NEDERLANDS FABRIKAAT Streekontwikkelmgs- ea ontspanningsdag Geslaagde toneelavond voor ANAB-ieden fluidgenes:! rag Blijf meesier B.O.O. en B.v.O.L.O. &ret huid? Velours, juist in een modern interieur. Velen zullen zich velours alleen voor stellen in donkere, sombere tinten en zijn daarom wat huiverig om dit mate riaal in een modern interieur toe te pas sen. Zij hebben het echter mis. Het ge moderniseerde velours met stralende kleuren heeft de weg naar de moder ne woning hervonden. Vakmensen heb ben de kleuren aangepast aan de behoef te aan lichte en zonnige interieurs en tevens hebben zij de kwaliteit in over eenstemming gebracht met de heden daagse eisen. Het resultaat van hun werk zal een ieder bevredigen. In alle kleuren. De verschillende kleuren zijn licht- echt. Geel velours brengt als het ware de zon in de kamer, blauw is een rust gevende kleur. Dan zijn er nog vele va riaties in rose, groen, oranje, grijs enz. Het voordeel van velours is dat het harmonieert met glas en staal, met blank of donker hout, in grote en in kleine kamers. In kleine kamers toegepast, doen effen pastelkleuren het vertrek groter lijken, zullen zij het iets rustigs en voor naams geven. Zo oud als de Chinese muur. Velours heeft een eerbiedwaardige geschiedenis. De Chinezen kenden reeds eeuwen voor. het begin van de Christe lijke jaartelling een techniek om velours te weven. Deze Chinese techniek werd door de soldaten van Alexander de Gro te naar Perzië gebracht, waar niet lang daarna de Romeinse legers verschenen om deze Chinese weefkunst over te brengen naar hun rijk in Europa. Steden als Venetië, Florence, Genua en Milaan hebben aan de techniek van het velours weven een gedeelte van hun faam te danken gehad. 't Bekende „Velours d'Utrecht" dankt Nederland eigenlijk aan Lodewijk XV, die in 1685 het „Edict van Nantes" her riep, waardoor vele Hugenoten, waar onder Daniel Havart, uitweken naar ons land. Daniel Havart, die in Utrecht een veloursfabriek vestigde, verving de kost bare zijde door het minder kostbare gei tenhaar en de „Velours d'Utrecht" dat, technici onder de lezers, een verticale pool van mohair heeft was geboren. Reeds in de middeleeuwen pasten vak bekwame ambachtslieden vele weef- technieken toe, maar voor de verdere ontwikkeling was het wachten op de goede machines. En dit wachten werd in 1850 beloond toen de fabrikant Jacin to y Cortès het „automatisch wevende dubbel pluche getouw" lanceerde. Toen was er voor het velours geen houden meer aan en begon het zijn zegetocht, soms tijdelijk onderbroken door 'n adem pauze, zich dan weer snel aanpassend aan veranderde omstandigheden. Overweeg het eens. Wilt U de gordijnen of stoffering tegen het voorjaar vernieuwen, kijkt U dan ook eens naar de moderne velours. Laat U de collectie van de Nederlandse indus trie eens tonen, misschien is er ook iets bij voor Uw interieur. DOKTER NAGELHOUT HIELD BOEKBESPREKING VOOR J.D.G. Zaterdagavond j.l. hield dokter Na gelhout een boekbespreking over: „Zo maakt U vrienden en goede relaties". De schrijver van dit boek, Carnegie, was een eenvoudige boerenzoon, die in de stad zijn toevlucht zocht en door het geven van lessen in welsprekend heid en omgangsvormen zijn medemens er toe tracht te brengen een goed ge sprek te kunnen voeren. Het eerste hoofdstuk van het boek luidde: „Als U honing wilt oogsten, schop de bijenkorf dan niet om", waar in verhaalt wordt hoe een misdadiger zichzelf nooit schuldig acht en steeds zijn misdaden probeert te rechtvaardi gen. Kleren maken de man, is een bekend gezegde, waarin wel 'n kern van waar heid schuilt, maar dat niet steeds op gaat. Een strak gezicht maakt 'n slech te indruk op het gezelschap, waartus sen men zich bevindt; men komt er voor persona non grata af. Het volgende onderwerp, dat in dit boek behandeld wordt, is de kritiek. Kritiek is goed, wanneer zij opbouwend is, maar moet achterwege