Praehf-ITFIT3M?! handen ^fube95c( PLAATSELIJK NIEUWS ging verdiend. Ook de kwaliteit van de boter ging de laatste jaren weer omhoog en een woord van hulde aan directeur en personeel mag bij de herdenking van het gouden jubileum niet achterwege blijven, zo besloot de heer Zuidema. De directeur van het Kaascontrole sta tion in Friesland, de heer C. van Balen Walter, verklaarde om verschillende re denen met opgewektheid naar Holten te zijn gekomen. Het betreft hier een jubi leum van één der oudere fabrieken. Vroe ger dacht men dat Holten minder ge schikt was om goede kaas te maken, doch de praktijk heeft deze mening duidelijk gelogenstraft. Het is, volgens de heer van Balen Wal ter, prachtig, dat een fabriek op een kaas- keuring een gouden medalje behaald, want hieruit blijkt duidelijk dat zij wat kan presteren, doch belangrijker is het produkt wat dagelijks wordt gemaakt. Is een gouden plak de bevestiging van wat het bedrijf regelmatig presteert? Wat „De Vrijheid" betreft kunnen we hier „ja" op zeggen, want het komt bijna dagelijks voor dat de kaas van deze fa briek voor een hoge onderscheiding in aanmerking komt en dit is belangrijker dan een gouden medalje, die op een kaas keuring wordt behaald. De heer van Ba len Walter dankte tenslotte voor de me dewerking, die hier regelmatig wordt ondervonden bij het uitvoeren van de voorschriften en hij noemde „De Vrij heid" een bedrijf, dat aan de hoogste technische eisen voldoet en dit alleen zou reeds een reden zijn om dit gouden ju bileum met opgewektheid te vieren. De heer Bielderman uit Laren, die sprak namens de genabuurde fabrieken, Markelo, Bathmen, Laren en Heeten, noemde „De Vrijheid" een goede buur. In het verleden heeft het bestuur van „De Vrijheid" een open oog voor de moeilijkheden van de „buren" gehad. Op een middag als deze brengt men een der gelijk stuk geschiedenis niet op tafel doch we denken ongetwijfeld vanmiddag even terug aan het verleden, 't Is goed dat we elkaar nog eens ontmoeten. We lezen in Gods Woord: „Paulus de broeders zien de, greep moed". Ik besef het, aldus de heer Bielderman, dat ik een voorbeeld van hoge orde stel, doch het geldt ook voor ons als boerenorganisaties. Wij heb ben elkaar nodig in de strijd om het be staan. De heer K. Veerman te Bodegraven, groothandelaar in kaas, noemde de kaas van „De Vrijheid" en de direkteur, de heer Dijkstra, „uitstekend". De kaas uit stekend van kwaliteit, de direkteur uit stekend als koopman. Het vakbekwame personeel van de fabriek komt op deze heugelijke dag een woord van lof toe, aldus de heer Veerman, die zijn felici tatie vergezeld deed gaan van een kist je sigaren (voor het bestuur) en voor de personeelsleden, werkzaam in de kaas afdeling, eeri fraaie aansteker. Beide van uitstekende kwaliteit volgens de heer Veerman, waarop de heer Sprokkereef repliceerde: „De tijd zal het leren". De heer G. J. Rietberg, die de geluk wensen overbracht van de Coöp. Boeren leenbank „Holten", de Coöp. Aan- en Verkoop vereniging „Holten" en de K.I.- Vereniging Zuid-West-Overijssel (Holten, Bathmen en Markelo) achtte het goed en nuttig om op een dag als deze eens even stil te staan en te bedenken, wat de Coöp. Zuivelfabriek voor de gemeente heeft betekend en nog betekent. In de dagelijkse sleurgang van het le ven dringt dit vaak zo weinig tot ons door. Het is alles zo vanzelfsprekend ge worden. Men zet 's morgens de melk aan de weg en elke 14 dagen krijgt men z'n geld en verder wordt er vaak niet bij ge dacht. Een dag als deze moet ons tot grote dankbaarheid stemmen, als we zien wat hier in de afgelopen 50 jaar door een drachtig samenwerken tot stand is ge komen. De heer