11 Kindje Feestelijke ouderavond LULCh- school Goede toneelavond Holtense Bestuurdersbond BURGERLIJKE STAND Toneelgroep „Studio*' speelde voor de jeugd Gebruikt warmtestralers voor de opfok van kuikens en varkens PREDIKBEURTEN Kennismaking met beroepstoneel Leerlingen voerden aardig spel op. Woensdagavond hield de Uloschool haar jaarlijkse feestelijke ouderavond in „Irene". Ondanks het slechte weer was de zaal geheel met ouders en leer lingen bezet. Wegens ziekte van de voorzitter der oudercommissie, de heer Beijers, sprak het hoofd der school, de heer J. Sinne- ma, een woord van welkom en deelde mede, dat de zakelijke ouderavond op 18 maart a.s. gehouden zal worden, waarop het onderwerp „Beroepskeuze in het algemeen en voor de Ulo-leer lingen in het bizonder" behandeld zal worden. Hierna ging het doek open en een groep meisjes zong de zaal een wel komstlied toe. Na een praatje van Kees van Bruggen volgde een liedje bij de guitaar en enkele nummers trompet met piano. Het volgende nummer verplaatste de toeschouwers naar Wenen. Een groep meisjesleerlingen, -gekleed in Weens; kostuum, verzorgd door de dames Wol- ters, zong een aantal walsen met bege leiding van Dora Mensink op de piano. Het schetsje „Huiswerk" toonde de zaal op geestige wijze hoe een handige jongen weinig moeite met zijn huis werk heeft. Na nog enkele jolige lied jes bij de guitaar, kwam de pauze met de traditionele verloting. Naast enkele prijzen, aangekocht door de oudercom missie, hadden de ouders en leerlingen twee tafels geheel met prijzen gevuld. Het resultaat was dan ook 'n opbrengst van ruim f 235,—. Klucht naar Shakespeare. Na de pauze kwam 't grote stuk „De klucht der vergissingen", naar Shakes peare. De heer Ras leidde het spel in. Hij riep daarbij in de eerste plaats de cle mentie van de ouders in, omdat dit stuk voor Uloleerlingen wel erg moei lijk bleek te zijn. Verder lichtte hij een klein tipje van de sluier op, die straks op het toneel tot een groot aantal mis verstanden zou leiden. Hierna brachten de leerlingen het stuk voor 't voetlicht. De korte inhoud hiervan is als volgt: Koopman Solinus heeft tweeling-zonen met tweeling-bedienden, welke niet van elkaar te onderscheiden zijn. Door een schipbreuk verliezen ze elkaar uit het oog. Na jarenlang zoeken komen ze tenslotte in Ephese terecht, zonder dat ze dit van elkaar weten. Doordat de meesters de knechten verwisselen en omgekeerd, doordat de vrouw van de ene zoon de andere voor haar man aan ziet, ontstaan de gekste situaties. Dit stuk met zijn vaak moeilijke taal werd uitstekend door de leerlingen ge speeld, terwijl Drimio, de negerbedien de, de zaal vaak hartelijk deed lachen. Bij de ontknoping zijn tenslotte alle medespelenden er getuige van hoe de tweelingen elkaar en hun vader ontmoe ten. Laatstgenoemde wordt hierdoor van de galg gered en vindt bovendien zijn vrouw de abdis van het kloos ter terug, waarna de hertog een groot feest belooft. Een langdurig applaus getuigde er van, hoe de ouders genoten hadden. Na een woord van dank aan alle mede werkers werd deze geslaagde vierde feestelijke ouderavond van de Ulo school door de heer Sinnema gesloten. LEZING IN ESPELO Dinsdag j.l. hield de afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen onder leiding van de voorzitster, mevr. J. R. Wierda-Postma, een ver gadering, waarin mevr. H. Perelaar- Parfumier uit Hengelo een boeiende lezing hield over 't onderwerp: „Moei lijkheden met oudere kinderen". Zij stelde het zeer op prijs, dat ook de echtgenoten aan deze vergadering deel namen. Daar de lezing enige weken geleden al uitvoerig in dit blad werd beschre ven, behoeft dit geen herhaling. De aanwezigen, waaronder weer een nieuw lid, hebben met grote aandacht geluisterd. Na de koffie werden door spreekster verscheidene vragen