Regeling bevordering eigen-woningbezit SPORT Met ingang van zaterdag kortere werktijd in winke Nu met ingang van 1 juni 1.1. nieuwe regelen zijn vastgesteld ter bevordering van het eigen woningbezit is het wellicht nuttig hieraan de nodige aandacht te be steden. Volgens deze nieuwe regeling wordt.bij de bouw van een eigen huis boven de nor male premie (op grond van de Premie- en bijdrageregeling 1953) een toeslag ineens gegeven. Het bedrag van de toe slag varieert afhankelijk van de grootte van het gezin van de aanvrager, tussen 25 en 35 van het premiebedrag. In verband met de beschikbare plaats ruimte is het uiteraard niet mogelijk de nieuwe regeling volledig over te nemen. Ten behoeve van adspirant-bouwers en overige belangstellenden volgen hier onder echter de voornaamste bepalingen. BIJDRAGEN VAN HET RIJK. In de plaats van de voorheen geldende bepalingen, waarbij gedurende 10 ach tereenvolgende jaren extra bijdragen werden toegekend, zullen thans door het rijk onder bepaalde voorwaardeü toe slagen ineens worden uitgekeerd. Deze a. het verlenen van tussenkomst bij de aanvragen om toekenning van een toeslag b. het verschaffen van zodanige woon- en bouwtechnische voorlichting, dat de gegadigden een zo goed mogelijk aan hun behoeften en mogelijkheden aangepaste woning verkrijgen; c. het regelen van de administratieve voorbereiding van de bouw; d. het adviseren van en zo nodig controle uitoefenen op de deugdelijkheid van het bouwplan, de grootte van de aan- neemsom en de uitvoering van de bouw overeenkomstig bestek en tekeningen; e. het gedurende de aflossingsperiode uitoefenen van controle op het on derhoud van de woningen; f. het onder verband van eerste hypo theek verstrekken van leningen. Zolang deze bemiddelende organen nog niet in het leven zijn geroepen en toe gelaten, is bepaald, dat de mogelijkheid tot toekenning van de vroegere jaarlijk se bijdragen eerst op een nader te bepa len tijdstip zal vervallen. Wenst men echter nu reeds van de nieuwe regeling gebruik te maken, dan kan men zich vooralsnog beperken tot het aanvragen slagen ineens worden uitgeKeera. jjeze van een premie. Binnen zes maanden na toeslag wordt alleen toegekend indien voor bewoning gereedkomen van de woning moet dan alsnog een aanvraag voor de bouw van een woning een pre mie krachtens de bestaande Premierege ling is toegekend. De uitbetaling ge schiedt, nadat de woning is betrokken door aanvrager of diens gezin. Om voor de toeslag in aanmerking te komen moet men jonger dan- 65 jaren zijn. Voorts moet de aanvrager de eer ste bewoner zijn en de woning gedurende ten minste 10 achtereenvolgende jaren als eigenaar bewonen. Wordt de woning eerder verlaten, dan moet een evenredig deel van de toeslag worden terugbe taald. (Een utzondering geldt bij over lijden en de echtgenote of de kinderen de woning overnemen)-. De geldelijke steun wordt beperkt tot woningen, waar van de oppervlakte een bepaalde grens, afhankelijk van de huisvestingscapaci teit, niet overschrijdt. De grootte van de toeslag is als volgt geregeld Bij een gezin van minder dan 1 personen 4 of 5 personen 6 of 7 personen 8 of 9 personen 10 of 11 personen 12 of meer personen Bedraagt de toe slag een percen tage van de pre mie van: 25 27 29 31 33 35 om een toeslag bij een bemiddelend or gaan worden ingediend. G. J. L. VERTEGENWOORDIGER G.O.S. De heer G. Pasman, Neerdorp 9, is be noemd als