G IVO AOL DeTondpasta van standing Burgemeester opende de winkelweek OVER HET KADASTER v Mozart herdenking 1956 Nijverdal P. Jeugddienst DE GROOTSTE I ONTDEKKING BOE De winkelweek draagt dit jaar wel 'n zeer rustig karakter, nu er geen offi cieel bezoek van de grijze bisschop op het programma staat. Niettemin was er de eerste dagen reeds een grote belangstelling voor de vele keurig ingerichte etalages, waar- aan de winkeliers weer hun uiterste zorg hebben besteed. Deze begon al met de officiële ope ning door de burgemeester op dinsdag avond voor het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman, waarbij de muziekvereniging HMV haar medewer king Verleende en tal van vriendelijke woorden gewisseld werden. De voorzitter van de handelsvereni ging, de heer G. Wissink, zeide in zijn inleidend woord, dat de winkeliers dit jaar hun beste beentje hebben voorge zet voor het openstellen van de moge lijkheid om in eigen plaats te kopen en dat Holten in vergelijking met andere plaatsen wat dat betreft geen slecht figuur slaat. Hij bracht dank aan de burgemeester voor het feit, dat deze de winkelweek wilde openen en aan HMV voor haar muzikale medewerking. kir. Enklaar zeide gaarne bereid te zijn de openingsplechtigheid te verrich ten, Hij wees op de moeilijkheid voor de organisatoren om telleen jare weer een attractie te vinden, welke niet in strijd is met de loterij wet en sprak de hoop uit, dat men er ook nu weer in zou slagen een binding tot stand te brengen met de Holtense kopers. In de afgelopen weken heeft men geen klagen gehad wat betreft het doen van inkopen, maar toen ging het om het eigen ik. De burgemeester sprak de hoop uit, dat het nu net zo goed zal, gaan nu het gaat om het doen van in kopen voor een ander. Hij sprak ten slotte de hoop uit, dat 't publiek waar dering zal hebben voor hetgeen de plaatselijke winkeliers hebben aan te bieden. Na deze toespraak werd deze offi ciële opening besloten met een pittige mars van HMV. Vanaf omstreeks 7 uur waren veel kinderen aan 't station in de verwach ting, dat de grijze bisschop per trein zou arriveren, maar zij werden in hun verwachting wel erg teleurgesteld, want deze aankomst stond niet op het pro gramma. De Sint zal waarschijnlijk uitsluitend de scholen bezoeken. Tub® 95-70tt ORATORIUM UITVOERING „SOLI" Evenals voorgaande jaren hoopt ook dit jaar de Ghr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" (directeur de heer W. v. Erkelens te Enschede) een Kerst oratorium uit te voeren. Voor dit jaar viel de keus op het prachtige oratorium „Christus' geboor te" van de bekende Friese componiste R. Beintema. Het is een werk voor sopraan en bariton, gemengd koor en orkest. De sopraan-soli worden gezongen door Riek Bolink-Landeweerd, lid van „So li", terwijl de bariton-soli gezongen zul len worden door Kees Deenik te Hil versum. Het koor zal worden begeleid door het „Glanerbrug's Klein Orkest" (23 leden), onder leiding van Dr. J. van Waardenburg. PAARD SPRONG VOOR BESTELAUTO Een paard, dat door de heer W. uit Loo, gemeente Bathmen, voor de slacht gekocht was van een Okkenbroekse land bouwer, voelde zich in z'n nieuwe om geving niet thuis en brak uit de weide, waardoor het bij het voormalige tolhuis op de rijksstraatweg DeventerHolten terecht kwam. Dat gebeurde woensdag omstreeks kwart over zes. Een uit de richting Deventer komende automobilist kreeg het dier in het licht van z'n kop lampen en dreef het rechts van de weg voor zich uit. Tot zover ging alles nog wel goed, maar toen uit de richting Hol ten een tegenligger naderde, sprong het plotseling naar de andere zijde van de weg met het gevolg dat paard en auto met elkaar in botsing kwamen. De eigenaar van de bestelwagen, de heer T. H. O. uit Deventer, werd het kind van de rekening