Kindje k( en zyn Als het vee op stal komt DE BOER BEBHÏJF BI IJl meester Echtpaar Völkers-Berentschot herdenkt gouden huwelijk Herdenking Kerkhervorming W. zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Beide bouwterreinen zijn pl.m. 4050 m.2 groot en de prijs bedraagt voor elk perceel f 5000. Voorstel tot verkoop van een perceel grond, gelegen aan de Industriestraat, aan de heer G. Kooiman Jr. te Holten. De heer Klein Velderman achtte het gewenst, dat de gemeente grond gaat aankopen voor industrie-vestiging. Want de beschikbare grond is bijna uitgegeven. Op een vraag van de heer Klein Vel derman deelde de Voorzitter mede, dat de grond, waarom Kooiman heeft ge vraagd, f 3.65 per m.2 moet kosten. De gronden, welke Ter Horst N.V. te Rijs- sen, en Joh. Schuppert, Oranjestraat, hebben gekocht, ligt hoger in prijs, aan gezien deze percelen geen deel uitmaken van het industrieterrein. Op een vraag van de heer Soer ant woordt de Voorzitter, dat aan Kooiman 1000 m2 zal worden verkocht voor f 3650. De heer Kooiman zal op dit perceel een woonhuis annex werkplaats bouwen. Er bestaan bij B. en W. plannen be treffende de uitbreiding van het indus trieterrein en ir. Rentjes te Hengelo heeft opdracht, hieraan aandacht te be steden bij het ontwerpen van een wij ziging van het plan in onderdelen voor Holten. Nadat de Voorzitter op een vraag van de heer Jansen had medegedeeld, dat vóór 1 januari 1958 moet zijn gebouwd, werd z.h.st. tot verkoop aan de heer Kooiman besloten. De raad ging tevens accoord met een voorstel van B. en W. tot vaststellen van het krediet in rekening-courant, groot f 150.000.met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gra- venhage voor het jaar 1957. Voorstel tot benoeming van een on derwijzer aan de o.l. school te Dijker- hoek in de vacature H. A. Pessink. Nadat de raad betreffende dit punt van de agenda in besloten zitting- is geweest, werd tot stemmen overgegaan en werd met ingang van een nader te bepalen datum benoemd de heer C. L. Lariby te Soest. Twee steramen werden uitgebracht op de heer W. J. v. d. Hurk te Dalfsen. RONDVRAAG. De eerste spreker, die bij dit punt van wal stak, was de heer Klein Velderman. Het had hem bevreemd, dat inmiddels een keurmeester is benoemd in de vaca ture Aanstood, terwijl hij in een vorige vergadering verzocht heeft hierover eerst te spreken met de slachthuiscom missie, omdat hij van oordeel was, dat er niet voldoende werk zou zijn voor een keurmeester in vaste dienst. De heer Aanstood zou zo nodig, nog tijdelijke diensten kunnen verrichten. Hoewel over leg werd toegezegd, is dit toch achter wege gebleven. De Voorzitter' kon zich de toezegging wel herinneren. Hij heeft er evenwel niet weer bij stilgestaan. Hij bood daarvoor zijn verontschuldiging aan. Spreker had goede hoop, dat de G.O.S. in de toekomst practisch alle noodslachtingen zal laten verrichten op het slachthuis in Holten. De heer Klein Velderman zou gaarne zien, dat de slachthuiscommissie meer ging vergaderen, omdat de bouw van een nieuw slachthuis of de uitbreiding van het bestaande naar zijn mening zeer urgent is. De Voorzitter merkte op, dat de com missie moeilijk te mobiliseren is. De le den hebben zoveel werk, dat niet ge makkelijk een datum kan worden vast gesteld, waarop de commissie bijeen kan komen. De directeur van het slachthuis heeft een rapport ingediend, dat be sproken zal worden in een vergadering van B. en W. met de slachthuiscom missie. De heer Soer kwam hierna met een aangelegenheid