vertegenwoordiger van de G.O.S. in dit rayon, in de vacature ont staan door het overlijden van de heer W. Schippers. BLIKSEM SLOEG IN WONING. Tijdens het onweer, dat zich vorige week zaterdagavond omstreeks 9 uur met een zware hagelbui boven onze plaats ontlastte, sloeg de bliksem in de nieuwe woning van de heer E. Kappert aan de Sparrenweg, zonder echter per soonlijke ongelukken te veroorzaken. Langs de schoorsteen werden enkele balken gedeeltelijk versplinterd, de zol dering van een slaapkamer werd ver nield, terwijl een aantal pannen bij de schoorsteen werden weggeslagen. Ook de lichtinstallatie was defect, zodat de bewoners in het donker kwamen te zit ten. JUBILERENDE HENGELAARS. De Hengelvereniging „De Rietvoorn" bestaat binnenkort 10 jaar. De henge laars, die een bloeiende vereniging heb ben, zullen hun tienjarig bestaan vieren met een visdag op 9 september a.s. Zoals het echte hengelaars betaamt wordt dit een heel vroege bedoening. Om 4.15 uur vertrekt men per bus van de Wippert en een kwartier later van het O.A.D. busstation. Deelnemers moeten zich vóór 3 september opgeven aan de bekende adressen. Er wordt waarschijn lijk gevist in een mooi gedeelte van de IJssel achter Diepenveen. Er zal na dit jubileum wel vissersla tijn gesproken worden. Is een premie toegekend van bijv. f 3750.en bestaat het gezin uit 5 per sonen, dan bedraagt de toeslag 27 van f 3750.— of f 1012.50. In totaal ontvangt men dan f 4762.50. Indien de bouw van een woning ge paard gaat met de afbraak van een krot en de aanvrager deze krotwoning ten minste het laatste volle jaar heeft be woond, dan kan bovengenoemde toeslag worden verhoogd met 30 In dit ge val bedraagt de toeslag derhalve 55 tot 65 van het premiebedrag. Voorheen betaalde de gemeente de helft van de krotopruimingssubsidiethans wordt 't gehele bedrag voor rekening van het rijk genomen. GARANTIE DOOR DE GEMEENTE. Ter vergemakkelijking van de verkrij ging van de benodigde gelden voor de bouw van een woning, kan door de ge meenteraad, onder bepaalde voorwaar den, een garantie worden gegeven voor de betaling van de hoofdsom en de rente van leningen, onder verband van eerste hypotheek verstrekt aan degenen, aan wie een toeslag als hiervoren omschre ven is toegekend. De gemeente kan dus optreden als -borg tegenover de instel ling die de hypotheek verstrekt. De lening mag niet meer bedragen dan 90 van de netto-stichtingskosten, ter wijl de aflossing moet geschieden, in ten hoogste 30 jaren. De aanvrager moet jonger zijn dan 55 jaar. De gemeentelijke garantie kan echter niet de volle lening belopen, dus niet maximaal 90 der netto-stiehtingskos- ten. Er is n.l. sprake van een maximum garantie. Deze betreft slechts het bedrag der lening, verminderd met 60 der netto-stichtingskosten, dus ten hoogste 30 van de netto-stichtingskosten. Ingeval van verkoop van de woning en bij de vestiging van een nieuwe hypo theek voor de koper kan de garantie worden overgedragen, echter tot geen ho ger bedrag dan de garantie op het ogen blik van de verkoop nog beliep. In het risico dat voor de gemeente uit de garan tie voortvloeit, neemt het rijk deel voor 50 BEMIDDELEND ORGAAN. De aanvrage om toekenning van een toeslag en het verlenen van een garan tie door de gemeente moet worden inge diend door tussenkomst van een z.g. be middelend orgaan, dat als zodanig is toe gelaten door de Minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting en dat on der toezicht staat van de Verzekerings kamer. Bedoeld worden hier lichamen, die het publiek bemiddeling verlenen bij bouw of verwerving van een eigen woning. De bemiddelende organen moeten ten doel hebben, door bevordering van het eigen woningbezit werkzaam te zijn in het belang van de volkshuisvesting. Zij moeten de beschikking hebben over of een beroep kunnen doen op eep techni sche staf, die de adspirant-bouwers ad viseert, die de adminstratieve voorbe reiding van de bouw regelt e.d. De werkzaamheden worden als volgt omschreven: NED. REIS VERENIGING DEED RUIM DRIE MAANDEN HOLTEN AAN Een gezelschap van de Ned. Reisver- eniging zal in de week van 3 tot en met 8 september voor de laatste maal in dit seizoen Holten als standplaats kiezen voor zijn reizen. Het gezel schap staat onder leiding van de heer Havenaar uit Delft, een bekend be wonderaar en vriend van Holten, die het volgend jaar een reisjubileum naar Holten hoopt te vieren. In een keurige reisgids, welke de na men van 41 deelnemers vermeldt, geeft de heer Havenaar een overzicht van de dagtochten, welke het gezelschap gedu rende deze week vanuit Holten zal ma ken. Hierbij worden verschillende de len van ons land bezocht en nog een dagtrip gemaakt naar Duitsland. De Holten-reizen staan bij de NRV hoog aangeschreven. Voor elke reis is de prachtige OAD-touringcar volledig be zet. De Ned. Reisvereniging heeft dit jaar vanaf juni elke week hotel Holterman en zijn dependances als haar pleister plaats gekozen en de verhouding is al tijd buitengewoon prettig geweest. B.B. DAMES NAAR ZWOLLE. Donderdagavond hebben de dames van de verbindingsdienst der Provin ciale Commandapost der B.B., zulks ter inleiding van het nieuwe cursusseizoen, een bezoek gebracht aan de commando post der B.B. te Zwolle. De leiding van deze tocht berustte bij de heer C. G. Bal, terwijl ook het hoofd van de verbin dingsdienst, de heer Metzger, mede aan wezig was. Te Zwolle werden de dames hartelijk welkom geheten door de heer Hamming, het hoofd verbindingsdienst aldaar, terwijl ook de heer A. F. J. Brummer, de provinciaal commandant der B.B., ter begroeting aanwezig was. Na bezichtiging van de modern inge richte commandopost werden onder het genot van een kopje koffie nog wat er varingen uitgewisseld, waarna men, na nog even van de mooie verlichting van Zwolle te hebben genoten, huiswaarts keerde. DIPLOMA'S IN HET SLAGERSVAK. De heer J. Steunenberg, Burgem. v. d. Borchstraat 8, slaagde te Utrecht voor het slagersvakdiploma en voor het di ploma slachten. UITSTAPJE KLANTEN FIRMA GEBR. DIKKERS In de vroege ochtend van maandag 27 augustus vertrokken drie touringcars van de OAD in westelijke richting, met clientele van de Fa. Gebr. Dikkers. Na in Dijkerhoek te hebben gestopt voor 't opnemen van de aldaar wonende klan ten werd de reis via Deventer, Apel doorn en Hilversum voortgezet naar Aalsmeer, waar een bezoek werd ge bracht aan de bloemenveiling, waar in stille bewondering genoten werd van de bloemenpracht. Van Aalsmeer werd ge reden naar Schiphol, waar men de mo dernste luchtreuzen, tijdens een rond wandeling onder deskundige leiding, van zeer dichtbij kon bekijken. Tevens werd op Schiphol een bezoek gebracht aan de General Motors show „Opmars der techniek". Op deze show werden de allernieuw ste vindingen op technisch gebied gede monstreerd en waande men zich in het