TERUGBLIK OVER 1956 Afscheid van koster ei concierge* In ons vorige nummer hebben \t reeds melding gemaakt van de koninl lijke onderscheiding, welke de heer Hert Meerman als koster der Ned. Herv. Ker is te beurt gevallen. Vrijdagmiddag, 21 december, had d Kerkvoogdij een bizondere samenkom; belegd, waarin afscheid genomen wer van koster Meerman en van de concierg, van het gebouw Irene, de heer A. We; terik. De voorzitter van de kerkvoogdij, di heer H. J. Westerik, heette de aanwezi gen welkom, in het bijzonder de schei dende functionarissen met hun vrouwen de burgemeester, de beide predikanten leden van de kerkeraad, notabelen, d( nieuwe functionarissen en hun vrouwen de beheerscommissie van Irene en oud-kerkvoogd, de heer J. G. P. Muller, Hij dankte de scheidende personen vooi al hetgeen zij in al die jaren voor d; hervormde gemeente hebben gedaan. Z: hebben hun werk steeds op een uitne mende wijze verricht en het als hun roe ping verstaan. Hij reikte beiden een en veloppe met inhoud uit, met het verzoet hiervoor wat te kopen, dat voor hen eer dagelijkse herinnering zal blijven. De heren Meerman en Westerik dank ten met enige welgekozen woorden voor de vriendelijkheid en hartelijkheid, welk; zij in al die jaren van de kerk hebber ondervonden. Aan de beide dames bood de voorzit ter een bloembakje aan. De burgemeester, hierna het wooni verkrijgende, memoreerde het vele werk dat vooral de koster gedurende zijn lan ge loopbaan met zoveel liefde heeft ver richt. Dat de burgerlijke overheid dit ook waardeert, is de reden, dat hij dez; middag hier aanwezig is. Het verheugt hem dan ook wel bijzonder, dat hij na mens Hare Majesteit de Koningin aan de koster de eremedalje in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau mag uitreiken. Mr. Enklaar spelde de heer Meerman vervolgens 't eremetaal op de borst. Deze dankte in bewogen woorden voor de hoge onderscheiding. De voorzitter complimenteerde de kos ter vervolgens namens de Herv. gemeen te met zijn hoge onderscheiding en ver zocht de burgemeester de dank aan Hare Majesteit hiervoor te willen overbrengen. Het is voor het eerst in de geschiede nis van de kerk, dat een plaatselijke functionaris der hervormde gemeente een koninklijke onderscheiding ontvangt. Hij dankte de burgemeester in dit ver band voor de medewerking, die zij steeds op zo'n prettige wijze van hem mag on dervinden. Enkele sprekers hebben hierna nog het woord gevoerd tot de beide nieuwe func tionarissen, welke de kerkvoogdij dank ten voor het in hun gestelde vertrouwen en de hoop uitspraken, het werk van hun voorgangers op dezelfde wijze te kunnen voortzetten. Ds. Israël heeft ten slotte de schei dende functionarissen nog namens de kerkeraad toegesproken en bedankt voor het vele moeizame werk, dat zij voor de kerk hebben verricht. Hij sprak de hoop uit, met hun opvolgers op een even pret tige wijze te kunnen samenwerken als met hen het geval is geweest. Hij sloot daarna het samenzijn met dankgebed. De muziekvereniging „HMV" heeft de heer Meerman 's avonds een serenade gebracht. In dit overzicht, in deze terugblik over het jaar, dat ging, willen wij enkele ge beurtenissen, die meer of minder in het middelpunt van de belangstelling heb ben gestaan, nog eens naar voren bren gen. 7 januari: De heer D. Kiffen 40 jaar kantonnier bij de Rijkswaterstaat. - Meester Witmer in functie als hoofd van de school te Dijkerhoek. De heer W. J. Runneboom benoemd tot onderwij zer aan de o.l.s. te Ebbenbroek, gem. Hardenberg. 