Koü „Morgen zie ik je weer' BOES CHR. JONGE BOEREN VERGADERDEN. De leden van de afd. Holten van de Chr. Jonge Boeren Organisatie (CJBO) kwamen vrijdagavond 25 januari in ver gadering bijeen in gebouw „Rehoboth" onder voorzitterschap van de heer W. Aanstoot, die deze bijeenkomst opende met gebed en Schriftlezing (Job 39), na dat gezongen was Psalm 19 7. Na een kort openingswoord las de secretaris, de heer B. Dijkink, de notulen en werden vervolgens enkele ingekomen stukken afgewerkt. Door de heer G. Aanstoot werd hierna een inleiding gehouden over het onderwerp „Abortusbestrijding". Abortus is een ziekte, die in geheel Euro pa voorkomt en ook in Amerika is ge constateerd. In ons land komt deze be smettelijke ziekte (ontijdig verwerpen) veelvuldig voor. Volgens de Deense on derzoeker Bang wordt de besmetting voortgebracht door een heel kleine bac terie. De bestrijding van de ziekte is ook in ons land met kracht ter hand geno men en intensief worden pogingen in het werk gesteld om te komen tot een reactie-vrije veestapel, een doel dat al leen dan bereikt zal worden als alle vee houders meewerken. In Denemarken en Amerika ligt men wat de bestrijding betreft op ons land reeds ver voor. Mede met het oog op de export van vee zal onze veestapel in de kortst mogelijke tijd abortus-vrij moeten zijn, zo besloot inleider. Verschillende vragen werden naar aanleiding van dit actuele onderwerp gesteld en besproken. Een groot aantal leden gaf zich op voor het bezoeken van de Provinciale Jaarvergadering te Zwolle op 31 jan. De goed bezochte vergadering werd door de heer G. Aanstoot met dankgebed gesloten. LEGER DES HEILS-AVOND IN „IRENE". Een flink aantal ingezetenen heeft maandagavond gehoor gegeven aan de uitnodiging van het Leger des Heils om kennis te nemen en meer inzicht te krij gen in het werk van het Leger. Jammer dat Irene niet stampvol was, want de thuisblijvers hebben werkelijk veel ge mist. De avond werd door Ds. R. A. Hoog kamp, geref. pred., geopend met gebed, na het gezamenlijk zingen van het be kende ,,'k Heb geloofd en daarom zing ik". In een kort openingswoord wees Ds. Hoogkamp op het wereldomvattende ze genrijke werk op geestelijk en sociaal terrein. Wij hebben wel iets gehoord van dit werk, doch het fijne weten we er helaas niet van. We moeten daarom dankbaar zijn dat ons een avond als deze wordt geboden, aldus Ds. Hoogkamp. Kapitein H. E. Krommenhoek uit Am sterdam sprak zijn vreugde uit over de belangstelling voor deze avond en over het feit, dat deze avond op interkerkelijk niveau kon worden gehouden. Nadat Kapitein Krommenhoek een korte toelichting had gegeven, werd de prachtige film ,,In Opmars" vertoond, die in opdracht van het Nationaal Hoofd kwartier werd vervaardigd. Ernst en luim, tragedie en fijne humor wisselden elkaar in deze documentaire film af. De mooie avond werd door Ds. C. C. Addink met een kort slotwoord en dank gebed gesloten, nadat nog gezongen was Gez. 280: 'k Wil U, o God, mijn dank betalen. De Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Glo ria" zong onder leiding van de heer W. van Erkelens een 5-tal bekende geeste lijke liederen. JA ARVERGADERING AFD. A.B.V.A. De afdeling Holten van de Algemene Bond van Ambtenaren hield woensdag avond in hotel Hol terman haar goed be zochte jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer D. Schöppers. Na een kort welkomstwoord van de voorzitter bracht de secretaris, de heer W. Beijers, het jaarverslag uit, waaraan wij ontlenen, dat de afdeling 36 leden telt. Daarin werd voorts gememoreerd het belangrijke werk, dat de bond ver richt in het belang van het stoffelijk en geestelijk welzijn van haar leden en aan dacht geschonken aan de invoering