w Dat wordt wat In de Textiel Afscheid bij de brandweer M worden ijver en vakkennis goed beloond. PREDIKBEURTEN Voor veel meisjes is straks de leer plicht achter de rug en zien de ouders om zich heen wat er verder gebeuren moet. Want met „de school" alleen achter zich is het natuurlijk niet goed. Er moet ook aan de toekomst gedacht worden. Welnu, met het oog daarop juist is er zo'n mooie cursus in onze omgeving, na melijk de cursus vorming en opleiding voor 14-jarige meisjes, die vanwege de K.S.W. te Nijverdal gegeven wordt. Het textielvak, is een mooi vak. De meisjes van de cursus vorming en opleiding worden op zeer prettige wijze langzamerhand vertrouwd gemaakt met het werk dat hen wacht in de moderne afdelingen van het textielbedrijf. Schitterende textielproducten moeten verder bewerkt worden en niet alleen de arbeid is nuttig maar zij gaat gepaard met gevoel voor „mooi", waarvan de meisjes en de jongevrouwen ook voor zichzelf een nuttig gebruik kunnen ma ken. De arbeid in de textiel heeft boven dien het voordeel dat men in de best geoutilleerde afdelingen komt die de tex tielindustrie kent. De arbeidsvoorwaarden zijn prima en de onderlinge verhoudingen zoals men zich die maar wensen kan. Ouders kunnen met een gerust hart hun dochter dit vak laten kiezen. Zij zal er in vele opzichten ook voor haar toe komstige leven goede indrukken opdoen en een goed initiatief ontwikkelen. De cursus vorming en opleiding voor 14-iarige meisjes, die in September a.s. begint, verdient de belangstelling van alle ouders, wier meisjes straks van school komen. Er wordt een voorbereiding op werk in de confectie, en textielbedrijven en op werk in de huishouding gegeven. Het aantal uren per week is gesteld op 35, waarvan 16 uren op de huishoudschool. Het zakgeld bedraagt reeds f 5.per week. Ieder meisje dat na het volgen van de cursus bij de K.S.W. in dienst treedt en op haar 18e jaar aldaar nog werkzaam is, ontvangt een premie van 5.X het aantal cursusweken (circa f200. Inschrijvingen voor de nieuwe cursus, die in September begint, kan dagelijks geschieden op de afd. Person.zaken van de K.S.W., Hoge Dijkje 2, Nijverdal. De brandweerkorpsen Holten en Dij- kerhoek hebben dinsdagavond in hotel Holterman afscheid genpmen van hun oud-commandant, de heer W. Beijers, en van de brandwachts, de heren H. J. Bouwhuis en H. Klein Velderman, aan wie, evenals aan de heer Beijers, op hun verzoek eervol ontslag is verleend uit hun functie bij de brandweer. De vergadering, waarin dit geschied de, stond onder leiding van de nieuwe commandant, de heer Jac. Louwerse, ge meente-architect, die in het bijzonder welkom heette de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, en in het kort nog eens rele veerde de samenstelling van de nieuwe bevelvoering in het dorp. De koqpsen in Holten en Dijkerhoek bestaan thans uit resp. 22 en 10 brandweerlieden. De heer T. Koopman blijft voorlopig ondercom mandant, terwijl als brandmeesters in opleiding zijn de heren D. J. Bulsink en G. Steunenberg. Ook zullen nog twee brandwachts worden opgeleid. De heer Louwerse sprak er zijn tevre denheid over uit, dat bij het aantrekken van nieuwe vrijwilligers ook van de zij de van de B.B. de nodige medewerking is verleend en deed nog enkele medede lingen over de mogelijkheid van een centrale alarmering op 't politiebureau en over de in het komende najaar te or ganiseren