14 januari: Gemeentebegroting voor 1956 door de raad onder protest vast gesteld. Oprichting afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen. Geslaagde filmavond van de Motorclub. 21 januari: Speelautomaten uit de ca- fé's. Ned. Televisie Stichting, die van het „opruimen" van deze gokautomaten een plaatje wilde maken, viste achter het net, aangezien de eigenaren lont had den geroken van de plannen van de N.T.S. Opvoering van de operette „Goudhaartje en de Troubadour" dooi de kinderen van de o.l. Dorpsschool. Ds. R. A. Hoogkamp sprak in de verga dering van de A.R. Kiesvereniging over het Bisschoppelijk Mandement. 28 januari: Jaarvergadering L.R. „Bergruiters" besluit tot het organise ren van concours-hippique op 2e Pink sterdag. Plattelandsvrouwen vierden tweede lustrum. Jaarvergadering Chr. Hist. Kiesvereniging. De landbouwer G. J. Meijer uit het Neerdorp aangere den door een vrachtauto. 4 februari: Ulo-leerlingen verzorgden in „Amicitia" ouderavond. Jaarver gadering afd. O.L.M. met feestelijk tintje. „O.C.H." speelt ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Bea trix het toneelspel „Pinky". Aanbe steding garage-complex met woonhuis aan de Kolweg voor rekening van de heer E. Schipper. Ijsvermaak op de Noordpool. 11 februari: Grondaankoop door Ter Horst en Co. N.V. Koninklijke Jutespin- nerijen te Rijssen van de heer H. W. ten Velde. „O.C.H." speelt ten bate van het Groene Kruis „Pinky, een blank ne germeisje". Landbouwscholieren op de schaats. De heer J. Schippers, adj.- commies ter secretarie, benoemd tot commies ter secretarie van Deventer. 18 februari: Wedstrijden op de Noord pool om het schoolkampioenschap 1956. Meisjes uit Dijkerhoek en jongens van de School met de Bijbel veroverden de titels op de school van meester Brouwer. Zestien Holtenaren, w.o. de 14-jarige Mans Klein Velderman nemen deel aan de Elfmerentocht. Dorpsstraat en Oranjestraat (door sneeuwvoren) levens gevaarlijk. Boerenzoons wonnen afval- wedstrijd op de Noordpool. „Fik" in het stationsgebouw N.S. in de kiem ge smoord. Aanbesteding gymnastieklo kaal, dienstgebouw ten behoeve van G.E.B. en dubbele middenstandswoning. Het bekende Friese artistengezelsehap Tetman en Jarich de Vries speelt voor de Fed. Almelo van de ANAB in zaal „Amicitia" het toneel- en zangspel „De tijd zal het leren". Scholieren trok ken aan de noodrem om sneltrein 231 te laten stoppen. 25 februari: Ir. A. J. Markvoort, hoofd ingenieur-directeur van de provinciale directie van de Cultuur Techn. Dienst te Zwolle, spreekt op uitnodiging van de Bedrijfsvereniging Holten, de Chr. Boe ren- en Tuinderbonds (CBTB) en de Ov. Landb. Mij (OLM) over het onderwerp: „Ruilverkavelen en heeft deze ook be tekenis voor Holten?" Schaatswed strijd om het kampioenschap van Hol ten. Hendrika Sprokkereef en Gert Jan Brinks de snelsten. 