Vergadering CJHL-j ongerengroep BOER HOOFDPIJN! -I» VVV-Overijssel richt haar complete propaganda-geschut op Rotterdam tes rALU 952 ders een o; ollegt de lijk sopi e-onti uitgi1 loude: emee; ecret- f nda erd d1 verb 2n ni P„Vc Inleid ti Do iretis camp de hi J Dui» 'n gr oor lARVERGADERING HOLTENSE PLATTELANDSVROUWEN. de vrijdagavond van de vorige gehouden jaarvergadering van de Holten van de Bond van Platte- svrouwen, welke in hotel Holter- gehouden werd onder leiding van ,residente, mevr. J. W. Nagelhout- jng, heeft het bestuur verantwoor- gedaan van zijn beleid over het af- jen jaar en werden enkele plannen 'roken voor het lopende jaar. haar openingswoord gaf de presi- een overzicht van de vele activi- i, die de afdeling in het afgelopen weer ontplooid heeft, het gymnastieklokaal van de Ulo- wegens het gereedkomen van een w lokaal binnenkort voor andere wiss» ^den beschikbaar zal komen, be- er kans, dat weer een kookcursus gorden gegeven, zo deelde zij mede. ;t de andere Vrouwenverenigingen worden medegewerkt aan de jaar- collecte voor het Volkssanatorium [ellendoorn in de maand juni. Door van de Hongaarse dames is aange- een handwerkcursus voor leden de afdeling te houden als tegenpres- voor hetgeen voor haar landgeno- LPoJjedaan is. lor de 2e secretaresse, mevr- Metz- Slotman, werd het jaarverslag uit- acht, waaraan wij ontlenen, dat de - atut, waaiaan wij !ing 105 leden telt. nde. - - ijkens het financieel verslag, dat de Vl lingmeesteresse, mevr. H. Boode- erman uitbracht, bedroeg het batig f 168.21. de bestuursverkiezing werd het af- roma: al^e bestuurslid mevr. B. Beijers- erman herkozen, terwijl in de plaats de dames H. Boode-Meijerman en B. [man-Wechstapel, die reglementair herkiesbaar waren, werden geko- mevr. G. Reilink-Braakman en J. Stevens-Paalman. LEZING DIJKERHOEKSE PLATTELANDSVROUWEN. afdeling Dijkerhoek van de Bond Plattelandsvrouwen hield de vorige k donderdag in ,,'t Bonte Paard" al- rthallr een bijeenkomst, waarin optrad er* v spreekster mevr. dr. Ledeboer-Tie- a, vrouwenarts te Wierden. en ij f vergadering, welke ook voor niet- its d n toegankelijk was, en gepresideerd d door mevr- Witmer-Huber, heeft grote aandacht geluisterd naar de Serie van de spreekster over zwan- GEN ichap en bevalling. rcj Ie presidente heeft haar aan het slot aarf avonc* dank gebracht voor haar - zame inleiding, waarvan ook ver- idene jonge vrouwen iets hebben stoken. leid tanva vera en gi HET LEGER OEFENT INTERNATIONAAL VERBAND- Helikopters boven Holten. Ho: ;t dorp en de omgeving is in een i sp fJcamp herschapen en het toch al o ve -ke verkeer door de nauwe ver- erd. ;sader in de dorpskom wordt daar- Id hi [e nu wel extra zwaar belast, want srwe nilitaire voertuigen rijden af en aan ede en naar de verschillende plaatsen ;ing. ir onderdelen gelegerd zijn, o,a, op voei Holterberg, op de Borkeld, aan de Mens enseweg. bij het Abattoir enz. 01 te Koninklijke Marechaussee, waar- 311 hier momenteel een groot aantal S 01 schappen aanwezig is, regelt ech- *2 het verkeer op de kruising met de ionsstraat en de Kolweg, waardoor 3 w< de gevaren tot een minimum wor- rslag i beperkt. te oefening zelf is weinig spectacu- norii Zij heeft, zoals uit het onderstaand I imuniqué moge blijken, hoofdzake- He ,,op de kaart" plaats. lij deze verbindingsoefening worden verbindingen ook door de lucht on- houden. Helikopters vliegen af en rieei j en landen en stijgen op in de grote bra( ide bij 't gemeentelijk waaggebouw. ad I zijn z.g. Hillers, welke plaats bie- n i aan een bestuurder en een waar- DEN oals wij in ons vorige nummer reeds sdeelden zijn veel officieren onder- racht in de hotels o.a. de com- mdant van het le legerkorps, luit.