Rietberg die een fraaie elektrische klok aanbood voor de be stuurskamer besloot met de hóóp uit te spreken, dat bestuur, commissarissen en direkteur nog vele jaren hun beste krachten zouden kunnen geven tot bloei en uitbouw van „De Vrijheid". Namens de Contrölevereniging en de beide Fokverenigingen werd het woord gevoerd door de heer H. Kloosterboer, die o.a. wees op de prettige samenwer king met het bestuur van de Zuivelfa briek en de medewerking, die men o.a. ondervindt bij het organiseren van jong vee-keuringen en fokveedagen. De heer Kloosterboer deed zijn hartelijke felicita tie vergezeld gaan van een fraaie kloos tertafel. De heren J. Veneklaas Slots, Herm. Landeweerd en J. W. Aanstoot feliciteer den resp. namens de afd. O.L.M., afd. C.B.T.B. en Chr. Jonge Boeren Org. en „Jong Holten". De heer Veneklaas Slots bood een fraaie bureaulamp aan. Na mens het bestuur van de Lagere Land bouwschool bracht het hoofd der school, de heer A. J. Snijders, de hartelijke ge lukwensen over. Dr. Post, direkteur van de Vee-gezond heidsdienst in Overijssel te Zwolle zeide de uitnodiging om deze middag aanwe zig te zijn zeer op prijs te stellen, niet alleen om de gouden Vrijheid geluk te wensen, maar tevens om het bestuur van deze fabriek dank te zeggen voor de me dewerking, die steeds werd gegeven bij het bestrijden van de verschillende vee ziekten. Gezien het feit, dat in Holten veel veehandelaren woonachtig zijn loopt het met het bestrijden van ziekten niet altijd even vlot doch we zullen op de in geslagen goede weg voort moeten gaan. Spr. drong aan op aansluiting bij de Prov. organisatie voor de bestrijding van abortus bang. U heeft als bestuur van „De Vrijheid" deze middag fbaaie cadeaus ontvangen, zo besloot dr. Post, doch aan sluiting bij de prov. organisatie zou het beste cadeau zijn. Dr. G. S, E. Vegter, die mede namens zijn collega dr. J. J. Aukema het woord voerde, wees op de goede samenwerking tussen het bestuur van „De Vrijheid" en de dierenartsen. De basis voor goed ef fect bij het bestrijden van de besmette lijke ziekten ligt in een goede samenwer king en ik hoop van harte dat deze sa menwerking tot in de verre toekomst bestendigd zal blijven, zo besloot dr. Veg ter. Rode bessen waren goed. De heer Terpstra uit Grouw, die als waarnemend directeur fungeerde toen de hëer Dijkstra en mevr. Dijkstra in 1954 een bezoek brachten aan Canada en Californië, feliciteerde in een geestig speechje het bestuur en directeur met het gouden jubileum. Ik kwam in 1954 niet naar Holten omdat de ass.-directeur niet voor zijn taak berekend was, zo ver klaarde de heer Terpstra, doch de heer Dijkstra had om zijn komst verzocht omdat hij niet graag een half jaar het huis onbewoond achterliet en in de twee de plaats moest ik op z'n schapen passen. Mijn vrouw vond het eerst wel een beetje erg dat ze een half jaar uit „us heitelan" weg moest, maar de rode bessen in de tuin van collega Dijkstra betekenden een pleister op de wonde, die overigens niet al te veel pijn heeft ge daan. Wij hebben het hier samen aller genoeglijkst gehad en, geacht bestuur van „De Vrijheid"mocht U om de één of andere reden nog weer eens iemand nodig hebben: Hier ben ik, zo besloot de heer Terpstra. „Luie wieve en magere varkens". De heer-Joh. Holterman, die het Vrij heid-bestuur gelukwenste namens de Be drijfsvereniging in Holten en Dijkerhoek, greep terug in het verleden en schetste de toestanden, zoals die waren rond 1900. Hij was in de tijd dat de pioniers met inzet van al hun krachten bezig waren om tot het stichten van een fabriek te komen, een jongen van 15 jaar en hoor de van zijn vader, die tot de oprichters behoorde, wel