3 maart: Opening nieuwe School met de Bijbel in Boschkamp. Lange rij van sprekers. Kinderen boden prachtige ra dio aan. Dr. Berghuis, voorzitter van de A.R. Partij, sprak voor de A.R. kies vereniging en de ARJOS over het onder werp: „Principiële politiek in deze tijd". Jaarvergadering van de Holtgnse afde ling der Plattelandsvrouwen. Jaar vergadering afd. OLM. 10 maart: Ouderavond Prot. Kleuter school. De heer Joh. F. Heleenders, dirigent van „HMV" en het Hervormd Kerkkoor, plotseling overleden. Aan besteding van 6 woningwetwoningen aan de Boschkampstraat. VéGé Voorlich- tings- en Propaganda-avond. Ouder avond o.l. Dorpsschool. Wethouder J. Wegstapel 25 jaar lid van de gemeen teraad. 17 maart: Feestavond NW-Besturen bond. De 19-jarige B. J. ter Heerse uit Losser botst in Dijkerhoek met auto tegen een boom en bezwijkt tijdens het vervoer naar het ziekenhuis aan de zware verwondingen. Zwartbontfokkers hiel den jaarvergadering. Jaarfeest van de CJMV Dorp. Verkeersexamen op de scholen. De heer G. J. Huisman te Nieuwleusen benoemd tot adjunct-com mies ter gemeente-secretarie. Dick Müller (Dick van Guus) in training voor de motor-zesdaagse. 24 inaart: Jaarvergadering VVV „Hol- tens Belang" en Coöp. Boerenleenbank „Holten". De heer G. J. Stevens, die bijna 23 jaar zijn beste krachten aan de Bank gaf, werd bij acclamatie tot ere-lid be noemd. Voorjaars-modeshow fa. Won- nink. De heer Joh. Wolters over leden. De overledene was in 1924 mede oprichter van het Algemeen Ziekenfonds en tot aan zijn dood 2e voorzitter. Uit voeringen door „HMV" en „BATO". 31 maart: De 13-jarige Gerrit Jan Jansen, Neerdorp 107, vindt op de grens van Dijkerhoek en Espelo het eerste kie vitsei. In gezelschap van burgemeester Mr. W. H. Enklaar wordt het gespikkelde ei door de jonge Jansen aan de Commis saris der Koningin Ir. J. B. G. M. Ridder de van der Schueren aangeboden. De heer F. Stam G.Jzn. slaagt aan de Vrije Universiteit voor het doctoraal examen Nederlands recht. De walvis „Jonas" doet Holten aan. Henny Fransen be noemd tot dirigent van „HMV". Ouderavond openbare lagere school te Dijkerhoek. Zeven Holtense Bakkers patroons besluiten tot het bouwen van een centrale bakkerij aan de Industrie straat. Mutaties bij de brandweer. De heer Jac. Louwerse benoemd tot com mandant in de rang van adj.-hoofdbrand- meester. 7 april: Jaarvergadering „School met de Bijbel". De heer H. G. van Leeu wen, Oranjestraat, benoemd tot ere-lid van de Ned. Chr. Esperantisten Vereni ging. De heer Van Leeuwen was oprich ter en tal van jaren voorzitter van de NCEV. Eindles Lagere Landbouw school. Jaarvergadering Coöp. Zuivel fabriek „De Vrijheid". 14 april: Ledenvergadering van het Algemeen Ziekenfonds „Holten". De heer G. Brands als bestuurslid herkozen. Overijssel-rit KNMV. „Dick van Guus" en „Dick van Piet" wegens machinepech uitgeschakeld. Oud-godsdienstonder- wijzer H. Stokkers te Almelo verleden. De overledene was 26 jaar godsdienst onderwijzer te Holten. 21 april: Holtense boeren vragen ruil verkaveling aan voor de gehele gemeen te. De heer J. H. Sprokkereef, die de leiding had van de gecombineerde ver gadering van de CBTB, OLM en de Be drijfsverenigingen, sprak in zijn slot woord van een historische dag in de ana len van de geschiedenis van Holten, in het bijzonder van haar boerenstand. De heer T. Koopman (Bekkenkamp) ont vangt van zijn werkgever aannemer G. v. d. Bos een nieuwe fiets als blijk van waardering voor 25 jaar trouwe arbeid. Prof. Dr. G. C. van Niftrik sprak over het „Herderlijk Schrijven". Ged. Sta ten verstrekken vergunning voor de bouw van 50 bungalows in „Twenhaars- veld". 