n Hf VOORUITGANG Gemeeotepersoneel bood gemeentebestuur geschenk aan Ook Spierpijn! DAMPO MMfflMllIIIIlXl ook in rubber esn 2000 Hongaren op doortocht naar Canada Het 50-jarig bestaan van het gemeen tehuis, dat onlangs op bescheiden wijze herdacht werd, is voor het personeel der gemeente Holten aanleiding geworden om het gemeentebestuur een blijvend aandenken aan te bieden, In verband hiermede had dinsdag avond in de raadzaal door het dagelijks bestuur der gemeente en de leden van de raad een ontvangst plaats, waarbij het voltallig gemeentepersoneel, bestaan, de uit ruim 60 personen, aanwezig was. Nadat de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, een kort welkomstwoord had gesproken, kreeg de gemeente-secretaris, de heer G. J. Langenbarg, het woord om namens het gezamenlijk personeel het cadeau aan te bieden. Bij het gehele personeel heerst een gevoel van dankbaarheid jegens het ge meentebestuur, zo verklaarde de secre taris. Niet in de eerste plaats om de gunstige arbeidsvoorwaarden, welke in de loop van de laatste jaren zijn tot stand gekomen, maar omdat het bij het voorbereiden en het vaststellen van de verschillende besluiten steeds achter elke bepaling de persoon ziet staan. Wij zijn er daardoor voor gevrijwaard, dat wij een nummer in het grote geheel zijn geworden en konden daardoor mens blijven, ieder op zijn plaats in het rader werk van de gemeentelijke machine. En juist dat is, aldus de heer Langenbarg, ontzaggelijk belangrijk in deze tijd van vervlakking. Het vijftig-jarig bestaan van een gebouw is daarbij maar een bij komstigheid, maar het gaf het personeel de gelegenheid zijn dank in een blijvend aandenken uit te drukken. Spr. dankte daarbij in het bijzonder de burgemeester, die als voorzitter van de beide colleges zo'n belangrijk aandeel heeft in de voor bereiding en de totstandkoming van de verschillende regelingen en ieder per soonlijk steeds op zo'n prettige wijze te gemoet treedt. Het zijn dikwijls juist die persoonlijke contacten, die een aangena me sfeer en verstandhouding scheppen en het werken zo prettig maken. De heer Langenbarg schoof vervolgens een gordijn opzij, waardoor een antieke Friese staartklok zichtbaar werd, welke naar hij hoopte een blijvende plaats in het gemeentehuis zal krijgen. Zij vormt een fraai geschenk, dat aller bewondering had. De burgemeester, Mr. Enklaar, zeide in zijn antwoord bijzonder dankbaar te zijn, dat het personeel de vrij onbelang rijke gebeurtenis van het jubileum heeft willen aangrijpen om zijn gevoelens je gens het gemeentebestuur, waaronder ook de raad is te verstaan, kenbaar te maken. Wij kunnen als werkgever, aldus spr., veel decreteren, als er niet met ambitie gewerkt wordt, dan komt er van ons werk niet veel terecht. De herden king van dit jubileum is toch niet zo zinloos geweest als het ogenschijnlijk wel lijkt, want het betreft het gemeen tehuis, de plaats, waar men in kleiner verband wordt geregeerd. Dat men deze plaats heeft willen sieren met deze mooie klok stemt ons allen dankbaar. Wij moe ten er voor zorgen, aldus de burgemees ter, dat we gelijke tred houden met de tijd, die 'de klok wegtikt. Hij wees in dit verband op de totstandkoming van het georganiseerd overleg, waartegen wel en- kele bezwaren bestonden, maar dat nu toch wel blijkt te voldoen. Men leeft in een kleine gemeenschap en daar liggen de zaken wat gemoedelij ker. Het gemeentebestuur is gaarne be reid met de wensen van het personeel rekening te houden, aldus besloot Mr. Enklaar zijn dankwoord. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar Hotel Holterman, waar nog door Wethouder Teeselink en de gemeente architect, de heer Jac. Louwerse, het woord werd gevoerd en een dronk op dit samenzijn werd uitgebracht. BINDINGS- EN INSTRUCTIE-AVOND B.B. Tijdens de bindings- en instructie avond van de BB, welke donderdag in „Amicitia" gehouden werd en waar op de leden van de Holtense BB-orga- nisatie aanwezig waren, heeft 't kring- hoofd der BB, de heer P. H. van Dij ken te Rijssen, gewezen op de nood zaak om bij de huidige onzekere poli tieke toestand in de wereld te zorgen voor een voortdurende paraatheid. Dit kan alleen geschieden door de organi satie goed op poten te houden en door geregeld te oefenen. Hij deelde mede, dat zodra de regering dit noodzakelijk acht. een algemene voorlichting zal plaats vinden over de z.g. ABC-strijd- middelen (kernwapenen). Daarvoor op te leiden noodwachters zullen de voor lichting dan uitbrengen onder de be volking. Hij deelde mede, dat in het voorjaar een gezamenlijke oefening zal plaats vinden met de brandweer, blokploegen en reserve-politiek Er werd vervolgens een 5-tal films vertoond, waarin verschillende onder delen van het werk van de BB worden belicht, o.a. de film „Thomas" over het BB-materiaal, de grote brand in Zaan dam, een realistisch beeld over de brandweerlieden; de Oranje-Kruisfilm ..✓Helpende Handen" voor de EHBO- mensen, de 5 fasen van het reddings werk en tenslotte de Amerikaanse film „Operation dorstep", welke 'n duidelijk beeld gaf van de proeven met atoom bommen, in de Verenigde Staten. In de pauze werd de noodwachters een kop koffie aangeboden, terwijl aan het slot van de avond de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, alle aanwezigen en in het bizonder de heer Van Dijken, heeft bedankt en hen opwekte goed hun plicht te doen in het belang van 'n hechte organisatie voor de bescherming van de bevolking in geval van oorlog of oorlogsgevaar. BIJBELAVOND IN „IRENE" Onder liet motto: „De Bijbel open" kondigt de afdeling Holten van het Ne derlands Bijbelgenootschap de avond aan, welke gehouden zal worden op maandag 14 januari in „Irene", waar op de declamator Willem Berkhemer uit Arnhem Bijbelteksten zal declame- 1 ren, zowel uit de Staten- als uit de nieuwe vertaling. Het NBG hoopt, dat zijn contribuanten en vele belangstel lenden ook op deze wijze de Bijbel tot zich willen laten spreken. De heer Berkhemer ontmoet op zijn tournee overal zeer grote belangstel ling. De toegangsprijs is laag gehou den. Nadere bizonderheden kan men vinden in een advertentie in dit num mer. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: een paar herenglacé's3 portemonnaies met inhoud; paar Grol- se wanten; linker want. Verloren: wieldop van Chevrolet; 'n herenhandschoen; jongenspet; 'n paar Grolse wanten. Inlichtingen dagelijks aan 't Groeps- bureau Rijkspolitie te Holten, Dorps straat 22, tel. 352. en rheumatische pQnen - wrijft U weg metJ BIZONDER JACHTSCHOUWSPEL Slipjacïit achter de meute. Op initiatief van de landelijke rijver- eniging „De Bergruiters" houdt de Ko ninklijke Ned. Jachtvereniging zater dagnamiddag 12 januari (heden) een z.g. slipjaeht achter de meute over de Zuurberg en de Borkeld. Om pl.m. 2 uur zal worden gestart aan de voet van de Zuurberg bij de boerderij van de landbouwer Schutte. De eerste run loopt vanaf de start tot café „De Poppe" (pLm. 2.30 uur) aan de Markeloseweg. De tweede run gaat van „De Poppe" naar het Achterberg- se veen op de grens van Rijssen-Mar- kelo-Holten (pl.m. 3.15 uur). De laat ste run, welke over de Borkeld loopt, eindigt aan deVianenweg (pl.m. 3.45 u.). De Engelse fox-hounds worden op een spoor gezet, dat door het deelnemen de gezelschap achter de honden wordt gevolgd. De koninklijke meute zal on der leiding staan van de jagermeester, Mr. Modderman. Deze jachtrit is open gesteld voor alle landelijke rijvereni- gingen. VOLLEYBAL Uitslagen van de op maandag 7 jan. gespeelde wedstrijden: Holten-VBOW 2 2—0 Politie-Holten 2—0 Sportlust-OKK 1 0-2 VBOW 2-Sportlust 0-2 Rivo-OKK 2 (d) 1—1 Holten-OKK 3 (d) 1-1 Rivo-VBOW 1 (d) 0-2 Holten-VBOW 1 (d) 0-2 Rivo-OKK 3 (d) 1-1 De standen in de Nijverdalse volley balcompetitie per 7 januari luiden als volgt: Dames: OKK 2 10 7 2 1 16 OKK 1 8 7 1 0 15 De Zweef 1 11 4 5 2 13 VBOW 1 7 5 2 0 12 Hellendoorn 8 4 2 2 10 Sportlust 9 4 2 3 10 OKK 4 11 4 2 5 10 OKK 3 11 2 3 6 7 Rivo 6 1 4 1 6 De Zweef 2 10 0 4 6 4 VBOW 2 10 1 1 8 3 Holten 7 0 2 5 2 FEESTELIJKE JAARVERGADERING O.L.M.