N Accordeon-muziekuitvoering door D.S.V. Bathmen Concert H.IVLV» De Accordeonvereniging „Door studie vooruit" uit Batfchmen gaf zaterdagavond in Amicitia een uitvoering, waaraan me dewerking werd verleend door de toneel vereniging van de „Zeeuwse vereniging" uit Deventer. Nadat de voorzitter van D.S.V., de heer J. W. Bieldarman, de volle zaal een .har telijk welkom had toegeroepen, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de afgevaardigden van de Holtense accor deonclub, brachten de accordeonisten on der leiding van hun dirigent, de heer' J. Brekvoort Jr. uit Deventer en op de piano begeleid door mej. Kloosterboer, in een vlot tempo een programma van 8 nummers. Het waren voornamelijk mar sen, walsen en opera-fragmenten. Het slavenkoor uit de opera „Nabucco" van Verdi en „De Vogelkoopman" van Carl Zeiler werden op verdienstelijke wijze gespeeld. Verder noemen we nog „De Feestouverture", „Sempre Desto" en „Al ways Music". Minder goed was de uit voering van „Helicoptermars", daarbij haperde het aan het juiste samenspel. De jeugdige G. Heuvelman gaf nog een solo met „La plus belle d' amour". Na de pauze kwamen de Zeeuwen voor het voetlicht met het blijspel in twee bedrijven „Vader strijkt de vlag" naar 'n bewerking van Henri Lemor. Zij speel den .dit grappig stuk van het platteland in Zeëuws costuum en werden uit dien hoofde door de voorzitter van de Zeeuw se vereniging, de heer M. Geerse, met een toepasselijk praatje aan het publiek voor gesteld. Op het toneel verschenen cos- ituums uit Zuid-Beveland, Axel en Wal cheren, terwijl drie Zeeuwse boertjes 'n praatje op de bank hielden in de taal van de streek, die echter door de be zoekers over het algemeen wel werd ver staan, al wijkt zij aanmerkelijk af van het Saksisch, dat hier gesproken wordt. Ook had men weinig moeite om 'het Zeeuws te verstaan. Er is tenminste har telijk gelachen om de koddige situaties, die zich voordeden. In het kort kwam de inhoud hierop neer: Boer Kodde had zich in het hoofd gezet dat zijn dochter Els niet zou trouwen met de jonge dorps dokter Frits van Bergen, waarmede zij reeds aangename relaties onderhield. Hij had reeds een paar cand'idaten voor haar opgezocht, n.l. een zoon van een vriend van hem van Schouwen-Duiveland en een zoon van een Amerikaanse farmer, John Taylor. Toen er een paar circus artiesten aan de deur kwamen kreeg de jonge dokter plotseling een inval om boer Kodde voor goed van zijn eigen waan te genezen. Hij maakte met deze knapen een afspraak om zich in huize Kodde aan te dienen als de huwelijks- candidaten. Dit gaat natuurlijk grandioos mis en vooral de komst van de als comboys verklede Amerikaan brengt een enorme vrolijkheid in de zaal. Dokter van Bergen is de verlossende man en als het stelletje de deur is uitgewerkt, zijn ook. de bedijkingen van boer Kodde tegen zijn adspirant-schoonzoon als sneeuw voor de zon verdwenen. Frits en EJs worden een gelukkig paar. De zeven dilettanten hebben keurig spel gegeven. Theo Koek was als boer Kodde een echte hoofdige boer, Ko Sies zijn knappe en soms wat verlegen doch ter Els en Kees Wisse, de charmante, maar gedecideerde jonge arts Frits van Bergen. Dien, de huishoudster <mevr. F. de Kock-Galle), en Marietje, een winkel meisje (Adèle van Hoek), waren steeds op de hand van Els en speelden hun rol keurig. De artiesten Difcmans en Langhals, Ton Stof kop er en Jan Mesu, de den het als quasi huwelijkscandidaten voortreffelijk, om