van het georganiseerd overleg voor het ge- me en tepersoneel in het afgelopen jaar, waarmede,men zeer is ingenomen. Nadat hierover enkele vragen waren gesteld, bracht de penningmeester, de heer H. Kolkman, het financieel ver slag uit. Met inbegrip van het batig slot var- vorige dienstjaren hebben de inkomsten f 1378.34 bedragen; de uitgaven f 927.37, zodat het bezit der afdeling vermeerder de en aan het eind van het boekjaar f 450.97 bedroeg. De boekhouding was door de heren B. W. Schöppers en G. H. Wittenberg in orde bevonden, zodat de penningmeester onder dankzegging voor zijn keurig be heer werd gedechargeerd^ In de plaats van eerstgenoemde werd tot lid der kas- commissie aangewezen de heer H. W. Goorman. Bij de daaropvolgende bestuursver kiezing werden de aftredende bestuurs leden, de heren D. Schöppers en D. J. Pekkeriet, herkozen, terwijl in de plaats van de heer H. Kolkman, die om studie redenen zijn functie neerlegde, werd benoemd de heer J. Aanstood. Door de verbondsbestuurder, de heer H. Disselkoen, werd hierna een zeer dui delijke lezing gehouden over de Pen sioenwet 1922 en de per 1 januari j.l. in de pensioenwetgeving in verband met de Algemene Ouderdomswet aange brachte veranderingen. Ondanks de grote ingewikkeldheid van deze materie verstond deze spreker de kunst om de rechten en plichten van het overheidspersoneel duidelijk te stel len. Verschillende vragen werden door hem beantwoord, zodat de afdeling kon terugzien op een geslaagde avond. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Ad dink (Viering H. Av.), 's avonds 7 uur Ds Israël (Viering H. Av. en Dankz.). Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël (Viering H. Av.). Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de 3e collecte be stemd voor het Bouwfonds. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerarda Bernarda Maria, dv. G. A. Brands en G. Ch. Jacobs, Oran jestraat 50. Egberdina Willemina, dv. H. Reilink en W. M. Slijkhuis, Espelo 72. Herman, zv. T. Hofman en A. J. Tempelman, Rietmolenstraat 3. Ondertrouwd: J. Ph. Kater, 25 jr., te 's-Gravenhage, en S. J. Metzger, 20 jr., te Holten. BEVOLKING. Vertrokken: L. H. Nijenhuis, van La- renseweg 25 naar Almelo. DE „C.O.C." GAF EEN GOEDE UITVOERING De Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." gaf zaterdagavond in „Irene" een toneeluit voering met de vertolking van het to neelspel in 3 bedrijven „De rebel der bergen", een spel van conflicten, door Hans van Assen. De voorstelling werd bijgewoond door een groot aantal bezoekers, met daar onder veel jongeren, die met grote aan dacht de verrichtingen op het toneel hebben gevolgd en dikwijls in de ban geraakten van de spanningen, die het spel telkens oproept. Het stuk heet te spelen in Macedonië, een deel van de Balikan, dat vanaf de grijze, oudheid het toneel is geweest van strijd" en na de Balkanoorlogen van 1912 en 1913 werd verdeeld tussen Servië (thans Joegoslavië), Griekenland en Bul garije. De bevolking is voor een groot deel nauw verwant aan het Bulgaarse volk, hetgeen o.m. tot uitdrukking komt door de kleurige klederdracht, waarin 'het stuk wordt opgevoerd. De korte inhoud van het stuk komt hierop neer, dat op de boerderij van va der Matosj (de heer G. J. Klein Nagel voort), de jongste zoon Michaël (de heer G. Paalman), die in de stad studeert, plotseling is teruggekeerd. Uit een lang gesprek met zijn broer Lexios (de heer G. Beldman) blijkt dat hij aanhanger is van een revolutionnaire beweging, die de hereniging van de drie delen van Macedonië nastreeft. Op de boerderij voelt men daiar niets voor en het blijkt, dat vader Matosj regeringsgetrouw is. Als de revolutie uitbreekt ontvlucht Mi chaël de