-AFDELIN G Op de feestelijke jaarvergadering, welke de afdeling van de OLM woens dag 16 januari a.s. in Anlicitia zal hou den, zal als spreker optreden de voor zitter van het hoofdbestuur, Ir. J. Baas. De heer Baas zal zijn gehoor zeker be langrijke dingen te vertellen hebben over de toestand in de landbouw. Hij trekt overal de 'provincie door om de boeren de inzichten van hun organisa tie op het economisch terrein kenbaar te maken. De afdelingen van de BOO en BDV uit Raalte verzorgen het verdere deel van de avond met de opvoering van 't toneelspel „Met gedoofde lichten". Men heeft ons verzocht nog even te melden, dat nog enkele toegangskaar ten ad f0,50 bij de bestuursleden be schikbaar zijn, die men gaarne spoedig zou willen plaatsen om te weten op hoeveel mensen men moet rekenen. FILMAVOND EN KINDERMIDDAG De filmavond, welke de bestuurders- bond van het NVV donderdagavond geeft met de aardige hoofdfilm „Hon derd mannen en een meisje", wordt niet gehouden in „Amicitia", maar in de zaal van café Maats. Zij is ook toe gankelijk voor niet-leden van de plaat selijke vakbondsafdelingen. De kinderen van de leden krijgen weer een aardige middag, eveneens met spannende dingen op het witte doek, n.l. „Tien kleine negertjes". Van „Ezel tje bim" hebben ze het vorig jaar zeer genoten en daarvoor zijn de voorwaar den ook nu gunstig. De vrouwen der bestuursleden verzorgen deze middag, waarbij ook nog wel wat lekkers op het programma zal staan. De kinderen moeten uiterlijk om 4 uur eventueel onder geleide aanwezig zijn. De aan vragen om toegangskaarten moeten a.s. maandag binnen zijn. 'urgerlijke Geboren: Johan Herman, zv J. Meer man en W. J. Breukink, Kerkplein 5. Gehuwd: B. Brinkman, 23 jr. en G. M. Dijkink, 22 jr., beiden te Holten. Overleden: J. Mossink, 82 jr., wv J. F. Kölling, Oranjestraat 22. BEVOLKING: Ingekomen: J. F. Keijser van Rijssen naar Kolweg 57. Vertrokken: P. Beijer en gezin van Holterberg 42 naar Zwolle. E. E. Rottman en gezin van Look 19 naar Al melo. G. ter Burg van Beuseberg 45 naar den Ham. H. J. Nijkamp van Kerkstraat 22 naar Rijssen. A. Pek- keriet van Beuseberg 91 naar Hellen- doorn. A. Stegeman van Lichtenberg 9 naar Hellendoorn. T. Koopman v. Holterberg 25 naar Grootegast. Ned. Herv. Gem. Holten. 10 uur Ds Is raël, 's avonds 7 uur Ds Addink (Zon dag 38 Heid. Cat.). Titel: De eerste ling der dagen. Collecte voor het P.I.T. Bijkerhoek. 10 uur Ds Addink. Col lecte voor het P.I.T. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur (Voorb. H. Av.) Ds R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de 3e collecte bestemd voor de Theol. Hogeschool te Kampen.. Ondanks de opkomst van kunststoffen neemt het gebruik van rubber steeds toe, want door speurwerk weet men de eigenschappen ervan aan te passen aan het te vervaardigen artikel. De Neder landse rubberindustrie staat in het bui tenland bekend als een kwaliteitsindus trie. Talloze artikelen worden over de ge hele wereld verkocht, ook in landen met een eigen rubberindustrie! Vooral in die landen waar men hoge eisen aan de kwa liteit stelt, vinden de Nederlandse rubber producten veel aftrek. Canadese impor teurs b.v. verlangen een speciaal stem pel „Made in Holland", omdat dit de verkoopkracht ten goede komt. Wat