-ge- in 4aal Couzy en zijn verschillende ij zi ouwen in beslag genomen voor be- b dde bestemmingen, sr i fan de zijde van het N.A.V.O. hoofd- msz artier te Fontainebleau is de volgen- we officiële mededeling omtrent de oefe- kon uitgegeven: fan de geallieerde stafoefening, die s21 tot 27 maart onder de naam van m Noir" (Black Lion, Zwarte Leeuw) •rha: alt gehouden, zullen onderdelen van tan o i eerste Legerkorps, de staf van het n w Legerkorps en divisiestaven deel- ma; vöj 3j zullen hoofdzakelijk in het oosten a ons land opereren. Zoals bekend nemen officieren van 't kjgt, itse leger voor het eerst deel aan zulk geg geallieerde oefening, alsmede offi- (en van Luxemburg en Portugal, ierder zijn deelnemende landen: Bel- 1 i Canada, Engeland, Frankrijk en de ,n Staten. De oefening heeft hoofdza- An *en doel ZS- staf procedures op f-jygj *ar af te stemmen en te beproeven. j zal dus hoofdzakelijk „op de kaart" nj Tden gewerkt. "d° K.N.V.B.-POOL DRAAIT WEER ve:öe KNVB-voetbalpool is weer in Mil getreden. Formulieren zijn ver gil Ügbaar bij de secretaris-pe.mingmees- vg van de voetbalvereniging Holten", zed ^eer H. Tuller, Kolweg. ingezien hieraan voor onze voetbal- tg)( fb. financiële voordelen, zijn verbon- mjit, die haar in staat zouden kunnen [njt] !Uen een trainer te engageren, wek- zi ?wij de leden op om deze gel egen- id te steunen. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING In verband mét zijn 40-jarige werk zaamheid bij de Koninklijke Jutsspin- nerij en -weverij Ter Horst en Co. N.V. te Rijssen, ontving de heer M. van de Belt te Dijkerhoek de ere-medalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, welke hem donderdag morgen door de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, in tegenwoordigheid van de heer A. H. ter Horst en de personeels chef, de heer B. Ligtenberg, op de borst werd gespeld. Er zijn daarbij waarderende woorden gesproken aan het adres van de jubila ris, die in de fabriek de functie van keurder vervult. Ook de buren kwamen hem geluk wensen met zijn onderscheiding, zodat het een bizonder prettige dag wasvoor de familie Van de Belt. GEZELLIGE AVOND „DE MOLEN" Zaterdagavond werd in feestzaal Vos man de jaarlijkse gezellige feestavond gehouden van de buurtvereniging „De Molen". De voorzitter, de heer H. Bouwhuis, sprak een kort openingswoord en heet te de dames en heren hartelijk welkom op de achtste „Molenavond". Het cabaretgezelschap „De Favorie ten" uit Deventer werkte hierna in een vlot tempo een programma af, dat bui tengewoon in de smaak viel. Tonny Leerink's conferences waren kostelijk en de korte schetsjes boorde vol humor. Een accordeon-duo zorgde voor de nodige muzikale afwisseling en voor de begeleiding bij een dansje. Al met al een zeer geslaagde feest avond. De heer Bouwhuis sprak een kort slotwoord en dankte allen, die hun medewerking aan het welslagen gaven. AUTO OVER DE KOP. Door het springen van een band is dinsdagavond op de rijksstraatweg Hol tenDeventer ter hoogte van de San- geldijk een bestelauto, bestpurd door de heer J. B. uit Almelo, over de kop ge slagen en flink beschadigd. De heer B. bekwam verwondingen aan het gelaat. Hij is door leden van de Dijkerhoekse E.H.B-O.-afdeling voorlo pig verbonden, om zich in zijn woon plaats onder geneeskundige behandeling te stellen. GEZAMENLIJKE VIERING KONINGINNEFEEST. De besturen van de bedde oranjever enigingen hebben samen vergaderd ter bespreking van de mogelijkheid om op 30 april a.s., des middags voor de op groeiende jeugd enige feestelijkheden te organiseren. Gedacht wordt o.a. aan een voetbal wedstrijd tussen twee elftallen samenge steld uit jongelui van Holten, aan een volleybal-wedstrijd, stoelendans -en een wedstrijd in fietsen met hindernissen. Misschien zou H.M.V. met wat muziek de feestelijke stemming kunnen verho gen en zou het toelaten van een snoep-, vis- en ijskraam op het feestterrein de belangstelling van