jaarvergadering van de afdeling OX*M* SPORT Pensioen van het algemeen Burgerlijk Pensioenfonds Tv Zwartbont-fokveresiging hie!d jaarvergadering PREDIKBEURTEN ft Jaarvergadering Fokvereniginj „Holten en omstreken" Gesproken werd over ziektekosten verzekering voor eigen leden. In het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman had dinsdagavond een druk bezochte ledenvergadering plaats van de afdeling Holten van de O.LM. Voor deze vergadering bestond waar schijnlijk zo'n grote belangstelling, om dat als punt op de agenda stond de be spreking van een ziektekostenverzeke ring voor eigen leden, die reeds in ver schillende plaatsen is ingevoerd en ook toegankelijk is voor hen, die boven de inkomengrens van 6900 komen. Door een tweetal bestuursleden van de afdeling Delden, de heren H. Jansen en E. G. J. Beltman, werden hierover uit voerige inlichtingen verstrekt in deze vergadering. In verband met de verhindering van de voorzitter, de heer J. H. Sprokkereef, berustte de leiding der vergadering bij de 2e voorzitter, de heer H. Markvoort, die in in zijn openingswoord een terug blik wierp op het voor de boeren on gunstige jaar 1956 en o.a. gewaagde van de zeer geslaagde demonstratieve ver gadering van de landbouw te Utrecht, waaraan ook een aantal leden van de af deling deelnamen. De penningmeester, de heer A. Voor des, bracht vervolgens eerst het finan- ciëel verslag uit, dat niet ongunstig bleek. De inkomsten bedroegen 6372.29 en de uitgaven 6222.68, zodat men een bedrag van 149.61 op het afgesloten boekjaar had overgehouden. Het bezit der vereniging in geld steeg hiermede tot 647.34. De controle-commissie bestaande uit de heren H. W. Schooten en G. J. B. A. Tuitert adviseerde tot het verlenen van décharge, waartoe onder dankzegging werd besloten. De nieuwe commissie zal bestaan uit de heren H. W- van Schooten en J. Groothaar. COÖPERATIEVE BASIS. De voorzitter gaf hierna eerst het woord aan de heren Jansen en Beltman, die een overzicht gaven hoe de ziekte kostenverzekering, die op coöperatieve leest is geschoeid, in hun afdeling werkt. Deze wijze van verzekering heeft tot nu toe in de afdelingen waar zij is in gevoerd goed voldaan. Van de kosten der huisdokter zijn de eerste 25.voor rekening van de ver zekerde. Overigens worden de kosten van ziekenhuisverpleging, specialisten, vervoer der patiënten enz., uit het fonds betaald. De premie bedroeg 28.per persoon, per jaar, dit jaar 30.Sana- toriumverpleging is door herverzekering in deze regeling inbegrepen. Tandheel kundige hulp wordt niet uit deze verze kering bestreden. Men kan het stelsel vergelijken met een paarden- of veefonds, indien er een te kort zou zijn, wordt een procentuele omslag geheven. Tal van vragen werden door de bei de inleiders beantwoord. Aan het slot van de discussie werd besloten binnen kort een speciale vergadering voor deze kwestie te beleggen. De voorzitter be dankte de heren uit Delden onder aan bieding van een doos sigaren. UITVOERIG JAARVERSLAG. Het woord was vervolgens aan de se cretaris, de heer J. H. Veneklaas Slots, die 'n zeer uitvoerig en gedocumenteerd jaarverslag uitbracht. Na een algemene beschouwing over de toestand van de landbouw in verband met de bijzondere weersomstandigheden en de bespreking politieke gebeurtenis sen in Hongarije en met betrekking tot het Suezkanaal, gaf de heer Veneklaas Slots een overzicht van de verschillende takken van landbouw en veeteelt, waar bij hij o.m. behandelde de rundveehou derij, de varkenshouderij, de akker bouw, de pluimveeteelt, de werkgelegen heid in de landbouw, ruilverkaveling, enz. Het