jaar 2000. Na in Amsterdam nog een rondvaart te hebben gemaakt door havens en grachten werd over de Veluwe naar Epe gereden, waar in hotel „Het wapen van Epe" de tafels gedekt stonden met een keur van heerlijke spijzen, die er in gingen als koek. Tijdens het diner sprak de heer E Dikkers Hzn. namens de firmanten een hartelijk woord van dank tot de klanten voor de deelname aan het jaarlijks uit stapje, terwijl de grote dank van de klanten werd vertolkt door de heren G. W. Reijlink en T. Noteboom. Dankbaar voor alles wat men gezien en genoten had, keerde het gezelschap in Holten terug. Officiële publicaties ZITTING WOONRUIMTECOMMISSIE. De voorzitter van de Woonruimtecom missie maakt bekend, dat de maande lijkse zitting dier commissie niet zal plaats hebben op dinsdag 4 september a.s., maar op woensdag 12 september d.a.v. De voorzitter voornoemd, J. KROON. DE RONDE VAN BORGER Westelijke en noordelijke renners kregen een lesje. Op zondag 26 augustus j.l. werd de 5e Ronde van Borger verreden voor amateurs en nieuwelingen over 'n af stand van 80 km. Het parcours moest 105 keer afgelegd worden. Zoals bij vo rige ronden, is ook dit jaar weer ge bleken, dat het parcours zeer zwaar is. -Harde wind en een heuveltje (een deeltje van de Hondsrug) maakten de strijd nog harder, waardoor de onge veer 1800 aanwezige toeschouwers een prachtige wedstrijd te zien kregen. Direkt vanaf de start werd een uit looppoging ondernomen door J. Oude Lenferink, W. Beijers en W. Dieperink. Veel verder dan pl.m. 150 meter kwa men deze renners voorlopig niet voor het peloton te liggen. Onder aanvoe ring van Kuyt uit Amsterdam, F. Bos uit Nieuw Buinen, E. Warta uit Gro ningen probeerde het peloton de ach terstand goed te maken, echter tever geefs. Dieperink uit Barchem kon het tem po van Oude Lenferink en Beijers niet volgen en viel terug in het peleton. Gezamenlijk probeerden nu de twee koplopers verder uit te lopen, wat na pl.m. 40 km gelukte. Het peloton was toen al behoorlijk gedund en degene, die meer dan twee ronden achterstand hadden, werden uit de strijd genomen. Nadat de twee koplopers een poosje in het peloton hadden uitgerust, pro beerde Oude Lenferink opnieuw weg te komen. Onmiddellijk kreeg hij niet W. Beijers, doch H. Scheuten uit Hengelo aan zijn wiel. Het peleton probeerde Uit alle macht de vluchtelingen terug te krijgen, doch alle pogingen waren tevergeefs. Kort voordat de vluchtelin gen aansluiting kregén, ontsnapte Mas- selink uit Hengelo uit het peloton en wist zijn voorsprong op te voeren tot een halve ronde, totdat hij door een nogal ernstige val de strijd moest sta ken. Met nog 10 km te rijden, was de stand als volgt: op kop J. Oude Lenfe rink. Op een ronde gevolgd door Beij ers en Scheuten en op twee ronden de overige renners. Scheuten zag in de laatste ronden nog kans enkele tientallen meters vóór het peloton te komen en wist daardoor be slag te leggen op de tweede plaats. W. Beijers werd onbedreigd derde. De ove rige renners, waaronder onze plaatsge noot H. Brinks, lagen op twee ronden achterstand. De noordelijke en weste lijke renners hebben 'n prachtig staal tje van fietsen te zien gekregen van de oostelijke renners. Slechts 13 renners van de 60 bereikten de finish. De volledige uitslag was: 1. J. Oude Lenferink, Hengelo, tijd: 2 ïuur 8 [min. 10 sec. H. Scheuten, Hengelo op 1 min. 10 sec. W. Beijers, Holten op 1 min. 20 sec. H. van