hen is wel het meest gelachen. Het bedankje, dat voorzitter Bielder- man na. afloop van het stuk tot' allen richtte, werd dan ook door de zaal met een spontaan applaus onderstreept. Na een kleine verloting is er op de mu ziek van de band van D.S.V. nog enige tijd gezellig gedanst. V.O.P. VOOR DE BESTUURDERS. BOND. De toneelvereniging „V.O.P." zal op zaterdag 23 maart a.s. voor de leden van de bij het N.V.V. aangesloten orga nisaties onder auspiciën van de Holtense bestuurdersbond opvoeren 't toneelstuk in 3 bedrijven „De kinderen De Goei". De uitvoering vindt plaats in café Maats. A.N.A.B. ZUIVELAFDELING BINNENKORT 10 JAAR. In de dinsdagavond in het stations koffiehuis van de heer M. Kalfsterman onder voorzitterschap van de heer H. Soer gehouden ledenvergadering van de afdeling zuivel van de A.N.A.B. is o.m. ter sprake gekomen het 10-jarig bestaan van deze vakbondsafdeling. Besloten werd dit tweede lustrum te herdenken met een gezellige avond voor de leden en hun dames aan het einde van deze maand. De financiële toestand van de afdeling is gunstig, zodat men wel een gezellig feest zal kunnen organiseren. Verder werd besloten met de bestuurs- bond contact op te nemen voor een open lucht-uitvoering in het V.V.V.-vacantie- programma door het gezelschap Tetman en Jarich de Vries, dat hier reeds ver schillende malen in Amicitia is opge treden. Er zal verder een ledenwerfactie wor den gevoerd, terwijl voor de te Utrecht te houden bondsvergadering twee afge vaardigden werden aangewezen, terwijl tot leden van de kascontrole-commissie werden benoemd de heren H. Riemersma en J. Vineent. FEESTELIJKE OUDERAVOND SCHOOL ESPELO. Vrijdagavond van de vorige week werd in de o.l. school te Espelo een feestelijke ouderavond gehouden onder leiding van het hoofd der school, de, heer H. Wierda. Deze heette in het bijzonder welkom de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, en Ds. C. C. Addink, waarna hij een terug blik wierp op het afgelopen jaar en o.m. de vraag stelde of het door de ouders op prijs gesteld wordt, dat de kinderen een 3- a 4-daags reisje maken. Deze zaak zal nog nader worden besproken. Tot lid van de oudercommissie werd in de plaats van de heer F. W. W. H. Bekkemens, die reglementair niet her kiesbaar was, gekozen de heer J. G. Toor- neman. Na deze meer zakelijke dingen gaven de kinderen uit de hoogste klas een pop penkastvoorstelling, waarbij een aantal kinderen een korte inleiding hielden hoe de poppen gemaakt werden. De heer Wierda had tevoren gesproken over han denarbeid. Alles was door de kinderen zelf vervaardigd. Opgevoerd werd o.a. Jan Klaassen, Katrijn en slager Vet. Na de pauze werd door de kinderen onder leiding van Mej. E. van de Ridder op het geïmproviseerde podium een to neelspel, opgevoerd in 7 taferelen: „Het gedicht van de snuggere Jan van der Kant" door mevr. Kuylenborg. Tussen de wisseling der taferelen deden andere kinderen voordraehtjes en werden liedjes gezongen. Het was een aardig moment toen Johan -Struik, die in het toneelstukje voor bur gemeester had gespeeld, na afloop zijn ambtsketen kwam aanbieden aan burge meester Enklaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22 te Holten, tel. 352. Gevonden: 1 halsdoek, 1 hcrcnsjaal, 1 jongenspet, 1 rijwiel tas, 1 portemon- naie met inhoud. Verloren: 2 bankbiljetten f10.1 belastingkaart en kentekenbewijs, 1 rij wieltas, 1 uitlaat bromfiets. De muzikanten van H-M.V. hebben woensdagavond onder