blijven wan neer zij niet noodzakelijk is. Een we reld zonder kritiek is niet denkbaar, zo als aan het eind van de avond uit de discussie bleek. Niets is goed of slecht, alleen gedachten kunnen iets goed of slecht maken. Aan het slot van de avond dankte de voorzitter, de heer J. Kater, de niet- leden voor hun aanwezigheid en werd aan dokter Nagelhout een oorkonde als bewijs van zijn ere-lidmaatschap uit gereikt. Henk Jansen ontving een boe- kenbon voor de door hem gemaakte oorkonde. Huidz ui verheid - Huidgezondheid Houdt de winter uit handen en voeten ERNSTIGE AANRIJDING OP KRUISPUNT STA TIONSSTRAAT-DORPSSTRAAT. Let vooral op bij het oversteken! Op het kruispunt Stationsstraat-La- renseweg-Dorpsstraat had dinsdagmid dag omstreeks half vijf een aanrijding plaats, waarbij de hear S. v. d. Veen, kaasmaker van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid", ernstig werd gewond. Deze kwam uit de richting van de via duct en wilde op zijn fiets de Stations straat inrijden op welk moment hij als het ware werd geschept door een van de andere kant komende volkswagen, bestuurd door de heer B. J. N., koop man te Markelo. Hij werd tegen de stilstaande vrachtauto van de Coöpera tieve Aankoopvereniging, die stond te wachten om de Dorpsstraat in te rij den, geworpen. Van der Veen was er, naar het zich liet aanzien, ernstig aan toe en bloedde uit neus en mond. Na dat dokter Nagelhout was gearriveerd, werd hij in de woning van de heer F. J. Schuppert binnengedragen, vanwaar hij later naar het St. Geertruiden Gast huis te Deventer werd vervoerd. Het slachtoffer heeft waarschijnlijk te veel aandacht geschonken aan de stilstaande auto in de Stationsstraat en niet vol doende gelet op het verkeer voor hem. De toestand van de heer v. d. Veen was gisteren iets vooruitgaande. TONEELUITVOERING DIJKERHOEK Op vrijdag 8 en zaterdag 9 februari j.l. heeft een aantal jongeren uit Dij- kerhoek in café „Het Bonte Paard" het toneelstuk „Spel met een droom opge voerd voor leden van de buurtvereni ging „Schoolkring Dijkerhoek". Beide avonden was de zaal tot dei laatste plaats bezet. De spelers wisten het stuk op niet onverdienstelijke wijze naar voren te brengen. Het spel handelde over een meisje Suzanne (mej. M. Paalman), die zich had ingebeeld dat haar vader, die mole naar was, door zijn knecht (B. Vene klaas) van de omloop geduwd was en daardoor gedood. Als zij op de molen terugkeert -ontstaat er een verhouding (tussen haar en de knecht, welke ver houding uitloopt op een huwelijk. Dan pas blijkt, dat zij dit met opzet gewild, heeft om haar haat te kunnen botvie ren. Zij heeft hieraan een vriendschap met een kunstschilder (J. Smale) opge offerd. 'Door een getuigenis van de huishoud ster (mej. M. Kolkman) komt dan aan het licht, dat haar vader door een onge val om het leven is gekomen en haar echtgenoot dus onschuldig is. Daarna keert alles zich nog ten goede. Behalve genoemde spelers speelden nog mee: mej. H. Sluiter als weduwe van de dominee, mej. M. Bieleman als haar dochter Irene, de heer E. Haver slag als verloofde van Irene, Freek; de heer J. Veneklaas als Schram, een huis vriend. De voorzitter dankte de spelers na afloop voor hun goede spel en de toe wijding waarmee zij het hadden inge studeerd. De heer Smale dankte namens de 9pelers op rijm voor de prettige leiding en de genoten koffie bij de heer H. Kloosterboer. De secretaris van de buurtvereniging, de heer H. Kers, bood de spelers en de leiding een blijk van waardering aan. Beide avonden werd de grimage ver zorgd door de heer Joh. v. Geenhuizen. over Uw zenuwen. Neem fveëjrthardt's ZercuwtabSetten Op de streekontwikkelings- en ont spanningsdag, welke de B.O.O. en B.v.O. L.O.