voor de dag, die, zoals hij zelf al toegaf, behoorde tot de compe tentie van B. en W. Hij vroeg, waarom de pacht van de viskraam van Jaap van Duren met f 75.was verhoogd. Dit is niet de eerste keer, dat het bedrag is opgevoerd. De Voorzitter antwoordde, dat er klach ten zijn geuit over de vislucht en over de afval, welke in de buurt wordt aan getroffen. Burgemeester en Wethouders zouden nog liever de standplaats liqui deren, omdat het dorpsbeeld er niet fraaier op geworden is. De heer Jansen merkte op, dat de vis lucht blijft, ook al zou er een pacht van f 2000.worden betaald. De Voorzitter stemde dit uiteraard toe, doch bracht in het midden, dat een be drag van f 2000.— dan meer waard is dan de geuite klachten. De heer Veneklaas Slots deelde ten slotte nog mede, wethouder Teeselink onlangs in Espelo te hebben gesigna leerd. Hij veronderstelde, dat hem toen de deplorabele toestand van wegen en fietspaden niet zal zijn ontgaan. Wethouder Teeselink repliceerde hier op, dat hem inderdaad gebleken is, dat deze wegen en fietspaden verbeterd moeten worden, doch de heer Veneklaas Slots moet niet vergeten, dat de Door lopende Dijk momenteel bijna niet te be gaan is, zelfs al draagt men laarzen, terwijl men in Espelo nog droge voeten houdt als men hoge schoenen draagt. De klok wees 11 uur, toen de Voor zitter de hamer liet vallen. Het vee loopt nog in de weide, al zal dat niet lang meer duren. Het gras raakt op, de winter nadert en daarmede de staltijd. En dan is het vee aangewe zen op voedermiddelen als hooi, ge droogd gras, stro, knollen, kuilvoer, bie ten en niet te vergeten krachtvoer. Op veel bedrijven is door de slechte weersomstandigheden te weinig hooi gewonnen, dat bovendien slecht van - kwaliteit is. En zo kan het gebeuren, dat veel groenvoedersilo's nog leeg staan. Met de voederbieten lijkt het goed, maar wat er van de laat gezaaide stoppelge wassen terecht komt, moet nog worden afgewacht. Het spreekwoord „Wie voert met oordeel, boert met voordeel" is nu dan ook meer dan ooit van toepassing. Dat betekent, dat het beschikbare voer zo goed mogelijk moet worden besteed. Voor een goede productie van het vee zal 't meestal nodig zijn ruw- en kracht voer aan te kopen. Dat daarbij alleen die soorten voer in aanmerking komen die bij een goede besteding het voorde ligst zijn, spreekt wel haast vanzelf. Soms kan het zelfs voordeliger zijn vee - te verkopen dan tot aankoop van voer over te gaan. Het gaat er om, nog iets goed te maken van de stroppen, die we door de waterschade hebben geleden. Ir. Th. J. Tienstra, de rijkslandbouwconsu- lent voor oostelijk Drenthe, zegt er nog het volgende van in een onlangs voor de microfoon gehouden praatje: Helaas blijkt echter in de praktijk, dat juist de veevoeding op veel bedrijven te wensen overlaat. Hoewel de laatste jaren de veevoedervoorlichting op een krachtige wijze is aangepakt en ook het landbouwonderwijs hieraan de nodige aandacht heeft geschonken, blijkt toch een groot aantal veehouders nog niet met een oordeelkundige voedering van het vee op de hoogte te zijn. Dit is dan ook geen eenvoudige zaak. Het is nodig, dat een voederplan wordt opgemaakt en voor elk bedrijf en elk dier afzonder lijk voederrantsoenen worden bei'ekend. Dit is alleen mogelijk door individu ele voorlichting, d.w.z. voorlichting door personen, die met de plaatselijke om standigheden op de hoogte zijn. De rayon-assistent van de Rijksvoorlich tingsdienst zou gesteld, dat hij vol doende tijd had daarvoor