boerderij en moet moeder Bris- ka (mej. Joh. Beldman) haar man ver hinderen, dat hij zijn zoon een kogel achterna zendt. De boerderij wordt in staat van ver dediging gebracht en er breken span nende uren aan als de jonge boer Bo- ris Therpak (de heer j. Aastoot), die verliefd is op Elitza, de jongste dochter van Matosj (mej. Jo Stam), komt waarschuwen, dat om twaalf uur een aanval op de boerderij zal worden ge- di'aan. Annonka, de oudste dochter (mej. H. Jansen), wier verloofde Philip Slo- benio (de heer G. Aanstoot) als gen darme aan de grens staat, verlaat met moeder Valpa, een oude heks (mej. D. Geerligs), die op de hand van de rebel len is, de boerderij. Zij is niet wars van de ideeën van Michaël en zou wel naar de stad willen, waar het leven haar mooier lijkt dan op de eenzame boerde rij aan de rand van de bergen. Het stuk is door de club, die voor het merendeel nog jonge krachten telt, niet onverdienstelijk weergegeven, al misten zij wel eens de routine om het volledig tot zijn recht te doen komen. Het bevat enkele lange dialogen, die door hun spel moeilijk te overbruggen waren, maar het hevat ook tal van ver rassende momenten, die voor de toe schouwers zeer spannend zijn. Er volgde na zulk en taferelen dn de zaal een hoor bare ontspanning. Het eerste bedrijf gaf ons de indruk, dat de spelers hun rol uitstekend ge leerd hebben, maar dat hiermede het spel nog niet voldoende tot zijn recht komt. In het laatste bedrijf, met zijn vele handelingen, -hapert het hier en daar wel eens met de tekst. Niettemin heeft de heer Js. Beldman met zijn clubje verdienstelijk werk geleverd. Hier ontbreekt echter de ervaren régisseur. Hij opende deze avond, na samenzang en gebed, met namens de „C.O.C." de aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen, in het bijzonder een toneelclub uit Wilsum bij Kampen, die dit stuk ook gaat opvoeren. Men .had deze uitvoering al eerder willen geven, maar Hongarije is daar tussen gekomen en dit stuk wekt -herin neringen aan het Hongaarse drama. Het woord toneelspelen ligt voor deze avond wellicht op een te hoog niveau, aldus de heer Beldman, want de club staat nog maar aan het begin van haar loopbaan. Hij- deelde tenslotte nog mede, dat Ds. Hoogkamp, Geref. predikant, verhinderd was de leiding van deze avond op zich t'e nemen. Aan het slot van de avond bracht de heer G. W. Rietman namens de kerke- raad der Geref. Kerk, de spelers dank voor de gegeven voorstelling. Naast de studieclubs, die wij tellen, aldus de heer Rietman, is er ook behoefte aan een ontspanninigsclub, die haar bijdrage le vert aan de culturele ontwikkeling. Hij spoorde de aanwezigen aan deze activi teit te helpen bevorderen en hun mede leven daarmede te betonen. Na het zingen van Ps. 146 vers 1 sloot hij de bijeenkomst met dankgebed. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: Snoer kralen; bril. Verloren: Voetsteun bromfiets; dames- handschoen, wit-zwart geblokt; dames- por temonnaie met inhoud; paar glacé herenhandschoenen; groen kinderwant je; geel kinderwantje; claxon; dop van accu motor; snoer rode plastic kralen; snoer blauw-rood-geel plastic kralen. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie te Holten, Dorpsstraat 22, telef. 352. De gemeenteraad komt op woensdag 6 februari des avonds 7.30 uur ten ge- meentèhuize in openbare vergadering bijeen voorbehandeling van de volgende agenda: 1 Notulen der openbare vergaderin gen van 26 sept., 30 okt. en 14 dec. 1956. - 2 a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3 Beëdiging van de heer G. J. Huisman tot plaatsvervangend gemeente ontvanger. 4 Voorstel tot afkoop der pacht van een perceel grond in de Holterenk. 