisbaar onderdeel geworden van garderobe. Beeldige deux pièces, sommigen zelfs net twee rokken, een gepliseerde en de lassieke gladde rok, met een jasje of ok wel met een „jakje" en natuurlijk de Hernieuwste mantelpakjes De mantelpakjes werden gebracht, met orte, getailleerde jasjes, prachtig van oupe op een gepliseerde rok, maar ook allermodernste mantelpakken, met trakke gladde rok, waarop de rechte Iriekwart mantel, waren aanwezig. Een erbazingwekkende verschijning was een van grove tweed, waarvan de rok, mdanks de zware stof, geplisseerd werd lebracht. Heel mooi! Een ander opvallend stuk was een man- elpakje, gemaakt van de nieuwe stof (basket weave", een soort wafelachtig weefsel in de „sahara tint", een zeer .te zandkleur. Op het sterk getailleer- jasje werd een afknoopbare pélérine Sedragen. Werkelijk een juweeltje! Verscheidene deux pièces, japonnen en aantels van ottomanzijde passeerden de «vue, evenals de „givrine" regenman- eveneens een soort zijde met een rtoman- en ook wel met een moiré tffect. Zeer aparte, chique regenmantel, faarbij men nauwelijks meer aan regen lenkt Een snoezige, zeer wijde gebatikte rok "oor de bakvis, driekwart regenmantels "an poplin ook voor de bakvis en verder f«n groot aantal swaggers. Mooie, recht vallende swaggers, slankmakende mo fellen met een correcte coupe. De leidster vestigde er enige malen de <andacht op, dat de firma bij haar inkoop ierdege rekening had gehouden met de wat oudere en niet meer zo heel erg slan ke figuur, zodat ook voor haar een ruime keuze voorradig bleek. Behalve de kleding voor de volwasse- in, welke getoond werd door de ervaren Mannequins, was er ook veel aandacht besteed aan de sportieve en bakvis-kle- welke gedragen werd door een as- Pirant-mannequintje. En vergeten wij vooral niet te vermelden de aardige kin derkleding, welke door Betty Wissink en Gerda Vosman op bescheiden en toch verdienstelijke wijze als extra nummer tjes werden gebracht. Tegen het einde der show bedankte i firmant het publiek voor de belang stelling met enige hartelijke woorden, eQ hij betrok daarin zeer terecht de da- Mes mannequins en de lady-speaker, me vrouw Kant-Couperus, die al haar krach ten gegeven hadden, om deze show zo goed te doen slagen. Ook het personeel en allen die hadden meegewerkt achter de coulissen het minst dankbare en toch zo belangrijke deel van de organi satie werd hartelijk dank gezegd. Het bruidspaar, dat het verrassende slotstuk van de show vormde, had veel succes, vooral en ook dit was een prachtige reclame voor de firma Won nink omdat zowel het bruidstoilet als het costuum van de bruidegom, beide op de ateliers van de firma zelf waren ver vaardigd. Vermelden we nog dat de hoedjes af komstig waren van de fa. Bökkerink te Rijssen en de tasjes van de fa. H. J. Bouwhuis. Het kapwerk werd verzorgd door mej. Henny van Geenhuizen. Een lange, interessante, goed voorbe reide en op boeiende wijze toegelichte show, waarop men met voldoening kan terug zien. J. K. C. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22 te Holten. Tel. K5483352. Gevonden: 1 kinderwant; 1 gebreide want; 1 wollen sjaal; 1 wieldop V.W.1 regenkapje; 1 zak veevoer; 1 armbandje. Verloren: 1 portemonnaie met inh. „BERGRUITERS" NAAR DEN HAM Door de landelijke rijvereen. „Berg- ruiters" zal Paasmaandag (22 april a.s.) een demonstratie worden gegeven in den Ham. Ook de le len van de pony club gaan met hun kleine viervoeters mee naar den Ham en zullen zeker op leuke wijze voor aanvulling van het hippisch programma zorgen. OUD-PLAATSGENOOT WON DERDE PRIJS De heer Herman Koopman te Deven ter won in de Goed Zo-actie de derde prijs. Hij zag zijn slagzin bekroond met een prachtige bromfiets, welke hij don derdagavond tijdens de Ster-avond van de Ned. Chr. Radio Vereniging in ont vangst mocht nemen. Er is van verschillende zijden ge sproken over de mogelijkheid om ter gelegenheid van Pasen 21 april één groot paasvuur in de omgeving van het dorp op te richten. In de ge meenteraad kwam het ter sprake, in de vergadering van de V.V.V. heeft het een onderwerp van bespreking uitgemaakt en particulieren hebben er een balletje over opgeworpen, zon der dat dit echter tot een initiatief geleid heeft. Nu behoort het maken van paas vuren tot de vele vreugden van de jeugd. Welke plattelander herinnert zich niet de jongensjaren, waarin hij met zijn vriendjes reeds een hele tijd voor pasen avond aan avond met een kar van de boterfabriek of ander ve hikel bezig was-hout te vergaren om daarmede een zo groot mogelijk paas vuur te maken, en op de dag vóór pasen of op de eerste paasdag het „buske, buske, bie", waarmede langs de huizen der ingezetenen niet alleen takkenbossen, maar ook vaak geld verzameld werd om daar petroleum en andere dingen voor te kopen? En dan het zwartmaken, dat was een vreugde op zichzelf, waarvoor reeds vroegtij dig de voorbereidingen werden ge troffen. De omstandigheden zijn echter ver anderd. Het is voor de schooljeugd niet zo gemakkelijk meer een paas vuur te maken bij het dorp, terwijl er toch wel een grote bekoring uitgaat van dit oude gebruik op de avond van Pasen, niet alleen voor de ingezete nen, maar vooral ook voor de vreem deling, die hier dan reeds in groten getale vertoeven. Wij willen gaarne door middel van onze krant behulpzaam zijn om te komen tot een initiatief in deze en nodigen allen uit, die een steentje wil len bijdragen voor het maken van één paasvuur voor een bijeenkomst op dinsdag 2 april a.s., des avonds 8 uur in hotel Holterman. Het is natuurlijk de bedoeling, dat niet de jongens komen, maar de va ders, diefde jeugd bij de opbouw van zo'n paaasvuur willen helpen. Wij denken hierbij aan de Noordenbergers en andere ingezetenen, die hun sporen op dit gebied reeds verdiend hebben. Mede in het belang van het vreem delingenverkeer zien wij gaarne een grote opkomst tegemoet. Een veelzeggende uitspraak. Ds. KNIJFF van Arnhem spreekt hierover in de JEUGDDIENST van zondag a.s. 7.30 uur. BESTUURSWIJZIGINGEN BIJ DE ROODE KRUIS-AFDELING De afd. Holten van het' Ned. Roode Kruis is voornemens een grotere acti viteit te gaan ontplooien als tot nu toe het geval was. In de woensdagavond in hotel Holterman gehouden verga dering, waarin o.m. aanwezig waren de kringcommissaris voor Overijssel, Dr. C. L. Bense en de kringsecretaresse, mevr. Boelkens-Navis, hebben de voor zitter en de secretaris-penningmeester, de heren W. Beijers en W. ten Berge in verband met drukke werkzaamhe den hun functies ter beschikking ge steld en is een nieuw bestuur gekozen. Beiden zullen voorlopig nog wel in het nieuwe bestuur zitting houden. Het is thans als volgt samengesteld: Dokter C. H. Rietdijk, voorzitter; W. Beijers, 2e voorzitter; mevr. H. J. Bal-Keiler, secretaresse; J. A. Broekhuizen, pen ningmeester en mej. W. E. Wolters en W. ten Berge, leden. Het bestuur zal nog met enkele personen worden aan gevuld. Op vrijdag 5 april wordt in Amicitia een filmavond gegeven met als hoofd film "„De laatste brug" met Maria Schell. Er gaat 's middags een kinder voorstelling aan vooraf. In het voor programma: „Kleine moeite, grote vreugde". Last van Zenuwen I Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen TJ er overheen. 