Jaarvergadering Groene Kruis Vijftig jaar een Bijbel te School met de Holten Huid genezing jjjjj 8 Pracht handen STICHTING WIJKGEBOUW KOMT NADERBIJ. De vereniging „Het Groene Kruis" hield maandagavond in hotel Vosman haar jaarvergadering, welke niet druk bezocht was. In zijn openingswoord wees de voor zitter, de heer Beijers, er op, dat de jaarlijkse bijeenkomst van de leden elk jaar in het voorjaar plaats vindt, maar dat zij deze keer was verdaagd, omdat het bestuur de hoop koesterde met defi nitieve plannen te kunnen komen in zake de stichting van een wijkgebouw. De ontwikkeling van de plannen is echter door het nog ontbreken van het benodigde kapitaal en de omstandig heid, dat ook nog geen grond beschik baar is. nog niet zo ver, dat daarop met het houden van de jaarvergadering ge wacht kon worden. In maart of april hoopt men weer bijeen te komen en dan meer definitieve gegevens te kunnen verstrekken. In deze vergadering werd echter een voorlopig overzicht gegeven van de stand van zaken. Spr. wees op de belangrijke arbeid, die in de afgelopen jaren door 't Groene Kruis in het belang van de volksgezond heid is verricht en bracht dank aan de wijkverpleegster Mej. T. C. J. Groene- veld voor de bekwaamheid en liefde, waarmede gij haar taak in het belang van de zieke leden verricht. Ook bracht hij dank aan haar plaatsvervangster. Mevr. W. Wansink-Müller, en aan Mevr. Wiggers-Aanstoot, die de zuster steeds de nodige bijstand verleent op het con sultatiebureau voor de zuigelingen en de kleuters. In verband met de bouwplannen moest een grote activiteit ontwikkeld worden. Hij bracht in dit verband dank aan zijn mede-bestuursleden, in het bijzonder aan de secretaris en penningmeester, de he ren G. Brands en H. Schuppert. Er zijn besprekingen geweest met de burgemeester over de aanstelling van 'n tweede wijkverpleegster voor het geval het bungalowpark in het Twenhaarsveld tijdelijk bezet zal worden door repatrian- di uit Indonesië, maar daaromtrent valt thans nog niets definitief te zeggen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de gezamenlijke taxi-on dernemers, waarin zij mededelen, dat het in hun voornemen ligt gedurende de wintermaanden voor het vervoer van de zuigelingen naar het consultatiebureau niet meer door de zandwegen te zullen rijden, omdat hun voertuigen daarvan ernstig te lijden hebben. Er werd over een gekomen, dat deze zaak door het be stuur nog eens bekeken zal worden en dat het zich in deze zal richten tot het gemeentebestuur om nog eens de aan dacht te vestigen op de toestand van sommige zandwegen. 40-jarig bestaan. De vereniging zal in het voorjaar van 1957 40 jaar hebben bestaan, zo deelde de voorzitter mede. Men hoopt dan een actie te ontketenen ten bate van 't bouw fonds voor het wijkgebouw. Jaarverslagen. De secretaris, de heer G. Brands, bracht hierna het jaarverslag uit, waar aan wij ontlenen, dat het ledental vrij constant blijft, omdat bijna alle gezin nen lid zijn-van het Groene Kruis. Het bedroeg aan het einde van het jaar 1020. Er werden een moeder- en een kleu tercursus gehouden, waarvoor een grote belangstelling bestond. Het door de wijkverpleegster, Mej. Groeneveld. afgelegde aantal bezoeken bedroeg -3059, waarvan voor ziekenbe zoek 1501, t.b.c.