Emigranten bezoeken hun oude vaderland GRIEP? -f VEILIG VERKEER nan ai men >rdii heelde ai me; )orste; »el vei dt slaap DRIE JAAR J.D.G. Zaterdagavond was de J.D.G. weer in lelHolterman bijeen. In zijn openings- ujrd herdacht de voorzitter het feit, de vereniging precies drie jaar he md, Het bestuur zorgde voor een ver ging, door aan het eind van de avond jjgle films te draaien, die door de Ame- janse ambassade beschikbaar waren cfeld. preken een le :ondi| S Affi; ian de le file ord belicht ill. Et Iet onderwerp van deze avond luid- kwakzalverij", dat door mej. Joke is werd ingeleid. Zij vertelde hierin het doen en laten van de kwakzal- de man die voorgeeft, allerlei kwa- te kunnen genezen en hiertoe zijn dat, 2 ïandeling of zijn middelen aanprijst, mas maar om zich op kosten van het itgelovige publiek te verrijken. Hij jefent de medische wetenschap zon- voldoende kennis er over te bezitten, voorkomt dat de hulp van een arts lam rdt ingeroepen, met alle nadelige ge- Marce |gen van dien. bron5 preei Nederland bestaat een vereniging, inutet de kwakzalverij bestrijdt, door con- ïen 6 le op geneesmiddelen uit te oefenen 1 dooi door het nasporen van bedrieglijke ^ndelwijzen van de kwakzalvers. .ij de discussie bleek, dat men het er it eens was, dat voor alles de hulp nop i de arts moest worden ingeroepen. i deze jat de medische wetenschap echter e. Ooi ichteloos tegenover haar patient, dan 'meer 3 men het deze niet kwalijk nemen, hij zijn genezing bij een kwakzalver >kt. Tenslotte werd het voorstel ge- j'erd een bond op te richten, waarin predi |e goede kwakzalvers zouden worden ugges' renigd. S* Aan het eind van de avond bedankte 'at te voorzitter de heren Kroon en Groen- voor de spontane medewerking en beschikbaar gestelde film-apparatuur. UITSTEKENDE OPVOERING VAN „O.C.H." MET „DE BESTE JAREN VAN ONS LEVEN" De toneelvereniging- „O.C.H." bracht flderdagavond in het gebouw „Irene" or het voetlicht het toneelspel in drie drijven „De beste jaren van ons le- in de geautoriseerde bewerking ur de Amerikaanse roman „Glory for van Mc. Kinley-Kantor door Ri- hard Person. De film, welke onder dezelfde titel dit boek is ontleend, heeft destijds hoog- velt mdec zeker ie ge- jeugd verke- all ns c her- mt ie ïikan| Ame- ■stief: iden), ands; aatste hei o-ejjj. ra diepe indruk gemaakt en het is voor 0 en amateur-toneelgezelschap dus een aags'.uk om hiermede op de planken te iinen, maar gezegd mag worden, dat O.C.H." gelukt is dit op een ver- ahvoorde wijze te doen. :r. 0; :aald; Lteke- 1 mei Ia het stuk wordt uitgebeeld hoe drie at.# feerikaanse militairen uit de tweed- oizon- ifron- •reldoorlog terugkomen. Al Stephenson nkier, als sergeant der infanterie. Fred irry, verkoper in een broodjeswinkel luitenant van de luchtmacht en Ho- r Wormels, matroos der Amerikaan marine, die spatisch veriaand is en ich slechts met grote moeite kan voort ewegen. onderwinden in de burgermaat- Èappij tal van teleurstellingen. De enkier is zijn bank ontgroeid, de lui- inant is nu weer de eenvoudige man de invalide sleept zich voort in het •ven zonder perspectief. Maar dank ij zijn verloofde Wilma Jacobsen er- aart hij ten langen leste, dat iemand ie gebrekkig is, niet altijd hulpbehoe- luari rend behoeft te zijn. eken Door de hechte vriendschap, welke ;n in sen dit drietal is ontstaan, worden de teleurstellingen overwonnen en rijgt het leven weer een 'gelukkig ver- :«P. Het is een spel met een diepe levens- :agedie, met soms zeer cynische, maar ok tal van komische momenten, dat zijn vlot verloop de aandacht steeds .