Tv Landbouwstructuur niet economisch verantwoord fcj *1=3.1* BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN I Huidgcnezitig In de feestelijke jaarvergadering van de afdeling der O.L.M. heeft Ir. J. Baas, de voorzitter van het hoofdbestuur, ernstige kritiek geoefend op de inhoud van een artikel, dat de oud-minister van financiën, de heer J. van der Kieft, geschreven heeft in Het Vrije Volk van 3 januari j.l. De heer Van der Kieft raakt hier een probleem aan, dat de economen en land bouwdeskundigen reeds jarenlang bezig houdt, dat door de behoefte aan voedsel in de na-oorlogse jaren op de achter grond is geraakt, maarthans door de minder gunstige omstandigheden, waarin de landbouw door allerlei omstandighe den is komen te verkeren, weer actueel geworden is, n.l. de kleine boerenbedrij ven. De schrijver geeft hierin een visie, die zeker niet door ieder wordt gedeeld, maar waarvan gezegd kan worden, dat het van belang is, dat# de boerenstand er kennis van neemt. Want dat heeft ook Ir. Baas duidelijk uitgesproken, dat de boeren stand oog zal moeten hebben voor de ver anderingen, welke er in de maatschappij plaats grijpen. Het is om die redenen, dat wij hebben gemeend het artikel van de 'heer Van der Kieft hieronder te moeten afdrukken. V/ij hebben daaruit echter in tegenstelling- tot Ir. Baas'niet kunnen lezen, dat de boerenstand achterlijk is. SANERING VOORDAT NIEUWE OFFERS WORDEN GEVRAAGD. De heer H. D. Louwes, de voor zitter van de Landbouwcoöperatie „Centraal Bureau", heeft onlangs in Amsterdam een merkwaardige re devoering gehouden. Zijn probleem stelling kan als volgt worden samen gevat: „Onontkoombaar staat het gehele Nederlandse volk voor de vraag: Heeft de instandhouding van onze landbouw zin voor het volk anno 1957?" - Zoals gewoonlijk door de pleitbezor gers voor de landbouw geschiedt, wordt ook door de heer Louwes de kèrn van het vraagstuk omzeild. Ik ben namelijk bereid de bovengestelde vraa.g van gan ser harte bevestigend te beantwoorden. Maar ik voeg er dan onmiddellijk aan toe, dat de vraagstelling misleidend is. De vraag dient te luiden: Heeft de instandhouding van onze landbouw in zijn huidige structuur zin voor ons volk anno 1957? En op deze vraag moet het antwoord zonder enige terughouding zijn: Neen! De beslaande structuur van de land bouw in Nederland is in strijd met elk gezond economisch begrip. Het grootste gedeelte van de bedrijven is te klein om rendabel te worden bewerkt. Er is een verborgen werkloosheid, omdat de boer op de kleine bedrijven onvoldoende em plooi voor zijn werkkracht vindt. Dien tengevolge is de productiviteit te laag en het aantal overbodige werkkrachten in de landbouw te hoog. Ik mag hierbij verwijzen naar een ar tikel van dr. ir. A. Maris „Het boeren- zoonsvraagstuk in groter verband" in Econ. Stat. Berichten van. 4 juli 1956. Hij komt daarin tot de conclusie, dat er in Nederland ruim 40.000 boerenzoons teveel in de landbouw werkzaam zijn, waarvan ongeveer 25.000 op de zand gronden. Een enkele aanhaling uit dit artikel moge ik mij veroorloven „Laten wij de tuinbouw buiten beschou wing, dan komt de voorgaande conclu sie eigenlijk hierop neer, dat wij in Nederland moeten streven naar glo baal 130.000 bedrijven met 45.000 mee werkende boerenzoons. Nemen wij verder aan, dat wij op de duur 100.000 a 125.000 landarbeiders overhouden dan wil dit zeggen dat de manlijke agrarische beroepsbevolking (excl. tuinbouw) in de toekomst 275 a 300.000 zal bedragen (thans onge veer 500.000). Hiermee zijn wij dan aangeland bij een agrarische bevol kingsdichtheid die thans Denemarken te zien geeft. Een land met geen ex cessief grote bedrijven en met een ni- .veau van bedrijfsvoering dat vergelijk baar is met het onze." De gevolgtrekkingen van de heer Ma- ris worden bevestigd door een goed-ge- documenteerd artikel van ir. H. Dijkstra in Socialisme en Democratie van septem ber 1956 getiteld: „Socialistisch pers pectief in de Landbouwpolitiek". Hieruit blijkt, dat er in Nederland 194.000 landbouwbedrijven zijn, waarvan 121.000 één-mansbedrijven. Daar is de boer zoals Dijkstra het uitdrukt niet alleen ondernemer, maar tevens zijn eigen en enige arbeider. Naar de opper vlakte kunnen deze 121.000 bedrijven als volgt worden verdeeld: 1— 3 ha 30.000 3— 5 ha 30.000 5—10 ha 61.000 Waar verder uit het artikel van ir. Dijkstra blijkt, dat 10 ha als een rede lijke grootte voor een nog rendabel te voeren bedrijf moet worden beschouwd, is het duidelijk, dat het aantal dwerg- bedrijven in Nederland veel te groot is en de structuur van onze landbouw niet deugt. ONVOLDOENDE EMPLOOI. Een samenvatting van de toestand vindt men nog in een artikel over „De landbouw in Benelux nieuwe pèrspee- tieven" van W. Ie Mair, ec. drs. in Eco- nomisch-Statitisehe Berichten van 8 augustus 1956. Hier volgt het betref fende' citaat: „De in de landbouw zo sterk verbreide structurele werkloosheid vloeit hier uit vooral voort, dat op vele bedrij ven van geringe omvang onvoldoende emplooi te vinden is voor de aldaar aanwezige arbeidskrachten. Deze ver borgen werkloosheid is een van de voornaamtse oorzaken d'er lage ar- beidsproduktiviteit bij de kleine bedrij-, ven en men mag daarom de bestrij ding van de verborgen werkloosheid als een der belangrijkste opgaven van de landbouwpolitiek beschouwen. Wan neer men bedenkt, dat het welslagen van deze politiek vooral afhankelijk is van het vergroten der vele, door hun geringe omvang economisch niet levensvatbare bedrijven en van de be vordering van de migratie der in de landbouw overtollige arbeidskrachten naar andere sectoren van het econo misch leven, dan is het duidelijk, dat het werkgelegenheidsvraagstuk in de landbouw uiteindelijk in hoge mate af hangt van de werkgelegenheidspolitiek in de industrie." Akkoord. Vermoedelijk zal niemand ontkennen,, dat er werkgelegenheid is in de industrie. Een periode van hoogcon junctuur lijks dus aangewezen om het vraagstuk van voorlichting, herscholing en overbrenging van arbeidskrachten van landbouw naar industrie, op grootse wijze aan te pakken. Doch daarvan be speurt men noch in de redevoeringen van de heer Louwes noch in de voorstel len van de landbouworganisaties ook maar een begin. Onze hele landbouwpolitiek is gericht op handhaving van het bestaande, op handhaving van een economisch vol strekt onverantwoorde bedrij fsgrootte, op handhaving van een verborgen werk loosheid, die schadelijk is voor onze sa menleving; zowel als voor de betrokken mensen. En de vraag rijst dus of het verant woord is van het Nederlandse volk be langrijke bedragen te vorderen voor het instandhouden van deze situatie zonder ook maar een enkel perspectief op uit eindelijke gezondmaking te openen. Ik vraag, dunkt mij, niep te veel. Het zal tijd, geld en veel inspanning kosten om de verhoudingen in de landbouw