-bestrijding 117, zuige lingenzorg 1292, kleuterzorg 83, school toezicht 17, rheumabestrijding 40 en overige bezoeken 9. Het consultatiebureau voor zuigelin gen hield 33 zittingen met 1426 consul ten. Er werden 100 nieuwe zuigelingen ingeschreven. In het verslagjaar werd een begin gemaakt met het kleuter bureau. Het aantal uitleningen bedroeg 400. Aan de familie Langkamp werd dank gebracht voor de vervulling van haar taak bij de uitgifte van verplegingsarti- kelen. Blijkens het financieel verslag van de penningmeester, de heer H. Schuppert, bedroegen de inkomsten f7107.11 en de uitgaven f 5417.53. Aan contributies werd ontvangen een bedrag van f 3802.25 en aan rijkssubsi die f2585.—. Door de kascommissie, bestaande uit Mevr. Limbeek en de heer H. Kolkman, werd bij monde van laatstgenoemde ver klaard, dat de administratie keurig in orde bevonden was. De voorzitter bracht secretaris en penningmeester dank voor hun jaarver slagen, waarna laatstgenoemd voor zijn beheer werd gedechargeerd. Tot leden van de nieuwe controle commissie werden benoemd de heren H. J. Aanstoot en H. Kolkman. Besloten werd het batig saldo ad f 1689.58 in het bouwfonds te storten. Nieuwe penningmeester. Bij de bestuursverkiezing werd we gens het bedanken van de heer Schup pert tot zijn opvolger gekozen de heer G. Emmens, die 't penningmeesterschap op zich zal nemen. De aftredende leden, de heren G. Brands en A. Fransen en Mevr. H. Maats - Kevelam, werden bij acclamatie her kozen. De voorzitter bracht dank aan de heer Schuppert voor het beheer der finan ciën, hetwelk hij vanaf 1947 met grote nauwkeurigheid heeft verricht. Het be stuur heeft begrip voor de motieven n.l. zijn drukke werkzaamheden die hem hebben genoopt zijn functie neer te leggen. Het is dankbaar voor het vele werk, dat de heer Schuppert voor het Groene Kruis heeft verricht en biedt hem gaarne een boekenbon aan voor het kopen van een blijvende herinnering. Plannen wijkgebouw. De voorzitter gaf vervolgens een uit voerig overzicht van de gang van zaken en de plannen ten aanzien van de stich ting van een wijkgebouw. Bijzonder dankbaar is men voor de schenkingen van de Coöp. Boerenleen bank en de Holtense winkeliers en voor de acties van de Plattelandsvrouwen, O.C.H. en enkele voetbalteams. Terwijl men van de gemeente dankbaar het bouwterrein zal aanvaarden. Het bouwfonds is met inbegrip van 't saldo van 1955 opgelopen tot een bedrag van f22.607.12. Voorts kan men rekenen op een provinciaal voorschot, bouwpre- mies en subsidie in de inventaris van f 17.500.zodat thans reeds beschik baar is f 40.00.0. Uit de vergadering werd opgemerkt, dat naar schatting nodig zal zijn mini maal f 75.000. De voorzitter kon dit beamen en hij deelde mede, dat het in de bedoeling ligt nog een grote actie te ontketenen, om te trachten nog ten minste f 10.000 aan vrije giften binnen te krijgen. Er zal dan nog een bedrag geleend moeten woi*- den waarvan rente en aflossing moet worden betaald, maar hij rekende dit tot de mogelijkheden, gezien ook de geringe contributie, die thans wordt betaald. Er zijn verschillende wijkgebouwen bezichtigd, terwijl reeds een samenspre- king met de plaatselijke architect, de heer L. C. van de Bovenkamp, plaats vond. Het ontwerpen van een plan houdt ten nauwste verband met het ontsluiten van de gronden in de Gaarden. De vergadering kon zich zich met de gedane suggesties verenigen, waarna de vergadering werd gesloten. In het jaar 1906 is in Holten op ver schillende terreinen des levens grote ac tiviteit- ontplooid. Eerst werd besloten tot oprichting van de coöperatieve boe renleenbank „Holten. Vervolgens werd de coöperatieve zuivelfabriek „De Vrij heid" in werking gesteld. Op 12 oktober 