2530 maart wordt hier ter plaatse de jaarlijkse Simavi-collecte gehouden. Vrijdag 29 en zaterdag 30 maart: Jaar feest C.J.M.V. „De Bouwers" in de school te Espelo, aanvang half acht. Vrijdag 29 maart: Officiële opening nieu we gymnastieklokaal, 's avonds 8 uur. Vrijdag 29 maart, 7.45 uur: Jaarverga dering A.R. Kiesvereniging. Dinsdag 2 april, 7.30 uur: Vergadering Hervormde Vrouwenvereniging Dijker- hoek in „Bethanië". Dinsdag 2 april, 8 uur: Vergadering in Hotel Holterman. Bespreking: het ma ken van één paasvuur. Woensdag 3 april, 8 uur: Jaarvergade ring Motor- en Automobielclub „De Holterberg" in clubhuis café Vruggink. Donderdag 4 april: B.B.-oefening in Holten. Donderdag 4 april: Demonstratie Braun-. Shaver-Salon in Kalfstermansweide (zie ^.nnonce) Donderdag 4 april, 7.30 uur: Vergade ring Chr. Plattelandsvrouwen in ge bouw „Rehoboth". Vrijdag 5 april: Feestavond van de af deling Zuivel van de A.N.A.B. in café Maats, 's avonds 8 uur. Vrijdag 5 april: Filmvoorstelling van het Ned. Roode Kruis in Amicitia. Aan vang 4 uur en 8 uur. Dinsdag 9 april: Lezing voor de afd. Espelo van de Bond van Plattelands vrouwen door de heer H. F. Steunen berg over tandverzorging. Aanvang 7.45 uur. Maandag 15 april, 8 uur: Ledenverga dering afdeling O.L.M. bij M. Kalf- sterman. O.a. bespreking Ziekteverze kering. In Amicitia werd vrijdagavond van de vorige week een bindingsavond ge houden van de bosbrandweer, waarvoor door de Provinciale Overijsselse Stich ting voor de bosbrandbestrijding jaar lijks gelden worden uitgetrokken op (haar begroting. Deze gelden worden de Stich ting verschaft door de gezamenlijke Overijsselse Gemeenten, die naar het bevolkingscijfer en naar het aantal hec taren bos en heide in de kosten bijdra gen. Zo betalen dus de stedelingen mee voor het behoud van het natuurschoon in de streken waar zij hun vakantie kun nen doorbrengen of uitstapjes kunnen maken. Een groot aantal leden van de vier bosbrandweer-groepen, die onze gemeen te 'telt en van de gewone brandweer waren met hun dames opgekomen om o.m. de filmvoorstelling bij te wonen, die hun werd aangeboden. Deze avond werd geopend door de burgemeester, die de aanwezigen in zijn kwaliteit van kringcommandant van de bosbrandweer welkom heette en de vrij willigers dank bracht voor het fAt, dat zij als blussers gereed stonden voor het behoud van bos en heide. Hij richtte zich daarbij in het bijzonder tot de heer Louwerse als plaatsvervangend kring- commandant en de heer Beijers, die de vulpen voert voor de bosbrandweer. Mr. Enklaar sprak de hoop uit, dat er zich weinig bosbranden zullen voordoen, maar men moet op alles voorbereid zijn. Hij bracht in het bijzonder dank aan de heef H. Voor veld, die de gemeente waarschijnlijk zal verlaten en zich als groepscommandant altijd zeer beijverd heeft voor de bosbrandbestrijding. Hij sprak verder zijn erkentelijkheid uit aan het adres van de heer J. J. ter Horst, industriëel te Rijssen, die als bos- eigenaar grote belangstelling heeft voor de bosbrandweer en voor deze avond een extra consumptie beschikbaar stelde. De commandant van de brandweer, de