beant woord. CUtijd gaaf huidje BABYDE EM Poeder - Zalf - Olie - Zeep De Lichtcommissie adviseert: In verband met reeds telkens binnen gekomen klachten over een te lage span ning van het elektrisch net in het Hol- terbroek en omgeving klachten, welke ook reeds een onderwerp van bespreking in de gemeenteraad hebben uitgemaakt heeft de Lichtcommissie zich tot de stroomverbruikers in dit gebied gewend en hen gewezen op de voordelen, welke bereikt kunnen worden met het gebruik van warmte afstralende lampen bij het opfokken van kuikens en biggen in plaats van electrische straaJkachels voor kunst- moeders enz. Men kan daardoor aan een betere stroomvoorziening medewerken, terwijl een bezuiniging wordt verkregen op de stroomrekening. Dit advies geldt natuurlijk ook voor de overige stroomverbruikers in onze ge meente, die van 't opfokken van kuikens en biggen een gewoonte maken, van daar, dat wij hieraan de nodige aandacht willen schenken. VEILIGE WARMTEBRON. De warmtestraler is reeds vele jaren in gebruik bij de opfok van kuikens, maar hij wordt ook steeds meer de veilige warmtebron voor het opfokken van big- De Holtense Bestuurdersbond (NVV) organiseerde zaterdagavond in Amieitia haar jaarlijkse toneelavond voor haar le den en betalende bezoekers. Deze keer trad voor haar op de Toneelgroep „Stu dio" met het dramatisch spel in 7 tafe relen „De Indringster", naar het Engel se toneelstuk „The Intruder" van Edwin Bronner en naar een vertaling en de regie van Jaap Hoogstra. Het is een boeiend en ongemeen span nend stuk, dat dit gezelschap deze avond voor het voetlicht bracht. Tragiek en sentiment treden wel eens een ogenblik al te zeer op de voorgrond, maar zij wor den door een plotselinge wending in het spel ook weer terstond doorbroken. Ook de humor ontbreekt niet, zodat de ge dachten zich weer ontspannen. Het 17-jarig meisje Alison, wier moe der bij de geboorte van haar dochter is gestorven, woont met haar vader, een zakenman, en haar blinde grootmoeder in een landhuis, aan de rand van een provincieplaats. Zij is zeer sterk aan haar vader gehecht en leeft verder nogal ver eenzaamd in een droomwereld, die zij in dc loop van de jaren heeft opgebouwd. Robert Harper, de vader, heeft op een zakenreis een nog jonge vrouw, Cathe rine, een gewezen onderwijzeres, ont moet. Hij trouwt haar en neemt haar mede naar Harsper Home. Het meisje, Alison, voor wie dit huwelijk als een don derslag bij heldere hemel komt, voelt dit als een soort verraad jegens haar. Zij vat een grenzeloze haat ten opzichte van haar tweede moeder op. Deze tracht met alle tact, die in haar is, het meisje voor zich te winnen, doch haar pogingen zijn tevergeefs. Aan het slot komt echter de ommekeer, maar dan is er in huize Har per heel wat gebeurd. De eerste taferelen, de introductie vormende, zijn wat vlak, maar vooral na de pauze komt de ontknoping voelbaar naderbij. Dan verlaat Catherina, ziek door de dubbelhartige houding van de in trigerende Alison, haar man. Als de blin de grootmoeder verongelukt is, zonder dat zij dit heeft willen tegengaan,, wordt het meisje ontmaskerd en keert Catheri na terug, maar nu met een geestelijk overwicht, dat het intrigerend kind tot haar brengt. De kracht van dit spel is de uitzonder lijke wijze waarop Ingeborg Uijt de Bo gaard de rol 't raffinement in de han delingen van het meisje weet te ver tolken. Maar ook bijzonder sterk is het tegenspel van Betty van Brussel als Ca therine, haar stiefmoeder. Eduard Pal mers was een goede vader, die als insider met deze rol geen moeite had. Janny van Oogen speelde de rol van blinde grootmoeder overtuigend en met grote zorg en tenslotte was Han Surink, als Tommy, een echte, wat stuntelige jon gen, die op sommige momenten de span ning wist te doorbreken. Deze avond, die druk bezocht was, werd