Stoppelmoal te Markelo Wim Beijers won Ronde van Nijverdal Gi jaarvergadering Voetbalvereniging „Holten" Raadsvergadering De folkloristische vereniging „De Boe- rendansers" te Markelo hield zaterdag avond van de vorige week in café Kiste- maker een stoppelmoal. Rogge en haver waren ook in Markelo door de abnormale zomer nog niet geheel gemaaid, maar dat deed geen afbreuk aan de bekoring, die van dit stoppelmoal uitging. De gelagkamer van Kistemaker's her berg was voor dit doel door middel van een uitbouw verlengd en op de aldus ge vormde dansvloer dansten de boerendan- sers in hun voorname kistentuug de Vle- ger, de Hendrikusman, Kruispolka, Haoksebargen en alles wat tot hun reper toire behoort. Onder leiding van de oude spölleman Eggink en zijn jongere medemuzikant Oplaat gingen de in de prachtige witte klompjes gestoken „veutjes" rap van de dansen, was daar grote liefhebberij voor. Men kwam natuurlijk niet te pas aan de komische en gezellige oud-gediende „Smiet. het wief weg", daar zijn haar fi guren te ingewikkeld voor om terstond te kunnen meedansen, maar de Hendri kusman verliep ook met de vreemde lingen uitstekend. Halfweg het dansprogramma kwam 't eigenlijk stoppelmoal, waaraan ook de be zoekers konden deelnemen en waarbij uit prachtige koperen koffieketels het bruine vocht in oorloze kommetjes werd gegoten en verder kwamen er grote sneden kren- tenwegge op tafel, die zich met dikke boter besmeerd uitstekend lieten smaken. Er was aangekondigd, dat dit „moal" voor de televisie zou worden opgenomen. 1 Wie dacht door het aanzitten aan deze tafels ook op het televisie-scherm in Amerika te zullen verschijnen, had zich echter vergist, want deze eer viel alleen vloer om er met een flink geklos weer i de boerendansers te beurt. En van de op neer te komen. Dat dansen werkte aanstekelijk, want toen de dames en heren uit het publiek uitgenodigd berden om ook eens mee te beide „spöllemannen" met hun prachtige harmonica's werden ook uitgebreide op namen gemaakt. Het geluid werd op de band vastgelegd, zodat de Amerikanen Een gedeelte der Markelose boerendansers aan het stoppelmoal straks behalve van het geklos der klom pen zullen kunnen genieten van Eggink's „avancé" en de overige danstermen, die bij zijn repertoire behoren. Bovenstaande foto geeft een gedeelte lijk beeld van de feestelijke en goed voor ziene dis, welke tijdens de opnamen alle i eer werd aangedaan. I De loco-burgemeester, de heer A. R. van der Wolde, had bij de aanvang van het programma medegedeeld, dat deze avond uitging van het gemeentebestuur en hij gaf de aanwezigen daarbij een uit eenzetting van de betekenis van „het stoppelmoal". De V.V.V. verleende verder haar medewerking. Deze oude gebruiken zijn in trek bij de vreemdelingen, men kan ze naar ons ge voel niet blijvend behouden, maar ze wel op een prettige wijze demonstreren. Nu de braderie niet zo in trek meer is, zou het niet gek zijn ook in onze plaats deze oude gebruiken eens wat nader te bestu deren en ze een plaatsje te geven in een zomerprogramma. Men zal er de vreem delingen en zeer zeker ook de ingezete nen een genoegen mee doen. De eerste Ronde van Nijverdal voor amateurs en nieuwelingen, welke za terdagmiddag op het parcours G. van der Muelenweg-Campbellweg over een afstand van 100 kin verreden werd, is geen spectaculaire wielercourse gewor den. Daarvoor was het aantal renners te klein en ontbraken de nodige pro minenten, maar niettemin hebben de organiserende vereniging „De Tuban- ters" uit Hengelo (O.) en de renners, die uit Overijssel en de Gelderse Ach terhoek naar Nijverdal gekomen wa ren, de talrijke toeschouwers een mid dag van goede en sportieve wielersport geboden. De weersomstandigheden zijn een ogenblik als spelbreker opgetreden, want even nadat de ruim veertig ren ners waren gestart, brak een stortbui los. Door de gladheid van de weg ont stonden toen enkele valpartijen, welke de course ongunstig hebben beïnvloed, want het peloton zette er ondanks de regen direct een stevig tempo in, zodat het toen