cursussen voor brandwacht le en 2e klas. Nadat nog verschillende interne zaken waren besproken, richtte de bur gemeester zich tot de scheidende func tionarissen en in het bijzonder tot de heer Beijers, die o.a. in verband met z'n benoeming tot lid van de prov. staten terecht gemeend had, wat van zijn werkzaamheden te moeten neerleggen. Hij wees op de paraatheid van de brandweer onder diens leiding, op de goede en kameraadschappelijke geest onder de leden van de korpsen en bracht hem dank voor al hetgeen hij in het belang van de gemeenschap in deze functie heeft verricht, zowel voor de ge- woné als voor de bosbrandweer. Mr. Enklaar herinnerde eraan, dat in een vorige vergadering aan de heren Beijers en Koopman reeds een onderscheiding was uitgereikt. Hij bracht ook de heren Bouwhuis en Klein Velderman dank voor hun werk in de 10-jarige periode van hun vrijwilligerschap. Spr. richtte zich vervolgens tot de nieuwe commandant, de heer Louwer se, met een woord van welkom en zeide overtuigd te zijn, dat deze met veel lust en animo zijn nieuwe taak, die veel meer omvat dan de buitenwacht er van be merkt, zal vervullen. Ook de nieuwe vrijwilligers heette de burgemeester op deze eerste avond welkom. De commandant, de heer Louwerse, sloot zich in een kort dankwoord tot de scheidende commandant en brandwachts aan bij de woorden van de burgemees ter. De heer Beijers werd op 16 juni '37 tot commandant benoemd en heeft dus 19 jaar zijn taak als zodanig vervuld. Hij heeft dat steeds op een prettige en gemoedelijke wijze gedaan. Spr. bracht hem dank voor het feit, dat hij hem de eerste beginselen van het brandweer vak heeft bijgebracht en voor het vele werk, dat verzet moest worden. Namens de beide korpsen overhandigde hij hem een boekenbon en aan de heren Bouw huis en Klein Velderman een prachtige kist sigaren. In zijn dankwoord, mede namens laatstgenoemden, heeft de heer Beijers de burgemeester en de heer Louwerse bedankt voor hun waarderende woorden en geschenken. Aan ons werk hebben RAADSVERGADERING De gemeenteraad komt op maandag 2 ^juli des avonds 8 uur ten gemeentehui ze bijeen ter behandeling van de vol gende agenda: 1. Ingekomen stukken en medede lingen. 2. Voorstel tot het geven van een on derhandse opdracht tot verharding van een gedeelte van de Dorperdijk. 3. Voorstel tot afkoop van de pacht van een perceel grond in de Holterenk. 4. Voorstel tot het verlenen van ga rantie voor rente en aflossing van een hypothecaire geldlening. 5. Voorstel tot vaststelling van een wijziging der begroting voor 't dienst jaar 1956 (extra crediet schoolboeken en leermiddelen o.l. dorpsschool). 6. Voorstel tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Meermansweg. 7. Voorstel tot overdracht van grond aan de Vereniging tot stichting en in standhouding ener school met de Bijbel. 8. Rondvraag. GOUDEN ECHTPAAR. Donderdag herdacht het echtpaar A. Klein Velderman en G. Klein Velder man-Jansen zijn gouden huwelijksfeest. De heer Klein Velderman is 74 en zijn echtgenote 77 jaar. Beiden mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. Op een druk bezochte receptie in hotel Holterman mocht het gouden paar veel gelukwensen, bloemen en cadeaux in ontvangst nemen. OokX'de burgemeester, Mr. Enklaar, kwam hen nog even com plimenteren. WEER THUIS. De heer Johan Bronsvoort, die on langs tijdens de wekelijkse oefening in de manege