heer J. Louwerse, 'liet vervolgens dn grote lijnen de revue passeren, welke maatregelen moeten worden genomen, wanneer in ons bosrijke gebied brand uitbreekt. Men moet dan terstond de centrale brandmeldingspost, het gemeen tehuis, en als dit gesloten is de politie opbellen en rustig en zakelijk opgeven waar de bosbrand woedt. Het is van groot belang de juiste plaats aan „te ge ven, waardoor onnodig tijdverlies wordt voorkomen. Er zijn sirenes op de Hol terberg, de Lichtenberg en de Beuse- berg, terwijl de kasten met blusmate- riaal zijn opgesteld op de Borkeld, de Forthaiarsweg en aan de Autoweg bij de grens met Hel'lendoom. Na deze instructieve uiteenzetting van de heer Louwerse werd een filmpro gramma gedraaid, dat bestond uit bin nen- en buitenlands nieuws en uit de komische film „Je kunt het toch niet meenemen". De bezoekers werden enkele consump ties aangeboden en er heerste een ge zellige sfeer. De burgemeester heeft de bijeenkomst met een kort dankwoord gesloten. ACCOUNTANTSKANTOOR H Zitting in Hotel Holterman H elke maandagmiddag. g VERTREK NAAR CANADA Na in Nederland een vakantie van enkele maanden te hebben doorgebracht, hopen de gewezen Holtense families Landeweerd en Veldhuis hedenmiddag om vier uur vanuit Rotterdam met de „Maasdam" van de Holland-Amerika- lijn weer naar Canada te vertrekken. De familie Veldhuis, waarvan nog 'n zoon en een dochter in Hilversum wo nen, is woonachtig'' te Hagersville in Ontario, terwijl de familie Landeweerd haar "tehuis heeft te La Glaca in Al berta. De heer Landeweerd heeft tijdens z'n vakantie voor enkele landbouwersor ganisaties in Holten en Laren een cau serie gehouden over landbouw en vee teelt in Canadd. Behalve Albert Postman, over wiens familie een artikel voorkomt in ons blad van 2 februari 1957, reist met de Landeweerds mee hun 18-jarige neef Gerrit Prinsen uit Zutphen, die zijn oom op het bedrijf in La Glacé behulp zaam zal zijn. Wij wensen hen gaarne een goede thuisreis toe. GEVONDEN Tijdens de modeshow in Amicitia is verloren en later gevonden een rood lederen beursje met enig geld en een lichtmetalen armbandje. Terug te be komen in hotel Holterman. Na de militaire oefening van de af gelopen dagen, die, naar velen heb ben kunnen constateren, geen specta culair karakter droeg, omdat zij feite lijk „een oefening op papier" was, volgt maandag een oefening van een geheel ander genre, waar oud en jong wel enig genoegen aan kunnen beleven, n.l. het optreden van de mobiele colonne. De mobiele colonne, dat is een grote brandweer-eenheid, die, hoewel door militairen bemand, geen effectieve mi litaire waarde bezit, omdat zij bestemd is voor de Bescherming Bevolking. Onlangs is een deel van deze colon ne met groot materieel ons dorp nog gepasseerd. Maandag 'zal het gehele on derdeel, bestaande uit een twaalftal motorspuiten van groot vermogen zo luiden onze informaties een hal ve ring om het dorp leggen, n.l. van de Stationsstraat, via de Waagweg en de Industriestraat naar de Kolweg. Aangezien het watertransport in on ze waterarme gemeente een belangrijk probleem vormt, zal men vanaf de bronnen van „De Vrijheid" in z.g. aan- jaagverband werken en het water ver der transporteren om na te gaan hoe ver men hiermede zou kunnen reiken. Bovendien hebben enkele praktische oefeningen plaats, waarbij o.a. gebruik gemaakt zal worden van een helikop ter, zoals we die deze dagen vele ke ren boven ons dorp hebben