leiding van hun dirigent, de heer L. J. Landheer uit Hengelo, tijdens de jaarlijkse uitvoering voor donateurs en genodigden muziek gemaakt op een wijze, die zonder meer uitmuntend mag worden genoemd; De keuze van de stukken een 3-tal marsen en 5 grotere werken was be paald gelukkig en.het tjokvolle „Amici tia" heeft van dit programma zeer ge noten, getuige de absolute stilte tijdens het musiceren en het spontane applaus na elk nummer. De daverende ovatie, die los barstte na het slotnummer dwong de heer Landheer en z'n mannen tot het ser veren van een „toetje", waaraan natuur lijk gaarne werd voldaan. De pittige mars „Imperial echoes" van Arnol Safrone, die als „voorgerecht" op gediend werd, wekte reeds direct grote verwachtingen, doch het korps slaagde er volkomen in deze te verwezenlijken. Prachtig werd Paul Lincke's ouver ture „In het land van de Indra" vertolkt, evenals „Prelude de Tarsicus" van H. Vilette. Meindert Boekel's „Scherzo" was echt iets voor kenners van moderne muziek. Tot oordelen bevoegde luiste raars verklaarden onomwonden, dat dit nummer door het korps op magnifieke wijze was „gemaakt". Een mooie bewerking van het lied „Nader mijn God bij U" gaf ons nog eens de overtuiging, dat H.M.V. ook 't gees telijk lied zijn waarde geeft. Fantastisch was de uitvoering van Offenbach's schepping „Orpheus in de onderwereld". Hendrik Stokkers excel leerde in deze ouverture met enkele soli. Het concert werd besloten met de be kende „Trafalgar-mars" van Zehle. Al met al een concert, een Vaandel corps waardig. Burgemeester Enklaar was de tolk van allen, toen hij corps en dirigent har telijk dankte voor zoveel schoons en wel luidends. Aan het begin van de uitvoering werd het woord gevoerd door H.M.V.'s voor zitter, de heer M. Bouwhuis- Hij sprak een woord van welkom, waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot de afgevaar digden van verschillende plaatselijke en naburige verenigingen en tot de dona teurs, die tevens hartelijk dank werden gebracht voor de in 1956 ondervonden financiële steun. Toneel tot besluit. Als aanvulling van het muzikale ge deelte werd door de toneelgroep van de C.J.V.F. en C.J.M.V. te Markelo opge voerd het toneelspel „Wij weten niet alles" van Koos Beswino- Het stuk werd vlot gespeeld en viel zeer in de smaak. De heer Bouwhuis sprak een hartelijk woord van dank tot de medewerkenden en hij bood de dames een doos bonbons en de heren een rokertje aan. De verloting, waarvoor de plaatse lijke winkeliers prijzen beschikbaar stelden, bracht f 200.op. EEN MOOI GEBAAR De Holtense Bouwvakpatroonsbond heeft uit de opbrengst van de door haar voor de leden georganiseerde gezellige avond een bedrag van f100,- geschon ken aan 't bouwfonds van Het Groene Kruis voor een spoedige verwezenlij king van-zijn bouwplannen. BABY VERZORGING POEDER - ZALF - OLIE - ZEEP PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. Zondag 10 maart (Tweede lijdenszondag). 10 uur Ds Israël, 7.30 ruir Ds Addink (zang- dienst, medewerking Kerkkoor). In beide diensten collecte voor de N.O. Polder. Woensdag 13 maart (biddag) 10 uur Ds Israël. Dijkerhoek. Zondag 10 maart (Tweede lijdenszondag). 10 uur Ds Addink. Collecte voor de N.O. Polder. Woensdag 13 maart (biddag) geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor emer. predikanten, pre dikantsweduwen en -wezen. Biddag 7.30 uur Ds Hoogkamp. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerrit Jan, zv J. W. Baltes en A. Meilink, Borkeld 15. Ondertrouwd: G. J. van Aefst, 26 j., en H. Paalman, 21 j., beiden Holten. G. Stam, 29 j., Markelo, en H. H. Veld huis, 26 j., Holten. Getrouwd: J. W. Haverslag, 25 j., en B. Brinkman, 21 j., beiden Holten. BEVOLKING. Ingekomen: W. J. van den Hurk. van Dalfsen naar Oranjestraat 4. A. Aan stoot, van Kampen naar Look 65. K. Jonker, van Idaarderadeel naaf Hol- terberg 46. Vertrokken: H. J. Wassink en gezin, van Beuseberg 102 naar Laren (Gld.). „JONGE KERK" BESPRAK RASSENPROBLEEM. Op woensdag 27 febr. kwamen de leden van de Jonge Kerk in hun maandelijkse vergadering weer bijeen. Als gast op deze avond was in hun midden de heer Kroon, die een boekbespreking hield over het boek „Tranen over Johannes burg" van de Engelse schrijver Petton. De heer Kroon begon zijn betoog met op te merken, dat het probleem van. de- rassendiscriminatie een probleem is waar de hele wereld eigenlijk mee zit, zodat men er op deze avond ook wel niet uit zou komen, maar dat het toch wel de moeite waard is om over dit vraag- stuk eens van gedachten te wisselen en zich er eens in te verdiepen. Dat kan allen slechts ten goede komen. Want wat weten we eigenlijk van het land, dat toch 37 maal zo groot is als ons land, aldus spreker. De angst beheerst voor een groot ge deelte dit land van blank tegen zwart en omgekeerd en er zal zeer waar schijnlijk wel een ogenblik komen, dat men de onderdrukking want zo zien we het voor een groot gedeelte van het volk niet langer zal dulden en dat het op den duur nog wel eens zover komen kan, dat er voor de blanke geen plaats meer is. De Afrikaans sprekende kerken wil len, dat het inheemse volk de kans krijgt zichzelf te ontwikkelen naar éigen be hoeften, tradities en inzichten. Maar volledige gelijkheid wordt door haar niet wenselijk geacht, noch in de kerk, noch in de staat. Zuid-Afrika voert een „apartheidspo litiek". Is dit Bijbels verantwoord of vind je dat alle grenzen dienen te wor den opgeheven en dat de Bijbel hiertoe aanwijzingen geeft? Over deze en enige andere vragen werd een diepgaande discussie gevoerd. O.a- werd opgemerkt, dat Cham door zijn vader Noach vervloekt is en dat hij verder als slaaf zou moeten leven; maar hadden de woorden van Noach Godde lijke waarde en is er met Jezus' komst op aarde hieraan niet een einde geko men? Men is er deze avond natuurlijk niet uit gekomen, maar het was toch een heel mooie avond. De aanwezigen zijn een stuk dichter gekomen bij het grote probleem van de rassendiscriminatie, waarvan men hier, omdat men er niet mee te maken heeft, veel te weinig af weet. De vol'gende bijeenkomst zal worderl gehouden op maandag 18 maart. Zeer waarschijnlijk zullen op deze avond als gasten aanwezig zijn de Boerendochters vereniging en de B.O.O. Spreker voor deze avond zal zijn de heer Spruit, die het landbouwprobleem in het zuiden zal bespreken. ARJOS VERGADERDE. Op 28 februari j.l- hield de Arjos voor de tweede maal in dit jaar onder leiding van haar voorzitter, de heer J. van der Meulen, haar vergadering. De politiek van de laatste maand werd in etappes behandeld. Mej. G. Burgier hield een referaat over de gebeurtenis-, sen in ons parlement, waarbij vooral de overigens zeer ingewikkelde materie van de bestedingsbeperking onder de loupe werd genomen en men tot de con clusie kwam, d'at de sector landbouw een teleurstelling niet bespaard is ge bleven en ook de grote gezinnen de dupe dreigen te worden van de