het publiek vergroten. Een en ander zal door de verenigingen in eigen kring nader worden besproken om het oordeel van de leden te verne men. Op 3 april a.s. hopen de besturen op nieuw samen te komen, om dan, zo mo gelijk, tot een definitief plan te gera ken. Voor de WAT IS EEN BEDRIJFSECONOMISCH BOUWPLAN? Het bouwplan eist elk jaar veelaan- dacht. Uiteraard zal men er naar stre ven gewassen te verbouwen, welke 'n goede geldelijke uitkomst beloven. Daar naast dienen we rekèning te houden met vele factoren, die het bedrijfsre sultaat direct of zijdeling beïnvloeden. Deze maken de samenstelling van een technisch en economisch verantwoord bouwplan tot een ingewikkelde zaak, aldus de heer P. Berkhouwer van het Rijkslandbouwconsulentschap te Purme- rend. Alvorens de omvang van de gewas sen met de grootste winstmogelijkhe den vast te stellen, moeten we een beT groting maken van de benodigde ar beidskracht, machines en hulpmidde len, opslagruimte, eventueel noodza kelijke nieuwe investeringen enz. Al leen op deze wijze zal het mogelijk zijn een evenwicht te vinden tussen hetgèen U nodig heeft om een bepaald bouwplan te kunnen uitvoeren en het geen hiervan op aantrekkelijke voor waarden in of buiten het bedrijf aan wezig is. Het opstellen van een bouwplan op langere termijn is noodzakelijk om dit evenwicht ook in de toekomst te be houden. Deze werkwijze biedt U vele voordelen. U verkrijgt hiermede dus 'n bouwplan, afgestemd op de arbeids kracht en machines, waarover U de be schikking heeft of kunt krijgen. Als 'n bouwplan op deze punten vastloopt, zijn de gevolgen uit Uw eigen omge ving wel bekend. Ook vruchtwisselings- moeilijkheden zullen binnen een „ge richt" bouwplan gemakkelijker kunnen worden voorkomen. In dit opzicht speelt bovendien de perceels-indeling een grote rol. Door een vaste perceels indeling, in combinatie met een gezon de vruchtwisseling, bevordert U een blijvende bodemgezondheid. Een ander voordeel van het meerja rige bouwplan is, dat U als gevolg van een meerjarige ervaring steeds beter „ingeschoten" raakt, op het werk ver bonden aan een vaste oppervlakte ge- Leden voor de Jeugdgemeenteraad gekozen. Maandagavond kwam de C.H. Jonge rengroep voor de 2e keer in haar bestaan bijeen. Op deze bijeenkomst was aan wezig het lid van de 2e Kamer, Dr. D. F. van der Mei, die zou spreken over het onderwerp: De eenwording van Europa. De heer H. Fokke, die deze avond als voorzitter fungeerde, heette alle aanwe zigen (de zaal was namelijk geheel ge vuld) van harte welkom en wel in het bijzonder de heer Van der Mei, wethou der Teesselink en enige raadsleden. Ook de heer Langenbarg, adviseur der Jonge rengroep, was aanwezig. De heer Van der Mei schetste in het kort het reeds eeuwen bestaande streven om een grotere eenheid onder de volke ren. Deze eenheid van onze westelijke de mocratische wereld is volkomen noodza kelijk, aldus spr., omdat de strijd is ont brand .tussen de twee geheel verschil lende stelsels, n.l. de democratie der wes telijke wereld en de dictatuur, zoals wij die kennen in de Oosteuropese landen en Rusland. Strijd is er steeds als gevolg van de grote tegenstellingen tussen dictatuur en democratie. Als gevolg van de op komst der minder ontwikkelde gebieden heerst er thans een grote mate van ver deeldheid. Verheugend is het, aldus spr., dat er volkenen groepen zyn, die zich bezig houden met het opstellen van verdragen zo noodzakelijk, omdat de wereld ver scheurd is en dient te komen tot meer eenheid. Dit streven naar eenheid openbaart zich de laatste jaren sterk in een klein deel van Europa, en met name in West- Europa. De heer Van der Mei schetste deze gehele ontwikkelingsgang van de Pan- Europa-beweging waarin verschillende landen zich organiseerden, de Volken hond en de strijd van de realisten, o.a. Churchill