28 april: Lompenactie „HMV" brengt meer dan 1200 gulden op. Ouderavond Ulo-school. Gemeenteraad machtigt B. en W. tot aankoop van de gronden in het „Twenhaarsveld" van de gemeen te Enschede. In de jaarvergadering van „HMV" worden de aftredende be stuursleden de heren M. Bouwhuis (voor zitter) en G. Brands (secretaris) her kozen. 5 mei: De heer Hendrik Jan Wansink plotseling overleden. De overledene was na de bevrijding totdat de noodraad werd gekozen, enig wethouder van Holten en van juli 1945 tot 24 juni 1950 lid van de raad. De begrafenis had zaterdag 5 mei plaats op de Oude Begraafplaats en zeer velen bewezen de overledene de laatste eer. Constructiebedrijf Klein Velderman officieel in gebruik genomen. Dick van Guus wint de eerste prijs in de „Coupe de la Montagne", een terrein- rit van 225 km, die onder auspiciën van de KNMV in de omgeving van Veenen- daal werd verreden. De heer D. Kif fen, kantonnier bij de Rijkswaterstaat, ontvangt de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in brons. Geslaagde bazar van de Prot. Kleuter school. Afdeling „Nieuwe Koers" op gericht. Het A.R. 2e Kamerlid Ds. Fokkema, Ned. Herv. pred. te Ede, spreekt voor de A.R. Kiesvereniging over het onderwerp: „Heeft het nog zin A.R. te stemmen?" 12 mei: Indrukwekkende plechtigheid op de Canadese Begraafplaats. 1400 schoolkinderen legden bloemen. Her denking gevallenen uit de tweede we reldoorlog. Stille tocht naar het monu ment. Interkerkelijke dienst in de Geref. Kerk. Nationaal Zangconcours van HGK. Oud-voorzitter A. Fransen bood namens de burgerij en oud'-lederi het zilveren koor een prachtig vaandel aan. Dikke boom in Dijkerhoek valt ten offer aan het verkeer. Bergruiters behalen prachtige successen op concours- hippique te Wierden. 19 mei: Geslaagde Bindingsavond van de B.B. „HGK" besluit zilveren jubi leum met druk bezochte receptie in hotel G. Müller. Slotconcert door Goors Man nenkoor. Varkensfokkers behaalden goede resultaten op de districtsvarkens- fokdag in Goor. Het echtpaar F. J. Vrugteveen en J. Vrugteveen-Schöppers herdacht zijn gouden huwelijksfeest. 26 mei: Coöp. Boerenleenbank „Hol ten" in 't goud. 50 jaar zegenrijke arbeid in belang van de plaatselijke gemeen schap. Bank schenkt 8000 gulden aan het Groene Kruis voor het stichten van een eigen wijkgebouw. Geslaagd con cours-hippique van de L.R. „Bergruiters" in Dijkerhoek. Holten I werd kampioen van haar afdeling in de 2e klasse van de afd. Twente van de KNVB. Kampioens feest in 't clubhuis café Maats. 2 juni: Forum-avond WD. Bijeen komst van de Holtense Kunstclub. Schil derijen-expositie in „Amicitia". Deventer schilderes Elly Geesink stelde haar wer ken ten toon. 9 juni: Provinciale VVV vergaderde in hotel ,,'t Lösse Hoes". Mevrouw M. R. Sligter uit. Hengelo wint de wissel beker in de „Lösse Hoes-rit", die door de heer J. Meuleman met medewerking van de M.A.C. „De Holterberg" werd georganiseerd. Voetbal ten bate van 't Groene Kruis. Gemeente-arbeiders te sterk voor gemeentepersoneel (21). Gedrang in de Stationsstraat. „Zetfou tenduiveltje" bracht „Slaatje" wel veel klanten maar geen winst. 