verhoging van de melkprijs met 10 ct. per liter. Hierna hielden de heren J. Meijerink, B. Brinkman en G. Beldman Tzn- elk een referaat, resp. over de onderwerpen West-Europa, Oost-Europa en 't Midden- Oosten. Na deze onderwerpen kwamen de tongen behoorlijk in beweging, o.a. de Euromarkt, het geval „Speidel" en de lieve-brieven-politiek van de Rus na de laaghartige overval op een vrijheidslie vend volk. De vervanging van Sjepilow - door Gromyko. Wat het Midden-Oosten betreft valt niet anders te zeggen dan dat het elementair recht van een klein volk, n.l. Israël, wordt vertrapt en dat het grote Amerika hierin maar een zeer trieste rol speelt. De Arjos hoopt 28 maart e-k. weer te vergaderen. De heer G. Beldman eindigde deze in teressante en leerzame vergadering met dankgebed. OUDERAVOND SCHOOL DIJKERHOEK. In de school te Dijkerhoek is donder dag j.l. een ouderavond gehouden. Voor de aanvang was er voor de ouders ge legenheid het werk van de kinderen te bezichtigen en met de leerkrachten te spreken. Het hoofd van de school, de heer J. W. Witmer, heette de aahwezigen welkom en gaf een overzicht van de belangrijkste feiten aangaande de school, in het afge lopen jaar. De heren J. Aanstoot en J. Bosschers werden resp. in de oudercommissie en feestcommissie herkozen. Er werden verschillende onderwerpen ter sprake gebracht, zoals de schoolreis jes, het vervolgonderwijs, etc. De inzameling van oud-papier zal ook dit voorjaar weer plaats vinden. De op brengst is bestemd voor handenarbeid in de school. Er werd een beroep gedaan op de ouders om hierbij hun medewer king te verlenen. De heer F. Sluiter, die naar gebleken was, hu 12% jaar zitting heeft in de oudercommissie, werd na de pauze toe gesproken door de voorzitter van die commissie, de heer J. Haverslag, en door het hoofd van de school namens het per soneel. Beide sprekers boden de heer Sluiter en zijn echtgenote een blijk van waar dering aan voor het nuttige werk, dat in het belang van de school door hen werd verricht, terwijl hen dank werd gebracht voor de prettige samenwerking met oudercommissie en personeel. Na deze vrolijke onderbreking werden enkele films gedraaid, die goed in de smaak vielen. Het was al vrij laat ge worden, toen de voorzitter deze prettige en geanimeerde avond sloot. C.J.M.V. SPEELT „HILDE". Op 12 en 13 maart a.s. hoopt de C.J- M.V. (dorp) haar jaarfeest te houden. Dinsdagavond is voor de donateurs en woensdagavond (biddag) is voor de an dere belangstellenden. Op beide avon den zal het toneelstuk „Hilde" worden opgevoerd. Dit is geschreven naar aan leiding van het bekende boek van Anne de Vries en speelt in Drente. We maken hier kennis met Hilde Moes, die al geruime tijd verkering heeft' met Wubbe Hidding. Aanvankelijk lijkt alles goed te gaan, maar zoals zo vaak 't geval is, stapelen zich zware wolken op boven het hoofd van Hilde. Hilde's vader probeert haar zo goed mogelijk bij te staan, maar haar moeder schijnt de ernst van de zaak niet in te zien- Dan is er nog Mans Lubbers, die, hoewel hij dit niet laat blijken, ook een oogje op Hilde heeft. Tot het laatst toe blijft de spanning om het moeilijke leven van Hilde be staan. Zal Hilde sterk genoeg zijn om de moeilijkheden te trotseren? De C.J.M.V. meent met dit levens echte stuk een goede keuze te hebben gedaan. CONTROLE-VERENIGING „HOLTEN EN OMSTREKEN" De Controle-vereniging „Holten en Omstreken" vergaderde dinsdagavond bij H. Kloosterboer te Dijkerhoek, on