-afdelingen uit Hellendoorn, Notter, Enter, Wierden, Goor en Holten donder dag in Amicitia te Holten organiseerden, heeft Ir. F. H. Hiddingh, directeur van de Coöp. Landbouwbank te Meppel, een boeiende inleiding gehouden over' de vraag: „Blijft het platteland achter'?". Op een dikwijls openhartige wijze heeft hij voor de landbouwjongeren, die hier samengekomen waren, de talrijke aspec ten belicht, welke zich momenteel ten aanzien van de toestand in de landbouw voordoen en gewezen op de noodzakelijke zelfwerkzaamheid, welke van de land bouw en in casu van de jongeren moet uitgaan. Na een gezamenlijke broodmaaltijd werd een film vertoond: „The quiet One", welke in discussiegroepen besproken werd en nader toegelicht door de hoofd leider van de Volkshogeschool „Diepen- daal", Dr. H. J. Eshuis te Markelo. De bijeenkomst, die wel wat drukker bezocht had kunnen zijn, werd geopend met het zingen van het B.v.O.L.O.-bonds- lied, waarna de voorzitter van de O.- en O.dagcommissie, de heer H. Vunderink uit Wierden, een welkomstwoord sprak. Deze wees er op, dat men hier niet sa mengekomen was om eens een dagje uit te zijn, maar om zich te bezinnen op de taak, die de landbouwjongeren hebben te vervullen en de plaats, waar zij daarbij moeten staan. Als wij wat tekortkomen, aldus spr., dan mogen wij niet bij de pakken neer gaan zitten, maar moeten gezamenlijk de hand aan de ploeg slaan. Er zijn vele problemen, die ons bezig houden en de toekomst lijkt niet zó roos kleurig, maar daarom is het van groot belang zich hierop te bezinnen en zich gereed te maken om de moeilijkheden op te vangen. Wij zullen hier ernst mee moe ten maken, want de jongeren zullen eer lang geroepen worden om het vaandel van het organisatie- en coöperatiewezen verder te dragen. Bij de beantwoording van de vraag: „Blijft het platteland achter?" heeft Ir. Hiddingh er op gewezen, dat men haar kritisch bekijken moet. Hoeveel en waar blijft 't achter? Wat zit er achter deze vraag Na de ruk aan de bel door het Land bouwschap zijn we zo opgeschrikt, dat we menen op gruwelijke manier achter te zijn gekomen. Het lukt niet zo vlot om de zaak recht te zetten en de regering vinden we wel een beetje langzaam. Uit voerig schetst spr., welke belangrijke ver anderingen er voor de landbouw na de oorlog hebben plaats gegrepen en hoe zij een heel andere plaats in het gehele be stel heeft ingenomen. Zij is nu als be drijfstak opgenomen in het geheel van het economisch leven. Veranderde omstandigheden. In de dertiger jaren was de landbouw o.a. bij de bepaling van het loon van de landarbeider een geslotenheid. Na de oorlog heeft de regering, naar spr.'s me ning op een buitengewoon gelukkige manier gestreefd naar volledige werkge legenheid. Daarvoor zijn belangrijke in vesteringen gedaan. Het resultaat is ech ter geweest, dat het loon van de land arbeider niet bepaald werd door de land bouw maar naar de hoogte van het in- dustrieloon Een gelukkige ontwikke ling, die gemaakt heeft, dat landarbeid geen minder gekwalificeerde arbeid meer is. Het verloop na^ar de industrie, dat daardoor ontstaan is, vormt echter een belangrijk vraagstuk, waar we mee zit ten. Nu de landbouw haar eisen stelt, zo betoogde spr. in het vervolg van zijn in leiding, zijn er mensen, die zeggen: het komt de landbouw toe, terwijl er is een andere categorie, die zegt: de landbouw is nog zo achterlijk. De vraag of de land bouw achterlijk is, wilde Ir. Hiddingh vol mondig met „neen" beantwoorden. Onze landbouw produceert tegen kostprijzen, die lager liggen dan waar ook ter wereld. De Nederlandse boer heeft zich onder lang niet altijd gunstige omstandigheden opgewerkt tot het hoogste niveau. De jongeren moeten zich in deze hausse niet laten meeslepen door de gedachte: het platteland komt zo achter, maar de betere punten in de gaten houden. Uitvoerig ging spreker na, dat de boer b.v. de export niet in handen heef t, maar deze feitelijk door het buitenland wordt bepaald. Engeland geeft b.v. momenteel evenveel subsidie op een ei, als wij hier als kostprijs calculeren. Het is ten enenmale voor de