al duidelijk werd, dat ver schillende achterblijvers de wedstrijd niet zouden uitrijden. Opvallend was het rijden van no. 3 J. Oude Lenferink uit Hengelo, een jonge veelbelovende renner, die door een valpartij achter was geraakt, maar de achtervolging inzette en ronde na ronde zienderogen op het peloton be gon in te lopen. Aangemoedigd door 't publiek zette hij zijn pogingen voort. In 't 'peloton, dat inmiddels al wat ge dund was, hadden geregeld kleine scher mutselingen plaats en werden uitloop pogingen ondernomen, maar zij lever den voorshands geen resultaat op, om dat de verschillende kanshebbers el kaar nauwkeurig bewaakten. Toen na omstreeks 25 ronden Toon Oyink, de kampioen van Overijssel uit Hengelo, wegens een langzaam leeglo pende band van rijwiel moest verwis selen en een flinke achterstand kreeg op het peloton, kreeg Oude Lenferink in hem een goede helper. Samen joe gen ze achter de kopgroep aan, welke zij spoedig wisten te bereiken. Inmiddels werd er telkens fel om door de Nijverdalse middenstand be schikbaar gestelde premies gereden en deden Bruinenberg uit Enschede en la ter ook Dieperink uit Barchem pogin gen om van het peloton weg te lopen. Ook Van Sark uit Boekelo en Henk Scheuten uit Hengelo lieten zich niet onbetuigd, maar hun pogingen faalden, omdat zij steeds weer door het pelo ton werden teruggehaald. Vijf ronden voor 't einde, toen Brui nenberg ongeveer honderd meter op 't peleton voor lag, demareerde Oyink plotseling. Wim Beijers uit Holten sprong aan zijn wiel mee en met de koploper zetten zij een felle jacht in. Een groepje renners reageerde nog even flauwtjes, maar zag het hopeloze van de strijd in. Bruinenberg kon het tem po niet volgen en moest zich laten af zakken. De twee koplopers vergrootten bij elke ronde hun voorsprong op de overige renners en het publiek geraak te steeds meer in spanning, wie van de twee in de eindstrijd de beste sprinter zou blijken te zijn. Het werd voor de beide renners even een aftasten van eikaars kracht en een positie kiezen, maar veertig meter vóór de eindstreep maakte Beijers aan alle onzekerheid 'n einde door even krachtig op de peda len te gaan staan en in 'n formidabele eindspurt als eerste door de finish te gaan. Voordat de amateurs en nieuwelin gen van start gingen, had nog 'n wed strijd voor adspiranten plaats over 25 km. Zij hebben zich uitstekend ge weerd. Er bleek in het twaalftal jonge lui wel een groot krachtsverschil. De uitslagen luidden als volgt: Amateurs en nieuwelingen: 1 W. Beij ers, Holten, 2 uur 14 min. 59 sec.; 2 A. Oyink, Hengelo, dezelfde tijd; 3 C. Niemeijer, Hengelo; 4 R. Bruinenberg, Enschede; 5 W. Dieperink, Barchem; 6 H. van Sark, Boekelo; 7 H. Scheuten, Hengelo; 8 D. Bossink, den Ham; 9 J. Oude Lenferink, Hengelo; 10 A. ter Horst, Hengelo; 11 J. Eshuis, Delden; 12 B. Boom, Markelo; 13 G. Middel kamp, Almelo; 14 Gerritsen, Lochem; 15 G. Zalm, Almelo. Adspiranten: 1 H. van Uden, Zwolle; 2 F. Westerbaan, Enschede; 3 H. Weus- tink, Enschede; 4 F. v. d. Heijde, Gla- nerbrug. De prijsuitreiking had na afloop plaats in café Budde. Het verloop van de wedstrijd zou be ter te volgen zijn geweest, indien om het parcours goed werkende luidspre kers waren aangebracht. De aanwezige geluidsinstallatie van te beperkte om vang functioneerde niet voldoende. Voor de jaarvergadering van onze plaatselijke voetbalvereniging, welke vrijdagavond van de vorige week in de nieuwe zaal van café Jansen werd ge houden, bestond, vooral onder de jonge ren, een grote belangstelling. Voorzitter Ten Velde heette de aan wezigen welkom, in het bizonder de nieuwe leden en het ere-lid, de heer Beijers. Hij releveerde de resultaten van de verschillende elftallen in het afgelopen seizoen en sprak de hoop uit, dat het tweede elftal, dat kampioen werd van haar afdeling, het in de derde klasse goed zal kunnen maken. De junioren hebben aardig kunnen voetballen en het eerste elftal, dat in het begin der competitie met tegensla gen te kampen had, herstelde zich zo danig, dat het de kampioenstitel