1906 werd het tegenwoordige gemeente huis officieel geopend en op 28 december van dat jaar nam de vereniging tot stichting en instandhouding ener school met de bijbel haar geheel nieuwe ge bouw aan de Stationsstraat in gebruik, waarmede in een lang gevoelde behoefte werd voorzien. Het heeft heel wat voe ten in de aarde gehad, voordat, de ver eniging haar doel had bereikt. Dat een school met de bijbel in Holten levensvatbaarheid zou bezitten, v/as al reeds gedemonstreerd in 1878, het jaar der indiening van het volkspetitionne- ment. Een deputatie, met jonkheer mr. P. J. Elout van Soeterwoude aan het hoofd, bood dit smeekschrift tegen „de scherpe resolutie" van minister mr. J. Kappeyne van de Copello aan op het paleis „Het Loo" aan koning Willem III. Bij dit geschrift waren 14 folianten ge voegd, welke de handtekeningen bevat ten van meer dan 300.000 volwassenen, die daaraan adhaesie betuigden. Niet minder dan 220 personen uit Holten en de daarop georiënteerde buurtschappen van omliggende gemeenten „wendden zich met vertrouwen en eerbied tot zijne majesteit de koning om, in aansluiting aan het smeekschrift van de heren W. Hovy c.s. te Amsterdam te verzoeken, dat het hem gelieven mocht aan de thans aanhangige wetsvoordracht voor het lager onderwijs zijn sanctie niet te verlenen, doch zulk een regeling in te voeren, waardoor het voor de armste zo goed als voor de rijkste in zijn land mo gelijk worde, desverlangd hun kinderen een school te kunnen bieden met de bijbel." De eerste Holtenaar, die zijn instem ming met het petitionnement betuigde, was de gereformeerde predikant ds. A. van Apeldoorn, die nadien nog in Holten verbleef tot 7 juni 1885. De reproductie afdeling van he algemeen rijksarchief te 's-Gravenhage verstrekt mij van de adhaesiebetuiging, voorzover deze op Holten betrekking heeft, fotocopieën, waarop de handtekeningen duidelijk te lezen zijn. De copieën zullen worden op gelegd in het schoolarchief. Op 23 januari 1879, de dag waarop 3 eeuwen tevoren de Unie van Utrecht tot stand was gekomen, werd de Unie een school met de bijbel opgericht. Deze bedoelde aan de locale comité's, waar van het volkspetitionnemen was uitge gaan, een blijvend karakter te geven. Van haar gaat de jaarlijkse Unie-collecte uit. De bijdragen der voorstanders van onderwijs in christelijke geest waren aanvankelijk niet hoog, doch zij konden in die tijd niettemin als offers worden aangemerkt. In 1893 varieerden de bij dragen der leden in het algemeen van f 0.25 tot. f 1.— Het locale comité te Holten bestond in 1893 uit de heren: Ds. Aart Vogel, voorzitter (geboren 7 juni 1857 te Loosdrecht, gekomen 1 juni 1892 van Emlichheim, vertrokken 5 aug. 1893 naar Dinteloord). Johannes Cornelius Crollius, secretaris (ambtenaar ter secretarie, geboren 18 april 1851 te Dordrecht, gekomen 13 maart 1891 van Oegstgeest, vertrokken 20 augustus 1895 naar Apeldoorn). Jan Jeurlink D.Jzn., penningmeester (landbouwer, geboren 31 juli 1852 te Holten, overleden 24 oktober 1932 te Holten). Gerrit Willem Breukink, lid (land bouwer, geboren 8 mei 1824 te Holten, overleden 20 januari 1902 te Holten). Albert Huzen, lid (landbouwer, gebo ren 29 maart 1843 te Dalfsen, vertrok ken 18 febr. 1895 naar Ambt-Almelo). Hendrikus Zwiers, lid (schoenmaker, geboren 18 november 1833 te Holten, overleden 25 mei 1898 te Holten). De notulen der vergaderingen van dit comité zijn nog aanwezig vanaf 2 maart 1893 tot 29 november 1899. In dit tijdvak werden 15 vergaderingen