der voorzitterschap van de heer Joh. Holterman. Deze sprak een kort ope ningswoord en de secretaris, de heer G. J. Klein Hegeman, kreeg daarna gele genheid de notulen der vorige vergade ring te lezen. De pennigmeester der vereniging, de heer P. G- Dijkstra, bracht een kort verslag uit van de ontvangsten en uit gaven over 1956. De kascommissie, be staande uit de heren G. Bekman en A. Veltkamp, bracht bij monde van laatst genoemde verslag uit van haar bevin dingen. Alles werd accoord bevonden. De heer Dijkstra werd hartelijk dank ge bracht voor het vele werk voor de ver eniging verricht. Voor de heer E. Aaltink, welke pe riodiek aftredend was als bestuurslid, werd A. Veltkamp als zodanig gekozen. Aan de aanwezige leden werd door de controleur Jansen een jaarverslag uit gereikt en een korte toelichting gege ven. Op verschillende bedrijven zijn nog te veel onproductieve koeien, welke 'n 'schadepost zijn voor de eigenaar- De voorzitter zegt de heer Jansen dank voor het vele werk aan dit jaar verslag besteed. De controleur Jansen deelt verder nog mede, dat alle koeien zo spoedig moge lijk van een brandnummer voorzien die nen te worden, voorzover deze nog niet gebrand zijn. Met een woord van dank voor de op komst sluit de voorzitter de vergadering. VOOR DE JEUGD, DOOR DE JEUGD Aanbieding van speelgoed aan de Hongaarse kinderen. De leerlingen van de lagere scholen in de gemeente Holten hebben onlangs het plan opgevat om speelgoed in te zamelen voor de Hongaarsekinderen in het bungalowkamp .Twenhaarsveld'. Deze speelgoedactie is een succes ge worden. De scholieren hebben ruim 300 stuks speelgoed bijeengebracht. Een deputatie uit de leerlingen heeft het. speelgoed donderdagmiddag in 't kamp aan de Hongaarse vluchtelingen aange boden. De 12-jarige Jan Brouwer voer de daarbij het woord. Jan heeft zich goed van zijn taak gekweten. Eén der Hongaarse kinderen dankte hartelijk voor het vele en mooie speel goed, dat voor hen was ingezameld. Het werd zeer gewaardeerd, dat de Holten se kinderen zo spontaan hun spelmate riaal wilden afstaan. Een aantal Hon gaarse kinderen voerde enkele dansjes uit. Deze jeugdontmoeting werd beslo ten met het zingen van het Hongaarse volkslied. WEER HONGAREN GEARRIVEER| In het Buitencentrum „Twenhaai veld" is vrijdagmiddag van de vori week weer een groep Hongaarse vluc telingen gearriveerd, die hier zuil verblijven totdat zij zullen kunnen vt trekken naar het land van bestemmk Canada. Het waren 64 personen, c ,Geld' even voor de middag vertrokken y ren uit het ontvangstcentrum Budel Er waren geen bizond-ere begroetini auwei maatregelen genomen. Na een jjj e< welkomstwoord vali de burgemeestiiar de Mr. W. H. Enklaar, en de aanbiedt n, kw van verversingen,, werden de nieu\idzor; bewoners van het zomerkamp in du is verschillende bungalows ondergebracl ger intej COMMISSARIS DER KONINGIN 0 le heil BEZOEK BIJ DE HONGAARSE VLUCHTELINGEN IN HET BUNGALOWKAMP „TWENHAARSVELD" De Commissaris der Koningin in provincie Overijssel, Ir. J. B. G. M. ri der de van der Schueren, heeft donde dagmorgën een bezoek gebracht aam Hongaarse vluchtelingen in het tencentrum „Twenhaarsveld". Tegeiu uur arriveerde de hoge bezoeker rt zijn kabinetschef, Dr. C. F. Diesch, daac agen. Maar nie ooi i d ationa fllijst a er iende het gemeentehuis, waar de burgemei ac*en ter van Holten, Mr. W. H. Enkla#n<^K ter begroeting aanwezig was. De autoriteiten begaven zich hien naar het „Twenhaarsveld", waar