in zijn afdeling veroverde. Helaas heeft het geen kans gezien door de promotie wedstrijden te komen, maar er worden door het bestuur, zo zeide de heer Ten Velde, pogingen gedaan om het verte genwoordigende elftal alsnog naar de eerste klasse te doen overgaan. De financiën. Financieel staan de rood-zwarten er niet ongunstig voor. Blijkens het jaar verslag van de secretaris-penningmees ter, de heer H. W. Tulier, bedroegen de inkomsten f 1374,07 en de uitgaven f 1270,92, zodat er een batig saldo was van f 103,15. De kascommissie, bestaande uit de heren A. Vincent en H. J. ten Velde, de boekhouding keurig in orde bevon den, zodat aan de heer Tulier decharge werd verleend. Tot leden van de nieuwe commissie werden aangewezen de heren A. Vin cent en H. J. Jansen. Het aftredende bestuur bleek vol doende vertrouwen te hebben opge bracht bij de leden om bij acclamatie te worden herkozen. Ook de elftalcommissie werd weer ingehuurd en zal bestaan uit de heren Joh. Bronsvoort, B. Stokkers en J. Kalf- sterman. De heer H. Meerman gaf te kennen wegens zijn werkzaamheden geen herbenoeming te kunnen aanvaar den. De voorzitter bracht hern aan het slot der vergadering dank voor zijn ar- beid. De grote vraag, welke deze avond op aller lippen zweefde, was: „Hoe komen we aan een trainer?" Training. In het afgelopen seizoen stelde A. Dollekamp zich voor de training van de spelers beschikbaar. Bij de jongeren bestond wel animo, de Spelers van het j eerste elftal lieten echter bijna doorlo pend verstek gaan. Het bestuur vond dat een ongewenste toestand. De voorzitter zeide, dat er overleg gepleegd zal worden met de supporters vereniging om tot de aanstelling van een trainer v an elders te komen, maar dan verwacht hij ook, dat alle leden aan de training zullen deelnemen. Hij bracht de heer Dollekamp dank voor zijn werk in 't afgelopen seizoen. Uit de soms vrij heftige discussie kwam tenslotte dit voorlopige resul taat, dat de heer H. Bulsink zich bereid verklaarde met de training een aan vang te maken op dinsdagavond. Hij verzocht de leden elke avond 10 cent mee te brengen voor een te stichten fonds. Het denkbeeld werd geopperd om een lompen-actie te ontketenen, voor dit fonds. Uitvoerig werd gesproken over het wangedrag, waaraan enkele spelers zich op de seriewedstrijden te Bathmen heb ben schuldig gemaakt. Het bestuur ver oordeelde de onbeheerstheid, welke en- i kele spelers aan de dag legden. I De voorzitter deed aan het slot van de vergadering dan ook een beroep op alle spelers om door een sportieve hou ding tot de bloei van de club mede te werken en dankte zijn mede-bestuurs leden voor de vele arbeid, welke zij voor de vereniging in het afgelopen seizoen weer hebben verricht. Hij deelde nog mede, dat de vereni- j ging waarschijnlijk met drie senioren en één junioren-elftal in de komende competitie zal uitkomen. De gemeenteraad komt op woensdag 29 augustus a.s., des avonds half acht, bijeen ter behandeling van de volgende agenda: L Notulen der openbare vergaderin gen van 12 januari 1956 en 2 maart 1956. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot aankoop van grond in het perceel „Gaarden" van de heer H. J. ten Velde alhier. 4. Voorstel tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Coöpera tieve vereniging „De Halm" G.A., alhier. 5. Voorstel tot wijziging der gemeen tebegroting 1956. 6. Voorstel tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gra- venhage. 7. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing van een wegenbelasting en een belasting voor het genot van waterafvoer op de riolen in de gemeente Holten. 