Zwiiserland-Hediilaiiij Gevaarlijk optimisme Record BOER BUITENLANDS WEEKOVERZICHT MS;! ■n ihe el t nil e meru it ov naskjdi zidh nderfea] jing bereï_ wacien Voor de jenals vorig jaar is er ook nu weer geniheid om de gewassen te laten jrzoeken op gehalte, zoals bijv. kuil en 'hooi. wordt echter, zoals vorig jaar het il was, geen korting of premie meer ven. Ook niet voor de kleinere be ren. prijzen zijn als volgt: KUIL VOER: andaardonderzoek f 12,66 1?i>nvoudig onderzoek f 10,74 HOOI: njandaardonderzoek f 11,78 v nvoudig onderzoek f 8,70 et standaardonderzoek heeft de voor- omdat bij het eenvoudig onder- geen zetmeelwaarde wordt bere- X Voor het samenstellen van een rantsoen is het ook belangrijk dat "feetmeelwaarde bekend is. p der die monsters laat nemen krijgt a goed advies hoe de dieren van ver- Hende imeltkgiifiten het voordeligst 'ea nen worden gevoerd in de winter en kan zich voor onderzoek opgeven D. Aanstoot, Beuzeberg 65; H. J. and, Holterbroek 74 en bij onderge- f mde. De Ass. RLVD, W. RIETBERG. VERGEET DE OOIEN NIET e R is weer in de maand. Dat be lt voor de mensen levertraan na sombere zomer; het 'betekent extra s voor de ooien. (t schaap neemt in getal een be lden plaats in in de Nederlandse iejteelt. In sommige streken brengt het iwel heel wat geld in de beurs. Niet de laatste plaats komt dat door de luktie en verkoop van lammeren. Nu vruchtbaarheid van ons Texelse ip heel goed. Nog gunstiger wordt i als de ooien kort voor en in de tijd extra worden opgepast, zodat de litie vooruit gaat. Dus: een goede de. Vaak wordt daardoor een gro- aantal lammeren geboren, anzelfsprekend is dit niet alleen van g voor de grote schapenhouders, op bedrijven met slechts enkele apen loont dit de moeite. Zo ooit, geldt immers voor elke Nederlandse r in de kamende winter dubbel: elk (beitje is er één. TEST UW RUWVOER teldra is de weideperiode 1956 voor- Een zomer vol tegenslag bij de jogst. De kuiivoerwinning is niet da dig geweest. Hier en daar zijn dappelen en bieten ten prooi geval- 1 aan de hoge waterstand ten gevolge de overvloedige regenval. Dit alles betekent een moeilijke win- iroerpositie. Onder deze omstandighe- 5 het dan ook zaak om uit het ■voer te halen wat er uit te halen :meepet is nu de tijd om u daarop te be nen. Een goed doordacht voederplan t zo voordelig mogelijk opgestelde itsoenen is een goed middel om de idzakelijke aankopen zo laag moge- te houden. Deze aankoop hangt be- grijk af van de kwaliteit van uw WEN 'uist nu, na deze slechte zomer, is daarom nodig om de kwaliteit van voer zo goed mogelijk te benaderen, it daarom eens een monster hooi en onderzoeken. Dat kost geld, maar verkeerde voeraankoop kost dikwijls anH ddel ren i; ten. ing: :der DE NATTIGHEID IN OOST- OVERIJSSEL. Enkele aanwijzingen van de Landbomvconsulent. /con al it odz; te vc urn boi )oor de aanhoudende zware regenval in de maanden juli en augustus aan landbouw in Oost-Overijssel grote iade toegebracht. n Vroomshoop viel van 9 juli tot 12 uder Justus niet minder dan 253 mm neer- g, hetgeen meer dan één-derde boven gemiddelde neerslag per jaar ligt. Van een oppervlakte van ongeveer 000 ha. grasland, die bestemd was or de hooiwinning, ging ongeveer 9.000 voor de hooioogst geheel verloren, wijl van 15.000 ha. het hooi gedeel- ijk als verloren is te beschouwen en chts weinig voederwaarde heeft. Deze lci!' krs werden onlangs in de radiorubriek ff1- Ministerie van Landbouw, Vis- Tij en Voedselvoorziening bekend ge lakt door de Rijkslandbouwconsulent or Oost-Overijssel. Niet minder dan 16.000 ha. grasland dervond een zodanige wateroverlast, t beweiden onmogelijk was en slechts uktrappen van de zode tot gevolg had. aardoor waren bijna 75 landbouwers enoodzaakt hun vee op te stallen, ter- eesfcji veie an(jeren hun vee alleen op de •eta^ger gelegen percelen konden weiden. —Jen en ander had ook zijn weerslag op melkproductie, die op veel bedrijven k^n sterke teruggang vertoonde. Zo was ninii vergelijking met het vorige jaar de :nséjfelkleverantie aan de fabrieken in O.