te wij zigen. Dat voor een overgangsperiode nog belangrijke, bedragen beschikbaar worden gesteld, zal iedereen wel billijken. SANERING. Maar niet zonder plan, zonder uitzicht op uiteindelijke sanering. Hoe bereiken wij de met Denemarken vergelijkbare toestand, waarvan ir. Maris in zijn artikel melding maakt? Welke maatregelen nemen wij, welke plannen hebben wij, welke weg volgen wij En zo lang onze landbouwpolitiek, noch onze landbouworganisaties ant woord geven op deze vragen, blijft het weinig verantwoord op den duur belang rijke bedragen uit dé belastinggelden beschikbaar te stellen voor een landbouw beschikbaar te stellen voor een land bouwstructuur, die feitelijk niemand voor zijn rekéning durft te nemen. "Het wachten is dus. op een plan op lang zicht. Maar dat is dan ook het mi nimum, dat kan worden verlangd voor en aleer er over belangrijke subsidies wordt gediscussieerd. KORDAAT OPTREDEN REDDE BOERDERIJ Zondagmiddag ontstond schoorsteen brand ten huize van de heer H. J. Ket- •telarij op Pongers in de Beuseberg. Door 'n lek in de schoorsteen, ontstaan door dat een zich daarin bevindende houten balk was doorgebrand, deelde 't vuur zich mee aan het op de zolder opge stapelde hooi. Gelukkig werd dit door de bewoners en de toegeschoten buren bijtijds ontdekt, zodat men met een schuimblusapparaat 't vuur zoveel mo gelijk kon doven, in afwachting van de inmiddels gewaarschuwde brandweer, die spoedig ter plaatse was en met de nevelspui't het vuur kon blussen. Door kordaat optreden bleef het be drijf van de heer Kettelarij behouden. DRIE ZENDINGSFILMAVONDEN Vanwege de plaatselijke afdeling van de Ned. Herv. Zending zal op maandag 4 februari in „Irene" een zendings filmavond worden gehouden, waarop een tweetal zeer actuele films zal wor den vertoond. Teneinde iedereen zoveel- mogelijk in de gelegenheid te stellen deze films te zien, zal ook in Espelo op 5 februari en in Dijkerhoek op 6 februari een voorstelling plaats vinden. Vertoond worden de films „Geen grenzen meer", waarin de rassentegen stellingen tussen blanken en negers in de Verenigde Staten van Amerika wor den belicht en „Ga uit in de wereld", welke laat zien hoe door de zending het Evangelie van Jezus Christus in de heidense landen doorwerkt. Zij laat ook iets zien omtrent ieders verantwoorde lijkheid bij dit zendingswerk, zodat 'n bezoek aan een. dezer avonden warm kan worden aanbevolen. PROPAGANDA-AVOND NED. BIJBELGENOOTSCHAP Maandagavond werd in gebouw Irene' dat tot de laatste plaats toe was be zet de jaarlijkse propaganda->avond gehouden van de afdeling Holten van het Nederlands Bijbelgenootschap. De voorzitter der afdeling, Ds. J. H. Israël, opende deze bijeenkomst met gebed en Schriftlezing uit Psalm 98 vs'. 1 t.m. 3. Van een uitgereikt liederen- blad werd gezongen het lied „Het boek voor alle volken" op de wijze van Gez. 218 en naar de tekst van Ds. F. Visser. Ds. Israël sprak hierna een openings woord, waarbij hij zich in het bizon der richtte tot de declamator Willem Berkhemer uit Arnhem en de heer Ab Spaargaren, adjunct-secretaris van het NBG, wonende te Apeldoorn. Ds. Israël zeide, dat het NBG zich ten doel stelt de Bijbel te verspreiden (Onder ons eigen volk -niet alleen, doch ook buiten onze landsgrenzen. Er zijn streken in de wereld, waar de Bijbel een verboden boek is, zodat hierdoor de allerbeste boodschap aan de bewoners wordt ont houden. In Nederland wordt