eens het een en ander. Hij herinnerde zich nog goed dat zijn vader eens terug kwam van een bezoek bij een buurman om hem te winnen voor melklevering aan een fabriek, doch deze buurman had gezegd: De melk moet op de boerderij verwerkt worden. Doe je ze naar de fabriek, dan krijg je „luie wieve en magere varkens". Woorden van dank. Aan het einde van de receptie werd nog een kort woord gesproken door de heer Dijkstra, die dank bracht voor de waarderende woorden, die deze middag tot hem werden gericht. Ook dankte de heer Dijkstra de leden van het bestuur en de commissarissen voor hun prettige samenwerking en hij zeide dankbaar te zijn dat hij deze dag, die hij zou willen noemen „de dag van de leden" van „De Vrijheid", heeft mogen beleven. De heer Sprokkereef dankte ten slotte de sprekers voor hun woorden, de vele prachtige bloemstukken en de fraaie ca deaus, welke laatste nog vele jaren zul len herinneren aan deze belangrijke dag in de geschiedenis van „De Vrijheid". Feestelijke herdenking van gouden jubileum der Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid". GOEDE TONEELAVONDEN IN „AMICITIA". De herdenking van het 50-jarig be staan van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid" is niet beperkt gebleven tot de druk bezochte receptie, welke maandag middag plaats vond en waarvan in het voorgaande een- uitvoerig verslag wordt gegeven. Integendeel, bestuur, directie en com missarissen hebben ook de leden en leve ranciers in dit jubileumfeest betrokken door hen een aantal toneelavonden in Amicitia aan te bieden, die bij allen een buitengewoon prettige indruk hebben na gelaten. Zij hebben daarbij een gelukkige greep gedaan door het Friese toneelgezelschap Tetman en Jarig de Vries te laten op treden met het spel „De tijd zal het leren". Het spel is geschreven voor het plat teland en dat maakt het juiust zo ge schikt om op avonden als deze waar op veel bezoekers aanwezig waren, die maar sporadisch met toneel in aanraking komen te worden opgevoerd. Het verplaatst de toeschouwers naar een keuterbedrijfje in Friesland, dat ge dreven wordt door de tweeling-broers Bouke en Jouke (Tetman en Jarig de Vries), die geheel verschillend van ka rakter, toch een grote aanhankelijkheid voor elkaar bezitten. Die aanhankelijk heid wordt echter zwaar op de proef ge steld, als Bouke, die op de verjaardag van z'n vader (Klaas Westra) een doch tertje geboren is, bij het verjaardags- bezoek aan het ouderlijk huis komt ver tellen, dat hij een groentezaak gaat drij ven in Amsterdam. Er heerst ontstelte nis en Jouke verwijt z'n broer, dat hij zich heeft laten omkopen door schoon vader Jongsma, een groentehandelaar in Leeuwarden, naar wiens vrouw het kind „Hinke" genoemd is. Bouke is een zeer voortvarend zaken man, die echter zo door zijn bedrijf in beslag genomen wordt, dat het huisge zin daaronder gebukt gaat. Als broer Jouke van het Friese land op de acht tiende verjaardag van Hinke (Tine Wes tra) een bezoek brengt aan Amsterdam, ontmoet hij daar veel voorspoed in zaken maar weinig huiselijk geluk. Oom Jouke heeft voor Hinke het bord meegebracht met een Friese spreuk, dat Bouke des tijds zijn vader geschonken heeft. Aan het slot van dit bedrijf vraagt Hinke haar vader wat deze Friese spreuk betekent (De tijd zal het leren). Het volgende bedrijf speelt een aantal jaren later; Bouke en Geertje, zijn vrouw (Mien de Vries) zijn met Hinke in het dorp voor de begrafenis van vader Jongsma. Jouke en Tjeerd, een buurman van Jouke (Klaas Westra) zijn aan het aardappelrooien. Er ontspint zich een kostelijk gesprek, waarin beiden om strijd de vele voortreffelijke eigenschappen der auto's