in aanmer king komen. Maar de rayon-assistent heeft niet voldoende tijd beschikbaar, zodat men is aangewezen op z.g. stal- adviseurs. Deze hulpen worden niet, zo als de mensen van de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst, door het Rijk be taald, maar moeten door de belangheb benden zelf worden bekostigd. In dit op zicht lijken zij dus op aardappelselec teurs, melkcontroleurs e.d. Hoewel de voordelen van deze hulp de kosten er van verre overtreffen, zien de meeste veehouders dit nog niet in. Daarom heeft het Rijk voor de veevoedervoor- lichting een aflopende subsidie in uit zicht gesteld. Voorwaarde is echter, dat de plaatselijke organisaties meewerken en samen met de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst en het Prov. Veevoeder bureau z.g. veevoedervoorlichtingsker- nen worden opgericht. Plaatselijke organisaties, die vcor die samenwerking in aanmerking komen, zijn: Verenigingen van Bedrijfsvoorlich ting, Coöp. Zuivelfabrieken of andere verenigingen van melkleveranciers, aan- en verkoopverenigingen van voederarti kelen. Het blijkt moeilijk te zijn, een zodanige financiële regeling te treffen, dat hiermede de nodige veevoedervoor lichting op gang kan worden gebracht. In ieder geval is een blijvende indi viduele veevoedervoorlichting van groot belang voor goede resultaten op het ge mengde bedrijf envoor verlaging van de kostprijs van de melk. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel AANRIJDING IN DE ORANJESTRAAT Maandagmorgen omstreeks 11 uur is de personenauto, bestuurd door onze plaatsgenoot, de heer H. J. R., in de Oranjestraat aangereden door 'n vracht auto en zeer zwaar gehavend. De heer R. heeft het er, gezien de beschadi ging van zijn wagen, bizonder goed af gebracht. Hij werd binnengedragen bij de familie Aitink en kon later per auto naar zijn woning worden vervoerd. Hij klaagde over pijn in de heup. R. kwam uit de Rietmolenstraat aan rijden om aan de daar tegenover gele gen benzinepomp van de garage Schup pert te tanken. Waarschijnlijk heeft hij de uit de richting Deventer komende vrachtauto, bestuurd door A. J. Z. uit Nijmegen, niet tijdig opgemerkt. Deze bestuurder heeft nog uit alle macht ge remd, maar door de gladheid van de weg schoot zijn wagen door, die met een geweldige klap op de personen auto botste. Deze DKW maakte een slag om, werd rakelings langs een an dere wagen geworpen, en vernielde nog een bromfiets van de heer A. B. uit Holten, welke voor de smederij van de heer Haan stond. De doktoren, de heren J. P. Nagel hout en C. H. Rietdijk, alsmede mevr. D. Sluiter-Aaftink van de EHBO, heb ben eerste hulp verleend. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 1.3 uur Ds Israël (Viering H. Av. en Danl zegging), 's avonds 7.30 uur Bidstor. voor Hongarije in „Irene", voorgang^ t Ds W. A. Dekker van Twello. Woensdag 7 nov. 10 uur Ds Addin lt (Dankstond voor het gewas). Dijkerhoek. 10 uur Ds Addink (Vit, ring H. Avondmaal). Woensdag 7 nov. Dankstond -voor hc" gewas (Zie Holten). Geref. Kerk. 10 uur (Bidstond voor d a.s. hoi nood der volkeren) en 3 uur Ds Hooj juders kamp. In beide diensten is de derde collect bestemd tot leniging van de grot nood in Hongarije. Het echtpaar J. Volkers—ABerent- schot herdenkt op zaterdag 3 nov. zijn 50-jarig huwelijk. Beide echtelieden ge nieten nog een betrekkelijk goede ge zondheid, ofschoon mevrouw Volkers in verband met haar gezichtsvermo gen op de eigenlijke herdenkingsdag geen bezoek zal kunnen ontvangen. Evenwel, er