gezien. Deze zal n.l. even voor het intreden van de duisternis een aantal speciale brandbommen afwerpen boven Kalf stermansweide of aan de andere zijde van het kerkhof, ongeveer achter het constructiebedrijf van de heer Klein Velderman. De taak van een deel van de man schappen van de MC zal zijn om deze zo snel mogelijk te bestrijden, hetgeen uit de aard van hun constructie niet zo gemakkelijk zal blijken te zijn. Het be treft hier een nieuwe vinding, die in de tweede wereldoorlog nog niet werd toegepast. Hoever de plaatselijke brandweer en de blokploegen hierbij zullen worden ingeschakeld, is nog niet bekend. Hét is niet onwaarschijnlijk, dat zij zonder voorafgaande waarschuwing zullen wor den opgeroepen en zich dus maandag avond gereed zullen moeten houden. Het staat wel vast, dat er 'maandag avond een grote bedrijvigheid zal heer sen tussen Stationsstraat en Kolweg. De Holtense Bestuurdersbond organi seerde zaterdagavond in café Maats haar jaarlijkse feestavond voor de leden van de bij het N.V.V. aangesloten vakbonds afdelingen. In deze bijeenkomst werd tevens het 10-jarig bestaan van de be stuurdersbond (herdacht. Op 20 januari 1947 kwamen n.l. de toenmalige afde lingsbestuurders onder leiding van de heer Van Asselt uit Enschede voor het eerst bijeen en werd tot oprichting van de bestuurdersbond besloten. De 2e voorzitter, de heer H. Kolkman, heeft op deze feestavond, die druk be zocht was, een overzicht gegeven van de arbeid, die zij heeft verricht, niet alleen voor de materiële belangen der leden, maar vooral ook op cultureel ge bied door cursussen en het doen optre den van beroepstoneelgezelscbappen enz. Getracht zal worden om de in Holten wonende leden, diethans nog elders georganiseerd zijn, in plaatselijke afde lingen van de bedrijfsbonden onder te brengen, opdat ook zij deel kunnen heb ben aan dit werk. •Hij maakte tevens de uitslag bekend van de kleurwedstrijd door de kinderen der leden, die onlangs werd gehouden en waarvan de ingeleverde platen wer den beoordeeld door een jury bestaan de uit mej. H. de Vrieze en de heren G. S. E. Vegter en F. Groenewoudt, die hij voor dit werk dank bracht. Winnaar werd de J.0-jarige Johan Hof man met zijn mooie plaat „Haven van Volendam". Hij kreeg een mooie verf doos. Verder werden naar verschillende leeftijdsgroepen prijsjes uitgereikt aan Annie Sdholten, Gerrie Kers,. Jennie Lo- deweges, Syfcze Meinsma, Henk Pekke- riet, Rieki Paalman, Eggie Meinsma, Tonnie Kolkman en Henk Beijers. De platen zullen ter beschikking wor den gesteld van het Psychotechnisch bureau van de Akademie voor Beelden de Kunsten te Amsterdam. De toneelvereniging „V.O.P." heeft ver volgens voor het -voetlicht gebracht het toneelspel in drie bedrijven „De kinderen de Goei", waarvan de rollen vertolkt werden door de dames J. Kolkman-Pronk I. Sohoppers-Landeweerd, W. H. Vene klaas, Joh. Kers, Annie Scholten en Janna Arfman en de heren G. H. Op laat, J. Tijman, J. Steunenberg, S. de Vries, H. Grootherder en F. Groene- woudt, en dat telkens een dankbaar ap plaus oogstte. De heer Kolkman heeft de spelers en in het bijzonder de heer Groenewoudt, die de regie voerde, hartelijk bedankt voor de opvoering van dit stuk. Na een kleine verloting ds er nog ge ruime tijd gezellig gedanst op de mu ziek van het Enterse Trio. Op deze feest avond werd nog een collecte gehouden voor het tjb.c.-fonds Zonnestraal.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 1