-eet te boeien. De rol van de verlamde Homer, dis het laatste bedrijf in een vlaag van erbij ster ing zijn verloofde zijn misvormd rlaat toont, werd door de heer J. Hol- irman op voortreffelijke wijze vertolkt, tok het spel van mej. D. Stegeman als eggy, de dochter van de bankier ver- lient een bijzondere vermelding. De rol- rerdeling was verder als volgt: de heer Oosterkamp speelde als bankier Al Stephenson, Milly zijn vrouw was mej. 1 Stitteler. De rol van Fred Derry werd vertolkt door de heer W. ten Berge en En Wilma Jacobsen, door mej. D. Schoo- en. In het eerste bedrijf had de ontmoe- tussen de bankier en zijn vrouw vier jaar verblijf aan het front wat ipontaner kunnen zijn en ook de drink partij op de eerste avond na hun terug- :eer bleef wat onder de maat, maar ove rigens kunnen de spelers op een ge slaagde uitvoering terugzien. Aardig was de scène waarin Al en Fred elkaar aangrijpen over de omgang van Fred met Peggy en deze plotse- ing heel laconiek tussenbeide komt. Tra gisch en daardoor sterk ontroerend zijn talrijke momenten, waarin Homer rijn verloofde afwijst en in het derde bedrijf zijn poging tot zelfmoord, omdat iiij geen uitweg meer ziet. De grimering was door de heer Beu- sekamp uit Epse keurig verzorgd. De avond werd geopend door de heer H. Gerritsen uit Enschede, die de laatste repetities als regisseur optrad en een korte uiteenzetting gaf van de inhoud van het stuk. In verband met de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix werd door de toeschouwers staande het Wilhelmus ge zongen. Aan het slot van de voorstelling mochten de spelers een hartelijk ap plaus in ontvangst nemen. Zaterdag, 2 februari, zal het stook wor den opgevoerd in Amioitia. Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 50 ct. MOEILIJKHEDEN MET OUDERE KINDEREN In de vorige week vrijdagavond in hotel Holterman onder leiding van de presidente, mevr. J. W. Nagelhout-Klij- zing gehouden ledenvergadering van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, heeft mevr. H. Pe- relaer-Parfumier uit Hengelo een zeer interessante lezing gehouden over het onderwerp: „Moeilijkheden met onze oudere kinderen". De vergadering, welke zeer druk be zocht was, heeft met grote aandacht geluisterd naar de inleiding, welke door mevr. Perelaer gehouden werd en wel ke zij onderverdeelde in drie delen: le het schoolleven; 2e de sexuele moeilijk heden en 3e de onafhankelijkheidszin van het kind. Het schoolleven is zeer belangrijk. Vroeger kozen de ouders de kinderen als opvolgers in hun zaak. Deze tijd is voorbij. De kinderen verzetten zich hoe langer hoe meer hiertegen. Zij willen anders dan de ouders. Op de eigen wensen van de ouders mag men niet meer afgaan, de kinderen worden hier door ongelukkig. Indien men zelf geen oplossing weet, is het gewenst met de onderwijzers te spreken. Ook de op voedkundige bureaux of de arbeidsbu- reaux kunnen hier veel hulp bieden. Van groot belang is het ook de medisch opvoedkundige bureaux te raadplegen, welke o.a. gevestigd zijn in Almelo, Hengelo en Enschede. De kosten zijn naar draagkracht verschuldigd en va riëren van f 5,— tot f 120,— voor een totaal onderzoek, waarbij worden inge schakeld 'n kinderarts, psychiater, pae- dagoog en maatschappelijk werkster. Uitvoerig ging mevr. Perelaer in op de sexuele moeilijkheden, waarbij zij haar gehoor belangrijke wenken gaf. Bij de bespreking van de onafhanke lijkheidszin van 't kind adviseerde spr. om de kinderen hun eigen kleren te la ten kiezen door bijv. een ldjkmiddag te organiseren en na afloop daarvan de keuze van het kind te bespreken. Het vergt tijd, aldus inleidster, maar geef kinderen verantwoordelijkheid. Geef de kinderen echt zakgeld en de meisjes bijv. kleedgeld. Laat hen het geld niet in de spaarpot stoppen, maar het zelf leren beheren. Na afloop van haar inleiding werden door spreekster tal van vragen beant woord. Bij de aanvang der