maakt men van rubber Belangrijke artikelen zijn auto- en fietsbanden, waarvan één fabriek er zelfs duizenden per dag maakt. De totale ex port van fietsbanden bedroeg vorig jaar 6 miljoen stuks. Het aantal rubber arti kelen is enorm groot. Zo maakt men b.v. in een fabriek te Loosduinen behalve banden en wat men voor de industrie op bestelling maakt, 15.000 verschillende ar. tikelen. Daarbij zijn er heel wat voor de huisvrouw, zoals stofzuigerslangen, rol len voor wringers, gasslangen, tuinslan gen (ook in kleuren) en vele andere ge bruiksartikelen, waarmede de moderne huisvrouw zich het werk kan veraange namen. Nijverdal 13 10 3 0 23 OKK 1 10 8 2 0 18 Sportlust 11 9 0 2 18 VBOW 1 10 7 3 0 17 OKK 2 12 6 3 3 15 Visnet 1 12 6 2 4 14 De Zweef 1 13 4 5 4 13 De Zweef 2 10 3 4 3 10 Politie 11 4 2 5 10 Holten 10 2 3 5 7 VBOW 2 10 1 4 5 6 Hellendoorn 2 11 0 4 7 4 Visnet 2 9 0 3 6 3 Hellendoorn 1 10 0 2 8 2 Ter Horst 10 0 2 8 2 Wedstrijdprogramma voor maandag 14 januari a.s.: De Zweef 2-Politie Visnet 2-Ter Horst Holten-Rivo (d) OKK 2-Visnet 1 Ter Horst-Politie Holten-De Zweef 1 Holten-OKK 1 (d) Rivo-OKK 1 (d) toiletmatten en kleutermorsmatten, niet alleen voor de tafel, ook om op te boet seren, plakken enz'. Het uitglijden in douchecellen kan men voorkomen met een douchemat, die zich met kleine zui- gertjes vasthecht, terwijl afdruipgaatjes zorgen dat het water kan wegvloeien. Nederland maakt het voor ons, óók in rubber Het moet prettig wassen zijn in een rode, gele of groene afwasteil, die zo ste vig is, dat hij beslist niet doorzakt als hij met water gevuld wordt verplaatst. Aardig is het bezit van een bijpassend gootsteenlekbakje (waarvan men zelfs de vlekken van theebladeren gemakkelijk kan verwijderen) en een afdmipmat die werkelijk afdruipt, omdat hij aan de on derkant is voorzien van aflopende rib bels, waardoor hij schuin ligt. Met behulp van een gootsteenaf sluitplaat je kan men de gootsteen ook als wasbak gebruiken, terwijl men om beschadiging te voorko men deze desgewenst kan voorzien van een kleurige rubber gootsteenbescher mer. Moeders waarderen de rubber em mers, voorzien van een schaalverdeling en een kruisprofiel in de bodem voor het vastpakken evenzeer, als de kleuters het zelfde emmertje in het klein. Beide zijn voorzien van een metalen beugel. Een succes zijn de bloempotschotels in frisse kleuren, die de planten een voch tige atmosfeer geven door middel van een profiel aan de binnenzijde van de bodem. De pot rust daarop en het onder liggende water kan vrij verdampen zon der dat de pot in het water staat. Nederlandse rubbermatten voor vele doeleinden gaan bij duizenden naar vrij wel alle landen ter wereld. Er zijn auto matten, badmatten, telefoonmatjes, vloermatten met grove en fijne ribbel, J.D.G. BESPRAK BELASTING EN SOCIALE WETGEVING Op de eerste bijeenkomst van de JDG in het nieuwe jaar, zaterdag in hotel Holterman, vond de jaarlijkse bestuurs wisseling plaats. Het onderwerp van deze avond was: „Belasting en sociale wetgeving", waar over J. Kater een korte inleiding hield. Hij vertelde o.m. de geschiedenis van de belastingen in de loop der eeuwen. Het bleek,' dat reeds vele jaren voor Christus „gelden" werden geïnd. Ver der legde hij de nadruk op het verschil tussen directe en indirecte belastingen. Bij de discussie bleek, dat iedereen het noodzakelijke er van inzag. Ieder een houdt van belastingen, wanneer men ze zelf niet behoeft te betalen, aldus de inleider, maar dat ze een noodzakelijk kwaad zijn, is niet waar, wel noodzakelijk, maar geen kwaad. De vraag werd gesteld of een ander systeem mogelijk was. Hierover werd naar voren gebracht, dat het wenselijk was, indien enkele veranderingen wer den aangebracht. De discussie ging over de omzet-en inkomstenbelasting, waar