en Benesj. Het plan-Briand, dat trachtte een Unie in Europa tot stand te brengen, leed grotendeels schipbreuk. Dat dit plan schipbreuk leed, was het gevolg van het sterke nationalisme in de verschillende landen en de gereserveerde houding van Engeland. Dit nationalisme leeft, aldus spreker, ook sterk in Neder land, doch ondanks dit nationalisme is Nederland bereid medewerking te ver lenen aan verschillende verdragen. Dit streven naar eenheid en verdragen is sterk op de voorgrond getreden na de 2e wereldoorlog. De volken zagen de noodzaak hiervan in en als gevolg hier van zijn er meerdere internationale orga nisaties ontstaan. Dit proces wordt ver sneld als gevolg van het inboeten van de macht van West-Europa en de dreigmg van het communistische blok. Na het Europees congres in mei 1948 in Den Haag en het oprichten van de Europese beweging in oktober 1948, kwam in mei 1949 de Raad van Europa met zijn 2 organen, de raadgevende ver gadering en de ministerraad tot stand. Doordat vele praktische problemen, o.a. economische, en defensieproblemen, niet meer in eng verband kunnen worden op gelost, zocht rnen naar eenheid, met het gevolg, dat de K.S.G., de Nato, het plan van de Eurotom en de Europese markt tot stand zijn gekomen of binnenkort tot stand zullen komen. Vele weerstanden moeten nog worden overwonnen, maar we zijn, aldus spreker, op de goede weg. Samenvattend, aldus spr., wil men een sterke eenheid tot stand brengen, doch men wil bepaald niét dat de verschillende volken opgelost worden in één volk. Hoe staat nu de Christelijk Historische Unie hier als partij tegenover? Onze vi sie, aldus spr., is neergelegd in artikel 26 van ons Beginselprogram, waar staat: „Krachtige steun worde verleend aan iedere eerlijke poging tot ver sterking van de gemeenschap der volken. Inzonderheid worde ge streefd naar verwezenlijking van fe deratieve samenwerking op democra tische grondslag binnen Europa, waartoe eenparige inperking van de souvereiniteit der betrokken staten zo nodig aanvaardbaar is." Spreker eindigde zijn boeiende rede met er nadrukkelijk op te wijzen, dat wij met geestelijke wapens een positieve bijdrage mogen leveren, en dit kunnen wij alleen volbrengen door te vragen aan de Heer ser over onze verscheurde wereld: „Wat wassen. Met een meerjarig bouwplan worden de gewassen steeds na dezelf de voorvrucht verbouwd. Dit is een voordeel te meer. Als vlas b.v. steeds na haver wordt geteeld, zijn we er van verzekerd, dat zich weinig verrassin genvoordoen met onkruidbezetting, pa rasitaire aantastingen, stikstofbehoefte e.d. In het algemeen wordt de bedrijfs voering door een meerjarig bouwplan rustiger. U hebt alles meer in de hand. Deze werkwijze heeft dus vele voor delen. Zijn er ook nadelen, zult U vra gen. Indien U bij voorkomende moei lijkheden hierover contact opneemt met de plaatselijke assistent van de Rijks- landbouwvoorlichtingsdienst, zullen de ze zeker kunnen worden opgelost. Zij, die met deze methode geen erva ring hebben, hebben bezwaar tegen de „starheid" van een dergelijk bouwplan. Het is echter mogelijk, zelfs beslist noodzakelijk, dat binnen dit „gerichte" bouwplan voldoende ruimte wordt ge laten voor variatie. Het verdient zeker aanbeveling, één perceel te reserve ren voor diverse gewassen. U blijft dan in de gelegenheid eens een gokje te wagen met gewassen, die niet in het schema zijn opgenomen. Geen ijzeren bouwplan, maar een hecht fundament voor Uw bedrijfsvoering. wilt Gij dat wij doen zullen?" Verschillende vragen werden door de spreker op duidelijke wijze beantwoord. Na de pauze gaf de heer G. J. Langen barg een uiteenzetting van „het bestuur en hqt besturen van een gemeente". Deze uiteenzetting was daarom van zoveel be lang omdat binnenkort de jeugdgemeen teraad definitief zal worden samengesteld en de C.H.J.G. 4 .leden naar deze raad moet afvaardigen. Het zal, aldus de heer Langenbarg, zeker niet gemakkelijk zijn onderwerpen te vinden, die geschikt zijn en even moeilijk een behoorlijke visie hierop te geven, maar het is zeker van veel belang dit stuk politiek jeugdwerk op te vatten. Nadat verschillende kandidaten waren genoemd, werd tot stemming overgegaan. Gekozen werden: Henk Rietberg, Paul Müller, Henk Westerik en Bertus Klein Ovink. Jammer was het dat geen der da mes een kandidatuur wilde aanvaarden. De heer Teesselink bracht namens de C.H.U.