5 Voorstel tot aankoop van een per ceel grond in de Gaarden van de heer W. Steunenberg. 6 Voorstel tot wijziging der begrotin gen voor 1954, 1955 en 1956. 7 Voorstel tot het aangaan van een obligatielening, groot f 140.000. 8 Voorstel tot vaststelling van een verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invor dering van een aanlegbelasting. 9 Voorstel tot ruiling van grond met de heer Joh. Haan. 10 Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van een wijziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaak en van een uitbreidingsplan in onder delen (omgeving Kolweg). 11 Voorstel tot wijziging van de bouw verordening voor de gem. Holten. 12 Voorstel tot aankoop van een strook grond aan de Doorlopende Dijk van de heer J. A. Wegstapel. 13 Rondvraag. en pijn weg- wrijven met JAARVERGADERING ONDERLINGE PAARDENVERZEKERING. De Onderlinge Paardenverzekering te Holten hield maandag 'haar jaarverga dering in café Jansen. Na een welkomstwoord van de voor zitter, de heer J. Aaltink, waarbij deze zich afvroeg, of 't paard nog wel vol doende in de belangstelling staat in ver houding tot de vele goede diensten, die het de mens bewijst, bracht de penning meester, de heer J. H. Sprokkereef, ver slag uit. Uit het jaarverslag bleek, dat 1956 voor de verzekering een vrij gun stig jaar is geweest, 11 paarden moes ten worden overgenomen, waarvan er 5 waren gestorven. Hiervoor is uitbetaald f7475.Bij een.heffing van 2 pre mie is er een batig slot van f 2089.66. Het bezit der vereniging kwam hierdoor op f 14.403,31. De kascontrolecommissie, bestaande uit de heren A. Bronsvoort en W. Veltkamp, brachten een grondig ver slag uit, waarna 'de boekhouder werd gedechargeerd voor 't gevoerde beheer. Voor 1957 werden benoemd in de con trolecommissie de heren A. Bronsvoort en J. Aanstoot. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren M. Nijland, J. A. Wegstapel en H. W. Wechstapei, werden met bijna algemene stemmen herkozen. Als taxateur werd de 'heer G. Aanstoot herkozen. Genoemde fuctionarissen namen allen hun benoeming aan, met dank voor het in hen gestelde vertrouwen. Besloten werd om de taxateur, de heer F. J. Kolkman, een bewijs van mede leven te zenden, in verband met zijn ziekte. Op de na afloop der ledenvergadering gehouden bestuursvergadering werd de penningmeester op zijn verzoek eervol ontslag verleend en als zodanig benoemd de heer H. Vosman, Schoolstraat 3. v* I Voor de RUWVOEDERONDERZOEK De belangstelling voor het ruwvoeder- onderzoek is dit seizoen veel groter ge weest dan werd verwacht. Ondanks de vaak minder goedé winning van het ruwvoer zijn er toch veel boeren ge weest die ook nu of juist nu? het zeer grote belang van ruwvoederonder- zoek hebben ingezien. We hopen dat de ze toegenomen belangstelling zich ook in de toekomst verder in opgaande lijn zal blijven ontwikkelen. Door allerlei geheel onvoorziene en zeer toevallige omstandigheden heeft 't aan een der laboratoria wel eens wat lang geduurd voor de boeren de ana lyseformulieren ingevuld thuis hadden; thans zijn deze moeilijkheden achter de rug. Gehoopt wordt dat ook in dit op zicht 1956 een grote uitzondering zal zijn. Aan de goede wil. zal het zeker niet ontbreken. In de praktijk hoort men wel eens, dat de resultaten verkregen met het onderzochte voer niet geheel overeen stemmen met de analysecijfers (bij goed opgestelde en ook uitgevoerde rantsoe nen). Dit is soms mogelijk, maar be hoort o.i. tot de zeer grote uitzonderin gen. Zeer vaak kan men dan aantonen dat de bemonstering niet geheel juist is geweest; ook is het mogelijk dat uw dieren een tekort hebben aan een of ander element, waardoor d'e vertering wordt geschaad. In feite kunt u dan t'e maken hebben met een verborgen