16 juni: Verkiezingen voor de 2e Ka mer. Vreugde en teleurstelling in 't kamp der politieke partijen. Bij het bestuur van het Groene Kruis vreugde over het feit, dat de kiezers f 1709.19 deponeer den in de collectebus, die door de Hol tense en Dijkerhoekse Plattelandsvrou wen werd gepresenteerd. Hulde. 23 juni: Het echtpaar A. Paalman en G. Paalman-Kluin (H. J. Wansinkstr.) 50 jaar getrouwd. Raad besluit tot aankoop van gronden in Gaarden, Hol- terenk en langs de Aalpolsweg. Uitbrei dingsplan „Holterberg" vastgesteld. Holten I verliest eerste promotie-wed strijd van Langeveen met 20. De heer W. Schippers door val met de bromfiets in Reilinksteeg dodelijk veron gelukt. 30 juni: Afd. Holten „Volksonderwijs" geeft de voorkeur aan de stichting van een openbare kleuterschool. Mej. G. Aaltink 25 jaar als winkeljuffrouw in dienst bij fa. de Wed. B. J. Slotman. Brandweerkorpsen Holten en Dijkerhoek nemen afscheid van hun oud-comman dant W. Beijers en de brandwachts H. J. Bouwhuis en H. Klein Velderman. Het echtpaar A. Klein Velderman en G. Klein Velderman-Jansen herdenkt zijn gouden huwelijksfeest. Holten I speelt in de 2e promotiewedstrijd gelijk tegen Langeveen I en verspeeld door deze uit slag de kans op promotie naar de le klas se. Wethouder Teeselink op de La- renseweg door auto aangereden. 7 juli: De heer B. J. Veneklaas Slots tot tijdelijk wethouder benoemd. Leer lingen o.l. Dorpsschool vierden zonnig schoolfeest. Verharding Dorperdijk opgedragen aan de fa. J. Krekel te Hol ten. Oranjefeest School met de Bijbel in Kalfstermansweide. „Bergruiters" boekten eclatante successen op interna tionaal concours-hippique te Harden berg. 14 juli: Mej. L. Wegstapel 25 jaar kraamverzorgster. Honderd een en twintig kinderen nemen deel aan het schoolverkeersexamen (praktisch ge deelte). Hennie Achterkamp, Kerkstraat 22, en Jan Paalman, Look 73: schriftelijk en praktisch geen fouten. Cum laude. De heer en mevrouw Stam, die een be zoek van 3 maanden brachten aan hun kinderen en familieleden in Canada, per „Maasdam" in ons land teruggekeerd. 21 juli: G.E.B.-perosneel brengt fees telijke verlichting aan. Ontelbare lamp jes maken gemeentehuis tot een sprook jeshuis. Dorpstoren in floodlight en slin gers van gekleurde lampjes boven de Dorpsstraat en Oranjestraat. Initiatief van G.E.B. inspireert tal van zakenmen sen tot navolging. De heer B. Soer, onderwijzer op Biak (Nieuw-Guinea), met verlof in Holten, slaagde te Arnhem voor de Hoofdakte A. 28 juli: Uitstekende uitvoering Jonge ren Discussiegroep (J.D.G.) met „De Spaanse Vlieg". „O.C.H." brengt in het kader van het VVV-vacantiepro- gramma 't openluchtspel „De Verschop peling". 4 augustus: De heer A. Ch. M. Meijer (23 jaar) uit Deventer, rydt in Dijker hoek met zijn personenauto tegen een- boom en vindt de dood. Internationaal hippisch evenement trok, ondanks regen, 700 bezoekers naar Kalfstermansweide. „Bergruiters" wonnen van Land. Rijv. „Uelsen" (Duitsland). 