Ned. re gering onmogelijk hetzelfde te doen als Engeland. Bij de ruk aan de bel door het Land bouwschap is duidelijk naar voren geko men, dat bij de kostprijsberekeningen de uitgangspunten niet juist zijn geweest. De kostprijsberekeningen, die de basis vormen voor de prijszetting van een aan tal landbouwproducten heeft altijd plaats gehad op basis van de pachtprijzen. Maar de eigenaarslasten zijn zo hoog gewor den, dat de pacht niet een voldoende weergave is van de kosten, die moeten worden gemaakt voor instandhouding van gronden en bedrijfsgebouwen. Men moet deze dus rekenen op basis van de eigenaarslasten. Voorts is geen rekening gehouden met 't ondernemersloon. Naar spr.'s oordeel moet hier worden verstaan ondernemerswinst en ten derde heeft het Landbouwschap gezegd, dat de lonen der landarbeiders zijn achtergebleven. De landbouw heeft goed gedaan deze zaken nog eens nuchter te stellen. Er is gevraagd om 360 miljoen. Het is thans bekend geworden, dat de regering zou willen gaan tot 200 miljoen. Wij zijn nuchter genoeg om te begrijpen dat, als je aan de bel trekt, het niet zo is, dat men alles dan ook maar direct geeft. Dan zou het hek van de dam zijn en het ontbreekt nog wel eens aan nuchterheid. Moeten de eigenaarslasten ten goede komen aan de pachters, vraagt spr. zich af. Zeker niet in eens, dat kan zijns in ziens slechts bij een temporisatie van 3 jaar. De landbouw zal moeten doorgaan haar eisen te stellen. Want al zou men voor lopig tevreden willen zijn met 200 mil joen, er is geen koehandel bedreven, daarvoor is het bestuur' van het Land bouwschap te goed van caliber. Prachtig spel van het gezelschap Tetman en Jarich de Vries. De Federatie Almelo van de Alg. Ned. Agrarische Bedrijfsbond bood haar le den vrijdag van de vorige week een feestelijke toneelavond aan in Amicitia, waaraan medewerking verleende het ge zelschap Tetman en Jarich de Vries, dat hier reeds eerder voor de A.N.A.B. optrad en o.a. veel bewondering oogstte ter gelegenheid van 't gouden jubileum van de zuivelfabriek „De Vrijheid". Uit heel de omtrek van Hellen doorn tot Markole en van Almelo tot Colmschate waren de leden per bus sen opgekomen om hun jaarlijkse feest avond te bezoeken, die wegens verhin dering van de le voorzitter, de heer Vos uit Hellendoorn, met een kort welkomst woord geopend werd door de 2e voor zitter der federatie, de heer H. Koop man alhier. De Verbondsbestuurder, de heer Knip uit Zwolle, sprak een propagandistisch woord- Hij wees erop dat de agrariërs zowel boeren als werknemers mo menteel in de verkeerde hoek zitten wat hun stoffelijk welzijn betreft. De leuze: „Zet je schrap voör de A.N.A.B." kreeg door deze omstandigheden dan ook een diepere inhoud dan men aanvankelijk had gedacht. De afschaffing van de ge leide loonpolitiek heeft voor de werkers op het land een funeste invloed gehad, maar de kansen stijgen, dat door het plan van het Landbouwschap iets voor de landbouw in het algemeen zal wor den gedaan. Dat men van de A.N.A.B. zegt: „Daar zijn ze weer", kan ons slechts voldoening schenken. Zij is altijd ge weest de hoedster van de welvaart, al dus de heer Knip. Mooi spel. Het gezelschap De Vries heeft hierna voor het voetlicht gebracht het toneel- en zangspel voor het platteland „De tijd staat niet stil". Het stuk is eigenlijk een voorloper op het spel, dat bij vorige ge legenheden werd vertoond: „De tijd zal het leren", maar het vormt een afgerond geheel, dat het voorgaande slechts ver duidelijkt. Het vertolkt door zang en spel de vie jaargetijden van het leven op het lam en boeit door zijn afwisselend karakte het leek wel een revue van he begin tot het einde. Het is luchtiger vai compositie dan het hier reeds vertoond spel en de zaal davert dan ook telken van de lach door de vermakelijke vrolijke scènes, welke zich in het gezii van Sibren de landarbeider, later klein boer (Klaas Westra) en zijn vrouw