aan de Borkeldseweg een been brak, is een dezer dagen uit het zie kenhuis teruggekeerd. Enkele leden van de L.R. „De Bergruiters" brachten hem even na z'n thuiskomst een bezoek, bij welke gelegenheid de voorzitter-instruc teur, de heer H. Beldman, namens de Bergruiters een paar schitterende rij laarzen aanbood, waarbij de heer Beld man tevens een spoedig volledig her stel wenste, zodat de heer Bronsvoort z'n plaats in de gelederen van de Berg ruiters binnenkort weer zal kunnen in nemen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: lichtblauwe ceintuur; pad- vindersriem; portemonnaie met inhoud; pakje thee; zwarte vulpenhouder; duim stok; hamer; armband; kinderjasje; zak mes. Weggelopen: kleine hond, bruin van kleur. Komen aanlopen: grote hond, grijs van kleur; kleine hond, zwart gladharig. Dagelijks te bevragen Bureau van de Rijkspolitie te Holten. fouten gekleefd, aldus spr., maar onze taak hebben wij zelfs onder de moeilijk ste omstandigheden naar behoren we ten te vervullen, daarbij voortreffelijk gesteund door alle leden van de korp sen. Hij spoorde de vrijwilligers aan om zich rond hun nieuwe commandant te scharen en vooral de jongere krachten om de cursussen te volgen. Brandweer man zijn is de gemeenschap dienen en dat eist plichtsbetrachting ook onder de moeilijke en dikwijls barre weersom standigheden. Hij wenste het korps vele succesvolle blüssingen toe. Ook de heer Klein Velderman sprak nog een kort woord in dezelfde geest, waarna men nog enige tijd gezellig bij een bleef. BEVOLKING. Ingekomen: I. A. Vloetgraven, van Raalte naar Neerdorp 82. M. W. Hoog vliet, van Goor naar Dorpsstraat 15. H. Meijboom, van Meppel naar Laren- seweg 30. L. Boissevain, van Aalten naar Dijkerhoek 38. G. Dijkink, van Leersum naar Espelo 88. Vertrokken: Ch. L. Velsink en gezin, van Holterberg 42 naar Arnhem. VOOR HET SANATORIUM TE HELLENDOORN. De door de leden van de plaatselijke vrouwenverenigingen gehouden collecte ten behoeve van het Volkssanatorium te Hellendoorn heeft in deze gemeente op gebracht f408.58. SCHOOLREIS DIJKERHOEK-ESPELO. Vorige week woensdagmorgen start ten de hoogste klassen van de scholen van Dijkerhoek en Espelo voor hun 4- daagse schoolreis naar Giethoorn. Ondanks regen en tegenwind maak ten we nog een ommetje met als doel Havelte. Hier klauterden de jongens op en over de stenen, die eens door de hune bedbouwers gebruikt werden om hun doden onder te begraven. Toen ging het op Giethoorn aan, naar het kampeercen- trum „het Wiede". De kampbaas laadde 's avonds zijn vlet vol leerlingen om ze eens kennis te laten maken met het water. Midden- op het, meer ging het van: „Varen, va ren...." enz., een versje, dat in Giet hoorn ook wel bekend is. Niemand was bang, want bij herhaalde peilingen bleek er niet meer dan een meter water te staan. De volgende morgen wachtte ons een grote verrassing. Een vloot van punters en kano's was tot onze beschikking. Door de zeer harde wind werd er die dag een beperkt gebruik van gemaakt. Twee maal raakte een boot van onze vloot aan lagerwal, terwijl een van onze stuur- vrouwen het roer verloor en onwrik baar vast kwam te zitten in een rietpol. 