Tweede kamer bepleit hogere lonen voor landarbeiders mm HOLTEN ïr VAN HET BINNENHOF De Heer A, J. Goldstein, oud-gemeentesecretaris vrij onverwacht overleden BURGERLIJKE STAND BURGERLIJKE STAND BOER Veemarkt Rijssen ri )e Tweede Kamer heeft verleden week s, een motie van de heer Roemers c>) aangenomen, waarin is vastge- ld dat door de loonmaatregelen van Maart j.l. een extra achterstand in beloning van de landarbeiders idha wai le a voi zal m. 'an ter m. 1 erve rd d iade ,ntstaan. Gelet op de bijzondere positie de landbouw in ons sociaal-econo- ich leven is de Kamer van oordeel, de voorstellen van het georganiseer- bedrijfsleven (het Landbouwschap) deze achterstand op te heffen dan te verminderen, door de regering welwillende overweging dienen te rden genomen. Deze motie was be- ve door de p.v.d.a. ondertekend door k.v.p., a.r. en c.h. De handtekeningen hp"eh d de communisten (wier steun nimmer nw rdt gevraagd) en van de liberalen ont- jcen. Maar zowel de c.p.n. als de d. heeft zich tegen dit voorstel niet set. Het werd dus met algemene jnimen aangenomen. Met spanning plan' rdt gewacht op het resultaat van de ye. Minister Suurhoff heeft daarover geen concrete mededelingen kunnen lUIQi O TT„i- l-«rroof mot rlit ten f 11 loge en, 1 jam 1 tjes ogd Dor :mai ewe; nk, evet leilijke probleem bezig houden. En dat niet eenvoudig zijn, want de motie g dan met algemene stemmen zijn k ngenomen, het is niet aan twijfel on- ;:1 rhevig, dat verschillende overwegin- tot dit algemeen voorstemmen heb- geleid. uit z Verleden week hebben wij reeds mel- n m ig gemaakt van de socialistische ge siet serveerdheid tegenover de 19.4 Irijv Het kabinet gaat zich met dit de begroting van sociale zaken. Daar de regering zich nog niet had beraden over het SER-advies inzake de bestedingsbe perking, bleef het debat onvolkomen. Za terdag j.l. zijn verscheidene ministers bijeen geweest om zich over de „beste dingssituatie" te beraden. Uit dit ge sprek is wel gebleken dat het SER-rap- port veel van zijn actualiteit heeft ver loren en dat de bestedingen met een gro ter percentage teruggebracht moeten worden dan de Sociaal-Economische Raad heeft geadviseerd. Daarover is woensdag j.l. in de ministerraad lang gediscussieerd. Het resultaat daarvan zullen we binnenkort wel merken. De ministers Zijlstra, Suurhoff en Mansholt zullen een nota hierover aan de Tweede Kamer zenden. PENSIOENEN. De pensioenen van het ambtelijk per soneel, het spoorwegpersoneel en de mi litairen zullen verbeterd worden. De toe slagregelingen zijn vervallen. Zij hebben plaats gemaakt voor een nieuwe toeslag. Tegelijk is bepaald dat deze pensioenen aangepast kunnen worden tot maximaal 80 van het ouderdomspensioen, dat met ingang van 1 januari a.s. iedere Nederlander krijgt. Het aanpassingsont- werp heeft wat critiek opgeleverd. De grote meerderheid van de Kamer was er echter voor. Voor de gepensionneerden kunnen deze ontwerpen heel belangrijk zijn. Niemand gaat er op achteruit, de meesten worden er beter van. Het is de bedoeling om zo snel mogelijk tot uitbe taling over te gaan. Helaas is het on mogelijk om precies de verbeteringen voor elke gepensionneerde aan te geven. Zij, die, niet op de nieuwe uitbetaling willen wachten, kunnen aan de afdeling Wachtgeld en Pensioenen van het depar tement van Binnenlandse Zaken schrif telijk vragen hoe groot het nieuwe pen sioen zal zijn. Elke brief, zo werd ons verzekerd, zal worden beantwoord. Het is echter noodzakelijk opgave te doen van het nominale pensioen, dus van het bedrag zonder toeslagen. Dit bedrag is in de pensioenakte te vinden. Daarnaast is het noodzakelijk jaar en datum van pensionering op te geven. Een groot deel van deze week heeft de Tweede Kamer zich bezig gehouden met de begroting van Buitenlandse Zaken. Uiteraard stonden daarbij de interna tionale gebeurtenissen in het middelpunt der belangstelling. Dit debat was voor een belangrijk deel een herhaling van de beraadslagingen over de begrotingen van Oorlog, Marine en Economische Za ken. Nog steeds betreurt het grootste deel van de p.v.d.a.