ïi SB J |j KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING BURGERLIJKE STAND ft EDIK BEURTEN Verjaardagsdefilé voor H.M. Koningi" Juliana op Paleis Soestdijk IVOROL: De Tandpasta van standing INGEZONDEN Ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. Koningin Juliana ontving de heer D. Kiffen, kantonnier bij de Rijkswaterstaat, de ereme daille, verbonden aan de Or de van Oranje Nassau, in brons. Deze koninklijke onderschei ding werd hem zaterdag morgen door de hoofdinge nieur, Ir. v. Lindenburg, te Almelo persoonlijk op de borst gespeld, waarbij de ze de heer Kiffen, namens zijn superieuren en colle ga's, van harte geluk wens te. Deze onderscheiding houdt verband met zijn 40- jarige diensttijd bij de Rijks waterstaat. D. KIFFEN KONINGINNEDAG WERD ZONDER VEEL UITERLIJK VERTOON GEVIERD De viering van de verjaardag van onze vorstin droeg ook dit jaar weer een een voudig en bescheiden karakter- 's Morgens brachten de leerlingen van de beide dorpsscholen de burgemeester, als vertegenwoordiger van Hare Majes teit de Koningin, een aubade voor het gemeentehuis, waarbij zij, ditmaal onder leiding van de heer B. H. Brouwer, va derlandse en geestelijke liederen zongen. De aubade werd besloten met het zin gen van ons volkslied het Wilhelmus. Mr. Enklaar hield een korte toespraak waarin hij de kinderen dank bracht voor de eer welke de Holtense jeugd onze vorstin heeft willen bewijzen op haar verjaardag. De kinderen kregen hierna een film voorstelling in de verschillende zalen. 's Middags werd een bescheiden begin gemaakt met de samenwerking, welke de beide Oranjeverenigingen in het vervolg op deze hoogtijdag willen betrachten- In het Sportdal werden wielerwedstrijden voor de jeugd georganiseerd, waarvoor om onbegrijpelijke redenen slechts een matige belangstelling bestond. De voorzitter van de Chr. Oranje vereniging, de heer J. Kroon, hield hier een korte toespraak, waarin hij o.m. op deze samenwerking zinspeelde. Voor de groep jongens van 12-14 jaar waren 6 deelnemers. De jongens hebben hard gefietst, de uitslag was als volgt: le prijs: Ant. Stokkers; 2e pr-: G. H. Voordes; 3e pr.: Herm. Maats. Jongens van 14-16 jaar, 5 deelnemers. Uitslag: le prijs: M. Klein Velderman; 2e pr.: Ed. Vincent; 3e pr.: G- Boeman. Jongens van 16-18 jaar, 2 deelnemers; winnaar werd H. Westerik. De winnaars kregen mooie geldprijzen, terwijl enkele troostprijzen door het pu bliek beschikbaar werden gesteld. De voorzitter van de Holtense Oran jevereniging, de heer H. J. A. Koldeweij, sprak zijn vreugde uit over het begin van samenwerking en bedankte de organisa toren, o.a- de heer J. M. Metzger en de jongens voor hun deelname. 's Avonds hadden in Irene en Amici- tia uitvoeringen plaats waaromtrent afzon derlijke verslagen in dit nummer zijn op genomen. HOLTEN Geboren: Hendrika, dv B. J. Krik- kink en J. H. Meilink, Beuseberg 55. Jan Hendrik, zv H. Agterkamp en J. Meijer, Beuseberg 85. Ondertrouwd: Hendrikus Bernardus Lubbersen, 23 jaar en Aaltje Gerrit- dina Landuwer, 24 jaar, beiden te Hol ten. G. J. E. Wegstapel, 26 jaar en G. W. Klein Velderman, 22 jaar, bei- den te Holten. A. J. Goldstein, 28 jaar, Laren (Gld.) en W. B. Broekhuis, 24 jaar, Holten. Overleden: H. J. Wansink, 82 jaar, echtg. van J. G. Gijsbers. BEVOLKING Ingekomen: M. L. C. Dijkman van Winschoten naar Burg. v. d. Borchstr. 6. J. W. Roelofs van Meppel naatr Dorpsstraat 40. Vertrokken: C. N. Roodenburg van Dijkerhoek 41 naar Hattem. J. W. Reilink van Dijkerhoek 36 naar Laren (Geld.). J. E. M. Kemper van Espelo 14 naar Raalte. H. Jansen en gezin van Holterberg 26 naar Deventer. J, W. J. Auliveld en gezin van Holter berg 26 naar Deventer. W. J. Zerb en gezin van Holterberg 26 naar De venter. O. Lammerts van Bueren en gezin van Holterberg 26 naar Hengelo (O.). H. W. Kromdijk en gezin van Borkeld 2 naar Laren (Geld.). H. J. Brinkman van Holterbroek 61 n. Hel- lendoorn. H. Krale van Schoolstraat 7 naar Staphorst. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: een hondje. Verloren: kentekenplaat SE-48-00; kof fer met inhoud; bril; damespolshorlo ge; motorhandschoen; broche. Inlichtingen dagelijk aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22, Holten, tel. 352. HEEFT HET NOG ZIN A.R. TE STEMMEN? Ds. Fokkema sprak voor de A.R. Kiesvereniging. Op uitnodiging van de A.R. Kiesver. „Nederland en Oranje" sprak donderdag avond 26 april in zaal „Amicitia" het 2e kamerlid ds. J. Fokkema, Ned- Herv. predikant te Ede. De voorzitter der plaatselijke kiesver., de heer W. Rietberg, opende deze open bare bijeenkomst met gebed na het ge zamenlijk zingen van psalm 138 vers 1 en sprak een kort woord van welkom, waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot ds. Fokkema, die hierna sprak over het onderwerp „Heeft het nog zin A.R. te stemmen?" Spreker, die enkele jaren geleden ook in Holten optrad, wees in het begin van zijn rede op de veranderingen, die zich sindsdien op politiek terrein hebben voor gedaan, waarbij de verhoudingen tussen de verschillende partijen zich hebben toe gespitst. Sommigen zijn van mening, dat het in de politieke strijd gaat om personen (mr. Burger, Drees of Romme), doch dit is geenszins het geval. Het gaat in deze strijd om beginselen. Politiek is geen zakelijke bezigheid of handige vaardigheid zo als het in het Herderlijk Schrijven van de Ned- Herv. Synode wordt voorgesteld, doch een zaak des geloofs. Gods Woord is geen politiek program, maar geeft wel richtlijnen aan. Jezus zelf heeft gezegd: „Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde". Christus legt de handen oo dit leven en er is geen terrein denkbaar waarop dit gezegde niet van toepassing is. De zin en het doel van ons leven moet zijn: God dienen en Zijn naam verheer lijken. Ook op het politiek erf gaat het om het absolute koningschap van Jezus Christus. Aan het slot van zijn gloedvolle rede wekte spr. op tot trouw aan het A.R.- beginsel en het voeren van een eerlijke, verantwoorde verkiezingsstrijd. Na een korte pauze was er gelegen heid orn vragen te stellen en hiervan maakte een vijftal aanwezigen gebruik. Op 1 dezer vragen, die luidde: „Vindt U het niet vreemd als in een vergadering van de A.R- kiesvereniging door een spr. het Herderlijk Schrijven wordt behan deld?", antwoordde ds. Fokkema met een zeer beslist neen. Het zou vreemd zijn' wanneer dit schrij ven in A.R. kring niet werd behandeld. Het Herderlijk Schrijven, dat gericht is tot de Nederlandse samenleving, bemoeid zich terdege met de politiek en bij de vijf opstellers van dit schrijven zal het zeker geen verwondering wekken, dat hun geschrift in A.R. kring nauwkeurig onder de loep wordt genomen. De goed bezochte -vergadering werd door ds. Fokkema met dankgebed geslo ten na het gezamenlijk zingen van gezang 94 „Halleluja, eeuwig dank en ere". AFDELING „NIEUWE KOERS" OPGERICHT In een vorige week vrijdagavond on der leiding van de heer J. Kater in café Ter Horst gehouden vergadering van een aantal jonge mensen, die be langstelling hebben voor de politiek, is besloten tot her-oprichting van een af deling van de dem. soc. jongerenorga nisatie „Nieuwe Koers". Dit geschiedde nadat de burgemees ter van Diepenheim, de heer H. A. te Riet, een schets had gegeven van de ontwikkeling van het socialisme en van de doelstellingen van „Nieuwe Koers". In deze vergadering waren voorts aanwezig de voorzitter van het gewest Overijssel van deze jongerenorganisatie, de heer J. van der Meulen en de secre- taresse-penningmeesteresse van het ge west, mej. Gé Stryks, beiden uit De venter. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. Nijhof, tot secretaris-penningmees ter, de heer G. Traanman en tot alge meen secundis de heer H. Soer Jr. De voorzitter en secretaris van de af deling Holten van de Partij van de Ar beid, de heren H. Soer en W. Beyers, die eveneens aanwezig waren, hebben de volle medewerking van de party- afdeling toegezegd. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds Addink (Collecte voor Ere schuld en Dankbaarheid). Hemelvaartsdag 8.30 uur Ds Israël. (Na de dienst verkiezing van ouder lingen.) Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël (collecte voor Ereschuld en Dankbaarheid). Hemelvaartsdag: Zie onder Holten. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. (Collecte voor Chr. Kleuterschool.) Hemelvaartsdag 10 uur Ds Hoogkamp. GESLAAGDE BAZAR VAN DE PROT. KLEUTERSCHOOL De Prot. Kleuterschool hield zater dag een zeer geslaagde bazar in Ami citia. De middag was voornamelijk voor de kinderen, die zich vermaakt hebben met de grabbelton en andere kinder attracties. 's Avonds was het in Amicitia een gezellige drukte en hebben velen deel genomen aan de talrijke attracties, die hier waren opgesteld. Ook de grote ver kooptent maakte goede zaken. Bijzon der leuk waren de beide wandelende grabbeltonnen een paar dames die geheel behangen waren met num mertjes, welke de getrokken prijsjes aangaven. Het werd er helemaal vol, toen Ds. Israël, de voorzitter van het schoolbe stuur, voor de microfoon de aanvang van de verloting bekend maakte. Met grote spanning werd de trek king van meer dan 60 prijzen gevolgd. De winnaars van een drietal hoofd prijzen werden dezelfde avond bekend. De eerste prijs, een fiets, viel ten deel aan K. Soer; de tweede prijs, een lap blauwe japonstof, aan G. Teeselink en de vierde prijs, een haardkachel, aan K. Bijma. Van de derde en vijfde prijs, resp. een lap bruine japonstof en een schemerlamp, zijn de winnaars nog' niet bekend. Aan het slot van de avond dankte Ds. Israël allen, die aan het welslagen van deze bazar hebben medegewerkt. De bruto-opbrengst bedraagt inclusief de verloting ruim f 1800,—. Wij laten, hieronder nog de nummers volgen, waarop een prijs is gevallen, welke nog niet is afgehaald. Deze prij zen kunnen op werkdagen in ontvangst worden genomen bij kapper Drent. Spoedige afhaling is gewenst. Het zijn de nrs: 249; 433; 469; 496; 637; 675; 709; 829; 858; 862; 988, 1138; 1241; 1322; 1341; 1410; 1420; 1619; 1656; 1770; 1818; 1819; 1854; 1894; 1939; 2112: 2141; 2253; 2299; 2320; 2370; 2837; 2866; 2630 of 2930; 3057; 3090; 3124; 3140; 3422; 3507; 3574; 3670; 3707; 3796; 3973; 3988; 4145; 4192; 4446; 4404; 4497; 4614; 4717; 4739; 4730; 4744; 4795; 5008; 5088; 5073; 5381; 5448; 5468; 5455; 5429; 5545; 5574; 5801; 5825; 5975 en 5383. JAARVERGADERING EN DIPLOMA-UITREIKING E.H.B.O. In de donderdagavond in hotel Hol- terman, wegens verhindering van voor zitter W. ten Berge, onder leiding van de heer H. van Zeben gehouden le denvergadering van de EHBO-afdeling, heeft de burgemeester, Mr. W. H. Enk laar, de diploma's uitgereikt aan een 5- tal dames-cursisten, welke onlangs ge slaagd zijn en daarmede hun speldje verwierven. Mr. Enklaar wees er op, dat het ge meentebestuur gaarne achter de activi teiten van de EHBO-mensen staat, om dat zij belangrijk werk verrichten voor de gemeenschap en voorts van beteke nis zijn voor de BB. Ook voor de plaat selijke doktoren achtte hij de aanwe zigheid van gediplomeerde mensen van groot belang, omdat, naar hem geble ken is, door de EHBO in het afgelopen jaar in 47 gevallen eerste hulp werd verleend. Hij complimenteerde de geslaagden en reikte vervolgens een diploma uit aan mevr. M. Wansink-Holterman, G. den Heijer-Schuurman, A. Schöppers- Pongers, B. Beijers-Holterman en mej. J. H. de Vrieze. Voordat tot deze diploma-uitreiking werd overgegaan, hield de afdeling haar jaarvergadering, waarin de heer Van Zeben als secretaris-penningmees ter de jaarverslagen uitbracht. De