11 augustus: Braderie 1956. Mej. Hen drika Sprokkereef tot Braderie-Koningin gekozen. De heer F. L. Tromop werd schutterskoning. Henk Oolbekkink Wzn. uit Holten en Marijke Stegeman uit Mar- kelo meldden zich als eerste paar bij de commissie van de „Jennekes-markt" en kregen 50 gulden te verdelen. De Bra derie-Koningin bracht een bezoek aan de families H. J. Keuterman, Borkeld 92, G. J. Jansen (Menum), D. Beldman, Bor keld 26a, en J. G. Ruiterkamp, Deventer- weg 24, waar tijdens de Braderie-dagen een baby was geboren. Henk Sligman uit Markelo wint „Tour d' Holten". Boerendansgroep „De Larense Schotters" naar het Internationaal Folkloristisch Festival te Genève. Van deze groep ma ken deel uit onze plaatsgenoten post bode J. Mossink (Spölleman) en zijn echt genote en de heer H. Bargboer. 18 augustusDe bekende organist Fei- ke Asma geeft op uitnodiging van het bestuur van de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" een concert op het orgel van de Geref. Kerk. Wim Beijers 5e in de ronde van Bocholt (Did.). Henk Brinks door botsing met loslopende hond uitgeschakeld in de ronde van Boxtel. Uitstapje Dijkerhoekse buurtvereniging. 25 augustus: School- en volksfeest te Dijkerhoek. Wim Beijers klopt in de sprint Oyink uit Hengelo en wint de ronde van Nijverdal. Centrale Bakkerij te bouwen voor rekening van de com binatie van Bakkers „De Halm" aanbe steed „HGK" en „HVC" houden jaarvergadering. -4- „Vier avonden van bezinning". Pl.m. 1500 belangstellenden gaven gehoor aan de uitnodiging van de kerkeraad der Hervormde Gemeente en die der Geref. Kerk om de bijeenkom sten bij te wonen in de grote tent in Kalfstermansweide. Sprekers waren: Ds. G. Lugtigheid, Geref. pred. te Maarssen, Ds. Okke Jager, Geref. pred. te Almelo, Wika van Ginkel te Driebergen en Ds. A. Dronkers, Ned. Herv. pred. te Utrecht. Er werd op deze avonden medewerking verleend door „H.G.K.", „Soli Deo Glo ria", Hervormd Kerkkoor en „H.M.V.". 1 september: Raad gaat akkoord met voorstel van B. en W. tot het verstrek ken van een onderhandse opdracht aan de fa. J. Krekel en Zoon tot verharding van de Doorlopende Dijk voor de som van f 152.800.Successen voor koud- bloedfokkers op de z.g. paardendag van de Grote Natioale Landbouwtentoonstel ling te Kampen. „Bergruiters"-acht- tal kampioen van Overijssel. Teunis Beldman Jr. reserve-kampioen in Dres suur KI. L. en springen L.M.Z. Wim Beijers derde in de ronde van Borger (Dr.). Dick van Guus door de KNMV aangewezen als individueel rijder in de internationale motorzesdaagse. Win kel van Jo van Slot onder de slopers hamer. 8 september: Bouw van juteweverij an nex nevenruimten aan de Industriestraat door de N.V. Ter Horst en Co. te Rijs sen onderhands opgedragen aan de fa. A. Koopman en Zonen te Holten en Gebr. Ten Brinke te Enter. Wim Beijers en Henk Bi'inks resp. 6e en 13e in de „Ron de van Zwolle". 15 september: De heer J. W. Koordes 25 jaar als tuinman in dienst bij dr. J. P. Nagelhout. „Bergruiters"-achttal re serve-kampioen van Nederland in dres suur klasse L. Acht ooievaars (op doorreis naar warmere streken) rusten uit in de nabijheid van de boerderij van de familie Teeselink in de Beuseberg. 22 september: Geslaagde Paardenfok- dag van „Holbatheo" in Dijkerhoek. Plattelandsvrouwen droegen ruim 2000 gulden af voor een nieuw wijkgebouw. Vier laagste klassen van de o.l. school te Espelo maakten een uitstapje naar Dalfsen en Ommen. 