ledental handhaafde zich. Er be dankten enige leden, maar daarvoor werden ook weer nieuwe personen in geschreven. Het ledental bedroeg aan 't einde van het verslagjaar 303. In samenwerking met de C.B.T.B. en de Bedrijfsverenigingen werden 'n aan tal lezingen gehouden, terwijl in de buurtschappen een viertal praatavonden plaats vonden. Na nog te hebben gesproken over het lager landbouwonderwijs, de medewer king van de pers, de P.B.O., en de rechtskundige bijstand besloot de heer Veneklaas zijn verslag met de woorden van Gezang 47. De voorzitter bracht hem dank voor deze zeer uitvoerige verslaggeving. NIEUWE BESTUURSLEDEN. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer D. Veneklaas, die re glementair niet herkiesbaar was, na 3 stemmingen gekozen, de heer G. J. Klein Hegeman. Bij de vervanging van de heer A. Voordes moest er zelfs 'n loting aan te pas komen, nadat de he ren H. J. Arfman en B. Veltkamp bij herstemming tenslotte elk 28 stemmen behaalden. De heer H. J. Arfman werd door het lot aangewezen. De heer J. Oolbekkink werd met op één na alge mene stemmen als bestuurslid herko zen. De leden van de volgende vraagpun tencommissies werden overeenkomstig 't voorstel van het bestuur benoemd: grond- en gewassenonderzoek: de heren: A. J. Snijders, H. J. Nijland en D. Aan stoot. Credietverstrekking, de heren: G. J. Rietberg, G. J. B. A. Tuitert en A. J. Pekkeriet. Het enige nog in het bezit van de af deling zijnde landbouwwerktuig, de vleugelegge, werd vervolgens bij in schrijving verkocht en viel voor 51. ten deel aan de heer H. Smale. Bij de rondvraag werd nog besloten, dat de contributie dit.jaar zal worden opgehaald door de bestuursleden, dat in de maand mei a.s. een ruilverkavelings excursie zal worden gemaakt en dat de bijeenkomst inzake de ziektekostenver zekering zo spoedig mogelijk zal plaats vinden. VOLLEYBAL Uitslagen van de maandag 25 febr, gespeelde wedstrijden: OKK 4-VB OW 2 (d) 1—1 Politie-Nijverdal 0—2 VBOW 1-De Zweef 1 1—1 OKK 4-Rivo (d) 0—2 Nijverdal-Hellendoorn 2 2—0 De Zweef 1-Visnet 1 2—0 Rivo-VBOW 2 (d) 1—1 Hellendoorn 2-Politie 0—2 Visnet 1-VBOW 1 1—1 De stand is thans: Dames: OKK 1 11 10 1 0 21 OKK 2 13 9 2 2 20 Hellendoorn 13 8 3 2 19 VBOW 1 11 7 3 1 17 Rivo 13 5 5 3 15 De Zweef 1 11 4 5 2 13 probleemgevallen, die een bijzondere in gewikkelde behandeling vereisen. De Pensioenraad 'begrijpt, dat de ge pensioneerden zo spoedig mogelijk dienen te weten, waar zij met hun pensioen aan toe zijn. Het personeel van de Pensioen raad is reeds enige maanden geleden aanzienlijk uitgebreid, de nieuwe krach ten zijn intussen voor hun werk geïn strueerd. Er wordt nu met man en macht aan gewerkt om deze gigantische brok arbeid te verzetten. De nu uitbetaalde bedragen zijn voorlopig. Bij definitieve vaststelling ontvangt de gepensioneerde bericht. Zolang hij dit bericht niet heeft ontvangen, schrijve hij niet om inlich tingen. Dat zou alleen maar een snelle afwikkeling van de nieuwe regeling schaden. Gevaar, dat door te veel uitbe taling schulden ontstaan, die later door inhouding op pensioen verrekend zouden moeten worden is er nagenoeg niet. Op 21 december 1956 zijn in het Staats blad enkele wetten verschenen, welke met ingang van 1 januari 1957 de pensioenen van hen, die pensioen genieten van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, in grijpend zullen wijzigen. In de loop van tebruari had de betaling over het eerste kwartaal van 1957 plaats. Bij deze eerste betaalbaarstelling is gedeeltelijk met de gewijzigde wettelijke voorschriften reke ning gehouden. Voor de. 