want behalve dat zijn auto vrij ernstig beschadigd werd, bekwam hij snijwonden in het gezicht door de glasscherven. Hij werd door een lid van de Dijkerhoekse E.H.B.O. voor lopig verbonden. De Bathmense dierenarts, de heer J. van Walsum, heeft het gewonde paard behandeld, zodat het voorlopig nog niet afgemaakt behoefde te worden. CROSS COUNTRY „BERGRUITERS" De jaarlijkse cross country van de Land. Rij vereniging „Bergruiters" zal zaterdagmiddag 1 december worden ver reden in de omgeving van het Nie- mandal in de Holterberg. Voor deze cross hebben ingeschreven de landelijke rij verenigingen: „De 7 buurtschappen" te Delden, „Hertruiters" te Hellendoorn, „Bathmen" te Bath men en „Bergruiters" te Holten. VRIJSTELLING EN UITSTEL. Aan de dienstplichtige der lichting 1957 G. H. Blankena te Espelo 29 is een jaar vrijstelling van de dienstplicht we gens persoonlijke onmisbaarheid ver leend. De dienstplichtige H. Stam. Look 50, van dezelfde lichting, kreeg uitstel van eerste oefening in afwachting van de be slissing op zijn aanvraag om vrijstel ling. GESLAAGD De heer J. Schippers alhier, commies A ter secretarie van Deventer, slaag de donderdag te 's-Gravenhage voor 't eerste deel van het examen gemeente- financiën. INSTRUCTEUR RIJSCHOOL De heer Joh. Paalman slaagde dezer dagen voor het vakdiploma als instruc teur aan de autorijschool te Arnhem. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: sleutel; schort; alpinomuts; damesrijwiel; 2 handschoenen; alpino muts. Verloren: portemonnaie; vulpen. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau van de Rijkspolitie te Holten, Dorpsstraat 22, tel. 352. SCHIETWEDSTRIJDEN RESERVE-POLITIE Bij de dezer dagen te Goor gehouden onderlinge schietwedstrijden van dere- serve-rijkspolitie, hebben de Holtense reservisten een goed figuur geslagen. Het betrof hier revolversehieten en er kwamen de volgende uitslagen uit de bus: W. ten Berge le prijs met 44 pt.; J. Aanstoot 4e pr. met 31 pt. en J. A. Kolkman 6e pr. met 28 pt. ONTEIGENING BOUWTERREINEN GOEDGEKEURD. Bij het gemeentebestuur is binnenge komen het Koninklijk besluit van 9 no vember, no. 62, waarbij door de Kroon goedkeuring wordt verleend aan de raadsbesluiten van 13 april j.l. tot ont eigening van gronden in de Gaarden en in de Holterenk, waaraan ten behoeve van de voortgang van de woningbouw in onze gemeente dringende behoefte bestaat. Er is voor de inbezitneming dezer gronden door de gemeente nu nog slechts een korte procedure nodig, zodat, ook al Zouden de betrokken eigenaren op korte termijn nog niet vrijwillig aan de leve ring willen voldoen, toch spoedig met het bouwrijp maken dezer gronden een aan vang kan worden gemaakt. De vele woningzoekenden zouden het best gebaat zijn wanneer de betrokken eigenaren hun houding nu maar spoedig zouden willen herzien. UITVOERING VAN Requiem en Vesperae Solennes de Confessore door Chr Orat.ver. «Soli Deo Gloria" NIJVERDAL ZATERDAG 8 DECEMBER, om 8 uur, Geref. Kerk, Nijverdal. Medewerking: Heieen Verkley, Aafje Heynis, Han le Fèvre, David Hollestelle. Orkest: Overijssels Philh. Orkest. Orgel: H. Slettenhaar. Leiding: Carel Jacobs, Enschede. Prijzen: f4.50, f3.50, f2.25, f 1.00. Plaatsbespr.: 6 Dec. van 79 uur nam. tel. 737 (K 5486) (Tevens kunnen dan kaarten besteld worden.) BURGERLIJKE STAND Gehuwd: H. Meerman, 31 jr. en H. Knopers, 27 jr., beiden te Holten. Overleden: J. A. Wechstapel, 71 jaar, wednr. van J. Stevens, Dijkerhoek 7. BEVOLKING: Vertrokken: A. Stobbe van Holter berg 25 naar Leeuwarderadeel. J. Neijs van Holterberg 42 naar Enschede. J. N. E. Neijs en gezin van Holter berg 42 naar Enschede. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Is raël en 's avonds 7 uur Jeugddienst. Voorganger: Ds. Poldervaart. Onderwerp: „De grootste ontdekking". Dijkerhoek. 