29 september: Boerderij van de land bouwer Jansen aan de Doorlopende Dijk door brand gedeeltelijk verwoest. De heer J. H. Sprokkereef benoemd tot lid van de Grondkamer voor Overijssel. 6 oktober: Najaars-modeshow fa. Won- nink. Auto met 5 inzittenden rijdt even voorbij Dijkerhoek in volle vaart in de ter plaatse vrij diepe bermsloot. De chauffeur van de auto, een inwoner van Berkel-Enschot (N.B.), werd zwaar ge wond. De 4 andere inzittenden liepen lichte verwondingen op. 13 oktober: Gouden jubileum van „De Vrijheid". Druk bezochte receptie in feestzaal „Vosman". Lange rij van spre kers. Bloemen en cadeaux. Feestelijke herdenking in „Amicitia". 2000 bezoe kers vol lof over het toneelspel „De tijd zal het leren", gebracht door het Friese gezelschap Tetman en Jarich de Vries. De 19-jarige Henk Voordes (Oranje straat), leerling constructie-bankwerker bij de N.V. Stork te Hengelo, vertrekt met 3 collega's per KLM naar Frans Equatoriaal Afrika voor montage van machines. Radio Schoneveld opende een filiaal in Rijssen. De heer A. Vol kers gehuldigd in verband met het feit, dat hij een kwart eeuw zijn beste krach ten gaf aan de Zondagsschool in Hei huizen. 20 oktober: Het echtpaar A. Scheper- manJ. Scheperman-Meijer 50 jaar ge trouwd. Ponyclub opgericht. 27 oktober: Geslaagde feestavond „Holbatheo". De 14-jarige Johan Geesing komt in de machmerabriek in aanraking met een elektrische cirkelzaag waardoor zijn rechterhand juist boven de pols werd afgerukt. 3 november: De heer D. J. Wansink tot tijdelijk wethouder gekozen. Bid stonden voor Hongarije in Ned. Herv. en Geref. Kei'k. Herdenking Kerkhervor ming in Geref. Kerk. Predikatie van Ds. Israël over het Schriftwoord: „Here, Gij zijt ons een toevlucht geweest van ge slacht tot geslacht" (Psalm 90 1). Het echtpaar Völkers-Berentschot te Nij verdal herdenkt zijn 50-jarig huwelijk. De heer Volkers was een lange reeks van jaren de bezielende onderwijzer van de zondagsschool in de buurtschap Hei huizen. Brandweer rukte uit om „krentewegge" te bezorgen bij collega Jan Maats. 10 november: Geslaagde uitvoering van „HGK" en Kinderkoren. „OCH" speelt in „Irene" „De tante van Char ley". 17 november: Propaganda-avond Chr. Nat. Vakverbond. Jaarvergadering IJsclub „De Noordpool". Aanbeste ding melkritten. 24 november: „VOP" speelde voor de plaatselijk afdeling van de VARA. Ouderavond Lagere Landbouwschool en o.l. school Espelo. Feestavond van de Motorclub. 1 december: Geslaagde gymnastiekuit- voering van „BATO". Forum beant woordde vragen van landbouw jongeren. Herman Schoneveld met Invasie' eer volle zevende bij de nationale ruiterwed- strijden te Buurse. Mooie successen voor Holtense duivenhouders op de ten toonstelling te Rijssen. Inzameling voor Hongarije bracht rond f 10.000 op. Burgemeester Enklaar opende de winkelweek 1956. 