étf 1. De barre elfstedentocht in februari. De rijders Nauta, Wijnhout, Van de Hoorn en De Koning gaan tezamen over de finish in Leeuwarden, waar door er dit jaar geen winnaar werd aangewezen. 2. Nog een beeld van de strenge win ter, waar het jaar mee begon. Auto's gaan over het ijs in de Rijn bij Op- heusden. 3. H.K.H. Prinses Marijke, kabouter van het Nederlands Padvindsters Gil de, afd. Soest, helpt mee bij de voor bereidingen voor een Paasfeest. 4. Het huwelijk van Prins Rainier van Monaco met de Amerikaanse film ster Grace Kelly, was de grote ge beurtenis in april. 5. Op 4 mei werd het Nationaal Mo nument op de Dam te Amsterdam, in .aanwezigheid van het Koninklijk ge zin en vele hoge autoriteiten, plech tig onthuld. 6. In mei vond in Maastricht de begra fenis plaats van de in Indonesië over leden Nederlander Jungschlaeger. Hij stond terecht op beschuldiging van ondersteuning van een komplot tegen de Indonesische regering. 7. De grote Rembrandt-tentoonstelling in het Rijksmuseum te Amsterdam werd o.a. bezocht door Harry Tru man, oud-president van de Ver. Sta ten. 8. In de maand juni hebben de verkie zingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal plaats gevonden. Op name van enige Volendamsen tijdens het uitbrengen van hun stemmen. 9. Met een schok werd in augustus 't bericht van de mijnramp in Marcinelle vernomen. Bijna 3C0 mijnwerkers, w.o. een groot aantal Italianen, kwamen hierbij om het leven. Onder overwel digende belangstelling vonden de ter aardebestellingen plaats. 10. H.K.H. Prinses Beatrix, die in ja nuari haar 18e verjaardag vierde, deed in september haar intrede als studen te. H.K.H. Prinses Beatrix en haar secretaresse, mej. Mr. M. Meurs, bij het verlaten van de St. Pieterskerk na de bijeenkomst van de eerste-1 jaarsdag. 11. Op 13 september werd het laat ste dijkgat voor de nieuwe polder Oost- Flevoland gesloten. 12. De grote rage in 1956: de „Rock 'n Roll". 13. Mevr. Bouman, de verdedigster van de Nederlanders Jungschlaeger en Schmidt in de processen in Indonesië, keerde in september naar Nederland terug. In Rome werd zij door haar echtgenoot op het vliegveld begroet. 14. Op 15 oktober arriveerde president Tubman van Liberia op het Centraal Station te Amsterdam voor een sta- tiebezoek. H.M. de Koningin en pre sident Tubman begeven zich per ca lèche naar het Koninklijk Paleis op de Dam. 15. De Nederlandse Telivisiestichting vierde dit jaar haar eerste lustrum. De telivisie-omroepsters van de vijf omroepverenigingen poseren ter ge legenheid van dit jubileum voor onze fotograaf. 16. Op 12 oktober vond de eerste zit ting van het nieuwe kabinet plaats. De eerste vrouwelijke minister in Ne derland, Hare Excellentie mej. Mr. M. Klompé, in gesprek met minis ter-president Dr. W. Drees. 17. De omwenteling in Polen. Met handgeklap werd de nieuw gekozen secretaris van de Poolse communisti sche partij, Gomoèlka, tweede van links op de foto, op de zitting van het centraal comité begroet. 18. De opstand in Hongarije. Vrijheids strijders, met de Hongaarse vlag, rij den op een tank door Boedapest. 19. Uit sympathie voor het Hongaarse volk werd op donderdag 8 november drie minuten stilte in acht genomen. De herdenking bij het Nationaal Mo nument te Amsterdam. 20. Op 14 november arriveerden de eerste vluchtelingen uit Hongarije in Nederland met een speciale trein te Utrecht. 21. In Amerika werd Eisenhower als president van de Ver. Staten herko zen. 22. De oorlog in Egypte. In Gaza, dat door de Israëli's werd veroverd, werd de mannelijke bevolking op wapens gefouilleerd. 23. Voor de landing van de Engelsen en Fransen in Egypte, werd 'n bom bardement op Port Said uitgevoerd. 24. De scheidende opperbevelhebber van de NAVO, Generaal Gruenther, bracht in gezelschap van minister Staf een afscheidsbezoek aan minis ter-president Dr. Drees in Den Haag. 25. Op een vergadering van het be stuur van het Nederlands Olympisch Comité in Den Haag, werd beslo ten, uit protest tegen het optreden van Rusland in Hongarije, niet aan de Olympische Spelen in Melbourne deel te nemen. De voorzitter, Mr. H. P. Linthorst Homan, aan het woord tijdens de vergadering. 26. Zondagsrijverbod! Sinds 25 novem ber is het op zondag ongekend stil op de wegen. De enkele automobilist, die op de weg is, wordt terdege ge controleerd op rijvergunningen. 27. Als laatste foto van 1956: de Ver enigde Naties in Egypte. Deense solda ten van het UNO-politieleger nemen de stellingen langs 't Suezkanaal van de Engelsen over, die nu weer huis waarts keren.

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 3