10 uur Ds Addink. Geref. Kerk. 10 en 2.30 uur Ds Hoog kamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de Zending onder de Joden en de Geref. Kerken in West-Indië. GOEDE NALEVING RIJVERBOD. De eerste zondag met een rijverbod voor motorvoertuigen, welke benzine als brandstof gebruiken, heeft wel een zeer stringente beperking van het autoverkeer op de anders zo drukke verkeersader door onze gemeente opgeleverd. Er waren slechts enkele auto's op de weg en de wagens, die hier passeerden, waren gerechtigd om te rijden, omdat zij toebehoorden aan buitenlanders of aan nederlanders, welke, uit het buiten land komende, hun woonplaatsen weer opzochten. Voorts passeerde een enkele personenauto of vrachtwagen, welke niet op benzine liepen. Op een bepaald uur, dat hier anders tientallen auto's doorkomen, bleef hun aantal nu beperkt tot vijf. Proces-verbaal behoefde niet te worden opgemaakt. VEILIG VERKEER. Voetgangers, rechts op het trottoir, Daar is voor U het minst gevaar. In de loop der eeuwen is grote zorg besteed aan de grenzen van de grond eigendommen. Grond is in de economie na arbeid één der belangrijkste pro- duktiefactoren. Arbeid zonder grond is vrijwel onbestaanbaar. De grond is in velerlei zin belangrijk voor de mens. Deze moet hem dienen tot uitgangs- en steunpunt voor zijn arbeid op het water en in de lucht. Men heeft wel eens gezegd, dat vele mensen een aan geboren neiging hebben de gronden, welke tussen bepaalde grenstekens zijn gelegen, ten koste van hun naaste uit te breiden. Dit is heus niet een ver schijnsel, dat zich alleen in deze tijd voordoet Reeds Uit de hoofdstukken 19 en 27 van het Bijbelboek Deutero- nomium blijkt, dat zware straffen ge steld waren op het wederrechtelijk verzetten der landpalen. In later tijd is menig geschil ontstaan over de gren- zen van gronden en water,en. Was er in Israël eertijds sprake van landpalen, de grenzen in onze omge ving werden behalve met palen, dik wijls aangegeven door middel van ste nen, dijken en sloten. Dit was ook het geval met de begrenzing van het ge bied der marke Holten. Regelmatig werd de lake gedaan, d.w.z. de grenzen werden gecontroleerd. Op verschillen de grenspunten trof men dan afgevaar digden van aangrenzende marken, die tot het eindpunt de grenzen mede af wandelden, terwijl bij grensgevallende grenspalen of „laekestenen" verplaatst werden. In enkele delen van Frankrijk en in onze omgeving had men de gewoonte bij het opzetten van nieuwe scheidste kenen kinderen mee te nemen en hen daar te kastijden, opdat zij zich de plaat sing van de grenstekenen goed zouden herinneren. Later volgde daarop soms een geschenk tot verzachting. Op an dere plaatsen trok na de oogst de be volking van een bepaald gebied rond om de „afpalingen" na te zien en zo nodig te herstellen. De beweeglijkheid der grenzen kon op de duur toch niet worden verhinderd. Daarom zocht men naar andere middelen. Een grote mate van vastheid werd verkregen door de instelling van het kadaster, waartoe keizer Napoleon 1 de eerste stoot gegeven heeft. Deze wilde een goede basis hebben voor de hef fing van de grondbelasting en wenste daartoe te beschikken over een boek houding van het grondeigendom. Het woord „kadaster" is afgeleid van het Latijnse „capistratum", dat hoofdelijke belasting betekent. Het kadaster geeft een beeld van alle onroerende goede ren in een bepaald grondgebied door middel van kaarten en registers. In Egypte schijnen reeds in oude tijden kadastrale opmetingen te hebben plaats gehad. Voorts werd onder Willem de Veroveraar in de elfde eeuw in Enge land een zogenadmd „Domesdaybook" samengesteld, dat te vergelijken zou zijn met de hedendaagse kadasters. Van 1812-1831 is aan de totstandko ming van ons kadaster gewerkt. De kaarten