- enhferijssel gedurende de maanden juli en Hekustus gemiddeld ca. 8 lager. De Irenjhditie van het vee laat in vele ge- :et tpkn te wensen over en uierontsteking Sirimt veelvuldig voor. id tlOok de aardappelen leden ernstige ibacte. Bijna 500 ha. gingen geheel ver- fen, terwijl dit met 1.000 ha. gedeel- i'k het geval was. Iet verlies aan voeder- en suikerbie- bedraagt ongeveer 200 ha., terwijl 600 ha. voor een deel moet worden [eschreven. 'p vele percelen werden de rogge en ihaver door de zware slagregens tegen Seh grond geslagen, waarbij bovendien noetPrgr°ei van onkruid en doorwas op- hcjAd, hetgeen bij het oogsten grote moei- r echoden opleverde. In de rogge, die ve« op het veld staat, treedt zelfs reeds got op. jDoordat in enkele gebieden de perce- geheel onbegaanbaar zijn, doen zich moeilijkheden voor bij het oogsten en inschuren van het graan. De totale schade, die door de water overlast werd veroorzaakt, kan voor 't consulentschap Oost-Overijssel worden geraamd op meer dan 6 miljoen gulden. In verband met de slechte ruwvoeder- positie is het raadzaam nog zoveel mo gelijk voeder te winnen. Voor het zaaien van stoppelknollen is het te laat, maar van snijrogge kan nog een redelijke op brengst worden verwaeht. Op de hooggelegen knnstweiden kan nog een stikstofbemesting worden ge geven om een extra snede te kunnen winnen voor stalvoedering of om in te kuilen. Verder verdient het aanbeveling stuk getrapt grasland zo mogelijk nog vóór de winter te rollen. Waar de aardappelen en bieten in het algemeen slecht houdbaar' zullen zijn, moet aan de bewaring goede zorg wor den besteed. Het is aanbevelenswaardig om aardappelen, waarin reeds rotting optreedt, zo spoedig mogelijk te stomen. DE LANDBOUWRADIORUBRIEK op 17 september a.s. In de radiorubriek van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening zal op maandag 17 september a.s. een reportage worden gegeven over de praktische toepassing van zonne- energie in de landbouw. Met name zal aandacht worden geschonken aan de proeven, die dit jaar op een aantal boerderijen in Friesland worden geno men om de zonne-energie te benutten voor 't nadrogen van hooi in de schuur. Aan het einde van de uitzending zul len enkele praktijkaanwijzingen worden gegeven voor bedrijven die door water overlast zijn getroffen. Stemt op 17 september a.s. uw toestel 's avonds om kwart voor acht af op Hilversum I. Een voorbeschouwing door de heer H. W. H. Herberts, oud voorzitter van de Keuze-com missie der KNVB. Volgens het lijstje zullen Zwitser land en Nederland zaterdagmiddag a.s. in Lausanne elkaar voor de twintigste keer ontmoeten. Van de tot nu toe ge speelde wedstrijden won Zwitserland er 11; Nederland trok 8 keer aan het langste eind. Aan de uitslagcnrceks zou men kunnen ontlenen, dat er tussen beide landen weinig krachtsverschil be staat. Zo is het ook inderdaad: behou dens in de periode van 1950 tot 1954, toen Nederland diep in de put zat, gin gen beide partijen met zeker evenwicht tegen elkaar op. De wedstrijdenreeks geeft enkele historische data te zien. Zo zullen velen zich nog herinneren, hoe het Nederlands elftal voor de we reldkampioenschappen in 1934 vroegtij dig een punt moest zetten achter de overdreven „we gaan naar Rome"-rage, toen het op 27 mei in Milaan met 3-2 door de Helveten geklopt werd. Een andere wedstrijd van betekenis werd gespeeld op een regenachtige septem berdag van 1947, toen Nederland de Zwitsers in het Amsterdamse stadion met 6-2 versloeg. In '50 verloor Oranje met de merkwaardige cijfers 7-5. De jongste wedstrijd tussen de beide lan den bracht op 19 mei 1955 wederom in Amsterdam een solide 4-1 zegepraal voor de