over verschil van mening bestond. Tot tweemaal toe werd de hulp ingeroe pen van de sociëteit, om het een en an der uiteen te zetten. Een verschuiving van lagere directe naar hogere indirec te belastingen is mogelijk, maar dit zal een nadeel opleveren voor de la gere inkomens. De conclusie was, dat het degressief-progressief belastingstel sel in ons land aan de eisen voldoet< Dank zij de grote vooruitging op het gebied van de sociale wetgeving in de laatste vijftig jaar, zijn de toestanden, vooral die van de werknemers, heel wat verbeterd. De enkele nadelen, die deze avond naar voren werden gebracht, wegen niet op tegen de vele voordelen. Aan het begin van de avond deelde de voorzitter medé, dat als vice-voor- zitster door het bestuur was aangewe zen mej. N. Arfman. Met goedkeuring van de leden werd besloten de bekende schrijver Willem v. lependaal uit te nodigen op 29 maart a.s. een lezing voor de JDG te houden. OPGAVE NIEUWE PENSIONS EN KAMPEERBOERDERIJEN. In verband met de gestegen prijzen en verdere wijzigingen, welke moeten wor den aangebracht, zal het bestuur van de V.V.V. „Hol tens Belang" overgaan tot het drukken van een nieuwe hotel- en pensionlijst. De daarop voorkomende hotels en pen sions, kampeerboerderijen enz. zijn door de administrateur reeds bezocht, maar het is mogelijk, dat er ingezetenen zijn, welke met het verlenen van pension of het verhuren van een kampeerboerderij willen beginnen. Blijkens een aankondi ging in dit nummer kunnen zij zich voor plaatsing op de lijst uiterlijk 19 januari a.s. aanmelden bij de heer G. H. Kers, de administrateur van de V.V.V., die na dere inlichtingen verstrekt. Gevraagd worden o.m. het aantal slaapkamers of slaapplaatsen, een- of twee-persoons bed den, de pensionprijzen, koud en warm stromend water, enz. Officiële publicaties VUURWAPENWET 1919 Met het oog op de afloop van de digheidsduur van de aan belanghei benden verleende bizondere machti ging ingevolge de vuurwapenwet verzoek ik hen dringend deze machil ging vóójr woensdag 16 januari a.s. gemeente-secretarie in te leveren. Desgewenst kan de geldigheids dut worden verlengd. De aandacht wordt er op gevestigd dat bij niet-tijdige verlenging van d, machtiging, wegens 't onbevoegd voor handen hebben van een vuurwapen, strafvervolging moet worden ingesteld Holten, 10 januari 1957. Het Hóófd van Plaatselijke Politie, W. H. ENKLAAR. AANGIFTE HONDENBELASTING '5' Houders van honden in de zin van ds verordening op de heffing van honden belasting worden verzocht voor jaar 1957 daarvan aangifte te doei vóór 1 maart a.s. op dinsdag- en don derdagvoormïiddagen ter gemeente-se. cretarie. Betaling der belasting dient gelijktij dig te geschieden. De aandacht wordt daarbij gevestigd op de volgende bepalingen: le onder het verlaagde tarief vallet enkel honden, uitsluitend gehoudet ten dienste van de landbouw of enis bedrijf van nijverheid of ter bewa king van gebouwen of erven; 2e zij, die in de loop van het jaar houder van één cf m eer honden wer den of zij wier hond in de loop vat het jaar een bestemming krijgt, nies genoemd onder le, zijn verplichi binnen 14 dagen aangifte te doet ter gemeente-secretarie; 3e in geval van verzuim van tijdige aangifte of ingeval van 'n foutieve aangifte kan, ongeacht de mogelijk heid van strafvervolging, de 'slag worden verviervoudigd. Holten, 10 januari 1957. Burgemeester en Wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, burgemeester, G. J. LANGENBARG, secretaris, GR' var we: ziji cri: ris< per me tie- pri gev ildus i: de voi faatsc 957 te Toch «litiek plever uktie- uideli; lanc graris itten, mimi «perk en, di De regeling van hun verblijf ii Nederland, o.a. in Holten. Zoals bekend zullen binnenkort in Ne derland nog 2000 Hongaarse vluchtelin