's Nachts lagen we in onze bedden nog na te schommelen. Zo nu en dan klonk de kreet: „Niet zo schuuns". Dag nummer drie was stralend met stevige wind. Na een tocht door 't dorp werden alle boten bezet en ging de vloot het meer op. De meisjes gingen het meer in, maar in badpak. Enkele jon gens bleven aan de kant staan vissen, 's Avonds bleken ze een geweldig aantal vissen uit de vaart gehaald te hebben, zodat ieder zijn portie krijgen kon. Alleen jammer, dat de kat .ze ook zo lekker vond. Tot besluit bood de kampbaas ons 'n rondvaart aan, waarbij we voorbij een zwanennest voeren7en vader zwaan zich opmaakte om met een boos gezicht ons te bestormen. De vierde dag werd de terugtocht aan vaard. Over de bruggetjes van Belt- Schutsloot ging het op Zwartsluis aan. Door pech aan enkele van onze vervoer middelen moesten we vandaar de kort ste weg naar huis nemen. IN DE FABRIEKSVACANTIE ZAL RIJSSEN OP ATTRACTIEVE WIJZE DE HONNEURS VAN GAST- GEMEENTE WAARNEMEN. Onder het motto „Heel Twente naar Rijssen" organiseert de V.V.V. Rijssen in de a.s. fabrieksvaeantie van 2328 juli een' groot vakantie-ontspannings programma. Na het succes met de Rijlito-feesten in 1954, nu een gefieel andere opzet, on der de naam „Irijva". De V.V.V. gaat een vakantieprogram ma organiseren dat er zijn mag en het zal door vele vakantiegangers gewaar deerd worden dat er iets bijzonders te beleven valt. Romantisch boeiende verlichting. U zult zich dan ook kunnen voor stellen, dat het weergaloos boeiend wordt als het Volkspark met het wui vende groen van bomen en planten en die talloze kleuren der bloemen wordt verlicht met een uitgebalanceerde en 'n technische perfectie, die deze illuminatie duizenden zal doen genieten. Spuitende fonteinen, ruisende bomen en juichende bloemen, weerspiegeld in de grote vijver in een speelse symphonie van licht en donker. Maandagmorgen wordt gestart met 'n extra vakantiegoederenmarkt met als at tractie Neerlands beste standwerkers. Voor de jeugd zijn er voorstellingen op maandag-, dinsdag- en donderdagmiddag, onder meer treden op Sjors en Sjimmy van de Rebellenclub. Elke middag en avond worden er in het Volkspark uit voeringen gegeven. Een keur van artis- ten en «verenigingen nemen hieraan deel, o.a. de Strodarpers, Johny Jordaan, Wil ly Vervoort, het Belgische radio-orkest van Jantje Hendrix, Tiroler Alpenjagers, de Notenkrakers enz. In de vijver van het Volkspark wordt een vlot gebouwd en hier zullen ook elke avond uitvoeringen plaats vinden. Op een der mooiste plekjes van het Volks park komt een waterorgel in de open lucht. De bestaande volière in het park wordt voor die week gedeeltelijk gevuld met dieren uit een dierentuin. Zaterdag middag is er op een terrein aan de Enter straat een concours hippique, terwijl dan tevens de start en finish plaats vindt van de 5e Ronde van Overijssel voor amateurs. f Dat er die zaterdag een daverend slot- programma zal plaats vinden is begrij pelijk. Het is niet uitgesloten dat tien duizenden in de vakantieweek in Rijssen een aangename middag, dag of avond zullen hebben. De manier, waarop V.V.V. de enorme vakantieweek organiseert, rechtvaardigt deze veronderstelling vol komen. 