-fractie het Engels- Franse optreden in het Midden-Oosten, de andere constructieve fracties juichten dit optreden toe. Het behoeft geen be toog dat er weinig enthousiasme bestond over het beleid van de Verenigde Na ties. En algemeen werd de stelling ver kondigd, dat de eenheid van Europa nu in snel tempo moet voortschrijden. De Lt.-Generaal b.d., de heer Calmeyer (c.h.) en de Londense minister-president, prof. Gerbrandy (a.r.) hebben er bij de regering op aangedrongen te proberen de Navo zo te reorganiseren, dat deze Atlantische verdedigingsorganisatie be ter voor haar zware taak is berekend. bedrijfstaksgewijze loonvorming. e le-: t heer Roemers heeft met veel nadruk ie e i nadelen van dit nieuwe loonsysteem visteld: de sociale uitkeringen worden et op tijd opgetrokken en de landarbei- ider ts zijn daarvan de dupe. Inderdaad g, aat het vast, dat de beloning van de het I ndarbeiders in 1956 met ruim 5 ten me hter is gebleven. Tachtig pet. van de het erknemers heeft sinds Maart j.l. 6 onsverhoging gekregen. De landbouw, e nu een moeilijke tijd doormaakt, eeft geen 6 kunnen geven. Daarvan jjn de landarbeiders de dupe. Nu rede- ur t eerde de heer Roemers eigenlijk zo, dat enn aardoor de gedifferentieerde loonpoli- ek dreigde te mislukken, want er ko- len vergeten groepen. De vertegenwoor- lenv igers van de confessionele partijen wa- ifoii en het daarmee niet eens. Zij vonden one iet een voordeel dater door deze loon- 3 lai lolitiek uitgehaald is wat er in zat, n.l. oor de meeste arbeiders 6 Minister uurhoff was ook vrij gereserveerd. Hij erklaarde tenminste blij te zijn dat de nogelijkheid van differentiatie maar 6 niet 10 procent heeft bedragen, want was overtuigd dat dan vele bedrijfs takken dit laatste percentage hadden .6 m noeten geven. Dat zou niet in verhou- Üng staan tot de rentabiliteit en de ar- leidsproductiviteit in de meeste be- [rijfstakken. Het is duidelijk, dat de p.v.d.a.-fractie Ie motie heeft ingediend om het Kabi- 4 mfet te bepalen bij de „gevolgen" van 0 ml de nieuwe loonpolitiek. min. 5 m )e regering zal wel genoodzaakt zijn iets tan de landarbeidersionen te doen en e lan is het niet moeilijk meer om te stel- en, dat de differentiatie is mislukt. Mi- Jj™ lister Suurhoff heeft dat heel duidelijk tegrepen. Waarom moeten nu wel apar- e maatregelen worden getroffen voor ie landbouw. En bijv. niet voor degra fische vakken of voor de bouwnijver- dd?, zo vroeg hij. Als men de lonen n de landbouw wil optrekken omdat de zori andbouw een probleem apart is, kan lStrïnen dat ook gemakkelijk beweren van de andere bedrijfstakken. Het is bekend u'*?dat de minister van sociale zaken ook j- v niet enthousiast is voor de nieuwe loon- ast, politiek. De motie Roemers kan daarom nerii ten goede aanleiding zijn om in het ka binet de nadelen van deze politiek nog eens uiteen te zetten. In het regerings- !M program staat echter geschreven, dat de bedrijfstaksgewijze loonvorming moet Leven in dienst van de gemeenschap. J.w de i worden gehandhaafd. Daaraan kan het Bri kabinet dus niet ontkomen. Dat zou ook emi moeilijk gaan, want de confessionele e fracties handhaven hun stelling onver zwakt, dat het bedrijfsleven meer ver antwoordelijkheid voor de loonpolitiek moet gaan dragen en dat de overheid zich dus meer moet gaan terugtrekken. "iij vinden het niet in strijd met de be drijfstaksgewijze loonvorming, dat wordt gevraagd om een betere beloning van de landarbeider. Van de zijde der confessionele fracties wordt gesteld, dat de landbouw een kunstmatig prijsniveau voor enige belangrijke producten heeft door het systeem van de