van hun broers de ene in het dorp en de ander in Amerika prijzen. Bij het afscheid blijkt dat Geertje on der de indruk is van de landelijke rust, die van het dorpsleven uitgaat, maar Bouke heeft geen tijd, hij is geheel in de ban van het zakenleven. Hij verwijt zijn vrouw, dat zij het is geweest, die altijd naar de stad gewild heeft. Jouke spreekt zijn broer hierover aan en het afscheid is verre van vriendschap pelijk. Klaske, zijn zuster (Anna de Vries), verwijt Jouke, dat hij alles bedor ven heeft. Bouke wordt echter ernstig ziek. Hij ervaart dat zonder zijn voortdurende aanwezigheid de zaken ook wel kunnen floreren. Door zijn ziekte keert het echte lijk geluk terug en in het laatste tafe reel zien we hoe alles zich ten goede heeft gekeerd. Bouke en Geertje keren terug naar het land, naar de natuur. Zij gaan een dubbele woning bouwen op Bouke's erfdeel. Maar eerst gaan zij op deze vredige zondagmorgen naar het kleine kerkje, waaraan de stadse zaken man geheel was ontgroeid. Onder de to nen van „Het Largo" van Handel valt het doek. Het knappe spel van dit Friese gezel schap heeft de bezoekers van het begin tot het einde geboeid, zozeer zelfs, dat men wel eens vergat te applaudiseren. Het stuk getuigt van diepe levensernst, maar het bevat ook tal van komische ele- maar het bevat ook tal van komische mo menten, die in een zo rijke afwisseling aanwezig zijn, dat de aandacht voort durend gspannen blijft. De pianobegeleiding en de muzikale omlijsting er werden ook enkele stuk jes gezongen werden door Cor Huis man en Radio Faber uit St. Jacobi Pa rochie keurig verzorgd. De toneelaan kleding, met o.a. de passerende auto op de achtergrond, werd verzorgd door de heer Huib de Graaf. De eerste avond maandag na de receptie werd gegeven voor de geno digden, het personeel en de buren van dè fabriek. Zij werd geopend door de vice- voorzitter, de heer J. H. Sprokkereef. Op de avonden en middagen voor de leden en leveranciers werd de opening door een van de bestuursleden verricht. De fabriek zorgde voor een traktatie, zodat deze bijeenkomsten een zeer fees telijk karakter droegen en door de be zoekers zeer zijn gewaardeerd. Het is de Hamamelis die 't 'm doet INTERKERKELIJKE GEZINSWEEK TE HOLTEN In het kader van de interkerkelijke gezinsweek zijn drie bijeenkomsten be legd: Op maandag 15 oktober des avonds om half adht zal dr. Th. Delleman van Gro ningen in „Irene" voor de Ouders spreken over het onderwerp: „Wat betekenen wij voor onze kinderen?". Qp vrijdag 19 oktober des avonds om half adht is er een bijeenkomst voor de jeugd, waarin ds. Lentz zal spreken over het onderwerp: „Wat betekenen wij voor onze Ouders?". Deze samenkomst vindt plaats in „Relhöboth". Tenslotte is er op maandag 22 oktober des avonds om half acht in „Irene" een bijeenkomst voor Ouders èn jeugd onder leiding van de plaatselijke predikanten, waar het onderwerp: „Wat betekenen wij voor elkander?" aan de orde zal komen. Deze onderwerpen, die, wanneer wij er even bij stil willen staan, zowel bij de Ouders als bij de jeugd veie vragen doen rijzen, zullen ongetwijfeld veler belang stelling trekken. Wij hopen dan ook van harte, dat door die grote belangstelling deze avonden aan hun doel zullen beant woorden en een werkelijke dienst kun nen bewijzen aan heel onze dorpsge meenschap. OPBRENGST COLLECTE De collecte voor de dierenbescherming heeft f 122,95 opgebracht. BLOEDPLASMA-ACTIE ROODE KRUIS Maandag hebben 24 personen uit Hol ten deelgenomen aan de bloedplasma-ac- fie van het Roode Kruis te Rijssen. Bij voldoende deelname zal op maan dag, 15 oktober, de laatste dag van deze actie te Rijssen, wederom een extra-bus