is enige hoop, dat 'n ope ratie nog verlichting kan brengen en dan denkt men op een nader te be palen dag alsnog gelegenheid te kun nen geven om te feliciteren. De gouden bruidegom heeft zich ter plaatse op verschillend terrein bewo gen; zowel in de Chr. vakorganisatie als in het kerkelijk leven van Nijverdal geniet zijn persoon algemeen vertrou wen en vaak heeft men een beroep op hem gedaan. Niet onvermeld mag blijven zijn ar beid in 't belang van 't zondagsschool- onderwijs, waaraan hij een reeks van jaren z'n beste krachten heeft gegeven. Zoals we reeds schreven, kan 't feit vooralsnog niet feestelijk worden her dacht, omdat mevr. Volkers daartoe momenteel niet in staat is. Gaarne spreken we bij voorbaat onze hartelijke gelukwensen uit en hopen dat het echtpaar Volkers zich ook op de herdenkingsdag van hun gouden huwe lijk omringd mag weten van de sym pathie van velen. Velen in de gemeente Holten zullen zich de heer Volkers herinneren als de bezielende onderwijzer van de zondags school in de buurtschap Heihuizen. Een lange reeks van jaren was de heer Volkers als zodanig werkzaam en talloze kinderen hebben in de loop der jaren van zijn onderwijs genoten. Deze arbeid is niet zonder vrucht ge weest en ook van de zijde van het ker kelijk leven in Holten is meermalen met belangstelling aan dit onderwijs gedacht. De heer Volkers heeft zich dan ook vele vrienden verworven onder de in gezetenen van Holten en zij allen zul len zich zonder uitzondering verblij den over het heuglijke feit van 't gou den huwelijksjubileum van het echt paar Volkers. MOTORCLUB BESPRAK HAAR WINTERPROGRAMMA. Lezing Dick Muller over de Internat. Motorzesdaagse. De Motor- en Automobielclub „De Holterberg" hield donderdagavond in haar clublokaal café Vrugging een goed bezochte ledenvergadering onder voorzit terschap van de heer Joh. van Geen huizen. Deze sprak in zijn openingswoord een gelukwens uit aan het adres van het clublid, de heer Dick Muller C.Azn., we gens het behalen van de 2e prijs in de vorige week in Limburg en België gehou den K.N.M.V.-kampioensrit 1956, en waarin hij in de klasse der senioren met zijn 150 cc Jawa 20 strafpunten kreeg toegewezen, hetgeen net iets teveel was voor een le prijs. Het door het bestuur op gestelde win- terprogramma werd door de leden goed gekeurd. Dit bevat o.a. een feestavond op 17 november, 10 januari een ver- keersavond, 31 jan. een Castrolfilm avond, terwijl daarna nog vermoede lijk in februari een verkeersavond zal worden gehouden en de jaarlijkse K.N. V.B.-verkeerscompetitie. Op de feestavond zal o.a. het variété gezelschap Pierre Duro uit Hengelo op treden, terwijl deze avond met een dansje besloten zal worden. De avond zal een besloten karakter dragen, waarvoor slechts enkele introductiekaarten voor de leden zullen worde nafgegeven. Voor de beste prestaties in de vier door de motorclub georganiseerde oriën- teringsritten van het afgelopen seizoen ontving de heer H. J. Stukker met 28 punten de zilveren wisselbeker, welke hem met een toepasselijk woord door de voorzitter werd uitgereikt. De heer Muller, die de afgelopen zo mer deelnam aan de Internationale Mo torzesdaagse te Garmischpartenkirchen in Zuid-Duitsland, vertelde na de afhan deling van de huishoudelijke zaken tal van interessante bizonderheden over dit grote motorsportevenement, waaraan rijders van 18 nationaliteiten deelnamen. Deze deelname eiste van hem niet al leen een zware lichamelijke en mentale voorbereiding, maar verlangde ook