ziek te bij de dieren. Bedenkt dan dat de verklaring van de afwijking dan niet ligt bij uw berijfslabaratorium. Hoewel niet feilloos welke menselijke arbeid is dat wel? zijn de fouten aan de bedrijfslaboratoria gemaakt zeer gering in aantal. Voortdurend vindt een super controle plaats. De fouten liggen vaker buiten de laboratoria dan er binnen. Dus: houdt vertrouwen in het werk van uw bedrij f slaboratoria. De film over Ds. Peter Marshall. Donderdagavond a.s. om 8 uur wordt in zaal „Amicitia" de film „Morgen zie je weer" vertoond. We mogen U er op attent maken, dat 'de Christelijke Film Actie er in ge slaagd is beslag te leggen op een copie van deze rolprent. De CFA is voorne mens „Morgen zie ik je weer" in dit seizoen te vertonen. Ze heeft daarvoor een speciale apparatuur aangeschaft, want zoals bekend, bedient een Cine mascope-film zich van een aparte lens en van een breed scherm. De film is gemaakt naar het boek „A man called Peter" van Catherine Mar shall. Het boek heeft in de Verenigde Staten twee jaar lang behoord tot de meest verkochte lectuur. In september van het jaar 1955 verscheen te Baarn de Nederlandse vertaling onder de ti tel „Morgen zie ik je weer". Ook hier te lande is er zeer veel belangstelling voor dit boek. En in verband met deze grote belangstelling trekt ook de film, die naar het boek gemaakt is, in Ne derland veel aandacht. In Den Haag werd de film elf weken lang vertoond. En dat is wel verbazingwekkend. Want de kracht van de film is niet 't levensverhaal van dominee Peter Mar shal, maar de boodschap, die hij brengt. Want dat de film boeiend is, is hele maal niet een gevolg van een roman tisch en avontuurlijk leven van domi nee Marshall. Dat leven is namelijk in heel weinig woorden samen te vatten: er woont in Schotland een jongen, die graag naar zee wil, maar daarin totaal verhinderd wordt. Hij gaat als alle an dere jongens uit zijn woonplaats naar <5e fabriek en in de avonduren studeert hij. Maar op een avond ontmoet hij God en hij krijgt de opdracht, dat hij predi kant moet worden. En Peter Marshall wordt het met hart en ziel. Na zijn stu die trekt hij naar Amerika en hij heeft een succesvolle loopbaan. Hij vindt er huwelijksgeluk, wordt beroemd en ge vierd en brengt 't tenslotte in Washing ton tot predikant van de Senaat. Naar de wereld gesproken is dat een mooie loopbaan. Maar stof voor 'n film lijkt het toch niet. Maar desondanks is er een film van dit ware levensverhaal gemaakt. En „Morgen zie ik je weer" wint het van vooroordeel en tegenzin. Natuurlijk zoekt men naar de reden, waarom de film boeit. En dan moet 't wel zijn omdat de boodschap, die on verbloemd wordt gebracht, overal echt is. Ze wordt (is) gebracht door een le vend mens, die een rotsvast Godsver trouwen heeft gehad. Maar die ook menselijk was, die twijfel kende, die vreesde, dat hij over het paard getild werd en het contact met God verloren had. De scène op d'e keldertrap is een van de indringendste uit de film, juist omdat het hier om twijfel gaat. Goed, het is een film, die haar Ame rikaanse afkomst nergens verloochent. De leefwijze is er anders, de mensen zijn anders, de kerk is er anders, de zondag is er anders. Maar de bood schap is gelijk. En Peter Marshall heeft een eigen wijze gehad om het Woord te brengen. Hij is direct, op de man al Hij spreekt voortreffelijke volzinnen beeldende taal zonder ergens ordinal j^fil otelHol oord hi ,nd. He te zijn. Zijn vergelijkingen en heelde zijn pakkend. En dan denkt men me! een aan de preek voor de adelborstei waarin door middel van 'n simpel vet haal het sterven genoemd wordt eet wakker worden in een andere iteld. Ret on ,Kwa kamer, waarheen de Vader je gebrach ans we het de n te k heeft. Soms beschuldigen die preken maar altijd zijn ze gevuld van een k vensblijheid, die dringend verkondig wordt in „Gods eigen land", zoals Arno rika vaak genoemd wordt, maar dat, zegt dominee Marshall, alleen maaLn m Gods land kan zijn, wanneer er God volk woont. htgelo oefent volde voorl :dt in Igen v Er is nóg iets merkwaardigs aan ze film.