geopend door de voorzitter van de bestuurdersbond, de heer Beijers, die be halve het toneelgezelschap, in het bijzon der welkom heette de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar en zijn echtgenote, en van de genodigde herv. predikanten, Ds. Ad- dink, die, eveneens met zijn echtgenote, aanwezig was. Hij wees er op, dat het traditie geworden is, dat de bestuurders bond telken jare met een goed stuk komt. Het NVV behartigt niet alleen de mate riële belangen van* haar leden, maar waakt ook voor hun geestelijke belangen in de vorm van bijdragen tot hun cultu rele verheffing. Wij hopen dit werk plaat selijk voort te kunnen zetten, aldus spr. Hij bracht dank aan de Holtense zaken mensen voor de mooie prijzen, welke zij voor de verloting beschikbaar stelden. Na afloop van het spel heeft hij de acteurs en actrices bedankt voor hun prachtig spel, welke woorden door het publiek met een spontaan applaus werden onderstreept. En zo kwam na de trekking weer een einde aan een avond van goede kunst. Geboren: Gerritdina Willemina, dv. J. H. Klein Teeselink en J. W. Blankena, Dijkerhoek 91. Gerrit Dinant, zv. H. Blankena en J. F. Veeneklaas, Dijker- hoek 100. Ondertrouwd: F. Th. Paulus, 66 jaar, wonende te Surabaja (Indonesië) en J. G. Dibbets, 42 jaar, wonende te Holten. J. W. Haverslag, 25 jaar en B. Brink man, 21 jaar, beiden wonende te Hol ten. Getrouwd: J. F. Keijser, 22 jaar en H. J. Mossink, 19 jaar, wonende te Holten. BEVOLKING. Ingekomen: M. G. Bax en gezin, van Djakarta naar Look 19. Vertrokken: J. W. Landeweerd, van Look 78 naar Hengelo (O.). Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Ad- dink (Bed. H. Doop). Extra collecte voor Inw. Zending, 's Avonds 7-30 uur Jeugddienst. Voor ganger Ds. Bieshaar van Vriezenveen. Collecte voor de Jeugddiensten. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Israël. Collecte voor „Bethanië". G.eref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor Zending onder de Joden. De belangrijkste voordelen van dit sys teem zijn: Solide constructie Grote warmte-opbrengst Lange levensduur. De warmtestralers zijn uitgevoerd met een ballon van hardglas, dat bestand' is tegen eventuele plaatselijke afkoeling b.v. veroorzaakt door waterspatten. De lampvoet is mechanisch aan de bal lon bevestigd en laat onder geen enkele omstandigheid los. De inwendig aange brachte spiegellaag van opgedampt alu minium richt de warmtestralen recht streeks op de dieren en op de vloer waar op zij zich bevinden. Het is bij dit sys teem niet nodig de gehele ruimte te ver warmen of vóór te verwarmen, waardoor aanmerkelijke besparing aan energie ver kregen wordt. Juist omdat de spiegel inwendig is aan gebracht, kan deze niet vervuilen en wordt het hoger reflectie-vermogen vol ledig behouden. De warmtestralers hebben een vermo gen van 250 W en worden geleverd voor netspanningen van 220/230 V of 125/130 Volt. Evenals bij iedere andere warmtebron, zullen ook bij de toepassing van warmte stralers in stallen e.d. speciale maatre gelen moeten worden getroffen om brand en persoonlijk letsel te voorkomen. Met het voor dit doel ontworpen Phi lips armatuur type NF 10 wordt aan deze voorwaarde volledig voldaan. De straler wordt door het armatuur geheel afgeschermd. Het armatuur is vervaardigd van plaat staal, van buiten groen en van binnen zwart geëmailleerd. De constructie is zo danig, dat door een natuurlijke ventilatie de oppervlakte-temperatuur beneden de toelaatbare grens blijft. Aan de onderkant bevindt zich een omklapbare korf van stevige corrosie- Vrije staaldraden, welke de straler te gen stoten beschermt. Op het armatuur is een aansluitdoos van zwart isolatie-materiaal gemon teerd. Hierin wordt de aansluitkabel gevoerd, die op deze wijze volkomen thermisch geïsoleerd is van de straler, waardoor