'ei ••U,. lert B ede cc e ode var o T h onin lf- jrinj iis 'jg d Televisietoren van 82 meter hoogte wordt bij Goes gebouwd, waarmede heel Zeeland kan worden bereikt. Deze toren zal eind volgend jaar gereed komen en zal de enige toren in land zijn met eigen zendmogelijkheid uit de televisiestudio. Op de betonnen toren van 82 meter wordt nog een stalen mast van 50 ter hoogte gemonteerd. on; ij da me-eer jent one P.V. „DE BERGVLIEGERS". Zaterdag 9 juni zouden de duiven te Creil gelost worden. Aangezien de ge steldheid van het weer slecht was, wer den de duiven niet gelost, doch terug gestuurd naar Roosendaal, waar ze op Woensdag 13 juni werden gelost. Zaterdag 16 juni werden de duiven te Mons (Zuid-België) gelost. Er werd als volgt geconstateerd: 1 en 9 H. J. Aaftink; 2 Rosman-Schup- pert; 3 W. v. d. Pluym; 4 G. Veldhuis; 5 en 6 L. Gazan; 7 H. J. ten Velde; 8, 10 en 11G. Steunenberg. Voor deze vlucht was door bemidde ling van de heer K. ter Horst door de Hengelose Bierbrouwerijen een vat bier beschikbaar gesteld, dat werd gewon nen door de heren Rosman en Schup- pert. De Fa. Gebr. Veldhuis had als 2e prijs een partijtje duivenvoer be schikbaar gesteld. Dit werd gewonnen door de heer W. v. d. Plüym. De stand na 2 vluchten in de afdeling Mid-fond is thans: 1 G. Steunenberg 169.7 p.; 2 L. Gazan 139.2 p.; 3 G. Veld huis 136.9 p.; 4 W. v. d. Pluym 93.2 p.; 5 J. Haan 88.6 p.; 6 H. J. Aaftink 77.8 p.; 7 J. A. Nijenhuis 46.3 p.; 8 Rosman en Schuppert 40.6 p.; 9 H. J. t. Velde 29.2 p. Zaterdag 23 juni werden de duiven gelost te Orleans (afstand 584 km.) De duiven werden om 6 uur gelost met 'n sterke noordenwind. De eerste duif is geconstateerd om 17.21.17 uur. De uitslag was als volgt: 1, 3 en 8 G. Steunenberg; 2 G. Veldhuis; 4 C. W. Ree ves; 5 H. J. Aaftink; 6 W. v. d. Pluym; 7 H. Dijkslag; 9 H. J. ten Velde. De door de Fa. Gebr. Wansink be schikbaar gestelde prachtige taart werd gewonnen door de heer G. Steunenberg. Vrijdag 30 juni werden de duiven te Chateaurouse (Fr.) gelost (697 km.). DRIE DAAGSE SCHOOLREIS VAN DE SCHOOL MET DE BIJBEL. Woensdagmorgen 20 juni stonden 28 leerlingen van de hoogste leerjaren der School met de Bijbel met hun fietsen op het plein bij de O.A.D. gereed. Ze wachten vol spanning tot meester Kroon het vertreksein zou geven. Met grote belangstelling hadden ze om zeven uur nog naar de weerberichten geluis terd. Gelukkig werd droog weer in het vooruitzicht gesteld. Om half acht werden de „stalen ros sinanten" bestegen en draaiden de wie len en kamraderen de eerste rondjes van de 85 km lange weg naar Amers foort. Met een vaartje van 16 kilometer per uur werd de weg afgelegd. Pechvogel. Tot Teuge verliep alles prachtig. Toen brak er een pedaal. We troffen, dat een rijwielhersteller dichtbij woonde, zodat het defect spoedig hersteld was. Na deze onverwachte rust werd met nieuwe moed doorgereden tot de Echoput. Dat was een hele klim, die heuvels voorbij Apeldoorn. Maar we hielden dap per vol en lieten ons niet tot afstappen dwingen. Tijdens de rust bij de Echoput zagen we een Chevrolet verongelukken. Gelukkig waren er geen mensenlevens te betreuren. Om precies 3 uur stapten we af bij de bijzonder fraaie jeudherberg „De Gras heuvel". Nadat we ons verfrist hadden werd een wandeltocht in de omgeving ge maakt, waarbij het Belgisch monument werd bezocht. We genoten van het prach tige uitzicht over Gooi. en Eemland. Internationaal gezelschap. Aan tafel maakten we kennis met de mede-logé's: scholieren uit Gouda en Zaandam alsook een Italiaan en enkele Duitsers. Na de maaltijd werd een bezoek ge bracht aan de stad Amersfoort, waarbij we de Koppelpoort bezichtigden en daar na een taptoe bijwoonden, die gegeven werd door de kapel van de Huzaren van Boreel. Een stukje muziek: zó! De tweede dag. Donderdag werd een tocht gemaakt