- De oude wet is, dat de fik leeft van het beeld en dat 't woord de tweede plaats dient te komen. M; toen is er een filmer geweest, Marcë Pagnol, die in „Manon van de bron nen" het bestond een pastoor 'n te laten houden van zo'n tien minuten Daar was het woord nummer één het beeld begeleidde dat woord dooi de reacties van het bij die preek fej betrokken kerkgangers vast te leggen. De maker van „Morgen zie ik je weer' Henry Koster, gaat zo mogelijk no verder. Er is niet één preek in dez film, maar er zijn er verschillende. Ooi nu worden de reacties van de gemeen te opgevangen, maar heel vaak belichi de camera alleen dominee Marshall, het is nergens hinderlijk. Integendeel men kijkt met graagte naar die predi kant (die door Richard Todd, sugges- tief en met veel begrip wordt speeld), omdat hij werkelijk wat zeggen heeft. Die preken zijn de hoog tepunten van de film geworden. Behalve de preken zijn er nog vele andere prachtige scènes. We noemden de dominee op de keldertrap. En zeker moet de toespraak van Catharine ge noemd worden voor de moderne jeugd En vooral ook de scène van een werke lijke gebedsgenezing, en die van de kracht, waarmee dominee Marshall na een zeer ernstige ziekte zijn werk her vat. Slechts korte tijd hervat, want inWijve 1949 is deze zeer bizondere predikant op 48-jarige leeftijd overleden. De Ame rikaanse filmtitel zegt het suggestief: er was een man (van God gezonden), wiens naam Peter was. De Nederlandse titel is ontleend aan Marshali's laatste woorden tot zijn vrouw, die aan het slot in geloofsvertrouwen worden geïn terpreteerd: morgen zie ik je weer. Oi als men het Engels zuiverder vertaald: ik zie je weer, als het Morgen is. [n Nee de k le op door tdelw lij de ;r eei de lat de ichtelc mer thij z ekt. 1 perd goe< renigc Aan b voorz k voc ibesch PITS'! 31 De t( jnderd tsor lie aar de en" v bard I De fi in dit nu diej Dit zijn dan maar een paar kantteke ningen bij een film, waarvan men mei zeer grote vreugde kan melden, dat-®, uitgebracht is. Want het is iets bizon- ders, dat een groot publiek geconfron teerd wordt met de verkondiging van Gods Woord via de film. En al zullen er op sommige punten misschien be denkingen zijn tegen de film, z-e is een document van geloofsvertrouwen. „Morgen zie ik je weer" verdient de grote aandacht ten volle. aagstu tuinen, „O. mtwooi In he nerik ireld'c ■nkier Jerry Is luiti ler W mar ich sle ewege Zij i chappi. FILMAVOND VAN DE MOTORCLUB. In de feestzaal van hotel Vosman bood de Castrol-Holland N.V. de leden van de motor- en automobielclub „De Hol- terberg" en enkele genodigden donder dagavond een filmavond aan. Ruim hon derd personen hebben hiervan gebruik gemaakt. De voorzitter, de heer Joh. van Geen huizen, heette in zijn welkomstwoord in het bijzonder welkom de heer J. Haver man, die als cineast optrad, en verschil lende films zelf had opgenomen, en de heer E. Bos, de motorsportspecialist. Na een tekenfilmpje werd een kleuren film vertoond van de Handelstropheerit, welke deze zomer in de Ardennen ver reden werd, en van de Motorcross in Schijndel, waar Jan Klink als overwin naar uit de strijd kwam. Bijzonder fraai waren de opnamen in kleuren van de elfstedentocht door Friesland per auto en motor, waaraan niet minder dan 1600 personen deel namen. Na de pauze volgde nog de vertoning van een speelfilm, „Die dwaze Mr. Jo