vergadering heet te de presidente een viertal nieuwe le den welkom en deelde zij mede, dat de ledenstand momenteel 106 bedraagt. Van het hoofdbestuur werd een tevre denheidsbetuiging ontvangen over de ze groei van de afdeling. Door het hoofdbestuur werd voorts medegedeeld, dat een rampenpotje tot een bedrag van pl.m. f 1000,— ter be schikking is gesteld van Hongaarse stu denten. Dames, welke maatschappelijk werk kunnen verrichten of als tolk in de kampen kunnen optreden, worden verzocht zich bij het hoofdbestuur op te geven. Met het zingen van het bondslied) werd de druk bezochte vergadering-ge sloten. ONDERLING VEEFONDS HIEF SLECHTS EEN PROCENT PREMIE. Het Onderlinge Veefonds „Holten e.o." hield Donderdagavond in hotel Hol terman 'haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer H. J. Bo- link. Deze wenste in zijn welkomstwoord de commissarissen, de heren D. J. Aan stoot, G. J. Schoneveld en G. J. Schooien, die met ziekte en ongeval te kampen hadden, geluk met hun voorspoedig her stel. De secretaris-penningmeester, de heer J. Aaftink, bracht hierna de jaarversla gen uit, waaruit wij ontlenen, dat het fonds 111 leden telde met 641 runderen met een verzekerde waarde van f 266.100. Aangezien slechts 12 dieren onteigend behoefden te worden, werd slechts 1 premie geheven. Zij brachten f 1901.50 op. De inkomsten bedroegen f 5736.29 en de uitgaven f 5806.59, zodat er een klein nadelig saldo was van f 70.30. De kascommissie, bestaande uit de he^ ren H. J. Vrugteveen en Joh. Aaftink, verklaarden de boekhouding keurig in orde te hebben bevonden, zodat aan de heer Aaftink onder dankbetuiging voor zijn beheer decharge werd verleend. In de plaats van de heer Aaftink werd tot lid der kascommissie aangewezen de heer J. Manenschijn. De aftredende commissarissen, de he ren B. J. Vukkkink, D. J. Aanstoot, H. J. Baltus, A. J. Ulfman, A. Wegstapel en de voorzitter, de heer Bolink, werden bij acclamatie herkozen In de plaats van de heer G. J. Schoo ien, die om gezondheidsredenen zijn functie neerlegde, werd gekozen de heer H. Podt. Na een korte rondvraag werd de ver gadering gesloten. Officiële publicaties SCHOONMAKER GYMNASTIEKLOKAAL. Burgemeester en wethouders van Hol ten roepen gegadigden op voor de be trekking van schoonmaker van het gymnastieklokaal aan de Tuinstraat. Beloning, behoudens hogere goedkeu ring, f600 per jaar. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de gemeente-architect. Schriftelijke sollicitaties vóór 12 febr. a.s. aan de burgemeester. Holten, 31 januari 1957. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. G. J. LANGENBARG, Secretaris. ZITTING VVOONRUIMTECOMMISSIE De voorzitter van de Woonruimtecom- rnissie in de gemeente Holten maakt be kend, dat de maandelijkse zitting der commissie niet zal plaats hebben op dinsdag 5 februari 1957, maar op donder dag 7 februari d.a.v. Holten, 26 januari 1957. De voorzitter voornoemd, J. KROON. „INSTUIF" IN IRENE. Zondag 27 januari j.l. is in Irene de instuif gestart. De heer A. Westerik opende deze met enkele welkomstwoor den. Als no. 1 op het programma stond een tekenspel o.l.v. H. Paalman. Hij tekende iets op een bord en hieruit moest men een lied zien te ontdekken. K. van Bruggen bracht alle aanwezigen aan het lachen met een paar leuke anekdotes. Vervolgens zongen H. Westerik en K. van Bruggen met hegeleiding van bass en gitaar enkele liedjes, welke betrek king hadden op de instuif. Het spel „Trek aan de bel" werd ge wonnen door Derkje Klein Velderman. Tijdens dit spel werd door enkele dames gratis thee geschonken. Het laatste spel bracht telkens grote vrolijkheid. Een viertal jongelui werd op het toneel geroepen. Als handelsreizigers moesten ze trachten hun waren te ver kopen. No. 1 b.v. als reiziger (ster) in dameshoeden en no. 2 in herensokken, enz. Als no. 1 al de voordelen van zijn hoeden opsomde, werd de zin plotseling afgebroken door een belsignaal en moest 110. 