gehouden, doorgaans 's avonds om zes uur. In de vergadering van 17 november 1897 besloot het comité tot aankoop op een publieke veiling van huis en erf van J. S. Postema, vroeger afkomstig van Gervedink Nijhuis, teneinde de grond in de toekomst aan te wenden voor de bouw van een school. De adviseur J. H. Vene klaas zou op de veiling mijnen voor f 980, doch een andere gegadigde wilde er meer voor kwijt. Het comité kocht later voor de som van f 180 het perceel „aan den grindweg naar het station", waarop de school tenslotte is verrezen. De notulen der bijeenkomsten, gehou den na 17 november 1897 tot 13 juli 1906 ontbreken helaas. Inmiddels is voor het comité in de plaats gekomen de vereni ging tot stichting en instandhouding ener school met de bijbel onder voorzit terschap van ds. G. Bax, terwijl het se cretariaat in handen was van de heer J. Meijer. Het bestuur dezer vereniging be sloot op 10 augustus 1906 de bouw der school op te dragen aan Marinus Jansen voor de som van f 6785.Bij de eerste steenlegging en het stellen der kap zou de aannemer telkens f5.ontvangen. De architectuur berustte bij de heer J. B. Radtstake te Enschede. Op de gedenk steen in de voorgevel van de school ko men de volgende namen voor: Ds Gerrit Bax (gereformeerd predi kant, geboren 23 januari 1867 te Zutfen, overleden september 1939). Ds Pieter Anthony Steenbakker Mori- lyon Loysen (hervormd predikant, gebo ren 15 februari 1865 te Koudekerke (Zld.), gekomen 27 september 1903 van Coliinsplaat, overleden 13 februari 1929 te Holten). Jan Meijer (timmerman, geboren 1 fe bruari 1866 te Holten, overleden 21 april 1947 te Holten). Hendrikus Schuppert (manufacturier, geboren 15 maart 1859 te Holten, over leden 2 december 1930 te Holten). Albert Veneklaas (landbouwer, gebo ren 17 september 1856 te Holten, over leden 10 januari 1943 te Holten). Jan Aanstoot (landbouwer, geboren 5 april 1852 te Holten, overleden 8 nov. 1914 te Holten). D.erk Bcrnardus Nijland (landbouwer, geboren 30 december 1869 te Holten, overleden 5 december 1955 te Holten). Jan Jeurlink D.Jzn. (zie boven). Een hoofd voor deze school zou wor den opgeroepen op een salaris van f 750 per jaar met vrije woning en tuin, ter wijl een onderwijzer zou worden aange steld tegen een beloning van f 500 per jaar. Twaalf personen solliciteerden naar de betrekking van schoolhoofd. Hiervan werd de heer D. W. J. Rutgers, geboren 22 januari 1875 te Gendringen, werkzaam te Kootwijk, met algemene stemmen benoemd. Voor de onderwijzersfunctie kwam niemand opdagen. Daarom werd 't jaar salaris verhoogd tot f 550 en werden ook onderwijzeressen in de gelegenheid ge steld mee te dingen. Het resultaat was, dat er slechts één sollicitatie inkwam, n.l. van mejuffrouw W. H. Nederbragt, eveneens te Kootwijk, die dan ook prompt benoemd werd. De heer Rutgers werd een bijdrage van f 20 verleend in de „overtrekkosten" van Kootwijk naar Holten. De school is op 28 december 1906 offi cieel geopend en werd toen bezocht door ongeveer 80 kinderen. Voor de openings plechtigheid werden o.m. uitgenodigd de arrondissements- en de districtsschoolop ziener, ds. Gunning, hervormd predikant te Rijssen, burgemeester e.n gemeente raad, architect, opzichter, aannemers en „bouwlieden" en de leden der school vereniging met hun schoolgaande kinde ren. De leerlingen werden onthaald op broodjes, koek en sinaasappels. Bijna drie jaar na de ingebruikneming der school werd de heer Rutgers op zijn verzoek eervol ontslag verleend