een vaktechnische scholing, omdat reparaties tijdens de ritten door de rijders persoon lijk moeten worden uitgevoerd. De heer Muller heeft veel met pech te kampen gehad en moest de derde dag wegens een niet terstond te herstellen defect aan de elektrische installatie van zijn 175 cc Jawa de strijd staken, maar hij had buitengewoon prettige en ook bijzonder leerzame dagen in dit beken de wintersportcentrum doorgebracht. Bijzonder spannend was de eindfase geweest, waarin tenslotte 5 teams zon der strafpunten in een snelheidsrit moes ten kampen om de zilveren vaas, welke tenslotte door het Nederlandse team ge wonnen werd. MELKONTVANGSTSTATION WORDT GEMODERNISEERD. De Overijsselse melkfabrieken „Ome- fa" te Rijssen, die eigenaar geworden zijn van het melkontvangststation van de V.V.M in de Look, hebben besloten dit gebouwtje af te breken en op deze plaats een moderne inrichting te doen bouwen. H. J- GLWjcL gaaf huidje BABYDERM Poeder - Zall - Olie - Zeep VOETBALPROGRAMMA. Zaterdag: RV aHolten a Zondag: La Première 3Holten 1 De Zweef 3Holten 2 Holten 3Haarl. Boys 2 W. G. Op de avond van 31 oktober j.l., de dag waarop ook in Nederland in tal van plaatsen nog de reformatie wordt her dacht, werd de gewoonte getrouw ook in onze plaats een interkerkelijke hervor- mingsdienst gehouden, ditmaal in de gereformeerde kerk. Deze dienst, welke door enkele honderden personen werd bijgewoond, werd geleid door de her vormde predikant ds J. H. Israël. Na het uitspreken van votum en zegengroet werd als introïtustekst gelezen psalm 84 vers 6: „Welzalig de mensen wier sterk te in U is, in wier hart de gebaande we gen zijn". Vervolgens werd gezongen ps. 118 3 en 7, waarna geloofsbelijdenis werd gedaan met de woorden van het Apostolicum. De gemeente zong daarop gezang 132:3: „U, Vader, U zij lof, op een verhoogde toon." Ds Israël ging hierna voor in gebed. De dienst werd voortgezet met het lezen van psalm 46, de psalm, welke me nigmaal door Luther en Melanchton ge zongen is, als zij zich in gevaar bevon den. De tweede schriftlezing was geko zen uit Galaten 5 1-6, handelend over de christelijke vrijheid. Hierna werd ge zongen psalm 62 1, 4 en 5. Inmiddels werd een collecte gehouden ten bate van het Nederlands Bijbelgenootschap. De voorganger hield vervolgens een predicatie, waarvoor hij als uitgangspunt had genomen psalm 90 vers 1: „Here, Gij zijt ons een toevlucht geweest van ge slacht tot geslacht". Spreker begon met te wijzen op de grote innerlijke strijd van dr. Maarten Luther aangaande de vraag: „Hoe wordt mijn ziel gered?" Hij trachtte dit klemmende probleem op te lossen door boetedoening, zelffolte ring, biecht, het beklimmen van de Pi- latustrap enz. Toen de weg der verlos sing scheen toegemuurd viel hij als het ware op het Woord Gods, dat hij einde lijk bij Geesteslicht „anders" mocht gaan lezen. Hij kreeg antwoord op zijn vraag bij de lezing van Romeinen 1 vers 17: „Maar de rechtvaardige zal uit het ge loof leven". Hij ervoer in zijn latere leven, dat God ook zijn toevlucht was. Hij zou anders niet de tocht naar de rijksdag in Worms hebb endurven aan vaarden en daar niet 't bekende woord „Hier sta ik, ik kan niet anders. God helpe mij" hebben kunnen uitspreken. Luther heeft Gods Woord opnieuw ont dekt. Tijdens zijn gedwongen verblijf op de Wartburg heeft hij gewerkt aan de vertaling van de Bijbel. Ds Israël wek te de aanwezigen op ook biddend de Bijbel te onderzoeken, gedachtig aan 't woord van Luther: „Sola scriptura", te rug naar de Schrift. God wil de mens de vrede des harten aanbrengen door Jezus Christus, die overwonnen heeft. Na de prediking werden gezongen de verzen 1 en 4 van het Lutherlied, waar na ds Israël voorging in dankgebed. Tenslotte werd nog gezongen gezang 244 vers 3: „Nooit kan 't geloof te veel verwachten". GEMEENTE-AVOND HERV. KERK De leden van de Hervormde Gemeen te worden er aan herinnerd, dat op a.