voor onze omgeving waren echter reeds enige jaren eerder klaar. Alle onroerende goederen zijn perceel voor perceel door landmeters opgeme ten en in kaart gebracht. Van de ge bouwen, welke zich op de gronden be vonden, zijn de plattegronden opgeno men. De oorspronkelijke kaarten de z.g. minuutplans zijn onveranderd bewaard gebleven. De gemeente Hol- 1 ,reekuu ten ressorteert onder het hypotheek- kantoor Deventer. De bewaarder van de hypotheken in die stad is tevens de bewaarder van het kadaster en de scheepsbewijzen. De bijhouding van het kadaster is daarom des te gemakkelij ker. Bij deze bewaarder berusten de openbare gegevens, waarin o.a. alle ak ten betreffende veranderingen van het eigendom, erfrecht, opstalrecht enz. moeten worden overgeschreven. Ons kadaster heeft een fiscaal ka rakter. Het heeft geen bewijskracht. Indien iemand bewijst eigenaar te zijn van een perceel, dan staat daarmede geenszins vast, dat de grenzen van dat perceel zó zijn, als het kadaster aan geeft. Niettemin kunnen partijen het kadastrale plan tot grondslag hunner handelingen maken. Dit is*dan ook bin dend, doch de rechter is nimmer ver plicht er enige waarde aan te hechten, al kèn hij er feitelijke vermoedens uit putten. (Prof. Mr. Raul Scholten). Zoals ik al zei, bestaat het kadas ter uit registers (legger) en kaarten (plans). Het publiek kan hiervan in zage krijgen op het kantoor van het ka daster te Deventer, waar de bijwerking doorlopend plaats heeft. Tegen vergoe ding kan men ook uittreksels en af schriften verkrijgen. In de meeste ge vallen is het evenwel niet nodig om ter verkrijging van inlichtingen 'n reis naar Deventer te maken. Doorgaans kan men de gewenste inlichtingen wel bekomen ter secretarie van de gemeen te, binnen welke het onroerend goed is gelegen. Op de gemeente-secretarieën zijn n.l.. copieën der kaarten en regis ters aanwezig. Deze geven echter niet altijd de toestand van het ogenblik aan, omdat zij slechts eens per jaar worden bijgewerkt. Op de gemeentebegroting komt als verplichte uitgaafpost voor die van 't aanleggen en bijhouden van de dubbelen der leggers en plans van het kadaster. Ten dienste van belanghebbenden moge ik hier nog enkele mededelingen doen over de inrichting van het kadas ter. Een verzamelkaart, waarop de plat tegrond der gemeente voorkomt, geeft aan hoe de gemeente in secties is ver deeld. In Holten kennen wij de secties A tot en met F. Voorts is er van elke sectie een stel kaarten, waarop de per celen, duidelijk afgebakend, met een nummer worden aangegeven. Op elke kaart staat een pijl, welke naar 't noor den wijst. De perceelsnummers zijn per sectie verzameld in het z.g. register nr. 71. Achter elk sectienummer wordt verwe zen naar het nummer van de perceels gewijze legger. Deze legger bestaat uit 'n aantal registers, waarin iedere eige naar van onroerend goed een afzonder lijk nummer (artikel) heeft. Onder dit nummer zijn gegevens opgenomen om trent de eigenaar en bizonderheden van de percelen, zoals de aard van het ge bruik (weiland, bos enz.), de grootte, de belastbare opbrengst etc. Tenslotte is er nog een alphabetische naamlijst van de eigenaren. Achter de de naam staat weer het artikelnummer vermeld. Men ziet hieruit, dat het ka daster langs meer dan één weg toegan kelijk is. W. O. Officiële publicaties ZITTING WOONRUIMTECOMMISSIE. De voorzitter van de Woonruimtecc missie maakt bekend, dat de maande! se zitting dier commissie niet zal pl; hebben op dinsdag 4 december a.s., m op dinsdag 11 december d.a.v. De voorzitter voornoei J. KROON. VOETBAL Programma: Zaterdag: RKSV a-Holten a, 3.15 uur. Zondag: Holten 1-Hector 1, 2.30 uur; Holten 3-SOS 2, 12 uur. irder k des reekur !r en v. Voor dit artikel ontleende ik en kele gegevens aan het boekje „Inlei ding