aan de verspreiding van de Bijbel en het werk van het NBG geen strobreed in de weg gelegd. Dit grote voorrecht houdt het gevaar in, dat wij de grote zegeningen Gods uit het oog verliezen. De Bijbel wil ons de weg wijzen naar de eeuwige blijdschap. Het werk van het NBG heeft recht op onze financiële steun, op onze waardering en op onze voor bede. Spr. deelde mede, dat er '324 le- den-bègunstigers in Holten zijn, 'n aan tal, dat belangrijk hoger kan en moet worden, opdat het Woord van God in deze tijd zijn loop hebbe. Hierna sprak de heer Spaargaren een propagandistisch woord. Menigmaal, zo zei hij, wordt de plattelandsbewoner beschouwd als in eenzaamheid te le- venj terwijl de stedeling gezien wordt als een mens, die ten volle in de ge meenschap is opgenomen: Veelal is 't tegendeel het geval, want de bewoners van het landelijke Okkenbroek, waar ik vandaag nog even verbleef, zijn tenge volge van een goede gemeenschapszin niet zo eenzaam als men wel eens denkt. Integendeel. Juist de inwoners van de grote steden voelen zich eenzaam, om dat men de gemeenschapszin ten enen male mist. Eenzaamheid is een ontzag lijk gevaar, dat de mens bedreigt. Deze eenzaamheid wordt in de hand gewerkt, naarmate de mens van de Bijbel af leeft. Wanneer wij de Bijbel goed verstaan, zal dit ons moeten voeren tot het zoe ken van gemeenschap met onze mede mensen. Spreker stelde de vraag: Leest U thuis de Bijbel of is dit Woord van' God voor U een dood ding geworden, een ornament? De Bijbel is reeds in 1100 talen verschenen, doch over de gehele wereld £ijn er nog steeds drie honderd, miljoen mensen, die de Bijbel niet kunnen lezen. Een groot gedeelte van deze miljoenen is analphabeet, doch het overgrote deel kan de Bijbel niet lezen, omdat hij niet in hun taal is ver schenen. De heer Berkhemer declameerde hier na uit de Bijbel Johannes 9 (genezing van de blindgeborene), Johannes 10 (De Goede Herder), Johannes 11 (de opwek king van Lazarus), Jesaja 55 (uitnodi ging tot het heil des Heren) en Jere- mia 22 (het aanzeggen van het oordeel aan koning Jojakim). De heer Berkhemer besloot met het voordragen van Job 28, waarin Job's laatste redevoeringen zijn opgenomen. Deze declamator wist de aanwezigen zeer te boeien. Hij is er volkomen in geslaagd het oude Woord van God voor zijn gehoor te dóen léven. Ds. Hoogkamp sprak een kort slot woord. Hij bracht dank aan de heer Berkhemer voor zijn zeer gewaardeerd optreden en eindigde met dankgebed, nadat gemeenschappelijk nog was ge zongen het lied „Hsb dank, o God van alle leven" van Fedde Schurer, op de melodie van Psalm "98.. Het gesproken woord werd afgewisseld met zang van het Hervormd kerkkoor. Rest ons nog te melden, dat in de pauze door ve7en belangstelling werd getoond voor de expositie van Bijbels, kinderbijbels enz. Tal van aanwezigen kochten uit de voorraad tentoongestel de lectuur. Ds. Israël werd bij accla matie tot voorzitter der afdeling her kozen. JAARVERGADERING VEEFONDS ONS BELANG" Het onderlinge veefonds „Ons Be lang" hield donderdagmiddag in hotel Holterman zijn jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer E. Voordes. Door de administrateur, de heer G. J. Boks, werd in deze vergadering 't jaar verslag uitgebracht en rekening en ver antwoording afgelegd, waaraan wij ont lenen, dat het ledental aan het einde van het jaar 1956 167/bedroeg met 796 runderen, welke een verzekerde waar de vertegenwoordigen