Oranjeploeg. Aan de wedstrijden tegen Zwitser land is dus wel spanning verbonden. Geen der beide elftallen kan zich een onderschatting van de tegenpartij ver oorloven. Wat overigens ook als van betekenis te zijn genoemd mag wor den, is het feit, dat tegen Zwitserland altijd zeer plezierig gespeeld wordt. Hoe het spelbeeld zich ook ontwikkel de, nooit ging men over de schreef en nooit werd een uitslag geforceerd door overmatig gebruik van lichaamskracht. In sportief opzicht stonden de wedstrij den tegen de Zwitsers steeds aan de top. Het Nederlands elftal van a.s. zater dag is in grpte lijnen samengesteld zo als men dat had kunnen verwachten. In de achterhoede is geen verandering gekomen. De vervanging van Klaassens door Schaap moge enigszins onver wacht zijn, men zal zich moeten her inneren, dat de Gooi-crack door 'n on gelukkig ziektebeeld vorig jaar zijn plaats kwijt geraakt is. Men mag aan nemen, dat de keuze-commissie zich terdege overtuigd zal hebben van zijn goede vorm en dan verdient hij inder daad wel boven de VW-aanvoer der de voorkeur. Deze laatste moge zich troosten met de stellige overtuiging, dat zijn terugkeer in het Nederlands elf tal vermoedelijk slechts een kwestie van tijd zal zijn. In de voorhoede vin den we op de binnenplaatsen twee oud gedienden terug, n.l. Voges en Lenstra, die geflankeerd worden door wat men zou kunnen noemen een onstuimige jeugd. Bosselaar, Cor van de Gijp en Koopal zijn hard werkende, bekwame spelers, die ieder vöor zich in staat zijn met een goed schot een aanval af te werken. Wij hebben voor zaterdagmiddag wel enige hoop en een beetje optimisme bij hét begin van het interlandseizoen kan dunkt mij geen* kwaad. Er wordt in Nederland ontegenzeg gelijk beter gespeeld dan enige jaren terug. Het spel is beheerster gewor den en men is in staat om, wanneer dat nodig is, er desnoods nog 'n schep je bovenop te leggen. Het Nederlands voetbal zal zich er echter voor hebben te hoeden, dat het niet slaafs, te bui tenlands gaat spelen; naar mijn smaak behoort in ons voetbal ook het element van het onverwachte en het verrassen de thuis. Het nu gekozen elftal bezit kwali teiten om zelfs de sterkste tegenpartij zijn wil op te leggen. Overigens moet wel worden opgemerkt, dat men stel lig ook in Zwitserland niet zal heb ben stil gezeten. Evenzeer als hier is in 't land van de bergen „koning voet bal" uitgegroeid tot volkssport bij uit nemendheid. Tot voor enkele jaren was het daar b.v. met de accomodatie en de terreinen maar tamelijk matig gesteld. Thans ziet men in Zwitserland flinke stadions, die de vergelijking met onze sportparken van allure zeer wel kunnen doorstaan. Ik denk b.v. aan de machtige betonconstructies in Bazel, die het terrein omzomen, waar Duits land enkele jaren geleden op zo onver wachte wijze het wereldkampioenschap behaalde. De wedstrijd in Lausanne zal worden geleid door de Duitse scheidsrechter Dusch. Hij zal langs de lijnen worden geassisteerd door zijn landgenoten As- mussen en Schmetzer. Met een enkel woord willen wij ook wijzen op de wedstrijd, die zaterdag middag in Arnhem zal worden ge speeld tussen de B-elftallen van Zwit serland en Nederland. Dit is voor de eerste keer, dat de reserveploegen van beide landen tegen elkaar in het veld komen. Ook dit belooft een interessan te krachtmeting te worden. De officiële opstelling van het A-elf- tal in Lausanne is als volgt: De Munck (Fortuna '54) doel; Wiersma (PSV) en Kuijs (van NAC) achter; Schaap (het Gooi), Van der Hart (Fortuna '54) en Notermans (Fortuna '54) midden; Bos selaar (Sparta), Voges (Sp. Enschede), Cor van der Gijp (Feijenoord), Lenstra (Sportcl. Enschede), Koopal (Willem II) voor. Het B-elftal zal er als volgt uitzien: Feijt (Wil)em II) doel, Walhout (Noad) en Boskamp (Amsterdam) achter, De Kubber (Amsterdam), Van Bun (MVV), De Wit (Willem