lopen, indien men zich tijdig opgeeft aan de heer W. ten Berge, hotelhouder, alhier, tel. 214. OPRICHTING PONYCLUB Het bestuur van de Land. Rijv. „De Bergruiters" zou gaarne komen tot het oprichten van een ponyclub en heeft voor een nadere bespreking van de plannen een vergadering uitgeschreven op dins dagavond 16 oktober a.s. in hotel Mül- iler aan de Deventerweg, op welke ver gadering verschillende ingezetenen (lief hebbers van paardensport) zijn uitge nodigd. Wie in Utrecht tijdens de landelijke kampioenschappen in september van dit jaar kinderen van 613 jaar met hun pony's in actie had gezien zou zeker net zo enthousiast zijn geweest als de leden van de „Bergruiters", die getuige waren van het optreden van de pony clubs, zo verklaarde ons de voorzitter van de Bergruiters, de heer H. Beldman. Kinderen van 6 tot 13 jaar speelden met hun pony alsof het een schoothondje was. In Engeland bestaan de ponyclubs al meer dan 10 jaar en bij de 'landelijke band zijn in Engeland niet minder dan 10.000 leden aangesloten. Ons land telt 4 clubs met ruim 50 leden, doch Overijssel heeft nog geen club. Zou wat Overijssel betreft in Hol ten de victorie beginnen? Gaarne wen sen we het actieve Bergruiterbestuur succes. BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendrika Willemina, dv G. J. Loman en R. Kromdijk, Dorpsstraat 50. Martha, dv J. Oolbekkink en J. Roelofs, Kolweg 24. Derk Jan, zv H. J. Bieleman en H. J. Dollekamp, Burg. v. d. Borehstraat 22. Willem Gerard, zv G. H. Koopman en G. H. ten Hove, Binnenstr. 1. Gerrie Wil ly, dv J. W. Baltes en J. Volkerink, Holterbroek 42. Gehuwd: J. de Vries, 27 jaar en G. Stam, 21 jaar, beiden te Holten. B. J. Baltes, 26 jr. en J. Nikkels, 27 jaar, beiden te Holten. BEVOLKING: Ingekomen: Landep van Medan naar Holterberg 26. Vertrokken: F. J. Linthout en gezin van Holterberg 26 naar Hengelo (O.). S. M. Schoonbeek van Holterberg 32 naar Dokkum. J. de Vries en echt genote van Larenseweg 8 naar Win schoten. Ch. Tjia en gezin van Hol terberg 26 n. Alblasserdam. J. Stam van Look 2 naar Rotterdam. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: jong poesje; kinderporte- monnaie met inhoud; damesportemon- naie met inhoud; wieldop van auto; actetas; kinderzakdoekje; oorbel. Verloren: portemonnaie met inhoud; autowiel m. band; herenrijwiel (bruin). Inlichtingen dagelijks aan 't Groeps- bureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22, Tel. 05483-352. NAAR FRANS EQUATORIAAL AFRIKA Onze plaatsgenoot Henk Voordes, 19 jaar oud, leerling constructie-bankwer ker bij de N.V. Gebr. Stork, machine fabrieken te Hengelo, is maandag met drie van zijn mede-arbeiders met een vliegtuig van de KLM vertrokken naar Frans Equatoriaal Afrika. Stork levert hier voor een Franse maatschappij de machines voor een sui kerraffinaderij, die door deze arbei ders met monteurs, welke reeds voor uit zijn gereisd, in de plaats Jacob moeten worden gemonteerd. Het werk zal ongeveer vier maanden in beslag nemen. FEESTAVOND „HOLBATHEO" De paardenfokvereen. „Holbatheo" zal op woensdag 24 oktober in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek een feestavond geven met o.a. het optre den van Jan van Bathmen. Op deze avond zullen tevens de prij zen uitgereikt worden van de jongste fokdag. AANVRAGEN VAN RIJBEWIJZEN VOOR HET BESTUREN VAN MOTORRIJTUIGEN. Veel houders van een rijbewijs moe ten momenteel dit rijbewijs laten ver nieuwen, omdat de geldigheid na vijf jaar is afgelopen. Zij kunnen daarvoor naar de gemeen te-secretarie gaan, maar zij kunnen ook gebruik maken van bemiddelingsorga nen, welke zich dikwijls van te voren schriftelijk aandienen. Dé laatste methode