garantieprijs. Maandag kwam plotseling het bericht door van het overlijden van de heer A. J. Goldstein, oud-gemeentesecretaris en ere-lid van de V.V.V. De gezondheidstoestand van de heer Goldstein was de laatste tijd niet zo best meer, maar toch kwam het bericht van zijn heengaan nog onverwacht, 's Mid dags om half twee kreeg hij plotseling een attaque en om half vier trad reeds de dood in. Deze doodstijding gaf iedere Holte- naar, die haar zo plotseling hoorde, even een schok, want met de heer Goldstein is niet alleen een bekende, maar ook een zeer geachte plaatsgenoot heenge gaan. Hij heeft de gemeente Holten op bui tengewoon verdienstelijke wijze precies 40 jaar als gemeentesecretaris gediend en gedurende die tijd in het maatschap pelijke leven talrijke functies vervuld. De heer Goldstein was afkomstig van Harfsen, gemeente Gorssel, en werd in de raadsvergadering van 4 juni 1910, op 26-jarige leeftijd, tot gemeentesecre taris van Holten benoemd. Voordien was hij enkele jaren werkzaam geweest als ambtenaar ter secretarie van Hen gelo (O.). Hij trad na zijn benoeming onmiddellijk in functie. Bij zijn afscheid op 6 juni 1950 wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is hij niet alleen van de zijde van het gemeentebestuur, maar ook door de gehele burgerij op buitengewoon harte lijke wijze gehuldigd en is hem dank ge bracht voor het vele werk, dat hij niet alleen in zijn gemeentelijke betrekking, maar ook op maatschappelijk terrein in het belang der gemeente heeft verricht. De overledene heeft vooral bekend heid verworven door zijn baanbrekend werk op het gebied van het vreemdelin genverkeer in onze gemeente en in de provincie. Hij was op 20 september 1915 mede-oprichter van de V.V.V. „Holtens Belang" en vele jaren haar voorzitter en stuwende kracht, die de grote ideëele waarde en economische betekenis van 't vreemdelingenverkeer inzag. De ontslui ting van de Holterberg voor de vakan tiegangers is voor een belangrijk deel zijn werk geweest. Hij onderkende ook vroegtijdig de grote waarde van een nau were aaneensluiting van de verschillen de plaatselijke V.V.V.'s en was in dit verband een van de oprichters van de Bond v. Vreemdelingenverkeer „Twen- "the", de voorloopster van de tegenwoor dige provinciale vereniging voor vreem delingenverkeer, waarvan hij nog enkele jaren bestuurslid is geweest. Organisator. Hij was de ontwerper van de zeer prac- tische wandelkaart, welke thans bij de vreemdelingen, die in Holten hun va- cantie doorbrengen, nog steeds gretig aftrek vindt, en oprichter van de kam peervereniging, welke na de bevrijding door de verwoesting van het kampeer- gebouw werd opgeheven. De liefde voor zijn woonplaats en haar ingezetenen was zeer groot en gedurende zijn loopbaan zijn dan ook veel initia tieven van hem uitgegaan. Het zou te ver voeren deze initiatieven en al de ver enigingen en besturen, waarin hij in de loop van de jaren zitting had of waarin hij een werkzaam aandeel vervulde, hier op te sommen. In enkele woorden samengevat schet ste onze vorige burgemeester, wijlen de heer A. P. R. C. baron van der Borch van Verwolde bij de herdenking van zijn 30-jarig ambtsjubileum zijn grote ver diensten voor de gemeenschap met de woorden: „De gemeente heeft rijke vruchten geplukt van Uw arbeid". Bij het afscheid van de heer Gold stein als gemeente-secretaris zijn deze tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau, welke koninklijke onderscheiding hem toen door burgemeester Mr. H. W. Enklaar werd uitgereikt. In het jaar 1929 heeft de overledene een reeks artikelen geschreven in het toenmalige weekblad „Salland", welke later onder de titel „Holten voor om streeks 100 jaar" in druk zijn verschenen. Ook het onderwijs heeft altijd zijn grote belangstelling gehad. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot heeft vrijdag plaats ge vonden op de nieuwe algemene begraaf plaats alhier. Als in de landbouw de productiviteit ver hoogt en dus de kostprijs daalt, dan daalt ook de garantieprijs. De landarbeider heeft daar niets aan. Het feit, dat de legering de garantieprijs bepaalt, bete kent dus dat zij ook de richtlijnen voor het landarbeidersloon bepaalt. Uit deze overwegingen meent de meerderheid van de Kamer dat de landbouw in een bij zondere positie is geplaatst. Een posi tie, die ook bijzondere maatregelen ver eist. Dit loondebat was ongetwijfeld het be- langrijkste punt in de behandeling van verdiensten geëerd door zijn benoeming Ned. Herv. Kerk (2e- Advent) Holten. 10 uur Ds. Addink en 's avonds 7 uur Ds. Van Harrevelt. In beidé diensten collecte voor het Zuiderzeefonds. Dijkerhoek. (2e Advent) 10 uur Ds. Israël. Collecte voor Zuiderzeefonds. Geref. Kerk. 10 en 2.30 uur Ds. Bouw man van Nijverdal. In beide diensten is de derde collec te bestemd voor het gebouw „Reho- both". Geboren: Gerrit, zv. G. Kooiman en J. M. C. van Ingen, Beuseberg 178. Alberdina Gerda, dv. H. W. Goorman en G. A. Koeleman, Kolweg 52. Gerdina Harmina, dv. D. J. Schooien en G. Leunk, Espelo 30. Overleden: H. Kolkman, weduwnaar van J. H. Kolkman, 88 jr., Neerdorp 9. A. J. Goldstein, weduwnaar van W. G. Textor, 73 jr., Dorpsstraat 65. G. J. Vincent, echtg. van M. Krieger, 79 jr., Beuseberg 10 (overl. te Deventer). Levenloos kind van M. Aaftink en B. Smit, Rietmolenstraat 7 (overl. te Deven ter). BEVOLKING. Vertrokken: D. J. Achterkamp, van Kerkstraat 24 naar Almelo. M. Vol kerink, van Neerdorp 73 naar Good. W. J. Nijland en gezin, van Neerdorp 81 naar Zutfen. J. W. Nieuwlaar, van Kerkstraat 3 naar Rijssen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Dorpsstr. 22 te Holten. Tel. 352. Gevonden: 1 muntbiljet; 1 hoofddoek; 1 passerdoos met inh.1 herdershond; 1 wieldop van Volkswagen1 boodschap pentas. Verloren1 autocrick1 portemon- naie; 1 paar motorhandschoenen1 da- mesportemonnaie met inh.; 1 portemon- naie met inh. MOOI SUCCES Op de te Rijssen gehouden vogel ten toonstelling heeft onze plaatsgenoot, de heer J. Romeijn, enkele mooie succes sen behaald. Hij won met zijn inzen ding zebra-vinken (tropische vogels) niet minder dan vier eerste prijzen en zag zijn inzending kleurkanaries be kroond met een tweede prijs. VOETBALPROGRAMMA. Zaterdag: WVV a—Holten a 3 uur Zondag: Holten 2De Zweef 3 2.30 uur De Zweef 4Holten 3 12.uur RAADSVERGADERING. De gemeenteraad komt op vrijdag 14 december a.s., des avonds 7.30 uur, ten gemeentehuize bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen openbare vergaderingen van 15 juni, 2 juli en 29 augustus 1956. 2. a. Ingekomen stukken, b. Medede lingen. 3. Voorstel tot aankoop van grond in het complex Boschkamp van de fa. E. Wonnink en de heer H. J. Hartsuiker. 4. Voorstel tot verkoop van een per ceel grond aan het rijwielpad naar Nij verdal aan de heer Mr. Dr. J. J. A. F. Greebe te Almelo (wijziging raadsbesluit d.d. 30 oktober 1956). 5. Voorstel tot aankoop van stroken grond langs de Doorlopende Dijk in ver band met de verbetering van deze weg. 6. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding in verband met de onteige ning van gronden in de Gaarden en in de Holterbroek. 7. Voorstel tot wijziging van het kre diet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te den Haag. 8. Voorstel tot oninbaarverklaring van een aanslag in de wegenbelasting 1956. 9. Voorstel tot vaststelling van een wijziging van het uitbreidingsplan in on derdelen Dijkerhoek met de daarbij be- h orende b eb ouwingsvoorschriften 10. Voorstel: a. tot het verlenen van medewerking ex art. 50 der kleuteron- derwijswet aan de Ver. Chr. Kleuter school; bouw kleuterschool; b. tot oprichting van een openbare kleuterschool over te gaan. 12. Voorstel tot het verlenen van een tegemoetkoming in de reiskosten als be doeld in art. 13 der L.O.