2 met dezelfde zin verder gaan met zijn sokken aan te prijzen. Hierdoor ontstonden vaak zeer komische zinnen. Zondag 3 februari a.s. zal de avond geheel gevuld worden met spelen, zoals tafeltennis, biljarten, sjoelen, dammen, enz. De jeugd van 14 jaar en ouder wordt hartelijk uitgenodigd deze avond van de partij te zijn. Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt waren aangevoerd: 1058 stuks vee, runderen 186, varkens 872. Prijzen: 44 vette koeien, eerste kwali teit van f2,85 tot f3,10; tweede kwali teit van f2,55 tot f2,80; derde kwali teit van f 2,20 tot f 2,55 per kg slacht- gewicht; 75 melk- en kalfkoeien van f590,- tot f900,- per stuk; 21 pinken van f410,- tot f565,- per stuk; 15 gras kalveren van f200,- tot f315,- per st.; 31 nuchtere kalveren van f 38,- tot f 53,- per stuk; 22 drachtige zeugen van f225 tot f310,- per stuk; 28 loopvarkens v. f 65,- tot f 90,- per stuk; 822 biggen van f 4,50 tot f 5,50 per week. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: Aanbod niet groter; de handel in de eerste kwaliteit had een redelijk vlug verloop tegen iets hogere prijzen; in de afwijkende soor ten had de handel een kalm verloop met onveranderde prijzen. Gebruiksvee: de markt was matig be zet, de handel had een kalm verloop met bijna gelijkblijvende prijzen. Nuchtere kalveren: deze werden vlug verhandeld met onveranderde prijzen. Varkens en biggen: aanbod iets gro ter; de handel in de biggen had een zeer vlug verloop, doch in de drachtige zeugen had de handel een kalm ver loop met onveranderde prijzen. Pinleen en kalveren: Hierin had de handel een kalm verloop met gelijkblij- VOORLICHTING VAN VEILIG VERKEER Deze lijn geeft aan, hoe het snelverkeer de bocht naar links moet nemen. Dit z.g. voorsorteren bevordert een vlot verkeer en voorkomt opstoppingen. Een achterop- komer moet in dit geval rechts passeren. Het is voor de automobilist, die hier links af gaat, natuurlijk wel zaak zijn voor nemen tijdig kenbaar te maken en zich tijdig te vergewissen van het achterop komend verkeer. De achteropkomer moet er zeker van zijn, dat hij aan de rechter kant veilig kan passeren. Onze oud-plaatsgenoot, de geboren en getogen Holtenaar Gerrit Landeweerd, nog beter bekend als Platvoets-Gert, emigreerde op 28 april 1948 met het emi grantenschip „Tabinta" naar Canada en vestigde zich daar in Monarch, gelegen in South-Alberta, waar vijf neven van hem ieder een grote „farm" bezitten. Na hier enkele jaren op de boerderij te hebben gewerkt verhuisde Landeweerd naar La Glacé, waar hij met zijn vrouw en kind een eigen bedrijf begon. Eén van zijn naaste buren is zijn neef Albert Postman, wiens wieg in he Wierdense buurtschap Zuna heeft gestaan. Een zwager van de Postmans, de „fieldman" B. Nieboer, afkomstig uit de provincie Groningen, is de laatste jaren enkele keren vanuit Canada naar Nederland ge reisd en heeft toen ook een bezoek aan Holten gebracht om aan familieleden van verschillende emigranten de groeten over te brengen. De laatste maal kon digde hij op „De Platvoet" een bezoek aan van de familie Landeweerd en Al- bert Postman uit La Glacé. Zondag j.l. hebben de Landeweerds met hun ongehuwde neef Postman in ons land voet aan wal gezet. Vanaf La Glacé naar Lethbridge, een afstand van 630 mijl (rond 1000 km.), reisden zij per auto. Vervolgens werd op 14 januari j.l. de reis aangevangen van Lethbridge in South-Alberta naar Halifax, waar zij op 18 januari d.a.v. aankwamen. Deze reis welke per trein werd gemaakt, duurde precies 96% uur. In Halifax gingen onze