65-jarigen en ouderen heeft dit in vele gevallen er toe geleid, dat de gepensioneerde van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds een lager bedrag ontvangt dan vóór 1 janu ari 1957. Op het eerste gezicht lijkt dit voor de gepensioneerde teleurstellend. Wanneer hij echter bij het ontvangen be drag optelt hetgeen hem per kwartaal door de Sociale Verzekeringsbank of Raad van Arbeid aan Algemeen Ouder domspensioen (zogenaamd bodempensi oen) wordt uitgekeerd, zal blijken, dat hij er beter aan toe is. Bovendien heeft de Pensioenraad ingevolge 'n voorschrift van de Minister van Financiën op het pensioen van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds tevens moeten inhouden de loonbelasting, welke over het bodem- pëhsiöen verschuldigd is. Daardoor is op de pensioenen van de 65-jarigen en oude ren nu soms belangrijk meer aan loon belasting ingehouden dan in vorige kwar talen. Van pl.m. 66.000 van de ruim 113.000 gepensioneerden is het gelukt om reeds bij de eerste uitbetaling van pensioen in 1957 zo ongeveer de juiste bedragen be taalbaar te stellen. Het groot aantal gepensioneerden en de ingewikkeldheid van de wettelijke voorschriften de verschillende wetten doorkruisen elkaar en sommige uitvoe ringsvoorschriften ontbreken nog maakten het te enenmale onmogelijk voor de overige 47.000 gepensioneerden de wij zigingen reeds bij de eerste uitbetaling in 1957 volledig aan te brengen. Het late verschijnen van de wijzigingswetten liet praktisch geen ruimte om dit omvang rijke 'werk tijdig aan te vangen. De nog aan te brengen wijzigingen gel den in het bijzonder de 37.000 weduwen- pensioenen. Pl.m. 40 van de gepensi oneerde weduwen mag nog een verbete ring van haar pensioen tegemoet zien. Om deze nieuwe weduwen-pensioenen te kunnen berekenen zijn gegevens betref fende de diensttijd van de overleden amb tenaar nodig. Voor een deel berusten deze niet bij de Pensioenraadzij moeten eerst nog bij allerlei overheidsdiensten worden opgevraagd. Het gaat hier vaak om functies, welke tientallen jaren gele den zijn bekleed. Aan de overheidsdien sten is gevraagd het verstrekken van deze gegevens zo veel mogelijk te bespoe digen. Hoewel de Pensioenraad alles op alles zet om de weduwen zo snel mogelijk te helpen, zullen velen van haar geduld moeten oefenen. De wet schrijft het ge bruik van gegevens voor, waarvan het verzamelen uiterst tijdrovend is. De 4500 weduwen van militaire amb tenaren hebben dit kwartaal het oude pensioen, eventueel verminderd met een bedrag wegens het genot van bodempen sioen, ontvangen. De wijziging van de pensioenbedragen voor deze categorie vraagt een omslachtige berekening, die de Pensioenraad met voorrang ter hand heeft genomen. Ook voor pl.m. 40 van deze groep bestaat nog de mogelijk heid van een verdere optrekking van het weduwe-pensioen op grond van diensttijd van de overleden echtgenoot. Een andere groep, waarvan een deel kans heeft op een niet onaanzienlijke verhoging van het eigen pensioen, wordt gevormd door hen, wier pensioen 't oude pensioen maximum f 4800.te bo ven ging. De oude wet paste boven deze grens een sterke degressie toe, die in de nieuwe wet verdwenen is. 8.000 gepen sioneerden hebben daardoor naar ge lang de lengte van hun diensttijd een kans op een goede verbetering. Gedeel telijk kon deze reeds bij de eerste betaal baarstelling in de berekening worden op genomen, voor de overigen zal dit zo mo gelijk bij de volgende betaalbaarstelling geschieden. Het komt voor, dat 65-jarigen en oude ren naast het pensioen van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds ook nog pen sioen genieten uit anderen hoofde (bij voorbeeld militair pensioen, spoorweg pensioen of pensioen uit een particuliere betrekking) en dat ook op dit laatste pensioen korting is toegepast wegens 't genot van het zogenaamde bodempen sioen. Het voorkomen van deze dubbele aftrek zal nog administratief moeten worden geregeld. Tenslotte zit de Pensioenraad met 3500 UITBETALING MELK NAAR EIWIT GEHALTE IN DE TOEKOMST TE VERWACHTEN. De Fokvereniging „De Fries-Hollanse" hield vrijdag van dé vorige week haar jaarvergadering in het Stationskoffie huis van de heer M. Kalfsterman, onder voorzitterschap van de heer H. W. Ve neklaas. Voordat de huishoudelijke aangelegen heden werden behandeld, hield de heer H. W. Nieuwenhuis, hoofdassistent van de Rijksveeteeltconculent te Zwolle, een inleiding over de rundveehouderij. Deze spreker wees er nog eens weer op, dat de kunstmatige bevruchting een machtig middel is bij de veeverbetering en ging uitvoerig in op het voornemen in zuivelkringen om de uitbetaling van de melk behalve naar het vetgehalte ook naar het eiwitpercentage te doen plaats vinden. In Friesland is men hier reeds druk mee doende en ook in Over ijssel worden proeven genomen om de betekenis daarvan te onderzoeken. Men heeft hier vergelijkingen getrokken tus sen moeder- en dochterdieren terzake van de overerving van het eiwitgehalte. Zodra er een eenvoudiger middel is om het eiwitpercentage in de melk te bepa len -de huidige methoden nemen nog veel tijd in beslag -zal deze kwali- tietsbepaling zeker worden toegepast, aldus de heer Nieuwenhuis. Nadat de voorzitter de inleider dank had gebracht voor zijn duidelijk betoog, bracht de secretaris-penningmeester het jaarverslag uit, waaraan wij ontle nen, dat de inkomsten f 243.50 en de uitgaven f 219.60 bedroegen. Met het batig saldo van voorgaande jaren heeft de vereniging een kassaldo van f 236.75. FOKRESULTATEN. De heer Jansen deelde mede, dat van de k.i.stier „Bonne" 81 kalveren en van „Joop" 61 kalveren werden geschetst. Van de leden werden 49 koeien in het stamboek ingeschreven met een gemid deld puntental van 77.7. De afstammelingen van „Bonne" lijken goed. Van Joop zijn nog geen resultaten bekend. Medegedeeld werd dat een goede stier is aangekocht in Friesland in de „Anna's Adema-familie", met zeer goede pro- duktie-af stamming. Men zal nog proberen een groep jonge afstammelingen van Bonne naar de fok- veedag in Ommen te krijgen. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer D. J. Bronsvoort, die reglementair niet herkiesbaar was, tot bestuurslid gekozen de heer G. Meijer- man. Na een korte rondvraag werd de ver gadering gesloten. Zondag 3 maart '57 (le Lijdenszondag). Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Is raël en 7 uur Ds Addink (Zondag 42 H. Cat.),. Onderwerp: De dief en de naaste. In beide diensten collecte voor de zending. Dijkerhoek. 10 uur Ds Addink. Collecte voor de zending. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de 3e collecte be stemd voor de Evangelisatie in België. Sportlust 13 5 3 5 13 OKK 4 13 4 3 6 11 OKK 3 13 2 3 8 7 VBOW 2 15 1 3 11 5 Holten 13 1 3 9 5 De Zweef 2 11 0 4 7 4 ren: OKK 1 16 12 4 0 28 Sportlust 16 14 0 2 28 Nij verdal 16 12 4 0 28 VBOW 1 18 11 6 1 28 Visnet 1 17 9 3 5 21 De Zweef 1 18 7 6 5 20 OKK 2 17 7 3 7 17 Politie 16 7 3 6 17 Hellendoorn 1 16 5 3 8 13 De Zweef 2 16 3 5 8 11 VBOW 2 16 2 6 8 10 Holten 16 3 3 10 9 Hellendoorn 2 18 0 6 12 6 Visnet 2 16 0 6 10 6 Ter Horst 14 0 4 10 4 Voor maandag 4 maart zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld: VBOW 1-OKK 1 (d) VBOW 2-Politie OKK 2-Hellendoorn 2 De Zweef 2-VBOW 1 (d) Politie-OKK 1 Hellendoorn 2-Holten OKK 1-De Zweef 2 (d) OKK 1-VBOW 2 Holten-OKK 2 Voor donderdag 7 maart zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld: OKK 1-OKK 2 (d) Sportlust-Holten (d) De Zweef 2-Ter Horst De Zweef 2-Holten (d) OKK 2-Rivo '(d) Ter Horst-OKK 2 Sportlust-Hellendoorn (d) OKK 1-De Zweef 1 OKK 2-De Zweef 2 VOETBAL Programma: Zaterdag: Holten a-RV a, 3.30 uur. Zondag: Omhoog I-Holten 1, 2.30 uur; Holten 2-De Zweef 2, 2.30 uur. burgerlijke Geboren: Theo Gerrit Jan, zv J. H. A. van der Linden en A. Ulfman, Neer dorp 63. Meindert Johan, zv A. Koopman en J. H. Bouwhuis, Burg. v. d. Borc'hstraat 47. Margaretha Adria- na, dv K. A. Vorsterman van Oijen en Mirah, Holterberg 42 (geboren te De venter). Hendrika, dv G. J. Potman en G. Kruithof, Beuseberg 43. Ondertrouwd: H. G. Slijkhuis, 23 j., wonende te Raalte, en J. J. Haverslag, 20 j., wonende te Holten. BEVOLKING. Vertrokken: G. M. N. Arfman, van Stationsstraat 7 naar 's-Gravenhage. A. Bijsterbosch en gezin, van Pastorie straat 48 naar Steenderen. Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt waren aangevoerd: 1081 stuks vee, runderen 235 en varkens 826. Prjjzen: 47 vette koeien, eerste kwali teit van f2,85 tot f3,10; tweede kwali teit van f2,55 tot f 2,80; derde kwali teit van f2,20 tot f2,55 per kg slacht- ge wicht; 84 melk- en kalf koeien van f590,- tot f915,- per stuk; 22 pinken van f415,- tot f580,- per stuk; 30gras- kalveren van f190,- tot f310,- per stuk; 52 nuchtere kalveren van f36,- tot f52 per stuk; 26 drachtige zeugen van f250 tot f350,- per stuk; 34 loopvarkens van f65,- tot f90,- per stuk; 766 biggen v. f4,50 tot f5,50 per week. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: Aanbod iets groter, de handel had een redelijk vlug en prijshoudend verloop. Gebruiksvee: De handel was over het geheel zeer langzaam met onverander de prijzen. Nuchtere kalveren: Deze werden by een grotere aanvoer iets minder vlug verhandeld met iets lagere prijzen. Varkens en biggen: Het aanbod was iets groter, de handel hierin had een zeer langzaam verloop met gelijkblij vende prijzen in biggen; voor de drach tige zeugen waren de prijzen iets lager. Pinken en kalveren: Hierin had de handel een redelijk goed verloop met onveranderde prijzen. Op MAANDAG 8 APRIL (grote voor- jaarsmarkt) wordt door de vereniging Marktwezen de traditionele jaarlijkse paasveetentoonstelling gehouden. Officiële publicaties KERMIS TE HOLTEN (O.) OP DONDERDAG 25 APRIL 1957. Burgemeester en Wethouders van E ten wensen bij inschrijving te verpach. ten standplaatsen op de Meimarkt (te. vens Kermis) op donderdag 25 april a.s. voor een draaimolen of ander kin, dervermaak, enkele grotere attracties als autoscooter, swing mill e.d., een koek. en suikerkraam, vis- en zuurkraam, fruit-, gebak- en ijsco-kraam enz. De inschrijvers moeten rekening hou- den met concurrentie van kramerijen gedurende de markturen en met vaste viskraam op het dorpsplein. Inschrijvingsbiljetten met opgave van afmetingen grondoppervlak enz. binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad aan de Burgemeester van Holten, Bij gunning van een plaats moet 50 der inschrijvingssom vooruit worden taald aan de gemeente-ontvanger en de rest vóór het opbouwen. Inder 2 cede K: debat ji'ing. ünes p aerlede der da de r< voor ZITTING WOONRUIMTECOMMISSIE. De Voorzitter van de Woonruimte- commissie in de gemeente Holten maakt bekend, dat de maandelijkse zitting der commissie niet zal plaats hebben op dim- dag 5 maart a.s., maar op dinsdag 