-fractie dank aan de initiatiefne mers tot de oprichting van een C.H.J.G. „U moet", aldus de heer Teesselink, „straks onze plaats innemen en daarom is het goed, dat U zich op deze taak gaat voorbereiden." Na een kort propagandistisch woord van de heer Fokke en dank aan de spre ker van de avond, sloot de heer Van der Mei deze goed geslaagde avond met dankgebed. Vermeld dient nog te worden, dat deze avond 5 nieuwe leden werden geboekt. VOETBAL Holten 1La Première 3 33. Een slechte, doch uiterst faire wed strijd op een met modder bedekt veld. In het begin nam Holten, dat met een nagenoeg compleet elftal speelde, de leiding door J. Traanman (10). Nadat de Almelose voorhoede de stand op ge lijke voet had gebracht, was het weer J. Traanman, die opnieuw was opgesteld, die de Holtenaren aan een voorsprong hielp (21). De gasten kwamen bij een goede aanval echter weer gelijk, door dat een der voorhoec^espelers bij een doelworsteling inschoot (22). De Hol tenaren kwamen weer voor te staan met een pracht goal van H. Tuller, die de overigens prima op dreef zijnde keeper wist te verschalken (32). De gasten kwamen echter weer terug en wisten door goed vol te houden weer gelijk te komen (33). Voor de rust speelden zich nog wel enkele gevaarlijke momenten voor het Almelose doel af, maar de Almeloërs wisten de stand gelijk te houden- Na de rust was Holten het meest in het offensief, doch alle aanvallen liepen vast in de Almelose achterhoede. Na de rust vielen er geen doelpunten meer, hoewel er goede kansen aanwezig wa ren. De toeschouwers, een klein aantal, zagen soms de meest komische situaties, zoals buiklandingen en slidings, die de spelers maakten door het gladde veld. Gedurende de hele wedstrijd regende 't. Na ongeveer 7-8 min. spelen maakte een Almelose back in het strafschop gebied hands. Dit' was de scheidsrechter niet ontgaan, zodat de Holtenaren een penalty konden nemen. Bulsink maakte er echter geen gebruik van om de stand op 43 te brengen. Het „tamme" schot kon de keeper nogal gemakkelijk on schadelijk maken. Veel meer moeite had hij met een felle schuiver van Joh. ten Velde. Hij kon slechts 'n doelpunt voor komen door zich languit in de modder te laten vallen en zodoende het schot tot corner te verwerken- Even voor het eindsignaal was de Almelose linksbuiten doorgebroken, doch hij miste deze kans- Doelman Kalfsterman stompte de bal weg. om z'n ploeg aan de overwinning te helpen. Holten 1 heeft nu 8 punten uit 11 wed strijden. HOLTEN 3—ENTER 3 1—4. Het Holtense elftal kwam met 3 inval lers uit, niettemin werd de score door Holten geopend, doordat linkshalf Schut te de bal met een hard afstandsschot via de paal en de rug van de Enterse doel man in het net wist te plaatsen. Even voor het einde kwam de verdiende tegen treffer, doordat de midvoor van Enter niet aangevallen werd en keeper H. Ste- gink geen kans gaf. Na de rust werd het een rommelige wedstrijd. Na enkele mi nuten gespeeld te hebben kreeg de En terse linksbinnen de bal en via de vuisten van de Holtense keeper draaide de gladde bal in het doel. Weer 10 minuten later verdween de bal bij een Enterse aanval naast het doel achter de doellijn. De bal was zeker 1 meter achter, maar zij ,was na weer in het veld te zijn gerold in het