-wet 1920. 13. Rondvraag. JAARVERGADERING GEREF. MANNEN VERENIGING De leden van de Geref. mannenver- eniging kwamen maandagavond in ge bouw „Rehoboth" in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer G. W. Rietman, die deze druk be zochte bijeenkomst met gebed en met Schriftlezing opende, nadat gezongen was Psalm 84 vers 3. De heer Rietman sprak hierna een kort openings- en welkomstwoord, waarbij hij zich in het bizonder richt te tot de leden van de Geref. vrou wenvereniging „Priscilla" en tot de af gevaardigden van de Hervormde man- Qenvereniging en de Geref. jeugdver enigingen. Nadat de heer J. Louwerse de no tulen van de vorige jaarvergadering had gelezen, hield de heer G. Stam een inleiding over „Jona". Op deze inleiding volgde een drukke bespreking, die om des tijds - wille moest worden bekort. Na de pauze waarin getracteerd werd op koffie met sprits en een kren- tebol bracht de heer Louwerse het jaarverslag uit. Het ledental bedraagt thans 57. De penningmeester, de heer H. Brands, bracht financieel verslag uit over het afgelopen jaar, in welk ver slag, dat keurig op rijm was gesteld, o.a. mededeling werd gedaan van een batig saldo. Nadat mevr. G. Wegstapel-van Lin- denberg, de heer B. Brinkman en de heer H. Maneschijn als afgevaardigden het woord hadden gevoerd, resp. na mens de Geref. vrouwenvereen. „Pris cilla", de Geref. JV en MV en de Her vormde mannenvereniging, kreeg deze jaarvergadering een meer feestelijk ka rakter. Mastklimmen, Wie doet het uit de doeken enin de doeken? vielen buitengewoon in de smaak en brachten de lachspieren soms danig in actie. De gezellige jaarvergadering werd door Ds. R. A. Hoogkamp, met dank gebed gesloten. RECTIFICATIE: FORUM-AVOND Zoals de lezers wellicht gemerkt heb ben is in de aanhef van het versiag van de forum-avond der landbouwjonge- ren een regel weggevallen, waarin de na men voorkwamen van de heren Ds. J. H. Israël en W. Beijers, als forum-le den. Hiervoor onze excuses. WINKELWEEK-ACTIE BRACHT f500 IN HET BOUWFONDS VAN HET GROENE KRUIS De slotfase van de winkelwcekactie van de Holtense winkeliers, welke aan gesloten zijn bij de Handelsvereniging, speelde zich donderdag af in de feest zaal van hotel Vosman. Van 's middags 3 uur tot 's avonds 10 uur kon men volgens de aankondiging deelnemen aan het ballerospel. Het was echter zo druk in de zaal, waar men handen tekort kwam om de winkel bonnen in te nemen en deze om te wis selen voor deelnemerskaarten, dat tot over 11 uur gelegenheid moest worden gegeven om aan het spel deel te ne men. Toen kon men eindelijk de balans op maken en vaststellen, dat een bedrag van f 2220,- aan prijzen kon worden be schikbaar gesteld. Maar tevens bleek, dat deze actie voor het bouwfonds van het Groene Kruis een bedrag van f 502 had opgeleverd, dat door de penning meester van de Holtense Handelsver eniging, de heer E. Dikkers, aan de voorzitter van het Groene Kruis, de heer W. Beijers, kon worden overhan digd. Deze heeft in hotel Vosman de win keliers hartelijk bedankt voor hun sym pathieke geste. Het was, zo zeide hij, of St. Nicolaas in verband met deze ac tie nog even nagebleven was om het Groene Kruis aan het slot van zijn vermoeiende reis door ons land nog even te gedenken. Er is reeds 'n belangrijk bedrag voor het stichten van een wijkgebouw bij een, maar de laatste loodjes wegen het zwaarst en het is daarom zo belang rijk, dat weer een prachtig steentje, nu van de Holtense middenstand, aan het bouwfonds kan worden toegevoegd. Tijdens deze samenkomst van het be stuur kon worden vastgesteld, dat de genen, die met het ballerospel van 940 tot en met 999 punten hebben gegooid, voor een prijs in aanmerking komen. De betreffende waardebonnen, te be steden bij de aangesloten winkeliers, zullen per post aan de winnaars wor den