II) midden, T. Timmer mans (ADO), Clavan (ADO), Van Melis (Rapid), Schouten (Feijenoord) en Mou- lijn (Feijenoord) voor. Laten we hopen, dat deze zaterdag middag aan de Nederlandse voetbalfans langs de lijnen, aan de radio of voor de televisie, menig gelukkig ogenblik zal bezorgen. H. W. H. HERBERTS. Nederland leeft nog altijd in de droom van de gunstige conjunc tuur. De immer nog voortdurende welvaart geeft aan onze bevolking een gevoel van zekerheid en aan onze overheid de neiging tot een breed gebarende en veel uitgaven vergende politiek. Maar wie nauw keurig zijn couranten leest, komt te weten, dat vele deskundigen, kop stukken van het zakenleven en uit de financiële wereld, hun waarschu wende stemmen doen gelden en ons vermanen, dat wij ons niet door een al te groot vertrouwen in de toe komst moeten laten misleiden. Het is de moeite waard eens enige lei- ten te bekijken. Op de eerste plaats rijst 't probleem omhoog van. het zieke geld. Wij leven eigenlijk al in een tijd van inflatie. Er is een goedkoop-geldpolitiek gevolgd, die heeft geleid tot een toestand van volledige tewerkstelling (full employ ment). En tegelijkertijd werd een fis cale politiek bedreven, die leidde tot uitmergeling van de bevolking. Er doet zich een onrustbarende stij ging van de kosten van levensonder houd voor. Er is een toenemende on evenredigheid tussen de waarde van 't goud en de dalende koopkracht van de gulden. -O- ONMISKENBAAR behoort de zorg voor het geld tot de taak van de over heid. Men moet betwijfelen of de rege ringen, die wij na 1945 hebben gehad, zich van die taak voldoende bewust zijn geweest. Het is te wensen, dat de nieu we regering haar taak ten deze zal be seffen en dat de ogen van het parle ment zullen geopend worden voor de simpele waarheid, dat gezond geld als de eerste voorwaarde tot een te ver antwoorden economie moet worden ge steld. Men spreekt van bezitsverwerving als doelstelling van een opbouwende staat kunde, maar men moet er zich daarbij rekenschap van geven, dat de basis van het bezit veilig moet zijn. Wanneer wij waarschuwen tegen te veel optimisme, dan denken wij aan de slinking van onze deviezenvoorraad en aan de kwetsbaarheid van onze Neder landse economie. Er behoeft niet zo heel veel te gebeuren in de onrustige internationale wereld, of ons land zit met zijn deviezenvoorraad weer danig in de moeilijkheden. Op de kwetsbaarheid van onze eco nomie heeft een publicatie van Mr. W. H. Fockema Andreae, de voorzitter van de Jaarbeurs, dezer dagen de aandacht gevestigd. Aan de vooravond van de 67ste jaarbeurs heeft hij gewezen op 't onverstoorbare optimisme, waarmede allerlei problemen als kwasi-onbelang- rijk worden afgedaan, terwijl kritische en waarschuwende stemmen over be paalde ontwikkelingen, die geenszins zullen leiden tot verhoging van Neder lands leef- en werkmogelijkheden, niet op prijs worden gesteld. -O- INDUSTRIALISATIE is de grote leuze geweest, waarmee wij de toe komst tegemoet traden, toen wij het land weer wilden opbouwen. Maar zo tekent de heer Fockema Andeae aan - de statistische gegevens over de groei van onze vrijheid geven het publiek ten onrechte het behaaglijke gevoel, dat de vermeerdering van onze indus trie gelijk staat met dienovereenkom stige toeneming van welvaart. Want onze industriële ondernemingen staan op dit ogenblik voor grote en moeilijke vraagstukken betreffende financiering, modernisering, concentratie en organi satie, welke zeker niet alleen met op timisme kunnen worden opgelost. De jaarlijkse stijging van onze natio nale produktie loopt in de laatste drie jaren langzaam maar gestadig af. Er bleef wel een stijging, maar de pro centuele betekenis daarvan daalt. Ge lijktijdig neemt de consumptie toe en stijgen dc investeringen in de parti culiere ondernemingen zeer aanmerke lijk. Mr. Fockema Andreae constateert, dat deze