doel verdwenen. Volgens de scheidsrech ter een goal en na een opgewonden debat legden de Holtense jongens zich hierbij neer. De leiding was wel heel erg slap. Eén der Enterse jongens werd het veld uitgestuurd toen hij onsportief natrapte. Hoewel de laatste 20 minuten volledig voor de thuisclub waren, was het de snel le rechtsbuiten van Enter, die het laat ste doelpunt voor z'n rekening nam, 14. S.D.O.L. 1—HOLTEN 2 5—0. Ook de reserves van Holten kwamen met enige invallers uit. In de eerste 10 minuten keken de Holtenaren al tegen een 30 nederlaag aan. In het veldspel was er echter niet veel verschil en waren de ploegen goed tegen elkaar opgewas sen. Enkele schoten en kopballen tegen lat en palen hadden beter lot verdiend. Het liep de Holtenaren echter niet mee. En ook in de volgende periode wisten de Luttenbergse jongens nog 2 keer te sco ren. Het veld was hier ook bar slecht, met gevolg: vele botsingen en valpartijen. Programma: Zaterdag: Holten a-RKSV a, 4 uur. Zondag: Holten 1-SOS 1, 2.30 uur. Haarl. Boys 2-Holten 3, 2 uur. VOLLEYBAL Uitslagen van de donderdag 14 maart gespeelde wedstrijden: VB OW 1-Sportlust (d) 0-2 Holten-OKK 2 (d) 0—2 OKK 3-OKK 4 (d) 2—0 De Zweef 2-VBOW 2 0—2 De Zweef 1-Ter Horst 2—0 VBOW 1-VBOW 2 (d) 2—0 Ter Horst-OKK 1 0—2 OKK 1-De Zweef 1 (d) 2-0 Uitslagen van de maandag 18 maart gespeelde wedstrijden: Visnet 1-OKK 1 1—1 De Zweef 2-Politie 1—1 OKK 3-Rivo (d) 0—2 OKK 1-Hellendoom 1 2-0 Politie-Hellendoorn 1 20 Rivo-Holten (d) 2—0 Hellendoorn 1-Visnet 1 0—2 Holten-OKK 3 (d) 1-1 Hellendoorn 2-De Zweef 2 0—2 De stand is thans: Dames: Alijnhardt's Hoofdpijnpoeders. Doos 50 c OKK 1 15 13 2 0 28 OKK 2 18 12 4 2 28 Hellendoorn 14 9 3 2 21 VBOW 1 15 9 3 3 21 Rivo 16 6 6 4 18 Sportlust 16 7 3 6 17 De Zweef 1 14 5 6 3 16 OKK 4 14 4 3 7 11 OKK 3 16 3 4 9 10 VBOW 3 16 1 4 11 6 De Zweef 2 16 1 4 11 6 Holten 18 1 4 13 6 OKK 1 22 16 6 0 38 Nijverdal 18 14 4 0 32 Sportlust 18 15 0 3 30 VBOW 1 18 11 6 1 28 Visnet 1 19 10 4 5 24 OKK 2 21 10 4 7 24 Politie 20 9 5 6 23 De Zweef 1 20 8 6 6 22 Hellendoorn 1 21 7 3 11 17 De Zweef 2 23 4 '7 12 15 VBOW 2 19 3 6 10 12 Holten 18 3 4 11 10 Visnet 2 18 1 6 11 8 Hellendoorn 2 21 1" 6 14 8 Ter Horst 20 0 5 15 5 Tot dusver waren Veluwe en Limburg favoriet bij Maasstad bewoners. -o- De Provinciale VVV in Overijssel is bezig haar complete propaganda-geschut op Rotterdam te richten. De aanpak is zo grootscheeps, dat men licht zou kun nen vermoeden, dat het VVV-wezen in deze gewesten niet meer met geldelijke moeilijkheden te kampen heeft (wat echter helaas toch nog het geval is). Via telefoon-, giro- en adresboeken zijn indertijd tienduizend Rotterdammers uit alle lagen van de bevolking uitverko ren om Overijsselse injecties in velerlei vorm te ontvangen: eerst nieuwjaars kaarten, dezer dagen gevolgd door fol ders en dan nog circulairen, waarin wordt verteld over de Overijsselse stand, welke vanaf 18 maart tot 12 april a.s. by de VW-Rotterdam te vinden is. BOERDERIJBRANDEN JANUARI '57. In de maand januari 1957 zijn 10 boer- derijbranden voorgekomen, waarbij de boerderij totaal werd vernield of zwaar beschadigd. Eén van deze branden kwam voor in Friesland, één in Drenthe, twee in Gelderland, zes in Noord-Brabant. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op 425.200. Eén van deze branden werd veroor zaakt door defecte schoorsteen, drie door het spelen met vuur, één door het von ken van warmlopende as van dorsmachi ne, één door vonken uit stookgelegen- heid, terwijl in vier gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden zijn één paard, 28 stuks rundvee, 26 varkens en 20 stuks klein vee omgekomen. Nagekomen december 1956: Een boerderijbrand in Noord-Brabant veroor zaakt door het spelen met vuur. Schade 17.500.—.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 3