emigranten aan boord van het passa giersschip „Seven seas" van de Europa- Canada-lijn, een boot met een beman ning, die vrijwel geheel uit Duitsers be staat. De boot verliet de haven van Ha lifax op zaterdag 19 januari j.l. Na nog Southampton en Le Havre te hebben aan gedaan arriveerde het schip in de mor gen van zondag 27 januari in de haven van Rotterdam. Voor het gezin Landeweerd zal er in Nederland weliswaar veel nieuws te zien zijn, doch ook zullen zij nog veel bij het oude aantreffen. Landeweerd vertrok immers eerst ongeveer negen jaar ge leden uit Holten. Voor Albert Postman ligt dit anders. Deze is n.l. als jongen van negen jaar met zijn ouders naar Ca nada verhuisd en heeft sindsdien zijn oude vaderland niet weer gezien. Van deze gelegenheid wil ik gebruik maken om de lezers wat meer over Post man en zijn familie te vertellen. Ik ga dan terug naar 1760, het geboortejaar van Alberts bet-overgrootvader Jan Postman (I). Deze trouwde met Aaltje Postman. Zij woonden in de buurtschap Borkeld, waar op 8 december 1812 hun zoon Jan (II) het levenslicht aanschouw de. De geboorte-aangifte werd gedaan in het bijzijn van de buren Jan Meutgeert en Teunis ten Dam, waaruit ik meen te kunnen afleiden, dat Postman gewoond heeft op het erve, dat ook thans nog on der deze naam bekend is en bewoond wordt door de familie D. Stegeman Postman (I) schijnt ook de naam Lam- mers te hebben gevoerd. In een huwe- VOLLEYBAL Uitslagen, van de maandag j.l. ge speelde wedstrijden: VBOW 1-Sportlust 0—2 Visnet 2-OKK 1 0—2 Rivo-Hellendoorn (d) 0—2 Holten-Sportlust (d) 1—1 Sportlust-Visnet 2 2—0 Holten-VBOW 1 0-2 Holten-Hellendoorn (d) 0—2 Rivo-Sportlust (d) 2—0 OKK 1-Holten 2-0 De stand in de Nijverdalse volleybal competitie ziet er per 28 januari als volgt uit: OKK 1 11 10 1 0 21 OKK 2 10 7 2 1 16 Hellendoorn 11 6 3 2 15 VBOW 1 9 5 3 1 13 De Zweef 1 11 4 5 2 13 Sportlust 11 4 3 4 11 Rivo 10 3 4 3 10 OKK 4 11 4 2 5 10 OKK 3 11 2 3 6 7 De Zweef 2 10 0 4 6 4 VBOW 2 10 1 1 8 3 Holten 11 0 3 8 3 OKK 1 13 11 2 0 24 Sportlust 14 12 0 2 24 Nijverdal 13 10 3 0 23 VBOW 1 12 8 3 1 19 Visnet 1 13 7 2 4 16 OKK 2 14 6 3 5 15 Politie 14 6 3 5 15 De Zwleef 1 14 5 5 4 15 De Zweef 2 12 3 5 4 11 VBOW 2 12 1 6 5 8 Holten 14 2 3 9 7 Hellendoorn 1 13 2 3 8 7 Hellendoorn 2 12 0 5 7 5 Visnet 2 14 0 5 9 5 Ter Horst 14 0 4 10 4 Voor maandag 4 februari a.s. zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Nijverdal-OKK 1 VBOW 2-De Zweef 2 Hellendoorn 2-Hellendoorn 1 OKK 2-VBOW 1 (d) Rivo-VBOW 2 (d) Visnet 1-De Zweef 2 VBOW 1-VBOW 2 VBOW 1-De Zweef 2 (d) VBOW 1-Hellendoorn 2 lijksakte wordt dit althans vermeld. Deze Postman overleed op 28 april 1832 in Holten. De ambtenaar van de burger lijke stand maakte toen melding van het overlijden van Jan Lammers. Jan Postman (II) trad op 5 augustus 1837 in het huwelijk met Zwaentjen Kolkman. Op 25 oktober 1841 is in Hol ten uit dit huwelijk geboren Albert Postman (III), die later trouwde met Hendrika Aanstoot van „De Poppe" en toen in Markelo gaan wonen, vanwaar 't gezin naderhand verhuisde naar 'n boer derij op het landgoed „De Rinkelaar", welke thans nog bewoond wordt door hun dochter, weduwe Meesterberends- Postman (Sloots). Hun zoon Jan (IV), dus een broer van weduwe Meesterberends, die doorgaans „Post-Jan" werd genoemd, is nog gebo ren in Markelo en wel 19 augustus 1971. Deze trouwde op 15 juli 1893 te Holten met Janna Landeweerd van „De Plat voet". Bij hun huwelijk waren als getui gen tegenwoordig de onderwijzer Jacob Blokker, de ambtenaar ter secretarie J. C. Crollius, de kleermaker Hendrikus Slotman en een oom van de bruidegom, n.l. de veldwachter Willem Gerrit van Ulsen. „Post-Jan" moet een boer geweest zijn, die over en enorme werkkracht beschik te. Hij