voorkomen wordt dat de rubberisolatie spoedig hard wordt en breekt. De speciale rubber invoertule voor komt bovendien kabelbreuk en zorgt in combinatie met de uit isolatie-materi aal vervaardigde wartel voor een water dichte elektrische aansluiting. Bovendien is het metalen deel van het armatuur volkomen aanrakingsvei- lig, tei*wijl een porseleinen lamphouder het geheel een grote betrouwbaarheid geeft. BIJ BIGGEN-OPFOK. Van het varkenshok wordt door en kele stevige planken een gedeelte af gescheiden waarin uitsluitend de biggen mogen verblijven. Tussen de afscherming en de vloer moet een ruimte van ca. 30 cm. vrijblijven, zodat de biggen wel bij de zeug kunnen komen, doch dit omgekeerd niet mogelijk is. De vloer moet met een laag fijn gehakt stro van pl.m. 10 cm dikte bedekt worden. De armaturen kunnen het best aan een corrosie-vaste ketting of schakel-kabel aan het plafond worden opgehangen. De ophanghoogte is afhankelijk van de omgevingstemperatuur, alsmede van de ontwikkeling der dieren. In geen geval mag de afstand tussen bovenkant stro- laag en onderkant armatuur minder dan 80 cm bedragen. Voor 10 a 12 biggen is onder normale omstandigheden één stualer voldoende. Rekening houdend met ons grillig kli maat, verdient het echter aanbeveling twee stralers te installeren, zodat men bij strenge koude voldoende reserve beschik baar heeft. De stralers, welke iedere plaatselijke in stallateur kan leveren, moeten door mid del van een rubberkabel met steker op een waterdichte contactdoos met rand- aarding worden aangesloten. Deze eon- tactdoos moet bij voorkeur tegen het pla fond worden gemonteerd en wel boven de plaats waar het armatuur komt te han gen. De aansluitkabel moet een zodanige lengte hebben, dat, indien de ophangket- ting mocht losschieten of breken, het ar matuur aan de kabel blijft hangen en niet in het stro valt. ROYALE SPREIDING. In de praktijk is gebleken, dat de big gen reeds ongeveer een half uur na de geboorte de warmte van de infrarode stralen opzoeken, waardoor zij spoedig worden gedroogd en op temperatuur worden gehouden. Slechts voor de voe ding verlaten de biggen de verwarmde ruimte. De spreiding van de infrarode stralen is dank zij de vorm van de bal lon dusdanig, dat de biggen elkaar het v/armste plekje niet behoeven te betwis ten. Belangrijk is de hoogte waarop de straler wordt opgehangen. Genoemd is reeds 80 cm. als minimum hoogte. Deze hoogte blijft zo, zelfs bij hevige koude. Wanneer men denkt, dat 't toch te koud wordt voor de dieren, is het be ter twee stralers op te hangen dan de ene straler lager te gaan hangen. VERANTWOORD INSTALLEREN. Een belangrijke kwestie is de elektri sche installatie. Deze lijkt zo op het oog weinig gecompliceerd en daardoor is de kans groot, dat onbevoegden er toe overgaan zelf de installatie te verzorgen. Er moet, o.a. in verband met een hoog vochtigheidsgehalte en een hoge zuur graad in de varkenshokken, vooral gelet worden op goede, verantwoorde instal laties. Deze nu kunnen alleen worden uitgevoerd door een erkend installateur, die dan verder ook de verantwoording draagt. Doet men dit niet, dan zou het nuttige en winstgevende van infrarood warmtestralers wel eens kunnen omslaan in groot nadeel voor de fokker door de schade aan de biggen of erger nog, ge deeltelijke of totale vernietiging van zijn bedrijf door de beruchte rode haan. De Holtense jeugd heeft vrijdagavond van de vorige week, voorzover zulks nog niet elders geschiedde, kennis ge maakt met het beroepstoneel. In het gebouw „Irene" gaf de toneelgroep „Studio" uit Amsterdam, onder auspi ciën van de commissie voor jeugdaan- gelegenheden, een opvoering met het gedeeltelijk klassieke toneelspel „Les Romanesques" (Romantische Liefde) van de Franse schrijver Edmond Ros tand, naar een vertaling