van f 354.970,- Door opheffing hunner bedrijven gin gen twee leden het fonds verlaten, ter wijl 1 nieuw lid werd ingeschreven. Er behoefde in het verslagjaar slechts twee procent premré te worden gehe ven tot dekking van de onkosten van onteigende runderen. Hun aantal be droeg 14 stuks, waarvoor werd uit betaald een bedrag Van f 5950,—. De inkomsten bedroegen f 10.461,91 en de uitgaven f6.658.04, zodat er een batig saldo was van 'f 3.803,87. Aan de heer Boks werd na het ver slag van 'de kascommissie dank ge bracht voor zijn beheer, waarvoor hem decharge werd verleend. De aftredende be~tuursleden, de he ren A. Nijhuis, M. Nijland. E. Prins en G. W. Wolters werden bij acclamatie herkozen. Tot leden van de kascommissie voor het jaar 1957 werden nog benoemd de heren A. Rattink en H. J. Klein Nagel- voort. Ondertrouwd: J. F. Keijser, 22 jaar en H. J. Mossink; 19 jaar, beiden wonende te Holten. Overleden: B. Kuilder, echtgenote van J. de Hoop, 79 jaar, Kolweg 7. T. Ma- nenschijn, echtgenoot van G. van Loo, 46 jaar, Beuseberg 127. G. Vrolijk, weduwe van L. Nijmeijer, 82 jr., Neer dorp 99 (overleden te Deventer). BEVOLKING. Ingekomen: IT. Brons voort, v. Vlaaf- ding'en naar De venter weg 12. H. H. Veldhuis, van Rijssen naar Smidsstr. 5. Vertrokken: H. P. Claasen, van Hol- terberg 32 naar Soest. G. Dijkink, van Espelo 88 naar Raalte. H. Brons voort, van Deventerweg 12 naar Plen- gelo (O.). J. C. Weiss en gezin, van ITolterberg 26 naar Almelo. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Addink en 's avonds 7 uur Ds Israël (H.C. Zondag 39), „Is gehoorzamen altijd moeilijk?" Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël. Geref. Kerk. 9.30 uur (Bed. H. Avond maal) en 2.30 uur (Bed. H. Avond maal en Dankz.) Ds. R. A. Hoogkamp. SLIP JACHT ACHTER DE MEUTE. Voor de zaterdagmiddag op initiatief van de L.R.V. „De Bergruiters" door de Kon. Ned. Jachtvereniging gehouden slip jacht bestond een grote belangstel ling. De meeste kijklustigen hadden zich begeven naar het z.g. Achterbergse veen op de grens van Holten, Rijssen en Mar- kelo. Op deze licht begroeide vlakte kon men de ruiters, waaronder enkele ama zones in hun fleurige jachtcostuums, de leden der K.N.J.V. in rode jasjes en met jachthoeden en de Bergruiters in hun keurige rijcostuum, achter de honden zien draven, die luid blaffend het uit gelegde slipspoor volgden en nauwelijks- bij te houden waren. Nadat dé deelnemers zich verzameld hadden in hotel Muller aan de Deven terweg, reed men naar het Erve Manen- schijn aan de voet van de Zuurberg, waar de start plaats had voor de eerste run, welke over de berg door het be boste terrein leidde naar café De Poppe aan de Markeloseweg. Het tweede deel van deze jachtrit vond haar aanvang op de Hoch en ging meer over het vlakke en minder be groeide gebied van het Achterbergse yeen, waar de verrichtingen van ruiters en honden goed te volgen waren. Hier- werden enkele reeën opgejaagd en dat was voor een drietal viervoeters aanlei ding om van het slipspoor af te wijken. Zij k wain en echter weer onder de hoede van de jagermeester, de heer Modder man, die de leiding van deze slipjacht had, tei-echt. Het laatste deel ging vanuit de Kip- hoek over de Borkeld naar de Vianen- weg, een rit door de bossen, welke veel concentratie eiste van de deelnemers, omdat de meute hier moeilijk te volgen was. Enkele ruiters hebben tijdens deze rit nog een