< maandag te half acht uur in „Irene' gemeente-avond zal plaats vinden. Na dat de zesjaarlijkse stemming hee! plaats gehad (over da wijze, waarop d ambtsdragers gekozen worden), zulle: enkele onderwerpen ter tafel komen Zo zullen een ouderling, een diaken ei een ouderling-kerkvoogd ieder 'n ogen blik spreken. De gemeente is in de legenheid vragen te stellen. Er word op de leden gerekend. hun 2 rerenq ken. Dat zi de dankb VRIJSTELLING WEGENS PERSOONLIJKE ONMISBAARHEID1^^ Aan de dienstplichtige der lichtins 1956 M. A. Bosschers is een jaar vrij ermee stelling van de dienstplicht verleend we W na gens persoonlijke onmisbaarheid. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Theodoor Nicolaas Frederil$' Holter Recep uur i: van OGëO niilie, beke ijken Jan, zv. J. G. Maats en J. Offerijns Dorpsstraat 36. Albert, zv. J. G. P Müller en J. den Uijl, Smidsstraat 6. Ondertrouwd: H. J. Aanstoot, 27 jr. ei H. Kruimelaar, 25 jr., beiden te Holten Gehuwd: G. Paalman, 37 jr. en M. A Kloosterboer, 23 jr., beiden te Holten A. G. van den Noort, 29 jr., Rijssen en A. Schippers, 28 jr., Holten. BEVOLKING. Ingekomen: F. A. van Meer en gezin van Malang naar Holterberg 26; J. T. E Schurink, van Malang naar Holterbeij 26. F. J. Kirkove en gezin, van Bar. dung naar Holterberg 26. G. W. E Gouw en gezin, van Djakarta naar Hol terberg 26. P. Beijer en gezin, vat Surabaja naar Holterberg 42. H. Ch G. Geway en gezin, van Djakarta naa: Holterberg 26. Vertrokken: A. J. Hurenkamp, Espelo 7a naar Arnhem. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps bureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22 Holten, tel. K 5483—352. Gevonden: 1 vulpen; 1 portemonnai met inh.; 1 bril; 1 wieldop; 1 plastic boodschappentas, inh. 1 portemonnaie inhoud. Verloren: 1 achterschot van trailer. )-jarig .B.K. T( Lubl Prachi handen HAMEA-GELEI s, die het 'm doet De erho Het :e on ieder Doe VOLLEYBAL De uitslagen van de deze week j speelde wedstrijden zijn: Visnet 1-VBOW 2 2—0 OKK 2-De Zweef 2 (d) 2—0 OKK 1-Sportlust (d) 2-0 Visnet 1-Hellendoorn 1 2—0 VBOW 2-Hellendoorn 2 1—1 OKK 4-De Zweef 2 (d) 1—1 OKK 1-Hellendoorn 1 2—0 De Zweef 1-De Zweef 2 (d) 2—0 Hellendoorn 2-OKKj 1 0—2 Na deze wedstrijden zijn de compe titiestanden net 1 ilms tusla [omi: reiki In ink, iet c ler t odai De essi ang laan De Zweef 1 6 4 2 0 10 OKK 1 3 3 0 0 6 OKK 2 3 3 0 0 6 VBOW 1 3 2 1 0 5 Sportlust 4 2 1 1 5 OKK 4 7 2 1 4 5 OKK 3 4 1 0 3 2 De Zweef 2 5 0 1 4 2 VBOW 2 2 0 0 2 0 Holten 1 0 0 1 0 Hellendoorn 1 0 0 1 0 Rivo 0 0 0 0 0 Sportlust OKK 2 Nijverdal Visnet 1 De Zweef 2 OKK 1 VBOW 1 De Zweef 1 VBOW 2 Holten Hellendoorn 2 Visnet 2 Ter Horst Hellendoorn 1 Politie Wi A. J Plat seri< op Bi op 1 and bou een 0.1. gro het het 10 uur 12 uur 12 uur Deze week werd op dinsda; volgende week weer op maandag. De volgende wedstrijden zijn vastge steld: VBOW 1-OKK 1; De Zweef 1- Politie; OKK 1-De Zweef 1 (d)Hel- lendoorn-OKK 4 (d); Hellendoorn 1- VBOW 1; OKK 1-De Zweef 1; Politie- Hellendoorn 1OKK 1-OKK 4 (d)Hel- lendoorn-De Zweef 1 (d).

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2