tot de landbouwhuishoudkunde" van Prof. Dr. Ir. G. Minderhoud. lllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll jg Zondagavond om half acht spreekt M in Irene de bekende predikant Ds. J. J. POLDERVAART M van Scheveningen over: RADIO BAAN IN RUSSEN IN NIEUWE GEDAANTE Geruime tijd achtereen hebben de ambachtslieden eigenlijk gezegd „de si tuatie" bepaald bij Radio Baan. Im mers, zij hadden het voor 't zeggen, want er moest nu eenmaal van komen, dat er meer ruimte gevonden werd en dat een en ander aan de eisen des tijds werd aangepast. Nu, dat is dan ook wel gebeurd en nu de deuren van Radio Baan zijn open gegaan, mag gezegd worden, dat hier de beschikking is verkregen over een riant pand, waar eigenaar en cliëntele alle plezier aan zullen beleven. Maandenlang heeft het lied van de arbeid geklonken, maar thans is het zover, dat 't nieuwe pand in gebruik genomen is. Er heeft een belangrijke uitbreiding plaats gehad. Dat was te voorzien. Ra dio Baan heeft zich in de loop der ja ren een naam verworven niet alleen in Rijssen en directe omgeving, doch welhaast in de gehele provincie. De toenemende bedrijvigheid, die hiervan een gevolg was, maakte het noodzake lijk, dat de bekende zaak aan de Haar- straat werd vergroot en gemoderniseerd. Er is thans meer ruimte verkregen, zowel voor verkoop als voor expositie en ook de afdeling reparatie kon aldus meer armslag verkrijgen en nog meer dan voorheen beantwoorden aan het devies: Mankeert er wat aan.... roep Radio Baan. Niet alleen op het terrein van radio heeft dit bekende adres zich een re putatie weten te verwerven, sedert de sprong, die de televisie begint te ma ken is ook hieraan de grootst moge lijke aandacht geschonken en heeft men zich gespecialiseerd op het beste wat ook op dit terrein voorhanden is. Het is te voorzien, dat de activiteit van Radio Baan gelijke tred zal hou den met het initiatief, dat tot deze ver bouwing en uitbreiding heeft geleid. In ieder geval werd de heropening op attractieve wijze onderstreept en op overtuigende wijze werd gedemon streerd hoever Radio Baan gevorderd is met haar devies: Het allerbeste bin nen ieders bereikdank zij vakman schap en coulante service. De openingsaanbiedingen zullen zeker veler belangstelling we ten te trekken. koop dus i Voor de MOZART-HERDENKING IN NIJVERDAL Allerwegen wordt in Nederland de grote componist Mozart herdacht. Ook Nijverdal blijft hierbij niet ten achter. De Chr. Oratoriumvereniging „Soli Deo Gloria" heeft voor deze gelegen heid ingestudeerd het „Requiem" en de Vesperae Solennes Confessores. Dit laatste werk bestaat uit de Psalmen 110, 111, 112, 113 en de Lofzang van Maria (Magnificat). Aan de uitvoering, die, zoals uit een advertentie in dit nummer blijkt, zal plaats hebben op 8 december in de Geref. kerk te Nijverdal, wordt medewerking verleend door de volgende solisten: He- lene Verkleij, sopraan; Aafje Heines, alt; Han le Fèvre, tenor, en David Hol lestelle, bas. De orkestbegeleiding wordt verzorgd door het Overijssels Philharmo- nisch .Orkest. De orgelpartij wordt ver tolkt door de heer Henny Slettenhaar. Het geheel staat onder leiding van de dirigent van „Soli", de heer Carel Ja cobs uit Enschede. Liefhebbers van een goede zanguit voering zullen het streven van „Soli" door de uitvoering van deze bizonder moeilijke werken Mozart te herdenken, door hun aanwezigheid op prijs weten te stellen. ff IIEE DE VERZORGING VAN HET MEI VEE OP STAL. Het klimaat in ons land maakt noodzakelijk het rundvee ongeveer maanden op stal te zetten. Dat betekc aldus ir. D. Rozeboom, rijkszuivelcom lent in Utrecht in een onlangs in radiorubriek van het Ministerie Landbouw gehouden reportage, dat dieren gedurende lange tijd zonlic frisse lucht en voldoende beweging ten missen. En daarom is