Sark, Boekelo op 2 min. 41 sec. R. Bruinenberg, Enschede G. Wetsinga, Groningen A. Kuyt, Amsterdam I-I. Brinks, Holten B. Boom, Markelo D. Vrieling, Zuidwolde M. Borger, Opeinde D. Bossing, den Ham J. van Oostrum, Amsterdam. VEEL DEELNEMERS AAN ORIëNTER ING SRIT VAN „DE HOLTERBERG". Er bestond voor de oriënteringsritten, welke de Motor- en Automobielclub „De Holterberg" zondagmiddag voor de vier de maal in dit seizoen organiseerde, een grote belangstelling. Zij waren openge steld voor auto's, motoren, fietsen en bromfietsen. Er waren 84 deelnemers. Deze belangstelling was, vooral van de zijde van de automobilisten en motorrij ders, deels te danken aan de gemaakte reclame, maar in het bijzonder aan de af kondiging voor de Vara-microfoon in de rubriek „Weer of geen weer" van zon dagmorgen, waarin de luisteraars ver schillende tips worden gegeven voor aar dige uitstapjes. Het bestuur had als in formatie-adres opgegeven telefoonnum mer 325 de heer Joh. Arfman maar door de radio werd abusievelijk af gekondigd 327. Deze foutieve opgave had tot gevolg, dat de gemeente-secretaris, de heer G. J. Langenbarg, die laatstge noemd telefoonnummer heeft, deze mor gen heel wat keren werd opgebeld om nadere inlichtingen. Hij had echter Hol- tens Nieuwsblad bij de hand, waarin deze ritten stonden aangekondigd, zodat alle candidaten volledig konden worden in gelicht. Die naar Holten kwamen zullen daar zeker geen spijt van hebben gehad, want de rit voor motoren en automobielen ging door een prachtige en afwisselende omgeving; van Holten over Haarle, Lut- tenberg, Hellendoorn, het landgoed Schuilenburg, Hulzen, Duivecate en over de Nijverdalse en Haarlerberg weer via Nieuw-Heeten naar café Vruggink in de Stationsstraat, waar de finish was en waar men ook gestart was. De af te leggen afstand bedroeg 72 km. Hèt was in deze rit niet eenvoudig zich behoorlijk te oriënteren, zodat zij nog al wat ver rassingen bood. De fietsers en bromfietsers 31 in totaal hadden een geheel andere rou te. Hun tocht bedroeg ruim 28 km. en ging over De Sprengenberg, Nieuw-Hee ten en de Heihuizen weer naar het punt van uitgang terug. Er stonden voor de motorrijders en automobilisten twee wisselbekers op het spel. De Rouwenhorst-beker werd ge wonnen door de motorclub „Laren (G.)" met 92 strafpunten. De houdster, de motorclub „Rijssen" moest haar afstaan, omdat zij 179 strafpunten kreeg toege wezen. De „Aaftink-beker", uitgeloofd voor het lid van de motorclub „De Hol terberg", die de beste prestatie leverde, werd gewonnen door deheer H. Stuk- ker. Nadat de uitslag was vastgesteld, reikte de voorzitter van de M. en A.club „De Holterberg", de heer Joh. van Geen huizen, de prijzen uit, waarbij hij met voldoening wees op de succesvolle deel name en de hoop uitsprak, dat de deel nemers nog eens weer naar Holten zou den komen. De prijzen bestonden uit bekers, takken en kunstvoorwerpen. De volledige uitslag luidde als volgt: Motoren: le pr. H. Stukker, 4 str.pt.; 2e pr.. Tj. Dantuma, Goor 10 str.pt.3e pr. H. van Geenhuizen, Laren 12 str.pt.; 4e pr. E. A. Spoor, Goor 14 str.pt.; 5e pr. J. Mulder, Nijverdal 18 str.pt. Auto's: le pr. H. v. d. Zande, Apel doorn 11 str.pt.; 2e pr. G. Mulder, Hol ten 12 str.pt.; 3e pr. G. J. Schuizeman, Doesburg 15 str.pt.; 4e pr. H. J. Arf man, Holten 18 str.pt.; 5e pr. G. Bak ker, Zutphen 18 str.pt. Fietsenle pr. B. Hendriksen, Markelo 23 str.pt.; 