nu is duurder, meestal veel omslachtiger en vrijwaart de aanvragers zoals uit de praktijk is ^gebleken niet altijd voor teleurstel lingen, doordat de bemiddeling te lang duurt en het nieuwe rijbewijs zodoende niet vóór of op de vervaldatum van 't oude rijbewijs aanwezig is. Eenvoudiger is de gang naar het ge meentehuis, waar eerst een zogenaam de „eigen (geneeskundige) verklaring" en een uittreksel uit het bevolkings register kan worden aangevraagd en waar men een aantal dagen later na ontvangst van de geneeskundige verkla ring uit Den Haag met het terugge zonden uittreksel het nieuwe rijbewijs, onder overlegging van twee pasfoto's, kan aanvragen. Indien men dit pl.m. drie weken van te voren doet en precies naar de ge geven aanwijzingen handelt, heeft men op het juiste tijdstip het nieuwe rebe- wijs in z'n bezit. RADIO SCHONEVELD OPENDE EEN FILIAAL IN RIJSSEN Naar ons eerst thans ter ore kwam opende Radio Schoneveld op zaterdag 6 oktober een filiaal, tevens showroom, aan de Oosterhofweg te Rijssen. Wij wensen onze plaatsgenoot goed zakendoen met z'n nieuwe aanwinst. HUISSLACHTINGEN November Slachtmaand. De huisslachtingen zijn dus weer op komst en in verband hiermede maakt het hoofd van de vleeskeuringsdienst in een publicatie in dit nummer de dagen bekend, waarop in de verschillende buurtschappen geslacht kan worden en waarop de keuring van het geslachte zal plaats vinden. Er is een verandering gekomen bij vorig jaar. De bewoners van Dijkerhoek en het Holterbroek kunnen nu slachten op maandag inplaats van op woensdag, zoals de oude regeling luidde, en de bewoners van de buurtschappen Beu- seberg, Borkeld, Look en Lichtenberg slachten nu op woensdag en niet op maandag. Beide groepen van buurt schappen hebben dus omgeruild. Als men de advertentie uitknipt, die in dit blad voorkomt en aan de bin nenzijde van een van de deuren van 't kabinet prikt, heeft men de regeling altijd bij de hand en is vergissing uit gesloten. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.J uur Ds. Addink (aanvang Gezin.; week) en 's avonds 7 uur Jeugddienst Ds. A. Jörg van Delden. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Israël (aat ,r vang Gezinsweek). z Geref. Kerk. Halftien (Bed. H. Avonclt maal) en 3 uur (Bed. H. Avondmaal ede Dankzegging) Ds. Hoogkamp. g- J.D.G. GAAT SPREKEN IN HET d OPENBAAR Ui Dinsdagavond kwam de J.D.G. dn hot Holterman bijeen ter bespreking van d' plannen om te komen tot een cursuu „spreken in (het openhaar". el De heer Van der Ruyt, die, zoals be,r kend, reeds verschillende cursussen ii*1 Holten heeft georganiseerd in de -afgelt lopen jaren, wias uitgenodigd een kort 11 inleiding te houden. s In deze inleiding sprak de heer Vai;' ider Ruyt over het verloop van de cur u bus.- De eerste avonden zullen de cuia. sisten spreekbeurten van 1 a 2 minute" te vervullen krijgen. De duur van dez e voordrachten zal geleidelijk worden op gevoerd. Ook laat men de spreker vriic iin de keuze van het onderwerp, wat tc li betere resultaten zal leiden. Het is na i melijk moeilijk een bespreking te voere: over een onderwerp, dat de spreker nis ligt. Verder zal geiwezen worden op d y houding tijdens het spreken en op c uitspraak van de woorden. Ook zulle;'1 verschillende gelegenheidstoespraken gs r: •handeld worden. Al met al een cursu om de spreker moed en zelfvertrouwen te geven en het leren kiezen van d r juiste woorden en zins vormen. Spreke is niet een kwestie van niet kunnen n maar veeleer van niet durven. Leer daain om de baktiek van het spreken en he gébruik van uw stem, een waardevc „instrument". Na afloop van de inleiding werd bea sloten om met een cursus te beginne: f1 en staande de vergadering gaven 11 per sonen zich op, terwijl van enige leder bekend was, dat zij zullen deelnemen r Het zou echter wenselijk zijn als d j; •groep nog iets groter werd, in verban; waarmede het bestuur van de J.D.G voorstelde om enkele jongeren van bur p ten de vereniging in de gelegenheid r stellen de cursus te volgen. 