afdeling telt thans 32 gediplo meerden, maar, zo moest de secretaris tot zijn spijt constateren, hiervan be zochten slechts 9 regelmatig de oefe ningen. Er werd dan ook besloten, dat onder leiding van de heer Tabois uit Almelo in het vervolg om de veertien dagen geoefend zal worden. De inkomsten bedroegen in 1955 to taal f 791,23 en de uitgaven f 676,51, zo dat er een klein batig saldo was. De kascommissie, bestaande uit mej. F. ten Velde en de heer Hartenberg, constateerde bij monde van laatstge noemde, dat alles keurig klopte, zodat de penningmeester decharge werd ver leend. In de plaats van de heer G. Bouw huis, die niet herkiesbaar was, werd als bestuurslid gekozen mej. D. Stege- man. Na een korte rondvraag volgde de reeds genoemde diploma-uitreiking, na afloop waarvan men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Een grote delegatie uit de Noord-Oost Polder demonstreerde met allerlei land bouwmachines voor het Koninklijk Gezin. D. FEESTAVOND „VOLKSONDERWIJS" OP KONINGINNEDAG Voor de feestavond, welke de afdeling van Volksonderwijs op Koninginnedag, maandag 30 april, in Amicitia organiseer de bestond zo'n grote belangstelling, dat de zaal de bezoekers nauwelijks kon be vatten. De voorzitter de heer B. H- Brouwer sprak een welkomstwoord, waarin hij in het bijzonder welkom heette de burge meester mr. Enklaar en waarin hij o.m. mededeelde, dat thans ook buiten de le den van volksonderwijs een toneelclub is gevormd, die voor de afdeling zal optre den. De burgemeester sprak er zijn vreugde over uit, dat men in zo'n groten getale was samengekomen om de verjaardag van de koningin te vieren. Hij schetste de betekenis van het Oranjehuis voor Nederland en wees op het grote voor recht, dat wij hierin in vergelijking met vele andere landen bezitten. Samen zong men de nationale hymne het Wilhelmus. Door de toneelclub werd vervolgens voor het voetlicht gebracht het toneel stuk „Deining om de dorpsdokter". Het publiek heeft zeer genoten van dit boeiende en vlotte stuk, dat een vro lijk karakter droeg, maar ook tal van ernstige momenten niet ontbeerde. Het werd opgevoerd onder regie van de heer Piet Bos, die dit werk well is toevertrouwd. Het clubje heeft verdienstelijk gespeeld. De heer Joh. van Geenhuizen vertolkte de rol van de dorpsdokter Wal ter den Bins. Toosje Sigger en Frits Russ waren zijn aangenomen pleegkinderen Marian en Theo. Peter Munke, chirurg in een grote stad, werd gespeeld door de heer Joh. Littink, van Gelder, de geldschieter, was de heer J- ten Wolthuis, Bakker Dijkhof, de heer H. Kolkman,, terwijl de zeer komische rol van Neel, de huishoudster verdienstelijk vertolkt werd door mevr. Joh. Oolbekkink-Kevelam. Tenslotte was er nog het 2e meisje Bettie, mej. Dini Tulier, Driekus de tuinman, de heer H. Tulier Er werd een verloting gehouden, welke flinke baten voor Volksonderwijs heeft opgeleverd, terwijl na afloop een gezel lig dansje werd gemaakt. Buiten verantwoordelijkheid van de redactie- Geachte Redaktie, Wij verzoeken U onderstaande regels in Uw blad op te nemen: „Het heeft ons, en zeker niet ons al leen verbaasd, dat onze plaatselijke mu ziekvereniging HMV Koninginnedag ver stek heeft laten gaan. Want dit korps heeft nog kortgeleden uit de burgerij een blijk van warme be langstelling ondervonden, n.l. op zater dag 21 april met de lompenactie. Het was toch stellig niet te veel ge-" vraagd, indien HMV ook op 30 april een muzikale hulde aan Hare Majesteit had gebracht, hetgeen ons dorpelingen zeer veel genoegen zou hebben gedaan." Hoogachtend, J- Kater J. A. Slotman NOOT VAN DE REDACTIE: De voorzitter van HMV, de heer M. Bouwhuis, verklaarde ons desgevraagd naar aanleiding van het bovenstaand in gezonden stuk, dat HMV gaarne wil medewerken aan een spontane viering van de verjaardag van onze vorstin, maar dat zulks niet mogelijk is, zolang niet alle zaken op deze dag gesloten zijn en de ambachtslieden geen vrijaf hebben, zodat niet alle leden aan een muzikale opluistering kunnen medewerken. Daar bij is het voor de viering overdag van het Koninginnefeest voor |de muziek vereniging van het grootste belang, dat zij door de beide Oranjeverenigingen ge zamenlijk wordt verzorgd. 