er alle red voor de veehouder, die weet, dat de genomen melkproduktie veel van het chaam der dieren vraagt, de nodige at dacht aan de verzorging van zijn op stal te besteden. Daartoe behoort de eerste plaats de huid. Niet voor njt| luidt het spreekwoord: „koeien bors len is koeien voeren". De huid is e zeer belangrijk orgaan voor de uitsch ding van schadelijke stoffen, en speelt deze een belangrijke rol bij warmte-afgifte door het lichaam. Do de huid goed schoon te houden, blijv de poriën goed open en kunnen d( hun functie van huidademhaling ons stoord uitoefenen. De met de reinigi gepaard gaande massage bevordert, halve een goede bloedsomloop, ook rust van het dier. Tenslotte voorkomt goede, regelmatige, reiniging ongedii te. Deze is een eerste voorwaarde vo een zindelijke melkwinning. In de een dagen van de staltijd moeten de dier geroskamd en geborsteld worden. Dit k met een borstel, een roskam of sche veereiniger gebeuren. Het voordi van een electrische veereiniger is, stof en vuil direkt in een stofzak m den verzameld, waardoor verontreinig! van de stallucht wordt voorkomen. E vendien bestaat dan niet het gevaar, het vuil van de ene koe naar de ande i wordt overgebracht. Deze reiniging mo dagelijks worden uitgevoerd. Om lan haren te verwijderen en het aanhecht van mest en vuil te voorkomen, moet de dieren geknipt of geschoren wordt Voor het knippen kan men gebruik n ken van een hand-, electrisch- of cuumscheerapparaat. In de eerste plas moeten de lange haren van de uier v< wijderd worden. Daarna is het achti stel aan de beurt. Vooral de koekoe! gaten mogen stofnesten als het i - niet worden vergeten. De staart mc tot pl.m. 2 handbreedten boven de staai wortel worden kaalgeknipt, zodat pluim ongeschonden blijft. Natuurlijk k men de koe ook helemaal van het lani haar ontdoen. De staartpluim koekoeksgaten moeten met warme z« en sodawater of beide worden gewassi en met schoon water nagespoeld, Staa: pluim, koekoeksgaten en uierboord mo ten eens per week worden gewasse Het verdient aanbeveling' de staart te kammen met een veekam. Tenslot wees ir. Rozeboom erop, dat men staartpluim moet opbinden om te ve hinderen, dat deze met de mest in aa raking komt. Dit dient met zorg te schieden, zodat de staart niet los raai en ook niet kan afknellen. In de prakti heeft de bekende werkwijze van invlechten van een bosje raffia met bovenste lange haren van de staai pluim tot een ring met knoop, ha bruikbaarheid bewezen. Door de knoop van raffia en pluimharen blij: het staartleertje, waaraan de staartli zit, op zijn plaats. GE% MA1 CHC Bele Grondonderzoek voor de landboui Grote vlucht van grondonderzoi voor de landbouw. 1500 t< grond kwam laboratorium binne Het Bedrijf slaboratorium voor Gror.f en Gewasonderzoek in Groningen he; het miljoenste grondmonster ontvang; Bij deze gelegenheid vertelde 't hoo! Ir. H. J. C. Derksen, voor de radio, d sedert de stichting van het lab oral rium in 1927, het aantal te onderzoek; grondmonsters in snel tempo is gen. Werden in het eerste jaar in Gr: ningen 8000 grondmonsters ontvang; in 1955 waren dat er al 62.000. In 29 jaar kwam in totaal ongeve 1500 ton grond het laboratorium binn* Er zijn vier bedrijf slaboratoria voor' grond- en gewasonderzoek (Groninge Oosterbeek, Geldrop en Goes), die zamenlijk circa 1.750.000 grondmonste: onderzochten. Deze monsters wordf niet alleen door boeren en tuinders i' gestuurd, maar komen ook van am: teur-tuinders en van beheerders vi sportvelden binnen. Ook in alle ruilve kavelingsgebieden wordt de grond o: derzocht, terwijl voorts vele proefvel: monsters voor de ontwikkeling van adviesbasis worden genomen. Deze monsters worden gestoken do de monsternemers van het Bedrijfslabi

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2