12 maart d.a.v. Plolten, 1 maart 1957. De Voorzitter voornoemd, J. KROON. eii aai blijkei worde in de Tweed- tocl ie van lelang: cs sp: I ter: ;gevol| wordt week moe de iet is ovei arschi van a de i ies zi de eei Kamei kaar ;ag of Woensdagavond hield de Fokvereni ging „Holten en omstreken" haar vergadering in het Stationskoffiehuis van 1 dé heer M. Kalfsterman. In verband met tal van andere vergaderingen was deze bijeenkomst niet druk bezocht. Nadat de voorzitter, de heer H. Kloos terboer, in zijn welkomstwoord een kort overzicht had gegeven betreffende de hui dige situatie in de landbouw, bracht heer J. W. Jansen, controleur en admi nistrateur der vereniging, verslag uit van de werkzaamheden in het afgelopen jaar. Daaruit bleek, dat 501 kalveren ge schetst waren, te weten 486 vaarskalve ren en 15 stiertjes. Er werden van de le den der vereniging 80 runderen in het Ned. Rundvee Stamboek (afd. roodbont veeslag) opgenomen, waarvan er 32 werden gemerkt met S (volbloeden) 48 met R (niet volbloeden). Het gemiddeld aantal punten, dat daar bij behaald werd bedroeg 77.6. De heer Jansen gaf in zijn verslag een korte uiteenzetting van de fokresuf- taten van de stieren van de K.I.-vereni- ging „Zuid-West Overijssel", waarbij hij constateerde, dat „Nero" het beste vet vererfd. Dit blijkt o.a. uit het feit, dat de dochters gemiddeld 0.3 vet meer pro- cuderen, dan de moeders. Ook „Peter" fokt goed met betrekking tot het vetge halte, maar de hoeveelheid melk is hier minder. Van d.e jongere dieren is het nog moeilijk een volledige analyse te geven. Bij de mededelingen heeft de heer Jan sen nog iets verteld over het gebruiks- waardenonderzoek, dat momenteel .ten opzichte van de kalveren wordt ingesteld en waarbij o.m. gelet wordt op de geaard heid van het dier {rustigheid, enz.), de taaimelksheid en op de resultaten van het voedsel. Dit onderzoek houdt verband met het invriezen van sperma van de k.i.stieren. Men kan op deze wijze n.l. aan .d'e hand van het bestaande nakomelingenschap de verschillende eigenschappen van de stie ren toetsen aan de hand van dit onder zoek en nagaan welke minder bruikbaar zijn. Bestuursverkiezing. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer G. J. Rietberg, die re glementair niet herkiesbaar was, gekozen de heer A. Veltkamp. Het financieel verslag werd eveneens uitgebracht door de heer J. W. Jansen, waaruit bleek, dat er een batig saldo was op 31 december j.l. van f 67.71. Nadat de kascommissie, bestaande uit de heren G. Bekman en H. J. Arfman, had verklaard, de boeken en bescheiden in orde te hebben bevonden, werd de heer Jansen gedechargeerd en werd hem dank gebracht voor zijn veelvuldige werkzaam heden. Ten slotte werden tot afgevaardigden naar de op vrijdag 1 maart in Deventer te houden vergadering van de Centrale Bond van M.R.IJ.-fokkers aangewezen de heren G. J. Rietberg en C. van de Berg. Met een korte rondvraag werd de ver gadering gesloten. als de ren, da Drie punt staan iiunpti ran de niet klokke loeren raak grondi rolgen vreem al niei week in kre nister: dat zi enkele hege: Over omt on el dei msumt eer ka •teken rijs me elkprr orden idoor it wil it oog mzal die ge ïelkpri in een cch nc acht erbijsl; du iteren. Nu is et one igerin, hee: begr aoet h kun: iaarvo' lie in Oc een tar ling aa tonele den da laar r iet ov< temeer overhe tegeve Van ag be: van de miljoei 1 rijn, te den vi: tegeve m. O woord Tocl it er üoodzj fflaatri dat d' worde: te ste werkn zullen IR teel si j kor c re§ metje tegenr stoffe dus a: pr Hazer

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2