Hin ke (Anna de Vries) voordoen. Maar al een rode draad loopt er door heen ernst van het leven en wordt 'n be gegeven van de sociale vooruitgang, wt ke zich ten opzichte van de agrarisch werkers heeft ontwikkeld. Het publiek heeft buitengewoon vee plezier beleefd aan de momenten in huiskamer, als de tweelingbroers Jouki (Jarich^ de Vries) en Bouke (Tetman Vries) met grote ruzie thuiskomen vat het voetbalspel en om de voorbereidin gen voor de bruiloft van oom Harry Tine Westra wist hier op echt verdien stelijke wijze de rol te vertolken vat Klas, de zuster van de tweelingen. Er werd uitstekend gezongen ni! piano-begeleiding van Cor Huisman, zang en korte declamaties van Tint Westra. De zangvoordrachten en schei sen van de zaaiers, hooiers, de boer, visser en de schaatsenrijders door Tet man en Jarich de Vries waren buiten gewoon aardig. Het was een bijzonder aardige avonó en de A.N.A.B. heeft dan ook weer een bijzonder goede keuze gedaan door dit gezelschap voor haar afdeling te later, optreden. Het weet de sfeer van hel platteland zo uitstekend weer te geven en daarbij wordt aan de godsdienstig inslag van het volk op het land niet voorbijgegaan. Voorzitter Koopman bood de darnes na afloop een zilveren lepeltje met het wapen van Holten aan en de heren eer rokertje met een hartelijk woord vat waardering voor het vertoonde spel. Zijn woorden werden door de bezoe kers met een spontaan applaus onder streept. Met een kleine verloting met tal var prijzen werd de avond besloten. me i J jivank ïiout van tt'geme het riten heer istmee: n wer ssaigie. Irnen in opl djiets v. bir el aardiei aver necht al zou J post 5'orach' raamb aat". jrnomc n uit; Brs -elkom »n in heefl srd ge ha mei aggen dialknec Maar er zullen wel maatregelen moe ten worden getroffen, dat een prijs wordt betaald, die het de boer mogelijk maakt zijn productie-apparaat aan de zich wij zigende omstandigheden aan te passen. Men zal moeten doorgaan met op de juis te plaats en op de juiste tijd de juiste dingen te vragen. En gelukkig kan gezegd worden, dat de regering juiste dingen doet met sub sidiëring van ontginningen, landbouw onderwijs, ruilverkaveling, enz. Zelfwerkzaamheid. Ir. Hiddingh wees er vervolgens op, dat het echter niet alleen van de zijde van de overheid kan komen, maar dat de land bouw ook de hand in eigen boezem moet steken. Hierbij vestigde spreker de aan dacht van zijn gehoor op het vraagstuk van de wateroverlast en de waterbeheer sing, welke hiervan het gevolg moet zijn. Dit moet samen opgelost worden met het provinciaal bestuur, o.a. door herziening van de waterschappen. Dat hier belangrijke resultaten zijn te bereiken, moge blijken uit het feit, dat wateroverlast geweest zijn, thans beho ren tot het beste grasland van Drenthe en men betaalt er f 26.per H.A. water schapslasten. Een tweede punt is de verhoging van de produktiviteit en zo mogelijk verlaging van de kostprijs, terwijl een ander pro bleem is dat er te veel opvolgers zijn voor te weinig bedrijven. Op langer termijn moet de hierdoor ontstane bevolkings druk worden weggenomen. Er is een ten- denz in de wereld dat van kleinere be drijven naar grotere zal worden overge schakeld met het gevolg, dat er nog min der opvolgers zullen kunnen komen. Op het platteland zullen dus mensen moeten verdwijnen naar andere taken van be drijf, maar het is daarbij, volgens spr., niet zo, dat het kiezen van een ander beroep door een boerenzoon een stap te rug zou zijn op de maatschappelijke lad der. Voorlichting over beroepen is echter dringend noodzakelijk. Uitvoerig heeft spr. tenslotte nog stil gestaan bij het lager landbouw, en huis- houdonderwijs en gewezen op de grote betekenis der Volkshogescholen. Daar bij moet de vorming 'n belangrijke plaats innemen. Achterblijven in geestelijke zin is naar sprekers overtuiging erger dan achter blijven in financiële zin. Er gaat dan een generatie