8 december: Vergadering Chr. Hist. Kiesvereniging. Sprekers de heren G. Langenbarg en W. Otten, resp. over: Gemeentefinanciën en Bezitsvorming. De heer Bosman nam afscheid van de P.T.T. Lezing van de heer C. P. Rol uit Daarlerveen voor de J.D.G. over 't onderwerp: Welke vorm heeft de aarde? De heer I. J. Landheer te Hengelo be noemd tot dirigent van H.M.V. Sint Nicolaas bezoekt de scholen. Cross country Land. Rijver. „Bergruiters". Het Algemeen Ziekenfonds fuseert met het Deventer fonds „D.O.Z. van 1860 Oud-gemeentesecretaris A. J. Goldstein vrij onverwacht overleden. De overle dene stelde zijn leven in dienst van de Holtense gemeenschap en heeft alle gro te gaven van hoofd en hart, welke hem geschonken waren, gedurende de 46 jaar, die hij hier geleefd en gewerkt heeft, ten dienste gesteld van die gemeenschap. Met zijn heengaan is een tijdperk afge sloten, waarin de heer Goldstein 'n grote rol heeft gespeeld en waarbij hij de ge meente tot grote zegen is geweest, zo sprak burgemeester Enklaar bij de be grafenis op vrijdag 7 december. 15 december: Jaarvei'gadering Chris telijke Kleuterschool. Winkelweek actie bracht f 500.in het bouwfonds van het Groene Kruis. Opvoering van de kinderoperette „Lia" door 45 kinde ren van de O.L. Dorpsschool. 22 december: Gerestaureerde Herv. kerk weer in gebruik genomen. Raad besluit tot medewerking aan de bouw van een kleuterschool voor de vereniging Chr. Kleuterschool en tot oprichting vafï een openbare kleuterschool. Jaax-- vergadering Groene Kruis kiest als op volger van de heer H. Schuppert als penningmeester de heer G. Emmens. De heer J. H. Meerman herdenkt het feit, dat hij 40 jaar fungeerde als koster der Herv. Kerk. Bij Koninklijk besluit van 20-9-1956 werd hem toegekend de eremedaille in zilver, verbonden aan de HARTIGE SANDWICHES OF TOASTJES Het brood van de korst ontdoen en in plakjes snijden. De plakjes besmeren met boter of margarine en in vierkan te of schuine stukjes verdelen. De sand wiches of toastjes bedekken met stuk jes zalm, stukjes haring, stukjes kaas enz. Ook kan men warme sandwiches ma ken. Hiervoor een gebonden saus met stukjes vlees, vis, rxier of vleeswaren maken. Deze op de sandwiches smeren en daarna de sandwiches in de lcoeke- pan bakken. Als hartige gerechtjes komen ook in aanmerking zoute pinda's of andere no ten, zoute stengels, luiackworstjes, kaas met zoetzuur of kaas met gember en banaan, samen aan een prikkertje ge regen. WARME VRUCHTENDRANK 1,5 1 water, 5 sinaasappelen, 3 citroenen, een halve dl (4 eetle pels) bessensap, 100 g (half kop je) suiker, 8 kruidnagels, 'n stukje pijpkaneel. Het water met de kruiden aan de kook brengen en 15 min. laten trekken. De vruchten uitpersen, het sap zeven 1. De hete'vloeistof zeven. Het sap en de bessensap bij het water schenken. De suiker in de drank oplossen. De vruch tendrank niet meer verwarmen. De drank warm opdienen. orde van Oranje-Nassau. Kampioen- beer „Leonardus" van Jhr. A. G. van Coeverden gestorven. Overeenstem- 3 ming tussen de gemeentebesturen van Holten en Rijssen betreffende de electri- ficatie van de Rijssense buurtschap de Lichtenberg. Uitvoering Kerstorato- 4 rium in de Ned. Herv. Kerk door de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria". „Kerstdienst voor iedereen" in N.H. Kerk. 31 december: Holtens Nieuwsblad, het in Holten 't meest en 't best gelezen blad, bestaat 8 jaar. En hiermede besluiten we dit chrono logisch overzicht 1956, dat in geen geval aanspraak wil maken op volledigheid.

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2