8. Voorstel tot wijziging van deleges- verordening. Voorstel tot wijziging van de bouw verordening voor de gemeente Hol ten. Voorstel tot aankoop van stroken grond in verband met de inmiddels gereed gekomen verbreding van de Larenseweg. Voorstel tot het verstrekken van een onderhandse opdracht tot ver harding van de Doorlopende Dijk. Voorstel tot vaststelling van het voorschot, bedoeld in artikel 75, 4e lid, der kleuteronderwijswet, voor het jaar 1956 voor de bizondere kleuterscholen. Voorstel tot het verlenen van een tegemoetkoming in de reiskosten, als bedoeld in artikel 13 der lager onderwijswet 1920. Voorstel tot vaststelling van 't be drag, bedoeld in art. 55ter der la ger onderwijswet 1920, over de ja ren 1953 en 1954 (kosten openbaar lager onderwijs). Voorstel tot vaststelling van dé werkelijke uitgaven, bedoeld in ar tikel 103 der lager onderwijswet 1920, over het jaar 1955 voor de bizondere school voor gewoon la ger onderwijs. Voorstel tot wijziging der veror dening op de heffing en invorde ring van schoolgeld voor spraak onderwijs in de gemeente Holten. Rondvraag. BURGERLIJKE STAND Geboren: Egbertha Janna, dv D. Kappert en L. J. Wissink, Borkeld Ondertrouwd: H. Schuppert, 25 jaarjj, G. J. Stukker, 24 jaar, beiden worn te Holten. M. Tempelman, 31 jaar de streke: rtonee Uellendoorn en T. Buisink, 31 jaar, y nende te Holten. Gehuwd: E. J. Keuterman, 23 jaar A. H. Boode, 21 jaar, beiden wonende Holten. BEVOLKING van t: jlaats erd c f? en i stena; öcursi Ingekomen: A. J. Bieleman, van Batrd ver men naar Espelo 45. Vertrokken: J. W. Roelofs, van Dorjffevens ;ens bincle: desk straat 40 naar Vollenhove. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur D Israël en 10.30 Ds. Israël (Bedienii H. Doop). ïn beide diensten collec[ jeugdwerk. Dijkerhoek. 10 uur Ds Addink. Co lecte jeugdwerk. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkam In beide diensten is de 3e* colleo beoc angst' :ur v maan inger zulk strekt bestemd voor de geestelijke verzorgii r van Zee-, Land- en Luchtmacht. Pns 11. 12. 13. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: 1 tang, 1 parapluie; 1 vi» zod pen; 1 riempje; 1 zakkam; 1 zilven armband; 1 zwart-bont kalf. Verloren: 1 damesvest; 1 camera (bo 1 gouden speldje en 1 oorknop. Inlichtingen dagelijks aan het groepb toe bureau Rijkspolitie, Dorpsstraat 22 Hoj ten, Tel. 352. iding: ook inen hting an me advis tijc de di iande nzien jefne n eer reikt. r op 15. 17. JAARVERGADERING H.G.K. De Gemengde Zangvereniging HGK hield maandagavond haar jaarlijkse le denvergadering in hotel Müller onder voorzitterschap van de heer D. J. Aaf- tink. Deze herinnerde in z'n openingswoord aan het overlijden van mevr. J. van de Hurk-Paskamp en de heer Joh. Lit- tink, resp. penningmeesteresse en se cretaris der vereniging, door wier plot seling verscheiden het koor een gevoe lig verlies geleden heeft. Hun heen gaan werd reeds eerder herdacht. Hij wekte de aanwezige leden dan ook trouw op de repetities te bezoeken en nieuwe leden te werven, opdat Hol- tens Gemengd Koor niet verloren zal gaan. Door mevr. J. Oolbekkink-Kevelam, die het penningmeesterschap tijdelijk op zich nam, werd een kort overzicht gegeven van de financiële positie van het koor, dat het boekjaar afsloot met een batig saldo van ruim f60,-. Bij de bestuursverkiezing werd de heer D. J. Aaftink, die aftredend was, herkozen. In de plaats van wijlen me vrouw Van de Hurk-Paskamp werd gekozen mevr. B. Haan-Dollekamp, in de plaats van wijlen de heer Littink de heer H. Tuller. Bij de bespreking van de toekomst plannen werd besloten op de Overijs selse Dankdag voor het gewas, 7 no vember a.s., weer de jaarlijkse uitvoe ring te geven en deze avond uitslui tend te vullen met 'n gevarieerd zang programma, waaraan ook de beide kin derkoren hun medewerking zullen ver lenen. Men kwam nog niet tot een beslis sing ten aanzien van de vraag of men het volgend jaar weer aan een zang concours zal deelnemen. HGK zingt nu in de ere-afdeling. Nadat nog een korte rondvraag was gehouden, kwam het comité ter ver gadering, dat dit voorjaar het zang concours organiseerde ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van HGK. Zijn voorzitter, de heer J. M. Metzger, schetste in enkele hartelijke bewoor dingen het verloop van de financiële uitkomsten van het concours, waarna de penningmeester van het comité, de heer H. Klein Velderman, aan de voor zitter van HGK het batig saldo van f 