overheen voordat men weer bij is. De Nederlandse boerenstand zal voorts moeten trachten economisch voldoende onafhankelijk te blijven. De jeugd zal daarbij moeten zorgen, dat zij een positief en kritisch begrip heeft ten aanzien de standsorganisaties en de coöperaties. Met een beroep op de aanwezigen om de benen eens bij een ander onder de ta fel te steken en vooral gebruik te maken van de Volkshogeschool, besloot Ir. Hid dingh zijn belangwekkend betoog. Filmbespreking. Na een gezamenlijke broodmaaltijd werd de hiervoren reeds genoemde film „The quiet One" (De eenzame) vertoond. Het is de geschiedenis van een emotioneel gestoorde jongen, uit de negerwijk Har lem van New York, die wegens onsociaal gedrag wordt opgenomen in het bekende Wiltwyck in Esopus in de Verenigde Staten. De film geeft een beeld van de trieste, liefdeloze omgeving, waarin het kind opgroeide, waar zijn conflict met de maatschappij haast onvermijdelijk werd. In Wiltwyck vindt de jongen in een PUZZELRIT PER PAARD EN PONY, Door de Land. Rijvereniging „De Berg- ruiters" werd zaterdagmiddag een puzzel, rit uitgeschreven. Het parcours van 11 kilometer was uitgezet vanaf liotel Mül- Ier aan de Deventerweg en liep via Neer- dorp-Holterberg-Look en Borkeld naar de finish bij 't café „De Poppe" aan de Markeloseweg. Er namen 12 ruiters deze puzzelrit deel. De uitslag luidt als volgt: 1. L. B. Bronsvoort met „Rosette" 29 strafp. 2. G. Bolink met „Giselle", 39 str.p. 3. Jhr. van Coeverden met „Lord", 46 str.p, 4. H. J. Bosschers met „Klimop" 49 str.p, 5. W. Hulsman met „Albert", 62 str.p, 6. J. Jansen met „Voske". 65 str.p. 7. W. Aaltink met „Supke", 71 str.p. 8. H. Vruwink met „Klein Duimpje", 85 str.p, 9. G. Beldman met „Pusta Koning' 91 str.p, 10. J. Bolink met „Dollarprins", 100 str.p, 11. T. Beldman met „Rock and rol", 115 str. 12. G. Muller met „Honduro", 250 str.p. De prijzen, die bestonden uit kunst voorwerpen, werden door de voorzitter van de Bergruiters, de heer H. Beldman, in 't café „De Poppe" uitgereikt. Voor de leden van de ponyclub was een klein puzzelparcours uitgezet in de omgeving van 't hotel Muller. De beschikbaar gestelde prijzen wer den als volgt gewonnen: 1. Manda Hofman, 18 strafpunten 2. Jannie Vruwink, 30 str.p. 3. Wim Vastert, 38 str.p. 4. Herman ten Dam, 38 str.p. 5. Dinand Pieffers, 50 str.p. 6. Jantje Müller ontving een troost- prijsje. Hij verloor zijn controlekaart en verspeelde zijn kans op een betere plaats. Babyderm-zeep groepsleider zijn eerste werkelijke vriend, Ook dit leidt tot conflicten en ten slotte tot een crisis, maar door deze crisis leert de jongen zijn situatie aanvaarden en is tenminste een basis gelegd voor zijn ver dere leven. Na de vertoning van deze rolprent ver deelden de aanwezigen zich in groepjes, om de inhoud van de film aan een be spreking te onderwerpen en werd voor elke groep een discussieleider aangewe zen, die vervolgens plaats nam in het fo rum, dat onder leiding van Dr. Eshuis het vertoonde op het witte doek aan de hand van een vragenlijstje aan een be spreking onderwierp. Er kwamen, ook uit de zaal, verrassende antwoorden naar vo. ren, die er van getuigen, dat de toe schouwers zich dikwijls een bijzonder goed beeld gevormd hadden van hetgeen in de verschillende scènes van deze film werd uitgebeeld. Dr. Eshuis toonde zich daarbij een be kwaam discussieleider, die vragenderwijs de diepere betekenis van dit filmwerk aan de oppervlakte bracht. De voorzitter bracht aan het slot van de avond Dr. Eshuis en de deelnemers en deelneemsters aan deze O.- en O.dag dank voor hun medewerking en opkomst. P aterdc Jur ondag Ho: Ho: Ha De ense e [weed On All SO Nij He Rit BY He La Derde Ha De En De RI SE Ni; Hc Vierde R"\ Hc De SE Hc Er SC Hc Junioi G1 Er R] W R1 E:> Hi H' Ei O v: D S] O O 0 D S; De comp Damt C C V P E S F C c 1 I Here c I

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2