wegens vertrek naar Avereest. In de vacature werd voorzien door de benoeming van de heer P. Kenemans te Apeldoorn. Voor deze betrekking hadden zich ruim 40 ge gadigden gemeld. Het bestuur besloot de heer Kenemans bij zijn aankomst in Hol ten „enig proviand in de kelder te be zorgen en hem behulpzaam te zijn bij het afhalen zijner goederen van het spoor". De heer Kenemans is in 1943 opge volgd door de heer J. Kroon, die ook thans nog aai het hoofd staat van de school, die in de loop der jaren is uitge groeid tot een 7-klassige school. W. O. Huidzuiverheid-Huidgezondheid Houdt de winter uit handen en voeten. BIJBELGENOOTSCHAPSAVOND MET MEDEWERKING VAN WILLEM BERKHEMER De bekende declamator Willem Berk- hemer zal op maandag 14 januari a.s. in het gebouw „Irene" zijn medewer king verlenen aan de Bijbelgenoot schapsavond, welke des avonds om 8 uur in deze zaal gehouden zal worden. Er zal een matig toegangsgeld wor den geheven, dat geheel ten goede komt aan het Nederlands Bijbelgenoot schap. Nadere bizonderheden omtrent de kaartverkoop enz. volgen nog. J.D.G. KOOS NIEUW BESTUUR Zaterdag j.l. hield de JDG haar laat ste bijeenkomst van dit jaar in hotel Holterman. Deze bijeenkomst droeg het karakter van een algemene ledenver gadering, waarop de leden hun eventu ele klachten en voorstellen naar voren konden brengen. Tevens was hieraan de jaarlijkse bestuursverkiezing ver bonden. In zijn openingswoord heette de voor zitter in het bizonder welkom het ere lid, de heer J. P. Nagelhout, en ver klaarde, dat er gebrek was aan goede onderwerpen en aan personen, die een goede inleiding wilden houden. Dit was gelukkig niet het geval, want uit de discussies bleek, dat verschillen de leden wel bereid waren een avond te verzorgen. Dokter Nagelhout opperde ook nog een aantal ideeën, die algemeen bijval vonden. Deze zullen later nog uitge werkt worden. Nadat de secretaris Jan Slotman en de penningmeester Jan Brands, hun jaarverslagen hadden voorgelezen, ging men over tot de bestuursverkiezing. Voor H. Jansen werd als voorzitter gekozen J. Kater. In de plaats van J. Brands als penningmeester kwam F. Petter. Eerstgenoemde aanvaardde de functie van J. Slotman als secretaris. Mej. N. Arfman en B. Pagrach werden als leden herkozen. Het bestuur bedankte mej. Derksen en H. J. ten Velde, die zich de moeite hadden getroost als verkiezingscom missie op te treden. ZIEKENFONDSVERZEKERING VOOR BEJAARDEN Verwacht mag worden, dat op 1 ja nuari 1957 de wet op de ziekenfonds verzekering voor bejaarden in werking treedt. Voor deze verzekering die vrijwillig is komen in het algemeen in aanmerking personen van 65 jaar en ouder, die in ons land wonen, niet on der de verplichte ziekenfondsverzeke ring vallen en een inkomen van niet meer dan f 3410,— 'per jaar hebben. De uitkering krachtens de algemene ouder domswet wordt als inkomen medege- teld. maar ondersteuning, b.v. van ker kelijke zijde of van kinderen niet. De premie voor verzekerden met niet meer dan f2400,— inkomen zal 55 cent per week bedragen en voor de overige f 1,10. (Voor deze bedragen zijn bepaal de groepen gezinsleden medeverze kerd.) De premies zijn lang niet vol doende om de kosten te dekken. Het overige wordt aangevuld door bijdra gen van het rijk en van het vereve ningsfonds, waarin de premie der ver plichte ziekenfondsverzekering wordt gestort. De bejaarderverzekering geeft recht op dezelfde geneeskundige verzorging als waarop verplicht-verzekerden recht hebben. Zij, die tot nu