gen aankomen, die hier tijdelijk zullen worden opgenomen in afwachting van hun doorreis naar Canada. De vluchte lingen zullen in vier treintransporten naar ons land worden gebracht en arriveren op resp. 14 januari, 21 januari, 4 februari en 18 februari. Omdat de Jaarbeursgebouwen in die tijd niet vrij zijn, heeft het Ministerie van Oorlog het militaire kamp te Budel als ontvangstcentrum beschikbaar ge steld. Na vijf a zes dagen verblijf aldaai zal elke groep worden geplaatst hetzij contractpensions van het Ministerie van Maatschappelijk W.erk, t.w. 4 hotels in Valkenburg, een bungalowkamp in Hol ten (ca. 60 bungalows), dan wel in een aantal woonoorden van de Dienst Aan vullende Werken van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, inmiddels door de eerder hier te lande aangekomen Hongaren zijn vrijgemaakt, Van de laatste groep op doorreis zijnde vluchtelingen echter zullen 200 a 30(1 personen tot hun afvaart naar Canada, omstreeks half maart, in Budel blijven; dezen zullen namelijk van daar als eer sten de tocht naar Canada aanvaarden, In verband met de weersomstandighe den acht de Canadese regering het niet gewenst, dat de Hongaren eerder dan in het voorjaar in Canada aankomen. Met Nederlandse emigratieschepen zal de reis worden ondernomen; de Nederlandse emigratiecentrale regelt een en ander in overleg met de Canadese autoriteiten hier te lande. Het transport wordt zoda nig gespreid, dat het emigratieschema voor Nederlanders normaal kan worden uitgevoerd. De eerste groep van 300 scheept zich 11 maart in, de tweede groep van 401) vertrekt op 4 april, de derde groep, ook van 400, op 14 mei, de vierde groep, om vattend 6 a 700 personen, op 20 mei, en de laatste groep volgt op 7 juni. De tijdelijke zorg voor de 2000 Hon garen zal berusten bij de Departementen van Maatschappelijk Werk en van So ciale Zaken en Volksgezondheid. Het Ne- derlandsche Roode Kruis neemt het on- vangen van de vluchtelingen in Budel voor zijn rekening, op dezelfde wijze dit tot dusver in de Jaarbeursgebouwen geschiedde. Tijdens hun tijdelijk verblijf komen de kosten van voeding en onder dak voor Nederlandse rekening. De overige kosten neemt Canada zich. Hieronder vallen ook de kosten van kleding en zakgeld, waarvoor op verzoek van de Canadese autoriteiten dezelfde normen gelden als voor de 3000 Honga ren die eerder in ons land zijn aangeko men. Er zal zorg voor worden gedragen dat in de woonoorden enz. voldoende tol ken en maatschappelijke werkers aan wezig zijn en dat gelegenheid bestaat tol geestelijke en lichamelijke ontspanning. Ook zullen er lessen in de Engelse taal gegeven worden. Waar mogelijk zullen ook deze Hongaren, tijdelijk, in het ar beidsproces worden opgenomen. In Budel zullen de binnenkomenden geregistreerd worden en iedere vluchte ling zal dan ook tijdens zijn verblijf in Nederland over een persoonlijke registra- tiekaart beschikken. In de loop van deze week zal Dr. Mil ler van het Canadese Rode Kruis in ons land aankomen, teneinde verdere voor bereidingen in overleg met de Neder landse autoriteiten te treffen. ;eleide imoe Ir. F egev; and- ok de andac anaa: (eden, federl uiten! /ooral iaal te jttordc schapp de igraru handh; schuw- al mo< len aa van di Het z iedere te heb lingen de toel dan d soortg maatr' aaal e actief van c bouwc Een gi nomiS' eerste collegi sche F spreke dat ir woord gen st 'dedige jen o sche s bonde proble van ei nen c zorg 1 desku ken, i klein behoe Het i ag: kere lang kingsi derlai te dus s] lijkhe kamp king men en -ii devie. grond om or tegen betrei Begri 01120 onze (ic2c ting .De niet jniscl de bc in de cy, d matig omst; ven 2 curre houd om a te bi schor terre Ve de consi waar sterk dukt te c<

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2