van Henri Dekking. JEUGDPROBLEEM. Het is 'n mooie avond geworden met prachtig spel, die door meer dan 40D personen bezocht was, waaronder ruim 350 jeugdige bezoekers. Tot de genodig den behoorden de leden van het dage lijks bestuur der gemeente en van ds gemeenteraad met hun dames en ds le den der commissie. De commissie, wier samenstelling eigenlijk niemand kent, maakte met de ze voorstelling haar debuut. Haar woordvoerder, de burgemeester, zeide in zijn welkomstwoord verheugd te zijn, dat 't gelukt is de jeugd van Hol ten in haar bonte verscheidenheid, van onkerkelijk tot Gereformeerd en van boerenjongen tot leerling van de HBS, op deze avond bijeen te brengen. De commissie voor de jeugdaangelegenhe- den, welke bestaat uit leden van de kerkeraden, het gemeentebestuur, de Jonge Kerk, de commissie Vegter enz., heeft in. de afgelopen winter gespro ken over het jeugdprobleem en zij is tot de conclusie gekomen, dat hiergeem jeugdprobleem bestaat. Wel heeft de jeugd het in deze tijd van spanningen moeilijker dan wij, aldus spr.,, en daar om heeft men gezegd, wij moeten gaan staan naast deze jeugd. Dat is echter gemakkelijker gezegd dan gedaan. Eén ding is echter zeker: onze jeugd is ver stoken van wat de standjeugd heeft, de cultuur, die haar aan het denken zal zetten. Daarom is deze avond belegd om haar eens even te brengen in die sfeer van de goede kunst van het be roepstoneel. Het is een licht geheel, dat genoten kan worden door de ge hele jeugd, van welke instelling ook. Er is in de commissie gespeeld met de gedachte aan een dorpshuis. Maar als men denkt aan de aanwezige kerke lijke gebouwen en Amieitia, dan zou dit voor haar polsstok te ver reiken. Men heeft daarom gezegd om eerst een klein begin te maken door de jeugd zich te laten verdiepen in de geeste lijke dingen. Als dit succes heeft, zal zulks de commissie animeren en ook voor de raad en het gemeentebestuur een stimulans zijn en men zal dan van ons kunnen zeggen, dat wij het met de jeugd goed voor hebben, aldus Mr. Enklaar, opdat zij goede burgers zullen worden van onze goede gemeente. Na de woorden van de burgemeester kwam de leider van het gezelschap, Han Surink, nog even voor 't doek om de aanwezigen een klein brokje toneel historie te vertellen, opdat zij het op te voeren stuk beter zouden begrijpen. HET SPEL. Het stuk, dat onder regie van Eduard Palmers door de zes spelers op voor treffelijke wyze werd vertolkt en dat met enige vrijheid een jongere versie V00BIICHTING5BUREAU\ujjlctt,, VAN DfHVOEDINGSRAAD pvV^" IETS WARMS VOORAF. Een warm hapje vooraf, hetzij bij boterham, hetzij aan de warme maaltijd valt 's winters altijd in de smaak en di weinige extra moeite, die de bereidin ervan kost, zult U er dan ook wel voo; over hebben. U hoeft U overigens nie: te bepalen tot een soep of een op warmde hap: een ragout, een rijst- macaronigerechtje vormen een dankbar» afwisseling. Preisoep met vermicelli. 250 gram prei, 1 liter bouillon vlees, beentjes of (bouillon-)blokjes 40 gr. (een half kopje) vermicelli boter of margarine, desgewenst pe- per, nootmuskaat of foelie, zout. De prei schoonmaken door de wortel schijf en de harde groene bladeren wej te snijden. De prei in fijne reepjes snij. den en wassen. De boter of margarine smelten, de pre; toevoegen en zachtjes enkele minuter, fruiten zonder bruin te laten kleuren, De bouillon en de gebroken vermicelli toevoegen en 't geheel aan de kook bren gen. De soep tien minuten zachtjes later doorkoken en op smaak afmaken mei zout en desgewenst peper, nootmuskaai of foelie. Macaronisoep. liter bouillon van vlees, beende ren of (bouillon-)blokjes, 2% dl, melk, 30 gr.