592,- overhandigde. Hierin is echter een waarborgsom opgenomen ad f200, dat nog aan de leden moet worden te rugbetaald. HGK's voorzitter betoonde zich niet temin zeer voldaan over het bereikte financiële resultaat, dat boven verwach ting is meegevallen en dankte de le den van het concourscomité voor de buitengewoon prettige medewerking, die men van hen heeft mogen onder vinden. Zeer begrijpelijk bleef men nog enige tijd in 'n gezellige sfeer bij een. PAARDENFOKDAG „HOLBATIIEO" De paardenfokvereniging „Holbatheo" zal op vrijdag 14 september a.s. op de terreinen bij café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek haar jaarlijkse fokdag or ganiseren. irbet CENTRALE BAKKERIJ AANBESTEED. Door de architecten L. C. van de B venkamp te Holten en M. van Guilik Eist werd woensdagmiddag in hotel Hc^ns e terman aanbesteed het bouwen van c-| jn i bakkerij met bijbehorende werken op hj,r is Industrieterrein te Holten voor rekenirL van de Combinatie van bakkers ,.I[0de z Halm". Ingeschreven werd als volgt: ra0 Perceel I (de gehele bouw met uitzog v, dering van het glas- en schilderwerk! zui, Gebr. ten Brinke, Enter f107.185; Koopman en Zn., Holten f106.900; J. (j Egberink, Boekelo f 104.000G. KoendjDe rink, Enter f 102.350G. Velten, Entot tae f102.987: Fa. Gebr. Brok, Entjicie f102.350; fa. Stam en Smeijers, Rijssèreni f 101.890A. H. Kerkhof, Enter f 99.95$ hu: G. H. Dijkink, Markelo f 98.980J. ve i Sprakelaar, Almelo f 98.639fa. JSchij per, Wierden f 97.695. De begroting vo: perceel I was f95.027. Perceel H (glas- en schilderwerk) A. Schipper, Holten f5.350; Joh. Harmsel, Rijssen f 5134en Gebr. Maai Holten f4875. Begroting f 5500.— Het werk is aan de laagste inschrijve gegund. OPBRENGST EMMABLOEM- COLLECTE. De reeds geruime tijd geleden geholl den Emmabloem-collecte door middel vi gesloten zakjes, welke geadressseeijl werden verspreid en waarvan de brengst eerst dezer dagen kon wordj vastgesteld, heeft het prachtige bedri van ~f 584.opgebracht. f Het bestuur van het Groene Kit verzoekt ons de milde gevers, het ondijl wijzend personeel en de kinderen i anderen, die de zakjes verzamelder nog wel hartelijk te willen bedankl voor hun medewerking aan deze colle| te ten bate van de t.b.c.-bestrijding. D; lom bijt GEEN CONSULTATIEBUREAU Van de zijde van het Groene Kd verzoekt men ons mede te delen, d er dinsdag a.s. geen zitting zal zijn vi de consultatiebureaux. BALLONNETJE KWAM UIT BELG! Door de heer F. L. Tromop aan i [oc}- Raalterweg werd woensdag in zijn tu a£ het restant van een ballonetje gevonde dat blijkens het aangehechte kaartje a ,ed! komstig was van een afstandswedstri te Leuven in België. Het kaartje is do: 10, hem gepost. WIJZIGING HUIS AAN HUIS BEZORGING. In de verspreiding van ongeadressee de stukken door de P.T.aT., de z.g. hu ij aan huis bezorging is een wijziging bracht. In het vervolg worden deze stukken het dorp uitsluitend bezorgd op maa dag, dinsdag en woensdag. Stukken, W ke op of na deze dagen worden aang boden, worden dus eerst de volgen week verspreid. In de buurtschappen heeft de bezorgt uitsluitend plaats op donderdag en vr dag. Voor deze verspreiding moeten stukken eveneens tijdig worden aangebjhe: den aan het postkantoor. GESLAAGD VOOR DE HOOFDAKT De heer J. W. Feith, onderwijzer ai wa de Dorpsschool alhier, slaagde Arnhem voor de hoofdakte, deel B. WEER AANRIJDING BIJ VIADUC Maandagmorgen om half zeven hï aan de westzijde van de viaduct we een verkeersogneval plaats, waardo de motorrijder J. P. B. uit Heemste zijn rechterarm brak en materiële de ontstond. B. kwam uit de richtii Deventer en nam de bocht te waardoor hij op het linkerweggedei te in botsing kwam met G. B. uit Ec die op zijn bromfiets uit het dorp kwa rijden. Dokter Rietdijk verleende eerste hulp en liet de gewonde moto rijder naar he ziekenhuis in Devent' overbrengen. De aanrijding bleef vo' de bromfietsbestuurder beperkt t materiële schade. Ook het motorrijwi bleef niet onverlet. kr be he hi

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2