schijnt bijna nooit de hulp van anderen te hebben ingeroepen als er een karweitje viel op te knappen, dat niet dadelijk met het boerenwerk in verband stond. Hij was een „all round man". Na aanvankelijk in Dijkerhoek te hebben gewoond betrok hij een boerderij in de Wierdense buurtschap Zuna. Hier werd op 11 december 1894 zijn zoon Albert (V) geboren. In Zuna moest „Post-Jan" veel tegenspoed ondervinden. Na zijn boerderij Zuna nr. 655 van de hand te hebben gedaan heeft hij zijn geluk nog beproefd in de gemeente den Ham, waar hij zich met zijn gezin vestigde op 2 fe- burari 1898. Vrouwe Fortuna zat hem echter dwars. „Post-Jan", een pionier in hart en nieren, besloot ook hier zijn be drijf van de hand te doen. Op 2 maart 1904 heeft de familie Postman den Ham voorgoed verlaten om te emigreren naar Canada. Vanuit Dijkerhoek is het gezin per kleedwagen door wijlen Hendrikus Landeweerd (Platvoets-Dieksoom) naar het station in Nijverdal vervoerd. Hier bij zij opgemerkt, dat de familie Postman geheel op eigen risico is geëmigreerd. Tevoren was geen enkel overleg ge pleegd met een emigratiecentrale of met bevriende relaties. In Canada bleven de tegenslagen dan ook niet uit. De Postmans lieten zich evenwel niet uit het veld slaan. Zij ble ven volhouden en na vele jaren van zwoegen kregen zij op financieel gebied meer armslag. „Post-Jan" en zijn vrouw zijn inmiddels overleden. Hun kinderen gaat het allen goed. De zoon Albert, die dus ruim 52 jaar in Canada is geweest, heeft, op 11 december 1956 zijn 62e ver jaardag gevierd. Ondanks het feit, dat hij meer dan een halve eeuw niet in ons land is geweest en gedurende twintig jaar na zijn aankomst in Canada schier geen Nederlands heeft horen spreken, is hij de Nederlandse taal en het Twentse dialect toch trouw blijven beoefenen. Albert Postman heeft in Canada regel matig kennis kunnen; nemen van be paalde Nederlandse periodieken, o.m. 't kerkblad „De Wachter". De lezing daar van kan voor hem van belang zijn, ook omdat hij ouderling is in de Christian Reformed Church, die te vergelijken is met de Gereformeerde Kerken in Ne derland. De gemeente van La Glacé komt elke zondag tweemaal samen ten huize van zijn broer. Tengevolge van 'n tekort aan predikanten moet de gemeen te, bestaande uit dertien gezinnen, zich tevreden stellen met leesdiensten. Zo af en toe is een predikant in de gelegen heid naar La Glacé te komen. Dubbele vreugde is er in de gemeente, als de dienstdoende predikant zich van de Ne derlandse taal bedient. Postman vertelde, dat er in de laatste Jaren tal van emigranten in Canada zijn aangekomen, vooral Nederlanders, die nog vrij geregeld gebruik maken van een rijwiel, dat zij uit hun land van af komst hebben meegebracht. Hoewel Postman zich bijna nooit van een fiets bediend heeft, zou hij er nog best een tochtje op willen maken. Hij zei even wel niet de moed te hebben zich op de fiets in het onveilige dorp Holten te wa gen. Ook naar zijn mening is de snel heid van auto's en motoren in onze ste den en dorpen veel te groot. De maxi mum-snelheid in de bebouwde kom, voornamelijk met het oog op de aanwe zigheid van scholen, is in Canada in het algemeen 20-25 mijl. Postman en de familie Landeweerd blijven hier tot 30 maart 1957. Eerstge noemde heeft o.a. een bezoek aan den Ham op zijn programma staan. Hij wil hier zijn vroegere schoolkameraden op zoeken in de hoop, dat zij hem nog zijn ouderlijke woning of de plaats waar deze gestaan heeft, kunnen aanwijzen. In Holten en omgeving zijn nog tal van zijn familieleden woonachtig. Deze zullen hem ongetwijfeld veel te vragen hebben. W. O. Voetgangers, rechts op het trottoir, Daar is voor U het minst gevaar.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 3