toe niet bij een alge meen ziekenfonds verzekerd zijn en tot de bejaardenverzekering willen toetre den en aan de voorwaarden ervoor vol doen, dienen zich zo spoedig mogelijk tot een fonds te wenden. Personen, die reeds verzekerd zijn, worden door hun fonds op de hoogte gesteld. In verband met dit laatste wordt er aan herinnerd, dat bepaalde groepen met ingang van het nieuwe jaar niet meer onder de verplichte ziekenfonds verzekering vallen, b.v. mensen met 'n uitkering ingevolge de noodwet ouder domsvoorziening en personen van 65 jaar en ouder met een rente op grond van de invaliditeitswet of een der on gevallenwetten, met een invaliditeits pensioen als oud-militair of met een pensioen van het spoorwegfonds. De hier genoemde verplicht-verze kerden wordt verzocht zo spoedig mo gelijk een formulier af te halen en dit ingevuld weer in te leveren bij de ad ministrateur van het Algemeen zieken fonds, de heer H. Soer, Larenseweg 3 BURGERLIJKE STAND Geboren: Arend Jan, zv J. A. Aan stoot en M. J. Veneldaas, Beuseberg 126. Alberdina, dv D. B. Krikkink en J. Brinkman, Espelo 34. Jan Diede- rik, zv G. Rensen en T. Vrolijk, Neer- dorp 90. Wilhelmus Gerhardus, zv H. J. Kemper en G. J. M. Leerkes. Overleden: A. Teeselink, 85 jaar, wv G. J. Jansen, Look 12. BEVOLKING: Ingekomen: K. A. Vorsterman van Olijen en gezin van Soerabaja n. Hol- terberg 42. E. Klouwen van Zwoller- lerkerspel naar Oranjestraat 68. E. V. Los en gezin van Bandung n. Look 19. H. F. Jacobs en gezin van Dja karta naar Holterberg 26. Vertrokken: J. Bootsma en gezin van Dorpsstraat 48 naar Almelo. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: paar Grolse wanten; een aantal sterbonnen: br. lederen heren handschoen; linker Grolse want; kerst stukje (bloemen). Komen aanvliegen: een kanarie. Verloren: kinderportemonnaie met inhoud; dop van radiateur van auto. Inlichtingen dagelijks aan 't Groeps- bureau der Rijkspolitie, Dorpsstr. 22 te Holten, tel. 352. LEDENVERGADERING A.NJi VERGAl De afdeling Holten van de Alg. Bouwbedrijfsbond hield donderda december haar huishoudelijke verg ring in de zaal van de heer Maats. De vergadering werd geopend de voorzitter, de heer A. Paalman >n van alle aanwezigen hartelijk welkom! en om te, doch tevens zijn teleurstelling uitspreken over de geringe opkc aangezien deze vergadering was eeft eei „R. kie: orige w ioed op omen- Nadat te coup legd voor bespreking van de nieaste bu itter, dc ed en vers re laakte oliiion ijk in Vervo en doo iet on re IR?" loonactie 1956. De notulen werden zonder opmetle gen goedgekeurd. De ingekomen s ken werden behandeld, o.a. het ve pen van bouwze?els voor het kin en ovei tehuis van de ANB. Hiervoor bes ame m in de afdeling weinig belangstellini arije ei deze stukken werden dan ook ter ruk op gelegd. Vervolgens werd overge» ereenzi tot het uitreiken van kleurplaten root oi kinderen van 6—12 jaar, welke wei erlijke, deel te nemen aan de kleurwedsi and in die wordt georganiseerd door de bestuurdersbond op 17 januari zaal „Amicitia". Hieraan zullen prijsjes verbonden zijn en tevens films worden vertoond, n.l. 