nes", welke door haar humoristisch ka rakter wel bijzonder in de smaak viel. De voorzitter heeft de genoemde he ren na afloop zeer bedankt voor het uit stekend programma, dat deze avond vertoond werd. AFSCHEID VAN MEJ. SLOTMAN OP DE SECRETARIE. In verband met het haar op haar verzoek verleend eervol ontslag als ty piste ter secretarie nam mej. Heintje Slotman donderdagmiddag afscheid van haar werkkring. Zij werd daarbij in tegenwoordigheid van de gemeente-secretaris en de colle ga's toegesproken door de burgemeester, die haar dank bracht door de door haar in de afgelopen zes jaar in het belang der gemeente verrichte arbeid en haar een gelukkige toekomst toewenste. Hij bood haar een enveloppe met inhoud aan. De secretaris, de heer G. J. Langen- barg, belichtte de goede samenwerking en de prettige verstandhouding geduren de haar arbeid op de secretarie, waarbij de heren W. Beijers en de gemeente architect, de heer Louwerse, zich aan sloten. Mej. Slotman heeft allen hartelijk dank gebracht voor de goede woorden en de enveloppe met inhoud, waarvoor zij een herinnering aan haar secretarie jaren hoopt te kopen. PROPAGANDA VOOR STEUN WETTIG GEZAG. Aan de oproep van de burgemeester tot de niet-dienstplichtigen van de lich tingen 1947 en jonger om op 29 januari in zaal Vosman eens te komen sprekeii over de vraag, wat de gebeurtenissen in Hongarije hen te zeggen hadden, hebben tal van opgeroepenen gehoor gegeven. Mr. Enklaar heeft hen daarbij gewe zen op de grote verantwoordelijkheid, die op de ionge mannen rust ten aanzien van de beveiliging van het eigen grond gebied en welke kan geschieden door middel van de Nationale Reserve. In november klopte ons het hart in de keel, maar wij zullen ons thans bezin nen moeten, aldus de burgemeester, om tot daden te komen door middel van het Nationaal Instituut Steun Wettig Gezag. De secretaris van de prov. commissie van S.W.G., de heer G. J. Oude Groen te Boekelo, heeft daarna in een toe spraak de gebeurtenissen in Hongarije nog eens in een duidelijk licht gesteld en een overzicht gegeven waarom de Na tionale Reserve noodzakelijk is. Hij heeft er daarbij op gewezen onder welke voor waarden de niet-dienstplichtigen of bui tengewoon dienstplichtigen tot de Natio nale Reserve kunnen toetreden. Voor hen, die vrijstelling van de dienst hebben aangevraagd en aan wie deze voor een jaar is verleend kan het van belang zijn dat zij zo spoedig mogelijk tot de Nationale Reserve toetreden, om dat het met het vêrlenen van de verdere vrijstelling dan iets gemakkelijker kan gaan. Aan het einde van de vergadering ga ven zich 9 jongelieden op, waarvan er 7 ter keuring zullen worden opgeroepen. BEVORDERINGEN BIJ DE BRANDWEER. Door burgemeester en wethouders de zer gemeente zijn met ingang van 1 fe bruari j.l. bij het vrijwillig brandweer korps te Holten benoemd: tot brand meester le klas, materiaalbeheerder, de heer D. J. Bulsink; tot brandmeester de heer G. Steunenberg; en tot onderbrand meester de heren E. J. Westerik en "W. Oolbekkink. In principe werd besloten in de zomer maanden gedurende de weekenden een brandpiket in te stellen omdat de brand weerlieden dan dikwijls moeilijker zijn te bereiken en dusdoende een vaste kern met een bevelvoerder, een chauffeur-, pompbediener enz. aanwezig is. leven zijn aart >1 ie -gei fend b Door ussen eie 1 rijgt 1 oop. Het i reet t )e i het erbij si elaat erman lok hi Peggy, lent e rerdeli Oos Stephe Stiti vertolk tan W: ten. In h ing ti na v-ie sponta- iartij ïeer h Aarc Fred t van F he ?isch - ta lijn v bedrijf hij ge De i sekam De l H. laatste en ee inhouc In i H.K.H toesch- zongei Aan mocht plaus Zate den o

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2