buiteling 'gemaakt, doordat hun paard wegens de^oneffenheid van het terrein, o.a. door konijnenholen, struikelde. Er deden zich echter geen ongelukken voor. Aan de Vianenweg stonden de trailers gereed om de paarden varide gasten weer weg te voeren. In hotel Muller heeft de heer Modder man het bestuur van de Bergruiters met nam% hun voorzitter-instructeur, de heer H. Beltman dank gebracht voor de organisatie van deze jachtrit, die 'n zeer vlot verloop had. FILMAVOND VAN HET N.V.V. In verband met het gouden jubileum van het NVV werd de leden van de- plaatselijke, afdelingen dezer vakorga nisatie donderdagavond in de zaal van café Maats een filmavond aangeboden, welke georganiseerd werd door de Be- stuurdersbond. Er werd voor deze avond een kleine toegangsprijs gevraagd om daaruit de kosten te dekken voor de zeer geslaagde kindervoorstelling, wel ke 's middags werd gegeven. Nadat de voorzitter van de bestuur- dersbond, de heer W. Beijers, de ge heel bezette zaal had- welkom geheten en er nog even op gewezen had, dat ons land in verband met de bestedings beperking een wellicht moeilijk jaar kan tegemoet zien, werd door de heer Wierda van de Arfi een aardig film programma gedraaid, waarin de toe schouwers o.a. konden kennis maken met de jubileumfilm „Gouden oogst" en met het stadionspel, geschreven door Ds. J. Wit. Een speechje van voorzit ter Van Wingerden onderstreepte het vertoonde nog even op duidelijke wijze. Na de pauze volgde de hoofdfilm „Honderd mannen en een meisje" met de bekende filmsterren Deanne Dur- bin, Adolphe Menjou en de bekende di rigent Leopold Stokowsky. Een muzi kale film met een stukje tragiek in verband met de werkloosheid der mu sici in vroeger jaren', die met grote aandacht gevolgd werd. ls Middags hebben ruim honderd kin deren, genoten van een echte kinder film „Tien kleine negertjes", enkele tekenfilmp-'es en van de wonderlijke coureur, die met zijn auto de gekste capriolen maakte. De kleintjes hebben er, gezien hun reacties, echt van ge noten. Zij werden getracteerd en met aan' het slot een zakje snoep, werd him voorstelling besloten. Deze middag werd door de vrouwen der bestuurders ver zorgd. DROPPING J.D.G. De J.D.G. hield zaterdagavond een dropping, waaraan zowel leden als niet- leden deelnamen. Om 7 uur werd een der tigtal deelnemers in een geblindeerde wagen gestopt en in de omgeving van Haaksbergen in groepen van drie uit gezet. Als finish was opgegeven Centraal, Dit bleek achteraf Hotel Centraal in Haaksbergen te 'zijn. Aanvankelijk leek het of het parcours te gemakkelijk was geweest, daar de eerste drie groepen zeer snel het eind punt hadden bereikt. Het tegendeel werd wel bewezen door de laatste paar groepen, waarvan er één zelfs op Duits gebied belandde. Maar nadat er om half tien en tien uur enkele vuurpijlen waren afgestoken ter oriën tatie, hadden allen spoedig bet goede pad te pakken, zodat ze niet lang meer op zich lieten wachten. Bij de prijsuitreiking, die-om half elf plaats had, bleek, dat als snelste uit de bus was gekomen, de groep bestaande uit Joh.a Wansink, A. Slotman en T. Aanstoot, die een tijd lieten noteren van 44 minuten en als prijs een wisselbeker kregen. Met 48 minuten eind'igden W. van Geenhuizen, D. Klein Velderman en J. Baltus als tweede. De derde prijs werd toegekend aan E. Maats-, H. Beldman en H. van Geenhuizen, met een tijd van 50 minuten. De tweede en derde prijs bestonden uit presentjes. Daarna kwamen resp. binnen de groe pen van: H. Bouwhuis in 53 minuten; A. Dollekamp in 1.01 uur; H. ten Velde in 1.04 uur; J. Brands in 1.24 uur; B. Pieffers in 1.37 uur; G. Otter in 1.50 uur; H. Jansen in 2.24 uur. De organisatie van deze tocht was bij de heer G. Breukink in goede handen, zodat alles prima verliep en men om kwart voor twaalf weer in Holten terug was. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: muntbiljet; leesboek (ro man); alpinomuts; gebreide handschoen; broche met steen; fietspompje; hand schoen; sjaal; herenportemonnaie met inhoud. Verloren: linker grolse want; paar kinderwanten; paar herenglacé's. „DE KINDERREHCTER GRIJPT IN" Jonge mensen, door allerlei omstan digheden in de doolhof geraakt, leiden soms maar een vreemd leven. Misdaad, diefstal, chantage, de „andere sexe", taterende jazz-muziek. Dit is zo onge veer hun levensvervulling. Meisjes, aan de zelfkant van de samenleving terecht gekomen, leiden daar hun goedkoop en uitdagend bestaan. Dit is het leven van de onbevoorrech- ten, de misdeelden. De ontwri'chte en verwaarloosde jeugd. Dit zijn jonge mensen, die in voortdurehd conflict leven met zichzelf en met de maat schappij. Hier dient te wordeln ingegrepen. En gelukkig zijn er instanties, vakmensen en vrijwilligers, voor' wie geen moeite te veel is om in te grijpen. In de bizonder mooie film „De kin derrechter grijpt in" wordt het leven van bovenbedoelde jongeren en 't werk van de reclassering en kinderbescher ming ons nobel en klaar voor ogen ge steld. Het is een spannend verhaal, waar in ons de realiteit van de onderwereld niet onthouden wordt. Doch ook ont breekt de humor niet. En zeker niet de naastenliefde, ook al lijkt het re sultaat hopeloos. Een uitstekende film, die we beslist gezien moeten hebben. -Een film, dié ons zal verrijken en onze inzichten- verdiepen. De „Vereniging Rekkense Inrichtin gen", actief werkzaam op het terrein van kinderbescherming en reclassering, hebben beslag op deze film weten te leggen, Zij komen deze film vertonen op maandag 21 januari in gebouw „Irene". Toegang wordt verleend aan perso nen boven 18 jaar. Toegangsprijs f 0 75. Wij raden ieder aan deze onvergetelijke film te gaan zien. Kaarten zijn vooruit verkrijgbaar bij: A. Westerik, Kerkplein 4; W. Drent, kapper, Oranjelaan 18; H. Roelofs, Dorpsstraat 40. Jeugdvoorstelling. En wie zijn kinderen een bizondere mooie middag wil bezorgen, doet goed, hen te zenden naar de kindervoorstel ling, die in hetzelfde gebouw om 2.30 u, gehouden wordt. De toegangsprijs voor de jeugdvoorstelling bedraagt slechts f 0,35. Er wordt de wel zeer bizondere film „Alleen op de wereld" vertoond, naar het bekende boek van Hector Mallot. Het beroemde verhaal van Vitalis, Re- mi, Capi, Matthia etc. etc. UITVOERING „C.O.C.". De Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." geeft zaterdag 26 januari in gebouw „Irene" haar jaarlijkse uitvoering. Op gevoerd zal worden het prachtige toneel stuk „De rebel der bergen", een mace- donisch spel in drie bedrijven. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. I Hu id zuiverheid - Huidaezondhpid ioudt de winter uit handen en voeten. Tei'W nogelij et co) lijven, in r ei tvijfell ieurs sti elooft tans h [al va italini len or iere ectort ivirat: Joch ie ,Ji£ fionga ;an ee beeld nieuw partijl: tomm vestig' sen. K

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2