's midW, er voor kinderen: „Tien kleine nikkert ;en me en 's avonds voor de leden: „HonfDe he mannen en een meisje". De heer Oplaat deelde nog dat bij hem aan huis nog enkele ran de ten beschikbaar zijn. (H. J. Wans o ster] straat 37). Kinderen van leden, die ringen wensen deel te nemen, kunnen 1 leek e hun platen afhalen. eel he Op 16 februari zal voor de NVV ran de stuurdersbond optreden het tonee De v zeischap „Studio" met „De indrings «er ac en in de tweede helft van februar. strijd c toneelvereniging VOP. karakt Daarna werd door de heer G. H. en het laat een verslag uitgebracht ovei le das vergadering van 7 februari te Z\v td te die door het hoofdbestuur was ui de stei schreven ter behandeling van de 1 te ver] actie 1956. Er v Alle vragen, die hierop naar vigeanin kwamen, werden door het bestuur Naa; antwoord. geslote Tevens werd overgegaan tot het vergac reiken van nieuwe jaarboekjes, 'n de he houdelijke reelementen en zegelboe! flitsen Bij de rondvraag werden nog eatiek. 1 punten besproken en beantwoord, heer I Door de voorzitter werd de buitei sloot woon gezellige bijeenkomst geslote KERSTBIJEENKOMST CI-IR. PLATTELANDSVROUW® Op donderdag 13 december kwas de leden van de Chr. Plattelandse wenvereniging in gebouw „Rehob; bijeen om hun Kerstbijeenkomst t< den. De presidente, mevr. J. Rietberg-' Lindenberg, opende deze vergade door te laten zingen Psalm 98 vers 3, waarna zij voorging in gebed. volgens werd gelezen Micha 5 vs. GE De enigir avonc jaarli; ding denbe Nac zocht wijze Welle Beldi Op hartelijke wijze heette de pi 0nde: dente de vele gasten welkom. Zij v; te alle aanwezigen een goede en zegende avond toe. Hierna werd overgegaan tot het voeren van 't Kerstdeclamatorium. men werd gezongen Gezang 10 vs. 3, waarna mevr. D. Paalman-Dijk declameerde. Een koortje, gevormd de leden en bestaande uit de dame: Landeweerd, D. Landeweerd, J. en R. Veldhuis, zong de liederen: St nacht, De herdertjes lagen bij nac! aant en In de scheppingsmorgenstond. Op keurige wijze werden de solij zongen door de dames J. Landevs en J. Stam. Mej. M. Dijkink hield d: na haar inleiding over: 1. De heils! lofde uit 't Oude Testament; 2. Dev heid des tijds en 3. De engelenzang Effratha's velden. De recitatie werd gelezen door n H. Hulsman, afgewisseld door samf zang. Mevr. G. Otten-Stam declame de enkele verzen van Jo Kalmijn-Sp renburg. Na samenzang van Psalm 150 vs werd pauze gehouden. Tijdens depai werd koffie geschonken en versnat ringen rondgedeeld. Na het zingen van „Ga niet alle door 't leven", werden de notulen lezen door de secretaresse, mevr, Wiggers-Aanstoot. Daarna werd Kerstverhalen voorgelezen door me J. Wiggers-Aanstoot en mej. H. Ve huis. Op keurige wijze verzorgde ra Niesje van Lindenberg op het or; muzikale omlijsting. Aan het einde van de vergader dankte de presidente allen, die mee; holpen hadden aan het slagen van de avond. Na het gezamenlijk zingen v het vierde vers van de Lofzang jj Zacharias, werd deze mooie en tevf leerzame avond door de presidenten dank aan God gesloten. Chris derw Na werd Kers 'gevo Beut en E koor sink, huis. Riet Dc woe verg EEN BIZONDERE BESTELLING Het was geen spoedbestelling, nu wel een bizondere bestelling, welke PTT dinsdag te bezorgen had. Bij de familie B. J. Meijer was C zoon geboren en dit was voor zijn c: lega's-bestellers eten prettige aanli ding om het gezin te verrassen met reuzen-krentenwegge, die men in PT verband achter de deur heen deed. De vreugde in het gezin Meijer vr des te groter, omdat deze juist beric had ontvangen van zijn vaste aanst ling als besteller, zodat er twee blij gebeurtenissen waren. Dat deze ui ongemerkt voorbij gingen, laat zich denken. De PTT-ers hebben zich b sneedje krentenbrood wel laten smakf en nimmer ruw of schraal Tube 95 Het is de Hamamelis die het 'm doe'

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2