11 Zij, die belangstelling hebben voor de ze cursus, gelieven zich dn verbindin: i) te stellen met de heer J. Slotman, Orane jest raat 75, tel. 355. Het ligt in de 'bedoeling om a.s. dins dagavond 16 oktober met de cursus tri starten in hotel Holterman des avond om half acht. BROMFIETSER KREEG ONGELUK6 IN DE DORPSSTRAAT Zondagmiddag om pl.m. kwart over had in de Dorpsstraat ter hoogte vai de garage EHAG een aanrijding plaat tussen 'n auto en een bromfiets, waar bij de heer Joh. Z. uit Kampen ernsti, werd gewond en in bewusteloze toe stand per ziekenauto naar het Alge meen ziekenhuis, het „St. Geertruiden gasthuis" in Deventer, moest worde: overgebracht. Z. reed op zijn bromfiets met vft grote snelheid, waarschijnlijk onder in vloed van sterke drank en nogal mid den op de weg, in de richting Deven ter, toen hij door een personenauto, be stuurd door de heer H. C. M. uit Arn hem, werd ingehaald. Bij het passere: hebben auto en bromfiets elkaar wel licht geraakt, waarbij Z. tegen de gronc werd gesmakt en bleef liggen. Nada omwonenden te hulp waren gesneli werd Z. bij de familie H. G. Jansei binnengedragen, waar eerst een li; van de EHBO, de heer H. Tulier, be hulpzaam was en dokter Nagelhou enkele ogenblikken later arriveerde, di: een hoofdwonde en een hersenschud ding constateerde en onmiddellijke over brenging naar een ziekenhuis noodza kelijk achtte. De patiënt, die eerst we bij kennis was, had later het bewust zijn verloren. Zijn toestand leek vri ernstig. De bromfiets werd beschadig! en is door de politie in beslag genol men. f' ZONDAGSSCHOOL ESPELO-HELHUIZEN Op vrijdagavond 5 oktober is in he: lokaal van de zondagsschool te Heihui]? zen een buitengewone vergadering gef houden van ouders en kinderen en dl vrienden van de zondagsschool, waarj onder vele oud-leeriingen. Ook het vol-P tallige personeel was aanwezig. Redel van deze samenkomst was het feit, dar de heer A. Volkers zijn 25-jarige ar| beid aan deze school mocht herdenker.?' De heer J. Westenberg, leider van del ze avond, sprak naar aanleiding van d| gelijkenis der talenten, een kort opej ningswoord. De jubilaris werd bij monl de van de heer Wegstapel door d| ouders een fraai schilderij aangebodene de mede-onderwijzers gaven een boek], werk. Verschillende sprekers voerde] 't woord, waaronder sommige in diclitr vorm. Ds. Addink, die ook aanwezig was, sprak hartelijke woorden val waardering tot de jubilaris. Door kinl deren van de zondagsschool werdei voordrachtjes gehouden en een aantal, jongelui, waaronder vele oud-leerlinL gen, voerden een paar toneelstukjes opt. Tractatie in de vorm van snoep en si|( garen ontbrak ook niet. Alles bij elkaar genomen was het heel mooie avond; opnieuw bleek dl innige verbondenheid tussen personeel en de ouders en hoe de arbeid gewaar], deerd wordt, terwijl van de zijde vai het personeel de dankbaarheid weri uitgesproken voor de hulp en belang] stelling, met name van de zijde van dl kerk. 1 De heer A. Volkers dankte voor de- eenvoudige, doch zeer gewaardeerd] huldiging en voor de medewerking, die' hij in de afgelopen 25 jaar van vele] mocht ondervinden. Ds. Addink dankte de Here voor d; ontvangen zegen en hiermede eindig] de deze, voor ouders, kinderen en per], soneel zo mooie samenkomst.

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2