toegezonden en uiterlijk zaterdag a.s. in hun bezit zijn. Zij kunnen deze tot en met 22 december a.s. bij de le den der handelsvereniging inwisselen. Voor de Op de maandag j.L te Rijssen gehou den veemarkt waren aangevoerd: 1287 stuks vee, runderen 226, varkens 1061. Prijzen: 52 vette koeien, eerste kwa liteit van f2,85 tot f3,20; tweede kwa liteit van f2,64 tot f2,85; derde kwa liteit van f 2,30 tot f 2,64 per kg slacht- ge wicht; 74 melk- en kalf koeien van f610,- tot f900,- per stuk; 35 pinken v. f400,- tot f575,- per stuk; 27 graskal veren van f210,- tot f320,- per stuk; 19 nuchtere kalveren van f 50,- tot f 75,- per stuk; 16 drachtige zeugen van f225 tot f 300,- per stuk; 25 loopvarkens van f65,- tot f90,- per stuk; 1020 biggen v. £4,50 tot f5,50 per week. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: Markt was matig bezet. De handel had over het geheel een kalm verloop met iets ho gere prijzen. GebruiksveeHiervan was het aan bod niet groot. De handel had 'n zeer langzaam verloop met iets lagere prij zen. Nuchtere kalveren: Aanbod minder. Handel vlug, prijzen gelijk. Varkens en biggen: Hiervan was het aanbod iets kleiner. De handel in big gen had een redelijk vlug verloop met gelijkblijvende prijzen, de handel in drachtige zeugen was langzaam met iets lagere prijzen. Pinken en kalveren: De handel had een kalm verloop .met iets hogere prij zen: MELKPRIJSTOESLAG 1955-1956 De Provinciale Voedselcommissaris voor Overijssel deelt mede, dat aan alle daarvoor in aanmerking komende per sonen 'n aanvraagformulier Melkprijs toeslag 1955-1956 is gezonden. Zij, die dit nog niet hebben ingele verd en zij, die menen wel voor Melk- prijstoeslag in aanmerking te komen, maar geen aanvraagformulier hebben ontvangen, kunnen zich tot en met 10 december 1956 vervoegen bij hun plaat selijke bureauhoudcr. Na genoemde da tum worden geen aanvraagformulieren Melkprijstoeslag 1955-1956 meer in be handeling genomen. Het bovenstaande geldt niet voor per sonen, die een reklame hebben inge diend tegen het al of niet toekennen van de toeslag 1954-1955. Deze ont vangen t.z.t. nader bericht. VERZILVERING VAKANTIEBONNEN KERSTMIS 1956 Het bestuur van het Vakantiefonds voor de Landbouw deelt mede, dat van vrijdag 14 tot en met zaterdag 22 de cember 1956 voor de eerste maal gele genheid bestaat tot het doen verzilve ren van vakantiebonnen van het boek jaar 1956-1957 (kenbaar aan de op druk „Geldig tot en met 30 april '57") en wel tot een bedrag van ten hoogste f40,— in totaal. De chequebonnen, die door het Va kantiefonds voor de Landbouw zijn uit gereikt aan arbeiders, die wegens her halingsoefeningen in werkelijke dienst zijn geweest, kunnen terzelfder tijd worden ingeleverd. De aandacht wordt erop gevestigd, dat deze chequebonnen alleen dan zul len worden verzilverd, indien men zich Worden de chequebonnen ten behoeve op voldoende wijze kan legitimeren. van (een) ander(en) aangeboden, dan zal 'n machtiging moeten worden over gelegd, waaruit blijkt, dat men be voegd is de chequebonnen te laten ver zilveren. De totale waarde van vakantiebon nen en chequebonnen mag niet meer dan f40,— bedragen. De bonnen zullen bij aanbieding ter stond worden verzilverd; er vindt dus geen voorinlevering van bonnen plaats. Het aanbieden van bonnen kan uit sluitend geschieden bij een plaatselijk penningmeester van één der navolgen de bonden: Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond; Nederlandse Christelijke Landar- beidersbond; Nederlandse Katholieke Landarbei- dersbond „St. Deusdedit". Bonnen, welke niet in de hiervoor bestemde opplakboekjes van het Va kantiefonds voor de Landbouw zijn ge plakt, kunnen niet worden aangenomen. Bedoelde boekjes zijn eveneens bij de plaatselijke penningmeesters van bo vengenoemde bonden verkrijgbaar.

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 3