2e pr, Mej. M. Paalman, Hol ten; 29 str.pt.; 3e pr. Mej. M. Paalman, Holten 34 str.pt.; 4e pr. Mej. G. Wolters, Holten 43 str.pt. pioenstitel wist te behalen, bestond de ruiters: T. Beldman Jr. met „Deserteur". J. Bolink met „Honduro"; L. B. Bronsvoort met „Rösette"; Jhr. van Coeverden met „Lord"; W. Aaltink met „Supke"; E. Aaltink met „Dollarprins"; H. Schoneveld met „Invasie"; G. Bolink met „Lyda". in het •zitter H. D opf Bij dit prachtige succes in ploegjuur v« band komen nog de volgende sch rende individuele successen: Dressuur Klasse L: 2 en reserve kampioen van Overij T. Beldman Jr. met „Deserteur" itus grot< van i hebbt de oi iveer Springconcours Klasse B (68 deelLgenfc 2 H. Beldman met „Dollarprins" 3 T. Beldman Sr. met „Amigo". Springconcours L.M.Z. (27 deeln.|en 2 en reservé kampioen van OverijLjjj^ T. Beldman Jr. met „Lyda" 3 H. Schoneveld met „Invasie' fflijke Dit is reeds de 4e achtereenvolg* ad ju maal dat de Bergruiters de provim kampioenstitel voor het achttal wi te behalen, en op 11 en 12 september zal men in Utrecht voor de 3e keer greep doen naar de titel „Kampioen Nederland". Zaterdagavond 1 september om 8 zal het bestuur van de Bergruiter zaal „Vosman" recipiëren in ver! rd-Br met het behaalde provinciale kampi schap en ongetwijfeld zullen velen de gelegenheid gebruik maken om gelukwensen aan te bieden. pcwaa d iroker e 0\ gebi< ren in in G terhoi ook is d de V rijf er in bt fen b an er ij j Voorlichtingsbureau yugjidi fr* VAN DEN VOEDINGSRAAD de henne-eieren zijn er vn Ze zijn er weer, de henne-eieren, gende ste produkten van de in dit jaar geb ange: hennen. streel De kuikens, die de boeren tussei stige nuari en april voor de verjonging voor hun pluimveestapel hebben gekocht, deze ginnen na 5 maanden te leggen. Er pt dus nu al heel wat jonge hennen me vooi leg begonnen. In het begin zijn de e .000.0 klein, maar naar gelang de dieren la Feel aan de leg zijn, worden ze langzai scha hand groter. Iedere jonge hen leg eren het begin een serie eieren van tusse jwel 40 en 50 gram. Dit zijn de welbek mine „vijfjes" en „zesjes", die hoewe t de klein zijn op vele punten d'e voor! ar ir verdienen boven grotere eieren. ïoeg Zo is b.v. de schaal in het algeide sterker, want de kalkreserve, wa; er ze de kip voor het produceren van df t eer schaal put, is nog groot. Toch is ven- schaal in verhouding tot de inhoud Hen, het ei niet zwaarder dan bij een gro amei het geval is. Verder hebben deze e i lland joen 2. 3. 5. 7. 9. 10. 11. 12. 13. INTERNATIONALE MOTOR- ZESDAAGSE. Onze plaatsgenoot, de heer D. J. Mul ler, is aangewezen als individueel rijder in de internationale motorzesdaagse, welke van 17 tot en met 22 september in de Beierse Alpen in de omgeving van Garmisch Partenkirchen verreden zal worden. Hij krijgt daarvoor een splin ternieuwe 175 cc Jawa, welke thans ook in de z.g. sportuitvoering wordt vervaar digd. De Hengelose crack Ben Jansema rijdt in het Vaasteam mee op een ge heel nieuwe type machine, een 125 cc Jawa, waarvan de productie nog in het experimentele stadium verkeert. Het is een sterk opgevoerde machine van 13 pk. Deze motorzesdaagse gaat door bui tengewoon zwaar terrein, zodat er heel wat van rijders en machines gevergd zal worden. „BERGRUITERS" ACHTTAL KAMPIOEN VAN OVERIJSSEL. TEUNIS BELDMAN Jr. OP TWEE NUMMERS RESERVE-KAMPIOEN. De leden van de Landelijke Rij vereni ging „Bergruiters", die de