ontwikkeling gevaren in zich bergt, Want het bedrijfsleven zal slechts kun nen gedijen, wanneer er sprake kan zijn van een verstandig samenspel van on dernemers en werknemers, consumen ten en overheid om te bewerkstelligen, dat door vrijwillige bewaking en be heersing van de voor de groei van de nijverheid vitale factoren (productie, ordelijke consumptie en ordelijke in vestering) evenwichten worden gehand haafd, zonder welke geen gezondheid denkbaar is. WIJ HERINNERDEN aan enige be langrijke problemen, die ondanks de schijnbare welvaart, waarin wij leven, redenen geven tot bezorgdheid: de ont waarding van 't geld en de kwetsbaar heid van onze industrie. Wat wij nodig hebben is een vaste hand en een scherp inzicht, dat getuigt van begrip der economische wetten. Men geve er zich rekenschap van, dat. men, als men zich met deze onder werpen bezighoudt, zijn aandacht wijdt aan 'n onmiddellijk landsbelang, waar aan alle partijen zullen moeten mede werken. Het gaat de politieke tegen stellingen tussen progressief en conser vatief te boven. Het betreft de zorg voor onze economische gezondheid, 't hangt samen met de bestaansmogelijk heid van onze nationale gemeenschap. En het kan droevig stemmen, dat, terwijl zulke urgente vraagstukken op behandeling liggen te wachten, onze volksvertegenwoordigers zich verliezen in een politiek spel. Dr. P. H. Ritter Jr. Plan van Eden en Mollet: Suez- kanaal onder beheer van gebrui kers. Vergoeding aan Egypte. Amerika, Engeland en Frankrijk heb ben besloten de scheepvaart door het Suezkanaal voorlopig in eigen handen te nemen. De westerse Grote Drie zullen onmiddellijk een Vereniging van Kanaal- gebruikers vormen, waarvan alle be langrijke zeëvarende mogendheden lid kunnen worden. Dit orgaan zal verant woordelijk zijn voor de regeling van bet verkeer door het kanaal. Het zal daar toe zelf een aantal loodsen in dienst nemen. Egypte zal van deze vereniging een behoorlijke vergoeding ontvangen Maar de doorvaartgelden zullen worden gestort in de kas van bet nieuwe orgaan niet in die van de Egyptische genatio naliseerde Suezkanaalmaatschappij Dit vei-bazingwekkende plan legde Eden woensdagmiddag voor aan bet vol komen verraste Lagerhuis, dat voor een spoedvergadering van zomerreces was teruggeroepen. Enkele uren later maak te de Franse premier, Mollet, over de radio en televisie de nieuwe politiek, waarop de hele wereld met spanning heeft gewacht, bekend. Deze komt in feite neer op een volledige boycot van de Egyptische kanaalmaatschappij. Uit niet officiële uitlatingen bleek, dat de Vereniging van Kanaalgebruikers con tracten zal afsluiten met de buitenland se loodsen, die bij de Egyptische rege ring hun ontslag hebben ingediend. Zij zullen gestationeerd worden op schepen aan beide zijden van de internationale waterweg. „Ouderwets en gevaarlijk". „De vereniging zal een voorlopig ka rakter hebben", vertelde Eden in het Lagerhuis. „Wij hopen, dat de organi satie de weg zal vrijmaken voor een per manent systeem, dat de volledige instem ming heeft van alle - belanghebbende partijen." Aan de Egyptische autoritei ten zal om medewerking worden ge vraagd. De Britse premier zette dit ver zoek bij voorbaat kracht bij. „Als de Egyptische regering zou trachten de operaties van de vereniging te hinderen of zou weigeren het essentiële minimum aan medewerking te verlenen, dan zou opnieuwe de conventie van 1898 worden gebroken," zei hij. In dat geval zouden alle betrokken mogendheden vrij zijn „de vereiste verdere maatregelen" te ne men „door de UNO of met andere mid delen". De conservatieven gaven de mi nister-president de grootste ovatie van zijn carrière. Op, de socialistische ban ken, waar verbazing en verslagenheid eerst diepe stilte hadden gecreëerd, brak een oproer uit. „Aftreden", .riepen vele socialisten in koor. Anderen schreeuwen boven alles uit: „Dit is moedwillige provocatie". Toen de rust bijna was weergekeerd, merkte een so cialist schamper op: „Wat een vrede stichter". De Britse minister-president deelde het Lagerhuis mede, dat de Franse en Britse regeringen de Veiligheidsraad per brief officiëel van de Suezkanaalkrisis op de hoogte hadden gebracht. „Deze brief vraagt niet om enigerlei actie in deze fase. Maar de mededeling maakt het ons mogelijk urgente actie te verzoeken, als dat nodig mocht worden. De Britse re gering acht het goed mogelijk, dat een dergelijk proces onvermijdelijk wordt", zei Eden. „Ouderwets". De leider van de socialistische opposi tie, Hugh Gaitskell, ging meteen tot de aanval over. Hij noemde het plan van Eden en Mollet een--„stuk ouderwetse kanonneerboot-diplomatie" en eiste een onmiddellijk beroep o)d de UNO, inscha keling van het Internationale Hof van Justitie in Den Haag en maatregelen om de wereldopinie te beïnvloeden in het voordeel van Groot-Brittannië. Fransen tevreden over steun van Amerika. De Franse premier, Mollet, heeft in de zitting van de Franse ministerraad een verklaring over de Suezkanaal-kwes- tie afgelegd, die geheel en al overeen kwam met de mededeling, die Eden voor het Lagerhuis in Londen heeft gedaan en waarin de opening van een interna tionaal en onafhankelijk beheersinstituut voor 'het Suezkanaal werd aangekon digd. Het Franse parlement is met va kantie en de regering heeft geen enkel verzoek gehad de Nationale Vergadering vervroegd bijeen te roepen. De verkla ring van Mollet werd door alle Franse radiozenders uitgezonden. Dulles ontwerper van Suez-plan? Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft bekend gemaakt, dat de Verenigde Staten bereid zijn deel te nemen aan een vereniging van gebrui kers van het Suezkanaal, als Engeland daartoe het voorstel doet. Amerika zal de uitnodiging aanvaarden, ook wanneer andere landen haar zouden afwijzen. Naar van betrouwbare zijde in Was hington verluidt, is het denkbeeld van een vereniging van gebruikers van het Suezkanaal zelfs het eerst door Dulles geopperd. Het plan werd dinsdag door de Amerikaanse minister, de Britse am bassadeur in Washington, Makins, en an dere hoge functionarissen besproken. Engeland en Frankrijk hebben pas in de laatste paar dagen overeenstemming over de beginselen van het voorstel be reikt. „Plan-Eden leidt tot oorlog". „De nieuwe voorstellen van Eden en Mollet zijn een provocatie, die tot een oorlog tegen Egypte zullen leiden", aldus verklaarde de directeur-generaal van het Egyptische departement van voor lichting, kolonel Abdel Kader Hatem. Zijn uitlating is de eerste officiële Egyptische reactie geweest op het Brits- Franse voorstel een internationale „Ver eniging van Kanaalgebruikers" te vor men met deelneming van Amerika en ieder ander land, dat lid wil worden. In een schriftelijke verklaring zei ko lonel Hatem: „Het ziet er naar uit alsof het plan van minister-president Eden be tekent, dat bepaalde landen, die het ka naal gebruiken, besloten hebben inbreuk te maken op de rechten van Egypte en Egypte's soevereiniteit en zich te be moeien met het bestuur over het kanaal, waardoor de vrijheid van navigatie be dreigd wordt." Een van de Amerikaanse senatoren heeft in een memorandum over de Amerikaanse buitenlandse politiek ge releveerd, dat de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken Dulles tijdens zijn ambtsperiode elf maal de reis om de wereld heeft gemaakt. Zijn taak is daar bij, goodwill te kweken voor de Ameri kanen en hun dollars, vooral in Azië. c Dulles elf maal Wanneer wij zouden schrijven, dat de resultaten van zijn politiek omgekeerd evenredig zijn aan de lengte en frequen tie van zijn reizen, dan zouden wij ons over die resultaten waarschijnlijk iets te optimistisch uitdrukken. (Fr. D.blad)

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 3