- (een half kopje) maca roni, 30 gr. (2 eetlepels) boter o! margarine, 30 gr. (3 lepels) bloem een stukje boterhamworst, zout, mogelijk peterselie- of selderij- groen. De bouillon aan de kook brengen, macaroni er in strooien en zachtjes gaar koken in ongeveer 20 minuten. De boter of margarine smelten in een lege pan, de bloem er door roeren en bij scheutjes tegelijk de bouillon toevoegen. De massa steeds even laten doorkoken, alvorens er opnieuw bouillon bij te schenken, melk eveneens toevoegen. De boterham- worst in zeer kleine stukjes snijden (hel peterselie- of selderijgroen fijnsnijden). Macaroni en worst in de soep over doen, deze nog even verwarmen en zo nodig verder op smaak afmaken. Op het laatst het fijngesneden groen door de soep roeren. Sneetje met leverragoüt. 4 kleine sneetjes oud brood, 100 u lever, 50 gr. (kalfs) gehakt, 30 gr."(2 eetlepels) boter of margarine, 30 gr, (3 eetlepels) bloem, zout, peper oi nootmuskaat (boter of margarine het brood te bakken). Het gehakt aanmaken met een weinig water en zout en peper of nootmuskaat naar smaak en er zeer kleine balletjes van draaien. De lever wassen en opzet ten met zoveel kokend water, dat hij onderstaat. Gehakt, zout, een schijfje ui, wortel wat selderij- of peterseliegroen toevoe gen en het geheel tegen de kook aanhou den gedurende 10 minuten. De lever en de soepgroenten uit de bouillon nemen, de lever in blokjes snij den. In een lege pan de boter of marga rine smelten, de bloem er door roeren en bij kleine scheutjes tegelijk 2 dl. kook nat toevoegen. Steeds de massa even aan de kook laten komen, alvorens opnieuw vloeistof toe te voegen. "Wanneer de saus goed van dikte is, het vlees er door men gen. De ragout op smaak afmaken. Het brood lichtbruin roosteren of in boter of margarine goudbruin bakken- De sneden met de warme ragoüt bedek ken en warm opdienen. De r fkend erd o ie in i jperk: igerin !grep> an te; !onsi COb sgeri op ent de ;eleid MI 10 cei ie Té >gd he jzei 9,4 ce l'/2 C De t£ IING 101 5T b: volge: ie in 1957 ie ve punte yerl UK e dan 2 een t Lam LA j?rin hig< drag Hier1 arbei van het klassieke „Romeo en Julia' genoemd mag worden, handelt over twee geliefden, die menen, dat hun liefde geen enkel recht van bestaan mag vinden, daar hun beide vaders elkaar als doodsvijanden haten. Uit het spel blijkt al ras, dat beide vaders ech ter goede vrienden, boezemvrienden, zijn, wier wens niets liever is, dan de jonge Sylvette en Percinet als een ge lukkig paar te zien. Het is metrisch (in verzen) geschre ven en het speelt in de kleedij van het einde der vorige eeuw. Een spel, vol van humor, die de zaal tel kens hartelijk doet lachen en het was opvallend hoe goed de jeugd reageerde op deze geestige -en komische momen ten. Prachtig was het spel van Dore Smit als de jonge Sylvette, een naief meisje en op een ander moment weer de ge raffineerde vrouw; aardig het optre den van Jan Velseboer als haar ge liefde Percinet en gewoonweg kostelijk 't spel van de beide vaders Frans Zui- dinga als Bergamin en Ton Dalenoord als Pasquinot. Eduard Palmers speel de op voortreffelijke wijze de ondeugd Straforel, de makelaar 'in schakingen, terwijl Kok Hennaman op aardige wij ze de stijve hark van 'n tuinman speel de. Het is geen lang stuk, maar het boei de van begin tot einde en de jeugd heeft er zeer geïnteresseerd van geno ten en zeker met bewondering gekeken naar de typische historische kostuums en fraaie toneelaankleding en -versie ring. De decors waren van Fransje Hart. De reacties, die wij na afloop hoor den, waren over het algemeen prij zend en vol bewondering. Zo'n avond is voor herhaling vatbaar. Met nsubi (drag ffie o; ischa aatre istpri ibben larm emoei ierme rijgen lelk 5ke p allen de ekenii SR c betr heil >ging Per c reg iijgin: bud ïreen co juli eider; iijgin. ienen tiet t< loonsy ie ni h n fr'ee: forde Het dist fen het tiko suil har Het 18; hog biel

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2