's Avonds heeft men aan een muzikale rondgang niet kunnen denken, omdat er in twee zalen wat te doen was en men Officiële publicaties HERKEURING VAN MATEN, aS v GEWICHTEN en MEETWERKTUIGFed Burgemester en wethouders der p c meente Holten maken bekend, dat jaar voor de herkeuring van maten, f c wichten en meetwerktuigen zitting A. worden gehouden in het gymnastif jpal lokaal achter de U.L.O.-school aan Dorpsstraat te Holten: op woensdag 9 mei a.s. van 9U>—<OC< en 13I6V2 uur, voor hen wier slachtsnaam (namen van firma's enz. geslachtsnamen te beschouwen) beg|e met A t.m. K; c op vrijdag 11 mei a.s. van 912 c 1316 uur, voor hen wier geslacht 0 naam (namen van firma's enz. als c slachtsnamen te beschouwen) begint ir L t.m. Z. Voorts vestigen zij er de aandacht lo. dat de maten, gewichten meetwerktuigen schoon, droog en roe vrij moeten worden aangeboden om c> y\ derzocht te kunnen worden (ijzeren ra I ten van binnen en van buiten geven koperen gewichten afgewassen en 0 de justeer-openingen gereinigd; ijz< gewichten mogen niet gepotlood doch moeten roestvrij zijn gemaakt daarna ingewreven met gekookte olie). 2o. dat de maten, gewichten meetwerktuigen vóór 1 October 1! gestempeld moeten zijn met de letj w en dat er, bij verzuim of verhint ring om van bovengenoemde zitting bruik te maken, nog gelegenheid bestt maten, gewichten en meetwerktuig te laten herkeuren aan het IJkkanti in de Lombardstraat te Zwolle, maandag (feestdagen uitgezonderd) 912 en 1417 uur. 3o. dat de- maten, gewichten meetwerktuigen, welke zijn gestemps met het afkeuringsmerk, niet in wil kels enz. mogen worden teruggebradf 4o. dat betaald moet worden het onderzoek van maten, gewichten meetwerktuigen (keurloon) en voor- justeren van gewichten (justeerloc volgens de geldende tarieven en wel fj_ bate van 's Rijks schatkist. O» 5o. dat de milligramgewichten ni op de herkeuringszitting, maar alle*^ aan het ijkkantoor herkeurd kunr. worden. (Opzending per post franco ra y insluiting van een postbewijs tot een t V i drag, overeenkomende met de som vj 20 cent voor elk gewicht. Dit bedr. kan ook op postrekening 507638 van h IJkkantoor Zwolle worden gestort. 0 is mede te zenden de bij de laatste ve: ficatie afgegeven gezegelde envelop! n daar de gewichtjes anders aan de eise 0 gesteld voor de nieuwe, zullen moet?er voldoen.) Holten, 1 mei 1956. Burgemeester en wethouders taan voornoemd, e d W. H. ENKLAAR, burgemeestfe n G. J. LANGENBARG, secretary eeds Bespreking verharding Helhuizerwaerl Doorlopende Dijk en Dorperdijk. -R-f Burgemeester en wethouders van Hf*eid ten nodigen de aangelanden van de H£m€ huizerweg, de Doorlopende Dijk en P Dorperdijk uit voor een bespreking *aP( verband met de plannen tot verhard^11 van deze wegen. JS: Deze bespreking zal plaats vinden j maandag 14 mei a.s. te 8 uur in ho-.. „Het kleine viaduct" van de heer Muller, Deventerweg, alhier. Holten, 2 mei 1956. Burgemeester en wethouders v-ing Holten, rnst W. H. ENKLAAR, burgemeestip d G. J. LANGENBARG, secretaren 'e h deze uitvoeringen niet wilde storen; maang bovendien wilden verschillende leden Cyna ze uitvoeringen zelf gaarne bijwonen. )at Er zijn met enkele personen bespèctie kingen gevoerd, die nog niet het geze wenste resultaat hebben opgeleverd, ma.ood indien deze omstandigheden zulks mogarti, lijk maken wil HMV heel gaarne ah. de deze dag haar volle medewerking v« De lenen, aldus haar voorzitter. ijn al t lén eer ittei aar

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2