laatste weken bijna avond aan avond op het oefenter rein aan de Borkeldsevveg onder des kundige leiding van hun instructeur, de heer H. Beldman hebben geoefend, heb ben hun serieuze training beloond gekre gen met de titel „Kaïnpioen van Over ijssel voor achttallen". Dit prachtige succes, dat dinsdag in Kampen werd behaald, tijdens de kam pioenswedstrijden voor landelijke ruiters aangesloten bij de Koninklijke Neder landse Federatie van Landelijke Rijver- enigingen, Provinciale Bond in Over ijssel, stemt tot dubbele vreugde, omdat het achttal bestond uit jonge ruiters, van wie de meesten nog niet eerder aan kampioenswedstrijden hadden deelgeno men. Bij de vele gelukwensen, die de kam pioenen ontvingen, voegen wij gaarne de onze en wij weten ons de tolk van alle Holtenaren, als wij de Bergruiters veel succes wensen bij de wedstrijden om 't landskampioenschap, die op 11 en 12 sep tember a.s. te Utrecht gehouden zullen worden. Het achttal, dat in Kampen de kam- een fijne smaak, waardoor ze voor een ware delicatesse zijn. Voor kinderen, die wat moeite he&ag met een groot ei-ineens zijn de k »n o: eieren een uitkomst. Ook wat de dingswaarde betreft, is het niet n om kleine kinderen de grootste eierf geven. De kleine eitjes zijn bovendien geschikt om er een soep, vla of pud mee te verfijnen. Grote eieren zijn J voor vaak te groot en het is niet prettig om met restjes ei te blijven ten. Het is in dit verband wel goe nerr weten dat de kleine eitjes in verhoupas een grote dooier een weinig eiwit ben, waardoor de voedingswaarde ger is. Natuurlijk zijn kleine eieren goédk dan grote: we kunnen dus eens extra ei nemen. Wie een bepaald be4en is 't ader ir er ig, fc zaac al; dez Ivaa èrsli zoër oud er di letei gev< are »PPC :1 v tuil De s irde voor eieren uittrekt, zal merken in verhouding meer kleine eitjes voor geld kan kopen dan grote en tevens groter gewicht aan eieren krijgt. Hij dus meer plezier van zijn geld het De henne-eieren bieden ons wel voordelen. Tot eind oktober moger er een behoorlijke aanvoer van verw ten. Eieren zijn een hoogwaardig middel en bij vrijwel iedere zomergror ao te gebruiken, afgezien nog van het] dat ze bij de broodmaaltijd nooit r misstaan. Als eiwitvoeding zijn ze kelijk goedkoop. Door hun extra delen verdienen de kleine eieren dus: bel en dwars onze aandacht. ruwt ke i Als it h< n a sche irde aald lings et a! ng t oet laid Zaterdag 1 september treedt een ziging van het werktijdenbesluit wikels in werking. Voortaan mag winkelpersoneel niet langer werken 9 uur per dag en 48 uur per week* oude regeling stond 9Vi uur per da 53 uur per week toe. Bij wijze van gang mogen kappersbedienden en personeel van winkels waar voeding* genotmiddelen worden verkocht, g rende een jaar (dus tot 1 september nog 9 uur per dag en 50 uur per werken. Het tijdstip waarop het werk moetl beëindigd is teruggebracht tot 7 uurlL^ avonds. De oude regeling stond f negen toe. De wekelijkse vrije halvci zal op een middag of op maandagt gen moeten vallen. Voor deze^epa^ geldt ben overgangstijd van 'een U jaar, dus tot 1 maart 1957. kg Voorts is een regeling getroffen toe drukke dagen (bijvoorbeeld koopavojrrr Eens per week is voor winkelpersobac boven 18 jaar een werkdag van HL toegestaan. Het maximum van 48 P per week mag evenwel niet woip overschreden. pai .!::S ird geer rln i lan fl|

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2