werden opgewacht door de kampbehee der, de heer G. W. Ketting en de he J. W. Brouwer van het Ministerie v|oaarl Een i het één Allee Maatschappelijk Werk. De commissaris heeft de kantine t git c enkele bungalows bezichtigd, terwijll an ink enige tijd met enkele Hongaren -'het ivarti< gesproken. Mevrouw D.ompeling eni listhe: heer Csidei fungeerden daarbij als Voorts sprak de commissaris nog ie ECoun de Canadese verpleegster, die tot Is elke kamppersoneel behoort. Bij de rondle ding waren ook de maatschappelj ader werksters tegenwoordig. De 5-jarig ijzen Eva Odrovics voerde een Hongaaijn ui dansje uit, hetwelk bij de commissar ulden zeer in de smaak viel. Ongeveer 12 ui et ge werd het bezoek beëindigd. iade: He zen „Le ger sfei pos He zer ERNSTIG AUTO-ONGELUK SN RAALTE Inwoner van Holten gedooi Vrijdagmorgen om kwart over had op de rondweg Raalte-Zwolle ernstige autobotsing plaats, waarbij eer inwoner uit Holten, de 56-jarige G. Vincent, om het leven is gekomen. De vrachtauto, waarin Vincent en z' zoon A. A. Vincent meereden naar markt in Zwolle, was eigendom vane werd bestuurd door de varkenskoop man J. A. Kruiskamp uit het Neerdorp Op de rondweg Raalte-Zwolle kwas de vrachtauto een truck met oplegg van de expediteur Doevelaar uit Ra; te achterop. Deze wagen zette zich jui in beweging, na in het dorp vee hebben ingeladen. Tengevolge van dichte mist heeft Kruiskamp de voó hem rijdende vrachtauto niet tijdig o[ gemerkt. Op het laatste ogenblik i>. Kruiskamp de veewagen nog, doch ee botsing kon niet worden vermeden. heer G. J. Vincent werd uit de aui geslingerd en moet op slag dood weest zijn. Vincent Jr., die klaagde ove inwendige pijn, werd naar het zieken huis in Raalte vervoerd. Kruiskamp lie; lichte verwondingen op. Nader vernemen we nog, dat de Vincent Jr. naar zijn woning vervoen MOTORRIJDER BOTSTE OP VRACHTAUTO Vorige week vrijdagmorgen om geveer tien uur, is de 23-jarige J. Smi uit Bergen (N.H.) in de Dorpsstraat, te: hoogte van de Binnenstraat, met zij: motorrijwiel .tegen een vrachtauto va: de Fa. Gebr. Wansink opgereden, be stuurd door H. J. P., die juist 't straat je naar de maalderij wilde oprijden. D( botsing gaf een harde slag, die overé in de omtrek gehoord werd. S. kwar naast zijn motorrijwiel op straat le liggen en geraakte buiten kennis, een vluchtig onderzoek van dokter Na gelhout werd hij terstond met een vallig in het dorp aanwezige amba- lance-auto van het Roode Kruis uit Almelo, naar het St. Geertruiden zie kenhuis te Deventer vervoerd, constateerde men een zware hersen schudding en een gebroken sleutelbeen Het slachtoffer heeft zijn leven te dan ken aan zijn valhelm, die een zwan indeuking vertoonde, waardoor hij w zijn schedel verwondde, maar die voorkwam. Het is niet duidelijk wat de oorzaal; was van de botsing, n.l. of de bestuur der van de vrachtauto door verblin ding van de zon de motorrijder, die hem tegemoet kwam, niet heeft merkt, of dat deze de uitgestoken rich tingaanwijzer niet gezien heeft. Ee: moment voor de botsing kwam ee: personenauto achterwaarts de Binnet- straat uitrijden. De Rijkspolitie heefi de bestuurder daarvan per radio opge roepen om inlichtingen te geven. A Herhalen moet men telkens weer: De rijweg is voor 't rjjverkeer! Snel verkeer en langzaam verkeer, Weest beleefd, over en weer. De Dame o: o: H v: R: D Si O O v: H D Herei O S] N V V D O P H D V H B V T Vo< gend

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2