naar Soesterberg, het paleis Soestdijk, »n r ihef Hilversum en vervolgens via Baarn ifewi het IJselmeer en Spakenburg-Bfvoc schoten. ,y01 We kwamen onder de indruk van gde geweldig lawaai en de ontzettende s%ifd> heid, die de Amerikaanse en Nederlar" de straaljagers voortbrachten en wat iwa het leuk de Spakenburgers in hun a sche klederdracht te zien rondlopen, wi >lee all sch Overwinning en gelijks Na het avondeten werd de Holter je door de Gouwenaars voor een voet en handbalwedstrijd uitgenodigd. De Holtenaren hebben zich braaf jddii weerd. De voetbalwedstrijd eindigde} m een gelijk spel, 22, doch de Holte^dc meisjes „verpletterden" hun tegenstafog sters met maar liefst 60. Bravo ![er Hulp in de huiskoud|anc Meester Kroon had die avond pi e.er want hij werd door de huisvader l^e een listigheidje voor het bordenwa|e"' aangewezen. Gelukkig voor hem war11 ook enkele jongens „de sigaar"; zo^ve de meester het niet alleen behoefde) te knappen. I— Van de zijde der dames bestond deze afwas zeer grote belangstelling Terug naar Holt P« len ,we rol; lep. Vrijdag werd om half tien de ter et tocht aanvaard. Onderwerg werd in „Prins Bernharddal" nog eens heei gespeeld. Om half 6 bereikten we na voorspoedige reis Holten. De meisjes jongens hebben zich op deze tocht fT^- gehouden, er heerste een prettige ga en allen waren het er over eens datj enkele heerlijke dagen hadden dooiit bracht in één der mooiste streken Nederland. ij^ arde Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uurjuit Addink en 10.30 uur (Bed. H. Dcjke Ds Addink. Voorber. H. Avondmi di In beide diensten collecte voor dejroo wendige Zending. de Dijkerhoek. 10 uur Eerw. Heer Ljech bers van Lochem. Voorb. H. Av. )ek Collecte voor de Inwendige Zendi as Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkarlijl In beide diensten is de derde colle be bestemd voor de geestelijke verii A "ging op de emigrantenschepen, c v< .H BURGERLIJKE STAND. bijg Geboren: Berend Jan, zv. H. VukkM1 en J. J. Pasop, Schoolstraat 13. lem, zv. G. Spakman en J. G. Wolt!1""1 Borkeld 18. Aaltje, dv. J. Schippl^0 en S. Bouma, Holterbroek 15. ^es Gehuwd: W. Veneklaas, 25 jr., men en Ch. A. Klein Teeselink, Hol^S*1 Overleden: Levenloos kind van L. !'P i land en H. G. Bronsvoort, Espelo 80.*m£ vrij MET MUZIEK DOOR 'T LEVEN.*1- tini: Muziekliefhebbers verwijzen we |fcje een advertentie in dit nummer van l^en ziekinstituut Rein Ilbrink te Rijssen. nsr RIJWIELPAD LANGS DE RIJKSWligc DEVENTERALMELO WORDMsc DOORGETROKKEN. ;t 1 ge« Ontbrekend stuk tussen de Banning en Dijkerhoek in oktober gereed. De Binnenkort zal worden begonnen, meldt de A.N.W.B., met de aanleg een vrijliggend rijwielpad ter bree* 1 van 2 m. tussen de Bannink en de bui schap Dijkerhoek te Holten, langs rijksweg DeventerAlmelo. Ter we( zijden van deze rijksweg is reeds vrijliggend rijwielpad aanwezig, langs gedeelten Deventer'-de Bannink en buurtschap Dijkerhoek-Holten, doch gedeelte de Bannink-Dijkerhoek hell een voor beide richtingen verplicht zijdig vrijliggend rijwielpad, met !°0: gevolg dat de wielrijders in de richtlk Holten tweemaal de hoofdrijbaan rnrtli ten kruisen. Aan deze gevaarlijke sittu^ tie zal na het gereedkomen van hetPm wielpad, dat ongeveer 6 km. lang isfen- een betonverharding. krijgt, begin ol$st; ber een einde zyn gekomen. teil kt 'de

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2